Filtry UV a makijaż - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-05-05, 19:01   #451
jowisia
Wtajemniczenie

Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Filtry UV a makijaż

Sandijo, a ten moj Lucidity z EL tez jest beztalkowy chyba, Kate mowila, ze mozna z innymi uzywac. Moze dorzucisz do listy?

jowisia jest offline  
Stary 2006-05-05, 19:08   #452
mckabi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3

Sandija, jeśli Cię uraziłam to przepraszam, nie taki był mój zamiar Pamiętam, że rozmawiałam z Paulą na ten temat i ona też mówiła że nie będzie ryzykować z alkoholem. Po tym już byłam pewna, że go nie kupię. Po jakimś czasie, jak został założony wątek o DP, dziewczyny wypowiadały się, że ich nie podrażnia i z naczynkami się nic nie dzieje. Zakręciłam się, a że Avenka mi się kończyła a DP był w tak korzystnej cenie na Allegro i jeszcze Ty je zakupiłaś to poprostu też zaryzykowałam. Myślę, że będę je używać, a jak zauważe niekorzystny wpływ na moje naczynka to odstawię
mckabi jest offline  
Stary 2006-05-05, 19:09   #453
mckabi
Zadomowienie

A jeszcze jedno, wszystkie LRP mają w składzie alkohol?
mckabi jest offline  
Stary 2006-05-05, 20:37   #454
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jowisia
Sandijo, a ten moj Lucidity z EL tez jest beztalkowy chyba, Kate mowila, ze mozna z innymi uzywac. Moze dorzucisz do listy?
A mogłabyś Jowisiu zweryfikować moje słowo i sprawdzić (a najlepiej podać nam tu) skład tego pudru?
Próbowałam sprawdzić w sephorze ostatnio, ale akurat go nie mieli.
A jak się sprawuje na avence, zadowolona jesteś?
Kate30 jest offline  
Stary 2006-05-05, 21:31   #455
jowisia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kate30
A mogłabyś Jowisiu zweryfikować moje słowo i sprawdzić (a najlepiej podać nam tu) skład tego pudru?
Próbowałam sprawdzić w sephorze ostatnio, ale akurat go nie mieli.
A jak się sprawuje na avence, zadowolona jesteś?
Witaj zlociutka!!

Oto sklad :
POLYMETHYL METHACRYLATE, BORON NITRIDE, PTFE, ALUMINIUM STARCH OCTENYLSUCCINANTE, ZINC STEREATE, TRICAPRYLIN, TOCOPHERYL LINOELATE, LIPOPOLYSACCHARIDE, SANTALUM ALBUM (Sandal wood), TOCOPHERYL OLEATE, ISOPROPYL TITANIUM TRISOSTEARTE, FRAGRANCE (Parfum), TRISODIUM EDTA, BHT, POTASSIUM SORBATE, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, BUTYLPARABEN, may contain (?!) MICA, IRON OXIDES (CI 77491, CI77492, CI 77499), TITANIUM DIOXIDE (CI77891), BISMUTH OXYCHLORIDE (CI77163)

Ocenic mi go niezwykle ciezko Kate, poniewaz jest to wlasniwie moj pierwszy puder jakiego uzywam, przynajmniej sypki, w kamieniu uzywalam kilka dobrych lat temu za mlodu, ale naprawde nie mam porownania.
Niby wszystko gra - utrzymuje podklad na swoim miejscu, matowi skore (radzi sobie z Avenka), ale wcale twarz nie jest plaska, zmatowiona i sucha, ale rozpromieniona i lekko rozswietlona (co nie ma nic wspolnego z filtrowym tlustym blyszczeniem sie). Czyli dokladnie to, o co mi chodzilo.
*Natomiast z drugiej strony pomyslalma sobie, ze moze to wcale nie zasluga tego drogiego kosmetyku, a kazdy puder na takiej warstwie tusciocha, nie zmatowilby buzki calkowicie, a jedynie nieco ja uspokoil ten blysk, pozostawiajac jednak spore rozpromienienie? Zastanawiam sie wlasciwie czy to zasluga niby tego cuda, czy kazdy inny zachowalby sie tak samo. Nie mam porownania.
Ale poza tym efekt jest w porzadku - wygladam troche blado, ale jest ok.
Musze sie oswoic.
Sam puder w porzadku - ladnie pachnie, jest przyjemny w nakladaniu, opakowanie praktyczne, bo zakrecane, przewiozlam na lotnisku w torbie podroznej i zyje.

Ps. Aaa i jest napisane na samej gorze:

Contains no talc.
Ne contient pas de talc.
Enthal keinen Talk
Non contiene talco

jowisia jest offline  
Stary 2006-05-05, 23:18   #456
Ivvonka
Zadomowienie

Hm... Jestem ciekawa, jakie ma odcienie... Rowniez poszukuje jakiegos przyjaznego pudru sypkiego
Ivvonka jest offline  
Stary 2006-05-05, 23:23   #457
jowisia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Hm... Jestem ciekawa, jakie ma odcienie... Rowniez poszukuje jakiegos przyjaznego pudru sypkiego
Ma trzy odcienie, mozesz sprawdzic na stronce EL lub Spehory.
A w ogole to jest puder transparentny, wiec wlasciwie trzeba wybrac jeden z trzech rodzajow mniej wiecej karnacji, mam wrazenie, ze dopasowuje sie do kolorytu skory. Jest prawie niewidoczny - tyle, ze matowi, rozswietla i utrwala makijaz.

jowisia jest offline  
Stary 2006-05-06, 00:11   #458
Ivvonka
Zadomowienie

Wlasnie szukam czegos, co by nadawalo mojej cerze lekkiego koloru (wpadajacego w zolty), bo mam inne skore na twarzy (jasna, zarozowiona) a inna na szyi i reszcie ciala (zlocista) i zawsze staram sie zniwelowac te roznice makijazem. Nic. Czeka mnie wycieczka do Sephory
Ivvonka jest offline  
Stary 2006-05-06, 03:57   #459
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jowisia
*Natomiast z drugiej strony pomyslalma sobie, ze moze to wcale nie zasluga tego drogiego kosmetyku, a kazdy puder na takiej warstwie tusciocha, nie zmatowilby buzki calkowicie, a jedynie nieco ja uspokoil ten blysk, pozostawiajac jednak spore rozpromienienie? Zastanawiam sie wlasciwie czy to zasluga niby tego cuda, czy kazdy inny zachowalby sie tak samo. Nie mam porownania.
Jowisiu dzięki za podanie składu, jeśli pozwolisz kopsnę go do składowego wątku na technicznym, może Maga doda go do KWC, gdzie niewątpliwie by się przydał.

Co to powyższego cytatu z twojej wypowiedzi to oczywiście masz w dużej mierze rację. Każdy dobry puder na Avenkach daje podobnie ładny efekt.
Ale liczy się, że jesteś z niego zadowolona, no i oczywiście komfort nakładania też jest ważny. Dodatkowa zaleta - bez talku, więc lekki i przyjazny innym filtrom, słowem - udany zakup.

OT: Cieszę się, że już jesteś znowu z nami.

I jeszcze moje dalsze wrażenia dotyczące dry flo.
Zrobiłam sobie test - na połowę twarzy dry flo, a na drugą kukurydziana zwykła. Moim zdaniem kukurydzianka wypada lepiej, tj. mniej ją widać, zdecydowanie mniej wchodzi w pory, daje bardziej naturalny efekt no i mniej bieli. Dry flo jest tak drobna, że ma niestety sporą tendencję do włażenia w pory, na białawej biodermie zostawia wyraźną białą poświatę, może na avene byłoby lepiej. W każdym razie na biodermie kukurydzianka wypada lepiej.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-05-06, 13:46   #460
jowisia
Wtajemniczenie

Ja rowniez sie ciesze , ze jestem znow z wami, choc troche mnie to przeraza, bo sesja za pasem a ja nie moge sie od wizazu oderwac...

Daj magusi sklad, niech doda.

A ja zakupie sobie dzis ten tonnujacy z avenki, zobaczymy jak wyjdzie.

jowisia jest offline  
Stary 2006-05-06, 14:25   #461
Kate30
Zakorzenienie

Zrobiłam dziś kolejny test pół na pół - jedwabny Hauschka i skrobia kukurydziana - brak różnicy. W kukurydziance można się zakochać.
Nakładałam niewiele i znów na biodermę.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-05-06, 15:51   #462
jowisia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kate30
Zrobiłam dziś kolejny test pół na pół - jedwabny Hauschka i skrobia kukurydziana - brak różnicy. W kukurydziance można się zakochać.
Nakładałam niewiele i znów na biodermę.
Ja sie nie moge jakos do tych waszych domowych sposobow przekonac.
Obsypalam sie kiedys, raz, maka, taka z kuchni, za namowa Sandji.
Alez toz to bylo okropne, i juz nawet nie o kolor chodzi, ale o to, ze na twarzy mialam takie makowate drobinki, a fuuuj!!
CHcesz mi zlociutka powiedziec, ze miedzy jedwabnym pudrem Hauszki za iles tam bambusow a skrobia kukurydziana (domyslam sie ze za jakies grosze) nie widzisz zadnej roznicy..?

jowisia jest offline  
Stary 2006-05-06, 20:57   #463
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jowisia
Ja sie nie moge jakos do tych waszych domowych sposobow przekonac.
Obsypalam sie kiedys, raz, maka, taka z kuchni, za namowa Sandji.
Alez toz to bylo okropne, i juz nawet nie o kolor chodzi, ale o to, ze na twarzy mialam takie makowate drobinki, a fuuuj!!
CHcesz mi zlociutka powiedziec, ze miedzy jedwabnym pudrem Hauszki za iles tam bambusow a skrobia kukurydziana (domyslam sie ze za jakies grosze) nie widzisz zadnej roznicy..?
Skrobia za 4zł - dokładnie, oprócz zapachu (H pięknie ziołowo pachnie) różnicy nie widać i nie czuć.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-05-06, 21:15   #464
Sandija
Gość

Mckabi nie ma spawy, wszystko dobrze, chciałam tylko sprostać, że zawsze przestrzegam naczynkowców przed alkoholem
Co do LRP - posprawdzaj w KWC, ale wydaje mi się, że wszystkie mają denata, niestety.

Jowisiu ja również zgadzam się z Kate - u siebie na paszczy nie widzę różnicy między EL a skrobią. No oczywiście, skrobia musi stać w ciemnym miejscu i nie mieć ani grama/mililitra wilgoci Wtedy zachowuje się jak rasowy puderek.

Stary 2006-05-07, 00:23   #465
mckabi
Zadomowienie

Sandija, to super, że wszystko się wyjaśniło
mckabi jest offline  
Stary 2006-05-07, 08:24   #466
adria21
Raczkowanie

*/*

Chcialam sie tylko upewnic - jesli stosuje filtry avene (nie wazne jakie) z chemicznego/biochemicznego punktu widzenia moge uzywac kazdego kosmetyku koloryzujacego do makijazu??

Pozdrawiam
adria21 jest offline  
Stary 2006-05-07, 08:35   #467
chocolatka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez adria21
*/*

Chcialam sie tylko upewnic - jesli stosuje filtry avene (nie wazne jakie) z chemicznego/biochemicznego punktu widzenia moge uzywac kazdego kosmetyku koloryzujacego do makijazu??

Pozdrawiam
Tak Adria, możesz.
chocolatka jest offline  
Stary 2006-05-07, 08:52   #468
lola23
Wtajemniczenie

dziewczyny a gdzie Wy kupujecie tą skrobię kukurydzianą ?
lola23 jest offline  
Stary 2006-05-07, 09:18   #469
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lola23
dziewczyny a gdzie Wy kupujecie tą skrobię kukurydzianą ?
W sklepach ze zdrową żywnością.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-05-07, 09:40   #470
margaretka02
Wtajemniczenie

GG do margaretka02

Kilka dni temu kupiłam Dry Flo, testowałam na różne filtry i na wszystkich spisała mi się tak samo (nie na Avene, bo tego akurat nie mam): świetnie matuje! Trzyma mat przez wiele godzin, czego żaden puder matujący/skrobia ziemniaczana/kukurydziana nie były w stanie zrobić. Zaraz po nałożeniu jest widoczna: twarz jest bielsza i jakby obsypana mąką, ale już kilkanaśnie minut później tego nie widać: twarz nadal jest jasna, ale już nie ma efektu mąki: tak jakby skrobia się wchłonęła.

Wczoraj zrobiłam ostateczną próbę: chodziłam przzez kilka godzin po mieście, potem chciałam przetestować puder brązujący w Sephorze, stanęłam przed lustrem i oniemiałam prawie się nie poznałam, bo nie było tam tłustotwarzowego stwora, tylko ładnie zmatowana jasna buzia

Używałam wczesniej innych skrobii: ziemniaczna to paskudztwo na twarzy, kukurydziana: już lepsza, ale nadal nie to. Dopiero Dry Flo to rewelacja.
margaretka02 jest offline  
Stary 2006-05-07, 13:02   #471
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez margaretka02
Kilka dni temu kupiłam Dry Flo, testowałam na różne filtry i na wszystkich spisała mi się tak samo (nie na Avene, bo tego akurat nie mam): świetnie matuje! Trzyma mat przez wiele godzin, czego żaden puder matujący/skrobia ziemniaczana/kukurydziana nie były w stanie zrobić. (...) Używałam wczesniej innych skrobii: ziemniaczna to paskudztwo na twarzy, kukurydziana: już lepsza, ale nadal nie to. Dopiero Dry Flo to rewelacja.
Dry Flo to też skrobia kukurydziana, tyle, że modyfikowana

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline  
Stary 2006-05-07, 13:40   #472
margaretka02
Wtajemniczenie

GG do margaretka02

Tak wiem
Nazwałam je tak skrótowo, bo chyba wszyscy mówią na Dry Flo po prostu Dry Flo, bez tego "skrobia kukurydziana modyfikowana"
margaretka02 jest offline  
Stary 2006-05-07, 18:52   #473
lola23
Wtajemniczenie

Ta modyfikowana jest również dostepna w sklepach ze zdrową żywnością ?
Jaka nazwa -Dry Flo
lola23 jest offline  
Stary 2006-05-07, 18:57   #474
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lola23
Ta modyfikowana jest również dostepna w sklepach ze zdrową żywnością ?
Jaka nazwa -Dry Flo
W sklepach jej nie ma
Ale można ją zamówić w

http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=28

Contax jest offline  
Stary 2006-05-07, 20:04   #475
agnieska
Zakorzenienie

Tak sobie dumam
Zrobiłam właśnie zapas Avenek (bez testowania) ze względu na konieczność używania podkładu -> blizny. Narazie wszystkie moje podkłady wyglądają koszmarnie, Dermablend i Unifiance korygujący gęste, Lasting Performance też, zresztą kolor nie na teraz, True Matche najlepiej, ale i tak mam w różowych odcieniach, a ja jestem żółta na twarzy. Łudziłam się, że zużyję, ale robią mi straszną tapetę na twarzy, różową na dodatek, i mam ich dość.
Zastanawiam się, czy nie zamówić sobie Unifiance optycznie wygładzającego, a na do torby/plecaka wrzucić ich prasowany. I tu mam kilka wątpliwości, bo
a) jestem bledzioch, a nie chcę kolejnego leżącego u mnie podkładu - czy 21 z Unifiance'a jest żółtawa?
b) prasowaniec z LRP ma filtr SPF 10, ale domyślam się że to jest głownie z barwników - znaczy się dwutlenku tytanu - nie będzie kolidował z Avene?

agnieska jest offline  
Stary 2006-05-07, 20:29   #476
lola23
Wtajemniczenie

Contax - dziękuję Ci
lola23 jest offline  
Stary 2006-05-07, 20:33   #477
adria21
Raczkowanie

*/*

Przesledzilam sklad Antka FE na opakowaniu i na biochemii urody i wyszlo, ze nie zawiera parsolu! Zatem ani mica ani talk nie oslabiaja ochrony?!

Pozdrawiam
adria21 jest offline  
Stary 2006-05-07, 20:36   #478
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lola23
Contax - dziękuję Ci
Proszę bardzo

Contax jest offline  
Stary 2006-05-07, 21:13   #479
mckabi
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez adria21
*/*

Przesledzilam sklad Antka FE na opakowaniu i na biochemii urody i wyszlo, ze nie zawiera parsolu! Zatem ani mica ani talk nie oslabiaja ochrony?!

Pozdrawiam
Jesteś pewna dla przypomnienia podaje inną nazwę Parsolu - Butyl Methoxydibenzoylmethane
mckabi jest offline  
Stary 2006-05-07, 21:40   #480
agnieska
Zakorzenienie

ma, ma
Skład: aqua, cyclopentasiloxane, isononyl isononanoate, octocrylene, alcohol denat., dicaprylyl carbonate, cyclohexasiloxane, glycerin, titanium dioxide, butyl methoxydibenzoylmethane, bis-ethylhexyloxyphenol, methoxyphenyl triazine, dimethicone, propylene glycol, peg-30 dipolyhydroxystearate, silica, nylon-12, polymethylsilsesquioxane, drometrizole trisiloxane, ethylhexyl triazone, alumina, butylparaben, diphenyl dimethicone, ethylparaben, glycine soja, isobutylparaben, lauryl peg / ppg-18 / 18 methicone, methylparaben, pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, phenoxyethanol, propylparaben, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, tocopherol, triethanolamine

agnieska jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
filtry, filtry uv, makijaż

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości