Filtry UV a makijaż - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-04-25, 15:40   #241
Sandija
Gość

Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziewczyny, zajrzyjcie do H&M - ichni podkład ma wzorcowy skład, jeśli chodzi o Parsol

Stary 2006-04-25, 15:51   #242
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sandija
Dziewczyny, zajrzyjcie do H&M - ichni podkład ma wzorcowy skład, jeśli chodzi o Parsol
A możesz podać nazwę i skład.

Contax jest offline  
Stary 2006-04-25, 16:07   #243
Sandija
Gość

No właśnie nie mogę.
Byłam w H&M po kapelusz i zaszłam na dział kosmetyczny.
Z tego co widziałam, to mieli tylko jeden podkład (za to w 3 odcieniach), skład analizowałam i nic nie było brzydkiego.
Mam zdjecie w komórce, ale kiepsko wyszło, nazywam się po prostu: "makeup foundation by H&M"
zaraz poszukam zdjątka w sieci.

Stary 2006-04-25, 16:17   #244
Sandija
Gość

To jest tylko opis, ale bez zdjęcia i składu:
http://torebka.kafeteria.pl/katalog....e=view&id=2375

Stary 2006-04-25, 16:21   #245
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sandija
Byłam w H&M po kapelusz i zaszłam na dział kosmetyczny.
A tak poza tematem, to były jakieś fajne kapelusze? Tez chodzę i szukam.

Contax jest offline  
Stary 2006-04-25, 16:28   #246
Sandija
Gość

Były całkiem, całkiem, ale bardziej sportowe.
W Reserved też widziałam, takie z megadużymi rondami.
Ale najlepsze są w GC -ale wybór

Stary 2006-04-25, 21:08   #247
Erato
Wtajemniczenie

Oj Reservove kapelusze są super Chiba będę się chować pod takim Wieeelki kapelusz, wieeelkie okulary, właściwie makijaż będzie zbędny, bo nie będzie go gdzie nakładać
Erato jest offline  
Stary 2006-04-25, 21:30   #248
agnieska
Zakorzenienie

i długopis do autografów "jakby co"

agnieska jest offline  
Stary 2006-04-25, 21:34   #249
Erato
Wtajemniczenie

"Dla wiernych fanów - filtromaniaczka"
Erato jest offline  
Stary 2006-04-25, 21:47   #250
koko
Zakorzenienie

GG do koko

Moje zamówienie z Mazideł doszło. I słuchajcie co się okazało- że nakładałam dotychczas ZA DUŻO filtra! Ha! Bo zamówiłam sobie miarkę o pojemności 2,5 ml i porównałam ile to jest to 2,5 ml w porównaniu z tym, co dotychczas nakładałam i okazuje się, że nakładałam ok. 2,8 ml powiedzmy. Nadgorliwa bestia ze mnie. Kurcze, to jeśli zacznę teraz nakładać te nasze 1, 8 ml to będzie naprawdę tyci przy moich dotychczasowych wyczynach i może nawet przestanę narzekać na złe rozprowadzanie podkładu i na placki po pudrze sypkim. No jak się nakładało prawie 3 ml filtra to ja się nie dziwię.
A woreczek ze skrobią Dry Flo wygląda jak worek koki, bez dwóch zdań. Policjanci mieliby zagwozdkę. Czuję, że czeka mnie jutro super dzień, nie dość że mogę nałożyć mniej filtra, to jeszcze się skrobia modyfikowaną zmatuję. Może w końcu będe "jakoś" wyglądać.
koko jest offline  
Stary 2006-04-25, 21:59   #251
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez koko
Moje zamówienie z Mazideł doszło. I słuchajcie co się okazało- że nakładałam dotychczas ZA DUŻO filtra! Ha! Bo zamówiłam sobie miarkę o pojemności 2,5 ml i porównałam ile to jest to 2,5 ml w porównaniu z tym, co dotychczas nakładałam i okazuje się, że nakładałam ok. 2,8 ml powiedzmy. Nadgorliwa bestia ze mnie. Kurcze, to jeśli zacznę teraz nakładać te nasze 1, 8 ml to będzie naprawdę tyci przy moich dotychczasowych wyczynach i może nawet przestanę narzekać na złe rozprowadzanie podkładu i na placki po pudrze sypkim. No jak się nakładało prawie 3 ml filtra to ja się nie dziwię.
A woreczek ze skrobią Dry Flo wygląda jak worek koki, bez dwóch zdań. Policjanci mieliby zagwozdkę. Czuję, że czeka mnie jutro super dzień, nie dość że mogę nałożyć mniej filtra, to jeszcze się skrobia modyfikowaną zmatuję. Może w końcu będe "jakoś" wyglądać.
Już kiedyś czytałam, że któraś z Dziewczyn aplikowała za dużo filtra na twarz. Ja jestem zapobiegliwa i zawsze nowy filtr sprawdzam w miarce.
Mam nadzieję, że Dry flo Ci podpasuje. Możesz ją sobie wymieszać z pudrem Loreala.

Contax jest offline  
Stary 2006-04-25, 22:28   #252
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez koko
Ha, a moja "koka" jeszcze nie doszła... Może ją już jacyś śledczy wyśledzili na poczcie Ale czy psy są tresowane na wykrywanie skrobii modyfikowanej?
Erato jest offline  
Stary 2006-04-25, 22:36   #253
mckabi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3

Ja też właśnie zamówiłam wczoraj dry-flo Dzisiaj dostałam potwierdzenie przelewu, mam nadzieję, że jutro wyślą i na czwartek będę miała
mckabi jest offline  
Stary 2006-04-25, 23:12   #254
Sandija
Gość

Cytat:
Napisane przez Erato
"Dla wiernych fanów - filtromaniaczka"
Jakby co, to ja im mogę jeszcze zostawić na kartce odcisk policzka z filtrem i skrobią

Byłam znowu w H&M i oglądałam podkład, na serio, ma tylko talk i to chyba na 14 miejscu Jutro wrzucę zdjątka, kiepskie, bo kiepskie (komórką robilam), ale widać jak wygląda.
Tylko najpierw komórkę odbiorę od przyjaciółki, bo zostawiłam

Stary 2006-04-26, 10:40   #255
Erato
Wtajemniczenie

No tak, niektórzy dostają paczki z koką, a inni uprawiają szpiegostwo gospodarcze w sklepach
Erato jest offline  
Stary 2006-04-26, 11:17   #256
koko
Zakorzenienie

GG do koko

Zdaję relację. Właśnie przypudrowałam się Dry Flo i powiem Wam tyle- bomba! No wyglądam wreszcie jak człowiek, jak bum cyk cyk, nawet z bliska można się mi przyglądać. Dry Flo jest bardzo miałka, delikatna. Kartoflanka nie ma w ogóe startu do tego. Kładłam ją pędzlem, jutro spróbuję puszkiem do demakijażu. Tak czy owak- ładny mat, zero ciasta, wałkowania, farfocli...Na twarzy zupełnie niewidoczna, nawet mnie nie wybieliła! Nie jestem bladolica, mam skrórę w tonacji ciepłej, żółtawej, na pewno nie jasną.Skrobia tak się wtopiła, że przygotowany puder brązujący wcale nie będzie mi potrzebny, bo nie zrobiłam się trupio blada. Tylko teraz pytam sama siebie- po co kupiłam tego Translucida jakiś miesiąc temu?
koko jest offline  
Stary 2006-04-26, 11:25   #257
Contax
Zakorzenienie

Nie ma co żałować, że kupiłaś Translucida. Pudry są długowieczne i kiedyś na pewni Ci się przyda.

Contax jest offline  
Stary 2006-04-26, 11:48   #258
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez koko
Zdaję relację. Właśnie przypudrowałam się Dry Flo i powiem Wam tyle- bomba! No wyglądam wreszcie jak człowiek, jak bum cyk cyk, nawet z bliska można się mi przyglądać. Dry Flo jest bardzo miałka, delikatna. Kartoflanka nie ma w ogóe startu do tego. Kładłam ją pędzlem, jutro spróbuję puszkiem do demakijażu. Tak czy owak- ładny mat, zero ciasta, wałkowania, farfocli...Na twarzy zupełnie niewidoczna, nawet mnie nie wybieliła! Nie jestem bladolica, mam skrórę w tonacji ciepłej, żółtawej, na pewno nie jasną.Skrobia tak się wtopiła, że przygotowany puder brązujący wcale nie będzie mi potrzebny, bo nie zrobiłam się trupio blada. Tylko teraz pytam sama siebie- po co kupiłam tego Translucida jakiś miesiąc temu?
Ale mi zrobiłaś chrapkę na tę skrobię! Moja paczka wciąż jeszcze nie dotarła A na jaki filterek nakładałaś skrobię? Sam filtr i skrobia czy coś jeszcze? (jakię podkładzik?)
Erato jest offline  
Stary 2006-04-26, 12:11   #259
moniga
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez koko
Hej, hej, a skąd bierzecie Dry Flo? I zła wiadomość - niestety Avenka zaczyna mi się lepić i chyba zapychać? Chyba wrócę potulnie i przeproszę Vichy ...
moniga jest offline  
Stary 2006-04-26, 12:21   #260
Sandija
Gość

Moniga, bo ta Avenka jakaś podstępna jest.
Ja coraz bardziej podejrzewam o zapychanie izodecyl, do tej pory nie lubiłam izopropyli, a teraz te mendy doszły Po kilku miesiącach używania zawsze ją muszę odstawiać.
Tu jest o tym:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=111777

Stary 2006-04-26, 12:36   #261
moniga
Rozeznanie

Dzięki Sandija. Cholery można dostać normalnie ... Powiedz mi, Ty doświadczona bestia jesteś, który z tych filtrów jest naprawdę dobry??? Mam nadzieję, że nie jest to pytanie retoryczne Tzn. czego można się spodziewać po kazdym z nich, i co Ty stosujesz i Ci służy?
moniga jest offline  
Stary 2006-04-26, 12:46   #262
Sandija
Gość

Wiadomo, że każdemu co innego służy, ale ja mam podział prosty. Oczywiście, są odstępstwa od reguły, ale przeważnie tak to wygląda:
- Avene czesto zapychają, ale świetnie odżywiają (najcieższe). Przez kilka miesięcy potrafi niby być ok, a potem się pojawia pogorszenie cery (izodecyle)
- LRP mają alkohol, mogą podrażnić naczynka, szczypią w oczy,ale dla mnie na lato to tylko one, najlżejsze.
-VIchy też mogą szczypać, ale są lżejsze niż Avene.
- Bioderma niestety, może zapychać, a teraz i tak zmienili skład i straciła wszystkie plusy, zktórych słynęła.
- ja lubię jeszcze svr 50, kolor piękny,u mnie nie tworzy maski i wbrew pozorom lubię się nim maziać nawet latem - ale wiele osób za nim nie przepada.

Aktualnie używam svr 50 (na gorsze dni), avene łososiowej (ale zaraz skończę, bo nigdzienie można jej kupić), LRP Anka spf50+ creme (nie creme fondante, nie cierpię) i LRP DP - ten ostatni wychodzi ekonomicznie.
To sprawdzony zestaw i nie zapycha, chociaż przyznam, nie jestem pewna łososia.
Na dekolt i szyję używam mleczka Avene spf 50, a na dłonie vichy mleczko żelowe spf 60 - mam jeszcze zapasy.

Stary 2006-04-26, 12:53   #263
moniga
Rozeznanie

Dzięki Sandija Zawsze to jakieś światełko w tunelu ... Gdybyś była jeszcze taka miła i oświeciła mnie i napisała - co najlepiej Ci się sprawdza na filtr? Będę bardzo wdzieczna za pomoc.
moniga jest offline  
Stary 2006-04-26, 12:56   #264
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez moniga
Hej, hej, a skąd bierzecie Dry Flo?

stąd: www.mazidla.com
Erato jest offline  
Stary 2006-04-26, 13:06   #265
Sandija
Gość

Cytat:
Napisane przez moniga
Dzięki Sandija Zawsze to jakieś światełko w tunelu ... Gdybyś była jeszcze taka miła i oświeciła mnie i napisała - co najlepiej Ci się sprawdza na filtr? Będę bardzo wdzieczna za pomoc.
Jak mam łososia czy SVR - to nic nie kładę, tylko skrobię.
Jak mam Avene czy LRP - to skrobia obowiązkowo, jeśli jest potrzeba to korektor Disapear EL, podkład Guerlain Divinora semi-matt (bez tego jakoś sino wyglądam albo jak się spieszę i nie mam czasu na wklepywanie podkładu, to tylko róż Maybelline/brązer Sephory.
Jak chcę być superopalona to ziemia słoneczna.
W zależności od stanu cery i ilości czasu, jakim dysponuje, wybieram rożne zestawy - bo tak by mi się znudziło, a dzięki temu,nie mam wrażenia, że tylko filtr i skrobia, skrobia i filtr. Czuję się jak normalne kobieta, a nie filtromaniaczka

Stary 2006-04-26, 13:18   #266
moniga
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Erato
Wielka
moniga jest offline  
Stary 2006-04-26, 13:19   #267
moniga
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Sandija
Jak mam łososia czy SVR - to nic nie kładę, tylko skrobię.
Jak mam Avene czy LRP - to skrobia obowiązkowo, jeśli jest potrzeba to korektor Disapear EL, podkład Guerlain Divinora semi-matt (bez tego jakoś sino wyglądam albo jak się spieszę i nie mam czasu na wklepywanie podkładu, to tylko róż Maybelline/brązer Sephory.
Jak chcę być superopalona to ziemia słoneczna.
W zależności od stanu cery i ilości czasu, jakim dysponuje, wybieram rożne zestawy - bo tak by mi się znudziło, a dzięki temu,nie mam wrażenia, że tylko filtr i skrobia, skrobia i filtr. Czuję się jak normalne kobieta, a nie filtromaniaczka
Sandija też wielka
A skrobia - nakładasz zwykłą kartoflankę?
moniga jest offline  
Stary 2006-04-26, 13:24   #268
Sandija
Gość

Zwykłą nakładam. Jakoś nigdzie nie mogę dostać kukurydzianki, zamówię ją sobie u Limarii, jak mi się ta zbuntuje.
Przechowuje ją w ciemnym i chłodnym miejscu, tj. w pudełeczku po puderku sypkim Bell. Jeżeli tak się ją trzyma, tzn. nie ma do niej dostępu wilgoć, przed każdym użyciem potrząsa się pudełeczkiem, to zachowuje się jak kukurydzianka. Nie robi grudek, nie zbija się na twarzy, nie robi ciasta i nie widać jej

Stary 2006-04-26, 13:28   #269
moniga
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Sandija
Zwykłą nakładam. Jakoś nigdzie nie mogę dostać kukurydzianki, zamówię ją sobie u Limarii, jak mi się ta zbuntuje.
Przechowuje ją w ciemnym i chłodnym miejscu, tj. w pudełeczku po puderku sypkim Bell. Jeżeli tak się ją trzyma, tzn. nie ma do niej dostępu wilgoć, przed każdym użyciem potrząsa się pudełeczkiem, to zachowuje się jak kukurydzianka. Nie robi grudek, nie zbija się na twarzy, nie robi ciasta i nie widać jej
A mieszasz ją z czymś? Cynamonem, pudrem?
moniga jest offline  
Stary 2006-04-26, 13:31   #270
Sandija
Gość

Nie, bo się wtedy granuluje
Przynajmniej na mojej buzi. A tak nic nie widać, a już na pewno nie mąkę

Zamknij wątek

Tagi
filtry, filtry uv, makijaż

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości