Filtry UV a makijaż - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-07-15, 08:03   #4501
benia1169
Zadomowienie

Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziękuję marcheweczko
benia1169 jest offline  
Stary 2009-08-01, 16:53   #4502
dodus89
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1
Exclamation Dot.: Filtry UV a makijaż

Witam, mogę najpierw nałożyc krem nawilżąjąco-matujący a na to filtr?
dodus89 jest offline  
Stary 2009-08-01, 20:48   #4503
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Witam, mogę najpierw nałożyc krem nawilżąjąco-matujący a na to filtr?

Mozesz -jezeli sluzy Ci taka kombinacja to nie ma przeciwwskazan.
Stary 2009-08-03, 11:56   #4504
lu in
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Mozesz -jezeli sluzy Ci taka kombinacja to nie ma przeciwwskazan.
Hmm, a jeśli krem ma filtry? Bo sporo takich kremów ma informację w stylu "zawiera filtr SPF 15" - jeśli nakłada się go pod filtr z Parsolem, to chyba może go tak samo zdestabilizować jak to, co nakłada się na filtr?
lu in jest offline  
Stary 2009-08-03, 17:01   #4505
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lu in Pokaż wiadomość
Hmm, a jeśli krem ma filtry? Bo sporo takich kremów ma informację w stylu "zawiera filtr SPF 15" - jeśli nakłada się go pod filtr z Parsolem, to chyba może go tak samo zdestabilizować jak to, co nakłada się na filtr?
O destabilizacji bardzo malo wiemy i z reguly nie miesza sie filtrow z roznych firm wiec zakladajac,ze poruszamy sie w obrebie jednej firmy to nie dochodzi do oslabienia ochrony i warto zwrocic tez uwage jaki jest faktyczny sklad takiego kremu,ktory "zawiera SPF 15"
Druga sprawa jest to,ze pod filtr najlepiej szukac najprostszego skladowo kremu i najlepiej spisuja sie "silikonowe"bazy.

Przydatny watek
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=350218

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2009-08-03 o 17:02
Hexxana jest offline  
Stary 2009-08-09, 01:41   #4506
kasia9513
Zakorzenienie

mam 14 lat i przymierzam się do kupna filtra z rossmana babydream w sumie to mam jakiś tam filtr w kremie ale to raczej nic , zastanawiam sie czy nie poszukać czegoś z mniejszym SPF bo ten babydream to ma aż/tylko 50
a gdybym go kupiła to bym musiała podkład przyciemniać cynamonem bo i tak mam jasny ... no cóż wszystko wyjdzie w praniu

Edytowane przez kasia9513
Czas edycji: 2009-08-09 o 01:43
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-08-19, 09:45   #4507
metamorfoza
Rozeznanie

Witam, mam do was kilka pytań. Używam aktualnie kremu Effaclar K i H na noc na zmiane oraz na noc przemywam codziennie twarz tonikiem z kwasem migdałowym i hialuronowym. Nie wystawiam twarzy na słonko, czy w takim wypadku wystarczy mi krem z filtrem Bioderma Photoderm AKN Mat SPF40+??? Czy użycie na ten krem podkładu MF Lasting Performance i zmatowienie tego MF Creme Puff jest dobre? Filtruje się od niedawna i nie mam za dużo wiedzy w tym temacie. Nie mam też kiedy przeglądać tych wszystkich postów, aktualnie również piszę do Was w trakcie pracy. MF używałam przed stosowaniem filtrów, teraz kupiłam filtr i nie wiem czy dalej powinnam używać produktów MF. Mam też podkład mineralny w pudrze Artdeco. Może on będzie lepszy? Gdzie mogę kupić tę krzemionkę, puder bambusowy lub puder ryżowy o których piszecie? Ja mam twarz pokrytą blizenkami przebarwieniami i pryszczykami gdzieniegdzie dlatego potrzebuję dość dobrego krycia. Polecicie mi coś może dobrego do krycia i do użycia na filtr?? Bardzo proszę Was o pomoc i podpowiedzi.
metamorfoza jest offline  
Stary 2009-08-19, 09:50   #4508
Organzza
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez metamorfoza Pokaż wiadomość
Witam, mam do was kilka pytań. Używam aktualnie kremu Effaclar K i H na noc na zmiane oraz na noc przemywam codziennie twarz tonikiem z kwasem migdałowym i hialuronowym. Nie wystawiam twarzy na słonko, czy w takim wypadku wystarczy mi krem z filtrem Bioderma Photoderm AKN Mat SPF40+??? Czy użycie na ten krem podkładu MF Lasting Performance i zmatowienie tego MF Creme Puff jest dobre? Filtruje się od niedawna i nie mam za dużo wiedzy w tym temacie. Nie mam też kiedy przeglądać tych wszystkich postów, aktualnie również piszę do Was w trakcie pracy. MF używałam przed stosowaniem filtrów, teraz kupiłam filtr i nie wiem czy dalej powinnam używać produktów MF. Mam też podkład mineralny w pudrze Artdeco. Może on będzie lepszy? Gdzie mogę kupić tę krzemionkę, puder bambusowy lub puder ryżowy o których piszecie? Ja mam twarz pokrytą blizenkami przebarwieniami i pryszczykami gdzieniegdzie dlatego potrzebuję dość dobrego krycia. Polecicie mi coś może dobrego do krycia i do użycia na filtr?? Bardzo proszę Was o pomoc i podpowiedzi.
Ja bym na Twoim miejscu nie zmieniała kolorówki, którą lubisz i która Ci służy, a zmieniłabym filtr, który nie będzie destabilizowany przez makijaż np. na emulsję Avene 50+, właściwości ma podobne do Twojej Biodermy, a masz pewność, że jesteś wystarczająco chroniona
Double with me?
I'm sorry I'm a little late
I got your message by the way
I'm calling in sick today
So let's go out for old time's sake
Organzza jest offline  
Stary 2009-08-19, 10:57   #4509
hihi
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Organzza Pokaż wiadomość
Ja bym na Twoim miejscu nie zmieniała kolorówki, którą lubisz i która Ci służy, a zmieniłabym filtr, który nie będzie destabilizowany przez makijaż np. na emulsję Avene 50+, właściwości ma podobne do Twojej Biodermy, a masz pewność, że jesteś wystarczająco chroniona
Podpisuję się pod tym Mam mleczko avene 50+ i jestem bardzo zadowolona.
Stary 2009-08-19, 18:51   #4510
majaki
Raczkowanie

A mogłybyscie polecić mi jakiś dobry podkład fluid dla cery tłustej tradzikowej, ktory nie zawiera filtra??
Poniewaz chce nakładac pod niego filtra a taka kombinacja:filtr +podkład z filtrem nie jest wskazana , gdyz te filtry jak sie dowiedziałam moga sie ze soba"gryzc".
Znacie jakeis dobre podkałdy jakich uzywacie??
majaki jest offline  
Stary 2009-08-20, 13:36   #4511
metamorfoza
Rozeznanie

majaki np. City Matt Lirene

Dziewczyny dzięki za odpowiedź. Kupiłam sobie city matt lirene który podobno "nie gryzie" się z filtrami. Z tego co tu wyczytałam mówicie o tym, że w ciągu dnia należy reaplikować filtr ponownie. Jak to robicie?? Filtr na to podkład a później w ciągu dnia na ten podkład znowu filtr?? Pewnie to nie najlepsza kombinacja. Ja właśnie od rana do późna popołudniu jestem w pracy (maluje się o 6.00 a wracam o 18.00) i nie mam kiedy dokonać ponownej aplikacji filtra. Malować się narazie muszę bo mam wiele do ukrycia. Gdybym nie musiała sie malować nie widzę przeszkód by w pracy dokonać kolejnej aplikacji filtra. Ale nakłądać ponownie filtr na makijaż...? Gdzieś nawet czytałam, że jeśli nie ma możliwości ponownego nałożenia filtra w ciągu dnia to lepiej w ogóle go nie nakładać. Czy to prawda?? A jak Wy robicie?
metamorfoza jest offline  
Stary 2009-08-20, 13:53   #4512
majaki
Raczkowanie

Cytat:
majaki np. City Matt Lirene

Dziewczyny dzięki za odpowiedź. Kupiłam sobie city matt lirene który podobno "nie gryzie" się z filtrami. Z tego co tu wyczytałam mówicie o tym, że w ciągu dnia należy reaplikować filtr ponownie. Jak to robicie?? Filtr na to podkład a później w ciągu dnia na ten podkład znowu filtr?? Pewnie to nie najlepsza kombinacja. Ja właśnie od rana do późna popołudniu jestem w pracy (maluje się o 6.00 a wracam o 18.00) i nie mam kiedy dokonać ponownej aplikacji filtra. Malować się narazie muszę bo mam wiele do ukrycia. Gdybym nie musiała sie malować nie widzę przeszkód by w pracy dokonać kolejnej aplikacji filtra. Ale nakłądać ponownie filtr na makijaż...? Gdzieś nawet czytałam, że jeśli nie ma możliwości ponownego nałożenia filtra w ciągu dnia to lepiej w ogóle go nie nakładać. Czy to prawda?? A jak Wy robicie?
Dzięki za polecenie filtru. Ale obawiam się i wolałabym jakiś apteczny bez filtru , ponieważ kiedyś miałam jakis z drogerii Miss Sporty i wtedy pogorszyła mi się cera i dopero kiedy kupiłam Vichy zobaczyłam różnicę między tym Miss Sporty a Vichy Normateint ale jest jeden minus jak dla mnie, osoby muszącej stosować filtry że zawiera on SPF 20 .Chociaz dla wiekszosc bedzie to plusem dla mnie tez było poki nei musiałam stosowac wyzszych filtrow , wiec poczzebuje jakiegos podkałdu bez filtru, ktory moge nałozyc na filtr.
A u Ciebie jak się spisuje ten podkład??

A może ktoś jeszcze moze polecić dobry podkłąd bez filtru??

Ja miałam i dalej mam taki sam problem jak Ty, gdyz nie moge reaplikowac filtru z uwagii na to, że muszę na niego zastosować podkłąd, ponieważ bez podkładu moja cera wyglada źle. I też zadałam pytanie o reaplikację w takim wypadku. I najlepszą oczywiście metodą, której nie moge zastosować, gdyż nie mam do tego warunkow i po umyciu buzii muszę poczekać aby cera się uspokoiła, jest zmycie mkijażu i ponowne nałozenie filtru oraz podkładu. Jedak jezeli tak nie mozna z roznych powodow to ja bm nei reaplikowała na makijaz filtru, gdyż może to spowodować więcej szkód niż pozytku. Jeszcze wtedy , gdy poddkałd mamy na twarzy jakieś 3 godziny i pozniej na taki makijaż nakąłdac filtr, nei polecam. Myślę, że lepiej bedzie nie reaplikowac albo ponawiac po wczesniejszym umyciu twarzy. I wydaje mi sie ze jezeli nei przebywasz duzo na słoncu tylko w budynku to nie ma takiej potrzeby.
majaki jest offline  
Stary 2009-08-20, 14:31   #4513
metamorfoza
Rozeznanie

Czyli mam zmywać makijaż i nakładać ponownie filtr po tej 18.00 jak wrócę do domu?

metamorfoza jest offline  
Stary 2009-08-20, 15:57   #4514
Paola28
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Filtr własciwie nie jest kosmetykiem, w którym mamy chodzić na okrągło - nie ma realnej potrzeby aplikowania go na umytą twarz wieczorem (wystarczy taki, zawarty w klasycznyhc kremach nawilżających - nakładaj je jeżeli wieczorem wychodzisz) - w dzień to absolutny obowiązek - wrazając do poczatkowego pytania SPF 40 już wystarczy - temperatura i słońce już tak nie szaleje, wiec 50 nie jest konieczna
Stary 2009-08-20, 16:25   #4515
Anka789
BAN stały

W lecie moim zdaniem nie ma co się fluidować Mozna nałożyć po prostu dobry krem/fluid z filtrem na buźkę i potem tylko sypkim pudrem, ale to w zależności od cery. Bo można też np. Anthelios matujący do cery tłustej zastosować, to wtedy nawet nie ma specjalnie koniecznosci jakichkolwiek pudrów A słońce jeszcze trochę piecze. Jak ktoś ma bardzo jasna karnację, to jednak radzę jeszcze wysokie filtry stosować....
Anka789 jest offline  
Stary 2009-08-20, 16:40   #4516
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Czyli mam zmywać makijaż i nakładać ponownie filtr po tej 18.00 jak wrócę do domu?
nie wiem czy po 18.00 słońce jeszcze tak mocno operuje
ja muszę się wam przyznać że sama zmywam filtr po 19.00 i nakładam na skórę serum z zieloną herbatą a potem zdarza się, że wychodzę na chwilę na dwór - mam alergię na słońce i jeszcze nie zdarzyło się, żebym miał o tej porze podrażnienie od słońca, stąd też moje zdanie, że wieczorem (ok 18.00-19.00), gdy promieniowanie nie jest już tak silne to można sobie trochę odpuścić

Edytowane przez loss_lauri
Czas edycji: 2009-08-20 o 16:41
loss_lauri jest offline  
Stary 2009-08-20, 18:21   #4517
majaki
Raczkowanie

Cytat:
Źle Ciebie zrozumiałam bo myslałam ze pytasz o reaplikacje w godzinach od 6-18 kiedy jestes w pracy . Wtedy to jezeli długo przebywasz na sloncu mozesz zmywac makijaz i na nowo filtr. Ale jezeli przychodzisz do domu po 18 to mysle, ze nie ma sensu nakładac ponownie filtru.Chyba ze wychodziłabys gdzies tak o 18 i slonce mocno by operowało to wtedy. Ale ja w takiej sytuacji juz bym nie stosowała.
majaki jest offline  
Stary 2009-08-20, 19:59   #4518
metamorfoza
Rozeznanie

Majaki bardzo dobrze mnie zrozumiałaś to ja coś pokręciłam. Mi właśnie chodzi o to że od 6-18 nie mam jak powtórzyć aplikacji filtra a mam na twarzy i filtr i makijaż i czy to dobre dla mojej skóry? Dziewczyny gdzieś pisały że lepiej nie stosować filtra w ogóle jeśli nie ma się możliwości reaplikacji filtra w ciągu dnia. Nie pamiętam tylko dla czego, ale coś szkodziło właśnie skórze ponoć jeszcze bardziej niż nie stosowanie filtra w ogóle. Chyba wolne rodniki?? Nie wiem jestem zielona jesli chodzi o filtry, będę miała więcej czasu to napewno pogłębię wiedzę w tym zakresie....

metamorfoza jest offline  
Stary 2009-08-20, 20:56   #4519
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:

O podstawach KLIK!

Jezeli wracasz do domu poznym popoludniem to juz nie ma sensu aby nakladac filtr ponownie.
Reaplikacja nie zawsze jest mozliwa w ciagu dnia bo nie oszukujmy sie ale kto ma czas i warunki na to bedac w pracy/na uczelni itd.to nierealne.
Poza tym umowmy sie,ze dzielimy ekspozycje na bierna i czynna-w przypadku ekspozycji czynnej nie ma mowy o odpuszczaniu reaplikacji ale to zuplenie inne warunki

Przyjemnego filtrowania
Stary 2009-08-20, 21:47   #4520
majaki
Raczkowanie

Cytat:
Majaki bardzo dobrze mnie zrozumiałaś to ja coś pokręciłam. Mi właśnie chodzi o to że od 6-18 nie mam jak powtórzyć aplikacji filtra a mam na twarzy i filtr i makijaż i czy to dobre dla mojej skóry? Dziewczyny gdzieś pisały że lepiej nie stosować filtra w ogóle jeśli nie ma się możliwości reaplikacji filtra w ciągu dnia. Nie pamiętam tylko dla czego, ale coś szkodziło właśnie skórze ponoć jeszcze bardziej niż nie stosowanie filtra w ogóle. Chyba wolne rodniki?? Nie wiem jestem zielona jesli chodzi o filtry, będę miała więcej czasu to napewno pogłębię wiedzę w tym zakresie....
To ja jestem w takiej samej sytuacji, gdyz nie mam jak reaplikowac filtru i stosuje tylko rano + na to podkład a po tym do wieczora siedze z tym:filtrem+podkładem bez reaplikacji filtru. Wiec tez byłabym ciekawa jak to jest bo ja nie orientuje sie w tym: Czy lepiej nie stosowac wogole filtru tylko sam podkład jezeli nie mam mozliwosci reaplikacji filtru i dopeiro wieczorem niekeidy popoludniu zmywam makijaz.

Jezeli natomaist w ciagu dnia masz mozliwosc zmycia makijazu i na nowo go zrobienia to to by było najlpiej.
majaki jest offline  
Stary 2009-08-21, 08:33   #4521
metamorfoza
Rozeznanie

Byłoby fajnie jakbym taką możliwość miała ale poki co nie mam Mam nadzieję, że po wyleczeniu buźki nie będę musiała się malować codziennie i wtedy będzie tylko filtr i w ciągu dnia jego reaplikacja

metamorfoza jest offline  
Stary 2009-08-21, 15:53   #4522
majaki
Raczkowanie

Cytat:
Byłoby fajnie jakbym taką możliwość miała ale poki co nie mam Mam nadzieję, że po wyleczeniu buźki nie będę musiała się malować codziennie i wtedy będzie tylko filtr i w ciągu dnia jego reaplikacja
Też mam taką nadzieję. Może kiedys bedziemy mogły stosować w lecie sam filtr i go reaplikowac i nie dusic cery pod podkłądem.Narazie jest to nei mozliwe ale mysle ze ten moj, ktory mam z Vichy Normateint jest lekki wiec na lato sie nadaje
majaki jest offline  
Stary 2009-08-22, 11:18   #4523
losek78
Zakorzenienie

ja obecnie odpusiciŁam sobie makijaż poniewaz moje próby nakŁadania podkladu i pudru na filt marnie sie skonczyly , filtr iwostin wychodzil mi nad makijaz po godzinie i bardzo dziwnie to wyglądaŁo, mam cere trądzikową i troche przebarwień i blizn ale ponizej linii zuchwy i jak ktos patrzy na mnie wprost to mam nadzieje ze nie widzi tych blizn, poza tym stosuje maści od dermatologa i mysle ze leki plus krem pielegnacyjny i filtr to juz wystarczy,
zmienilam za to filtr na anhelios obecnie go testuje , bardzo lekka i przyjazna formuŁa i nie bieli w ogóle - dotychczas myślaŁam że wszystkie filtry bielą skóre i strasznie mnie to denerwowaŁo !! mysle ze mozna by go przypudrowac lekko pudrem bambusowym - to chyba go nie zdestabilizuje ?
co do ponownej reaplikacji - to mysle ze jak ktos jest na plazy to dobrze jest np przmyc skore plynem miceralnym aby usunąc pot, kurz , sebum i nalozyc filtr ponownie a w pomieszczeniu i jak sie wraca po 18 to nie ma to sensu- poza tym gdzies czytalam ze w naszych warunkach geograficznych slonce juz nie operuje tak mocno i pada pod innym kontem wiec juz tak pod koniec sierpnia i to pod wieczór niema co szalec z tymi filtrami
losek78 jest offline  
Stary 2009-08-22, 12:48   #4524
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
ja obecnie odpusiciŁam sobie makijaż poniewaz moje próby nakŁadania podkladu i pudru na filt marnie sie skonczyly , filtr iwostin wychodzil mi nad makijaz po godzinie i bardzo dziwnie to wyglądaŁo, mam cere trądzikową i troche przebarwień i blizn ale ponizej linii zuchwy i jak ktos patrzy na mnie wprost to mam nadzieje ze nie widzi tych blizn, poza tym stosuje maści od dermatologa i mysle ze leki plus krem pielegnacyjny i filtr to juz wystarczy,
zmienilam za to filtr na anhelios obecnie go testuje , bardzo lekka i przyjazna formuŁa i nie bieli w ogóle - dotychczas myślaŁam że wszystkie filtry bielą skóre i strasznie mnie to denerwowaŁo !! mysle ze mozna by go przypudrowac lekko pudrem bambusowym - to chyba go nie zdestabilizuje ?
co do ponownej reaplikacji - to mysle ze jak ktos jest na plazy to dobrze jest np przmyc skore plynem miceralnym aby usunąc pot, kurz , sebum i nalozyc filtr ponownie a w pomieszczeniu i jak sie wraca po 18 to nie ma to sensu- poza tym gdzies czytalam ze w naszych warunkach geograficznych slonce juz nie operuje tak mocno i pada pod innym kontem wiec juz tak pod koniec sierpnia i to pod wieczór niema co szalec z tymi filtrami
Cytat:
Promieniowanie ultrafioletowe UV - jest najistotniejszym czynnikiem zewnętrznym wpływającym na proces starzenia skóry, którego głównym i naturalnym źródłem jest słońce.
Promieniowanie ultrafiloetowe to promieniowanie elektromagnetyczne o długości fali od 10 do 400 nm. . zostało podzielone na trzy główne zakresy wywołujące różne efekty biologiczne: UVC, UVB, UVA.
  • Promieniowanie UVC charakteryzuje się najkrótszą długością fali ( do 290 nm), ma najwyższą energię - ale na nasze szczęście jest prawie całkowicie pochłaniane przez warstwę ozonową atmosfery otaczającej ziemię. Lampy stosowane w solariach nie emitują tego zakresu promieniowania.
  • Promienienie UVB ma długość fali 290-320 nm i w skórze penetruje: naskórek i skórę właściwą. Ten zakres promieniowania jest głównie odpowiedzialny za odczyny rumieniowe pojawiające się po 12-24 godzinach od ekspozycji oraz pigmentację skóry rozwijającą się od 48 do 72 godzin od ekspozycji na światło. Przez długi czas uważanie była za główną przyczynę uszkodzenia skóry wywołanego światłem słonecznym. W wyniku jego działania dochodzi do powstawania wciąż pożądanej przez nas opalenizny. Niestety charakteryzuje się ono silnym działaniem rumieniotwórczym, powoduje tzw. oparzenia słoneczne, przyspiesza starzenie się skóry i sprzyja rozwojowi jej nowotworów. Z tych powodów do niedawna, chcąc uniknąć negatywnych skutków opalania używano kosmetyków zawierających związki chroniące wybiórczo - tylko promieniowanie UVB
  • Promieniowanie UVA ma największą długość fali 320-400 nm. Zakres ten w ograniczonych dawkach nie wywołuje zaczerwienienia i zmiany zabarwienia skóry, Większe dawki natomiast (zwłaszcza w połączeniu z promieniowaniem UVB) mogą być przyczyną natychmiastowych odczynów rumieniowych oraz długo utrzymującej się hiperpigmentacji. Ze względu na długość fali UVA penetruje skórę znacznie głębiej niż UVB - dochodzi do tkanki podskórnej. Jest odpowiedzialne za główną przyczynę uszkodzeń skóry wywołanych promieniowaniem UV: fotostarzenie (photoageing), odczyny fotoksyczne i fotoalergiczne, nowotwory skóry. Jego natężenie jest takie samo przez cały dzień, od rana do wieczora, niezależnie od pogody oraz pory roku. Zimą jest równie intensywne jak latem. Przenika przez chmury, szyby okienne, samochodowe. Przyczynia się do zmian nowotworowych.
zrodlo http://www.bio-med.pl/promieniowanie_uv.html
Stary 2009-08-22, 15:58   #4525
losek78
Zakorzenienie

hexxana uczylam sie o tym w szkole kosmetycznej - teraz to sobie przypomnialam- jednak w szkole az tak nad tym nie myslaŁam bo i nie stosowalam wtedy żadnych filtrów - a tu teraz mam przed oczyma ten znany tekst!
napisalam o tym ze slonce juz tak nie operuje bo przeczytalam to niedawno w naszej lokalnej gazecie - w ktorej bylo m.in. napisane o zbawiennym wpŁywie sŁońca i witaminy D -
poza tym gdzies tez pisali ze rak w najmniejszym stopniu zagraża rolnikom którzy caŁy rok są narażeni na sŁońce - i ze podobno w tej grupie jest mniejsze ryzyko -
i bądź tu mądra
losek78 jest offline  
Stary 2009-08-22, 23:57   #4526
Hexxana
Zakorzenienie

Losku,czesto tak jest,ze zapominamy o rzeczach oczywistych i nie twierdze,ze nalezy unikac slonca ale podstawa jest zdrowe podejscie do calosci,by pozniej nie borykac sie z roznymi problemami
Stary 2009-08-26, 20:47   #4527
cloche
Zakorzenienie

chyba musze sie upewnic, juz nie wiem, gdzie to pytanie "wsadzic"
chodzi mi o filtr bioderma akn mat spf 40 / uva 26 - mam dwa pytanka
1. rozumiem, ze nie ma on parsolu 1789 (chyba nie przeoczylam? sklad jest tutaj: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=24470) - w takim razie pudrowac mozna (uwazajac, by nie zetrzec filtra )?
2. i co wazniejsze: to "uva 26" oznacza faktor mierzony wedlug IPD czy PPD? na stronie biodermy nigdzie sie tego nie dopatrzylam...

poki co mam zamiar testowac emulsje avene 50+, ale denerwuje mnie fakt, ze nie wiem, jaka ochrone daje ta avenka przeciw uva... i myslalam sobie, ze w ramach testow moglabym sie zaopatrzec potem w bioderme
cloche jest offline  
Stary 2009-08-27, 21:15   #4528
metamorfoza
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
chyba musze sie upewnic, juz nie wiem, gdzie to pytanie "wsadzic"
chodzi mi o filtr bioderma akn mat spf 40 / uva 26 - mam dwa pytanka
1. rozumiem, ze nie ma on parsolu 1789 (chyba nie przeoczylam? sklad jest tutaj: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=24470) - w takim razie pudrowac mozna (uwazajac, by nie zetrzec filtra )?
2. i co wazniejsze: to "uva 26" oznacza faktor mierzony wedlug IPD czy PPD? na stronie biodermy nigdzie sie tego nie dopatrzylam...

poki co mam zamiar testowac emulsje avene 50+, ale denerwuje mnie fakt, ze nie wiem, jaka ochrone daje ta avenka przeciw uva... i myslalam sobie, ze w ramach testow moglabym sie zaopatrzec potem w bioderme

Ta bioderma posiada parsol tylko pod inną nazwą, o ile się nie mylę to tak to się nazywa Butyl Metho- Xydibenzoylmethane, dlatego możesz pudrować ale określonymi pudrami i podkładami, np. city matt lirene.

metamorfoza jest offline  
Stary 2009-08-27, 21:41   #4529
cloche
Zakorzenienie

faktycznie jest tam ten parsol, wlasnie pod ta nazwa go znam... nie wiem, jakim cudem go przeoczylam dzieki
w takim razie sobie go daruje, bedzie ta avenka i pudro-podklad clinique, o!
cloche jest offline  
Stary 2009-08-27, 21:45   #4530
metamorfoza
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
faktycznie jest tam ten parsol, wlasnie pod ta nazwa go znam... nie wiem, jakim cudem go przeoczylam dzieki
w takim razie sobie go daruje, bedzie ta avenka i pudro-podklad clinique, o!

Parsol może i jest ale filtr jest boski..... używam go w domku samiuśkiego a do pracy nakładam city matt i jest również ok. Ten filtr super matowi skórę, nie pobiela, nie zapycha i w ogóle jak dla mnie rewelka

metamorfoza jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
filtry, filtry uv, makijaż

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości