Filtry UV a makijaż - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-09-01, 21:49   #4531
pikpok
Raczkowanie

Dot.: Filtry UV a makijaż

Tu mnie nie było jeszcze Zdecydowałam sie odezwać mimo że mi brakuje jeszcze ok.20 postów do skończenia tego watku(wierzcie to był cos czytac ok.120 str..), z góry przepraszam że atakuje przed ukończeniem ale głowa mi pada a musze wiedzieć... Mam już filtr chyba mnie zapchał jakiś czas temu(...) dotarła do mnie paczuszka z apteki i przyjechała sobie Hauschka- puder jedwabny do ciała, spełnia w pełni moje oczekiwania, chociaż nie mam porównania z innymi matującymi pudrami. Po zhauschkowaniu twarzy twarz mi sie juz nie świeci,chociaż jest lekko pobielona i tutaj odkryłam że czegos mi brakuje...Bo..:twarz mam pobielona troszku na córke młynarza a efekt ten jest podkreślony przez moje podkrążone oczy(tak mam niestety naturalnie),widać moje przebarwienia i nierówny koloryt twarzy i nie chce być taka biała, a prawda jest taka że hauschka zupełnie nie kryje tylko matuje. I moje pytanie, bo ja się zupełnie nie znam na tych wszystkich pudrach itd.ja tego w życiu do ręki nie brałam widziałam powiedzmy tak jak się widzi małpe w zoo przez krate ale żebym miała odrazu z tym doczynienia..Przepraszam za chaos w poście ale mi czerep juz nawala..Yhh.Moje pytanie brzmi co mi najlepiej zakryje przebarwienia i wory pod oczami i ewentualnie (żeby było dwa w jednym jak sie da)da jakiś ciemniejszy kolorek od tej białej hauschki?i co to sa meteoryty?i czy puder brąujący kryje?...Przepraszam od samiuskiej 5.30 jestem na chodzie i możliwe że mi czerep pada..
pikpok jest offline  
Stary 2009-09-09, 15:44   #4532
iwona200
Zakorzenienie

A filtr można wklepywać czy tylko rozsmarowuje sie?

Jak nakładacie podkład to rozsmarowujecie go czy tylko wklepujecie? Nie zetrze się wtedy filtr?
iwona200 jest offline  
Stary 2009-09-09, 21:46   #4533
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pikpok Pokaż wiadomość
Tu mnie nie było jeszcze Zdecydowałam sie odezwać mimo że mi brakuje jeszcze ok.20 postów do skończenia tego watku(wierzcie to był cos czytac ok.120 str..), z góry przepraszam że atakuje przed ukończeniem ale głowa mi pada a musze wiedzieć... Mam już filtr chyba mnie zapchał jakiś czas temu(...) dotarła do mnie paczuszka z apteki i przyjechała sobie Hauschka- puder jedwabny do ciała, spełnia w pełni moje oczekiwania, chociaż nie mam porównania z innymi matującymi pudrami. Po zhauschkowaniu twarzy twarz mi sie juz nie świeci,chociaż jest lekko pobielona i tutaj odkryłam że czegos mi brakuje...Bo..:twarz mam pobielona troszku na córke młynarza a efekt ten jest podkreślony przez moje podkrążone oczy(tak mam niestety naturalnie),widać moje przebarwienia i nierówny koloryt twarzy i nie chce być taka biała, a prawda jest taka że hauschka zupełnie nie kryje tylko matuje. I moje pytanie, bo ja się zupełnie nie znam na tych wszystkich pudrach itd.ja tego w życiu do ręki nie brałam widziałam powiedzmy tak jak się widzi małpe w zoo przez krate ale żebym miała odrazu z tym doczynienia..Przepraszam za chaos w poście ale mi czerep juz nawala..Yhh.Moje pytanie brzmi co mi najlepiej zakryje przebarwienia i wory pod oczami i ewentualnie (żeby było dwa w jednym jak sie da)da jakiś ciemniejszy kolorek od tej białej hauschki?i co to sa meteoryty?i czy puder brąujący kryje?...Przepraszam od samiuskiej 5.30 jestem na chodzie i możliwe że mi czerep pada..
fakt, hauschka nic nie kryje... jak filtr jest tlusty, to dobrze go zmatowic, zeby pudrem nie robic plam. no wlasnie, jak sie odpowiednio kryjacy kolorowy puder nalozy, to efekt bedzie jak trzeba. ja uzywam teraz emulsji avene 50+, ona kompletnie sie nie blyszczy, zastyga na twarzy i efekt pobielajacy po paru minutach mija. na to nakladam clinique i wszystko sie trzyma pierwszorzednie. na tlustszy filtr LRP nakladalam najpierw hauschke, a potem puder. nalozyc na to plynny podklad sobie nie wyobrazam... jesli chcesz cos dobrze kryjacego i z w miare mocnym filtrem, to przychodzi mi do glowy tylko shiseido o ten:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=23324

---------- Dopisano o 21:46 ---------- Poprzedni post napisano o 21:42 ----------

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
A filtr można wklepywać czy tylko rozsmarowuje sie?

Jak nakładacie podkład to rozsmarowujecie go czy tylko wklepujecie? Nie zetrze się wtedy filtr?
ja filtr rozsmarowuje, staram sie rowna warstwe zrobic, i czekam potem, az sie wchlonie (czesciowo) i "zastygnie".
filtr moze sie bardzo latwo zetrzec, ja tam sobie nie wyobrazam na warstwe filtra nakladac jeszcze warstwe fluidu - ale moze to jest w ogole niewyobrazalne przy tlustej skorze. wole cos "sproszkowanego", bo nie dosc, ze latwiej nalozyc, np. miekkim pedzlem, to jeszcze przy okazji matuje
cloche jest offline  
Stary 2009-09-09, 22:40   #4534
filolozyca
Przyczajenie

ops, pomyliłam wątek.
filolozyca jest offline  
Stary 2009-09-09, 23:51   #4535
salomi
Raczkowanie

Potrzebuję porady, bo od ilości informacji już mi głowa pęka. Zaczęłam się kwasić i filtrować (wspomniana wyżej Bioderma AKN Mat), i poszukuję jakiegoś odpowiedniego podkładu. Używałam EDM ale nie chcę destabilizować filtra, a poza tym zauważyłam, że podkreśla mi suche partie i łuszczenie się naskórka. Chciałabym coś, co by nawilżało i niedestabilizowało filtra. Macie jakieś sprawdzone podkłady? Czytam KWC ale na nic nie mogę się zdecydować .
salomi jest offline  
Stary 2009-09-10, 07:37   #4536
aaaania1989
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez salomi Pokaż wiadomość
Potrzebuję porady, bo od ilości informacji już mi głowa pęka. Zaczęłam się kwasić i filtrować (wspomniana wyżej Bioderma AKN Mat), i poszukuję jakiegoś odpowiedniego podkładu. Używałam EDM ale nie chcę destabilizować filtra, a poza tym zauważyłam, że podkreśla mi suche partie i łuszczenie się naskórka. Chciałabym coś, co by nawilżało i niedestabilizowało filtra. Macie jakieś sprawdzone podkłady? Czytam KWC ale na nic nie mogę się zdecydować .
z tego co mi wiadomo to tutaj jest lista : http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115134 reszta destabilizuje filtr wiec bym nie ryzykowała przy kwaszeniu się minerały niestety na bok
Stary 2009-09-10, 11:43   #4537
curry
Zadomowienie

Cytat:
z tego co mi wiadomo to tutaj jest lista : http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115134 reszta destabilizuje filtr wiec bym nie ryzykowała przy kwaszeniu się minerały niestety na bok
Ja bym nie rezygnawala z mineralow, wystarczy zmienic filtr, na taki, na ktory mozna klasc dowolna kolorowke.

curry jest offline  
Stary 2009-09-10, 12:09   #4538
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
O destabilizacji wiemy bardzo malo,rzeklabym ze zbyt malo....w zwiazku z tym poszukalabym filtra,ktory pasuje w 100% i uzywala go bez wzgledu na destabilizacje.
Jezeli mineraly EDM Ci sluza to nie rezygnuj z nich
Nie jest to moze popularna opinia ale nie jestem filtrowym ortodoksem i przede wszystkim stawiam komfort uzytkowania na rowni z efektem koncowym(czyt.moge pokazac sie ludziom bez obaw)

Curry jak spisuje sie spray?przyznaj sie
Stary 2009-09-10, 15:15   #4539
MeryJane
Zadomowienie

Dziewczyny a czy na filtry przed pudrem (oczywiście po odczekaniu stosownego czasu) można położyć bazę???np.silikonową albo satynową
Zielona jestem okropnie i tak biegam między różnymi wątkami-korzystając z odsyłaczy i podnaych linków i głupieję coraz bardziej
przygarnę, adoptuję, kupię

WSZYSTKIE DZIWOLĄGI PRZYGARNĘ

MeryJane jest offline  
Stary 2009-09-10, 18:35   #4540
salomi
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
dzięki, też już przeglądałam i nadal nie wiem

Cytat:
Napisane przez curry Pokaż wiadomość
Ja bym nie rezygnawala z mineralow, wystarczy zmienic filtr, na taki, na ktory mozna klasc dowolna kolorowke.
czyli zostaje tylko Avene o ile dobrze się orientuję?

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
O destabilizacji wiemy bardzo malo,rzeklabym ze zbyt malo....w zwiazku z tym poszukalabym filtra,ktory pasuje w 100% i uzywala go bez wzgledu na destabilizacje.
Jezeli mineraly EDM Ci sluza to nie rezygnuj z nich
Nie jest to moze popularna opinia ale nie jestem filtrowym ortodoksem i przede wszystkim stawiam komfort uzytkowania na rowni z efektem koncowym(czyt.moge pokazac sie ludziom bez obaw)
No właśnie - znaleźć pasujący filtr, znaleźć pasujący podkład... Ech, gdzie moje KWC? Kiedy Was odnajdę ?!

Dzięki Wam za odzew.
salomi jest offline  
Stary 2009-09-10, 19:03   #4541
curry
Zadomowienie

Cytat:
dzięki, też już przeglądałam i nadal nie wiem

czyli zostaje tylko Avene o ile dobrze się orientuję?
Tak jak Hexx napisala nie wiele wiemy o destabilizacji. Ponadto na forum uznaje sie, ze filtry zawierajace Parsol sa raczej zaliczane do tych gorszych. Pozwole sobie wkleic co nieco o Parsolu

Cytat:
Parsol 1789 (Avobenzone)

Filtr ten chroni tylko przed promieniowaniem UVA, w pełnym jego zakresie, zarówno przed UVA I, jak i co bardzo ważne także przed falami długimi - UVA II. Ponieważ chroni tylko przed UVA, nigdy nie występuje w kremach ochronnych samodzielnie, ale zawsze w towarzystwie innych filtrów chemicznych lub mineralnych.

Parsol 1789 jeszcze do niedawna był posądzany o niską fotostabilność. Wszystko to za sprawą pana Roberta Sayre'a- fizyka z dziedziny fotobiologii z Uniwersystetu w Memphis. Na przełomie maja i czerwca 1998 r. w magazynie "Health" ukazał się artykuł Sayre'a, który sugerował, że filtr Parsol 1789 ulega fotodegradacji to znaczy traci 50 % swej skuteczności po 30 minutach ekspozycji na słońcu. Informacje te bardzo poruszyły środowisko dermatologów, onkologów i kosmetologów, tym bardziej, że dotychczasowy stan wiedzy na temat tego filtru był zupełnie odmienny.

Parsol 1789 czyli inaczej Avobenzon jest patentem firmy Hoffman La Roche. Jest jednym z najdawniej i najlepiej poznanych filtrów anty-UVA. Jest on stosowany od 1981 roku. W Kanadzie, Australii i Europie jest filtrem najczęściej wchodzącym w skład kosmetyków promienioochronnych spośród wszystkich filtrów chroniących przed promieniami UVA. W USA organizacja FDA- Food and Drug Administration dopuściła tą substancję do użytku po 7 latach bardzo szczegółowych badań. Przepisy FDA dopuszczające dany związek chemiczny do użytku są znane ze swej surowości i dokładności, mimo to Avobenzon przeszedł przez te wszystkie protokóły i został zaaprobowany, a to o czymś świadczy.

Kolejnym ważnym faktem świadczącym na korzyść tego filtru jest artykuł, który ukazał się w 1996 r. w czerwcowym numerze "Journal of Chromatography BioMedical Applications". Tekst ten dotyczył badań nad fotostabilnością filtru Parsol 1789. W podsumowaniu podano, iż po 72 godzinach ekspozycji na promienie słoneczne właściwości ochronne Avobenzon obniżyły się tylko o 25 % w stosunku do początkowej zdolności ochronnej. Okazuje się więc, że jego fotostabilność jest zupełnie wystarczająca.

Podsumowując, należy dodać, iż wyniki badań Soyre'a nie zostały potwierdzone przez żadnych innych niezależnych naukowców, poza tym były one przeprowadzane tylko metodami in vitro, a nie in vivo. Dodatkowo Sayre podczas badań nad Avobenzon stosował mniejsze ilości preparatu ochronnego na centymetr kwadratowy aniżeli to zostało zatwierdzone. Przypominam, że prawidłowo jest to 2mg preparatu z filtrami na centymetr kwadratowy skóry.

Tak więc wszystko przemawia za tym, że informacje z 1998 były to tylko pogłoski, które wprowadziły zamieszanie na rynku kosmetycznym. W rzeczywistości możemy całkowicie polegać na kremach ochronnych zawierających ten typ filtru chemicznego. Dużą zaletą tego filtru jest tak rzadko spotykana skuteczna ochrona przed pełnym zakresem fal długich UVA II, których działanie jest w skutkach najgroźniejsze.

Wykazano ponadto, że jeśli Parsol 1789 jest stosowany w towarzystwie niektórych filtrów UVB w tym Octocrylene i 4- Methylbenzilidene Camphor, wówczas substancje te zapobiegają jego degradacji, dzięki temu wzmacniają jego zdolności ochronne i stabilność.

Parsol 1789 w liście składników występuje pod chemiczną nazwą Butyl Methoxydibenzoylmethane, natomiast w USA zawsze występuje pod nazwą Avobenzone. To określenie nie jest używane w Europie.

Parsol 1789 powinien być stosowany w stężeniu od 2 do 3 %, maksymalnie do 5 %. W przypadku kremów o wysokich faktorach od SPF 30 wzwyż, w których jest on używany w dużym stężeniu, ich nałożenie może czasem spowodować pojawienie się żółtych plam na ubraniach. Plamy te nie są trwałe i całkowicie znikają po użyciu każdego, zwykłego detergentu.
Źrodlo: http://mediweb.pl/beauty/wyswietl_vad.php?id=966

Podsumowujac wszystko z umiarem, kazda skrajnosc jest zla

Cytat:

Curry jak spisuje sie spray?przyznaj sie
Po pierwsze bardzo dziekuje za odlewke Dzis juz sie wypowiadalam nt. LRP, wiec pozwolisz, ze przekopiuje
Co do filtrow to LRP nie sprawdzily sie u mnie Fakt, nie bielily, ale alkohol w skladzie gwarantowal szczypanie ze lzami w oczach. Moze w normalnych warunkach by sie sprawdzil, jednak przy retinoidach odpada. Obecnie stosuje Klorane 40 spray, nie zapycha mnie(brak kaszki na policzkach), nie bieli i dobrze sie wchlania. Zostawia jednak swiecaca warstewke, ale od czego mam w koncu matujacy primer?
Dodam, ze przy LRP tez nie odczulam zapychania Jak widac dla kazdego cos innego.

curry jest offline  
Stary 2009-09-10, 19:42   #4542
salomi
Raczkowanie

Zgadza się - zachowujmy umiar we wszystkim i będzie ok.
Już nie mogę, buuu.... Nie wiem, który filtr kupić: Antek XL spray (podobno w miarę lekki i nie zapycha?), Iwostin Solecrin (bo tańszy) czy jakiś Avene (bo może łatwiej znajdę podkład)... Po Biodermie boję się zapychania, bo po co się kwasić skoro zaraz znów pozapycha mi pory . No i jeszcze kłopoty z podkładem, chyba nigdy nie znajdę swojego. City Matt byłby ok, nieźle się trzyma, nie włazi mi w zmarchy ale kolory absolutnie nie te. Próbowałam też Shiseido Sun protection ale zbierał się w zmarszczkach i cały czas lepił. Z EDM mimo znalezienia koloru też muszę zrezygnować, bo podkreśla mi wszystkie suchości i skórki i zbiera we wszystkich załamaniach przez co wyglądam strasznie staro. Ja tu się staram a wszystko i tak do
salomi jest offline  
Stary 2009-09-10, 20:12   #4543
loss_lauri
Zakorzenienie

mam jedną uwagę odnośnie inf. zawartych w cytacie curry nt Avobenzonu - on TRWALE barwi ubrania na żółto i niestety nawet mocne detergenty nie są w stanie go usunąć
Stary 2009-09-10, 21:30   #4544
marcheweczka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez MeryJane Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy na filtry przed pudrem (oczywiście po odczekaniu stosownego czasu) można położyć bazę???np.silikonową albo satynową
Zielona jestem okropnie i tak biegam między różnymi wątkami-korzystając z odsyłaczy i podnaych linków i głupieję coraz bardziej
Silikonowe bazy podobno wspomagają wchłanialność filtra, jak dasz radę nałożyć to jak najbardziej, ale przed filtrem, filtr to ma być zawsze ostatnia warstwa (nie licząc tapety, ale trzeba jakoś wyjść do ludzi )
marcheweczka jest offline  
Stary 2009-09-11, 09:52   #4545
MeryJane
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
Silikonowe bazy podobno wspomagają wchłanialność filtra, jak dasz radę nałożyć to jak najbardziej, ale przed filtrem, filtr to ma być zawsze ostatnia warstwa (nie licząc tapety, ale trzeba jakoś wyjść do ludzi )
O dzięki Ci wielkie-trochę jaśniej mi w głowie się zrobiło.Tylko zmartwiłaś mnie, że to takie ciężkie do wykonania.Nic- popróbuję.Lepiej poeksperymentować.

MeryJane jest offline  
Stary 2009-09-11, 15:24   #4546
marcheweczka
Raczkowanie

Ciężkość polega na tym, że
a) to w końcu kolejna warstwa, więc nakładamy bazę - 15 minut - filtr - 15 minut - tapeta, aczkolwiek jak ktoś już się zdecydował, to chwalił sobie lepszą wchłanialność filtra
b) niektórych silikony zatykają, ale jak wiadomo, to sprawa indywidualna
Jak spróbujesz - koniecznie napisz jak wyszło!
marcheweczka jest offline  
Stary 2009-09-11, 20:02   #4547
MeryJane
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez pikpok Pokaż wiadomość
No i ja się pytam -czy można jakiś podkład z pudru mineralnego- np.vichy?

---------- Dopisano o 20:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

Cytat:
a) to w końcu kolejna warstwa, więc nakładamy bazę - 15 minut - filtr - 15 minut - tapeta, aczkolwiek jak ktoś już się zdecydował, to chwalił sobie lepszą wchłanialność filtra
Odezwę się- dziś przeprowadziłam próbę -filtr + puder mineralny-na początku było strasznie -krajobraz księżycowy normalnie, pory wielkości kraterów, ale potem już całkiem nieźle to zaczęło wyglądać.Kolor ok, buzia gładka.Jutro dokładam satynową bazę dermiki

MeryJane jest offline  
Stary 2009-09-11, 20:47   #4548
pikpok
Raczkowanie

Dziękuje ci ślicznie cloche..póki co musze nakładać hauschke bo inaczej bym miała mase kakaową na twarzy
pikpok jest offline  
Stary 2009-09-22, 14:38   #4549
MeryJane
Zadomowienie

Cytat:
matko! namordowałam się okrutnie, tzn . na etapie próbowania filtr taki sobie i baza dermiki -jak to się mazało, bieliło,świeciło( chociaż baza matowa a filtr wcale nie bielił)- dramat.Już nic matującego na to nie wchodziło w ogóle.Teraz zmienię filtr a potem od nowa -zmienię bazę i wyniki szczegółowo podam.Opisując jaki filtr z jaką bazą.

MeryJane jest offline  
Stary 2009-09-23, 17:31   #4550
salomi
Raczkowanie

No, zdecydowałam się wreszcie na filtr. Kupiłam LRP Dermo Pediatrics. Był w Super-pharm za 36 zł z wodą term. gratis. Przetestowałam i jak po tygodniu wróciłam po więcej okazało się, że już go nie ma . A że w Rydzykowie tylko w tej aptece zrobili taaaką przecenę, to musiałam kupić inny (robię zapasy na zimę). Kupiłam emulsję Avene do cery tłustej/mieszanej spf 50 też z wodą gratis za 48 zł. Teraz testuję i jest ok. Poza tym udało mi się zdobyć próbki Toleriane (tzn. pani w S-P była tak miła, że wycisnęła mi trochę z testera do starego minisłoiczka z Douglasa) - niestety nie nadaje się - szyja żółta a buzia jakby beżowo-różowa. Poszukiwania podkładu trwają...
salomi jest offline  
Stary 2009-09-24, 12:21   #4551
MeryJane
Zadomowienie

nie no dramat jest z tym eksperymentami.Załamuję się powoli...

MeryJane jest offline  
Stary 2009-09-24, 12:46   #4552
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MeryJane Pokaż wiadomość
nie no dramat jest z tym eksperymentami.Załamuję się powoli...

Dlaczego?co jest nie tak?
Sproboj inaczej,na przemyta twarz naloz krem z filtrem(nie wiem czy potrzebujesz jakiegos kremu nawilzajacego czy nie ale jezeli tak to daj cos delikatnego i lekkiego zeby filtr mogl sie wchlonac) odczekaj kilka minut i nakladaj filtr jak kazdy inny krem.Baza nie jest dobryjm pomyslem pod filtr i lepiej ja sobie darowac-no chyba ze faktycznie chcesz ja uzywac pod katem lepszej wchlanialnosci filtra.
Nie patrz na ilosc tylko to jak przyjmuje go Twoja skora pozniej daj ok.20-30 minut na wchloniecie.
Delikatnie naloz sypki puder dla zmatowienia-nie wiem czego uzywasz ale potraktuj to jak primer.

Podstawa makijazu na filtrze sa dobre pedzle,one naprawde gwarantuja wygode aplikacji.Kiedys tak na to nie patrzylam,mialam swoje ulubione i tyle ale odkad weszlam glebiej w mineraly i zainteresowalam sie pedzlami npz EDM czy Blusche to nic wiecej nie chce
Stary 2009-09-24, 17:46   #4553
salomi
Raczkowanie

Cytat:
Podstawa makijazu na filtrze sa dobre pedzle,one naprawde gwarantuja wygode aplikacji.Kiedys tak na to nie patrzylam,mialam swoje ulubione i tyle ale odkad weszlam glebiej w mineraly i zainteresowalam sie pedzlami npz EDM czy Blusche to nic wiecej nie chce
Mam FlatTop z EDM. Jak nakładać nim minerały na filtr? Ja się miziam, stram delikatnie, żeby nie zetrzeć filtra ale ponoć trzeba dociskać miejsce po miejscu. Jak to jest?

Edytowane przez salomi
Czas edycji: 2009-09-24 o 17:48 Powód: skrócenie postu
salomi jest offline  
Stary 2009-09-24, 21:53   #4554
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Mam FlatTop z EDM. Jak nakładać nim minerały na filtr? Ja się miziam, stram delikatnie, żeby nie zetrzeć filtra ale ponoć trzeba dociskać miejsce po miejscu. Jak to jest?
Tez nakladam podklad mineralony flat topem i staram sie robic to w miare delikatnie ale zdecydowanym ruchem.W jakims stopniu scieram filtr ale staram sie nie popadac w paranoje z tego powodu
Stary 2009-09-25, 15:32   #4555
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Tez nakladam podklad mineralony flat topem i staram sie robic to w miare delikatnie ale zdecydowanym ruchem.W jakims stopniu scieram filtr ale staram sie nie popadac w paranoje z tego powodu
dziewczyny, a to są pędzle naturalne czy sztuczne?
Stary 2009-09-25, 16:04   #4556
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
dziewczyny, a to są pędzle naturalne czy sztuczne?
Syntetyczne ale mega milutkie w uzyciu,nie gubia wlosia i naprawde bylam mile zaskoczona ich jakoscia
Stary 2009-10-04, 11:12   #4557
Narc
Wtajemniczenie

witam, szukałam informacji na temat tego,czy można używać podkładu revlon colorstay na filtry,ale wątek jest bardzo długi i nie mogę nic konkretnego znaleźć.
Dowiedziałam się,że na filtry z parsolem nie można nakładać talku i miki, które są w pudrach.
A co z podkładami ? Mój filtr babydream ( na jesień i zimę, szkoda mi pieniędzy na droższy, a ten nie jest chyba zły, jest fotostabilny) ma taki skład

Skład: Aqua Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Titanium Dioxide, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Glyceryl Stearate Citrate, Bisethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Caprylic/Capric/Myrystic/Stearictrigliceride Dicaprylyl Carbonate, Cetearyl Alcohol Panthenol, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Phenoxyethanol, Tocopheryl Acetate, VP/Eicosene Copolymer, MIicrocrystalline Cellulose, Behenyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Simethicone, Xanthan Gum, Benzoic Acid, Cellulose Gum, Dehydroacetic Acid, Disodium EDTA, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Methylisothiazolinone Tocopherol.

więc chyba nie ma tego parsolu ? bez obaw można kłaść na niego podkład colorstay ? i mam rozumieć,że jak już nałożę ten podkład na filtr, to nie mogę na to polożyć pudru z vipery ? ( ma talk i mikę) albo mineralnego essence ( mika i minerały) ?

zaraz pojadę poszukać skrobii kukurydzianej w markecie,ale szkoda mi rezygnować z pudru vipery.. najwyżej zostawię bo na noc- wtedy chyba nie trzeba używać filtrów
Narc jest offline  
Stary 2009-10-04, 11:28   #4558
Mariola13
Zakorzenienie

Szukam alternatywy filtrowej pod makijaż, bo mój obecnie stosowany filtr Lirene nie nadaje się do tego i mnie zapchał.
Jaka jest różnica między filtrami kremowymi, a filtrami w bazach. Czy bazowe filtry są gorsze od tych w kremach ? Bo jeśli nie to chyba lepsze byłyby pod makijaż ? Wiele można znaleźć baz pod makijaż z filtrem 30+, 50+. Czy można nimi zastąpić tradycyjne filtry w kremie ? Czy będą np. mniej zapychały i mozna stosować na nie dowolną kolorówkę nie tracąc ochrony ?

Matko czytam to wszystko i zaczyna mi się wszystko mieszać
Jeżeli już filtry w kremie to na jakie można używać dowolną kolorówkę: filtry Avene czy LRP ?

CHANEL - Classic medium - beige, cavior, gold hrdw, nowa

GIVENCHY ANTIGONA mini, nowa

GUCCI - Vintage Web Leather Canvas Tote, klasyczny kuferek

HERMES - Evelyne pm, etoupe

szukają nowego domu

Edytowane przez Mariola13
Czas edycji: 2009-10-04 o 11:38 Powód: literówka
Mariola13 jest offline  
Stary 2009-10-04, 12:06   #4559
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Syntetyczne ale mega milutkie w uzyciu,nie gubia wlosia i naprawde bylam mile zaskoczona ich jakoscia
oj to fajnie bo nie mogę (alergia) i nie chcę (lubię zwierzęta) używać tych z naturalnego włosia. właśnie czegoś takiego szukałam
Stary 2009-10-05, 09:27   #4560
MeryJane
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Szukam alternatywy filtrowej pod makijaż, bo mój obecnie stosowany filtr Lirene nie nadaje się do tego i mnie zapchał.
Jaka jest różnica między filtrami kremowymi, a filtrami w bazach. Czy bazowe filtry są gorsze od tych w kremach ? Bo jeśli nie to chyba lepsze byłyby pod makijaż ? Wiele można znaleźć baz pod makijaż z filtrem 30+, 50+. Czy można nimi zastąpić tradycyjne filtry w kremie ? Czy będą np. mniej zapychały i mozna stosować na nie dowolną kolorówkę nie tracąc ochrony ?

Matko czytam to wszystko i zaczyna mi się wszystko mieszać
Jeżeli już filtry w kremie to na jakie można używać dowolną kolorówkę: filtry Avene czy LRP ?
Też jestem zainteresowana.A jakie bazy mają takie wysokie filtry?Ja nie widziałam.Zaczęłam stosować filtry po retnie i walczę z koloryzującą aveną w ramach filtrów.Matuję to skrobia kukurydzianą i jakoś tak rewelacyjnie nie jest.

MeryJane jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
filtry, filtry uv, makijaż

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości