Stosowanie Diacnealu - refleksje - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-12-03, 00:24   #931
justyce
Zadomowienie

Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez Shafira Pokaż wiadomość
To zadne inne nie maja,tylko Avene?Dlaczego skoro jest to chyba najsilniej dzialajacy skladnik na zmarszki?
No bo po prostu Avene ma na tę substancję patent, tak samo jak koncern Vichy na Mexoryle..

(Retinaldehyd nie jest najmocniejszy - jeszcze jest tretinoina - ale to już na receptę )
Stary 2006-12-03, 09:51   #932
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Shafira Pokaż wiadomość
To zadne inne nie maja,tylko Avene?Dlaczego skoro jest to chyba najsilniej dzialajacy skladnik na zmarszki?
JAk juz justyce napisała koncern Pierre Fabre, producent Avene ma patent na retinaldehyd.

A po drugie - nie jest to najsilniejszy skłądnik na zmarszczki - najsielniejsza jest sama tretinoina, ale ta jest tylio i wyłącznie na receptę, powoduje silne złuszczanie i jesli nie masz ochoty na filtry, to nawet o tym nie myśl.

Dla mamy najepszy bedzie Ystheal albo Elouage.
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 11:51   #933
margo1986
Raczkowanie

Hej Dziewczyny!
Stosuje Diacneal miesiąc. Co 2 noc na zmiane z kremem nawilzajacym, na dzien filtry. Wiem ze z Diacneal'em wiaze sie luszczenie, wysyp itd. Nie jestem wyjatkiem, jednak u mnie wysyp trwa od momentu gdy zaczelam go stosowac. Widze wyraznie oczyszczone pory i wyrowany koloryt cery ale syfków przybywa . Nie tylko syfkow, ale grudek i roznego rodzaju nierownosci.
chcialam tylko zapytac czy to oby napewno normalne...skora sie chyba oczyszcza ale nie wygladam za dobrze. Mam uzbroic sie w cierpliwosc?
margo1986 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 13:37   #934
Ahtaga
Wtajemniczenie

i ja podepne sie pod watek z zapytaniem: czy moge uzywac diacnealu tylko na czoło? na czole mam najwiecej zakorników grudek i zaczerwień. Pomyslalam sobie ze zaczne od czola i zobacze jaka bedzie reakcja a pozniej stopniowo na cala twarz.
Czy ten preparat mozna wogole uzywac jako ze nie stosowalam kwasow wczesniej? Skóra mam raczej normalna, nie jest jakos tragicznie przesuszona ani nie jest przetluszczona; zawsze na zimnie nos mi sie czerwieni i wogole w miejscach gdzie mam lub mialam krosty są czerwone plamy. Czy diacneal jest w stanie zadzialac w ten sposob ze nie bede miala juz tych czerwonych plamek?
Mam w domu tonik Effaclar i moze powinnam go stosowac juz teraz zanim kupie diacneal w celu przyzwyczajenia skory?
Ahtaga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 15:16   #935
Ahtaga
Wtajemniczenie

podciagam
Ahtaga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 16:06   #936
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Diacneal to nie jest preparat na początek, nawet doświadczone kwasomaniaczki źle go tolerują. nie masz cery naczynkowej? ten czerwieniący się nos wskazuje, że możesz mieć. uzupełnij swój profil o rodzaj cery, aby można było lepiej Ci doradzić. na pewno lepiej zacząć od łagodniejszych kwasów. kwasy można też stosować na wybraną partię twarzy. co do plamek po wypryskach, to Acne Derm jest skuteczniejszy, jak wynika z doświadczeń wielu osób.

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 18:21   #937
piekna_mery
Raczkowanie

Dziewczyny bardzo prosze Was o rade
Od ok 2 lat stosuje regularnie kosmetyki Avene - zel do mycia twarzy i emulsje Cleanance + wode termalna. Ostatnio dodalam Diacneal na noc, zeby pozbyc sie przebarwien i okropnych wagrow. Niestety moja skora bardzo sie wysuszyla, wagry jak byly tak i sa a do tego nasilil sie atak pryszczy, ktore do tej pory pojawialy sie tylko przed @. Aby troche nawilzyc skore musze stosowac na przemian z Diacnealem krem regenerujacy na noc Nivea. Nie wiem, czy dobrze robie. Moze powinnam zmienic serie? A przede wszystkim jak pozbyc sie tych okropnych wagrow, ktore pokrywaja caly nos .
Pomocy !!!
piekna_mery jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 18:46   #938
Mallutka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez piekna_mery Pokaż wiadomość
Dziewczyny bardzo prosze Was o rade
Od ok 2 lat stosuje regularnie kosmetyki Avene - zel do mycia twarzy i emulsje Cleanance + wode termalna. Ostatnio dodalam Diacneal na noc, zeby pozbyc sie przebarwien i okropnych wagrow. Niestety moja skora bardzo sie wysuszyla, wagry jak byly tak i sa a do tego nasilil sie atak pryszczy, ktore do tej pory pojawialy sie tylko przed @. Aby troche nawilzyc skore musze stosowac na przemian z Diacnealem krem regenerujacy na noc Nivea. Nie wiem, czy dobrze robie. Moze powinnam zmienic serie? A przede wszystkim jak pozbyc sie tych okropnych wagrow, ktore pokrywaja caly nos .
Pomocy !!!
atak pryszczy to naturalne oczyszczanie sie skory- te pryszcze po prostu tam gdzies potencjalnie sa, a kwasy, retionoidy wyciagaja je z ukrycia

stosowanie na przemian Diacnealu i nawilzacza to jak najbadziej dobry pomysl Na poczatek moglabs nawet stosowac rzadziej Diacneal niz co drugi dzien- moze np 2 razy w tygodniu tym bardziej ze jak piszesz skora ci sie bardzo wysuszyla.

Mozesz zapytac w watku o zapychaczach czy krem regenerujacy na noc nivea nie jest przpadkiem jakims pryszczotworca, bo ja niestety go nie uzywalam wiec sie wypowiedziec nie moge

a tak wogole to moze sprobuj jakis slabszych kremikow z kwasami- jezeli do tej pory uzywalas tylko emulsji matujacej to moze to za ciezki kalber jak na pierwszy raz???

EDIT: nie odpowiedzialby ktos na moj atak paniki z postu 925???
Mallutka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 22:57   #939
justyce
Zadomowienie

Ja też bym stosowała Diacneal rzadziej, co 3, nawet co 4 dni. I tak zadziała, tylko po prostu wolniej, a nie ryzykujesz nadmiernego przesuszenia i zmęczenia cery.
Stary 2006-12-06, 14:53   #940
piekna_mery
Raczkowanie

Dzieki
piekna_mery jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-09, 16:32   #941
oliwkadawida
Raczkowanie

GG do oliwkadawida Send a message via Skype™ to oliwkadawida

Kochane!

Retinu-A o stezeniu 0,5 mg/g uzywam od poczatku zeszlego miesiaca raz w tygodniu na strefe T w celu usuniecia grudek. Na dzien filtr Bioderma Photoderma Max 50. Na noc Avene Hydrance dla mieszanej skory. Musze zaznaczyc, ze zdecydowalam sie na retinoidy po tym jak rok temu okazalo sie, ze Lysanel Active nie sluzyl mi. Acha! Buzke myje zelem Aderma dla wrazliwej skory. Moim ogromnym problemem teraz sa nieustajace pryszcze na brodzie i czole. Minimalnie luszcze sie ale nie o tym mowa. Broda bardzo swedzi i mrowi. Ostatnio lek nakladalam tydzien temu. Jestem, jak by nie bylo, sflustrowana stanem rzeczy. Nie chce jako dziesiata- nie, co ja mowie- setna dziewczyna pytac czy to normalne czy nie...Wiem ,ze musze byc konsekwentna z retinoidami...Ale czy oby te objawy nie trwaja za dlugo?

pozdrawiam
oliwkadawida jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-09, 19:56   #942
justyce
Zadomowienie

Swędzenie, że tak powiem, to jedna ze "spodziewanych" reakcji skóry po zastosowaniu retinoidów.
Stary 2006-12-11, 20:26   #943
oliwkadawida
Raczkowanie

GG do oliwkadawida Send a message via Skype™ to oliwkadawida

...no tak. Ale zaczynam sie niepokoic tym, ze od 1,5 miesiaca uzywam ich a stan mojej skory pogarsza sie z dnia na dzien...zalamianie cery przez 2 miesiace? Przy kwasach tez to nie jest normalne- przy zadnych zabiegach zalamanie cery ponad miesiac nie jest normalnoscia. Czyz nie mam racji?
oliwkadawida jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 10:05   #944
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez oliwkadawida Pokaż wiadomość
Kochane!

Retinu-A o stezeniu 0,5 mg/g uzywam od poczatku zeszlego miesiaca raz w tygodniu na strefe T w celu usuniecia grudek. Na dzien filtr Bioderma Photoderma Max 50. Na noc Avene Hydrance dla mieszanej skory. Musze zaznaczyc, ze zdecydowalam sie na retinoidy po tym jak rok temu okazalo sie, ze Lysanel Active nie sluzyl mi. Acha! Buzke myje zelem Aderma dla wrazliwej skory. Moim ogromnym problemem teraz sa nieustajace pryszcze na brodzie i czole. Minimalnie luszcze sie ale nie o tym mowa. Broda bardzo swedzi i mrowi. Ostatnio lek nakladalam tydzien temu. Jestem, jak by nie bylo, sflustrowana stanem rzeczy. Nie chce jako dziesiata- nie, co ja mowie- setna dziewczyna pytac czy to normalne czy nie...Wiem ,ze musze byc konsekwentna z retinoidami...Ale czy oby te objawy nie trwaja za dlugo?

pozdrawiam

Oliwko, ja po każdej aplikacji retinu odczuwam to swędzenie - zwłaszcza na policzkach, po 2 dniach zwykle ustępuje, następnie się złuszczam, potem kolejna aplikacja i znowu swędzi.
Stary 2006-12-13, 08:40   #945
awadawa
Raczkowanie

GG do awadawa

Używam Diacnealu od prawie dwóch tygodni. Już zaczęlam sie łuszczyć delikatnie na niektórych partiach twarzy. Myślę, że to naprawdę dobry krem. Jak narazie to miałam okazję obserwować jak rozprawił się z dwoma paskudnymi i właściwie comiesięcznymi intruzami na mojej twarzy- to co zwykle trwało ponad tydziń z Diacnealem trwa tylko dwa dni. Już tylko za to go lubię, a wierzę, że potrafi dużo więcej...tylko muszę na to poczekać więcej niż dwa dni
Stary 2006-12-13, 15:53   #946
kasiula_j
Przyczajenie

To moja pierwsza wypowiedź na wizazu.zawsze tylko obserwowałam. Tym razem muszę jednak zapytać. Używam Diacnealu od tygodnia bardzo cienką warstwą i zauważyłam dziwną rzecz-moja skóra bardzo się przetłuszcza ,mam cerę mieszaną i zawsze się świeciła ale to co się dzieje teraz bardzo mnie zaskoczyło. Bardzo proszę o odpowiedź WAS KOCHANE, bo WY się dobrze znacie i zawsze dobrze doradzicie. Smaruję twarz na noc i jak rano wstaję to świecę się jak psu....(oszczędzę szczegółów Czy to normalne?
kasiula_j jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 16:04   #947
guia
Zadomowienie

GG do guia

Tak, to normalne. Nie jesteś pierwszą osobą, która coś takiego zaobserwowała. W ten sposób, wyrzucając sebum Twoja skóra się oczyszcza.
guia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 21:47   #948
justyce
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez guia Pokaż wiadomość
Tak, to normalne. Nie jesteś pierwszą osobą, która coś takiego zaobserwowała. W ten sposób, wyrzucając sebum Twoja skóra się oczyszcza.
Dokładnie - ja nawet czasem mam tłustawą skórę już 2-3 godziny po zastosowaniu Diacnealu. W związku z tym nawet nie czuję potrzeby smarowania jej jakimś kremem na noc, dopiero nawilżam rano, filtrem.
Stary 2006-12-17, 10:12   #949
Mallutka
Zadomowienie

byłam wczoraj u mojej pani dermatolog (nadmienie, ze jest to kobieta przesympatyczna i do tego o filtrach, kwasach ect slyszala ) i uslyszalam, ze...
nie powinno sie uzywac naraz (w sensie raz jedno raz drugie) Effaclaru i Diacnealu, bo za bardzo mecze skore!!!
stad ponoc wziela sie moja nadreaktywnosc (czerwienienie sie) skory- mialyscie cos podobnego??? albo moze slyszalyscie o czyms podobnym???
Stary 2006-12-17, 10:41   #950
agnieska
Zakorzenienie

Szczerze mówiąc dla mnie Effaclar jest tak delikatnym kremem, że trudno mówić o męczeniu - dla mojej twarzy to wielkie nic za to sam Diacneal może drażnić skórę i warto co jakiś czas nawilżać, żeby skóra wróciła do swojego normalnego kolorytu

agnieska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 11:04   #951
Mallutka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc dla mnie Effaclar jest tak delikatnym kremem, że trudno mówić o męczeniu - dla mojej twarzy to wielkie nic za to sam Diacneal może drażnić skórę i warto co jakiś czas nawilżać, żeby skóra wróciła do swojego normalnego kolorytu
moze zle sie wyrazilam: ja nawilzam skore- stosuje Diacneal, nawilżacz, Effaclar, nawilżacz i tak w kolko.
Chodzilo mi o to czy ktoras z wizazanek spotkala sie z taka teoria, ze trzeba uzywac tylko jednego kremu (preparatu) z kwasami??
Bo mnie to bardzo zaskoczylo- tym bardziej, ze wiem, ze wiekszosc wizazanek na biochemi nie takie kremy ze soba laczy!!!
No a z drugiej strony to w koncu slowa pani dermatolog- chyba wie co mowi kobieta??
Stary 2006-12-17, 12:07   #952
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Mallutka Pokaż wiadomość
No a z drugiej strony to w koncu slowa pani dermatolog- chyba wie co mowi kobieta??
Moja dermatolog, kobieta która pisuje do gazet typu "Twój Styl" radziła mi, żebym po złuszczaniu 30% TCA nie używała filtrów, bo dodatkowo będą drażnić skórę. Jesteś pewna że wie?
Nie zrozumiałaś mnie do końca - Effaclar jest tak delikatny, że trudno oskarżać go o drażnienie skóry. Ja rozumiem gdyby dermatolog powiedziała to w odniesieniu do równoczesnego stosowania Zoracu i Glyco A (ale jak można wyczytać na forach biochemicznych - jest wiele sposobów na wzmocnienie działania retinoidów), ale tutaj akurat masz stosunkowo delikatne kremy

agnieska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 12:07   #953
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Mallutka Pokaż wiadomość
byłam wczoraj u mojej pani dermatolog (nadmienie, ze jest to kobieta przesympatyczna i do tego o filtrach, kwasach ect slyszala ) i uslyszalam, ze...
nie powinno sie uzywac naraz (w sensie raz jedno raz drugie) Effaclaru i Diacnealu, bo za bardzo mecze skore!!!
stad ponoc wziela sie moja nadreaktywnosc (czerwienienie sie) skory- mialyscie cos podobnego??? albo moze slyszalyscie o czyms podobnym???
Oba kremy u mnie sprawdziły sie wysmienicie - moja cera nigdy nie wyglądała tak dobrze odkąd wprowadziłam do pielenacji ten duet. Dodatkowo, effaclar aplikowałam sobie 1-2 razy w tyg przez całe lato, pod ochroną filtrów oczywiscie.
Nie miałam absolutnie żadnych problemow z cerą - i nie wydaje mi sie ażeby Ciebie to czekało. Effaclar jest delikatniutki. Musisz tylko pamietac aby ewentualnie nei przegiąć z czestotliwością Diacnealu i nawilżać buźkę.
Stary 2006-12-17, 12:32   #954
Mallutka
Zadomowienie

agnieska ja chyba po prostu chce wierzyc, ze nie wyrzucam 50zl za wizyte w bloto

a tym czasem powracam do nawilzania, effaclarowania i diacnealowania (moze tylko troszke rzadziej) mojej skory

dziekuje za odpowiedzi
Stary 2006-12-17, 15:12   #955
justyce
Zadomowienie

Dokładnie, moim zdaniem, jeśli doszło do jakiegoś podrażnienia, to raczej z winy zbyt częstego stosowania Diacnealu - zawiera on kwas glikolowy, który jest chyba najbardziej drażniącym kwasem z grupy AHA. No i jest go wcale niemało, bo 6%. Effaclar to - przynajmniej dla mnie - takie miłe łechtanie po skórze
Stary 2006-12-18, 12:46   #956
kuleczka24
Raczkowanie

Też sobie pomyślałam o Diacnealu...A jakby go tak dołączyć powiedzmy raz lub dwa razy w tygodniu między liquidPauli tylko o naczynka sie boję Co o tym myślicie?
kuleczka24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-18, 20:30   #957
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kuleczka24 Pokaż wiadomość
Też sobie pomyślałam o Diacnealu...A jakby go tak dołączyć powiedzmy raz lub dwa razy w tygodniu między liquidPauli tylko o naczynka sie boję Co o tym myślicie?
Jeśli masz cere naczynkowa to Diacneal nie dla Ciebie
Stary 2006-12-18, 20:34   #958
justyce
Zadomowienie

Jeżeli masz cerę naczynkową, powinnaś dać sobie spokój z Diacnealem, a kupić np. Diroseal, który też zawiera retinaldehyd, a jest specjalnie do cery naczynkowej. Albo zaopatrzyć się w Zorac lub Retin-A
Stary 2006-12-19, 22:14   #959
kattharina
Przyczajenie

dziewczyny poradźcie, przedwczoraj użyłam po raz pierwszy diacneala, skóra ani się nie zaczerwieniła ani nie piekła, na drugi dzień rano nie zauważyłam żadnych zmian, dopiero wieczorkiem po zaaplikowaniu sobie maseczki z glinki zielonej, zauważyłam dwie czerwone plamki na policzku pod okiem ,które się lekko łuszczą, są szorstkie i trochę szczypią jak nałożę na nie Physiogel. Od jakiś 2 tygodni stosuję co parę dni Effaclar K i nie miałam takich rewelacji. Tak więc posmarowałam sobie po tej glince twarz effaclarem omijając plamki i dziś widzę na policzku na dole następne może mniej czerwone, ale też się łuszczą. Czy to możliwe, żeby łuszczenie po kwasach "odbywało się" w ten sposób tzn. poprzez te plamy? Mam dalej kontynuować kurację diacnealem (co 3-4dni) czy poczekać aż plamy znikną?
kattharina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-20, 00:45   #960
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kattharina Pokaż wiadomość
dziewczyny poradźcie, przedwczoraj użyłam po raz pierwszy diacneala, skóra ani się nie zaczerwieniła ani nie piekła, na drugi dzień rano nie zauważyłam żadnych zmian, dopiero wieczorkiem po zaaplikowaniu sobie maseczki z glinki zielonej, zauważyłam dwie czerwone plamki na policzku pod okiem ,które się lekko łuszczą, są szorstkie i trochę szczypią jak nałożę na nie Physiogel. Od jakiś 2 tygodni stosuję co parę dni Effaclar K i nie miałam takich rewelacji. Tak więc posmarowałam sobie po tej glince twarz effaclarem omijając plamki i dziś widzę na policzku na dole następne może mniej czerwone, ale też się łuszczą. Czy to możliwe, żeby łuszczenie po kwasach "odbywało się" w ten sposób tzn. poprzez te plamy? Mam dalej kontynuować kurację diacnealem (co 3-4dni) czy poczekać aż plamy znikną?
Tak, możliwe że skora bedzie sie sluszczac "plackami" - wiem z autopsji Ale radzilabym nie meczyc skory maskami z glinki jesli sie luszczy - raczej obficie nawilzac.
Odpowiedz

Tagi
retinaldehyd, retinoidy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości