Filtry UV a makijaż - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-05-15, 22:30   #631
agnieska
Zakorzenienie

Dot.: Filtry UV a makijaż

po 6 godzinach snu normalnego potrzebowałam tylko teraz znów będę siedzieć do 2 na wizażu, bo nie usnę, eh.. i znów OT

agnieska jest offline  
Stary 2006-05-15, 23:48   #632
jowisia
Wtajemniczenie

Send a message via Skype™ to jowisia

Cytat:
Napisane przez Erato
To może do podpisu zamiast "permanentna głupawka" - "permanentnie mnie męczy may contain"
Sorry, nie chcę być złośliwa, tylko mam atak głupawki agniesko, pozdrawiam Cię
Co to za cholera jasna moda na zmienianie sobie avatarkow???

AGNIESKA!! Wracaj do poprzedniego! Natychmiast! Byl slodki! I wyrazowy przynajmniej!

ERATO! Coz to, to to, Ty biegnaca po tej plazy? A nie da sie czegos blizej zrobic..??

Aha, i swietny pomysl z tym podpisem, Agnieska.!Powinnnas sobie taki wstawic zamiast tej glupawki. Wtedy bedzie widac, ze prawdziwa filtromaniaczka z Ciebie!!

jowisia jest offline  
Stary 2006-05-16, 07:54   #633
agnieska
Zakorzenienie

nie bij, po imprezie mam kilka siniaków już zmieniam...

eh, chciałam znaleźć jakąś nową pin-up'kę ale nic ciekawego nie ma...

agnieska jest offline  
Stary 2006-05-16, 09:38   #634
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez jowisia
Co to za cholera jasna moda na zmienianie sobie avatarkow???

AGNIESKA!! Wracaj do poprzedniego! Natychmiast! Byl slodki! I wyrazowy przynajmniej!

ERATO! Coz to, to to, Ty biegnaca po tej plazy? A nie da sie czegos blizej zrobic..??

Aha, i swietny pomysl z tym podpisem, Agnieska.!Powinnnas sobie taki wstawic zamiast tej glupawki. Wtedy bedzie widac, ze prawdziwa filtromaniaczka z Ciebie!!
Jowiśka! Spokój! Co se człowiek chce avatar poprawić, to Tobie się nie podoba! Tak, to ja biegam po plaży, a bliżej się wstydzę A agnieskowy pajączek był super!
Erato jest offline  
Stary 2006-05-16, 11:42   #635
jowisia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Erato
Jowiśka! Spokój! Co se człowiek chce avatar poprawić, to Tobie się nie podoba! Tak, to ja biegam po plaży, a bliżej się wstydzę A agnieskowy pajączek był super!
A wlasnie, ze nowa Ivonnka mi sie podoba!!!

No pajaczek nie jest glupi, ale nie pasuje do naszej agnieski, moze powinna jakiejs innej pin-upki poszukac?!

A biegaj sobie.. moze kiedys dobiegniesz troche blizej, zeby mozna bylo cie choc zobaczyc przez chwile

jowisia jest offline  
Stary 2006-05-16, 12:18   #636
obca
Zadomowienie

gdzieś już o to pytałam..ale tutaj chyba są większe szanse na odpowiedź osób z doświadczeniem

czytałam na forum o dodawaniu do skrobii cynamonu (nadaje lekki koloryt). zastanawiam się czy taki dodatek nadaje się do cery wrażliwej i naczynkowej skoro cynamon znany jest z właściwości rozgrzewających a nawet drażniących :0

wolę nie eksperymentować za bardzo na sobię..więc na razie jestem ciekawa opinii i doświadczeń innych osób z delikatną cerą, które namiętnie się filtrują a potem matują
obca jest offline  
Stary 2006-05-16, 14:16   #637
Sandija
Gość

Dziewczynki, co do aviatarków ja jestem beznadziejna - potwornie się przyzwyczajam i nie cierpię jakichkolwiek zmian, więc jestem nieobiektywna
Ale na poważnie - Agniesiu, zostań przy pin-upce, daruj sobie te pajęczony Ale Erato, Tobie pasuje ten bieg przez plażę, ładne to zgjęcie - takie są moje odczucia
Do aviatarka Ivvonki nie mogę się przyzwyczaić - gdzie Cezanne, a gdzie Shakira, za dużo robieżność dla mnie no a do Kate - muszę, niestety oj, maruda ze mnie

Obca, z chęcią bym Ci odpowiedziała - już widziałam Twoje pytanie w innym miejscu - ale ja w życiu nie robiłam takiej mieszanki, jakoś to za dużo szczęścia dla mnie, taka ortodoksyjna nie jestem
Na pewno robi tak Alchemiczka, ale ona nie ma cery naczynkowej, tylko rumień - może coś powie.
Hm, nie kojarzę osoby z naczynkami, która używa cynamonu. Halo, halo, niech się odezwie:

Stary 2006-05-16, 15:16   #638
agnieska
Zakorzenienie

a taki może być? naprawdę ciężko znaleźć intrygującą pin-upkę

agnieska jest offline  
Stary 2006-05-16, 15:42   #639
Sandija
Gość

Świetna już ją pochwaliłam w ploteczkach

Stary 2006-05-16, 19:38   #640
jowisia
Wtajemniczenie

Agniesko, bardzo ladny Do tamtego co prawda az sie mialo ochote usmiechnac, ale ten jest na prawde w porzadku
Tylko juz zadnych pajakow!!

Ja tez szukam jakiegos mojego. co zmienie, to sie dra. Ale wkrotce jakis znajde sobie... kiedys cie znajde..

jowisia jest offline  
Stary 2006-05-16, 19:45   #641
agnieska
Zakorzenienie

i dobrze Ci tak, za krzyki na pajaczka!

agnieska jest offline  
Stary 2006-05-17, 08:52   #642
evitka21
Zakorzenienie

mam pytanko nieco z innej beczki:

Mam skórę "bardzo naczynkową" i uzywam krem własnie na naczynka.Chiciałam jednak zacząć uzywac tez filtrów-i tu moje pytanie-czy można uzywać i tego kremu naczynkowego i filtra jednoczesnie?
Jesli tak to w jakiej kolejności?
Jesli nie to dlaczego?

Przedemna jeszcze trudne zadanie dobrania sobie odpowiedniego kremu z filterm i tony wątków do przeczytania...chyba żeby sie znalazła jakas dobra duszyczka,której bym mogła opisac potrzeby swojej skóry i by cosik doradziła...bo wiekszosc jest opiasywana w samych superlatywach...

pozdrawiam

evitka21 jest offline  
Stary 2006-05-17, 09:03   #643
Contax
Zakorzenienie

evitko

krem z filtrem jest zawsze ostatnim kosmetykiem, który nakładasz na twarz. Pod filrerek możesz wklepać krem na naczynka, a jeszcze lepszy będzie taki, który zawiera vit. C (bardzo dobrą na naczynka) np. Active C firmy La Roche Posay, a na noc Diroseal Avene. I obowiązkowo 2,5 ml filterka na twarz i szyję. Po kilku miesiącach na pewno zobaczyśz efekty, naczynka zbledną a skóra stanie się grubsza.

Contax jest offline  
Stary 2006-05-17, 09:55   #644
evitka21
Zakorzenienie

Cytat:
evitko

krem z filtrem jest zawsze ostatnim kosmetykiem, który nakładasz na twarz. Pod filrerek możesz wklepać krem na naczynka, a jeszcze lepszy będzie taki, który zawiera vit. C (bardzo dobrą na naczynka) np. Active C firmy La Roche Posay, a na noc Diroseal Avene. I obowiązkowo 2,5 ml filterka na twarz i szyję. Po kilku miesiącach na pewno zobaczyśz efekty, naczynka zbledną a skóra stanie się grubsza.
kochana contax!
dziekuję za szybciutka odpowiedź :comk:
Na noc uzywam własnie diroseal,a na dzień na razie dax cosmetics dla naczynkowej.Nastepnym razem kupię active C.
mam w domu tez osławiony Juvit tylko teraz to juz nie wiem kiedy ewentualnie powinnam go uzywać...na diroseal na noc,czy w ogóle z niego zrezygnować...

tylko BARDZO prosze jeszcze o poradę co do filterka...
moja skóra:
*ma duzo rozszerzonych naczynek-czyli na policzkach i nosie jest na ogół czerwona
*jest bardzo bardzo sucha,ostatnimi czasy musiałam uzywac cięzkich i tłusawych kremów nawet na dzień,bo inaczej widać było suche miejsca,a makijaż to juz był koszmar-same suchary było widać.A z tłustym sie stapiał
*bardzo bardzo wrazliwa-własnie znów mi jakies czerwone suche parchy wyszły (po peelingu,nowym tonkiu albo maseczce...)

Absolutnie nie bedzie mi więc przeszkadzał połysk (czego chyba wiekszość filtromaniaczek nie lubi),bo dla mnie z kolei wszystkie kremy sa "za suche",chciałabym tylko aby sie zbytnio nie kleił i nie był biały (tzn.skóra po nim).
Może lepszy bedzie filtr tonujący? I chyba lepszy bedzie w formie kremu niz w formie mleczka...

Błagam polećcie cos początkującej,bo po przejrzeniu KWC zgłupiałam...

Acha do makijażu uzywam-LRP touch pro unifiance,rimmel recover i czasem pod oczy dermacol (ale jak trzeba bedzie to pozmieniam )

DZIEKUJĘ KOCHANE

evitka21 jest offline  
Stary 2006-05-17, 10:03   #645
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez evitka21
tylko BARDZO prosze jeszcze o poradę co do filterka...
moja skóra:
*ma duzo rozszerzonych naczynek-czyli na policzkach i nosie jest na ogół czerwona
*jest bardzo bardzo sucha,ostatnimi czasy musiałam uzywac cięzkich i tłusawych kremów nawet na dzień,bo inaczej widać było suche miejsca,a makijaż to juz był koszmar-same suchary było widać.A z tłustym sie stapiał
*bardzo bardzo wrazliwa-własnie znów mi jakies czerwone suche parchy wyszły (po peelingu,nowym tonkiu albo maseczce...)

Absolutnie nie bedzie mi więc przeszkadzał połysk (czego chyba wiekszość filtromaniaczek nie lubi),bo dla mnie z kolei wszystkie kremy sa "za suche",chciałabym tylko aby sie zbytnio nie kleił i nie był biały (tzn.skóra po nim).
Może lepszy bedzie filtr tonujący? I chyba lepszy bedzie w formie kremu niz w formie mleczka...
Evitka , ja osobiście polecam ci: Avene- Krem 50+ (łosoś albinos), a na wierzch Avenkę tonującą. Obecnie uzywam takiego zestawu i jestem b. zadaowolona . Także ma cerę naczynkową, policzki suche, a strefa T przetłuszczająca.
A jesli ten krem okaże się dla ciebie za słaby to tylko zostają mleczka Avene - największe tłuiściochy, tylko one się kleją.
Juvit, czyli Wit. C uzywamy zawsze pod filtr .
Paula07 jest offline  
Stary 2006-05-17, 10:24   #646
evitka21
Zakorzenienie

Cytat:
Evitka , ja osobiście polecam ci: Avene- Krem 50+ (łosoś albinos), a na wierzch Avenkę tonującą. Obecnie uzywam takiego zestawu i jestem b. zadaowolona . Także ma cerę naczynkową, policzki suche, a strefa T przetłuszczająca.
A jesli ten krem okaże się dla ciebie za słaby to tylko zostają mleczka Avene - największe tłuiściochy, tylko one się kleją.
Juvit, czyli Wit. C uzywamy zawsze pod filtr
paula,co to jest łosoś albinos?podasz pełna nazwę żebym mogła sobie znaleźć na KWC?
a avene tonujący to juz taki bez filtra krem tonujący?
I juz żadnych korektorów ,podkładów nie uzywasz? a naczynka bardzo przeswitują?

Ja bym wolała teraz kupic sobie tylko filtr i pobróbowac go z tym co mam (znaczy sie do makijażu)...
A czy filtry kleją sie dopóki sie nie wchłoną czy sie kleja cały czas?
A może są jakieś filtry które sie tak nie kleją (tak bardzo),i jakie to jest klejenie-takie jak po tłustym kremie,czy jakbysmy sobie posmarowały twarz błyszczykiem ( w przenośni oczywiście-w sensie lepia sie do buzi włosy itp)?

Jestem początkująca i mam nadzieję że sie nie gniewacie że tak wypytuję i głowe zawracam.....

evitka21 jest offline  
Stary 2006-05-17, 10:30   #647
Contax
Zakorzenienie

evitko

poniżej masz link do Avene tonującej
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=113113

do łososia
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=113093

do mleczka
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=114248

Poczytaj sobie te wątki, tam jest bardzo dużo cennych informacji. Dla takiej cery jak Twoja najlepsze będą właśnie preparaty z filtrami Avene - bez alkoholu, ale niestety mają tendencje do zapychania.

Contax jest offline  
Stary 2006-05-17, 10:42   #648
evitka21
Zakorzenienie

Cytat:
Poczytaj sobie te wątki, tam jest bardzo dużo cennych informacji. Dla takiej cery jak Twoja najlepsze będą właśnie preparaty z filtrami Avene - bez alkoholu, ale niestety mają tendencje do zapychania.
juz sie zabieram do czytania-tez sie własnie skłaniałamw kierunku avene
Mi zapychanie raczej nie przeszkadza-miałam może ze 3 pryszczyki w zyciu ;-)

DZIEKUJĘ BARDZO!!!!!!! rady i cierpliwość

evitka21 jest offline  
Stary 2006-05-17, 10:51   #649
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez evitka21
juz sie zabieram do czytania-tez sie własnie skłaniałamw kierunku avene
Mi zapychanie raczej nie przeszkadza-miałam może ze 3 pryszczyki w zyciu ;-)

DZIEKUJĘ BARDZO!!!!!!! rady i cierpliwość
No to przynajmniej masz jeden problem z głowy.
A co do Avene to napewno coś wybierzesz dla siebie.

Contax jest offline  
Stary 2006-05-17, 12:34   #650
Suri
Rozeznanie

Mam pytanie co do sposobu nakładania podkładu na filtr. Piszecie, że podkład powinno się wklepać opuszkami palców, aby nie naruszyć filtra, ale ja sobie nie wyobrażam aby podkładu dokładnie nie rozetrzeć na twarzy (tak jak np. kremu)
Stary 2006-05-17, 13:10   #651
jowisia
Wtajemniczenie

Evitko,
Ja tez mam cere naczynkowa i wrazliwa.
I z tego, co sie dowiedzialam siedzac na filtromaniacznych watkach to to, ze :

- mozemy zapomniec o wszystkich filtrach z alkoholem : ---> pozostaje nam szukac tylko i wylacznie czegos w obrebie Avenki

- Avenka swietnie nawilza, sama mam lososia, i jestem z niego bardzo zadowolona, wszystkie dziewczyny pisza, ze tluscioch i ze sie swieci, jednak na mojej suchej skorze wchlania sie bez problemu, swietnie ja nawilza, odzywia, a po blysku po chwili nie ma sladu. Masz podobna cere, wiec z czystym sercem polecam lososia

-Ostatnio jednak przeszkadza mi moja bladosc, wiec zabieram sie za kupienie jakiegos samoopalacza, a najpierw przetestuje avenke tonujaca, polecana przez Paule

- Na naczynka stosuje Iwostin, a wczesniej swietnie zrobila mi kuracja Avenka Antirougeurs (jest na KWC moja recenzja, mozesz sobie poczytac ), natomiast w nastepnej kolejnosci pod ostrzal pojdzie zachwalany tu przez wszystkich LRP Active C, ewentualnie wyprobuje jeszcze Diroseal z Avenki, bo jej ufam i inne jej kremy bardzo wyciszyly moje naczynka

jowisia jest offline  
Stary 2006-05-17, 13:13   #652
jowisia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Suri
Mam pytanie co do sposobu nakładania podkładu na filtr. Piszecie, że podkład powinno się wklepać opuszkami palców, aby nie naruszyć filtra, ale ja sobie nie wyobrażam aby podkładu dokładnie nie rozetrzeć na twarzy (tak jak np. kremu)
Juz sie kiedys o to pytalam i nic sie nie dowiedzialam.
Nie wyobrazam sobie, tak jak ty, nie rozsmarowywac podkladu, wiec robie to dalej, z tym, ze staram sie delikatnie.
I mile widziane odpowiedzi na to pytanie specjalistek, bo sama chetnie sie dowiem!!

I jeszcze jedno : czy nakladajac obficie pedzlem puder sypki, nie scieram sobie tez filtra z twarzy???

jowisia jest offline  
Stary 2006-05-17, 13:30   #653
Paula07
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez jowisia
Juz sie kiedys o to pytalam i nic sie nie dowiedzialam.
Nie wyobrazam sobie, tak jak ty, nie rozsmarowywac podkladu, wiec robie to dalej, z tym, ze staram sie delikatnie.
I mile widziane odpowiedzi na to pytanie specjalistek, bo sama chetnie sie dowiem!!

I jeszcze jedno : czy nakladajac obficie pedzlem puder sypki, nie scieram sobie tez filtra z twarzy???
No, co tu dużo pisać . Chyba nie darady wklepać całego podkładu, jakoś trzeba delikatnie rozsmarować i to cała filozofia . Ale wydaje mi się ,że nie jest tak tragicznie, poniewaz filtra na pewno nie zetrzemy tylko po prostu przesmarujemy z jednego miejsca na drugie (oczywiscie chodzi mi o twarz).
Ja nakładam puder pędzel dotykając twarzy a nie przecierając , tylko juz pod koniec, kiedy jestem zapudrowana to kości trochę przetrę, ale delikatnie i raczej nic się nie zetrze .
Paula07 jest offline  
Stary 2006-05-17, 13:32   #654
Erato
Wtajemniczenie

Podkład wylewam na dłoń, rozcieram w palcach i przykładam do twarzy ruchem "wciskającym". Ewentualnie parękropek podkładu bezp. na twarz i tak samo - wklepywanie i "wciskanie". Jeżeli rozsmarowanie kolistym ruchem, to super delikatnie, tylko tak, żeby rozprowadzić, bez wmasowania, a potem - wciskanie Na sam koniec kilkukrotnie przykładam całe dłonie do policzków, czoła, pod oczami, i podkład się ładnie wtapia Po chwili puder lub skrobia, pędzlem delikatnie, bez wcierania, takie muskanie Po "wymuskaniu" można wziąć gąbeczkę albo puszek i tak "ostemplować" twarz, wtedy puder się utrwala i nie osypuje
Chodzi o to, żeby nie wmasowywać niczego ani nie wcierać, bo wtedy zmieszamy filtr z podkładem, część zostanie na rękach, a jak się będzie za mocno szorować pędzlem, to na pędzlu. A jak ten pędzel wtedy wygląda
Erato jest offline  
Stary 2006-05-17, 15:30   #655
mckabi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez Erato
Podkład wylewam na dłoń, rozcieram w palcach i przykładam do twarzy ruchem "wciskającym". Ewentualnie parękropek podkładu bezp. na twarz i tak samo - wklepywanie i "wciskanie". Jeżeli rozsmarowanie kolistym ruchem, to super delikatnie, tylko tak, żeby rozprowadzić, bez wmasowania, a potem - wciskanie Na sam koniec kilkukrotnie przykładam całe dłonie do policzków, czoła, pod oczami, i podkład się ładnie wtapia Po chwili puder lub skrobia, pędzlem delikatnie, bez wcierania, takie muskanie Po "wymuskaniu" można wziąć gąbeczkę albo puszek i tak "ostemplować" twarz, wtedy puder się utrwala i nie osypuje
Chodzi o to, żeby nie wmasowywać niczego ani nie wcierać, bo wtedy zmieszamy filtr z podkładem, część zostanie na rękach, a jak się będzie za mocno szorować pędzlem, to na pędzlu. A jak ten pędzel wtedy wygląda
Ja robię tak samo jak Eratka, powoli wklępuję podkład, przyciskając opuszkami palców. Na prawdę da się to zrobić
Eratko, chyba wypróbuję Twój patent z "ostemplowaniem" twarzy nigdy tak nie robiłam, a może dzięki temu w końcu nie będzie mi się tworzyć ciasto na twarzy
mckabi jest offline  
Stary 2006-05-17, 15:50   #656
Suri
Rozeznanie

Dzięki za odpowiedzi Paula, Erato i Mckabi
Stary 2006-05-17, 16:03   #657
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Paula07
mi się ,że nie jest tak tragicznie, poniewaz filtra na pewno nie zetrzemy tylko po prostu przesmarujemy z jednego miejsca na drugie (oczywiscie chodzi mi o twarz).
niestety nie, ja po "klasycznym" nakładaniu podkładu na twarz mam później białą, odbijającą światło warstwę filtra, taką perłową...
dzięki dziewczyny za sposób, napewno wypróbuję, ale dokarmić was narazie nie mogę za niego

edit: na palcu zostawała ta warstwa

Edytowane przez agnieska
Czas edycji: 2006-05-17 o 19:23
agnieska jest offline  
Stary 2006-05-17, 19:13   #658
Paula07
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez agnieska
niestety nie, ja po "klasycznym" nakładaniu podkładu na twarz mam później białą, odbijającą światło warstwę filtra, taką perłową...
dzięki dziewczyny za sposób, napewno wypróbuję, ale dokarmić was narazie nie mogę za niego
Jakbym tak klasycznie nałożyła fluid i rozsmarowała tak jak na normalnym kremie to czuję,że filtr znalazłby się na uszach, włosach i szyji .
Ale to zalezy wszytsko od filtra, na mleczku Avene fluid nakłada się masakrycznie, poniewaz lubi sie przemieszczać, natomiast na kremie rozsmarowuje się super, po prostu krem bardzo mocno "przykleja" sie do twarzy.

A tak przy okazji: w Rossmanie jest przecena Maybelline 20% - fluidy są po 16-20 zł. Oczywiście juz oglądałam, testowałam i na pewno jakis kupię, mimo iz mam dwa fluidy w domu, ale za taką cenę nigdzie nie kupię podkładu.
Paula07 jest offline  
Stary 2006-05-18, 20:15   #659
rzęsa
Zakorzenienie

GG do rzęsa

A ja znów Was bedę męczyć pytaniami
Otóż zakupiłam dwa nowe kremy z filtrami (mogłyby być wyższe )
ale chciałabym Was zapytać co myślicie o ich składach.

1. krem przeciwzmarszczkowy do twarzy z filtrem

aqua, ethylhexyl mathoxycinnamate, isoamyl p-methoxycinnamate, C12-15 alkyl benzoeate, titanum dioxide, glyceryl stearate, PEG-100 stearate, glycerin, caprilic/capric triglyceride, propylene glycol, cetearyl alcohol, butyl methoxydibenzoyl methane, butyrospermum parkii (shea butter), ethylhexyl palmitate, benzophenone-3, sorbitan stearate, stearyl dimethicone, polysorbate 60, magnesium aluminium silicate, diazolidinyl urea, polyhydroxystearic acid, tocopheryl acetate, xanthan gum, perfluorodecalin, poloxamer 188, perfluoropolymethlisoprop ylether ether, disodium EDTA, aluminium stearate, alumina, methelparaben, propylparaben, diisopropylphenol, fragrance

2. krem z filtrem dla dzieci

aqua, ethylhexyl metoxycinnamate, isohexadecane, ethylhexyl palmitate, C12-15 alkyl benzoate, titanum dioxide, PEG-30 dipolyhydroxystearate, isoamyl p-methoxycinnamate, besswax, glycerin, butyl methoxydibenzoylmethane, magnezium sulphate heptahydrate, tocopheryl acetate, propylene glycol, magnesium aluminium acid, aluminium stearate, disodium EDTA, alumina, mathylparaben, propylparaben, fragrance

uff, mam nadzieę, że nic nie pokręciłam
rzęsa jest offline  
Stary 2006-05-18, 21:15   #660
mentha
Zadomowienie

Nie za bardzo rozumiem o co pytasz
Wątek dotyczy makijażu.
mentha jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
filtry, filtry uv, makijaż

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości