Filtry UV a makijaż - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-08-15, 11:23   #1321
Basia39
Zakorzenienie

Dot.: Filtry UV a makijaż

Contax
Zgadzam się, ja wprawdzie od trzech dni dopiero stosuję swój kompakcik, ale już widzę, że na codzień ta metoda sprawdza sie najlepiej, bo jest prosta, nie wymaga ani wiele czasu ani zbytniej wprawy
Basia39 jest offline  
Stary 2006-08-15, 11:30   #1322
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

To może zgłoszę to do urzędu patentowego i zacznę pobierać opłaty?
Bardzo się cieszę, że i Wam się podoba, bo to proste i nieskomplikowane.

Contax, a jaki masz kompakcik?
Smok jest offline  
Stary 2006-08-15, 12:22   #1323
uskow
Zadomowienie

Smoku Twój patent to nałożenie kompaktu gąbeczką na filtr przypudrowany Hauszką czy tak?? Ale czy wtedy filtr się nie destabilizuje?

uskow jest offline  
Stary 2006-08-15, 12:49   #1324
obca
Zadomowienie

Cool Dot.: Filtry UV a makijaż

a ja jestem ciekawa po co właściwie ten puder Hauschki? nie wystarczyłby sam puderek prasowany?

i czy puder prasowany jest lepszy od płynnego (krem, mus itd) tylko z uwagi na pory czy jeszcze jakieś inne powody?

ja jak na razie nie nakładałam nic na filtry poza skrobią, ale ostatnio denerwuje mnie że w mocnym świetle widać takie białe drobinki "przyklejone" do buzi no i cera jest niestety daleka od ideału - i chciałabym jakoś wyrównać koloryt, żeby wyglądała trochę lepiej i bez tych białych osadów..
ale przy okazji nie chcę sobie zepsuć ochrony anty-UV

zastanawiam się teraz od czego zacząć..

i czy zmienić Antheliosa na Avenę jeśli chciałabym trochę pudru/podkładu?

Edytowane przez obca
Czas edycji: 2006-08-15 o 12:51 Powód: za dużo literówek ;)
obca jest offline  
Stary 2006-08-15, 12:53   #1325
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Cytat:
Napisane przez uskow
Smoku Twój patent to nałożenie kompaktu gąbeczką na filtr przypudrowany Hauszką czy tak?? Ale czy wtedy filtr się nie destabilizuje?
uskow, ale ja juz o tym pisałam, skrobia/Hauschka izoluje filtr od następnej warstwy pudrowej i niekorzystnych składników, tak twierdziła Basia, a czy się zdestabilizuje czy nie, to tylko w badanich laboratoryjnych może się okazać, my tylko możemy gdybać, też tak pisała Basia, jeśli chcesz to kładź na Avene, będziesz mieć pewność.
Smok jest offline  
Stary 2006-08-15, 12:59   #1326
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Cytat:
Napisane przez obca
a ja jestem ciekawa po co właściwie ten puder Hauschki? nie wystarczyłby sam puderek prasowany?

i czy puder prasowany jest lepszy od płynnego (krem, mus itd) tylko z uwagi na pory czy jeszcze jakieś inne powody?

ja jak na razie nie nakładałam nic na filtry poza skrobią, ale ostatnio denerwuje mnie że w mocnym świetle widać takie białe drobinki "przyklejone" do buzi no i cera jest niestety daleka od ideału - i chciałabym jakoś wyrównać koloryt, żeby wyglądała trochę lepiej i bez tych białych osadów..
ale przy okazji nie chcę sobie zepsuć ochrony anty-UV

zastanawiam się teraz od czego zacząć..

i czy zmienić Antheliosa na Avenę jeśli chciałabym trochę pudru/podkładu?
Obca, mieszasz strasznie: podkład we fluidzie, piance to jedno, puder prasowany to drugie, a kompakt pudrowy to trzecie. Kompakt pudrowy wygląda niczym puder prasowany, ale ma większe właściwości kryjące.
Jeśli nałożysz go gąbka wprost na 2 ml filtra, to zrobi Ci się błoto, breja, paćka, smugi, itd, poza tym 10 gr kompaktu skończy Ci się w tydzień, ani kompakt ani żaden puder nie zmatowo Ci filtra.
Hauschka/skrobia służy do zmatowania filtra i dodatkowo izoluje filtr od następnej wartswy pudrowej.
Skrobię należy kłaść gąbka lateksową, stemplując buzię, taka sama metoda przy kompakcie.
Jak chcesz, to zmień na Avene, ja Avene nie moge używać.
Smok jest offline  
Stary 2006-08-15, 15:29   #1327
obca
Zadomowienie

Red face Dot.: Filtry UV a makijaż

no wiem wiem, że mieszam i dziękuję za opis

matowienie skrobią znam już dośc dobrze, więc to dla mnie dośc jasne

ale ten fragment:
"Hauschka/skrobia służy do zmatowania filtra i dodatkowo izoluje filtr od następnej wartswy pudrowej."
dotyczy chyba tylko filtrów które mogą się zdestabilizować pod wpływem kolorówki? np. avene nie wymaga takiej "izolacji"?

pewnie było to już gdzieś wyjaśnione ale: czemu lepiej nakładać gąbeczką? chodzi własnie o to żeby była solidna warstwa izolacyjna?
ja dotychczas używałam pędzla do nakładania skrobi, wydawało mi się, że wtedy ściera sie jak najmniej nałożonego filtra (a w gąbeczkę mogłoby wsiąknąć sporo :0 )

a co do avene to też niezbyt mi się uśmiecha taka zmiana .. ale jeśli okaże się że to najlepsza opcja to wypróbowałabym spray Avenki który podobno jest dość lekki - zreszta makijaż ma być jak na razie opcją od czasu do czasu, a jak myślę o tych wszystkich próbach, testowaniu, szukaniu kolorów to trochę się odechciewa
obca jest offline  
Stary 2006-08-15, 15:44   #1328
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

[QUOTE=obca]no wiem wiem, że mieszam i dziękuję za opis

matowienie skrobią znam już dośc dobrze, więc to dla mnie dośc jasne

ale ten fragment:
"Hauschka/skrobia służy do zmatowania filtra i dodatkowo izoluje filtr od następnej wartswy pudrowej."
dotyczy chyba tylko filtrów które mogą się zdestabilizować pod wpływem kolorówki? np. avene nie wymaga takiej "izolacji"?

pewnie było to już gdzieś wyjaśnione ale: czemu lepiej nakładać gąbeczką? chodzi własnie o to żeby była solidna warstwa izolacyjna?
ja dotychczas używałam pędzla do nakładania skrobi, wydawało mi się, że wtedy ściera sie jak najmniej nałożonego filtra (a w gąbeczkę mogłoby wsiąknąć sporo :0 )
QUOTE]

Avene w zasadzie nie wymaga izolacji, ale nie kładź kompaktu wprost na filtr, bo żaden kompakt, puder nie zmatowi Ci filtra tak jak skrobia, poza tym wyjdzie Ci na twarzy piękne błotko, o czym już pisałam.

Dlaczego gąbka: bo w nią nie wsiąka skrobia/Hauschka, tak jak np. pędzel, czy płatek pochłania część mieszanki pudrowej, ona nic nie chłonie, można nałożyć cienką warstwę właśnie, a nie jakąś super grubą dla izolacji, nie bieli tak mocno, poza tym, jak nałożę pędzlem, to ta skrobia zostaje na powierzchni w postaci pyłku i z bliska ją widać, gąbka "wciska" niejako tę skrobię, że jej nie widać. Spróbuj może, nie tylko ja polecam taką gąbkę, Erato i inne filtrofanki też.
Smok jest offline  
Stary 2006-08-15, 16:12   #1329
beoneself
Zakorzenienie

Jeszcze moje pytanie, bo bardzo mnie zainteresował temat kompaktów - czy kompakt pudrowy a puder w kompakcie, to to samo?
beoneself jest offline  
Stary 2006-08-15, 16:49   #1330
obca
Zadomowienie

Red face Dot.: Filtry UV a makijaż

dziękuję bardzo za cierpliwe wyjaśnienia

mam nadzieje, że te pytania nie padały tu już 23567 razy

i nie chciałabym już męczyć ale ...
nie zwróciłam wcześniej uwagi na żadne informacje o tych gąbeczkach i mnie to zaciekawiło
czy dobra będzie jakakolwiek gąbka z drogerii czy warto poszukać jakiejś konkretnej (firmy czy cuś w tym stylu)?
nawet nie wiem czy wszystkie tego typu gąbki są lateksowe czy trzeba szukać informacji o rodzaju materiału :0

kiedyś daawno temu miałam w swoich rączkach jakąs gąbkę do podkładu ale nie zagościła u mnie na dłużej - może czas to zmienić
obca jest offline  
Stary 2006-08-15, 17:17   #1331
Basia39
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez beoneself
Jeszcze moje pytanie, bo bardzo mnie zainteresował temat kompaktów - czy kompakt pudrowy a puder w kompakcie, to to samo?
Właściwa nazwa to podkład w kompakcie, mówimy potocznie tutaj kompakt pudrowy dla podkreślenia, iż chodzi o podkład w kompakcie o fakturze pudrowej nie kremowej, bo tylko taka spełnia wszystkie cechy o jakich pisała Smok. Podkład w kompakcie o fakturze kremowej nie nadaje się do nakładania na filtr i warstwę izloacyjną w postaci pudru jedwabnego Hauschki czy skrobii.
Basia39 jest offline  
Stary 2006-08-15, 17:24   #1332
beoneself
Zakorzenienie

Czyli nie to samo Dzięki za wyjaśnienie.
beoneself jest offline  
Stary 2006-08-15, 17:26   #1333
Basia39
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez obca
czy dobra będzie jakakolwiek gąbka z drogerii czy warto poszukać jakiejś konkretnej (firmy czy cuś w tym stylu)?
nawet nie wiem czy wszystkie tego typu gąbki są lateksowe czy trzeba szukać informacji o rodzaju materiału :0
Gąbki do nakładania podkładu występują w dwóch odmianach: syntetycznej (lateksowej) i naturalnej. Ponieważ naturalne należy przed użyciem zamoczyć w zimnej wodzie i dokładnie wycisnąć, a my mamy nakładać kompakt suchą gąbką szukaj gąbek lateksowych do nakładania podkładu, nieważne jakiej firmy.

Acha te gąbeczki mogą mieć przeróżne kształty.

Edytowane przez Basia39
Czas edycji: 2007-01-25 o 10:51
Basia39 jest offline  
Stary 2006-08-15, 20:29   #1334
joasiak1
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
GG do joasiak1

No, czytam o kompaktach tu, czytam na Femi i tylko cieszę się, że Sephora daleko, bo wyczerpałam już swój limit zakupowy na ten miesiąc...
A na serio, niech no tylko dopadnę łódzką Sephorę, to z pustymi "ręcami" na pewno nie wyjdę
Dzięki Wizażowi oswoiłam róż, brązer, to i kompakt oswoję

A na razie zastanawiam się tylko nad odcieniem, bo ja żółta jestem, ale nie aż tak potwornie jasnożółta... Z tych Sephorowych kompatktów to chyba D20 byłoby za jasne, nie?
joasiak1 jest offline  
Stary 2006-08-15, 20:41   #1335
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

D20 wcale nie jest takie super jasne, bladawe, tak przynajmniej zapamiętałam. Miłych łowów w przyszłości.
Smok jest offline  
Stary 2006-08-16, 08:32   #1336
keyka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez justa79
keyka, witaj a co konkretnie miałaś z Biodermy i co się działo? filtry spływały Ci do oczu czy co?
justa79 no wiec, mialam krem tonujacy50+ i mieszalam go (jak mialam mozliwosc) z bezzbarwna 50+ do cery suchej. Nie zauwazylam zeby splywaly z twarzy, tylko prawdopodobnie pod wplywem temp parowaly:/ i jakiegos skladnika nie lubily moje oczy. Nie wiedzialam, ze jestem az taka wrazliwa i wycierajac lzy na nowo wcieralam krem !!
Moja teorie potwierdzil lekarz w tamtej aptece, zalecajac dodatkowo krople i masc do oczu, ale mowie ze wystaczylo w moim przypadku zmienic filtr na Iwostin i dolegliwosci z oczami ustaly

Teraz w Polsce powrocilam do Biodermy i jest OK, nic nie piecze, a i sam kolor tej tonujacej jest teraz jak dla mnie.
keyka jest offline  
Stary 2006-08-16, 08:45   #1337
beoneself
Zakorzenienie

Może to alkohol tak Ci podrażniał oczy? Do nowej Biodermy oczywiście musieli go dorzucić
beoneself jest offline  
Stary 2006-08-16, 14:03   #1338
aneczka8
Zadomowienie

Witam Was Wszystkie
Jestem tu nowa i do tej pory mialam blade pojecie o filtrach a jesli juz to uzuwalam ich tylko na plaze Od teraz dzieki Wam z wizazu chce zaczac uzyac codziennie filtry filtry i jeszcze raz filtry Przeczytalam wiele watkow w biochemii ale tego tyle jest ze po jakims czasie odpadalam. Moje pytanie moze sie wydac dla was banalne ale ja nie wiem ktory filrt aveny kupic Mam cere mieszana i tak wszystko splywa mi z twarzy a jak przegladalam sobie strony aptek to jest tam kilka kremikow z filtrem 50 i boje sie ze kupie za ciezki a nie znalazlam takiego specjalnie do twarzy. Ach i jeszcze jestem Wam za jedno wdzieczna za puder jedwaby Hauschki ze tez czlowiek nie wiedzial ze takie cuda istnieja .
aneczka8 jest offline  
Stary 2006-08-16, 14:13   #1339
Basia39
Zakorzenienie

Witaj aneczko
Najlepiej poczytaj sobie oceny poszczególnych filtrów na KWC na początek:

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/kategoria.php?kat=155

a następnie wątki o poszczególnych filtrach założone na tym forum.

Każda z nas ma swoich faworytów w tej dziedzinie, to co jednej pasuje, drugiej niekoniecznie. I tak moim faworytem (mam cerę mieszaną) jest emulsja Avene 50+. Link do wątku:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=emulsja+Avene

Życzę miłego studiowania
Basia39 jest offline  
Stary 2006-08-16, 14:20   #1340
aneczka8
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Basia39
Witaj aneczko
Najlepiej poczytaj sobie oceny poszczególnych filtrów na KWC na początek:

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/kategoria.php?kat=155

a następnie wątki o poszczególnych filtrach założone na tym forum.

Każda z nas ma swoich faworytów w tej dziedzinie, to co jednej pasuje, drugiej niekoniecznie. I tak moim faworytem (mam cerę mieszaną) jest emulsja Avene 50+. Link do wątku:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=emulsja+Avene

Życzę miłego studiowania
Dziekuje bardzo za odpowiedz tak to jest jak czlowiek tyle czasu zyje w nieswiadomosci a potem sam sie gubi w nawale informacji Zabieram sie za czytanie.
aneczka8 jest offline  
Stary 2006-08-16, 14:21   #1341
Kate30
Zakorzenienie

Basiu pytałam na plotkach, ale chyba ci umknęło moje pytanie - jak mascara LRP? Jesteś z niej zadowolona?
Kate30 jest offline  
Stary 2006-08-16, 14:51   #1342
Basia39
Zakorzenienie

Kate faktycznie umknęło
Kupiłam ten Respectissime Mascara Duoscopic (tusz z bazą 2w1 wydłużający).
Na początku przeraziła mnie trochę ta ogromna szczoteczka , po kilku użyciach doszłam jednak do jako takiej wprawy, ale jednak mniejsza byłaby poręczniejsza.
Tusz nie podrażnia, jest bardzo trwały, nie rozmazuje, nie kruszy się, nadaje ładny kolor i faktycznie wydłuża rzęsy. O działaniu odżywczym wypowiedzieć się nie mogę bo zbyt krótko go używam, poza tym nie maluje się codziennie. Ogólnie jednak jestem zadowolona

Zaraz dodam recenzję do KWC, bo zapomniałam

Edytowane przez Basia39
Czas edycji: 2006-08-16 o 15:42
Basia39 jest offline  
Stary 2006-08-16, 22:04   #1343
agnieska
Zakorzenienie

pochwalę się - kupiłam dziś podkład w kompakcie Sephory

agnieska jest offline  
Stary 2006-08-16, 22:08   #1344
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Cytat:
Napisane przez agnieska

A jak wrażenia?
Smok jest offline  
Stary 2006-08-16, 22:14   #1345
beoneself
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agnieska
Jaka szybka Ledwo się dowiedziałyśmy o patencie to już kupiła )
beoneself jest offline  
Stary 2006-08-16, 22:34   #1346
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Smok
A jak wrażenia?
Jeszcze nie mam pojęcia, jutro pierwsze testy dopiero 40 min temu wrociłam do domu (63 km od Wrocka ) i raczej swojej obolałej gęby od Isotrexinu nie będę męczyć kolejnymi demakijażami i smarowaniami

Be - no nie taka szybka... długo nie uległam, bo mam zapas podkładów, ale jak ostatnio robi mi się fantastyczne ciasto z kruszonką na buzi... stwierdziłam, że warto spróbować

agnieska jest offline  
Stary 2006-08-16, 22:54   #1347
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

A jaki masz kolor?
Smok jest offline  
Stary 2006-08-16, 22:57   #1348
agnieska
Zakorzenienie

D25 własnie go wysupłałam z folii, fajny pomysł z tym lekko antypoślizgowym (bo to chyba to? w każdym bądź razie zmniejsza ryzyko wylądowania na kafelkach) pudełkiem

agnieska jest offline  
Stary 2006-08-16, 23:30   #1349
beoneself
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agnieska
ostatnio robi mi się fantastyczne ciasto z kruszonką na buzi... stwierdziłam, że warto spróbować
Grrrr mam to samo.
Na dodatek nie mogę sobie z korektorem poradzić Kupiłam w końcu tego Ever Fresha.
beoneself jest offline  
Stary 2006-08-17, 00:40   #1350
agaku
Rozeznanie

Ja też uległam Smokowi i Basi39 i jestem posiadaczką podkładu w kompakcie Sephory (kolor D25). Jestem po pierwszych testach i:

- wydaje mi się, że mogłam dobrać sobie jaśniejszy kolor (choć do bladolicych nie należę) - może to być spowodowane tym, że baaardzo dawno nie miałam na twarzy podkładu czy pudru (takiego z kolorkiem );
- w związku z powyższym jestem zszokowana ilością płatków kosmetycznych, które muszę zużyć do demakijażu;
- ostatnio Hauschka nie dogaduje mi się z AL (nareszcie koniec tuby ) i podkreśla odchodzące po Atredermie skórki - po nałożeniu Sephory jest tak samo, na twarzy ciasto z kruszonką

Dziękuję wam dziewczyny za nowy patent, muszę popracować jeszcze nad techniką nakładania tego podkładu (dociskać? rozcierać na twarzy?). Niedawno zrobiłam peeling, usunęłam łuszczące się po Atredermie skórki, ciąg dalszy testów nastąpi
agaku jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
filtry, filtry uv, makijaż

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości