Stosowanie Diacnealu - refleksje - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-12-09, 10:09   #1261
miziowa
Raczkowanie

GG do miziowa
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

hm...a ja dodatkowo zauwazyłam i wyczułąm na twarzy taką drobniutką kaszkę ,czy to uczulenie ? na wszelki wypadek wypiłam już wapno bananowe mojej córeczki idę na wycieczkę do plusa .mam nadzieję ze kupię coś co mnie natłuści

Monciala ja ze swej strony mogę ci tylko powiedzieć : nawilżaj się ,nawilżaj się ,nawilżąj się

Edytowane przez miziowa
Czas edycji: 2007-12-09 o 10:30
miziowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 12:04   #1262
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anetka832 Pokaż wiadomość
A ja stosuję Diacneal od ponad tygodnia, codziennie wieczorem i żadnych "skutków ubocznych" nie widzę Zero pieczenia, ściągania, wysuszenia. Wiem, że brak takich reakcji nie świadczy o tym, że preparat nie działa, ale trochę mnie to dziwi...
Oj, to uważaj. Dacneal ma opinię "bomby z opóźnionym zapłonem" - może sie zdarzyc tak że po ok 2 tyg beztroskiego używania dopadnie Cie złuszczanie albo przesuszenie. Nawet jeśli skra na początku reaguje rewelacyjnie na Diacneal, rób przerwy i dbaj o nawilżenie skóry.

Cytat:
Napisane przez anetka832 Pokaż wiadomość
Ja do mycia buźki używam żelu z też z Avene - Cleanance, dla mnie jest super łagodny, polecam
A czy on nie ma kwasów w składzie? Pytam teoretycznie - bo nie pamiętam.
A sam żel jest super wydajny

Cytat:
Napisane przez miziowa Pokaż wiadomość

Zamierzam zakupić na BU olejek myjący :
http://www.biochemiaurody.com/sklep/olejekmyj.html

i kwas hialuronowy sam i z pantenolem
http://www.biochemiaurody.com/sklep/...onicgelB5.html

no i jak się mnie pyszczydło wygoi to jakieś toniki z kwasami -FAchowców proszę o podpowiedż ,
oraz serum z wit.C.
Jeśłi bedziesz dobrze reagowac na Diacneal, dobrze by było włączyć do pielęgnacji coś z BHA (na te rozszerzone pory). Moze tonik z BHA?

Cytat:
Napisane przez Monciala Pokaż wiadomość
a czy mozna połączyć Diacneal z maseczką nawilżająco-kojącą Avene?
i czy krem nawilżajacy stosować w przerwie między Diacnelem czyli:
1 noc Diacneal
2 noc maseczka
3 noc Diacneal
4 noc krem nawilzający? itd
Możesz używc maseczki jako nawilżacza Powyższy schemat tez jest OK - uzywasz takiego preparatu który jak najlepiej nawilży Twoja skóre: obojętne czy jest to krem, maska, oliwka, olej - co tylko chcesz.

Cytat:
hm...a ja dodatkowo zauwazyłam i wyczułąm na twarzy taką drobniutką kaszkę ,czy to uczulenie ? na wszelki wypadek wypiłam już wapno bananowe mojej córeczki i
Podskórne grudki mogą być wynikiem podrażnienia.
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 12:43   #1263
miziowa
Raczkowanie

GG do miziowa

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Jeśłi bedziesz dobrze reagowac na Diacneal, dobrze by było włączyć do pielęgnacji coś z BHA (na te rozszerzone pory). Moze tonik z BHA?
A jaki kupić 2% ? czy moze 1 % ?

a serum (flavo) z wit c ? czy lepiej kupić jakiś gotowy krem z wit c pod filtry ?
Stary 2007-12-09, 12:58   #1264
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
A jaki kupić 2% ? czy moze 1 % ?

a serum (flavo) z wit c ? czy lepiej kupić jakiś gotowy krem z wit c pod filtry ?
Co do toniku- zależy jak Twoja skóra reaguje na kwas. jeśli długo sie przyzwyczaja, szczypie po aplikacji, złuszcza sie i przesusza - wtedy lepiej kupić to mniejsze stężenie.

Co do serum-najmniejsze stężenie Flavo to chyba 8%, a na początek to za dużo (zwłaszcza przy jednoczesnej kuracji kwasami i retinoidami).
Stary 2007-12-09, 15:44   #1265
miziowa
Raczkowanie

GG do miziowa

Cytat:
Co do toniku- zależy jak Twoja skóra reaguje na kwas. jeśli długo sie przyzwyczaja, szczypie po aplikacji, złuszcza sie i przesusza - wtedy lepiej kupić to mniejsze stężenie.
dopóki nie zaszalałam z tym garnierem do mycia to skóra lekko szczypała przy skrzydełkach nosa ,tam gdzie zaskórników masa a na pozostałej twarzy raczej bez negatywnych odczuć .

chyba postawię na 2% ,najwyżej pójdę z nim na wizażowe targowisko

Skoro raczej nie stawiasz na serum to posłucham mądrzejszych

a te inne sera z BU ? lemonkowe ? orange ? też nie ?
Stary 2007-12-09, 18:24   #1266
anetka832
Zadomowienie

GG do anetka832

[QUOTE=L_V;5989951]Oj, to uważaj. Dacneal ma opinię "bomby z opóźnionym zapłonem" - może sie zdarzyc tak że po ok 2 tyg beztroskiego używania dopadnie Cie złuszczanie albo przesuszenie. Nawet jeśli skra na początku reaguje rewelacyjnie na Diacneal, rób przerwy i dbaj o nawilżenie skóry.

Dziękuję bardzo za przestrogę, chyba faktycznie zmniejszę częstotliwość stosowania Diacnealu Chociaż preparaty z kwasami które stosowałam nie podrażniały mnie wcale ( Effaclar k, Acnederm, Nuxe Creme Etincelante-też chyba kwaski miał w sobie), to Diacneal jest chyba od nich silniejszy.

A co do pytania o żel Avene Cleanance, to wydaje mi się że nie ma kwasów w składzie, ale że ekspertem w tej dziedzinie nie jestem, to nie dam sobie za to ręki uciąć

Edytowane przez anetka832
Czas edycji: 2007-12-09 o 18:33 Powód: dopisek
anetka832 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 18:53   #1267
backie
Zakorzenienie

Cytat:
Oj, to uważaj. Dacneal ma opinię "bomby z opóźnionym zapłonem" - może sie zdarzyc tak że po ok 2 tyg beztroskiego używania dopadnie Cie złuszczanie albo przesuszenie. Nawet jeśli skra na początku reaguje rewelacyjnie na Diacneal, rób przerwy i dbaj o nawilżenie skóry.
Oj, potwierdzam.
I radzę nie zapominać o filtrach.
Diacneal i beztroska, to pojęcia które nie idą ze sobą w parze.

backie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 19:08   #1268
anetka832
Zadomowienie

GG do anetka832

Cytat:
Napisane przez backie Pokaż wiadomość
Oj, potwierdzam.
I radzę nie zapominać o filtrach.
Diacneal i beztroska, to pojęcia które nie idą ze sobą w parze.
Oj, to widzę że się rozpędziłam z tym Diacnealem trochę
Naszczęście niebawem kilka dni przymusowej przerwy od Diacnealu w planach ( praca na nocną zmianę, a Diacneal pod makijaż to kiepski pomysł chyba).
A o filtrach oczywiście wiem i pamiętam. Dzięki Wam, dziewczyny Niestety na opakowaniu informacji o konieczności stosowania filtrów nie znalazłam, więc gdyby nie Wizaż, to stosowałabym sobie kwasy bez żadnych filtrów, a po jakimś czasie byłoby pewnie niemile zaskoczenie
Stary 2007-12-10, 14:36   #1269
miziowa
Raczkowanie

GG do miziowa

Witam ciepło w pochmurny dzionek

U mnie poprawa.Zakupiłąm wczoraj KOzie Mleko 2 oraz Oliwkę Ziajową (dziękuję LV)i się smarowałam naprzemiennie. I pomogło ,wieczorem nie zmywałam już buzi tylko dołożyłam kremów
Z braku właściwego zmywadła dziobowego postawiłam na żel do higieny intymnej -wychodząc z założenia ,ze powinien być delikatny

Staram się nie wychodzić z domu bo czekam na filterki Klorane a póki co smaruję się niestabilną "60" która na dodatek mnie podsusza
Znalazłam jeszzce filterki mojej małej z lata "20" z daxa może sie nada na przeczekanie .

życzę miłego popołudnia oraz nawilżonych odpowiednio pyszczków
Stary 2007-12-10, 14:39   #1270
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Witam ciepło w pochmurny dzionek

U mnie poprawa.Zakupiłąm wczoraj KOzie Mleko 2 oraz Oliwkę Ziajową (dziękuję LV)i się smarowałam naprzemiennie. I pomogło ,wieczorem nie zmywałam już buzi tylko dołożyłam kremów
Z braku właściwego zmywadła dziobowego postawiłam na żel do higieny intymnej -wychodząc z założenia ,ze powinien być delikatny
Tak, tak, jak najbarziej możesz użyć płynu/ pianki do hig.intym do mycia twarzy.
Stary 2007-12-10, 22:41   #1271
kuseczka
Zadomowienie

GG do kuseczka

dobra dobra...A czy można stosować diacneal na przemian co noc z lysanelem SVR?? Chciałabym Was podczytać najpierw ale niestety brakuje mi na to czasu
kuseczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 22:48   #1272
Rayne
Wtajemniczenie

Cytat:
Tak, tak, jak najbarziej możesz użyć płynu/ pianki do hig.intym do mycia twarzy.
Z własnego doświadczenia dodam, że jest to bardzo dobre rozwiązanie np płyny Lirene to bajka dla zmaltretowanej skóry twarzy
Stary 2007-12-11, 11:01   #1273
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kuseczka Pokaż wiadomość
dobra dobra...A czy można stosować diacneal na przemian co noc z lysanelem SVR?? Chciałabym Was podczytać najpierw ale niestety brakuje mi na to czasu
No nie wiem, to może być za ciężkie połączenie. SVR to mieszanka kilku kwasów. Tzn. mozesz stosowacLysanle i Diacneal, ale nie noc w noc, tylko z przerwami, np dwu-trzydniowymi na nawilżanie.

noc1 - diacneal
noc2 - nawilzanie
noc3- nawilzanie
noc 4- lysanel
Stary 2007-12-11, 12:39   #1274
Quinn
Zakorzenienie

Mam pytanie, które być może się tu już pojawiło, za co z góry przepraszam - ale nie mam siły przeczytać 43 stron tego wątku

stosuję Diacneal już długo, ale dopiero od niedawna także pod oczy, bo zauważyłam pierwsze mimiczne paskudy - jestem na etapie cery staruszki.

1. czy nadal mam używac go pod oczy codziennie + nawilżacza na to, czy rzadziej?
2. czy można używać Diacnealu razem z witaminami A, E ,C?
moja starsza siostra często nakłąda diacneal, a na to wyciska kapsułki z tymi witaminkami, czasem też juvit, a mi się wydaje że nie powinna tak mieszać na raz bo to się"gryzie"?
które można użyć naraz w ciągu jednego wieczora, a które najlepiej naprzemiennie?

pozdrawiam
Quinn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 14:25   #1275
kuseczka
Zadomowienie

GG do kuseczka

L_ V dzięki za podpowiedź. Czaję się na krem Clarinsa Multi Active.Może być? Czy musi to być koniecznie coś typowego do trądzikowej cery???
Stary 2007-12-12, 08:40   #1276
utrapienie
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Quinn Pokaż wiadomość
Mam pytanie, które być może się tu już pojawiło, za co z góry przepraszam - ale nie mam siły przeczytać 43 stron tego wątku

stosuję Diacneal już długo, ale dopiero od niedawna także pod oczy, bo zauważyłam pierwsze mimiczne paskudy - jestem na etapie cery staruszki.

1. czy nadal mam używac go pod oczy codziennie + nawilżacza na to, czy rzadziej?
2. czy można używać Diacnealu razem z witaminami A, E ,C?
moja starsza siostra często nakłąda diacneal, a na to wyciska kapsułki z tymi witaminkami, czasem też juvit, a mi się wydaje że nie powinna tak mieszać na raz bo to się"gryzie"?
które można użyć naraz w ciągu jednego wieczora, a które najlepiej naprzemiennie?

pozdrawiam

Z tego co wiem, to niewiele osób decyduje się na taki hard core, i stosuje diacneal pod oczy. Ja sama próbowałam ze dwa razy, ale zrezygnowałam.
Na tej strefie brak nawilżenia i wysuszenie widać niemalże od razu. W związku z tym może zamiast się torturować diacenalem, to w przypływie gotówki kup sobie pod oczy coś w stylu Ysthealu, RetinOx czy Eluage? Ja nakładam ostatnio Substiane LRP - krem do twarzy. Mam kilka próbek i postanowiłam je wykorzystać

Poza tym to nie jest wskazane nakładanie na kwasiki czegokoliwek wcześniej niż po godzinie. Czytałam, że w ten sposób osłabia lub eiliminuje się w ogóle działanie kwasów.

A co do stosowania witamin, to ważne, żeby twoją siostrę takie "mieszanki" nie podrażniały. Dziewczyny często pisały, że właśnie poprzez stosowanie jednoczesne kwasów i wit. C miały bardzo podrażnioną skórę. Może po prostu trochę lepiej chuchać na zimne. Chyba, że twoja siostra ma z diacnealem doświadczenie, to wtedy może stosowac, co chce
Stary 2007-12-12, 09:58   #1277
miziowa
Raczkowanie

GG do miziowa

Witam

Mam pytanie czy mogę zastosowac ten filtr ?
http://allegro.pl/item282925224_zimo...ne_spf_40.html

jeśłi wychodze z domu to na krótko,max 1h i używałabym go właśnie tylko na takie krótkie wyskoki,ostatnio z kasą cienko i szukam ekonomicznych specyfików.ZAkupię jeden porzadny filtr(avene) na dłuższe wyjścia a ten byłby na krótkie wyskoki

Hmmm...zajrzałam do KWC i chyba raczej go sobie odpuszczę

Edytowane przez miziowa
Czas edycji: 2007-12-12 o 10:01 Powód: przemyślenie ;)
Stary 2007-12-12, 12:47   #1278
Mallutka
Zadomowienie

Cytat:
hm...a ja dodatkowo zauwazyłam i wyczułąm na twarzy taką drobniutką kaszkę ,czy to uczulenie ? na wszelki wypadek wypiłam już wapno bananowe mojej córeczki idę na wycieczkę do plusa .mam nadzieję ze kupię coś co mnie natłuści
Cytat:

Podskórne grudki mogą być wynikiem podrażnienia.
  • uzywam Diacealu 1,5 roku (oczywiscie z przerwa na wakacje i filtrujac sie) i jakies 3 dni temu zauwazylam z boku twarzy stada mini krostek z woda
    LV czy to sa te "podskurne grudki" o ktorych piszesz??

Jak mam sie tego pozbyc???

• Druga sprawa to nadwrazliwosc mojej cery. Uzywam Diacealu 1-2 razy w tygodniu (zeszlej zimy uzywalam go 2-3 razy + Effaclar+nawilzacz) i po wypiciu 1 lampki wina wygladam jak Korzeniowski gdy konczy bieg!!!

• No i trzecie pytanko: nawilzacz. Aktualnie uzywam Humektanu. Jest to chyba jedyna rzecz, ktora mnie nie zapycha. Tylko, ze jest on troszke za malo tlusty.
    Wszystkie kremy z gliceryna, trojglicerydami, paraffinum liquid, zapachem odpadaja.
    Co zaskakujace, bo uzywam dzieciaczka nie odpowiada mi zaden nawilzacz z Avene o Ziaji juz nawet nie wspomne, Hippo szczypie mnie lepiej niz daicneal przy pierwszym uzyciu
    Sama nie wiem juz czego mam szukac?
Mallutka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 07:46   #1279
miziowa
Raczkowanie

GG do miziowa

Cytat:
Napisane przez Mallutka Pokaż wiadomość
  • No i trzecie pytanko: nawilzacz. Aktualnie uzywam Humektanu. Jest to chyba jedyna rzecz, ktora mnie nie zapycha. Tylko, ze jest on troszke za malo tlusty.
    Wszystkie kremy z gliceryna, trojglicerydami, paraffinum liquid, zapachem odpadaja.
  • dziś odbieram paczkę z Biochemii Urody wraz z tym :http://www.biochemiaurody.com/sklep/o-gels.html wybrałam sam żel nawilżający(liczę na próbkęz pantheolem powiem ci jak się sprawdził ,bo moja buzia nadal wymaga mega nawilżenia.
Dziś wieczorem wracam do diacneala ...zobaczymy jakie będą efekty.Buzia już jest mniej wrażliwa ,ale nadal nie jest taka jak przed historią z D. i żelem garnierowym

Dziś też odbieram w mojej aptece mleczko Klorane mam nadzieję że mi spasuje .

miłego dnia życzę
Stary 2007-12-13, 11:04   #1280
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kuseczka Pokaż wiadomość
L_ V dzięki za podpowiedź. Czaję się na krem Clarinsa Multi Active.Może być? Czy musi to być koniecznie coś typowego do trądzikowej cery???
Nie musiz to byc krem do trądzikowej - wybierz cos baardzon awilzajacego, bo w czasie kuracji twoja skóra będzie "piłą" kremy jak gąbka.
Stary 2007-12-14, 07:21   #1281
utrapienie
Rozeznanie

W trakcie 3 miesiąca stosowania diacnealu, tak sobie myślę, że lepiej ostudzić zapał, smarować się rzadziej, ale wyglądać jak człowiek..
Wiem, wiem, ja też czekam na efekty, tyle, że pod koniec listopada, gdy na skutek również czynników atmosferycznych dopadło mnie mega przesuszenie, to w pewnym momencie stwierdziałam, że wolałam już zaskórniki niż te odstające skórki i ziemiste policzki

Teraz doszłam do mojego bezpiecznego maksimum - 2 razy w tygodniu na policzki, 3 razy w tygodniu na strefę "T".

Cytat:
Dziś wieczorem wracam do diacneala ...zobaczymy jakie będą efekty.Buzia już jest mniej wrażliwa ,ale nadal nie jest taka jak przed historią z D. i żelem garnierowym
Może daj sobie jeszcze parę dni czasu, miziowa. Przynajmniej zminimalizujesz ryzyko kolejnych podrażnień, żeby na święta wyglądać jak człowiek
Stary 2007-12-14, 11:56   #1282
Mallutka
Zadomowienie

Cytat:
dziś odbieram paczkę z Biochemii Urody wraz z tym :http://www.biochemiaurody.com/sklep/o-gels.html wybrałam sam żel nawilżający(liczę na próbkęz pantheolem powiem ci jak się sprawdził ,bo moja buzia nadal wymaga mega nawilżenia.[/LIST]Dziś wieczorem wracam do diacneala ...zobaczymy jakie będą efekty.Buzia już jest mniej wrażliwa ,ale nadal nie jest taka jak przed historią z D. i żelem garnierowym

Dziś też odbieram w mojej aptece mleczko Klorane mam nadzieję że mi spasuje .

miłego dnia życzę

miziowa jak ten zel???
tak sie zastanawiam czy by sobie go przed swietemi nie sprawic.
Tylko dla tekiej przesuszonej skory, zmaltertowanej Diacnealem to chyba lepsza ta wersja z pantenolem???

wogole czy taki nawilzacz starczy mi jako regeneracja po calym dniu na mrozie i stoku??
(na dzien oczywiscie gruuuba warstwa filtra)
Mallutka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 23:10   #1283
delfa1987
Raczkowanie

GG do delfa1987

Witam! Prosze pomóżcie!! Stosuje diacneal 5 dni i strasznie mnie wysypuje czy mam dalej stosowac codziennie czy tlyko nakrosty?? czy co jakis czas?? i zalezy mi na tym aby miec ladna buzie za 2 tyg czy jest to mozlwie??odpiszcie prosze
delfa1987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 11:30   #1284
miziowa
Raczkowanie

GG do miziowa

Cytat:
Napisane przez Mallutka Pokaż wiadomość
miziowa jak ten zel???
tak sie zastanawiam czy by sobie go przed swietemi nie sprawic.
Tylko dla tekiej przesuszonej skory, zmaltertowanej Diacnealem to chyba lepsza ta wersja z pantenolem???

wogole czy taki nawilzacz starczy mi jako regeneracja po calym dniu na mrozie i stoku??
(na dzien oczywiscie gruuuba warstwa filtra)
dopiero przed chwilą go zaaplikowałam miałam go położyć na diacneal ale zapomniałam
cóż...po myciu mam mocno ściągnietą buzie i liczyłam na natychmiastowy efekt "od-sciagnięcia" ale to chyba tylko moze dac preparat z dodatkiem czegoś natłuszczającego.żel napina skórę i właśnie ten efekt odczuwałam.dodałąm go do vichy thermal2 .popróbuję póżniej wymieszać go z zijową oliwką i moze ten mix będzie skuteczniejszy,bo samo nawilżenie to dla mnie za mało ,muszę czuć jescze efekt natłuszczenia

Tak wogóle to jestem szczęśliwą posiadaczką mleczka Klorane 50+ i to jest to czego szukałam.wczoraj po porannym myciu na ten suchy pyszczek zaaplikowałam około 2.5 ml( miało być i na szyję ale golf miałam
wchłonęło się całe ,tzn troszkę doklepałam,była poświata na twarzy ale przypudrowałam ją nieco i efekt był fantastyczny.trzymało się aż do wieczora

Mallutka napisz maila do Pań z biochemii to ci podpowiedzą czy żel z panteolem będize właściwy dla ciebie
Stary 2007-12-15, 11:33   #1285
miziowa
Raczkowanie

GG do miziowa

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość

Może daj sobie jeszcze parę dni czasu, miziowa. Przynajmniej zminimalizujesz ryzyko kolejnych podrażnień, żeby na święta wyglądać jak człowiek
zaczęłam o dzień póżniej w sumie odpoczywałam od D jakiś tydzień.
Stary 2007-12-15, 12:05   #1286
lou salome
Raczkowanie

Jesli ktos stosuje Eff... jest jakis sens w tym, by po zakonczeniu tubki przerzucic sie na wasz cudowny specyfik, czy lepiej ciagnac kuracje Effem...? Bardzo zalezy mi na tym, zeby pozamykac pory na skorze policzkow przy nosie - a poki co jedyne co mi farmaceutka byla w stanie zaproponowac to tonik LRP zwezajacy pory... echh... a jakos do sily sprawczej tonikow nie mam zaufania ;//

wątek kosmetyczny: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=224390
lou salome jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 13:34   #1287
Juzka
Raczkowanie

przeczytałam wszystkie watki o Diacenalu, Effaclar K, Acne derm i w zasadzie teraz zgłupiałam.. czy w pielegnacji mozna wykorzystac te wszystkie kremy? jakie sa najleprze połaczenia... i czym rozni sie działanie tych wszystkich specyfikow tak w prostych słowach.
Acne Derm na przebarwienie głownie
Effaclar K na zaskorniki?
A Diacenal? Juz sie pogubiłam...
Bardzo prosze doswiadczone Biochemiczki o skrotowe wyjasnienie
Juzka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 23:47   #1288
kuseczka
Zadomowienie

GG do kuseczka

uup uup też się dołączam do pytania Juzki
Stary 2007-12-17, 09:30   #1289
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Juzka Pokaż wiadomość
przeczytałam wszystkie watki o Diacenalu, Effaclar K, Acne derm i w zasadzie teraz zgłupiałam.. czy w pielegnacji mozna wykorzystac te wszystkie kremy? jakie sa najleprze połaczenia... i czym rozni sie działanie tych wszystkich specyfikow tak w prostych słowach.
Acne Derm na przebarwienie głownie
Effaclar K na zaskorniki?
A Diacenal? Juz sie pogubiłam...
Bardzo prosze doswiadczone Biochemiczki o skrotowe wyjasnienie
A deiacneal na małe blizenki i podskórne grudki, nierówności.

Ja praktykowałam połączenie Effaclaru z Diacnealem

Aha, BHA w Effalcarze działają tez uszczelniająco na naczynka krionośne, natomiast retinaldehyd w Dicanealu ma jeszcze działanie p/zmarszkowe, keratoregulujące i kolagenotwórcze
Stary 2007-12-17, 11:22   #1290
Juzka
Raczkowanie

dziekuje L_V jestes niezastapiona.
A czy stosowanie wszystkich tych kosmetykow na raz to byłaby juz przesada? Np. na noc kazdy z nich naprzemiennie z nawilzacem. Hmm bo akurat tak sie składa ze mam je wszystkie w domu i narazie stosuje Acne derm i nie wiem z czym połaczyc.
Juzka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
retinaldehyd, retinoidy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości