Filtry UV a makijaż - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-08-18, 20:34   #1411
agnieska
Zakorzenienie

Dot.: Filtry UV a makijaż

Swoją drogą palomino, dawno Cię na wizażu nie widziałam a może taka ograniczona w kwestii wyboru tematyki jestem, że nie widziałam

agnieska jest offline  
Stary 2006-08-18, 20:49   #1412
-magdusia-
Raczkowanie

Basiu, właśnie siedzę i patrzę sobie na mój matmate mat sugar
Kolor jest rzeczywiście bardzo jasny, w życiu takiego jasnego nie widziałam i mam nadzieję, że mi podpasuje. Jak tak na niego patrzę, to rzeczywiście wydaje się nie wpadać ani w róż ani w żółć Jutro go na pewno wypróbuję
Ja też mam napisy od polskiego dystrybutora, a dodatkowo pasek zabezpieczający przed kradzieżą . Zastanawiam się co powiem ochronie jak niechcący włożę puder do torebki i wejdę do sephory... TY to masz nosa do okazji
Basia, a powiedz mi czy te gąbeczki (lateksowe, tak?) to się myje normalnie w szamponie? Bo ja do tej pory to używałam tylko takich puszków do pudru sypkiego i nie wiem czy ten lateks się nie połamie

Agnieska, on może Ci podpasować. Czytałam gdzieś, że miałaś próbkę avene couvrance nr 02, ja też ją miałam i ona zdecydowanie za ciemna, więc myślę że jesteśmy podobnie białe
-magdusia- jest offline  
Stary 2006-08-18, 20:56   #1413
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez -magdusia-
Ja też mam napisy od polskiego dystrybutora, a dodatkowo pasek zabezpieczający przed kradzieżą . Zastanawiam się co powiem ochronie jak niechcący włożę puder do torebki i wejdę do sephory...
Jak pasek nie jest rozmagnesowany to może dzwonić przy bramkach w różnych sklepach, nie tylko w Sephorze. Lepiej go usuń.

Cytat:
czy te gąbeczki (lateksowe, tak?) to się myje normalnie w szamponie? Bo ja do tej pory to używałam tylko takich puszków do pudru sypkiego i nie wiem czy ten lateks się nie połamie
Gąbeczki lateksowe można prać w łagodnych szamponach, mydłach czy żelach do mycia twarzy.
Contax jest offline  
Stary 2006-08-18, 21:06   #1414
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Agnieska, on może Ci podpasować. Czytałam gdzieś, że miałaś próbkę avene couvrance nr 02, ja też ją miałam i ona zdecydowanie za ciemna, więc myślę że jesteśmy podobnie białe
dzięki kusicie

agnieska jest offline  
Stary 2006-08-18, 21:09   #1415
Basia39
Zakorzenienie

Cytat:
Basiu, właśnie siedzę i patrzę sobie na mój matmate mat sugar
Kolor jest rzeczywiście bardzo jasny, w życiu takiego jasnego nie widziałam i mam nadzieję, że mi podpasuje. Jak tak na niego patrzę, to rzeczywiście wydaje się nie wpadać ani w róż ani w żółć Jutro go na pewno wypróbuję

O super, że już go masz w łapkach
Będę czekać na relację z testów.

Ja też mam napisy od polskiego dystrybutora, a dodatkowo pasek zabezpieczający przed kradzieżą . Zastanawiam się co powiem ochronie jak niechcący włożę puder do torebki i wejdę do sephory... TY to masz nosa do okazji

Ja też mam ten pasek w środku. Wyglada na to, że to puderki rodem z Sephory

Basia, a powiedz mi czy te gąbeczki (lateksowe, tak?) to się myje normalnie w szamponie? Bo ja do tej pory to używałam tylko takich puszków do pudru sypkiego i nie wiem czy ten lateks się nie połamie

Ja te gąbeczki lateksowe myję w żelu (tym samym którym zmywam buźkę) wieczorem i rano już są suche.
...
Basia39 jest offline  
Stary 2006-08-18, 21:15   #1416
-magdusia-
Raczkowanie

Dzięki Kasiu za szybką odpowiedź. Masz PW
Jutro zdam relację na forum jak mi się sprawuje nowy nabytek.
-magdusia- jest offline  
Stary 2006-08-18, 21:21   #1417
palomino
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agnieska
Swoją drogą palomino, dawno Cię na wizażu nie widziałam a może taka ograniczona w kwestii wyboru tematyki jestem, że nie widziałam
Eee tam tematyki
Po prostu trudno teraz (przy moim obecnym trybie zycia i pracy) spełnić dwa kryteria jednoczesnie tzn: 1. zeby interesujący mnie wątek byl na tyle krótki zebym w ogole miala czas go przeczytac i 2. żeby jednoczesnie pozostalo mi tyle czasu zebym jeszcze zdazyla cos odpisac

ssmoki
i udanych wyborow. Musze powiedziec, wracajac do tematu że po wyprobowaniu stada podkladow z gornej polki paradoksalnie najbardziej podpasowal mi sredniopolkowy max-factor color adapt 40 (jest bardzo jasny). Nawet sprowadzony z usa Double Wear EL (kolor Bone - piękny bez), ktory to podklad uwazalam ze swietny, nie jest az tak dobry jak MF. No ale to trzeba probowac do skutku, bo niestety w przypadku podkladow kazdemu pasuje dokladnie co innego
Stary 2006-08-18, 21:27   #1418
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Dzięki Kasiu za szybką odpowiedź. Masz PW
Jutro zdam relację na forum jak mi się sprawuje nowy nabytek.
Trzymam kciuki - mam nadzieję, że ten puderek nie pociemnieje.
Contax jest offline  
Stary 2006-08-18, 21:49   #1419
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez Contax
Jak pasek nie jest rozmagnesowany to może dzwonić przy bramkach w różnych sklepach, nie tylko w Sephorze. Lepiej go usuń.
albo zawijaj w sreberko od czekolady

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline  
Stary 2006-08-18, 22:35   #1420
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez palomino
Eee tam tematyki
Po prostu trudno teraz (przy moim obecnym trybie zycia i pracy) spełnić dwa kryteria jednoczesnie tzn: 1. zeby interesujący mnie wątek byl na tyle krótki zebym w ogole miala czas go przeczytac i 2. żeby jednoczesnie pozostalo mi tyle czasu zebym jeszcze zdazyla cos odpisac

ssmoki
i udanych wyborow. Musze powiedziec, wracajac do tematu że po wyprobowaniu stada podkladow z gornej polki paradoksalnie najbardziej podpasowal mi sredniopolkowy max-factor color adapt 40 (jest bardzo jasny). Nawet sprowadzony z usa Double Wear EL (kolor Bone - piękny bez), ktory to podklad uwazalam ze swietny, nie jest az tak dobry jak MF. No ale to trzeba probowac do skutku, bo niestety w przypadku podkladow kazdemu pasuje dokladnie co innego
Ja wypróbowałam stado podkładów ze średniej półki, a narazie najlepiej jestem nastawiona do MF Lasting Performance i... Maybelline EverFresh za niecałe 20zł, ale trwałość powalająca i narazie stop na zakupy podkładów (bo jednak ta nowa Avenka nie kryje jakoś powalająco, dla mnie to takie średnie krycie), muszę zużyć tych 4 czy 5 tubek

agnieska jest offline  
Stary 2006-08-18, 23:02   #1421
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Cytat:
Napisane przez agnieska
Ja wypróbowałam stado podkładów ze średniej półki, a narazie najlepiej jestem nastawiona do MF Lasting Performance i... Maybelline EverFresh za niecałe 20zł, ale trwałość powalająca i narazie stop na zakupy podkładów (bo jednak ta nowa Avenka nie kryje jakoś powalająco, dla mnie to takie średnie krycie), muszę zużyć tych 4 czy 5 tubek

No, ja też lubiłam MF LP, ale w połączeniu z Avene robił mi masakrę na twarzy, Everfresh ze mnie schodzi w locie błyskawicy, Colour Adapt odpada ze względu na silikony. Kilka tubek też mam zachomikowanych w lodówce, część oddam mamie.
Smok jest offline  
Stary 2006-08-19, 18:48   #1422
-magdusia-
Raczkowanie

A więc jak obiecałam tak piszę.
Dziś był pierwszy dzień testów matmate nr 01 mat sugar:
Kolor jak dla mnie jest dopasowany idealnie ( ). Nie wpada ani w róż ani w żółć ( ). Nie ciemnieje i podoba mi się.
Kurcze mam tylko jedno ale: ja nie wiem czy ja go dobrze nakładam . Nie miałam dawno takich kompaktów, a gąbeczkę lateksową to pierwszy raz obsługiwałam. No więc na początku położyłam filtr (biodermę fluid 50+), na niego jedwabny hauschki i potem matmate. Próbowałam go stemplować, tak jak pisała Basia, ale on się kurcze tak idealnie stapia z cerą że nie wiem czy go równomiernie udało mi się położyć... Muszę jeszcze poćwiczyć
No i niestety niezbyt dobrze kryje, musiałam użyć jeszcze korektora, ale może jestem jeszcze niewprawiona w jego obsłudze i dlatego to tak
-magdusia- jest offline  
Stary 2006-08-19, 19:13   #1423
Basia39
Zakorzenienie

Cytat:
A więc jak obiecałam tak piszę.
Dziś był pierwszy dzień testów matmate nr 01 mat sugar:
Kolor jak dla mnie jest dopasowany idealnie ( ). Nie wpada ani w róż ani w żółć ( ). Nie ciemnieje i podoba mi się.

Cieszę się bo to chyba najważniejsze, dobrać kolor idealnie to niełatwa sprawa, często niemożliwa

Kurcze mam tylko jedno ale: ja nie wiem czy ja go dobrze nakładam . Nie miałam dawno takich kompaktów, a gąbeczkę lateksową to pierwszy raz obsługiwałam. No więc na początku położyłam filtr (biodermę fluid 50+), na niego jedwabny hauschki i potem matmate. Próbowałam go stemplować, tak jak pisała Basia, ale on się kurcze tak idealnie stapia z cerą że nie wiem czy go równomiernie udało mi się położyć... Muszę jeszcze poćwiczyć

No to dobrze nakładałaś U mnie też idealnie stapia się z cerą w związku z tym maluję się zawsze przy oknie w świetle dziennym, wtedy widzę dokładnie, gdzie jeszcze ewentualnie się "zagąbkować"

No i niestety niezbyt dobrze kryje, musiałam użyć jeszcze korektora, ale może jestem jeszcze niewprawiona w jego obsłudze i dlatego to tak

magduś no i prawidłowo, bo do ukrywania defektów służy korektor a nie podkład. On kryje, ale drobne niedoskonałości tylko, dla mnie wystarczająco, nie używam korektora, wszystko zależy od cery.
...
Basia39 jest offline  
Stary 2006-08-19, 19:53   #1424
-magdusia-
Raczkowanie

Dziękuję Ci Basiu za sugestię, rzeczywiście nie malowałam się przy dziennym świetle, tylko w przedpokoju. Jutro pójdę bliżej okna

Nie spodziewałam się, że ten puder będzie krył, on jest raczej idealny dla cer bezproblemowych (takich jaką masz Ty Basiu). Wydaje mi się że on nie kryje też małych zaczerwienień. Mnie to nie przeszkadza. Mimo że mam dość dużo przebarwień nie używam ciężkich podkładów, wybieram raczej te lżejsze, bo uważam że lepiej żeby mi coś tam było widać niż żebym miała na twarzy maskę. Chciałam tylko ostrzec dziewczyny, które może chcą się na niego skusić, że on może nie spełnić pokładanych oczekiwań. Moje spełnił. Przede wszystkim nie ciemnieje. U mnie to duży sukces. Bo każdy podkład i puder sypki na dowolnym filtrze przybiera u mnie kolor o 2 tony ciemniejszy. Jestem zadowolona z matmata
Dziękuję Ci Basiu za ten Twój marketing
-magdusia- jest offline  
Stary 2006-08-19, 20:10   #1425
Basia39
Zakorzenienie

magdusia kamień z serca
Basia39 jest offline  
Stary 2006-08-20, 08:24   #1426
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Przede wszystkim nie ciemnieje. U mnie to duży sukces. Bo każdy podkład i puder sypki na dowolnym filtrze przybiera u mnie kolor o 2 tony ciemniejszy.
Super, że w końcu znalazłaś puder, który nie ciemnieje

Cytat:
W przypadku kompaktu krycie uzyskuje się poprzez nałożenie grubszej warstwy. Dlatego można je stosować na sucho i mokro, przy stosowaniu na sucho efekt jest bardziej subtelny, a przy użyciu mokrej gąbeczki uzyskany efekt jest mocniej kryjący. Jak piszesz, że idealnie stapia się ze skórą to spróbuj problematyczne miejsce przystęplować kilka razy.
Contax jest offline  
Stary 2006-08-20, 09:56   #1427
Basia39
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Contax
W przypadku kompaktu krycie uzyskuje się poprzez nałożenie grubszej warstwy. Dlatego można je stosować na sucho i mokro, przy stosowaniu na sucho efekt jest bardziej subtelny, a przy użyciu mokrej gąbeczki uzyskany efekt jest mocniej kryjący. Jak piszesz, że idealnie stapia się ze skórą to spróbuj problematyczne miejsce przystęplować kilka razy.
Contax tylko w tym sposobie opatentowanym przez Smoka używania podkładu w kompakcie na puder jedwabny Hauschki właśnie chodzi o to, że nakładmy go suchą gąbeczką, a nie mokrą. Oczywiście również na sucho można problematyczne miejsca "zagąbkować" kilkakrotnie tylko, trzeba uważać, aby nie przesadzić i nie uzyskać efektu "ala pudernica" to tak samo jak z podkładem we fluidzie, im więcej warstw, tym efekt mniej naturalny, dlatego do tuszowania wiekszych defektów lepiej używać korektorka.
Basia39 jest offline  
Stary 2006-08-20, 10:18   #1428
Contax
Zakorzenienie

Basiu nie dokładnie przeczytałaś mój post w kontekście odpowiedzi na post Madzi!
Ja nie rozważam sposobu nakładania wg patentu Smoka, tylko problem zakamuflowania problematycznych miejsc na twarzy .

Poza tym kompakty zarówno pudrowe, jak i kremowe, zawierają więcej pigmentów niż fluidy, stąd łatwiej nimi zatuszować mankamenty cery, bez uzyskania tapety jak to ma miejce przy warstwowym użyciu fluidu.
Contax jest offline  
Stary 2006-08-20, 10:44   #1429
Basia39
Zakorzenienie

Contax a tu właśnie chodzi o uzyskanie porządanego efektu stosując patent Smoka, bo po to Madzia kupiła ten kompakt. A to, że kompakty ogólnie można nakładać na dwa sposoby na sucho i na mokro i, że dzielimy je na pudrowe i kremowe to już ogólne informacje, ale z pewnością bardzo przydatne Zgadzam się również, że kompakty zawierają więcej pigmentów i można nimi łatwiej zatuszować mankamenty cery, tyle, że drobne mankamenty, jak ktoś ma więcej do ukrycia do jednak korektorek jest niezastąpiony. Generalnie czy to podkład w kremie, fluidzie, czy kompakcie to jego rolą nie jest tuszowanie niedoskonałości cery, do tego służy zawsze korektorek
Basia39 jest offline  
Stary 2006-08-20, 18:38   #1430
moniga
Rozeznanie

Dziewczyny, szukam pudru sypkiego, który matowiłby, ujednolicał, krył, i nie złaził z twarzy po 3 godzinach. No i nie zapychał ! Za dużo żadam?

No, ale może ... wiara czyni cuda

Pomożecie?
Stary 2006-08-20, 18:46   #1431
Contax
Zakorzenienie

Monika czy Ty chcesz ten puderek sypki na filtry? Bo jak tak, to będzie problem

U mnie najlepiej zachowuje się sypki Hauschki, położony bezpośrednio na filtr, matowi jakieś 3-4 godziny, ujednolica kolor i troszkę kryje.
A w normalnym makeupie polecam pudry Guerlaina, fajny ma też rozświetlający Clinique. Oba są naprawdę godne polecenia.

=> http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=3337
=> http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...hp?produkt=283
Contax jest offline  
Stary 2006-08-20, 18:54   #1432
moniga
Rozeznanie

Filtry, filtry ...
A gdybym je położyła na dry flo, to co by było?
Stary 2006-08-20, 19:02   #1433
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez moniga
Filtry, filtry ...
A gdybym je położyła na dry flo, to co by było?
Ja kładłam na dry flo puder Guerlaina i powiem Ci szczerze, nie byłam zadowolona z efektu końcowego - tapeta. Robiłam mieszankę dry flo + guerlain + skrobia ryżowa, w różnych proporcjach i też mi nie pasowało. Może to wina dry flo, która mnie jako taka nie odpowiada, jest zbyt widoczna. W końcu kupiłam Hauschki jedwabny i rozświetlający, i jest OK.
Contax jest offline  
Stary 2006-08-20, 19:09   #1434
moniga
Rozeznanie

Rozumiem, dzięki
Stary 2006-08-20, 20:33   #1435
Contax
Zakorzenienie

Monika a myślałś o sypkim Lorealu => http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=3453
Wiem, że Dziewczyny go mieszają ze skrobią, czy dry flo i są zadowolone. Ja też mam w planach kupno tego puderku. Poza tym jest w miarę bezpieczny dla filtrów.
Contax jest offline  
Stary 2006-08-21, 03:37   #1436
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez moniga
Dziewczyny, szukam pudru sypkiego, który matowiłby, ujednolicał, krył, i nie złaził z twarzy po 3 godzinach. No i nie zapychał ! Za dużo żadam?

No, ale może ... wiara czyni cuda

Pomożecie?
Monika coś się ostatnio lenisz kobitko, wcale cię nie widać u nas. Poproszę o więcej postów w miarę możliwości .

Mój typ to sypki H pół na pół z dry-flo, lub w drugiej równie udanej wersji, pół na pół z kukurydzianką zwykłą. Polecam.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-08-21, 07:17   #1437
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Contax
Monika a myślałś o sypkim Lorealu => http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=3453
Wiem, że Dziewczyny go mieszają ze skrobią, czy dry flo i są zadowolone. Ja też mam w planach kupno tego puderku. Poza tym jest w miarę bezpieczny dla filtrów.
Tylko ten pudr nic nie kryje, jest transparentny. Wydaje mi się,że najlepszym rozwiązaniem jest najpierw zmatowić filtr, np: jedwabną Hauschką lub Dry flo, a nastepnie nałozyć coś kryjącego w kompakcie lub kamieniu .
Paula07 jest offline  
Stary 2006-08-21, 09:01   #1438
uskow
Zadomowienie

Kate30!! Nie poznałam CIĘ Pomyślała że nową koleżankę w wątku mamy, patrze na nick a to ty A gdzie Halle?

uskow jest offline  
Stary 2006-08-21, 10:37   #1439
Nikita-v
Zadomowienie

dziewczyny doradzicie.. z racji tego iż przerzuciłam sie na filtry Avenki i mogę używac teraz kolorówki, zdobyłam puder rozswietlajacyh Sephory zachęcona dobrymi recenzjami na KWC... ale szczerze mówiac to moj pierwszy rozswietlający puder.. jak go wiec nakładac? tylko na kosci policzkowe jak róż? czy delikatnie omieść całą twarz? nie koniecznie chce wygladac jak Bożo Narodzeniowa choinka.. a raczej troszke zdrowiej.. bo przesuszona skóra + skrobia dają efekt zmęczonej twarzy..
Nikita-v jest offline  
Stary 2006-08-21, 12:19   #1440
Basia39
Zakorzenienie

Ja mam z Sephory ten różowy, nakładam go na kości policzkowe zamiast różu i delikatnie na skronie, czasem na powieki.
Basia39 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
filtry, filtry uv, makijaż

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości