Filtry UV a makijaż - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-08-06, 19:00   #1261
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

No, ja na szczęście "psychozy filtrowej" (żartobliwe wyrażenie Erato, p. powyżej) nie mam, a śniadań też nie jadam wcześniej niż o 10.

Edytowane przez Smok
Czas edycji: 2006-08-06 o 20:38
Smok jest offline  
Stary 2006-08-06, 19:30   #1262
guia
Zadomowienie

GG do guia

Cytat:
Napisane przez Smok
Masz po prostu moim zdaniem zdrowe podejście.
Nieskromnie mówiąc, też tak uważam
guia jest offline  
Stary 2006-08-06, 19:40   #1263
Sandija
Gość

Ja w ogóle nie wiem, o co chodzi. Chyba tu nikt nie ma aż takiej "psychozy filtrowej", jakiej doszukuje się Smok
Nie raz, nie dwa, chociażby w "Wątku do Filtromaniaczek" pisałyśmy, co nakladamy na Parsol - ja w zimę z rozmysłem destabilizowałam się, bo maziałam się Divinorą Semi-matt. Albo w innym wątku,pt.: "jaki róż? jaki brązer?" same z siebie się śmiałyśmy,jak to walimy talk i mikę na Parsol. Także nie wiem, skad te obawy co do "zdrowego podejścia" niektorych z nas.
Co nie zmienia faktu, ze wieści o tym, że mika i talk itd., destabilizują Parsol, nie zaszkodzą - przecież po to je czytamy. A to, czy każdy maluje się/czy nie maluje, destabilizuje/czy nie destabilzuje jest tylko i wyłącznie jego sprawą i to nie jest powód, żeby oceniać to w kategoriach psychozy filtrowej - takie jest moje zdanie. Także nawet kwestia "zdrowego podejścia" to sprawa indywidualna - niech każdy traktuje siebie jak chcę, byle był szczęśliwy i nie oceniajmy innych

Stary 2006-08-06, 20:34   #1264
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Cytat:
Napisane przez Sandija
Ja w ogóle nie wiem, o co chodzi. Chyba tu nikt nie ma aż takiej "psychozy filtrowej", jakiej doszukuje się Smok
Nie raz, nie dwa, chociażby w "Wątku do Filtromaniaczek" pisałyśmy, co nakladamy na Parsol - ja w zimę z rozmysłem destabilizowałam się, bo maziałam się Divinorą Semi-matt. Albo w innym wątku,pt.: "jaki róż? jaki brązer?" same z siebie się śmiałyśmy,jak to walimy talk i mikę na Parsol. Także nie wiem, skad te obawy co do "zdrowego podejścia" niektorych z nas.
Co nie zmienia faktu, ze wieści o tym, że mika i talk itd., destabilizują Parsol, nie zaszkodzą - przecież po to je czytamy. A to, czy każdy maluje się/czy nie maluje, destabilizuje/czy nie destabilzuje jest tylko i wyłącznie jego sprawą i to nie jest powód, żeby oceniać to w kategoriach psychozy filtrowej - takie jest moje zdanie. Także nawet kwestia "zdrowego podejścia" to sprawa indywidualna - niech każdy traktuje siebie jak chcę, byle był szczęśliwy i nie oceniajmy innych

Upraszam tylko, żeby nie robić ze mnie autorki wyrażenia "psychoza filtrowa", bo to wyrażenie by Erato, powstało żartem i w całkiem innym kontekście.

Ja nikogo nie oceniam w kwestii podejścia do makijażu na flitrze/czy jego braku, nie pisałam tu o żadnej psychozie. Chyba źle zostałam zrozumiana.

Zdrowe podejście to dla mnie nie tyle kwestia indywidualna, bo to podejście nie ja sama wymyśliłam sobie, żeby np. usprawiedliwić fakt używania podkładu Unifiance z talkiem na DP, tylko zaczerpnęłam z BU, wiarygodnego dla mnie źródła i na nim się raczej opieram.
Smok jest offline  
Stary 2006-08-08, 11:01   #1265
Agami
Raczkowanie

filtry a makijaż

Tak się zastanawiam, czy uzywając filtrów można się normalnie malować? Jak sobie z tym radzicie? Co z tego, że będę wygladać młodo za pare lat, jeśli teraz wyglądam tłusto i jestem 'wybielona'?
Agami jest offline  
Stary 2006-08-08, 11:06   #1266
blueania
Zakorzenienie

Dot.: filtry a makijaż

mam filtr LRP anthelios xl 60+ i jak go uzyje a potem sie umaluje to sie swiece i poza tym mnie zapycha wiec to nie jest dobry duet mozna uzywac pudrow matujacych ale nie chce miec maski na buzi dlatego jak nie ma soneczka to sobie go czasami odstawiam:/
blueania jest offline  
Stary 2006-08-08, 11:20   #1267
green_tea
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez blueania
mam filtr LRP anthelios xl 60+ i jak go uzyje a potem sie umaluje to sie swiece i poza tym mnie zapycha wiec to nie jest dobry duet mozna uzywac pudrow matujacych ale nie chce miec maski na buzi dlatego jak nie ma soneczka to sobie go czasami odstawiam:/

Mnie bardzo dobrze matuje zwykła skrobia. Zresztą nie tylko mnie;-)

Uważaj z pudrami matującymi - jeśli zawierają w swoim składzie talk, albo mikę - destabilizują filtr.
Stary 2006-08-08, 11:25   #1268
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez IWA_74
Witam wszystkie wizażystki
Wizażanki, nie wizażystki

Cytat:
Napisane przez IWA_74
Kochane mam pytanie do Was. Czy któraś z Was potrafi mi powiedzieć czy ten krem jest dostępny w ofercie firmy AVON. Cytuję jego opis - "Kremem, którego także nie uwzględniłam w tabeli jest Pure O2 oxygeneting youth complex SPF 15 - krem - 50 ml/ ok. 58zł (w promocji 38zł) firmy AVON. Jako jeden z filtrów chemicznych zawiera on Parsol 1789 (Avobenzon). Krem jest odpowiedni dla cery suchej, można go stosować już przed 30 rokiem życia".
Otóż pytałam kilka konsultantek i żadna z nich nie potrafiła mi odpowiedzieć czy jest on w sprzedaży. W katalogach też go nie znalazłam. Czyżby go wycofali?
owszem, tego kremu nie ma już dawno w ofercie. ale Avon nie ma fotostabilnych filtrów.

a co do "zdrowego podejścia", to uważam, że w ogóle nie powinnyśmy go używać, bo przecież przez ogół społeczeństwa samo używanie filtrów SPF 50+ jest uważane za psychozę tak więc nie nam oceniać, czy psychozą jest nieużywanie podkładów z talkiem i miką lub lecenie do łazienki, by nałożyć filtry, zanim zdążymy się do końca obudzić.

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline  
Stary 2006-08-08, 11:30   #1269
obca
Zadomowienie

ee..nie jest tak źle

wystarczy powiedzieć, że ma się uczulenie na słońce albo że nie chcemy na buzi mieć więcej piegów albo jakikolwiek inny konkretny powód - naczynka, cera wrażliwa itd.
różne problemy z cerą są tak powszechne, że ludzie to jednak akceptują

gorzej z białą skórą latem mimo zrozumienia ludziom aż się ciśnie na usta, że chociaż trochę słoneczka na pewno nie zaszkodzi - może się przydać samoopalacz (tylko jak go używac razem z kwasami..mhmm)
obca jest offline  
Stary 2006-08-08, 11:47   #1270
Erato
Wtajemniczenie

Niniejszym potwierdzam oficjalnie, że "psychoza filtrowa" to był żart, z przymrużeniem oka i czego tam jeszcze... Podśmiewam się sama z siebie, że tak się już przyzwyczaiłam do filtra, że bez niego mi łyso Ale ostatnie parę dni to był istny odwyk filtrowy - kurs nurkowy zmusił mnie do zajmowania się wszystkim, poza mierzeniem ilości filtra na twarzy Na szczęście wśród materiałów do egzaminu przeczytałam, że kolejność pochłaniania światła przez wodę jest taka, iż najwięcej pochłania promieniowania ultrafioletowego, dopiero potem inne spektra światła widzialnego (chodzi o zanikanie kolorów, a nie o UV, bynajmniej , no ale filtromaniaczka wszędzie doszukuje się wiadomości o UV )

Erato jest offline  
Stary 2006-08-08, 12:25   #1271
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Cytat:
Napisane przez Erato
Niniejszym potwierdzam oficjalnie, że "psychoza filtrowa" to był żart, z przymrużeniem oka i czego tam jeszcze... Podśmiewam się sama z siebie, że tak się już przyzwyczaiłam do filtra, że bez niego mi łyso Ale ostatnie parę dni to był istny odwyk filtrowy - kurs nurkowy zmusił mnie do zajmowania się wszystkim, poza mierzeniem ilości filtra na twarzy Na szczęście wśród materiałów do egzaminu przeczytałam, że kolejność pochłaniania światła przez wodę jest taka, iż najwięcej pochłania promieniowania ultrafioletowego, dopiero potem inne spektra światła widzialnego (chodzi o zanikanie kolorów, a nie o UV, bynajmniej , no ale filtromaniaczka wszędzie doszukuje się wiadomości o UV )

Dziękuję autorce wyrażenia za przypomnienie, że to był żart.
(buziaki dla Erato)
Jeśli inni odebrali to inaczej, to juz trudno.
Smok jest offline  
Stary 2006-08-08, 14:26   #1272
sylwiani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez obca
ee..nie jest tak źle

wystarczy powiedzieć, że ma się uczulenie na słońce albo że nie chcemy na buzi mieć więcej piegów albo jakikolwiek inny konkretny powód - naczynka, cera wrażliwa itd.
różne problemy z cerą są tak powszechne, że ludzie to jednak akceptują

gorzej z białą skórą latem mimo zrozumienia ludziom aż się ciśnie na usta, że chociaż trochę słoneczka na pewno nie zaszkodzi - może się przydać samoopalacz (tylko jak go używac razem z kwasami..mhmm)
mam to samo, nie ma to jak samoopalacz i AD
sylwiani jest offline  
Stary 2006-08-08, 19:21   #1273
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez blueania Pokaż wiadomość
jeśli chodzi o matowanie to przykładam chusteczkę hig\ieniczną do twarzyjak filtr wsiąknie. parsol nie lubi talku i miki ale to już dziewczyny napisały a ja dodam jeszcze tlenek cynku, więc jak wybierzesz kremy z zawartością Parsolu 1789 to unikaj tego . na Avene możesz stosować wszystko

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-11-22 o 00:15 Powód: Dodanie cytatu
Emilia1 jest offline  
Stary 2006-08-13, 17:25   #1274
Basia39
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Smok
Ten podkład pudrowy w kompakcie to takie cuś, o jakim pisałam ostatnio, że mnie takie kompakty zauroczyły. Zawsze podkład w kompakcie mi się kojarzył z kremowym, miałam taki raz i więcej się do tego nie zbliżałam, aż dokonałam epokowego odkrycia, że sa takie podkłady w kompakcie pudrowe.
Smoku dzięki Tobie nabyłam (o czym już wiesz z innego źródła) taki właśnie podkład pudrowy w kompakcie Matmate 01, dziś się nim pierwszy raz umalowałam i jestem bardzo zadowolona Miałam obawy, czy odcień będzie odpowiedni, bo brałam w ciemno ale okazało się, że jest wprost idealny, taki jak chciałam.
Nałożyłam go na mleczko Avene przypudrowane jedwabnym Hauschką i trzyma się całkiem nieźle.

Załaczam fotki puderku i mnie w tym puderku

Edytowane przez Basia39
Czas edycji: 2007-01-25 o 10:51
Basia39 jest offline  
Stary 2006-08-13, 17:43   #1275
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Basiu, dzięki bardzo, serduszko mi się raduje, jak komuś moje pomysły się podobają. Kompakcik super fajny, ładny kolor, ślicznie wygląda na buzi, właściwie jakby go nie było, idealna, zadbana cera. Zmieniłaś kolor włosów? Chyba korzystniej wyglądasz w tych ciemnych, sama miałam kiedyś taką fryzurę.
Smok jest offline  
Stary 2006-08-13, 17:52   #1276
Basia39
Zakorzenienie

Smoku tak kompakcik dosłownie ma taki odcień jak moja skóra, która nie widziała od dawna słońca ani samoopalacza, a zjaśniała po witamince C
Szyji nie malowałam ale chyba się nie odcina
Tak kolor włosów zmieniłam, dzięki
Basia39 jest offline  
Stary 2006-08-13, 18:01   #1277
rzęsa
Zakorzenienie

GG do rzęsa

Cytat:
Napisane przez Sandija
Lolitko, masz rację - nie zauważyłam

Dziewczyny, chciałam powiedzieć, że Trans jest boski!
Wszystko matuje, kolor boski - mam medium beige - i absolutnie nie ściąga. Mogę mieszać ze skrobią, mogę nie, a paszcza wygląda jak wyfotoszopowana - gładka, satynowa i taka brzoskwioniowa
sorki
czytam i czytam
co to za Trans ?

też chcę być wyfotoszopowana

Basiu - miło Cię widzieć
rzęsa jest offline  
Stary 2006-08-13, 18:06   #1278
agnieska
Zakorzenienie

chyba sypki Translucide z L'oreala

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=3453

agnieska jest offline  
Stary 2006-08-13, 19:49   #1279
Sandija
Gość

Cytat:
Napisane przez agnieska

Zgadza się

Basia, super wyglądasz, lepiej Ci w ciemnych włosach - ładnie Ci rysy się wyostrzyły
Jakim kompaktem się zachwycacie, bo coś się pogubiłam?

Stary 2006-08-13, 19:59   #1280
Basia39
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sandija
Basia, super wyglądasz, lepiej Ci w ciemnych włosach - ładnie Ci rysy się wyostrzyły
Jakim kompaktem się zachwycacie, bo coś się pogubiłam?
Sandijka dzięki za komplementa
A zachwycam się ja moim nowym nabytkiem Givenchy Matmate, ło tym:

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=9734
Basia39 jest offline  
Stary 2006-08-13, 20:03   #1281
Sandija
Gość

Powiem Ci, ze brzmi interesująco Jakoś nigdy o tym nie pomyślałam.A to fajnie wygląda na jesień/zimę. I łatwo się mazia tym po filtrach?

Stary 2006-08-13, 20:12   #1282
Basia39
Zakorzenienie

Sandija
Pomysłodawczynią stosowania pudrowych (nie kremowych) kompaktów na filtry i puder jedwabny Hauschki jest Smok Stwierdzam, że to świetny pomysł bo puderek dobrze się nakłada gąbeczką metodą stemplowania, nadaje kolorek i ładnie kryje.

Puder jedwabny Hauschki matuje filtr i stanowi jdnocześnie izolację pomiędzy filtrem a pudrowym podkładem. Nadaje się na każdą porę roku
Basia39 jest offline  
Stary 2006-08-13, 20:13   #1283
Kate30
Zakorzenienie

Basiu ślicznie wyglądasz, oczy cudo, fryzura świetna i ta cera - och!!!
Kate30 jest offline  
Stary 2006-08-13, 20:14   #1284
Sandija
Gość

No to w takim razie gratulacje dla Smoka A Smok też ma karnację wpadająca w roż? Bo chciałam poznać wrażenia kogoś żołtego jak ja.

Stary 2006-08-13, 20:18   #1285
rzęsa
Zakorzenienie

GG do rzęsa

Cytat:
Napisane przez agnieska
ups a ja myślałam, że jakaś gorąca nowość
rzęsa jest offline  
Stary 2006-08-13, 20:29   #1286
Basia39
Zakorzenienie

Kate dzięki
Sandija ja po prostu jestem chłodnym typem kolorystycznym i dlatego używam puderków w kolorkach neutralnych, bez domieszki żółtego, czy pomarańczowego, jeśli ma być jakaś domieszka to jedynie minimalna róziowego.
Ten odcień puderku wg. mnie jest właśnie taki neutralny no może ociupinkę delikatnie wpada w róż, choć z tego co wiem Noor ma taki sam puderek i wg. niej nie ma w nim żadnej domieszki róziu, a wręcz przeciwnie wpada w żółty Ja myślę, że on po prostu doskonale stapia się z cerą i dopasowuje jak kameleon

A odnośnie kolorku karnacji Smoka to musimy poczekać na Smoka
Basia39 jest offline  
Stary 2006-08-13, 20:33   #1287
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Cytat:
Napisane przez Sandija
No to w takim razie gratulacje dla Smoka A Smok też ma karnację wpadająca w roż? Bo chciałam poznać wrażenia kogoś żołtego jak ja.
Nie, Smok potrzebuje żółci, bo ma prosiaczkowaty wygląd.
Metodę juz wczesniej prezentowałam w tym wątku, ale jak dotąd nie budziła zainteresowania. Basia ma lepsze umiejętności marketingowe!!!!!
Ja takowego kompaktu nie posiadam, mam za to 2 inne:

Claryfying Compact Clinique kolor 01
DP Chanel Compact nr 50, w Polsce nie ma takiego numeru, dobry będzie dobry nr 30.

Metoda:

filtr+ Hauschka(ewentualnie skrobia Dry-flo+Hauschka) gąbką+ kompakt pudrowy stemplowany gąbką= piękny kolor, super mat, idealne krycie na każdą porę roku.
Smok jest offline  
Stary 2006-08-13, 20:58   #1288
Basia39
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Smok

Metoda:

filtr+ Hauschka (ewentualnie skrobia Dry-flo+Hauschka) gąbką + kompakt pudrowy stemplowany gąbką
= piękny kolor, super mat, idealne krycie na każdą porę roku.
To się nazywa dopiero chwyt marketingowy
Basia39 jest offline  
Stary 2006-08-13, 20:59   #1289
Sandija
Gość

Cytat:
Napisane przez Smok
Nie, Smok potrzebuje żółci, bo ma prosiaczkowaty wygląd.
Metodę juz wczesniej prezentowałam w tym wątku, ale jak dotąd nie budziła zainteresowania. Basia ma lepsze umiejętności marketingowe!!!!!
Co się dziwić, Basia załączyła zdjęcia - chyba nie ma mocniejszego argumentu
Ale że kompakt NA hauszkę, to bym nie wpadła. Muszę spróbować.

Szkoda, że ktoś żółty nie opisze wrażeń

Stary 2006-08-13, 21:00   #1290
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

No, ja żółta Ci opisałam.
Smok jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
filtry, filtry uv, makijaż

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości