Stosowanie Diacnealu - refleksje - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-09-22, 19:20   #721
matahari
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 2
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

dziekuje za odpowiadz
matahari jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 00:35   #722
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach

Co prawda nie przeczytalam całego wątku, ale użyłam opcji "przeszukaj" i nic nie znalazłam wiec pytam. Czy to mozliwe zeby ten kremik uczulał??? Posmarowalam sobie strefe T i po 2min mam cała twarz w czerownych plamach szybko zmyłam i czekam... jestem w szoku normalnie dodam ze nie jest to moj pierwszy raz z tym kremem i nie wiem co sie stało ostawic? co radzicie?
virtual_reality jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 03:52   #723
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez virtual_reality Pokaż wiadomość
Co prawda nie przeczytalam całego wątku, ale użyłam opcji "przeszukaj" i nic nie znalazłam wiec pytam. Czy to mozliwe zeby ten kremik uczulał??? Posmarowalam sobie strefe T i po 2min mam cała twarz w czerownych plamach szybko zmyłam i czekam... jestem w szoku normalnie dodam ze nie jest to moj pierwszy raz z tym kremem i nie wiem co sie stało ostawic? co radzicie?
Możliwe, czerwone plamy, plamki i plameczki pojawiły się u wielu użytkowniczek tego kremu.
Coś musi być w jego składzie, co podrażnia, uczula, robi z buzi czerwoną masakrę.
Możliwe, że jesteś uczulona na retinaldehyd, choć moim zdaniem z diacnealem jest coś głębiej nie tak. Zbyt wiele ofiar ma na swoim kącie.

Najlepiej odstaw i zaprzestań eksperymentów.
Mnie wyleczenie podiacnealowego podrażnienia zajęło w ubiegłym roku sporo czasu.
W tym roku zrobiłam drugą próbę - niestety efekt podobny, czerwona, podrażniona buzia.
Kate30 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 09:44   #724
marianna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Możliwe, czerwone plamy, plamki i plameczki pojawiły się u wielu użytkowniczek tego kremu.
Coś musi być w jego składzie, co podrażnia, uczula, robi z buzi czerwoną masakrę.
Możliwe, że jesteś uczulona na retinaldehyd, choć moim zdaniem z diacnealem jest coś głębiej nie tak. Zbyt wiele ofiar ma na swoim kącie.

Najlepiej odstaw i zaprzestań eksperymentów.
Mnie wyleczenie podiacnealowego podrażnienia zajęło w ubiegłym roku sporo czasu.
W tym roku zrobiłam drugą próbę - niestety efekt podobny, czerwona, podrażniona buzia.
Ejże...przecież to jest normalna (moim zdaniem) reakcja na kwas glikolowy - on tak działa- nierównomierne czerwone plamy - albo się podrażniamy, albo nie ???

kwas glikolowy ma najmniejsze czasteczki które bardzo szybko wnikają głęboko do skóry ale niestety nierównomiernie (stąd czerwone nierównomierne placki na twarzy)
skóra pod kwas glikolowy musi być wyczyszczona perfekcyjnie - zeby wnikanie jak najbardziej przybliżyć do wersji "równomierne"

ja cały czas żyje w przekonaniu, że czerwone plamy po aplikacji diacnealu to reakcja normalna - pod warunkiem, że po jakimś czasie znikają

diacneal to nie jest juz taki pikuś...6% kwasu 0,1% retinalu - tu musi draznić

aha
jesli już po aplikacji diacnealu pojawią się czerwone placki - to zmywanie nic nie da - czerwone placki to reakcja na wchłonięty kwas glikolowy

jeszcze jedno "aha"
jeśli juz chcecie sobie pomóc po zbyt drazniącym kwasie to lepiej jest przemyć buzię wodą z sodą oczyszczoną (zasada ) ale w przypadku glikolu to nie ma znaczenia - przy innych , działających bardziej powierzchniowo kwasach tak ale przy glikolu mija to się z celem
Stary 2006-09-26, 09:52   #725
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość
Ejże...przecież to jest normalna (moim zdaniem) reakcja na kwas glikolowy - on tak działa- nierównomierne czerwone plamy - albo się podrażniamy, albo nie ???

kwas glikolowy ma najmniejsze czasteczki które bardzo szybko wnikają głęboko do skóry ale niestety nierównomiernie (stąd czerwone nierównomierne placki na twarzy)
skóra pod kwas glikolowy musi być wyczyszczona perfekcyjnie - zeby wnikanie jak najbardziej przybliżyć do wersji "równomierne"

ja cały czas żyje w przekonaniu, że czerwone plamy po aplikacji diacnealu to reakcja normalna - pod warunkiem, że po jakimś czasie znikają

diacneal to nie jest juz taki pikuś...6% kwasu 0,1% retinalu - tu musi draznić

aha
jesli już po aplikacji diacnealu pojawią się czerwone placki - to zmywanie nic nie da - czerwone placki to reakcja na wchłonięty kwas glikolowy

jeszcze jedno "aha"
jeśli juz chcecie sobie pomóc po zbyt drazniącym kwasie to lepiej jest przemyć buzię wodą z sodą oczyszczoną (zasada ) ale w przypadku glikolu to nie ma znaczenia - przy innych , działających bardziej powierzchniowo kwasach tak ale przy glikolu mija to się z celem
W moim przypadku czerwone plamy niestety nie schodziły, raczej robiły się coraz większe i coraz bardziej czerwone.
Używałam żelu De Noyle's - 9% AHA, min. kwas glikolowy - zużyłam prawie 100ml i nic podobnego się nie działo, żel poprostu stopniowo działał coraz słabiej.
W każdym razie czerwieni żadnej.
Stary 2006-09-26, 10:00   #726
marianna
Rozeznanie

no to może waro uścislić co kazda autorka ma na myśli pisząc "wylazły mi czerwone plamy" krótkie CV takich plam ?
i bedzie widomo, czy to uczulenie czy normalna reakcja na kwasiorek?

PS
Kate30 czy Ty wiesz co ja mam w tej chwili na twarzy ? regularny wysyp
przy zeszłorocznej kuracji diacnealem nic takiego nie miało miejsca, a w tym roku całe policzki w typowych podiacnealowych krostach
Stary 2006-09-26, 10:04   #727
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość
PS
Kate30 czy Ty wiesz co ja mam w tej chwili na twarzy ? regularny wysyp
przy zeszłorocznej kuracji diacnealem nic takiego nie miało miejsca, a w tym roku całe policzki w typowych podiacnealowych krostach
Zorac jednak jest zdecydowanie przyjaźniejszy dla buźki.
Stary 2006-09-26, 10:20   #728
marianna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Zorac jednak jest zdecydowanie przyjaźniejszy dla buźki.
To co radzisz?
przehandlować diacneal i przejść na Zorac? tak od razu na krosty?
Stary 2006-09-30, 21:19   #729
Mallutka
Zadomowienie

po zeszlorocznej 6 miesiecznej walce z AD postanowilam po przeczytaniu tego watku zaszalec i zastosowac diacneal na moje przebarwienia Mam takie pytanko- na opakowaniu pisze, ze nalezy smarowac cienka warstwe, a na forum wyczytalam ze D. daje efekt zoltej twarzy- u siebie nic takiego nie zauwazylam ( a z Chin nie jestem ) stad moje pytanie ile wlasciwie go nakladacie drogie wizazanki???
I drugie pytanko: czy nie zrobie sobie kuku jezeli jednego dnia bede uzywac Effaclar, 2 dni przerwy na nawilzanie i Diacneal i znow 2 dni nawilzania- czy to zdecydowanie za czesto???
Mallutka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 21:35   #730
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Mallutka Pokaż wiadomość
po zeszlorocznej 6 miesiecznej walce z AD postanowilam po przeczytaniu tego watku zaszalec i zastosowac diacneal na moje przebarwienia Mam takie pytanko- na opakowaniu pisze, ze nalezy smarowac cienka warstwe, a na forum wyczytalam ze D. daje efekt zoltej twarzy- u siebie nic takiego nie zauwazylam ( a z Chin nie jestem ) stad moje pytanie ile wlasciwie go nakladacie drogie wizazanki???
I drugie pytanko: czy nie zrobie sobie kuku jezeli jednego dnia bede uzywac Effaclar, 2 dni przerwy na nawilzanie i Diacneal i znow 2 dni nawilzania- czy to zdecydowanie za czesto???
Drugi raz juz robie kuracje diacnealem i tez nie jestem chinczyk
Smaruje cienko, ale na lekko-wilgotną [!!!] skore, bo chce wzmocnic dzialanieretinalu - ale uwaga, ja jestem nosorozec i absolutnie nie mam zadnych podraznien.
W zeszłym roku uzywałam raz diacnealu a raz effaclaru, i było super - ale jak juz wspomniałam, moja skora jest zahartowana. Jesli nie masz podraznien, nie ma powodow zeby nie stosowac diacnealu z effaclarem, zwlaszcza jesli zamierzasz robic dwudniowe przerwy.
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 21:42   #731
Mallutka
Zadomowienie

dziekuje za super szybka odpowiedzL_V
mam jeszcze jedno pytanko: co Diacneal+ Effaclar zrobil dla twojej skory?? (w sensie co poprawil (mniejsze zmarszczki, mniej problemow typu pryszcze, przebarwienia))
i ile czasu trwala/powinna trwac taka kuracja??
Stary 2006-09-30, 21:46   #732
anah
Zakorzenienie

Mallutka, ja smarowałam Diacneal dość cienka warstewką i mnie on pożółcał ale na noc to nie miało kompletnego znaczenia.
Musiałam się mocno nawilżać, bo wysuszał mi skórę na wiór
To czy nie zrobi Ci krzywdy zależy od Twojej cery, częstotliwości stosowania, innych kosmetyków.
Mój przepis na to, żeby nie zrobił mi krzywdy był taki, że stosowałam go na początku codziennie (jakieś cztery dni), jak zauważyłam lekkie podrażnienie (zaczerwienienie, suche placki), to nawilżałam się solidnie przez kilka dni i potem znów wracałam do D. Po jakimś czasie smarowałam D. dwa dni po rząd i dwa dni nawilżenia. Nie stosowałam w tym czasie innych specyfików.
Musisz go wyczuć, bo jak robiłam pierwszą kurację Diacnealem, to wyżarł mi twarz i miałam piekącą sacharę na twarzy, ogniste policzki i schodzącą skórę. Brrr...
anah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 22:12   #733
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
dziekuje za super szybka odpowiedzL_V
mam jeszcze jedno pytanko: co Diacneal+ Effaclar zrobil dla twojej skory?? (w sensie co poprawil (mniejsze zmarszczki, mniej problemow typu pryszcze, przebarwienia))
i ile czasu trwala/powinna trwac taka kuracja??
Diacneal stosuje jako profilaktyke p/zmarszczkową i dla wygładzenia hmmm..."tekstury" skóry, a effaclar dla zwęzeia porów i pozbycia sie zaskorników po lecie [strefa T]
U mnie taka kuracja trwa od wrzesnia/ pazdziernika do kwietnia/maja, a co!
Stary 2006-10-01, 11:07   #734
Mallutka
Zadomowienie

tez planowalam zaczac od wrzesnia i zakonczyc w kwietniu
L_V mam olbrzymia prosbe- nie napisalabys mi jak dokladnie wyglada twoj program pielegnacji skory?? bardzo bys mi tym pomogla bo ja sama nie wiem jak mam sobie to poukladac
Stary 2006-10-01, 11:24   #735
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
tez planowalam zaczac od wrzesnia i zakonczyc w kwietniu
L_V mam olbrzymia prosbe- nie napisalabys mi jak dokladnie wyglada twoj program pielegnacji skory?? bardzo bys mi tym pomogla bo ja sama nie wiem jak mam sobie to poukladac
Póki co mam tylko Diacneal, za jakieś 2 tyg chce dorzucić Effaclar K.

Napiszę jak to wyglądało w zeszłym roku, w "pełni" sezonu:

Noc1 - Diacneal
Noc2 - Hydrance Optimale Riche od Avene [albo po prosru coś nawilżającego, w tym roku zastąpię ten krem olejem z nasion róży kupionym w Mazidłach
Noc3 - Effaclar K
Noc4 - nawilżacz
Noc 5- Diacneal
Noc 6 - nawiżacz

itd....

Rano - coś z wit C [u mnie Redermic] + filtr
Stary 2006-10-01, 12:18   #736
Mallutka
Zadomowienie

dzieki wielkie L_V i przepraszam za 100 pytan do
Stary 2006-10-01, 12:24   #737
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
dzieki wielkie L_V i przepraszam za 100 pytan do
Cała przyjemność po mojej stronie Pytaj dalej!
Stary 2006-10-02, 20:02   #738
Mallutka
Zadomowienie

a tak mi jeszcze przyszlo do glowy: czy wy drogie wizazanki wprowadzalyscie najpierw jeden potem drugi krem (przy zalozeniu, ze stosowalyscie Effaclar i Diacneal razem) czy njapierw jeden a potem drugi czy to bez znaczenia??

tak OT: chyba jestem opozniona, bo wszyscy sie teraz zorakuja, a ja sie chyba jedna diaknealuje
Stary 2006-10-02, 21:20   #739
anah
Zakorzenienie

Najpierw stosowałam Effaclar codziennie a jak go wykończyłam to Diacneal.
Następna kuracja była mieszana, Dwa razy w tyg. Diacneal a w pozostałe dni E. Jak skóra miała dość to nawilżanie. Robiłam jeszcze kilka innych kombinacji, np. codziennie AD i dwa razy w tyg. Diacneal.

Nie wszyscy się zoracują, ja nie mogę

Myślę, że najpierw warto wypróbować inne specyfiki a na zorac przyjdzie czas
Stary 2006-10-03, 07:31   #740
Mallutka
Zadomowienie

anah to ja sie podiaknealuje, a z czasem doloze Effaclar
choc chyba tez jestem gruboskorna, bo D. zadnych podraznien u mnie nie powoduje
Stary 2006-10-03, 12:31   #741
anah
Zakorzenienie

Mallutka, jak stosujesz Diacneal, codziennie czy tak jak poleca L_V?
Kiedyś (już o tym chyba tu pisałam ) smarowałam się nim kilka dni pod rząd i cieszyłam sie moją gruboskórnością, po czym mnie tak podrażnił, że głowa mała
Stary 2006-10-04, 11:36   #742
sylwiani
Zadomowienie

ja od tygodnia się diacenalem traktuję, wcześniej używałam AD na zmianę z effaclarem, jak mnie podrażni to napiszę
Stary 2006-10-04, 20:56   #743
Mallutka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Mallutka, jak stosujesz Diacneal, codziennie czy tak jak poleca L_V?
Kiedyś (już o tym chyba tu pisałam ) smarowałam się nim kilka dni pod rząd i cieszyłam sie moją gruboskórnością, po czym mnie tak podrażnił, że głowa mała
codziennie- boze bron. Ja stosuje tak jak napisala L_V tylko, ze robie 2 dni nawilzenia ale planuje po 2 tygodniach przejsc na system 1 dniowego nawilzania
Stary 2006-10-05, 09:50   #744
Mallutka
Zadomowienie

o tym, ze bede miala z rana nos jak wysmarowany smalcem czytalam, to ze mi sie zrobily zaskorniki bardziej widoczne tez sie spodziewalam ale czy ktos mial tak, ze podczas stosowania D. jego przebarwienia po nalozeniu kremu robily sie bardziej widoczne (takie wrecz czerwone) ?? rano jak naloze krem z filtrem to wszystko wraca do normy ale jakby na to nie patrzec to ja sie wlasnie tych przebarwien pozbyc chcialam najbardziej
Stary 2006-10-05, 12:42   #745
sylwiani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez ..Asia.. Pokaż wiadomość
Ale czy mogłabym używac (na zmianę oczywiście) Diacneal do tego??
Teraz odstawiłam Diane 35 i moja cera woła o pomstę do nieba...więc Diacneal by tez sie sprawdził....chyba

Martwię się, ze tak jak poprzednio nie usunę przebarwień i dlatego chciałam pokombinować z tymi kwasami, aby wzmocnić ich działanie.

Kurczak...napiszcie co o tym sadzicie...o tym ze Active C kładę i o właczeniu Diacnealu...

Aha, podaję skład tego zelu Neostrata:

Hydrochinon 2,00%
kwas glikolowy 10,00%
Glikol propylenowy 4,00%
BTH 0,005%% - przeciwutleniacz
Wersenian dwusodowy 0,035%% - śr. chelatujący, ochr. działanie przed matalami ciężkimi
Kwas cytrynowy 0,25%
nie jestem pewna co do łączenia kwasów i wit. c, ale wydaje mi się, że czytałam tu na forum, że się nie łączy, niech się Sz. P. Moderatorki wypowiedzą albo bardziej doświadczone wizażanki
diacenal też zawiera kwas glikolowy, więc nie wiem, czy jest sens, lepiej spróbować acne derm lub effaclar
Stary 2006-10-05, 21:35   #746
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sylwiani Pokaż wiadomość
nie jestem pewna co do łączenia kwasów i wit. c, ale wydaje mi się, że czytałam tu na forum, że się nie łączy, niech się Sz. P. Moderatorki wypowiedzą albo bardziej doświadczone wizażanki
diacenal też zawiera kwas glikolowy, więc nie wiem, czy jest sens, lepiej spróbować acne derm lub effaclar
Nie stosujemy wit C i kwasów łącznie, tzn jednego produktu na drugi. Jesli skora nie reaguje podraznieniem, przesuszeniem na kwasy, to np. przy stosowaniu kwasu na noc, rano mozemy nałożyc pod filtr seru/krem z wit C.
Stary 2006-10-05, 22:00   #747
sylwiani
Zadomowienie

przez trzy dni z rzędu traktowałam się Diacenalem i dzisiaj dopiero po zmyciu filtra poczułam i zobaczyłam podrażnienie
wysmarowałam się więc calmą biolipidową, na to podkład i puderek i do szkoły posłuchać o wyczynach potomka (jako że słońce zachodziło już zrezygnowałam z filtra)
teraz całkiem nieżle, ale zobaczymy przy zmywaniu, bo czoło mnie trochę mrowi
Stary 2006-10-05, 22:35   #748
adzia2
Raczkowanie

Stosuję effaclar od kilku miesięcy 2 lub 3 razy w tygodniu, chciałam pozbyć się zaskórników na nosie, ale efektów niema. Kupiłam Diacneal, czy takie połączenie Effaclar i Diacneal, ma sens jeśli chodzi o likwidację zaskórników, czy Diacneal nie ma na nie wpływu?
adzia2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 09:53   #749
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez adzia2 Pokaż wiadomość
Stosuję effaclar od kilku miesięcy 2 lub 3 razy w tygodniu, chciałam pozbyć się zaskórników na nosie, ale efektów niema. Kupiłam Diacneal, czy takie połączenie Effaclar i Diacneal, ma sens jeśli chodzi o likwidację zaskórników, czy Diacneal nie ma na nie wpływu?
MA sens jak najbardziej. DIacneal wygładzi powierzchnie skory, Effaclar oczyszcza pory. Dodam, ze 2 miesiace stosowania Effaclaru to stanowczo za mało - ja widziałam efekty dopiero poł roku - ten krem tak działą, baaardzo powoli, ale efekty powinny byc.
No i jest jeszcze kwestia ilosci i typu tychze zaskornikow - bo przy bardzo zanieczyszczonej cerze chyba sam Effaclar nie da rady.
Stary 2006-10-06, 11:51   #750
mar_go
Rozeznanie

GG do mar_go

Ja teraz stosuję taką kurację, ale za krótko, by mówić o efektach. Effaclaru używam od ponad dwóch miesięcy, od trzech tygodni dodałam Diacneal.Na poczatku stosowałam "trójpolówkę" z nawilżaniem, teraz używam E i D na zmianę a raz w tygodniu dzień nawilżania. Zmienie częstotliwość gdyby zaczęło mnie wysuszać.
Na razie zauważone efekty, to zdecydowanie mniej wyprysków, gładsza buzia no i niektóre zaskórniki urzadzają już ucieczkę z mojej twarzy i to dosłownie, bo wyszuszają się upełnie i tak "wypychają", że można je zdrapać z twarzy. Żadnego podrażnienia czy wyszuszu na razie niet. Zrezygnowąłam tylko z porannego serum z wit. C i tak się zastanawiam kiedy i czy je wprowadzać spowrotem...
I radość do łez
mar_go jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
retinaldehyd, retinoidy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości