Filtry UV a makijaż - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-04-26, 13:40   #271
moniga
Rozeznanie

Dot.: Filtry UV a makijaż

To tak jak u mnie. Wiedziałam do kogo się zwrócić U mnie kukurydziana też robi ciasto Ale ta normalna kukurydziana. Niestety, ziemniaczanka mimo, że ładnie sie rozkłada, to zostawia u mnie sinawy połysk, i muszę ja czymś jeszcze potraktować. I właśnie, jak myślisz czym? Który z tych beztalkowców byłby niezły? Miałaś może do czynienia z rozświetlającym Hauschki, albo jego brązujacym? Mnie świtnie służył do tej pory brązujący Belli, byłam w szoku, że tak tani puder może być tak fajny Nabyłam go jak nie miałam kasy, jak skończył mi się brązer LE i wcale nie jest gorszy, a różnica w cenie około 150 zł. Ale mniejsza o to. Bella niestety odpada, bo ma talk. I co byś mi poradziała? Który z tych beztalkowców nada ładny kolorek, a nawet lekko przybrązowi?
moniga jest offline  
Stary 2006-04-26, 13:48   #272
Sandija
Gość

Ja kolorek nadaję Sephorką czy Maybelline, ale się zasadzam na Hauszkę
Wcześniej nie używałam, bo było mi szkoda pieniędzy, ale teraz chyba się na niego skuszę.

Stary 2006-04-26, 14:13   #273
moniga
Rozeznanie

Dzieki bardzo za pomoc Będę musiała poczytać jeszcze o tych pudrach
moniga jest offline  
Stary 2006-04-26, 14:33   #274
Sandija
Gość

Proszę

Stary 2006-04-26, 21:16   #275
koko
Zakorzenienie

GG do koko

Cytat:
Napisane przez Erato
Ale mi zrobiłaś chrapkę na tę skrobię! Moja paczka wciąż jeszcze nie dotarła A na jaki filterek nakładałaś skrobię? Sam filtr i skrobia czy coś jeszcze? (jakię podkładzik?)
Skrobię kładłam na Vichy Ultra Fluide, a w zasadzie to na True Match położony na Ultra Fluide (True Match nie zawiera talku ani miki).
koko jest offline  
Stary 2006-04-26, 21:27   #276
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez moniga
Który z tych beztalkowców byłby niezły? Miałaś może do czynienia z rozświetlającym Hauschki, albo jego brązujacym?
Rozświetlający z Hauschki jest "beztalkowcem", ale niestety zawiera mikę. Bez talku i miki jest tylko jedwabny do ciała.

Cytat:
Skrobię kładłam na Vichy Ultra Fluide, a w zasadzie to na True Match położony na Ultra Fluide (True Match nie zawiera talku ani miki).
Brzmi bardzo zachęcająco A mojej paczki wciąż ani śladu
Erato jest offline  
Stary 2006-04-26, 22:12   #277
mckabi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez Erato
Rozświetlający z Hauschki jest "beztalkowcem", ale niestety zawiera mikę. Bez talku i miki jest tylko jedwabny do ciała.

Brzmi bardzo zachęcająco A mojej paczki wciąż ani śladu
Erato, kiedy zamawiałaś? Ja też czekam z niecierpliwością na paczuszkę, bo ta moja mąka już mnie strasznie wkurza
mckabi jest offline  
Stary 2006-04-26, 23:26   #278
Erato
Wtajemniczenie

Hm, w poniedziałek po południu dostałam maila, że status mojego zamówienia zmienił się na "wysyłka". To chyba znaczy, że paczka została wysłana w poniedziałek Mam nadzieję, że dojdzie jutro albo w piątek. I już w trakcie długiego weekendu będe się tarzać w kukurydziance
A samo zamówienie złożyłam w piątek i w ten sam dzień zrobiłam przelew. Więc ogólnie błyskawicznie, tylko ta poczta
Erato jest offline  
Stary 2006-04-26, 23:36   #279
Sandija
Gość

Erato nie przejmuj się - coś są opóźnienia.
W zeszłym tygodniu czekałam kilka dni na priorytet polecony a znowu dziś dopiero dostałam awizo dotyczące LRP DP zamówionego w weekned.
Opierniczają się, za przeproszeniem na poczcie, jak zwykle. Chociaż wolę jak się lenią, ale dostarczają przesyłki w całości

Stary 2006-04-26, 23:36   #280
mckabi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3

U mnie dopiero dzisiaj zmienił się na "wysyłka", więc chyba sobie jeszcze trochę poczekam
mckabi jest offline  
Stary 2006-04-27, 09:15   #281
koko
Zakorzenienie

GG do koko

Aha, słuchajcie- zapomniałam o najważniejszym. Na Dry Flo moge coś jeszcze nakładać, np. róż, puder brązujący...W przypadku zwykłej mąki ziemniaczanej było to niemozliwe- próba nałożenia na mąkę czegokolwiek kończyła się fiaskiem, było to strasznie widoczne, tworzyło się coś w rodzaju zamszowej powłoczki , no ogólnie plamy, ciasto i wszystko co najgorsze. A teraz tego problemu już nie ma. Chyba przestanę być taka wściekła na to filtrowanie.
koko jest offline  
Stary 2006-04-27, 11:04   #282
Sandija
Gość

Może i ja się kiedyś skuszę na tę kukurydziankę?
Chociaż na razie moje ziemniaczanki zachowują się jak rasowe kukurydzianki - wszystko mogę na nie nakładać

Stary 2006-04-27, 14:47   #283
moniga
Rozeznanie

Dziewczyny, a miałyście może do czynienia z tym filtrem?
http://www.aquavitae.com.pl/catalog/...oducts_id=4182
moniga jest offline  
Stary 2006-04-27, 14:58   #284
Erato
Wtajemniczenie

Niestety, cena mnie skutecznie odstraszyła...
Erato jest offline  
Stary 2006-04-27, 16:59   #285
sonia71
Raczkowanie

Własnie otrzymałam modyfikowaną skrobię kukurydzianą z "mazideł",czekam tylko na avenkę i do dzieła.(przesyłka szybka ,wiec polecam )
P.S.dzisiaj też otrzymałam kwas ascornimowy -l z chemika też szybko ,ale wiem ze w "mazidłach" też jest .
sonia71 jest offline  
Stary 2006-04-27, 19:12   #286
Suri
Rozeznanie

Ja chyba także skuszę się na Dry Flo, ale najpierw muszę kupić filtr .
Stary 2006-04-27, 19:26   #287
jowisia
Wtajemniczenie

Send a message via Skype™ to jowisia

Cytat:
Napisane przez jowisia
U mnie sprawa wyglada tak, ze po nalozeniu filtra - swiece sie i wygladam blado. Skrobia mam wrazenie jeszcze bardziej mnie wybieli.
Czy moglybyscie drogie wizazanki polecic jakis puder jednoczesnie matujacy i dodajacy troche zdrowego koloru?
Bardzo mi zalezy na jakiejs odpowiedzi, bo jutro akurat mam dzien znizki w Sephorze i kupilabym sobie od razu jakis puder - skorzystalabym z rabatu, lecz tylko jutro.
WIem, ze pewnie pisalyscie o tym kochane sto razy, ale watek sie tak rozrosl, ze nie mam sily tego czytac

Wiec powtarzam, jezeli ktos uzywa, czy moglby mi polecic jakis puder, ktory by zmatowil troszke buzie po filtrze, i jednoczesnie troszke jej dodal ladnego kolorku??

jowisia jest offline  
Stary 2006-04-27, 19:30   #288
Ivvonka
Zadomowienie

Mam nietypowe pytanie: czy ktoras z Wizazanek uzywa meteorytow na filtr? I jak sie ma sie wtedy jedno do drugiego? Mam chrapke na meteoryty i nie wiem, co o nich myslec
Ivvonka jest offline  
Stary 2006-04-27, 19:52   #289
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jowisia
Bardzo mi zalezy na jakiejs odpowiedzi, bo jutro akurat mam dzien znizki w Sephorze i kupilabym sobie od razu jakis puder - skorzystalabym z rabatu, lecz tylko jutro.
WIem, ze pewnie pisalyscie o tym kochane sto razy, ale watek sie tak rozrosl, ze nie mam sily tego czytac

Wiec powtarzam, jezeli ktos uzywa, czy moglby mi polecic jakis puder, ktory by zmatowil troszke buzie po filtrze, i jednoczesnie troszke jej dodal ladnego kolorku??
Jak chcesz kupić w Sephorze to interesują Cię pewnie pudry marek selektywnych. I tu może być problem, bo większość zawiera talk i mike, poza tym one nie są w stanie na długo zmatowić filtra. Po jakiś 2-3 godzinach filtr wyłazi na wierzch. Ja np. matowię się Dry flo i na to dla koloru puder sypki, brązer, róż - w zależności od czasu i humoru. Ja mam sypki Guerlaina, Clarinsa i w takiej kombinacji się sprawdzają. Zaś nałożone na sam filtr wyglądają nieciekawie, dlatego bo powstaje gruba warstwa, taka tapeta.

Contax jest offline  
Stary 2006-04-27, 19:57   #290
Contax
Zakorzenienie

Aha, dziewczyny chwalą sobie brązer Sephory, taki w wielkiej puderniczce. Ja go osobiście nie znam. Brązery mam Guerlaina - wersję zeszłoroczną i tegoroczną - i sobie je chwalę, ładnie się je aplikuje, nie robią plam i się nie ścierają. Tak w ogóle to bardzo lubię wszystkie pudry Guerlaina.

Contax jest offline  
Stary 2006-04-27, 20:02   #291
jowisia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Contax
Jak chcesz kupić w Sephorze to interesują Cię pewnie pudry marek selektywnych. I tu może być problem, bo większość zawiera talk i mike, poza tym one nie są w stanie na długo zmatowić filtra. Po jakiś 2-3 godzinach filtr wyłazi na wierzch. Ja np. matowię się Dry flo i na to dla koloru puder sypki, brązer, róż - w zależności od czasu i humoru. Ja mam sypki Guerlaina, Clarinsa i w takiej kombinacji się sprawdzają. Zaś nałożone na sam filtr wyglądają nieciekawie, dlatego bo powstaje gruba warstwa, taka tapeta.
Contax droga, slicznie dziekuje za odpowiedz, bo czas mnie nagli.
Ale podobno jak sie uzywa avenki (jak wiesz zakupilam lososia), to nie trzeba sie martwic o talk i mike.
A jezeli po kilku godzinach filtr wyjdzie na wierzch, to mozna znowu przeciez buzke przypudrowac prawda..?
A co to jest Dry flo..?
I wlasnie najwazniejsze: masz sypki puder Guerlaina i Clarinsa i sprawdzaja sie w kombinacji.. to znaczy jakiej kombinacji..? Co trzeba nalozyc przed nimi?

jowisia jest offline  
Stary 2006-04-27, 20:04   #292
jowisia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Contax
Aha, dziewczyny chwalą sobie brązer Sephory, taki w wielkiej puderniczce. Ja go osobiście nie znam. Brązery mam Guerlaina - wersję zeszłoroczną i tegoroczną - i sobie je chwalę, ładnie się je aplikuje, nie robią plam i się nie ścierają. Tak w ogóle to bardzo lubię wszystkie pudry Guerlaina.
Ale czy potrzebny jest i brazer i puder..?
Puder zmatowi troche pyszczek, prawda, jednoczesnie nada mu koloru?
Czu trzeba osobno : pudru dla zmatowienia, a brazera dla koloru?
Czy sam brazer nie zmatowi troche twarzy?

jowisia jest offline  
Stary 2006-04-27, 20:06   #293
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jowisia
Contax droga, slicznie dziekuje za odpowiedz, bo czas mnie nagli.
Ale podobno jak sie uzywa avenki (jak wiesz zakupilam lososia), to nie trzeba sie martwic o talk i mike.
A jezeli po kilku godzinach filtr wyjdzie na wierzch, to mozna znowu przeciez buzke przypudrowac prawda..?
A co to jest Dry flo..?
I wlasnie najwazniejsze: masz sypki puder Guerlaina i Clarinsa i sprawdzaja sie w kombinacji.. to znaczy jakiej kombinacji..? Co trzeba nalozyc przed nimi?
Kombinacja Dry flo (modyfikowana skrobia kukurydziana - www.mazidla.com) na sypki puder. Jak sam puder to szybciutko zaczynam się błyszczeć.

Tylko pamiętaj nie można używać absorbentek, bo one osłabiają protekcję filtra.

Contax jest offline  
Stary 2006-04-27, 20:08   #294
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jowisia
Ale czy potrzebny jest i brazer i puder..?
Puder zmatowi troche pyszczek, prawda, jednoczesnie nada mu koloru?
Czu trzeba osobno : pudru dla zmatowienia, a brazera dla koloru?
Czy sam brazer nie zmatowi troche twarzy?
Moze byc sam sypki.
Ja brazera uzywam dla udania opalenizny - robie nim kolorki.

Contax jest offline  
Stary 2006-04-27, 20:10   #295
jowisia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Contax
Moze byc sam sypki.
Ja brazera uzywam dla udania opalenizny - robie nim kolorki.
Dzieki Kasiu
Czyli zakupie narazie sam puder, tylko chcialabym zeby tez dodal troszke kolorku, zeby nie byl blady bardzo, nadal ladny kolorek.
Bo sam brazer nie zmatowi nic a nic? (tak mysle o tym zachwalanym sephory)

jowisia jest offline  
Stary 2006-04-27, 20:15   #296
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jowisia
Dzieki Kasiu
Czyli zakupie narazie sam puder, tylko chcialabym zeby tez dodal troszke kolorku, zeby nie byl blady bardzo, nadal ladny kolorek.
Bo sam brazer nie zmatowi nic a nic? (tak mysle o tym zachwalanym sephory)
Wiesz nie wiem jaki on ma kolor (wystepuje w Polsce tylko w jednym), ale wydaje mi sie ze bedzie wygladalac jak mulatka, jak zastosujesz go na cala twarz.

Brazerow uzywa sie z reguly na kosci policzkowe, szczyt czola, nosa i brody, czyli tam gdzie sloneczko lapie w pierwszej kolejnosci.

Contax jest offline  
Stary 2006-04-27, 20:19   #297
Sandija
Gość

Cytat:
Napisane przez jowisia

Jowisia dorzucę coś od siebie: u mnie jako jedyny matujący i niezapychający paszczy puder sprawdza się Double Matte EL.
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=855
Co prawda, zawiera talk, ale na avenki się nadaje. Wtedy nie muszę maziać się brązerem, bo ten puder sam w sobie powoduje, że buzia wygląda przecudnie, nie świeci się blaskiem filtrzanym, tylko glow by J.Lo

Z brązerów Sephory mam ten mniejszy rozświetlający, dziewczyny go chwalą - jeśli chodzi o efekt na buzi, jest cudowny
ale podrażnia mnie, niestety, Będę musiała go opchnąć na targowisku.
O tym mówię:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=8354

Ivvonko ja się nie wypowiem, bo nie używam Meteorytków - mają myristany

Stary 2006-04-27, 20:22   #298
jowisia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Contax
Wiesz nie wiem jaki on ma kolor (wystepuje w Polsce tylko w jednym), ale wydaje mi sie ze bedzie wygladalac jak mulatka, jak zastosujesz go na cala twarz.

Brazerow uzywa sie z reguly na kosci policzkowe, szczyt czola, nosa i brody, czyli tam gdzie sloneczko lapie w pierwszej kolejnosci.
Aha, rozumiem. Czyli brazer sobie narazie daruje (puder brazujacy i brazer to to samo?) Zakupie sobie jakis puder, a dla dodania kolorku mam swoj ukochany roz Fresh Papaya.
A czy moglabym cie jeszcze pomeczyc i wykorzystac twoja wiedze : czy lepiej kupic puder w kompakcie czy sypki? Czym one sie roznia..? Obydwa matuja prawda? Pytam, bo do tej pory nigdy nie uzywalam pudru - nie lubie efektu matowej twarzy, ale teraz przy uzyciu filtra-lososia po prostu bede musiala jakos buzie zmatowic.

Nie chodzi mi koniecznie o marki selektywne, moze zakupie cos taniego z Sephory, albo L'oreala. Czyli najprostszy najzwyklejszy puder - byle by nie byl rozswietlajacy, bo wtedy na nic zmatowienie mojego lososia, tak?

strasznie dziekuje

jowisia jest offline  
Stary 2006-04-27, 20:27   #299
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sandija
Jowisia dorzucę coś od siebie: u mnie jako jedyny matujący i niezapychający paszczy puder sprawdza się Double Matte EL.
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=855
Co prawda, zawiera talk, ale na avenki się nadaje. Wtedy nie muszę maziać się brązerem, bo ten puder sam w sobie powoduje, że buzia wygląda przecudnie, nie świeci się blaskiem filtrzanym, tylko glow by J.Lo
Fajnie, że podrzuciłaś prasowany EL, ja do tej pory znam tylko sypkie - stosowałaś je? Trzeba będzie rozeznać ten puderek. Ja do tej firmy mam sentyment, kupowałam pierwszą swoją kolorowkę u nich.

Contax jest offline  
Stary 2006-04-27, 20:32   #300
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jowisia
Aha, rozumiem. Czyli brazer sobie narazie daruje (puder brazujacy i brazer to to samo?) Zakupie sobie jakis puder, a dla dodania kolorku mam swoj ukochany roz Fresh Papaya.
to samo

Cytat:
Napisane przez jowisia
A czy moglabym cie jeszcze pomeczyc i wykorzystac twoja wiedze : czy lepiej kupic puder w kompakcie czy sypki? Czym one sie roznia..? Obydwa matuja prawda? Pytam, bo do tej pory nigdy nie uzywalam pudru - nie lubie efektu matowej twarzy, ale teraz przy uzyciu filtra-lososia po prostu bede musiala jakos buzie zmatowic.

Nie chodzi mi koniecznie o marki selektywne, moze zakupie cos taniego z Sephory, albo L'oreala. Czyli najprostszy najzwyklejszy puder - byle by nie byl rozswietlajacy, bo wtedy na nic zmatowienie mojego lososia, tak?

strasznie dziekuje
Generalnie jest zasada, ze sypkim pudrem matujemy twarz jak robimy makijaz. Sypki puder jest trwalszy niz prasowany. Zas prasowany jest przeznaczony do poprawek w ciagu dnia. Ja nie uzywam pudrow prasowanych. Jak sie rano przypudruje to mi starcza do popoludnia.

Contax jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
filtry, filtry uv, makijaż

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości