Filtry UV a makijaż - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-09-19, 11:12   #1591
Voodia
Wtajemniczenie

Dot.: Filtry UV a makijaż

Ja ostatnio zakupiłam Kolastynę Satin Make-up i na razie jestem bardzo zadowolona Nakładam ją na DP; wprawdzie nie matuje, ale ładnie wyrównuje koloryt, lekko kryje i- co teraz dla mnie bardzo ważne- nawilża!. Moja skóra w końcu nie jest przesuszona po antku i wieczornej kuracji AD

Aha, podkład trzyma się cały dzień (nakładam na niego trochę skrobi z Translucidem), na razie mnie nie zapchał (odpukać!), ma konsystencję gęstego kremu. Najjaśniejszy kolor-jasny beż, nie nada się wprawdzie dla superbladego lica, ale dla bladolicej po wakacjach jak najbardziej
Voodia jest offline  
Stary 2006-09-19, 20:55   #1592
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez joasiak1 Pokaż wiadomość
A ja sprawiałam sobie DP w kompakcie w formie wkładu (Aurore) i piękny jest na jedwabnym Hauschce - wcale nie wyglądam na filtrowy makijaż, kiedy nałożę DP na Hauschkę wstemplowany w filtry
Joasiu a na jaki filtr kladlas DP? I czy probowalas tez aplikowac go pedzlem, i z jakim efektem?
Contax jest offline  
Stary 2006-09-19, 20:59   #1593
Erato
Wtajemniczenie

Sorka, ale co to jest "DP"?

Erato jest offline  
Stary 2006-09-19, 21:01   #1594
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Sorka, ale co to jest "DP"?
Double Perfection Compact Chanel => http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=1659
Contax jest offline  
Stary 2006-09-19, 21:02   #1595
uskow
Zadomowienie

Ja czały czas myślałam że skrót Dp oznacza na biochemii Dermo-Pediatrics

uskow jest offline  
Stary 2006-09-19, 21:05   #1596
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez uskow Pokaż wiadomość
Ja czały czas myślałam że skrót Dp oznacza na biochemii Dermo-Pediatrics
wszystko zalezy od tego w jakim watku uzywamy tego skrotu
Contax jest offline  
Stary 2006-09-19, 21:23   #1597
joasiak1
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
GG do joasiak1

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Joasiu a na jaki filtr kladlas DP? I czy probowalas tez aplikowac go pedzlem, i z jakim efektem?
Ano, więc tak: gdyby ktoś o żółtym licu kupował DP, to dla bardzo jasnych cer polecam Aurore, dla jasnych, ale nieco mniej - Sable. Ja mam Aurore i lepszy będzie w zimę niż teraz. Na teraz przydałby się odcień Sable...

Pędzlem jeszcze nie kładłam, bo efekt normalnego, gąbkowego nakładania mnie oczarował

Kładłam na krem antybakteryny AA (na etapie wkurzenia filtrami, w sobotę, kiedy spędzałam cały dzień w chałupie) - efekt tak boski, że majac siebie przed oczyma, mam ochotę rzucić w diabły to całe filtrowanie i przesiąść się na ten duet na stałe

A z filtrów to kładłam na mleczko antyalergiczne Vichy i na dzieciaczka Vichy. Na tym pierwszym lepiej się sprawuje, aczkolwiek dużej różnicy nie widzę.
joasiak1 jest offline  
Stary 2006-09-19, 22:46   #1598
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Double Perfection Compact Chanel => http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=1659
Dzięki Ciekawe, czy można nakładać DP na DP

Erato jest offline  
Stary 2006-09-19, 23:41   #1599
katiia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Voodia Pokaż wiadomość
Ja ostatnio zakupiłam Kolastynę Satin Make-up i na razie jestem bardzo zadowolona Nakładam ją na DP; wprawdzie nie matuje, ale ładnie wyrównuje koloryt, lekko kryje i- co teraz dla mnie bardzo ważne- nawilża!. Moja skóra w końcu nie jest przesuszona po antku i wieczornej kuracji AD

Aha, podkład trzyma się cały dzień (nakładam na niego trochę skrobi z Translucidem), na razie mnie nie zapchał (odpukać!), ma konsystencję gęstego kremu. Najjaśniejszy kolor-jasny beż, nie nada się wprawdzie dla superbladego lica, ale dla bladolicej po wakacjach jak najbardziej
Voodia, czy mogłabyś podać skład tego podkładu? Chodzi mi głównie o to,żeby sprawdzić czy nie ma w składzie jakiś potencjalnych zapychaczy brrr
katiia jest offline  
Stary 2006-09-20, 04:11   #1600
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:

A z filtrów to kładłam na mleczko antyalergiczne Vichy i na dzieciaczka Vichy. Na tym pierwszym lepiej się sprawuje, aczkolwiek dużej różnicy nie widzę.
Ja nie w sprawie DP, ale mleczka vichy - Joasiu jak ono się sprawuje?
Mnie krem niezbyt odpowiadał, ale mleczka jestem ciekawa.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-09-20, 08:42   #1601
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Ano, więc tak: gdyby ktoś o żółtym licu kupował DP, to dla bardzo jasnych cer polecam Aurore, dla jasnych, ale nieco mniej - Sable. Ja mam Aurore i lepszy będzie w zimę niż teraz. Na teraz przydałby się odcień Sable...

Pędzlem jeszcze nie kładłam, bo efekt normalnego, gąbkowego nakładania mnie oczarował

Kładłam na krem antybakteryny AA (na etapie wkurzenia filtrami, w sobotę, kiedy spędzałam cały dzień w chałupie) - efekt tak boski, że majac siebie przed oczyma, mam ochotę rzucić w diabły to całe filtrowanie i przesiąść się na ten duet na stałe

Joasiu dzięki za wyczerpujacą odpowiedź. Z tego co patrzyłam to dla mnie odpowiedni powinien być Aurore.

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Dzięki Ciekawe, czy można nakładać DP na DP
A co tam można, trza jakoś wyglądać
Contax jest offline  
Stary 2006-09-20, 09:17   #1602
joasiak1
Zakorzenienie

GG do joasiak1

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Ja nie w sprawie DP, ale mleczka vichy - Joasiu jak ono się sprawuje?
Mnie krem niezbyt odpowiadał, ale mleczka jestem ciekawa.
Mnie krem odpowiadał, jeśli chodzi o efekt matu, bo to tępe nakładanie i naciąganie skóry już nie bardzo mi się podobały.

Mleczko jest inne: mniej gęste, ale wciąż mocno kremowe w konsystencji, nie ma nic z mleczkowatości DP (nie spływa z twarzy, ufff!), lekko bieli, ale nie za mocno - jak się wchłonie, to biel prawie całkiem znika i ma poza tym szalenie ważną dla mnie cechę: można nałożyć te 2,5ml prawie od razu na twarz, nie muszę rozkładać aplikacji na partie jak z DP czy dzieciaczkiem Vichy, bo to mleczko po prostu daje się od razu wsmarować, co jak wiadomo oznacza oszczędność czasu rano
Ładnie na nim wyglada makijaż, znaczy się mieszanka pudrowa, ewentualnie DP Chanela - mimo konsystencji podobnej do Avene, absolutnie nie daje ciasta na twarzy.
Do tego mimo alkoholu w składzie całkiem dobrze nawilża - na pewno o niebo lepiej niż dzieciaczek Vichy i DP LRP.
Aha, lepi się baaardzo malutko, co dla mnie też jest ważne, bo to właśnie do szału doprowadza mnie w AL.
Mnie nie zatyka.

Ogólnie: ja bym je umiejscowiła gdzieś między Avenkami a AL, bez ich lepienia i ciastowatości.
joasiak1 jest offline  
Stary 2006-09-20, 09:32   #1603
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Mnie krem odpowiadał, jeśli chodzi o efekt matu, bo to tępe nakładanie i naciąganie skóry już nie bardzo mi się podobały.

Mleczko jest inne: mniej gęste, ale wciąż mocno kremowe w konsystencji, nie ma nic z mleczkowatości DP (nie spływa z twarzy, ufff!), lekko bieli, ale nie za mocno - jak się wchłonie, to biel prawie całkiem znika i ma poza tym szalenie ważną dla mnie cechę: można nałożyć te 2,5ml prawie od razu na twarz, nie muszę rozkładać aplikacji na partie jak z DP czy dzieciaczkiem Vichy, bo to mleczko po prostu daje się od razu wsmarować, co jak wiadomo oznacza oszczędność czasu rano
Ładnie na nim wyglada makijaż, znaczy się mieszanka pudrowa, ewentualnie DP Chanela - mimo konsystencji podobnej do Avene, absolutnie nie daje ciasta na twarzy.
Do tego mimo alkoholu w składzie całkiem dobrze nawilża - na pewno o niebo lepiej niż dzieciaczek Vichy i DP LRP.
Aha, lepi się baaardzo malutko, co dla mnie też jest ważne, bo to właśnie do szału doprowadza mnie w AL.
Mnie nie zatyka.

Ogólnie: ja bym je umiejscowiła gdzieś między Avenkami a AL, bez ich lepienia i ciastowatości.
Dziękuję Joasiu .
Może się na to mleczko kiedyś skuszę. Nie widziałam nigdzie jego próbek, za to kremu antyalergicznego próbek miałam mnóstwo.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-09-20, 11:45   #1604
joasiak1
Zakorzenienie

GG do joasiak1

Cytat:
Dziękuję Joasiu .
Może się na to mleczko kiedyś skuszę. Nie widziałam nigdzie jego próbek, za to kremu antyalergicznego próbek miałam mnóstwo.
Widzisz, gdybym nie była taka tępa, to dołożyłabym Ci próbkę do paczki, ale poszła juz wczoraj, buuu! Jakoś nie pomyślałam - to wszystko przez to, że jestem na urlopie
Piszę PW.
joasiak1 jest offline  
Stary 2006-09-20, 17:09   #1605
agateczka
BAN stały

hej dziewczyny, ja znowu ze składem wiem ze nie nadaje sie na wiekszosc filtrow poniewaz talk i mika, ale ja i tak Avene teraz uzywam wiec powinien byc dobry, ma recenzje dobrego matowacza, ale chcialam wiedziec co ogolnie o nim myslicie, groźny skład?

Talc, Mica, Calcium Silicate, Dimethicone, Zinc Stearate, Silica, Hydrogenated Polyisobutene, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Diisostearyl Malate, Isododecane, Salicylic Acid, Zinc PCA, Sorbitan Sesquioleate, Propylparaben, Parfum, BHT, Lecithin, Aloe Barbadendis Extract, Aqua, Butylene Glycol, Bisabolol, Chamomilla Recutita Extract, Alcohol Denat, Propylene Glycol, PEG-60 Almond Glycerides, Caprylyl Glycol, C12-15 Alkyl Benzoate, Spiraea Ulmaria Extract, Phenoxyethanol, Bambusa Vulgaris Extract, Camellia Sinensis Extract, Glycerin, Ascorbyl Palmitate, Beta-carotene, Butylparaben, Carbomer, Ethylparaben, Helianthus Annuus Seed Oil, isobutylparaben, Isopropylparaben, Methylparaben, Nordihydroguaiaretic Acid, Oleanolic Acid, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Vitis Vinifera Seed Extract, CI 77289, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891.

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...ecenzja=119613
agateczka jest offline  
Stary 2006-09-20, 17:38   #1606
guia
Zadomowienie

GG do guia

Brrrr.. dimethicone na 4 miejscu. Jeżeli silikony Cię nie zapychają, to jest ok.
guia jest offline  
Stary 2006-09-20, 19:01   #1607
Voodia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez katiia Pokaż wiadomość
Voodia, czy mogłabyś podać skład tego podkładu? Chodzi mi głównie o to,żeby sprawdzić czy nie ma w składzie jakiś potencjalnych zapychaczy brrr
Proszę:
Aqua, Cyclomethicone, Butelyne Glycol, Nylon-12, Cross-linked Methylmethacrylate, Isohexadecane, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Polyglyceryl-4 Isostearate, Sodium Chloride, Cera Alba, Panthenol, Magnesium Sulfate, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Silica Dimethyl Silylate, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Hydroxymethylpentylcycloh exene, Carboxaldehyhe, Limonene, Linalool, , CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499

..uff
Voodia jest offline  
Stary 2006-09-20, 20:40   #1608
katiia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Voodia Pokaż wiadomość
Proszę:
Aqua, Cyclomethicone, Butelyne Glycol, Nylon-12, Cross-linked Methylmethacrylate, Isohexadecane, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Polyglyceryl-4 Isostearate, Sodium Chloride, Cera Alba, Panthenol, Magnesium Sulfate, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Silica Dimethyl Silylate, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Hydroxymethylpentylcycloh exene, Carboxaldehyhe, Limonene, Linalool, , CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499

..uff
bardzo bardzo dziękuję
katiia jest offline  
Stary 2006-09-21, 15:43   #1609
magdalen16
Raczkowanie

Dot.: jaki podkład najlepszy z avenkami?

Jaki podkład jest najlepszy na avenki?
Możecie coś polecić?

Próbowałam MF Lasting performance na mleczko 50+ - niestety tworzy się delikatna maska....
teraz chciałabym kupic krem 50+ (mleczko słabo się u mnie wchłania), ale pewnie w połączeniu z tym podkładem będzie podobnie...

chciabym, aby podkład ładnie się wchłaniał(stapiał z filtrem), miał srednie krycie i wygladał normalnie przy delikatnym nałożeniu (bez efektu maski)

Macie swoje typy?
magdalen16 jest offline  
Stary 2006-09-25, 13:35   #1610
Suri
Rozeznanie

Ponawiam pytanie:
Cytat:
Napisane przez Suri Pokaż wiadomość
Filtromaniaczki, który Waszym zdaniem podkład i korektor jest najlepszy do stosowania na filtr?

Obecnie stosuję podkład i korektor Maybelline EverFresh. Oba produkty świetnie się spisują na filtrze .
Stary 2006-09-25, 13:44   #1611
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Ponawiam pytanie:
Ja też stosuję korektor everfresh i jestem bardzo zadowolona .
Kate30 jest offline  
Stary 2006-09-25, 13:46   #1612
Suri
Rozeznanie

Cytat:
Ja też stosuję korektor everfresh i jestem bardzo zadowolona .
Kate, a jakiego podkładu używasz na filtry?
Stary 2006-09-25, 14:00   #1613
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Kate, a jakiego podkładu używasz na filtry?
Żadnego . Tylko korektor i to na już przypudrowany filtr.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-09-27, 09:47   #1614
phdwao
Zakorzenienie

mam pytanie czy La Roche Posay, Anthelios XL Fluid Extreme SPF 60 posiada parsol??
phdwao jest offline  
Stary 2006-09-27, 10:00   #1615
uskow
Zadomowienie

Tak wszystki LRP go maja podobnie jak Vichy i Bioderma. Parsolu ne maja Avenki

uskow jest offline  
Stary 2006-09-27, 15:00   #1616
lolitka123
Rozeznanie

Ja stosowalam korektor Everfresh na antka DP i efekty byly w porzadku, ale dawalam go pod puder i skrobie, z tym ze teraz boje sie go juz stosowac bo naczytalam sie (chyba agnieska o tym pisala) ze mozna tym aplikatorem bakterie poprzenosic :| no i teraz stosuje pan stika i chyba od niego zaczelo mi sie ciasto robic :| nie wiem, moze nie umiem go nakladac.. NO ale on gryzie sie z parsolem a nakladam go na znaczne obszary twarzy (bo sie lekko odznacza od mojego koloru) no i nie wiem co teraz robic.. z podkladow juz w sumie zrezygnowalam bo lepsze krycie daja korektory
Stary 2006-09-28, 15:56   #1617
lipiec7
Raczkowanie

Poki co koncze puder wygladzajacy z LRP i na to pastelowa mozaike Givenchy,jednak wiem ze skusze sie wlasnie na hit biochemii czyli puder jedwabny i matmate,intuicja a glownie slawne juz zdjecie Basi motywuje mnie ,ze to najlepsza opcja pod avenke.Dzisiaj specjalistka od wizazu Mac-a wsciekajac sie robila mi make-up na avence Efekt byl rozpacza zupelna,splywalo toto grawitacja zupelna A najgorzej bylo z jakims tam korektorem pod oko...jak rzezba piasku po goscinnej fali...ech wniosek jeden nie wszystko co cenia jest dobre.A w kwestii korektora (bo poki co daze jeszcze do idealu aniolka tasmanskiego,ktory uzywa tylko tuszu z kolorowki)to dla mnie zawsze na filtrach tez super efekt oferuje korektor rozswietlajacy z the body shop,pozdro
lipiec7 jest offline  
Stary 2006-09-28, 21:27   #1618
anciaahk
kosmitka

Mało tego, że z cudem graniczy zakup odpowiedniego filtra, to po przeczytaniu tego wątku okazało się, że trzeba go odpowiednio wklepać, na to również odpowiednio nałożyć nie mniej odpowiedni puder. Cholerka, strasznie to skomplikowane, nawet bym nie przypuszczała.
Ile ja się jeszcze biedna nauczyć od Was muszę...

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline  
Stary 2006-09-28, 22:27   #1619
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Cytat:
Napisane przez lipiec7 Pokaż wiadomość
Poki co koncze puder wygladzajacy z LRP i na to pastelowa mozaike Givenchy,jednak wiem ze skusze sie wlasnie na hit biochemii czyli puder jedwabny i matmate,intuicja a glownie slawne juz zdjecie Basi motywuje mnie ,ze to najlepsza opcja pod avenke.Dzisiaj specjalistka od wizazu Mac-a wsciekajac sie robila mi make-up na avence Efekt byl rozpacza zupelna,splywalo toto grawitacja zupelna A najgorzej bylo z jakims tam korektorem pod oko...jak rzezba piasku po goscinnej fali...ech wniosek jeden nie wszystko co cenia jest dobre.A w kwestii korektora (bo poki co daze jeszcze do idealu aniolka tasmanskiego,ktory uzywa tylko tuszu z kolorowki)to dla mnie zawsze na filtrach tez super efekt oferuje korektor rozswietlajacy z the body shop,pozdro

Basia zrobiła taką reklamę tym Matmate, że powinni jej płacić. Spróbuj też może Chanela DP, ja to robię Clinique'iem.

Mnie tam nie kusi do ideału aniołka tasmańskiego, tylko tusz, ja tam lubię pudry, puderki, błyszczydła, rózydła, brązery, ach, a jakże.
Smok jest offline  
Stary 2006-09-28, 23:59   #1620
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Basia zrobiła taką reklamę tym Matmate, że powinni jej płacić. Spróbuj też może Chanela DP, ja to robię Clinique'iem.

Mnie tam nie kusi do ideału aniołka tasmańskiego, tylko tusz, ja tam lubię pudry, puderki, błyszczydła, rózydła, brązery, ach, a jakże.
Otóż to... Przypuszczam, że nawet gdybym miała cerę bez skazy, to i tak bym ją paćkała jakimiś pudrami i podkładami... Chociaż bardzo jest przyjemnie, kiedy można to robić dla czystej frajdy, a nie z konieczności

Erato jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
filtry, filtry uv, makijaż

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości