Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-09-12, 12:29   #181
eevvaa
Zakorzenienie

Smile Dot.: oczyszczanie twarzy

Dziękuję kobietki za rady
eevvaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 12:52   #182
Megg
BAN stały

Dot.: oczyszczanie twarzy

Ja też mam taką cerę jak Ty.
Byłam u kosmetyczki (chodzę do tej samej od 5 lat) na oczyszczaniu buzi. Oczywiście wszystkiego nie była w stanie oczyścić - ale i tak wyglądam znacznie lepiej.
Po wizycie zaczęłam stosować krem z kwasami - SVR - Lysanel Active.
Polecam
Megg jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 21:37   #183
jinxi
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Megg
Ja też mam taką cerę jak Ty.
Byłam u kosmetyczki (chodzę do tej samej od 5 lat) na oczyszczaniu buzi. Oczywiście wszystkiego nie była w stanie oczyścić - ale i tak wyglądam znacznie lepiej.
Po wizycie zaczęłam stosować krem z kwasami - SVR - Lysanel Active.
Polecam

Witam. Ja również borykam się z problemem zaskórników. Bardzo zainteresował mnie wyżej wymieniony kremik. Byś mogła coś wiecej o nim napisać Co to za kremik, gdzie go można dostać i ile kosztuje?Pozdrawiam
jinxi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 23:19   #184
martynaa
Raczkowanie

piling... najlepiej otrębowy ... http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=11810
i do tego jakiś fajny kremik np Iwostin ...
martynaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 20:57   #185
AaniaA
Zakorzenienie

a moze kalwitacja - oczyszczanie twarzy ultradzwiekami (nie jestes tak dlugo czerwona po takim zabiegu jak po zwyklym oczyszczaniu buzi).
AaniaA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 15:06   #186
Megg
BAN stały

Cytat:
Napisane przez jinxi
Witam. Ja również borykam się z problemem zaskórników. Bardzo zainteresował mnie wyżej wymieniony kremik. Byś mogła coś wiecej o nim napisać Co to za kremik, gdzie go można dostać i ile kosztuje?Pozdrawiam
Jinxi Kremik można dostać w aptece, ja zapłaciłam za niego ok 45 zł.
Ale uważam, że warto.
Uzywam go dopiero 1,5 tygodnia. Na początku kremik wydobył ze skóry, która nie była doczyszczona wszystkie syfki, ale w miarę upływu czasu linkwiduje je. Także buzia oczyszczona jest bardzo głęboko, a nie tylko powierzchownie.

Poszukaj go w KWC albo wpisz w wyszukiwarce Lysanel Active albo kwasy i znajdziesz mnóstwo informacji ! jakbyś miała pytania, to pisz
Megg jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 15:20   #187
martynaa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez AaniaA
a moze kalwitacja - oczyszczanie twarzy ultradzwiekami (nie jestes tak dlugo czerwona po takim zabiegu jak po zwyklym oczyszczaniu buzi).
gdzie się to robi ??
martynaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 19:41   #188
AaniaA
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez martynaa
gdzie się to robi ??
martynko ja robie to u swojego lekarza, ktory jest lekarzem medycyny estetycznej (w jego klinice). mozna to robic tez w dobrych salonach kosmetycznych. wejdz sobie na google i wpisz kalwitacja. na pewno znajdziesz troche informacji na ten temat i znajdziesz dobre miejsce w krakowie, w ktorym mozesz oczyscic swoja cere. ja za takie jedno oczyszczanie place 100 zl. wiem, ze najlepiej robic to co tydzien przez okolo 7-10 tygodni, a potem co 3 tygodnie. ponadto osoba robiaca oczyszczanie ultradzwiekami powinna poinformowac ciebie jak czesto to robic. ja teraz stosuje izotrex i musialam miec przerwe 3-tygodniowa (nie moglam robic kalwitacji). na razie mialam robiona kalwitacje 2 razy, a w pt. pewnie wybiore sie nastepny raz. zarowno za pierwszym, jak i drugim razem ta czerwona cera szybko sie zregenerowala.
AaniaA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 08:23   #189
Nusi@
Raczkowanie

Unhappy Jak załagodzić twarz po oczyszczaniu?

Witam Was
Przejrząłam wątki na forum ale zaden nie dał mi odpowiedzi na ten temat.
W środę byłam na oczyszaczniu twarzy u kosmetyczki (21.09.br).
Nie mam juz typowego trądziku a przede wszystkim grudki głeboko osadzone w skórze - przez to mam nierówną powłokę skóry i przy dotyku bardzo chropowata szczególnie na policzkach.
Problem polega na tym ze po tej wizycie u kosmetyczki mam strasznie zmasakrowana twarz szczegolnie na policzkach gdzie mam jeden wielki strup teraz przez zdarcie naskórka od tego wyciskania
Boję sie jak ja mam to wyleczyć teraz bo za tydzien ide na wesele
Dobrze ja kremuje bo strasznie piecze jak myje twarz i po myciu sciąga sie okrutnie ! Nie wiem czy w ogole powinnam chodzic do kosmetyczki skoro tak mnie oszpeca a z drugiej strony co innego robic
Na ta chwile prosze o porade jak mam szybko zagoic twarz ?
Zastanawiam sie czy dzisiaj na noc nie użyc acnedermu aby mi troszke wysuszyl te strupki bardziej i by szybciej odpadly
Prosze o pomoc/porade
Nusi@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 09:27   #190
knotie
Rozeznanie

Dot.: zmasakrowana twarz ...

polecam sok z lopianu (lekka dezynfekcja i dzialanie antybliznowe) na to paste cynkowa (zeby sie zagoilo i wysuszylo) a potem wsmarowywac cepan. Ja bym tak wlasnie uczynilam, nie wysuszaj skory za bardzo, traktuj ja delikatnie, wystrzegaj sie przemywania ran alkoholem, niczego nie odrywaj, nawilzaj, nawilzaj i nawilzaj......mysle, ze maska z alg tez mialaby dzialanie kojace, to sa takie moje sposoby, ale moze dziewczyny poradza ci cos bardziej profesjonalnie bo ja laikiem jestem...
knotie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 09:40   #191
oaza
Rozeznanie

do gojenia bardzo dobry jest taki antybiotyk w spraju, niestety nie pamietam jedo nazwy, farmaceuta w aptece napewno ci pomoże.
oaza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 09:49   #192
Justy
Zakorzenienie

wszystkie antybiotyki w sprayu są na receptę.

możesz używać maści Vita-merfen; zawiera składniki przyspieszające gojenie oraz dezynfekujące.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 09:51   #193
ewunia2
Zadomowienie

U mnie na różne zaczerwienienia, strupki, podrażnienia bardzo dobrze działa sudocrem. Ponadto też mam od czasu do czasu niespodzianki ale niestety wizyt u kosmetyczki się wystrzegam, wolę używać kwasów , które naprawdę potrafią zdziałać cuda. Ponadto fajnie na taką twarz działa także olejek Clarinsa , no i maseczka aspirynowa ale trzeba uważać aby przy zmywaniu nie podrażnić sobie dodatkowo twarzy bo bardzo drapie. Ponadto nawilżać i na pewno nie ruszać łapkami - powodzenia
ewunia2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 10:10   #194
Hosenka*
Moderator KWC

hm ja po opowieści mojej koleżanki nie pójde na zadne oczyszcanie!!! miała mały problem z trądzikiem, a teraz zostały jej dziury na policzkach!!! żadnym podkładem nie może tego zatuszować...a szkoda... bo ładna dziewczyna

10.12 - Kosmetyczne nowości listopada
mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane
24.11 - ostatni dzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro - sprawdź aukcje i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 849 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Hosenka* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 10:30   #195
Nusi@
Raczkowanie

jejku dzieki dziewczyny

A kwasy własnie sprawiły ze grudki stały sie takie głebokie i teraz tak ciezko je wydobyc nie wiem dlaczego tak sie stało moze za płytkie kwasy zastosowałam wtedy. Wcześniej było tak ze jak mialam syfka to sobie go usunelam lub kosmetyczka i nie bylo problemu wielkiego z gojeniem a teraz to masakra - strasznie zle sie boi i zostaja plamy ktore pozniej musze rozjasniac.
eeh
Dzieki wielkie za rady
Nusi@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 13:32   #196
Seagirl
Zadomowienie

Iść czy nie iść-doradźcie proszę!!! Oczyszczanie cery

Wiem,że wątków o oczyszczaniu twarzy było już wiele, ale ja nadal nie wiem czy warto na nie iśc czy nie.Tak wiec proszę o krótkie odpowiedzi czy polecacie ten zabieg czy raczej nie.Ja w sumie nie mam jakiejś bardzo tragicznej twarzy, poprostu mam trochę krostek pod skórą na czole i trochę więcej na brodzie i żuchwie, co jakiś czas cos z nich wyłazi i tak wkółko.
Chciałabym żeby moja broda i czoło były gładkie, bo przez te syfki skóra jest nierówna, robią sie plamy i przebarwienia po tych syfkach. Dodam że nigdy nie robiłam nic u kosmetyczki z moją twarzą, żadnych zabiegów,a mam 24 lata.Wydaje mi się że cera jest już bardzo zanieczyszczona.

Jestem już nawet gotowa na to oczyszczanie ale trochę się boję, bo wiem że są różne opinie,proszę o krótkie odp. iśc czy nie iśc????

Edytowane przez Seagirl
Czas edycji: 2005-09-23 o 16:29
Seagirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 13:39   #197
prowokacja17
Zadomowienie

GG do prowokacja17
Dot.: Iść czy nie iść-doradźcie proszę!!!

wedlug ,mnie powinnas isc jtroche boli ale 3 dni po oczyszczaniu buzia jest gladka jak pupcia niemowlęcia
Stary 2005-09-23, 14:04   #198
Milka19
Zakorzenienie

Wink Dot.: Iść czy nie iść-doradźcie proszę!!!

Ja uważam, że nie iść. Wydaj mi się, że takie mechaniczne pastwienie się nad cerą przynosi więcej szkód niż pożytków. Na Twoim miejscu zainwestowałabym w kwasy
Milka19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 14:47   #199
ewunia2
Zadomowienie

Ja od siebie mogę powiedzieć NIE IŚĆ- niejest powiedziane , że pójdziesz i będzie cudownie, używam kwasów i z doświadczenia wiem, że mogą zdziałać cuda.
ewunia2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 16:23   #200
beautiful_soul
Raczkowanie

A ja jestem za. Ostatnio poszłam z mamą na oczyszczanie( ona była klientką) i rzeczywiście, skóra wygląda rewelacyjnie. A efekt? Zależy też od kosmetyczki ...

Pozdrawiam
beautiful_soul jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 16:25   #201
Seagirl
Zadomowienie

No to jest 2:2
Stary 2005-09-23, 16:28   #202
Seagirl
Zadomowienie

Spróbowałabym z tymi kwasami ale niewiem co i jak...
Czekam na dalsze odp.

iśc czy nie iśc...
Stary 2005-09-23, 16:50   #203
Noor
Przecudnej urody hrabina Von Mi Stąd

Cytat:
Napisane przez Seagirl

iśc czy nie iśc...
Trudno jest odpowiedzieć nie widząc stanu cery. Ale ja generalnie jestem za NIE IŚĆ.
Byłam u kosmetyczki na mechanicznym oczyszczaniu jednen raz i to był jednocześnie raz ostatni. Trzy miesiące trawało zanim uspokoiłam rozbuchane gruczoły łojowe i skończył się gwałtowny i nieprzerwany wysyp pryszczy (bo zaczerwienienia po wyciskaniu faktycznie zniknęły już następnego dnia). Jedyny pozytyw, jaki pamiętam po tym zabiegu to fakt, że na czole nie pojawiły się już więcej zaskórniki (ale na nosie i brodzie jak najbardziej i to szybciutko) i naprawdę wyczuwalne nawilżenie maseczką z alg Thalgo, którego nie osiągnęłabym domowym sposobem.
Na swoje usprawiedliwienie dodam, że robiłam to wszystko w czasach, kiedy nie było jeszcze w aptekach preparatów z kwasami do domowego użytku. Teraz robię u kosmetyczki tylko nieinwazyjny piling kawitacyjny.
Noor jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 18:12   #204
Marigold19
Zakorzenienie

Też jestem za NIE IŚĆ. Nigdy jeszcze nie byłam zadowolona- nawet z oczyszczania z maskami Thalgo za 99 zł. Jak już to kwasy i peeling kawitacyjny

Marigold19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 18:58   #205
blue18
Raczkowanie

Jessu, a kto powiedzial ,zeby isc na mechaniczne ??? :/// przeciez jest tez laserowe.. wystarczy tylko popytac, a po zabiegu buzia jest czysta i wcale NIE czerwona.. a kosztuje ok 150 zl , ale sie oplaca
blue18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 19:01   #206
blue18
Raczkowanie

aha i jeszcze jedno.. to jest tak.. pelny zabieg ok 150zl i taki powinien byc gdy sie nigdy nie chodzilo.. a pozniej co miesiac np w zaleznosci od potrzeb na tzw. doczyszczanie , ktore kosztuje ok 40 zl pozdrawiam
Stary 2005-09-23, 19:08   #207
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Nie chodzę na mechaniczne oczyszczanie. Uważam, że może wyrządzić więcej szkody niż pożytku, boję się o naczynka. W zupełności wystarczają mi delikatne peelingi domowe, maseczko oczyszczające z blotkiem i glinką, i kwasy.

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 19:24   #208
Marigold19
Zakorzenienie

A co to za laserowe oczyszczanie, bo pierwszy raz słyszę. Opowiedzcie mi o tym.

Marigold19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 19:31   #209
blue18
Raczkowanie

Tzn to jest tak.. przychodzisz do kosmetyczki , ona tak jak przy mechanicznym normalnie myje ci twarz mleczkiem, pozniej naklada maseczke, ktora ma pomoc rozszerzyc pory i przez ok 15 min wlacza taki nawiew na twoja twarz, pozniej sciaga maseczke i zaczyna ci laserem oczyszczac buzie pozniej innym laserem (takim z czerwonym swiatelkiem) zamyka ci pory i naklada maseczke na ok 20min odzywiajaca. no ogolnie zabieg jest super a nie musisz sie obawiac, ze ci zmasakruje twarz paluchami, bo po prostu ci nimi nic nie robi! noo jedynie maseczke naklada musicie sie popytac w salonach o takie oczyszczanie.. a w ogole to przy niektorych wejsciach do niektorych tych salonow jest od razu napisane - salon kosmetyczny laserowy (czy cos takiego)
Stary 2005-09-23, 22:46   #210
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez oaza
do gojenia bardzo dobry jest taki antybiotyk w spraju, niestety nie pamietam jedo nazwy, farmaceuta w aptece napewno ci pomoże.
Chodzi Ci o OXYCORT? Współczucia po tej wizycie. Mi kosmetyczka powyciskała chyba stany zapalne to było straszny kiedy wyszłam od kosmetyczki, wyglądałam gorzej niż przed Mi też dobrze działa sudocrem jak sobie coś wycisne...
In_ThE_ShAdOwS jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości