naturalne mas這 kakaowe i mas這 karite (shea) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > Piel璕nacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Piel璕nacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj mo瞠sz zada pytanie kosmetyczce, wymieni si do鈍iadczeniem, opowiedzie o swojej piel璕nacji.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2007-02-08, 14:49   #31
Sol Magda
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 652
Dot.: naturalne mas這 kakaowe i mas這 karite (shea)

Ja dzisiaj w aptekach pyta豉m si o mas這 karite. W jednej aptece to spojrzeli si na mnie jak na jak捷 wariatk i stwierdzili 瞠 pierwszy raz s造sz o czym takim Ale maj popyta si w hurtowniach.
Sol Magda jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-02-08, 15:08   #32
Ptaszysko
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 879

Cytat:
Napisane przez Sol Magda Poka wiadomo嗆
Ja dzisiaj w aptekach pyta豉m si o mas這 karite. W jednej aptece to spojrzeli si na mnie jak na jak捷 wariatk i stwierdzili 瞠 pierwszy raz s造sz o czym takim Ale maj popyta si w

hurtowniach.
Skad ja to znam..... u mnie pani w sklepie z naturalnymi kosmetykami i zywnoscia probowala wmowic mi,ze maslo shea pozyskiwane jest z ..... masla spozywczego 疾nada po prostu - jeszcze w sklepie naprawde dobrze zaopatrzonym w kosmetyki naturalne.

Masla kakaowego nie mialam,ale za to namietnie uzywam masla shea wlasnie i nie przecenialabym go zanadto - owszem - wygladza, natluszcza,ale w przypadku dluzszego stosowania moze wysuszac....oczywiscie nie zawsze,ale zdarza sie....Tak samo jak oliwa z oliwekJa w kazdym razie nie zostalam wysuszona przez karite,ale uzywam go tylko do pielegnacji stop, bo w przypadku mojej normalnej skory za bardzo ja natluszcza, nie wsiaka i cala sie kleje
Karite nierafinowane niestety,ale niezbyt przyjemnie pachnie,ale to gwarancja,ze nie zostalo przetworzone i jest wartosciowe dla skory.
Jak ktos boryka sie z wysuszona skora to shea bedzie idealne.
Z tego co wiem nierafinowane maslo oferuja sklepy internetowe www.mazidla.com i www.ecospa.pl

Edytowane przez Ptaszysko
Czas edycji: 2007-02-08 o 15:09 Pow鏚: eehhh....te liter闚ki
Ptaszysko jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-02-17, 18:09   #33
oddo
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 5

Znalaz貫m na Allegro aukcje z nierafinowanym mas貫m karite.
http://allegro.pl/item312938826_masl...00_nieraf.html
i
http://allegro.pl/item314021771_natu..._6_99_zl_.html

Chyba tanio?
Pozdrawiam
oddo
oddo jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-06-03, 10:21   #34
olik04
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 590

a znacie jakie przepisy jak rozrobi mas這 kakaowe?
Stary 2010-09-14, 12:53   #35
marchewka77
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 4

Mas這 kakaowe jest fajne nie tylko do opalania. Kupowa豉m ju par razy na allegro. Raz si tylko zawiod豉m ale nie wiem czy mog poda u kogo. :P
Ostatnio kupi豉m te http://bliskonatury.pl/Maslo_kakaowe..._Cacao-83.html i 豉dnie pachnia這. Pierwszy raz spotka豉m si z tym mas貫m w formie pastylek i musz powiedzie, 瞠 mam wra瞠nie, 瞠 by這 bardziej jedwabiste. Te w kawa趾ach jak by suche?
Ostatnio zainteresowa豉m si naturalnymi produktami ale w aptekach czy zwyk造ch sklepach s strasznie drogie. My郵, 瞠 warto tym ta雟zym te da szans.
Przepis闚 z mas貫m na razie nie mam ale popracuj nad tym. Mam kilka innych w domu, mo瞠 co pomieszam, to napisz.
marchewka77 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-07-09, 10:26   #36
Sylwia1819
BAN sta造

Wiadomo軼i: 4

A mo瞠cie poleci jakie marki/firmy kt鏎e maj fajne mas豉 np. shea? W ostatnim Twoim Stylu czyta豉m o mas豉ch Shealife - kto zna t mark?
Sylwia1819 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-07-09, 16:56   #37
Agnieszka987
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 5 143

Cytat:
Napisane przez Sylwia1819 Poka wiadomo嗆
A mo瞠cie poleci jakie marki/firmy kt鏎e maj fajne mas豉 np. shea? W ostatnim Twoim Stylu czyta豉m o mas豉ch Shealife - kto zna t mark?
Poszuka豉m w necie i ta firma ma strasznie zawy穎ne ceny... Nie lepiej kupi w jakim eko sklepie np BU, gdzie p豉cisz za produkt a nie za mark?
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-07-10, 13:09   #38
Savanoja
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 714

Cytat:
Napisane przez marchewka77 Poka wiadomo嗆
Mas這 kakaowe jest fajne nie tylko do opalania. Kupowa豉m ju par razy na allegro. Raz si tylko zawiod豉m ale nie wiem czy mog poda u kogo. :P
Ostatnio kupi豉m te http://bliskonatury.pl/Maslo_kakaowe..._Cacao-83.html i 豉dnie pachnia這. Pierwszy raz spotka豉m si z tym mas貫m w formie pastylek i musz powiedzie, 瞠 mam wra瞠nie, 瞠 by這 bardziej jedwabiste. Te w kawa趾ach jak by suche?
Ostatnio zainteresowa豉m si naturalnymi produktami ale w aptekach czy zwyk造ch sklepach s strasznie drogie. My郵, 瞠 warto tym ta雟zym te da szans.
Przepis闚 z mas貫m na razie nie mam ale popracuj nad tym. Mam kilka innych w domu, mo瞠 co pomieszam, to napisz.
Ja te kupowa豉m mas這 kakaowe w takich "pastylach" Fajna sprawa, 豉two odwa瘸 potrzebn ilo嗆 bo u篡wam do mieszanki z karit, olejem jojoba, migda這wym i wit E Fajna sprawa, np po opalaniu je郵i kto lubi tak na t逝sto.
Wyczyta豉m gdzie, by karity nie podgrzewa powy瞠j 40 stopni, ale okazuje si 瞠 nie trzeba wi璚ej. Jak rozpuszczam w k徙ieli wodnej, to mieszam mo瞠 d逝瞠j, ale taka temperatura 40 st wystarczy
A sam, czyst, nierafinowan karitk uwielbiam na d這nie. Zeskrobuj ciut w wi瘯szego opakowania, chwil trzymam w d這niach i mo積a smarowa. Zapach mi odpowiada, taki troch orzechowo-grzybowy (?)
Savanoja jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-05-07, 11:56   #39
Angelina023
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 8

A u篡wa kto mas豉 Karite Organic Butter z firmy Helfix ?
Angelina023 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-05-07, 20:17   #40
Joanna 1227
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 76

Osobi軼ie mog poleci balsam do cia豉 z dodatkiem mas豉 shea z Palmersa. Szybko si wch豉nia a sk鏎a jest mi瘯ka. Ca豉 gama zawiera mas豉 o kt鏎ych piszecie (mas這 kakaowe i shea). Pozdrawiam
Stary 2013-09-03, 23:49   #41
ajs22
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 2

Cytat:
Napisane przez zabka324 Poka wiadomo嗆
a ile takie mas這 kosztuje?? i gdzie mozna go kupic czy mozna go dostac w normalnym sklepie??

Ja kupuje mas這 kakaowe i mas這 shea w sklepie www.artmade.pl
Mas這 kakaowe maj w dw鏂h gramaturach 50g i 200g oraz 5kg te 50gram闚ki chodz po 6,48 od sztuki w tym momencie wiec jest to najlepsza cena jak dla mnie.
Shea karite maj w dw鏂h rodzajach nierafinowane i rafinowane. Sprzedawca wyja郾i mi na czym polega r騜nica w zakupie rafinowanego od nierafinowanego gdy jest to wielka r騜nica. Rafinacja mas豉 shea odbiera zapach i kolor mas豉 tak瞠 lepiej jest kupowa shea karite nierafinowane.

Maj najlepsze metody wysy趾i bo a 3 rodzaje paczkomaty/kurier/poczta polska.

Ale moi kochani jak juz chcecie po ni窺zych kosztach kupowa to lepiej wybra kuriera i zam闚i sporo na d逝gi czas 瞠by wam wystarczy這 bo kurierem kazda przesy趾a do 30kg kosztuje tylko 13zl. Jednak gdy sie zamawia tylko 1-4 sztuki to wysy趾owo ma這 si op豉ca to zamawia przez sie. Ja tam zamawiam po 15 sztuk i mam na d逝gi okres.;]

Powodzenia
ajs22 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Odpowiedz

Nowe w徠ki na forum Piel璕nacja - Pytania do kosmetyczki

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:02.