Stosowanie Diacnealu - refleksje - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-01-20, 13:24   #2041
edzia1978
Rozeznanie

Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

paniała
ja mam cere chyba malo delikatna na pewno mam ciemna karnacje wiec dlatego nigdy kremów nie uzywałam ale ja i na opalnako nie chodze.co sie opaliło przypadkiem to tyle.na wakacjach chowam twarz i raczej nie opalam ale ogólnie nigdy sie nie spiekłam.ale do czego zmierzam.prosze dajcie mi namiary na dobry filtr moze tak filtr 20-30 bo raczej nie ma potrzeby na razie mocnego ale koniecznie niedrogi i do cery tłustej nawet bardzo tłustej.
ale_elemelka-dzieki za odpowiedz a jakiego ty filtru używasz zeby ci sie buzia potem nie swieciła.

---------- Dopisano o 13:24 ---------- Poprzedni post napisano o 13:03 ----------

jeszcze jedno
znalazłam krem w domu taki
http://allegro.pl/avon-kids-wodoodpo...390939136.html
kupiłam go dla syna w lecie czy takie moze byc?tłusty to on jest wiec mam 2 w 1 nawilzanie i ochrona
a cena mnie rozwaliła ja w sezonie dałam za niego 3 razy tyle
edzia1978 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 21:16   #2042
mada_82
Raczkowanie

Edzia co do Izoteku to mysle ze lekarze sie boja bo jest silny i trzeba byc odpowiedzialnym by go stosowac (by nie zajsc w ciaze). Mi tylko jeden lekarz go zaproponowal i juz nigdy wiecej potem nie bylam u dermatologa bo nie musialam. Owszem mam (a raczej mialam bo jestem uleczona Triacnelaem ) cere tradzikowata ale nie tradzik jak kiedys. No ale nie wazne, jestesmy chetne na wiecej potomstwa wiec nie ma co gadac
Mnie Triacneal zapiekl doslowie pare razy, nidgy nie czekalam 30 min od umycia, raczej 5. Naprawde zalezy to od skory, musisz sobie potestowac. JA od razu rzucilam sie na gleboka wode i stosowalam go co noc, w sumie w ciagu tych 3 miesiecy kuracji z 7 razy go nie uzylam a gdy mnie kilka razy mocno przesuszyl (trojkat miedzy oczami) to i tak smarowalam omijajac poprostu to miejsce.
Krem jaki mi sluzy i nie zapycha wogole, to Olay complete emulsja odzywczo-nawilzajaca z filtrem 15 i juz filtra nie stosuje (zima sie nie lekam). Kupilam go bo jest na nim wzmianka ze nie zapycha. Za to na lato trzeba bedzie nastepny przelom w mysleniu zrobic i poszukac jakiegos dobrego niezapychajacego filtra a o to ponoc trudno Ten co masz pewnie cie zapcha, najlepiej by na opakowaniu pisalo ze nie zapycha porow.
To jednak wazne jest by filtr nie zapychal bo wtedy to bedzie walka z wiatrakami.

Edytowane przez mada_82
Czas edycji: 2011-01-20 o 21:20
mada_82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 23:03   #2043
wiznatalka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez annablack Pokaż wiadomość
Hellou. Wczoraj miałam dzień przerwy od Diacnealu, po tym jak buźka się zmęczyła codziennym tygodniowym nakładaniem kwasu.
Ale dziś, 9 dzień i całkiem ok. Jutro pewnie znów będę walczyć.

Aha, odpowiadając VizNatalce (sorry, wiem, że to off..) moja ksiązka...moja książka jest np. tju w kilku słowach http://femka.net/czlowiek-od-zadan-specjalnych/

dam znać, jak będzie na zdrowie.onet.pl to przedwczorajsze nagranie, na którym akurat strrrasznie łuszczył mi się pysk od Diacnealu i bolała cała twarz, podkład się nie trzymał...dziwnie wyglądałam. Zobaczycie, heheh.

Do miłego! Btw: kupiłam sobie na dzień LRP Active- C. Namówilyście mnie.

Wieści z mojego prywatnego frontu
Sukces , udało mi się uniknąć większych niespodzianek w porze okołookresowej
Mniejszych może by też nie było, gdybym do nich łap nie pchała..
wiznatalka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 16:03   #2044
annablack
Przyczajenie

wiznatalko!
nie wiem, jak u mnie będzie przy okresie, na razie używam Diacnealu od 18 dni...wciąż dzień w dzień, dotychczas z tylko 1 dniem przerwy, rozszerzone pory się nie zmniejszyły, syfów nie mam, ale ja raczej ich nie miałam. Bruzda nosowo-wargowa jest. Pewnie za krótko jeszcze to wszystko trwa. Jutro wybywam do sanatorium na miesiąc, skupiać się będę pewnie bardziej na kondycji cielesnej, niż twarzowej, choć zestaw pielęgnacyjny gębowy zabieram oczywiście też. No i jak coś się zmieni, to lapsa ze sobą biorę, więc dam znać.

Pozdrawiam Natalko i Was - Wizażanki!
annablack jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 20:03   #2045
ksenka
Zadomowienie

mada_82 mi wysyp dlugo nie schodzil az poszlam do kosmetyczki na oczyszczanie i powstrzymywalam sie od samogniecenia (poniewazn mam taki problem ze nie moge sie powtrzymac od gniecenia i drapania syfkow) bo jak wiadomo jak sie nie rusza samemu krostek to sie goja ale jak sie zacznie gniesc to sie roznosza na cala buzie i teraz juz cera sie uspokoila,
a co do nawilzania tlustej cery to wlanie bledem jest ze kazdy mysli ze skore tlusta trzeba wysuszac i stosowac te wszystkie kremy matujace a one jeszcze pogarszaja proble bo one czesto zawieraja alkohol ktory wysusza skore i powoduje nadprodukcje sebum z tad problem tlustej skory, tez mam bardzo tlusta skore i zrezygnowalam z tych wszystkich kremow drogeryjnych uzywam teraz tylko olejku jojoba, niezmydlalnej frakcji oleju sojowego, zelu aloesowego z flos leku i humektanu i problem sie zmiejszyl
ksenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 22:21   #2046
mada_82
Raczkowanie

Ksenka a to oczyszcanie u kosmetyczki to jakas konkretna metoda, np piling kawitacyjny czy ona sama ci to wyciskala? Podoba mi sie twoje pronaturalne podejscie do pielegnacji, tez zel aloesowy ma bardzo dobre opinie i ma przyjemna cene wiec chyba sie skusze, natomiast moj Olay mi sluzy i jest od razu filtrem wiec wychodzac i tak bede go uzywac. A filtr jaki uzywasz? Czy nadal smarujesz sie codziennie triacnealem?

Ja kupilam ten Effaclar K i stosuje go co druga noc na przemian z Triacnealem ale ten jego zapach mleczka do czyszczenia umywalek mnie tak odrzuca ze na pewno to moj ostatni zakup, mialam go stosowac po skonczeniu Triacnealu (jak dla mnie przyjemny zapach) ale nie dam rady dusic sie zapachem co noc. To chyba kara za zdrade Tr.
Stary 2011-01-24, 09:23   #2047
ksenka
Zadomowienie

Oczyszczanie manualne czyli wyciskanie Mi tez sie podoba i od tego widze ze mi sie cera poprawila przeszlam tez na mineralne podklady, ja uzywam diacnealu bo u mnie nie bylo jeszcze triacnealu jak chcialam go kupic i teraz uzywam tak co 2ga noc i czasem jeszcze eff duo dla podtrzymania efektu, a filtr kupilam ostatnio moj pierwszy w zyciu tez z flosleku 50+ bo czytalam ze fajny nawet nie jest bardzo tlusty i nie bieli bardzo ale mialam go tylko raz narazie po domku pod podklad jeszcze nie probowalam
Stary 2011-01-24, 20:07   #2048
miwak
Raczkowanie

ja triacnealu zaczełam używać na początku listopada, na okropne zaskórniki..to już prawie trzy miesiące.. codziennie używam na strefe T, wysypu nie miałam, natomiast walcze z przesuszeniem na nosie wielkim..cały czas suche skórki..tym bardziej widać to jak używam podkładów mineralnych, choć nawilżałan naprawde dobrze, plus serum
teraz zaczełam używać co drugi dzień,żeby aż tak nie wysuszał

ale zaskórniki jak były tak są...raz zrobiłam test i oczyszczone miałam wszystkie zaskórniki na nosie..nie użyłam wtedy żadnych podkładów ani pudrów..a już czarne zaskórniki pojawiły sie następnego dnia..

męcze sie już z nim i nie wiem czy go czasem nie odstawić skoro nic nie robi..
miwak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 23:21   #2049
wiznatalka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez annablack Pokaż wiadomość
wiznatalko!
nie wiem, jak u mnie będzie przy okresie, na razie używam Diacnealu od 18 dni...wciąż dzień w dzień, dotychczas z tylko 1 dniem przerwy, rozszerzone pory się nie zmniejszyły, syfów nie mam, ale ja raczej ich nie miałam. Bruzda nosowo-wargowa jest. Pewnie za krótko jeszcze to wszystko trwa. Jutro wybywam do sanatorium na miesiąc, skupiać się będę pewnie bardziej na kondycji cielesnej, niż twarzowej, choć zestaw pielęgnacyjny gębowy zabieram oczywiście też. No i jak coś się zmieni, to lapsa ze sobą biorę, więc dam znać.

Pozdrawiam Natalko i Was - Wizażanki!
Ja stosuje T. już ponad dwa miesiące, wyciskam resztki z pierwszej tubki teraz niestety na efekty trzeba czekać..

Owocnego pobytu w sanatorium

Cytat:
Napisane przez miwak Pokaż wiadomość
ja triacnealu zaczełam używać na początku listopada, na okropne zaskórniki..to już prawie trzy miesiące.. codziennie używam na strefe T, wysypu nie miałam, natomiast walcze z przesuszeniem na nosie wielkim..cały czas suche skórki..tym bardziej widać to jak używam podkładów mineralnych, choć nawilżałan naprawde dobrze, plus serum
teraz zaczełam używać co drugi dzień,żeby aż tak nie wysuszał

ale zaskórniki jak były tak są...raz zrobiłam test i oczyszczone miałam wszystkie zaskórniki na nosie..nie użyłam wtedy żadnych podkładów ani pudrów..a już czarne zaskórniki pojawiły sie następnego dnia..

męcze sie już z nim i nie wiem czy go czasem nie odstawić skoro nic nie robi..
Z tymi zaskórnikami to zauważyłam, przynajmniej u siebie, że też trzeba je zostawić w spokoju na czas dłuższy.. Mnie też wiecznie korci, żeby się ich pozbyć w drastyczny sposób, ale zrobiłam sobie testa i nie ruszałam tych wokół nosa (głównie tam, gdzie się kończą płatki, no nie wiem jak mam to wytłumaczyć) w każdym razie widzę, że znikają, tak jakby zasuszają się powoli, a tam gdzie je mordowałam, to one też niezmordowanie się odtwarzały
wiznatalka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 21:26   #2050
happywoman
Rozeznanie

Hej! Mam do Was pytanko jako doświadczonych z Diacnealem (Triacnealem). Czy stosowanie hormonów (konkretnie tabletki antykoncepcyjne) mają jakiś zły wpływ na twarz w połączeniu z tym specyfikiem? Pytam, bo słyszałam o takich przypadkach, że porządnie uczuliło to połączenie. Głównie to mnie blokuje przed zastosowaniem Triacnealu.

happywoman

happywoman jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 23:01   #2051
SubRosa1985
Raczkowanie

Ja stosuję przez 3 mce Triacneal i tabletki antykoncepcyjne. Nie widzę interakcji. Ale chętnie się dowiem na czym miałyby one polegać? Czy chodzi tu o może o większą podatność na przebarwienia w kontakcie skóry ze słońcem?
Stary 2011-01-27, 09:48   #2052
happywoman
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez SubRosa1985 Pokaż wiadomość
Ja stosuję przez 3 mce Triacneal i tabletki antykoncepcyjne. Nie widzę interakcji. Ale chętnie się dowiem na czym miałyby one polegać? Czy chodzi tu o może o większą podatność na przebarwienia w kontakcie skóry ze słońcem?
Z tego co słyszałam i czytałam to może prowadzić do puchnięcia całej twarzy i większego zaczerwienia, ale nie wiem czy to faktycznie prawda, wole pytać się Was bardziej doświadczonych. A jakie tabletki przyjmujesz? Ja Yasminelle.

happywoman

Stary 2011-01-27, 11:43   #2053
mada_82
Raczkowanie

Ksenka, zgadzam sie natura nam sluzy a mineraly wrecz kocham, daja mi poczucie ze nic zlego mojej buzi nie robie. Kupilam ten zel aloesowy, stosuje go jak wracam do domu, zmywam miceralem makijaz i nakladam go, ma takie kojace dzialanie i ladnie napina wiec dzieki za cynk Jak pouzywasz troche filtr to prosze o opinie

Miwak, mi tez nadal sie robia zaskorniki ale sa duzo mniejsze i dluzej im zajmuje odbudowanie sie po wycisnieciu. Nie liczylam ze mi je specjalnie zmniejsza ale jednak, pory tez mam mniejsze. Nie rezygnuj, daj mu szanse

Wiznatalka mam podobne odczucie, im rzadziej wyciskam tym wolniej sie odtwarzaja.

Happy nie slyszalam ze nie mozna, na opakowaniu nic nie pisze. A jestes alergikiem? Ja tam bym sprobowala, przeciez duzo dziewczyn bierze anty i go uzywa.
Stary 2011-01-27, 15:20   #2054
SubRosa1985
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez happywoman Pokaż wiadomość
A jakie tabletki przyjmujesz? Ja Yasminelle.
Ja Diane35 od kilku lat. Jak już pisałam - nie zauważyłam jakiegokolwiek podrażnienia Triacnealem (chyba, że posmarowałabym mca z rozszerzonymi naczynkami czy podrażnione peelingiem itp), ale zaintrygował mnie fakt, że/czy może (???) mieć interakcje z tabletkami antykoncepcyjnymi. Znalazłam nawet wątek http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=90874 może tu coś jest? Ale nie samej wydaje się to mało prawdopodobne
Stary 2011-01-27, 17:39   #2055
edzia1978
Rozeznanie

czy jesli stosuje traicneal moge zacząc stosowac tonik z kwasem?
http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikaha-bha.html
jesli tak to w jakich odstępach czasowych
mam troche przebarwien po trądziku i triacneal chyba jest za lekki
edzia1978 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 18:50   #2056
happywoman
Rozeznanie

mada_82 nie, nie jestem alergikiem - na szczęście.

Patrzę, że może był to tylko jeden z przypadków. Jak Wy mówicie, że łykacie i nic się nie dzieje to może jednak warto spróbować - w końcu można zyskać ładną gładką cerę. No, ale i tak będę się bacznie obserwować.

happywoman

Stary 2011-01-29, 14:11   #2057
ksenka
Zadomowienie

Ja biore tabletki anty juz ponad 2 lata i stosuje kwasy od 2 lat i jakos nie slyszalam zeby tablety mialy cos do kwasow... na ulotce tez nic o tym nie pisza wiec chyba nic sie nie dzieje...
mada_82 nalozylam ten filtr chcac zrobic makijaz mineralny ale jestem po peelingu migdalowym i ze mi sie skora luszczyla to nie moglam sie pomalowac mineralami bo milam tysiace skorek na twarzy a pod zwykly podklad filtr jest za tlusty wiec jak mi twarz dojdzie do siebie to sprobuje i dam znac, w sumie ja ogolnie filtrow nie uzywam bo duzo na powietrzu nie spedzam kupilam go dlatego ze jak zacznie sie wiosna i bede chciala uzywac jeszcze kwaow to jakbym szla dluzej na slonce to wtedy poloze filtr i nawet bez makijazu a tak ogolnie nie uzywam filtrow
Stary 2011-01-29, 19:51   #2058
AngelusiaR
Przyczajenie

Hej! Czy któraś z Was może mi DOKŁADNIE opisać działanie przeciwzmarszczkowe tego kremu, bo w zasadzie TYLKO po to go kupiłam.. a teraz mam mieszane uczucia, większość z Was pisze o działaniu antytrądzikowym... A ja mam suchą skórę.... i co dnia używam go na całej twarzy, dopiero 3 dzień niby... ale nie wiem czy to bezpieczne.... skóra coraz suchsza... chodzi mi o to czy on działa przeciwzmarszczkowo nie pogarszając jeszcze bardziej suchej skóry i z jakim kremem nawilżającym go używać? A co sądzicie o smarowaniu się po nim maścią z wit. A? jest tłusta... czy to dobry pomysł? Na razie używam po odczekaniu godziny od aplikacji Triacnealu kremu z Soraya z fitohormonami... ale teraz już nic nie wiem!! dzięki za każdą odpowiedż!
AngelusiaR jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 20:03   #2059
mada_82
Raczkowanie

Ksenka widze ze ostro jedziesz na kwasach

Angelusia przesuszenie czesto sie pojawia ale potem znika wiec nie martw sie tym. Nie wiem czy to nie szkodzi ze po Triacnealu kladziesz krem ale skutecznosc przecizmarszczkowa moge potwierdzic Moja buzia jest o niebo gladsza, lepiej napieta i wogole taka lepsza strukturalnie.
Stary 2011-02-13, 22:20   #2060
bachul4
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Sandija Pokaż wiadomość

Na początku używałam Diacnealu co drugą noc, ale nie stosowałam żadnych innych kwasów. Teraz rzadziej i omiajam policzki - już nie chcę męczyć ich AHA, bo są potencjalnie naczynkowe. Ale oczyściły mi się pięknie pory, teraz o nie dbam BHA i jest super

jak to jest mozna stosowac Diacneal na skore naczynkowa czy nie?
np na zmiane z Diroseal?
bachul4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 22:49   #2061
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Napisane przez bachul4 Pokaż wiadomość
jak to jest mozna stosowac Diacneal na skore naczynkowa czy nie?
np na zmiane z Diroseal?

Pod zadnym pozorem nie uzywac Diacnealu na obszary naczynkowe!
Diroseal owszem,jest dobry dla naczynkowcow ale tez zalecam ostroznosc poniewaz mozna sobie poparzyc skore wiec najlepiej stosowac solo i bardzo cienka,delikatna warstwe!
Stary 2011-02-18, 23:13   #2062
pseudofeministka
Zakorzenienie

Mam pytanie do osób które stosują Triacneal/Diacneal już dłuższy czas i zaobserwowały różne etapy podczas jego stosowania.

Ja używam Triacneala od siedmiu tygodni,czyli jakies poltora miesiąca. W pierwszym tygodniu jego stosowania mialam tzw wysyp krostek. Nie byly one grozne,raczej male i szybko znikaly. Pozniej moja cera zrobila sie gladka, ujednolicil sie jej koloryt i nie mialam niedoskonalosci. Wiec ylam uradowana,ze juz ten etap pogorszenia przeszlam i teraz bedzie tylko pieknie ladnie.

Jednak jakis czas temu przezylam drugi wysyp,ale tym razem jest taki,ze wyskakuja mi ropne gule,ropne pryszcze. Szczegolnie na brodzie i wokol ust.Nigdy takie mi nie wyskakiwaly,owszem mialam tam zawsze drobne zaskorniki,ale takie pryszczole nigdy mi nie wyskakiwaly w tym miejscu.Dosc czesto.

I w sumie nie wiem czy to oznaka ze Triacneal dziala, a skora dalej sie oczyszcza?Czy raczej tego,ze jednak Triacneal niespecjalnie dziala na moja cere?Bo podobno wysyp jest tylko na samym poczatku jego stosowania.Ale czy mozliwe jest,ze po czasie polepszenia sie stanu mojej cery,znowu nastapilo jej pogorszenie? Bo troche jak dla mnie to mija sie zcelem,zebym przezywala okresowe polepszenia sie jej stanu.
pseudofeministka jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 00:55   #2063
mada_82
Raczkowanie

Pseudofeministko, u mnie bylo podobnie, mialam kilka wysypow, juz myslalam ze jest pieknie i znow wysyp. Dopiero jakos po 3 miesiacach wysypy sie skonczyli ale pojedyncze wypryski nadal wychodzily.

Teraz skonczyl sie Triacneal uzywam tego nieszczesnego Effaclar K i dostalam nowy wysyp, ow krem jest ze slabszym kwasem wiec mam zagadke czy mam wysyp od nowego kwasu czy ow kwas nie wyzera z porow tak ladnie jak robil to T., szkoda mi go odstawic bo kosztowal troche wiec go mecze i czekam na jakies promo na Triacneal.
Stary 2011-02-21, 16:43   #2064
SubRosa1985
Raczkowanie

Triacnealu używam od listopada i czekałam z niecierpliwością, aż ta niekończąca tubka się skończy aż tu... przyszedł luty i widać dno Może jeszcze z miesiąc pociągnie. Bardzo mi się podobają efekty Triacnealu, dla mnie obyło się bez ubocznych więc T. chętnie bym stosowała nada i nadal i nadal... Najchętniej przez całyyyy rok, tylko kurczę filtrów nienawidzę i nie chcę paćkać się nimi latem
Dziewczyny PROSZĘĘĘĘ poradźcie mi co stosować wiosną i latem w celu jakby 'przedłużenia' (efektów) kuracji T.? Mam obszary naczynkowe z rozszerzonymi bardzo porami i chciałabym żeby krem prócz tego,że działa w podobie do T. (oczyszczanie porów, zwężanie ich, wygładzanie skóry, "ciągły peeling", przeciwtrądzikowe działanie+przeciwzmarszcz kowe) nadawał się do cer naczynkowych, nie szkodził im i nie miał interakcji ze słońcem (nie wymaga stosowania filtrów) - kto zna takie cudo?
Dziewczyny proszę was o jakieś sugestie, bo j
a nie mam pojęcia co by tu stosować dalej bez filtrów, bez konieczności omijania miejsc z rozszerzonymi naczynkami, co działałoby MNIEJ WIĘCEJ jak Triacneal Tubka mi się zaraz kończy i nie wiem co dalej... Proszę o rady
Stary 2011-02-22, 17:15   #2065
pseudofeministka
Zakorzenienie

Cytat:
Triacnealu używam od listopada i czekałam z niecierpliwością, aż ta niekończąca tubka się skończy aż tu... przyszedł luty i widać dno Może jeszcze z miesiąc pociągnie. Bardzo mi się podobają efekty Triacnealu, dla mnie obyło się bez ubocznych więc T. chętnie bym stosowała nada i nadal i nadal... Najchętniej przez całyyyy rok, tylko kurczę filtrów nienawidzę i nie chcę paćkać się nimi latem
Dziewczyny PROSZĘĘĘĘ poradźcie mi co stosować wiosną i latem w celu jakby 'przedłużenia' (efektów) kuracji T.? Mam obszary naczynkowe z rozszerzonymi bardzo porami i chciałabym żeby krem prócz tego,że działa w podobie do T. (oczyszczanie porów, zwężanie ich, wygładzanie skóry, "ciągły peeling", przeciwtrądzikowe działanie+przeciwzmarszcz kowe) nadawał się do cer naczynkowych, nie szkodził im i nie miał interakcji ze słońcem (nie wymaga stosowania filtrów) - kto zna takie cudo?
Dziewczyny proszę was o jakieś sugestie, bo j
a nie mam pojęcia co by tu stosować dalej bez filtrów, bez konieczności omijania miejsc z rozszerzonymi naczynkami, co działałoby MNIEJ WIĘCEJ jak Triacneal Tubka mi się zaraz kończy i nie wiem co dalej... Proszę o rady

Na Twoje bolączki w tym zakresie beda jakieś produkty z kwasami PHA. Ze strony biochemiaurody.com :

"
Kwasy Poli-hydroksylowe - PHA - to nowa generacja kwasów hydroksylowych, które posiadają wszystkie cechy i zdolności charakterystyczne dla kwasów AHA, ale dodatkowo działają łagodniej, nie powodując efektów ubocznych w postaci intensywnego łuszczenia, pieczenia, szczypania lub zaczerwienienia skóry możliwego w przypadku kwasów AHA. Łagodniejsze działanie kwasów PHA jest wynikiem budowy ich cząsteczek, które mają większe rozmiary przez co nie mają możliwości tak szybkiego wnikania głęboko w skórę jak kwasy AHA, zwłaszcza kwas glikolowy. PHA są więc dobrą opcją dla osób o bardzo wrażliwej skórze, a także mogą być stosowane u osób z trądzikiem różowatym, łuszczycą, łojotokiem, egzemą i innymi schorzeniami skórnymi, w przypadku których złuszczanie może być pomocne w leczeniu, ale musi być ono przeprowadzane bez ryzyka wystąpienia drażniących efektów ubocznych.
Dodatkowo kwasy PHA ze względu na swą budowę wykazują:
# Silne właściwości nawilżające, potrafią wiązać wodę z powietrza i zatrzymywać wilgoć w naskórku. Są one bowiem pochodnymi związków naturalnie występujących w skórze - glikozaminoglikanów, które to odpowiadają za utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry.
# Ponadto kwasy PHA są dobrymi antyutleniaczami walczącymi z niszczącymi skórę wolnymi rodnikami oraz wiążącymi metale ciężkie.
# Posiadają właściwości przeciwzmarszczkowe, wpływają bowiem pozytywnie na syntezę kolagenu i elastyny, zwiększając grubość skóry, która z wiekiem staje się coraz cieńsza. Tak więc z jednej strony regulują odnowę komórkową, złuszczając zbędne, zrogowaciałe komórki naskórka, z drugiej działając na poziomie skóry właściwej poprawiają ogólną grubość skóry.
# Łagodzą podrażnienia i przyspieszają proces gojenia skóry.
# Wzmacniają barierę lipidową skóry.
# Kwasy PHA polecane są w przypadku cery naczynkowej, wpływają korzystnie na stan rozszerzonych naczynek, zmniejszając ich widoczność i skłonności do czerwienienia.
# W odróżnieniu od kwasów AHA, kwasy PHA nie zwiększają wrażliwości skóry na promieniowanie UV. Produkty z kwasami PHA mogą być stosowane także latem, nawet przy mało rygorystycznej ochronie przeciwsłonecznej.
Aby kwasy poli-hydroksylowe mogły skutecznie działać podobnie jak kwasy AHA także wymagają conajmniej 5 % stężenia oraz kwaśnego odczynu w granicach pH 3 - 4.
W praktyce stosuję się trzy typy poli-hydroksykwasów:
- glukonolakton,
- glukoheptanolakton,
- kwas laktobionowy."

INa stronie biochemii dostepny jest tonik z tym kwasem i serum. Tak wiec mysle,ze idealnie trafia w Twoje porzeby.
Stary 2011-02-22, 18:12   #2066
SubRosa1985
Raczkowanie

Dziękuję Ci pseudofeministka Tam myślałam poszukać czegoś na Biochemii Urody, ale zastanawiałam się czy są może jakieś "gotowe" drogeryjne lub apteczne produkty z kwasami dla cer naczynkowych Czy raczej tylko strony typu BU mi zostają? A i czy takie kwasy do cer naczynkowych/wrażliwych mają tak samo/porównywalnie silne działanie co Triacneal? Są 'dobre' dla trądzikowców?

Edytowane przez SubRosa1985
Czas edycji: 2011-02-22 o 18:14
SubRosa1985 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 20:41   #2067
pseudofeministka
Zakorzenienie

Cytat:
Dziękuję Ci pseudofeministka Tam myślałam poszukać czegoś na Biochemii Urody, ale zastanawiałam się czy są może jakieś "gotowe" drogeryjne lub apteczne produkty z kwasami dla cer naczynkowych Czy raczej tylko strony typu BU mi zostają? A i czy takie kwasy do cer naczynkowych/wrażliwych mają tak samo/porównywalnie silne działanie co Triacneal? Są 'dobre' dla trądzikowców?
Ale po co przeplacac za apteczne kosmetyki?Chcesz placic za firme? Ja nie wiem jakie sa dostepne produkty z tym kwasem, musisz poszukac.

Odnosnie dzialania...nic nie moge potwierdzic w tym wzgledzie poniewaz nie wyprobowalam. Ale wlasnie jak zobaczylam Twojego posta to przypomnialo mi sie o czym ostatnio czytalam na biochemii. Dlatego Ci wkleilam. Musisz poszperac
Stary 2011-02-22, 21:45   #2068
mlodziudka85
Zadomowienie

Poleciłabym jeszcze serum z wit C do stosowania kilka razy w tyg lub codziennie - działanie przeciwrodnikowe i obkurczające naczynia krwionośne (na noc jeśli nie używasz filtra, bo pod wpływem promieni słonecznych witaminka się rozpada).
Wydaje mi się, że to PHA to dobre rozwiązanie.
Prócz BU mogę polecić peelingi/toniki z kwasem migdałowym. Nie działają fotouczulająco, złuszczają i nie są killerem dla naczynek. Oczywiście i tak polecam filtry.
mlodziudka85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 21:58   #2069
SubRosa1985
Raczkowanie

Dzięki za radę. A ponoć kwas migdałowy jest fotouczulający i drażni naczynka, a kremy z witaminą C wymagają filtrów wysokich - takie opinie słyszałam, ale poszperam dalej oczywiście sama, poczytam i zorientuje się co będzie najlepsze.

Filtry też uważam za konieczność ale niekoniecznie te o najwyższym faktorze Myślę, że wystarczy mi 15-20 spf latem i wiosną w podkładzie i lekkich kremach.
Stary 2011-02-22, 22:02   #2070
thefit
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Ale po co przeplacac za apteczne kosmetyki?Chcesz placic za firme? Ja nie wiem jakie sa dostepne produkty z tym kwasem, musisz poszukac.

Odnosnie dzialania...nic nie moge potwierdzic w tym wzgledzie poniewaz nie wyprobowalam. Ale wlasnie jak zobaczylam Twojego posta to przypomnialo mi sie o czym ostatnio czytalam na biochemii. Dlatego Ci wkleilam. Musisz poszperac
Z kwasem PHA jest lysalpha, którego absolutnie całkowicie nie polecam Krem nie robił nic (poza pogorszeniem stanu cery i spowodowaniem alergii) . Cenowo też nie wypada fajnie, chyba był to jedyny krem który wyrzuciłam, bo nie mogłam znieść
Na KWC też ma złe opinie, więc to nie tylko moje odczucie.

Również polecam BU

Witamina C nie jest fotouczulająca ma wręcz działanie odwrotne- chroni przed słońcem

Edytowane przez thefit
Czas edycji: 2011-02-22 o 22:03
thefit jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
retinaldehyd, retinoidy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości