Filtry UV a makijaż - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-03-20, 08:42   #3961
hihi
Zakorzenienie

Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Dziękuję za opowiedź.Niestety mam taką prace ze nie moge straszyć buźką bez makijażu
Makijaż nakładać można (delikatnie..., ale nie pielęgnację, bo nakładając krem ścierasz filtr.
Stary 2008-03-20, 11:34   #3962
mogwaica
Zadomowienie

GG do mogwaica

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Makijaż nakładać można (delikatnie..., ale nie pielęgnację, bo nakładając krem ścierasz filtr.
Co bys w tej sytuacji radziła??Tylko nie mąka

mogwaica jest offline  
Stary 2008-03-20, 11:35   #3963
hihi
Zakorzenienie

Cytat:
Co bys w tej sytuacji radziła??Tylko nie mąka
Oj, tyle o na temat było...

Na avenke możesz nakładać każdego sypańca.
Stary 2008-03-20, 11:59   #3964
mogwaica
Zadomowienie

GG do mogwaica

Cytat:
Oj, tyle o na temat było...

Na avenke możesz nakładać każdego sypańca.
Dziękuję za rady w tym problem że ja nigdy ale to nigdy nie używałam żadnego pudru w kamieniu ani sypkiego.Boję sie ze do tego trzeba mieć wprawę Zawsze łatwo było mi łatwiej z kremami ,fluidami itp podkłady.Aż boje sie takie cudo kupić

mogwaica jest offline  
Stary 2008-03-20, 12:06   #3965
hihi
Zakorzenienie

Cytat:
Dziękuję za rady w tym problem że ja nigdy ale to nigdy nie używałam żadnego pudru w kamieniu ani sypkiego.Boję sie ze do tego trzeba mieć wprawę Zawsze łatwo było mi łatwiej z kremami ,fluidami itp podkłady.Aż boje sie takie cudo kupić
Poczytaj forum, popatrz, poprzegladaj wątki, a zobaczysz, że to nie takie straszne na jakie wygląda.
Stary 2008-03-20, 13:37   #3966
mogwaica
Zadomowienie

GG do mogwaica

Cytat:
Poczytaj forum, popatrz, poprzegladaj wątki, a zobaczysz, że to nie takie straszne na jakie wygląda.
No i poszłam za twoją radą i poczytałam wątki i KWC.Musze przyznać ze mam mętlik w głowie Ide dzisiaj do sephory i napewno kupię pędzel natomiast nie wiem jaki kupić puder sypki jestem skazana na szukanie ideału.To co jednym pasuje na mojej twarzy moze nie zdać dobrego egzaminu.Spróbuję polegać na paniach w sephorze

mogwaica jest offline  
Stary 2008-03-20, 13:56   #3967
marea
Wtajemniczenie

Cytat:
No i poszłam za twoją radą i poczytałam wątki i KWC.Musze przyznać ze mam mętlik w głowie Ide dzisiaj do sephory i napewno kupię pędzel natomiast nie wiem jaki kupić puder sypki jestem skazana na szukanie ideału.To co jednym pasuje na mojej twarzy moze nie zdać dobrego egzaminu.Spróbuję polegać na paniach w sephorze
To kup puder jedwabny hauschki do ciala, neutralny kolor, nie zapycha i wygladza buzke a na to mozesz jakis puder bronzujacy nalozyc na kosci policzkowe
marea jest offline  
Stary 2008-03-20, 14:08   #3968
hihi
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
To kup puder jedwabny hauschki do ciala, neutralny kolor, nie zapycha i wygladza buzke a na to mozesz jakis puder bronzujacy nalozyc na kosci policzkowe
Widzę marea, że Ci się jedwabny spodobał?
Stary 2008-03-20, 14:38   #3969
marea
Wtajemniczenie

Cytat:
Widzę marea, że Ci się jedwabny spodobał?
Tak jest taki bezkolizyjny neutralny, wygladza buzke pewnie poprzez jedwab w skladzie
marea jest offline  
Stary 2008-03-20, 14:40   #3970
hihi
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Tak jest taki bezkolizyjny neutralny, wygladza buzke pewnie poprzez jedwab w skladzie
Szalenie się cieszę, że chociaż raz udało mi się coś polecić i podpasowało
Stary 2008-03-20, 16:46   #3971
anitka7
Raczkowanie

Ja hauschki stosowalam od pocztaku przygody z filtrami wiec nawet nie mam porownania z innymi tylko puder babydream z rossmana uzylam z 2 razy i tez moze byc chociaz wydaje mi sie ze na jedwabnym lepiej sie trzyma makijaz
anitka7 jest offline  
Stary 2008-03-21, 14:01   #3972
mogwaica
Zadomowienie

GG do mogwaica

Dziewczyny kupiłam z clinique puder sypki i oczywiście jak zawsze wybrałam za jasny odcień.Jak myślicie czy moge spróbować przyciemnić ten puder cynamonem,czy cynamon jest zarezerwowany tylko dla mąki ziemniaczanej?

mogwaica jest offline  
Stary 2008-03-25, 07:42   #3973
hihi
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anitka7 Pokaż wiadomość
Ja hauschki stosowalam od pocztaku przygody z filtrami wiec nawet nie mam porownania z innymi tylko puder babydream z rossmana uzylam z 2 razy i tez moze byc chociaz wydaje mi sie ze na jedwabnym lepiej sie trzyma makijaz
Oj.... ja tę zasypkę raz nałożyłam i nigdy więcej - zrobiła mi białą maskę na twarzy i miejscami się zrobiło ciasto - coś okropnego
Cytat:
Dziewczyny kupiłam z clinique puder sypki i oczywiście jak zawsze wybrałam za jasny odcień.Jak myślicie czy moge spróbować przyciemnić ten puder cynamonem,czy cynamon jest zarezerwowany tylko dla mąki ziemniaczanej?
Możesz próbować przyciemnić cynamonem, ale nie wiem, czy efekt Cie zadowoli...

Może zianwestuj w jakiś puder brązujący...?
Stary 2008-03-25, 11:10   #3974
anitka7
Raczkowanie

U mnie wygląda tak samo jak jedwabny, nie zauwazylam efektu maski
ale i tak wole moj jedwabny bo makijaz dlugo sie na nim trzyma

[quote=hihi;7002908]Oj.... ja tę zasypkę raz nałożyłam i nigdy więcej - zrobiła mi białą maskę na twarzy i miejscami się zrobiło ciasto - coś okropnego
anitka7 jest offline  
Stary 2008-03-28, 19:59   #3975
Elfia4
Moderator DOMator

Wpisy w blogu: 2

Właśnie trafiłam na nową wersję podkładu perfect wear. Tutaj jest skład na KWC http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=23104
W starej wersji ten podkład nie kolidował z filtrami, podobnie jak kilka innych fluidów, a teraz skład jest zauważalnie zmieniony. Podkład zawiera filtr SPF 15, o ile dobrze rozszyfrowałam filtrem jest titanium dioxide, więc filtr mineralny, który nie powinien byc mieszany z fitrem mineralnym innych firm (z powodu róznych technologii otrzymywania itp.), ale czy można go połączyć z filtrem chemicznym? I przede wszystkim czy do podkładu nie dodano czegoś co wyklucza go z grona podkładów przyjaznych filtromaniaczkom? Wiadomo na avene mozna stosować wszystko, ale jest jeszcze sporo innych dobrych filtrów
Dla porównania tutaj jest skład poprzedniej wersji http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=118
Tą wersją kupiłam niedawno, ale odcień jest ciut za ciemny, więc poczeka do wakacji na swoja kolej, a ja chciałbym spróbować czegoś innego niz city matt. Teraz nie wiem, czy szukać jaśniejszego perfet wear w starej wersji, czy kupić tą nową i wypróbować?
Elfia4 jest offline  
Stary 2008-03-29, 12:51   #3976
Katia0005
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Katia0005 Pokaż wiadomość
hej
Nie wiem czy było już o tych podkładach (czytam dopiero 54 stronę)
Zainteresowały mnie dwa podkłady, jeden w kompakcie. Czy można je stosowac na filtry, w moim przypadku na fluid LRP
Podkład Maybelline - Affinitone
Skład: aqua, isododecane, cyclopentasiloxane, glycerin, cyclohexasiloxane, peg-10 dimethicone, methyl methacrylate, crosspolume, butylene glycol, dimethicone isoeicosane, disterdimonium hectorite, cetyl peg/ppg-10/1dimethicone, sodium chloride, phenoxyethanol, c9-15 fluoroalkohol phosphate, polyglyceryl -4 isostearate, hexyl laurate, butylparaben, tocopherol, panthenol, propylene glycol, royal jelly, chamomilla recutita/matricaria flower extract [+/- may contain ci 77891/titanium dioxide, ci 77499, ci 77491, ci 77492, iron oxides, mica]

Jak podkład z Maybelline ma sie do tego rozświetlającego z Avonu. Czy lepiej sie nakłąda na filtry?? Bo ten z Avonu jakiś taki tłustawy jest. A może jest podobny do mojego ukochanego podkładu Colour Adapt, jesli tak to napewno go kupie bo z tego co rozumiem ze składu to te najgorsze pozycje są na końcu i moga byc ale nie muszą. Poradźcie coś.
hej sama sobie odpowiem i przy okazji wam jesli chodzi o podkłąd Affinitone. Moim zdaniem rewelka, no może nie dal osób o suchej skórze ale przeciez po nałożeniu filtra skóra nie jest bynajmniej sucha a raczej tłustawa. I z tym podkład radzi sbie znakomicie. jest bardzo delikatny, kryje moje przebarwienia i wystarczy jedna mała kropelka na całą twarz. Jednym słowem na filtr jest super, przynajmniej dla mnie. daje podobny efekt jak mój ulubiony Colour Adapt a jest tańszy no i skłąd ma bardziej bezpieczny.
Tylko mam jeszcze pytanko właśnie dotyczące składu, bo te trzy niebezpieczne składniki są na końcu składu i moga ale nie musza być w nim. Czyli to chyba jest na plus. A pozostałe składniki są bezpieczne?? Bo ja wiem tylko o tych trzech, a reszta to dla mnie niewiadoma.

pozdrawiam
Katia0005 jest offline  
Stary 2008-03-29, 13:29   #3977
Iwona75
Zakorzenienie

Cytat:
hej sama sobie odpowiem i przy okazji wam jesli chodzi o podkłąd Affinitone. Moim zdaniem rewelka, no może nie dal osób o suchej skórze ale przeciez po nałożeniu filtra skóra nie jest bynajmniej sucha a raczej tłustawa. I z tym podkład radzi sbie znakomicie. jest bardzo delikatny, kryje moje przebarwienia i wystarczy jedna mała kropelka na całą twarz. Jednym słowem na filtr jest super, przynajmniej dla mnie. daje podobny efekt jak mój ulubiony Colour Adapt a jest tańszy no i skłąd ma bardziej bezpieczny.
Tylko mam jeszcze pytanko właśnie dotyczące składu, bo te trzy niebezpieczne składniki są na końcu składu i moga ale nie musza być w nim. Czyli to chyba jest na plus. A pozostałe składniki są bezpieczne?? Bo ja wiem tylko o tych trzech, a reszta to dla mnie niewiadoma.

pozdrawiam
Dałam ten podkład do analizy i L_V mi napisała że podkład wygląda na lekki,niezapychający lecz może niestety destabilizować parsol ponieważ może zawierać mikę i tlenki żelaza.
Iwona75 jest offline  
Stary 2008-03-29, 14:54   #3978
Katia0005
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Dałam ten podkład do analizy i L_V mi napisała że podkład wygląda na lekki,niezapychający lecz może niestety destabilizować parsol ponieważ może zawierać mikę i tlenki żelaza.
Dzięki za opowiedź
Ja wiem że on MOZE zawierac te trzy składniki ale nie koniecznie musi i wydaje mi sie ze jest lepszy od tych podkładów co mikę i tlenki żelaza mają na początku składu tak jak np mój Colour Adapt. Takie jest moje zdanie

Zobaczymy, ja i tak mam zamiar w letnie upały na co dzień używać jedwabnego Haushki na filtr, a podkład tylko na jakieś wyjście, bo jak narazie moja cera sie (odpukać w niemalowane ) poprawiła odkąd stosuję serum z wit C. Ja stosuje na noc bo pod filtr jakoś mi sie nie sprawdza ale tak tez działa, bo buźka rozjasniona i przebarwienia jakieś bledsze a o to mi chodzi
Katia0005 jest offline  
Stary 2008-03-29, 15:01   #3979
Iwona75
Zakorzenienie

Cytat:
Dzięki za opowiedź
Ja wiem że on MOZE zawierac te trzy składniki ale nie koniecznie musi i wydaje mi sie ze jest lepszy od tych podkładów co mikę i tlenki żelaza mają na początku składu tak jak np mój Colour Adapt. Takie jest moje zdanie

Zobaczymy, ja i tak mam zamiar w letnie upały na co dzień używać jedwabnego Haushki na filtr, a podkład tylko na jakieś wyjście, bo jak narazie moja cera sie (odpukać w niemalowane ) poprawiła odkąd stosuję serum z wit C. Ja stosuje na noc bo pod filtr jakoś mi sie nie sprawdza ale tak tez działa, bo buźka rozjasniona i przebarwienia jakieś bledsze a o to mi chodzi
Też czekam na serum z wit.C oraz olejkiem regulującym Lemon z BU. AD jakoś nie radzi sobie z moimi przebarwieniami,choć może za krótko używam. Ja niestety bez podkładu ani rusz.Moje przebarwienia są duże i bardzo widoczne,poza tym cały nos w naczynkach
Iwona75 jest offline  
Stary 2008-03-29, 19:55   #3980
Katia0005
Raczkowanie

Cytat:
Też czekam na serum z wit.C oraz olejkiem regulującym Lemon z BU. AD jakoś nie radzi sobie z moimi przebarwieniami,choć może za krótko używam. Ja niestety bez podkładu ani rusz.Moje przebarwienia są duże i bardzo widoczne,poza tym cały nos w naczynkach
Czekasz na przepis czy na gotowy produkt?? Ja uzywam serum na bazie kropli Juvit ale zamierzam zrobić na bazie czystego kwasu askorbinowego. Wiem że dobrze to stosować pod filtry ale ja wole na noc. Co to za olejek regulujący?? jak on działa?? Mogłabyś mi podać linka do tego serum na BU???

pozdrawiam
Katia0005 jest offline  
Stary 2008-03-29, 20:28   #3981
marea
Wtajemniczenie

http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html

Cytat:
Czekasz na przepis czy na gotowy produkt?? Ja uzywam serum na bazie kropli Juvit ale zamierzam zrobić na bazie czystego kwasu askorbinowego. Wiem że dobrze to stosować pod filtry ale ja wole na noc. Co to za olejek regulujący?? jak on działa?? Mogłabyś mi podać linka do tego serum na BU???

pozdrawiam
marea jest offline  
Stary 2008-03-29, 21:49   #3982
Katia0005
Raczkowanie

marea dzięki wielkie
Katia0005 jest offline  
Stary 2008-03-29, 22:34   #3983
Iwona75
Zakorzenienie

Cytat:

pozdrawiam
A to link do olejku regulującego Lemonhttp://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoilregul.html
Iwona75 jest offline  
Stary 2008-03-30, 23:00   #3984
sylwiahh
Raczkowanie

Cytat:
Jeżeli boisz się szkodliwych dodatków w podkładzie, to możesz spróbować podkładów mineralnych (zawierają tylko minerały i pigment). Można je kupić m.in. w sklepie internetowym Rhea. Wiecej informacji o nich można znaleźć na wątku o naturalnej pielegnacji wymagającej cery.
sylwiahh jest offline  
Stary 2008-03-30, 23:01   #3985
tulipanna.
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sylwiahh Pokaż wiadomość
Jeżeli boisz się szkodliwych dodatków w podkładzie, to możesz spróbować podkładów mineralnych (zawierają tylko minerały i pigment). Można je kupić m.in. w sklepie internetowym Rhea. Wiecej informacji o nich można znaleźć na wątku o naturalnej pielegnacji wymagającej cery.
I w wątku: pudry, cienie, korektory mineralne
tulipanna. jest offline  
Stary 2008-03-31, 22:39   #3986
Iwona75
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sylwiahh Pokaż wiadomość
Dziękuję , na pewno kiedyś wypóbuję.
Iwona75 jest offline  
Stary 2008-03-31, 22:41   #3987
Iwona75
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
I w wątku: pudry, cienie, korektory mineralne
A jakie krycie zapewniają te podkłady?Ja mam przebarwienia i popękane naczynka.Poradzą sobie z tym? Mam nadzieję też że nie dają efektu maski bo tego nie cierpię.
Iwona75 jest offline  
Stary 2008-04-19, 23:54   #3988
czarnaorchidea
Rozeznanie

Dziewczyny, mam pytanie: jako, że dopiero raczkuję w kwestii filtrów nie wiem do końca co z makijażem. Używam Dermablendu i przeczytałam, że on jest ok, ale nie jestem pewna co do pudru - przepraszam, jeśli to pytanie już się powtórzyło, ale nie mam siły przeszukiwać 130 stron - czy na filtry można stosować pryzmy Givenchy? Widzę, że zawierają talk i mikę, ale czy jest w nich jeszcze coś, co może zdestabilizować filtry?

czarnaorchidea jest offline  
Stary 2008-04-20, 10:51   #3989
sylwiahh
Raczkowanie

Witam! Czy ktoś używał kremu Eris do wrażliwej skóry, nawilżająco- ochronny SPF 30? <Jest to krem do skóry normalnej i mieszanej> Wydaje mi się ciekawy tylko oznaczenie filtr ma słabe (nie pisze czy to UVA czy UVB) ale jest miły w użyciu. Delikatny i nie podrażniający. Używam do tej pory Avene SPF 50, ale skóra mi się zaczyna buntowąć i szukam czegoś lżejszego na zmianę.
sylwiahh jest offline  
Stary 2008-04-21, 13:35   #3990
nAtaL!a
Zakorzenienie

a czy stosujac filtry(w moim przypadku avene 40) moge na niego nakladac podklad ktory rowniez(niby) posiada filtry?np spf15?
nAtaL!a jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
filtry, filtry uv, makijaż

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości