Filtry UV a makijaż - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-02-08, 13:20   #3061
Ahtaga
Wtajemniczenie

Dot.: Filtry UV a makijaż

hej, czy podkład Revlona Softflex nadaje sie na filtry? Niby nie ma w skladzie miki i talku
Ahtaga jest offline  
Stary 2007-02-08, 14:58   #3062
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
hej, czy podkład Revlona Softflex nadaje sie na filtry? Niby nie ma w skladzie miki i talku
tylko na bezparsolowe, czyli Avene, gdyż zawiera dwutlenek tytanu, może również zawierać mikę i tlenki żelaza.

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline  
Stary 2007-02-08, 15:25   #3063
Ahtaga
Wtajemniczenie

ehh a dzisiaj położyłam na 40-tke Iwostinu i mi popasował a tu guzik
Ahtaga jest offline  
Stary 2007-02-09, 09:56   #3064
Contax
Zakorzenienie

puder ryżowy Palladio => http://www.allegro.pl/item164373980_...parentny_.html
Contax jest offline  
Stary 2007-02-09, 12:23   #3065
Bekah
Raczkowanie

Drogie Panie, czy zmieszanie skrobi z pudrem (niestety podejrzewam, że ma i mikę i talk, bo to Avon, a na KWC nie ma składu ) bardzo zdestabilizuje parsol? Bo już nie mogę, nakładam najpierw skrobię, a potem puder i robią mi się placki - teraz to dopiero wyglądam na poprzebarwianą.
Bekah jest offline  
Stary 2007-02-09, 13:22   #3066
Suri
Rozeznanie

Dziewczyny, czy Waszym zdaniem jest jakaś różnica w matowieniu i widoczności na twarzy między Dry Flo i Hauschką zmieszanymi w proporcji 1:1 z LU?
Stary 2007-02-11, 13:43   #3067
Ivvonka
Zadomowienie

Mam pytanie jeszcze o Chanel DP... Dostalam wczoraj wyplate i tak sie wciaz zastanawiam nad nim, heh. No, to tak:

- czy ktos ma sam wklad? I czy jest mimo wszystko poreczny? Czy lepiej kupic o 60 zl drozej, ale z piekna pudernica? Czy wklad ma gabeczke w zestawie?

- czy DP optycznie wygladza cere? (To dla mnie bardzo istotne, dlatego chce przejsc z plynnego Couvrance w puder, tylko nie wiem jaki?).

- w jedenej z recenzji czytalam, ze niektorym zastepuje tez fluid i dobrze kryje solo, bo mi na tym wlasnie zalezy, nie lubie uzywac calego arensalu wole pomaziac sie jednym, a porzadnym.

- czy wart jest swojej ceny? (Marzy mi sie tez plaszczyk )
Ivvonka jest offline  
Stary 2007-02-11, 13:55   #3068
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Cytat:
Napisane przez Ivvonka Pokaż wiadomość
Mam pytanie jeszcze o Chanel DP... Dostalam wczoraj wyplate i tak sie wciaz zastanawiam nad nim, heh. No, to tak:

- czy ktos ma sam wklad? I czy jest mimo wszystko poreczny? Czy lepiej kupic o 60 zl drozej, ale z piekna pudernica? Czy wklad ma gabeczke w zestawie?

- czy DP optycznie wygladza cere? (To dla mnie bardzo istotne, dlatego chce przejsc z plynnego Couvrance w puder, tylko nie wiem jaki?).

- w jedenej z recenzji czytalam, ze niektorym zastepuje tez fluid i dobrze kryje solo, bo mi na tym wlasnie zalezy, nie lubie uzywac calego arensalu wole pomaziac sie jednym, a porzadnym.

- czy wart jest swojej ceny? (Marzy mi sie tez plaszczyk )
Wkład jest bardzo poręczny, w plastikowym opakowaniu, ma zamknięcie, ma też gąbkę, można śmiało nosić w torebce.

Wygładza cerę, zmniejsza optycznie pory, buzia staje się aksamitna, matowa, ale nie płaska. Kryje bardzo, nawet większe zaczerwienia, np. policzki, wypryski, nawet bez korektora. To nie jest puder, tylko podkład, więc nie nakłada się go na fluid, tylko solo na krem. Malujesz się raz, a porządnie i szybko, bo nie robi smug.

Warto kupić wkład i się przekonać, ja obecnie wykańczam wkład nr 50 (jest za jasny), mam w zapasie jeszcze 40. Warto podkreślić, że ma 15 gr, więc np. 2 x więcej niż Matmate.
Smok jest offline  
Stary 2007-02-11, 14:07   #3069
Ivvonka
Zadomowienie

Dziekuje, Smoku, Twoje opinie sa dla mnie bardzo cenne. No, wlasnie Matmate mnie nie zachwycil, blyszcze sie po nim bardzo i rozwarstwia sie on na badz co badz tresciwym filtrze. A kupilam go wraz z puderniczka, ktora teraz tylko zdobi moja toaletke. (Mam zamiar sie go pozbyc na allegro w sumie).

Cos mi sie wydaje, ze dzis nabede DP 40 Sable
Ivvonka jest offline  
Stary 2007-02-11, 14:12   #3070
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Smoku a DP Cie nie wysusza? bo mam ten problem i z Matamte jak i z DP
Stary 2007-02-11, 14:42   #3071
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Joasiu - w moim przypadku trudno mówić o wysuszaniu, bo mnie nic nie wysusza tak naprawdę, tylko jak przesadzę z kwasami to mi się buzia łuszczy.
DP mnie nie wysusza nic a nic.
Smok jest offline  
Stary 2007-02-11, 14:45   #3072
margaretka02
Wtajemniczenie

GG do margaretka02

Cytat:
Dziekuje, Smoku, Twoje opinie sa dla mnie bardzo cenne. No, wlasnie Matmate mnie nie zachwycil, blyszcze sie po nim bardzo i rozwarstwia sie on na badz co badz tresciwym filtrze. A kupilam go wraz z puderniczka, ktora teraz tylko zdobi moja toaletke. (Mam zamiar sie go pozbyc na allegro w sumie).

Cos mi sie wydaje, ze dzis nabede DP 40 Sable
Gdzie będziesz kupować? Chcę kupić Aurore, ale coś podrożały w Sephorze, na Allegro nie ma i zastanawiam się, czy można by to kupić taniej.

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Mnie w ogóle nie wysusza, a używam już dość długo. Zresztą mnie nic nie wysusza, to moze moja opnia nie jest miarodajna
margaretka02 jest offline  
Stary 2007-02-11, 15:00   #3073
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
Gdzie będziesz kupować? Chcę kupić Aurore, ale coś podrożały w Sephorze, na Allegro nie ma i zastanawiam się, czy można by to kupić taniej.

Mnie w ogóle nie wysusza, a używam już dość długo. Zresztą mnie nic nie wysusza, to moze moja opnia nie jest miarodajna
A ile teraz kosztuje ?

Mnie tez nie wysusza.
Contax jest offline  
Stary 2007-02-11, 15:26   #3074
Hexxana
Zakorzenienie

Mam cere mieszana ale w kierunku suchej i praktycznie kazdy kosmetyk typu puder w kamieniu czy suchy podklad nalozony z gabeczki daje natychmiastowe uczucie sciagniecia i wysuszenia;bez znaczenia jest czy to na filtr lub dobry nawilzacz-w miare dobrze jedynie przyjmuje nakladne z pedzla takowe kosmetyki.
Staje sie to powoli irytujace poniewaz kiedy uzywalam kwasow to uczucie sciagniecia jeszcze bardziej sie potegowalo takze poki co wstrzymalam sie od kolejnych zakupow z kolorowki i zostaje przy pudrach sypkich,ktore jednak bardziej lubie
Stary 2007-02-11, 15:57   #3075
margaretka02
Wtajemniczenie

GG do margaretka02

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
A ile teraz kosztuje ?

Mnie tez nie wysusza.
Wczoraj w Sephorze widziałam po 203 zł, a jestem pewna, że w ubiegłym roku było poniżej 200zł.

Hexxana, w tej sytuacji naprawdę musiałabyś go najpierw wypróbować.
Stary 2007-02-11, 16:13   #3076
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Wczoraj w Sephorze widziałam po 203 zł, a jestem pewna, że w ubiegłym roku było poniżej 200zł.

Hexxana, w tej sytuacji naprawdę musiałabyś go najpierw wypróbować.
Margaretko,wlasnie mam DP ale dzieki wymianie na szczescie bo inaczej to bylabym wsciekla jak sto diablow,ze kupilam w ciemno.
Potwierdza sie po raz kolejny ze jednak to nie dla mnie;Matmate tez kupilam w ciemno i chociaz podoba mi sie efekt to moge uzywac go jedynie z pedzla...a szkoda
Stary 2007-02-11, 18:17   #3077
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Nie podrozal, jak kupowalam wczesna jesienia to tez placilam 203,00 PLN.
Contax jest offline  
Stary 2007-02-11, 18:24   #3078
Rayne
Wtajemniczenie

Cytat:
Chciałam sobie kupić w Sephorze (przed chwilą wróciłam), ale oczywiście odcienia 40 niet. Jutro spojrzę gdzie indziej, chcę wykorzystać tę "promocję", która teraz obowiązuje w Sephorach (-20%przy zakupie kosmetyku do makijażu dowolnej marki oraz produktu z linii Sephora Face&Body). Hmm, szkoda tylko, że te -20% to powinno być tak bez niczego, bo przecież akcyza... a nie sobie pseudo-promocje wymyślają.
Stary 2007-02-11, 18:33   #3079
uskow
Zadomowienie

Mi także Dp ściągał skórę i powodował uczucie "wysuszenia " skóry, z resztą jak każdy którego do tej pory używałam.

uskow jest offline  
Stary 2007-02-11, 18:37   #3080
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
. Hmm, szkoda tylko, że te -20% to powinno być tak bez niczego, bo przecież akcyza... a nie sobie pseudo-promocje wymyślają.
No wlasnie, tez mnie to wkurza ale u nas to normalka.

Trzeba polowac na A. Mnie udalo sie ostatnio kupic DP za niecala stowe
Contax jest offline  
Stary 2007-02-11, 18:49   #3081
Rayne
Wtajemniczenie

Cytat:
No wlasnie, tez mnie to wkurza ale u nas to normalka.

Trzeba polowac na A. Mnie udalo sie ostatnio kupic DP za niecala stowe
Żeby tylko ktoś zechciał wystawić jakieś ludzkie odcienie - 105 do mnie jakoś nie przemawia.
Stary 2007-02-11, 19:05   #3082
Ivvonka
Zadomowienie

Kupilam w Douglasie z pudernica za 203 zl 40 Sable. Nie mieli samego wkladu, a ja bylam juz zbyt "napalona" . Wole robic zakupy w Sephorze, ale tam nie mieli 40 Sable, a nastepna Sephora byla zbyt daleko... Aurore 30 faktycznie jasniutka.
Ivvonka jest offline  
Stary 2007-02-11, 19:09   #3083
Rayne
Wtajemniczenie

Cytat:
Kupilam w Douglasie z pudernica za 203 zl 40 Sable. Nie mieli samego wkladu, a ja bylam juz zbyt "napalona" . Wole robic zakupy w Sephorze, ale tam nie mieli 40 Sable, a nastepna Sephora byla zbyt daleko... Aurore 30 faktycznie jasniutka.
Napalenie rozumiem - ale ja się jednak wstrzymałam, zwłaszcza że w tej niby promocji będę mieć wkład za 117 zł zdaje się. Jak sobie pomyślałam o tej różnicy, to mnie od razu ochłodziło.
Tak czy tak - niech Ci DP dobrze służy.
Stary 2007-02-11, 19:48   #3084
Ivvonka
Zadomowienie

Oby. Od jutra testy
Ivvonka jest offline  
Stary 2007-02-11, 20:29   #3085
margaretka02
Wtajemniczenie

GG do margaretka02

Cytat:
Też widziałam za 203 zł i miałam nadzieję, że można go gdzieś dostać taniej. Nie kupię samego wkładu, bo ja jestem straszna gadżeciara i puderniczkę na inny kolor musze mieć.

Cytat:
Hmm... patrzyłam na niego kilka miesięcy temu i byłam pewna, ze kosztował 197 albo 199 zł.
Stary 2007-02-13, 00:10   #3086
Ivvonka
Zadomowienie

Powiem tak: JESTEM BARDZO ZADOWOLONA! Robilam testy na filterku (troche wylazi w strefie T, zwlaszcza przy skrzydelkach nosa), na samym Ruborilu, ktory daje swietny mat, wyglada wrecz szalowo! Buzka wyfotoszopowana, o to mi chodzilo! Nie wyrzucilam pieniedzy w bloto
Ivvonka jest offline  
Stary 2007-02-13, 09:14   #3087
grazia
Raczkowanie

naprawde swietny jest ten patent zeby po filtrze nakladac skrobie a dopiero na to puder prasowany,uzywam Seforowego kompaktu i na samym filtrze podkresla rozszezone pory i po godzinie sie twarz blyszcy a na skrobi zmieszanej z dry flo lezy super i twarz jest dlugo matowa
a tak wogole to meczycie strasznie tym DP ,kurcze szkoda ze jest taki drogi bo bym juz po niego poleciala,ciekawa jestem czy w Austri cena jest podobna jak w Angli czyli tez 20 euro,bo stamtad to mialby mi kto przywiezc...
grazia jest offline  
Stary 2007-02-13, 13:16   #3088
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Cytat:
Napisane przez grazia Pokaż wiadomość
naprawde swietny jest ten patent zeby po filtrze nakladac skrobie a dopiero na to puder prasowany,uzywam Seforowego kompaktu i na samym filtrze podkresla rozszezone pory i po godzinie sie twarz blyszcy a na skrobi zmieszanej z dry flo lezy super i twarz jest dlugo matowa
a tak wogole to meczycie strasznie tym DP ,kurcze szkoda ze jest taki drogi bo bym juz po niego poleciala,ciekawa jestem czy w Austri cena jest podobna jak w Angli czyli tez 20 euro,bo stamtad to mialby mi kto przywiezc...
Dziękuję bardzo za słowa uznania.
A kompakt Sephory wypróbuję na pewno.
Smok jest offline  
Stary 2007-02-13, 17:12   #3089
dhama
Raczkowanie

Witam
znalazłam dwa podkłady: Lavery (skład:Water (Aqua), Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Glycerin, Tricaprylin, Alcohol, Squalane, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate Citrate, Hydrogenated Palm Glycerides, Lecithin, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Glucose Glutamate, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Lysolecithin, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Xanthan Gum, Tocopheryl Acetate, Hydrogenated Lecithin, Tocopherol, Rosa Damascena Flower Water*, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Water*, Melissa Officinalis Water*, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Fragrance (Parfum)**, Citral**, Citronellol**, Geraniol**, Limonene**, Linalool** , [+/- Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491), Iron Oxides (CI 77492), Iron Oxides (CI 77499)]
i Sante (skład: Aqua (Water), Glycine Soja (Soybean) Oil, Glyceryl Stearate SE, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Glycerin, Cera Alba (Beeswax), Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Parfum (Essential Oils), Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract*, Palmitic Acid, Stearic Acid, Cetyl Alcohol, Bisabolol, Tocopherol, Limonene, Linalool, Geraniol, Citral, Citronellol, CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499)

ten drugi bardziej mi się podoba; wydaje mi się, że obydwa można stosować na filty, a co na to ekspertki? nie ma tam nic groźnego dla parsola?
czy ktoś ich używał?zastanawiam się, czy podkłady "naturalne" mogą wyglądać tak ładnie jak silikonowe
dhama jest offline  
Stary 2007-02-14, 10:47   #3090
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

dhama, składy wyglądają nieźle. podaj dokładne nazwy tych podkładów (bo np. na stronie Lavery znalazłam zupełnie inne składy podkładów).

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
filtry, filtry uv, makijaż

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości