czy to dobry dla mnie filtr? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-04-03, 11:06   #1
szar
Raczkowanie

czy to dobry dla mnie filtr?

Cześć.

Dojrzałam do tego, by zainwestowac w krem z filtrem. Mam cerę mieszaną z zaskórniakami i naczynkami

Po przejrzeniu KWC wytypowałam dwa kremy (nie zatykają porów, nie zostawają swiecącej i lepkiej warstwy, lekko się wchłaniają):
1. Avene Lotion 50+ lub 40
2. Vishy Capital Soleil Fluid 60
Co o nich myslicie?
Chciałabym rownoczesni pielęgnować skórę, bo trochę nie wyobrażam sobie kładzenia rano serum wodnego z wit.c + krem nawilżający +filtr +podkład +puder brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr r......... więc wolałabym, żeby filtr zastępował mi też krem nawilżający..

Jakoze prócz naczyniek i zaskórniaków mam śrdenio widoczne blizny pozostałe po błędach młodości chciałabym je maskować podkładem. Czy z powyższymi można go używać? Jeśli tak to jakiego? Myslałam o LRP Unifiance (korygującym). Czy to dobre połączenie? I czy mogę ewentalnie w ciagu dnia przypudrować nos jakimś transparentnym pudrem?

pozdrawiam
szar
szar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 12:47   #2
ka_ma
Zakorzenienie

Dot.: czy to dobry dla mnie filtr?

nie pozostaje Ci nic innego jak zdobyc probki tych filtrow i przetestowac je na wlasnej skorze, ja raczej opiniami sie nie sugeruje bo na KWC wymieniony przez Ciebie fluid Vichy 60 ma recenzje bardzo dobre a mi srednio pasuje - u mnie nie wchlania sie wcale tak dobrze, zostawia bardzo tlusta warstwe, takze probki, probki i jeszcze raz probki
ka_ma jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 14:26   #3
Ash
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez szar

Po przejrzeniu KWC wytypowałam dwa kremy (nie zatykają porów, nie zostawają swiecącej i lepkiej warstwy, lekko się wchłaniają):
Który to?
Ash jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 18:00   #4
fistaszkowa
Raczkowanie

ja w piatek bede miała avene 50+ ale mleczko do twarzy i ciała bo zamówiłam w aptece wiec zobacze czy mi sie spodoba ..
fistaszkowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 23:42   #5
ania*aneczka
Wtajemniczenie

szar-mam dokladnie taki sam typ cery jak ty:tłusta ( mieszana)+naczynka+drobne blizny.

rowniez postanowilam zaczac stosowac filtry. niestety-jestem na razie "zielona" w tym temacie, wiec musze jeszcze troche poczytac..

a czy ten avene jest tonujacy, czy nie ma barwy?mi zalezy na jakims bezbarwnym,ale nie mam pojecia, co to moze byc..

rety..jakie to skomplikowane..no nic, ide czytac dalej o filtrach i przezyciach filtromaniaczek..
ania*aneczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 01:10   #6
moniga
Rozeznanie

2. Vichy Capital Soleil Fluid 60

Z tych dwóch do cery mieszanej, a taką mam i ja, polecam Vichy. To jest zdecydowanie lżejszy filtr. Ten lotion Avene jest bardzo ciężki, lepi się potwornie, trudno go zmatowić, a co najgorsze - zapycha. Kupiłam całą tubę i teraz żałuje. Może na zimę mi się przyda? Jeszcze go trochę potestuję, ale chyba skończy na targowisku.

Do cery mieszanej jeszcze bardzo chwalony ten
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=11117
moniga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 16:06   #7
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Miałam Avene 40+ i jak dla jest niedobry Lepiszcz, biała maska, brak wchłaniania brrrr.... i tez jestem miszańcem, ale nawlza dobrze, z naczynkami też w porządku. Jesli chesz stosować podklady to wszystkie możesz kłaść na Avene, a na reszte tylko , które nie zawieraja destabilizujących składników. najbarsziej popularne składniki psujące ochronę filtra to: mica, talk, dwutlenek tytanu.
In_ThE_ShAdOwS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 22:50   #8
mckabi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez szar
Cześć.

Dojrzałam do tego, by zainwestowac w krem z filtrem. Mam cerę mieszaną z zaskórniakami i naczynkami

2. Vishy Capital Soleil Fluid 60
Co o nich myslicie?
Chciałabym rownoczesni pielęgnować skórę, bo trochę nie wyobrażam sobie kładzenia rano serum wodnego z wit.c + krem nawilżający +filtr +podkład +puder brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr r......... więc wolałabym, żeby filtr zastępował mi też krem nawilżający..

Jakoze prócz naczyniek i zaskórniaków mam śrdenio widoczne blizny pozostałe po błędach młodości chciałabym je maskować podkładem. Czy z powyższymi można go używać? Jeśli tak to jakiego? Myslałam o LRP Unifiance (korygującym). Czy to dobre połączenie? I czy mogę ewentalnie w ciagu dnia przypudrować nos jakimś transparentnym pudrem?

pozdrawiam
szar
Jeśli chciałabyś jednocześnie pielęgnować skórę i używać dowolnych podkładów, na Twoim miejscu wybrałabymn Avenkę. Ja używam 50+, co prawda lepi się i ciężko się wchłania, ale jak przyskrobiujesz to wszystko jest ok. Avene w przeciwieństwie do Vichy nie zawiera alkoholu (naczynka) i super nawilża. Nie zawiera również w składzie parsolu, dlatego możesz położyć na nią dowolny podkład Co do pudrowania noska w ciągu dnia, w przypadku stosowania skrobii raczej nie będzie to konieczne Ja również mam mieszaną cerę i zmatowienie skrobią rano, starcza mi na cały dzień

Pozdrawiam
mckabi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 16:24   #9
Sandija
Gość

Szar witaj u nas
Vichy jest zdecydowanie lżejszy, dużo dziewczyn z mieszaną cerą skarży się, że mleczka Avne są za tłuste i niestety, mogą zapychać.
Znowu Avene daje Ci komfort w makijażu - możesz używać jakich chcesz kosmetyków, bo nie ma Parsolu. A z Vichy nie możesz używać tych, które destabilizują Parsol.
Ja bym Ci radziła Vichy - bardziej przyjazny jako pierwszy filtr
  Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości