Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-06-19, 11:55   #631
L_V
Zakorzenienie

Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Z tego co ja wyczytałam - farnesol jest skłądnikiem antybakteryjnym.

Tak

Jest też feromonem dla insektów. używa się go w kwiatiowych perfumach, żeby podkreślić słodycz zapachu, zwłaszcza w połączeniach z neroli, cyklamenem, trawą cytrynową, tuberozą, różą i piżmem.
L_V jest offline  
Stary 2008-06-19, 11:59   #632
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez TEKIShA* Pokaż wiadomość
L_V, a co myślisz o tych chusteczkach?

NIVEA VISAGE - ODŚWIEŻAJĄCE CHUSTECZKI OCZYSZCZAJĄCE (cera normalna i mieszana)

Aqua, Glycerin, Dimethicone, Isohexadecane, Isopropyl Palmitate, Methylpropanediol, Nelumbium Speciosum, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Sodium Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Propylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Limonene, Linalool, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Parfum.

Są coś warte?
Kupiłam je z przeznaczeniem na wyjazd, w ramach odświeżenia w podróży, ale użyłam ich raptem 3 razy i pojawiły mi się wielkie bolące gule z ropno-białym płynem...

MAm cerę bardzo specyficznie mieszaną - cała jest wysuszona i ściągnięta ale mimo to przetłuszcza się i świeci. Jednocześnie jest niesamowicie wrażliwa na wszystkie czynniki sprzyjające tworzeniu się zaskórników i niedoskonałości. Niespodzianki pojawiąją mi się w stuacjach stresowych i przed miesiączką.
Wszystkie typowe zapychacze 'górnolotne' powodują u mnie niedoskonałości...

Będą zapychać? CZy mogą być raczej bezpieczne dla tak skomplikowanej cery?

Pozdrawiam
Hmmm....nie przekonują mnei takie chusteczki. Na pewno nie poradza sobie z oczyszczeniem skóry tak jak żel, mleczko i tonik.

Wyprysk, którego po nich dostałas może mieć dwojakie przyczyny - chusteczki sa nasączone czymś, co ma w skłądzie gliceryne i witaminę E na wsyokiej pozycji (obydwie mogą zapychac). Dodatkowo dorzucamy do tego silikony i fakt, ze na pewno nie oczyszcza cery w 100% i w porach wciąz pozostają zanieczyszczenia. no i pryszcz gotowy.
L_V jest offline  
Stary 2008-06-19, 12:27   #633
agacior89
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 8
GG do agacior89

Dziękuję bardzo za uświadomienie Czyli nie podrażnia? To jak widzę coś zapachowego wyżej niż na końcu składu zapala mi się czerwona lampeczka.
agacior89 jest offline  
Stary 2008-06-19, 13:00   #634
somysterious
Raczkowanie

Dziękuję bardzo agacior89 i prosiłabym tylko jeszcze o tę maseczkę
Cytat:
Napisane przez somysterious Pokaż wiadomość
Dax cosmetics, Perfecta No Problem, antybakteryjna maseczka na twarz gruszka+krzem+glinka termalna
jest to maseczka do cery trądzikowej, tłustej i mieszanej. Głęboko oczyszcza, usuwa zanieczyszczenia,nadmiar tłuszczy , wysusza wypryski, odblokowuje pory i zmniejsza ich widocznosc, matuje na wiele godzin, silnie nawilża, wygładza. Cera nabiera zdrowego kolorytu, staje się elastycznai jedwabiście miękka w dotyku.
Składniki (INCI): Aqua, Glyceryl Stearate, Steareth-25, Ceteth-20, Stearyl Alcohol, Isopropyl Myristate, Kaolin, Silt, Glycerin, Sodium Lactate, Sodium PCA, Glycine, Fructose, Urea, Niacinamide, Inositol, Sodium Benzoate, Lactic Acid, Propylene Glycol, Pyrus Communis, Hydroxyethylcellulose, Triclosan, Dimethicone, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, C.I.19140, C.I.15985.
Proszę o analizę

Nie biegnij za szybko przez życie,
bo najlepsze rzeczy zdarzają się nam wtedy,
gdy najmniej się ich spodziewamy.

somysterious jest offline  
Stary 2008-06-19, 14:13   #635
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za uświadomienie Czyli nie podrażnia? To jak widzę coś zapachowego wyżej niż na końcu składu zapala mi się czerwona lampeczka.

Hmmm....chyba trzeba to traktować jako element kompozycji zapachowej z dodoatkową "opcją" działania antybakteryjnego. ja bym powiedziała, ze jakieś tam ryzyko podrażnienia jednak jest.

Bardziej mnie zastanawia, czy nie będzie przyciągał muszek.
L_V jest offline  
Stary 2008-06-19, 15:31   #636
somysterious
Raczkowanie

to raczej nie byłoby fajnie jakby muszki przyciągał
już sobie siebie wyobraziłam z twarzą oblepioną muszkami
w każdym bądź razie wypróbuje i sprawdzę

Stary 2008-06-19, 17:58   #637
TEKIShA*
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość

Hmmm....nie przekonują mnei takie chusteczki. Na pewno nie poradza sobie z oczyszczeniem skóry tak jak żel, mleczko i tonik.

Wyprysk, którego po nich dostałas może mieć dwojakie przyczyny - chusteczki sa nasączone czymś, co ma w skłądzie gliceryne i witaminę E na wsyokiej pozycji (obydwie mogą zapychac). Dodatkowo dorzucamy do tego silikony i fakt, ze na pewno nie oczyszcza cery w 100% i w porach wciąz pozostają zanieczyszczenia. no i pryszcz gotowy.

Bardzo dziękuję

zdaję sobie sprawę z tego, że nie zastąpią standardowych kosmetyków oczyszczających, dlatego chciałam ich używać jedynie w czasie bezpośredniej podróży - gdy twarz pokryje się sebum, zacznie się lepić i nieprzyjemnie świecić.
Wieczorem i tak używam normalnych kosmetyków, a przecież do autobusu podwożącego przez chwilkę na wycieczkę lub plecaka na zwiedzanie nie wpakuję 3 specyfików i wody do zmycia - co by się odświeżyć

Teraz przynajmniej wiem, żeby nie zbliżać się z nimi do twarzy.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję uratowałaś moją nieszczęsną buzię

Pozdrawiam
TEKIShA* jest offline  
Stary 2008-06-19, 18:25   #638
aassiiaa11
Gość

BARDZO PROSZE O ANALIZE TEGO FLUIDU

DEBORAH 24 ORE perfect

aqua, cyclopentasiloxane, propylene glycol, dimethicone, butylene glycol, isododecane, hexamethylene,diisociate/trimethylol hexyllactone crosspolymer, talc, cyclomethicone, PEG-10 dimethicone, octyldodecanol, sodium chloride,triethylhexanoin , trimethylsiloxysilicate, titanum dioxide, cyclohexasiloxane, biosaccharide gum-4, cetyl PEG/PPG-10/dimethicone, hexyl laurate, polyglyceryl-4 isistearate,distearidimon ium hectorite, trihydroxysteain, cetyl dimethicone/dimethicone, crosspolymer, parfum, methicone, phenoxyetanol, imidazolidinyl urea, undecylenic acid, stearic acid, hydrolyzed lupine protein, aluminium hydroxide, octeryl succinic anhydride, silica, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben +/- CI 77891, CI 77491, CI 77499, CI 77492

Stary 2008-06-19, 18:46   #639
tranqil babe
Wtajemniczenie

Witam
bardzo proszę o analize tego kremu, gł. pod względem zapychania, mam cere normlana ale od jakiegos czasu WSZYSTKO wydaje sie mnie zapychac nie wiem dlaczego...
dlatego szukam kremu jak najmniej inwazyjnego, nawilżającego

skład wydaje sie bardzo prosty( czy to w ogole mozliwe??)

Krem różany Martiny Gebhardt

Ingredients (INCI): Aqua, Rosa damascena*, Hibiskus sabdariffa*, Persea gratissima*,
Olea europaea*, Lanolin, Butyrospermum parkii*, Theobroma cacao*, Cera flava*, Rosa canina*, Hibiscus sabdariffa*, Aroma*, Tocopherol.

ewentualnie jest tez Emulsja Rozana czyli inna forma tego kremu

Ingredients (INCI): Aqua, Rosa damascena*, Prunus dulcis*, Lecithin*, Butyrospermum parkii*, Pisum sativum*, Theobroma cacao*, Rosa canina*, Hibiscus sabdariffa*, Cetyl Alkohol, Aroma*.

jes drozsza wiec zastanawiam sie czy naprawde roznica jest az tak istotna miedzy nimi?
z gory dziekuję

Edytowane przez tranqil babe
Czas edycji: 2008-06-19 o 18:57 Powód: dopisek
tranqil babe jest offline  
Stary 2008-06-19, 21:32   #640
agacior89
Zakorzenienie

GG do agacior89

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Hmmm....chyba trzeba to traktować jako element kompozycji zapachowej z dodoatkową "opcją" działania antybakteryjnego. ja bym powiedziała, ze jakieś tam ryzyko podrażnienia jednak jest.

Bardziej mnie zastanawia, czy nie będzie przyciągał muszek.

"Muszek"= facetów? czytałam, ze to feromon.
I jak, i jak ten puder?
Przy oakzji jeszcze jedno pytanie do L_V: jeśli nie mam przecinków tylko "and" miedzy poszczególnymi składnikami, cóż to oznacza: ze jest taka sama ilość jednego i drugiego, czy to, że są jakoś wymieszane (jak np. w przypadku kremów z filtrem gdzie tlenek tytanu był w otoczkach silikonowych)
agacior89 jest offline  
Stary 2008-06-21, 12:15   #641
azure
Zadomowienie

GG do azure

Potrzebuję pomocy. Strasznie zapycha mnie Avene Cleanance SPF 40 i próbuję odgadnąć, który składnik jest za to odpowiedzialny. Odstawiłam już ten kosmetyk, żeby nie powodować dalszej masakry. Teraz używam Emulsji Avene SPF 50+ i ona działa idealnie, nie zapycha. Legła wiec w gruzach moja teoria zapychania przez trójglicerydy. Więc wzięłam opakowania obu kosmetyków i porównałam składy. Wypisałam składniki które występują tylko w Cleanance. I mam pytanie, który z nich może zapychać?
Glycerin
Ethylhexyl Palmitate
Glyceryl Stearate
Potassium Cethyl Phosphate
PVP/Eicosene Copolymer
Magnesium Aluminium Silicate

pominęłam parabeny.

Początkowo podejrzewałam Glicerynę o zapychanie, ale obejrzałam inne swoje kosmetyki i wszędzie ten składnik występuje, ale nie powoduje aż takiego wysypu. Wyczytałam, też że Ethylhexyl Palmitate jest pochodną kwasu oleju palmowego, i jest bardzo wysoko w składzie. A Glyceryl Stearate to związki z gliceryny i kwasów tłuszczowych. Czy one mogą powodować takie zapychanie?

Serdecznie proszę o pomoc.
azure jest offline  
Stary 2008-06-21, 16:47   #642
mentha
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez tranqil babe Pokaż wiadomość
Witam
bardzo proszę o analize tego kremu, gł. pod względem zapychania, mam cere normlana ale od jakiegos czasu WSZYSTKO wydaje sie mnie zapychac nie wiem dlaczego...
dlatego szukam kremu jak najmniej inwazyjnego, nawilżającego

skład wydaje sie bardzo prosty( czy to w ogole mozliwe??)

Krem różany Martiny Gebhardt

Ingredients (INCI): Aqua, Rosa damascena*, Hibiskus sabdariffa*, Persea gratissima*,
Olea europaea*, Lanolin, Butyrospermum parkii*, Theobroma cacao*, Cera flava*, Rosa canina*, Hibiscus sabdariffa*, Aroma*, Tocopherol.

ewentualnie jest tez Emulsja Rozana czyli inna forma tego kremu

Ingredients (INCI): Aqua, Rosa damascena*, Prunus dulcis*, Lecithin*, Butyrospermum parkii*, Pisum sativum*, Theobroma cacao*, Rosa canina*, Hibiscus sabdariffa*, Cetyl Alkohol, Aroma*.

jes drozsza wiec zastanawiam sie czy naprawde roznica jest az tak istotna miedzy nimi?
z gory dziekuję
Emulsji jest 100 ml, a kremu 50 ml - stąd różnica w cenie. Można też kupić miniatury 15 ml kremu/ ok. 24 zł i 30 ml emulsji/ ok. 39 zł i to chyba byłoby nalepsze rozwiązanie na początek (nie wiem jak szybko zużywasz kosmetyki, ale te zachowują świeżość przez trzy miesiące od otwarcia). Na stronie MG i polskiego dystrybutora jest tabela, wskazująca przeznaczenie poszczególnych serii.
Te kosmetyki stworzone są raczej dla cer przesuszających się, wymagających natłuszczenia. Masła roślinne (shea, kakaowe, olej migdałowy) mogą powodować powstawanie zaskórników. Emulsje są lżejsze, kremy bogate. Składy rzeczywiście proste, a ceny zawyżone Serii różanej nie znam, wypróbowałam tylko krem neroli (miejscowo, mam tłustą cerę) i emulsję z olejkiem kukui (tylko do ciała, bo koloryzuje na pomarańczowo, a ja jestem blada). Wywarły na mnie dobre wrażenie (właściwości aplikacyjne, zapach - np. połączenie drzewa cedrowego, wanilii i trawy cytrynowej etc.).

MG przypomina mi mazidła rodzimej firmy Fridge by yDe, która ma równie proste receptury, ale jeszcze bardziej wyśrubowane ceny.
http://www.fridgebyyde.com/sklep.php
http://www.fridgebyyde.com/sklep.php

1.1 face the cream
INGREDIENTS: Water (Aqua), Rosa Damascena Flower Water, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Rosa Canina Fruit Oil, Theobroma Cacao Seed Butter, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Fruit, Citrus Grandis (Grapefruit) Seed Extract, Rosa Damascena Flower Oil, Eugenol, Geraniol, Linalool, Citronellol.
Cena: 198 PLN

dla porównania:

Saloos, BioKarite
Butyrospermum parkii BIO, Sesamum indicum BIO, Helianthus annus BIO,
Rosa canina, Simmondsia chinensis, Cera alba, Candelilla cera, Tocopherol, Ascorbyl palmitate, Ascorbic acid, Parfum*, Limonone**, Linalool**,Citronellol**, Citral**,Coumarin**,Geran iol**,Farnesol**,Eugenol* *, *mieszanka olejków eterycznych
**składniki olejków eterycznych
20 zł
mentha jest offline  
Stary 2008-06-21, 17:53   #643
tranqil babe
Wtajemniczenie

mentha dziekuje
widze ze znasz sie chyba na tych naturalnych kosmetykach mogłabys mi wiec polecic cos naturalnego i niezapychającego ale lekkiego? mam normalna cere z tendencjami do przetluszczania
pozdrawiam
Stary 2008-06-21, 21:08   #644
Ahtaga
Wtajemniczenie

L'Oreal Dermo-Expertise, Visible Results, Tonik odnawiający o konsystencji żelu

oto obietnice producenta, czy ten kosmetyk ma szanse je spelnic?- Natychmiast po nałożeniu, cera jest świeża i rozświetlona;
- Skóra wygładzona i pozbawiona nieregularności;
- Skóra gładka i jedwabista w dotyku.

Skład: Aqua, Glycerin, Alcohol Denat., Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, Mel, Triethanolamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Hexametaphosphate, Dimethiconol, Ascorbyl Glucoside, Menthoxypropanediol, Sodium Citrate, Phenoxyethanol, Disodium EDTA, Methylparaben, Propylparaben, CI 14700, CI 47005, Zapach. (FIL B7245/1).

Ahtaga jest offline  
Stary 2008-06-21, 21:12   #645
ukrycior
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
L'Oreal Dermo-Expertise, Visible Results, Tonik odnawiający o konsystencji żelu

oto obietnice producenta, czy ten kosmetyk ma szanse je spelnic?- Natychmiast po nałożeniu, cera jest świeża i rozświetlona;
- Skóra wygładzona i pozbawiona nieregularności;
- Skóra gładka i jedwabista w dotyku.

Skład: Aqua, Glycerin, Alcohol Denat., Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, Mel, Triethanolamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Hexametaphosphate, Dimethiconol, Ascorbyl Glucoside, Menthoxypropanediol, Sodium Citrate, Phenoxyethanol, Disodium EDTA, Methylparaben, Propylparaben, CI 14700, CI 47005, Zapach. (FIL B7245/1).
No jak ja widzę alcohol denat na 3 miejscu składu to nie wierzę w żadną obietnicę...
ukrycior jest offline  
Stary 2008-06-21, 22:25   #646
agacior89
Zakorzenienie

GG do agacior89

heh ja w alkohol wierzę (przy mojej tłustej skórze okazał się zbawieniem- ale w kremach, nie tonikach). Mnie raczej niepokoi ilość silikonów
Co to jest "mel" w składzie?
agacior89 jest offline  
Stary 2008-06-21, 22:28   #647
ukrycior
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
heh ja w alkohol wierzę (przy mojej tłustej skórze okazał się zbawieniem- ale w kremach, nie tonikach). Mnie raczej niepokoi ilość silikonów
Co to jest "mel" w składzie?
Miód. Niby odżywczy, ale może uczulać.
ukrycior jest offline  
Stary 2008-06-22, 10:43   #648
mentha
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez tranqil babe Pokaż wiadomość
mentha dziekuje
widze ze znasz sie chyba na tych naturalnych kosmetykach mogłabys mi wiec polecic cos naturalnego i niezapychającego ale lekkiego? mam normalna cere z tendencjami do przetluszczania
pozdrawiam
Trudno polecać mi coś, bo mam inną cerę, a "zapycha" mnie nawet powietrze i nie mogę być miarodajnym źródłem
Lubię krem nawilżający Weledy z serii różanej. Receptura taka, że ryzyko wypryszczenia małe. Niestety, może się okazać dla Ciebie zbyt lekki i mogą nie spodobać się Tobie alkoholowe opary po otwarciu tuby. Większość moich eksperymentów skończyła się nieciekawie, chociaż kremiszcza były fajne (Lavera, Logona, Hauschka, Martina Gebhardt właśnie) Nie spodobały mi się tylko wytwory Sante i Apotheker Scheller.

Obawiam się, że to "zapychanie" to reakcja osobnicza i musisz sama dociec, co Tobie szkodzi. Na podstawie listy składników można tylko określić ryzyko, które zazwyczaj jakieś będzie, bo kosmetyki ekologiczne wytwarza się z tłuszczów roślinnych; do tego jeszcze kwestia doboru składników, ich proporcji, sposobu pozyskiwania. Tego się nie obliczy ze wzoru matematycznego.

Wracając do emulsji, różanej - jej głównym składnikim jest olej migdałowy, potem - w małych ilościach - masło shea i kakaowe. Czyli mamy natłuszczenie, ale raczej w lekkiej konsystencji (krem wygląda tłusto). Jeżeli nie masz złych doświadczeń z tymi składnikami, to może warto zaryzykować.
mentha jest offline  
Stary 2008-06-22, 12:44   #649
tranqil babe
Wtajemniczenie

mentha
dzieki

jak na razie postanowiłam trzymac sie jednego kosmetyku bo tez mysle ze ta ciagla ostatnio ich zmiana mi nie robi dobrze
moze spróbuje weledy- oby ten alkohol mnie nie zamordowal
Stary 2008-06-22, 20:02   #650
kajusiia_xd
Raczkowanie

Lirene Dermoprogram Beauty Care nawilżająco-kojący żel do mycia twarzy.

Skład: Aqua, Glycerin, Coco-Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Betaine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Disodium EDTA, Ethylhexyl Methoxycinnamate, PPG-26-Buteth-26, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethoxydiglycol, Ethylhexyl Salicytate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Propylene Glycol, Panthenol, Butylene Glycol, Benzyl Alcohol, Linden (Tilia Cordata) Extract, Arnica (Arnica Montana) Extract, Methyl Paraben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool, CI 42090, CI 60730.

Mam cerę mieszaną trądzikową ale też wrażliwą. Ostatnio też przesuszoną dlatego potrzebuje lekkiego łagodnego żelu, który by nie zapychał ale też jakoś w miarę oczyszczał. Czy ten będzie się w miarę nadawał? Jeżeli nie, to jaki moglibyście polecić? Z zapychaniem jest u mnie różnie napewno zapycha mnie Isopropyl Myristate itp, unikam też kosmetyków z sls.
kajusiia_xd jest offline  
Stary 2008-06-22, 23:15   #651
Reijel
Wtajemniczenie

Oriflame Optimals Day Shield spf 30

Skład: aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, dimethicone, butyl methoxydibenzoylmethane, octocrylene, glycerin, isononyl isononanoate, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, cetearyl alcohol, cetearyl glucoside, isodecyl neopentanoate, diisopropyl sebacate, lauryl lactate, butyrospermum parkii, methyl methacrylate crosspolymer, potassium cetyl phosphate, tocopheryl acetate, decyl glucoside, dimethiconol, parfum, methylparaben, tetrahydroxypropyl ethylenediamine, imidazolidinyl urea, propylparaben, acrylates/vinyl isodecanoate crosspolymer, sodium lauroyl lactylate, disodium edta, propylene glycol, xanthan gum, ceramide 3, sodium hyaluronate, ceramide 6 ii, cholesterol, phytosphingosine, bht, carbomer, phenoxyethanol, ceramide 1

Ten kosmetyk był już analizowany, ale zastanawia mnie jedno: co to znaczy, że w składzie ma CHOLESTEROL?

Edytowane przez Reijel
Czas edycji: 2008-06-23 o 00:21 Powód: literówka
Reijel jest offline  
Stary 2008-06-23, 17:19   #652
somysterious
Raczkowanie

Soraya, Make-up antybakteryjny
Skład: aqua, cyclomethicone, polymethylmethacrylate, triethoxycaprylylsilane, hexyl laurate, talc, cetyl PEG/PPG- 10/1 dimethicone, cetyl dimethicone, polyglyceryl-4 isostearate, ceresin, hydrogenated castor oil, cymbopogon nardus, 10-hydroxydecanoic acid, sebacic acid, 1,10-decanediol, tocopherol, propylene glycol, panthenol, sodium chloride, DMDM hydantoin, iodopropynyl butylcarbamate, parfum, hydroxymethylpentyl-3-cyclohexenecarboxaldehyde , benzyl salicylate, Cl +/- 77891, 77499, 77491, 77492.

Dziewczyny czy mogłybyście powiedzieć mi coś na temat jego działania matującego, antybakteryjnego(na opakowaniu napisane jest, że wyciąg z trawy cytrynowej hamuje rozwój bakterii) oraz czy jest naprawde lekki i nie zapycha?

Stary 2008-06-23, 17:56   #653
Susanna
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to Susanna

Dziewczyny mam ogromną prośbę o rozszyfrowanie składu Kremowego musu matującego Lirene z olejkiem bawełnianym
Co prawda krem już kupiłam (nie mogłam się powstrzymać ) ale gdyby co to wolę odstawić. Póki co zauroczyła mnie konsystencja i zapach
Wklejam zdjęcie składu:

M&M

Staś

Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline  
Stary 2008-06-23, 21:19   #654
tamtam
Zadomowienie

prosze o porownanie skladu dwóch peelingow. Oba sa z serii Ziaja pro ale jeden do twarzy a drugi do stop;p zauwazylam ze maja prawie takie same sklady i zastanawiam sie czy ten do stop moglby sluzyc dobrze buzce...

Preparat silnie złuszczający / z mikrogranulkami
INGREDIENTS/Składniki

Aqua (Water), Polyethylene, Glycerin, Propylene Glycol, Camellia Sinensis Extract, Glycyrrhiza Glabra Extract, Thymus Vulgaris Extract, Panthenol, Carbomer, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Cymbopogon Schoenathus Oil, Citral, Geraniol, Triethanolamine.

Peeling z mikrogranulkami / BARDZO MOCNY
INGREDIENTS/Składniki

Aqua (Water), Polyethylene, Glycerin, Propylene Glycol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Flower/Leaf Extract, Panthenol, Carbomer, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Triethanolamine.

i jeszcze sklady preparatow do stop z tej serii. Zauwazylam ze zawieraja skladniki pomocne przy walce z cellulitem i rozstepami, czy ktorys sie nada?ten z kwasami aha cos zdziala na rozstepy?

Żel przeciw obrzękom / kasztanowy
INGREDIENTS/Składniki

Aqua (Water), Glycerin, Propylene Glycol, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract, Mentha Arvensis Leaf Extract, Limonene, Linalool, Menthyl Lactate, Panthenol, Carbomer, Hydroxyethylcellulose, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Sodium Hydroxide, CI 42090 (FD&C Blue No. 1).
(czy pomoze cos oprocz uspokojenia nog po masakrze z peelingami, masazami i cynamonem?)

Krem głęboko nawilżający

INGREDIENTS/Składniki Aqua (Water), Cetearyl Glucoside, Cetearyl Alcohol, Hexyl Laurate, Glycerin, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Ceteareth-20, Propylene Glycol, Caesalpina Spinosa Oligosaccharides, Caesalpina Spinosa Gum, Dimethicone, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Cymbopogon Schoenathus Oil, Citral, Geraniol, Limonene, Hydrolyzed Lupine Protein, Lecithin, Urea, Phenoxyethanol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Sodium Polyacrylate, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Citric Acid.
(czy faktycznie jest gleboko nawilzajacy i poradzi sobie z przesuszona skora ud po kwasach?)

Krem do masażu / odżywczy

INGREDIENTS/Składniki
Aqua (Water), Cetearyl Ethylhexanoate, Hexyl Laurate, Cetearyl Glucoside, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Hydrogenated Coco-Glycerides, Ceteareth-20, Butylene Glycol, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Dimethicone, Cymbopogon Schoenathus Oil, Citral, Geraniol, Limonene, Hydrolyzed Lupine Protein, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Sodium Polyacrylate, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Citric Acid.

Krem zmiękczający / z kompleksem AHA
INGREDIENTS/Składniki
Aqua (Water), PPG-15 Stearyl Ether, Glycerin, Octyldodecanol, Cetearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Glyceryl Stearate, Steareth-2, Dimethicone, Lecithin, Urea, Phenoxyethanol, Malic Acid, Butylene Glycol, Inulin, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Cymbopogon Schoenathus Oil, Citral, Geraniol, Hydrolyzed Lupine Protein, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Citric Acid.

Krem na pękającą skórę

INGREDIENTS/Składniki
Aqua (Water), Glycerin, PPG-15 Stearyl Ether, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Methylsilanol Hydroxyproline Aspartate, Steareth-2, Steareth-21, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Cymbopogon Schoenathus Oil, Citral, Geraniol, Limonene, Hydrolyzed Lupine Protein, Lecithin, Urea, Phenoxyethanol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Sodium Polyacrylate, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Citric Acid.
tamtam jest offline  
Stary 2008-06-23, 23:20   #655
favianna
Zakorzenienie

Czy mogę prosić o analizę maseczki do włosów?

Klorane, Odżywka do włosów, Baume apres-shampooing sublimateur a l`extrait de grenade

SKŁAD: aqua, ethylhexyl palmitate, cetearyl alkohol, behentrimonium chloride, punica granatum extract, ceteareth-33, disidium EDTA, parfum, guar hydroxypropyltrimonium chloride, isopropyl alkohol, methylparaben, red 4 (CI 14700)

chodzi mi o to czy sa tam silikony (wg mnie nie, ale muszę się upewnić) oraz czy nie będzie za bardzo obciążać włosów, czy mozna ja stosować zamiast szamponu do mycia odżywką. No i co w niej siedzi ogólnie
Dziekuję z góry za odpowiedź
favianna jest offline  
Stary 2008-06-24, 22:51   #656
Ahtaga
Wtajemniczenie

a ja bym prosila o analize następującego kremu
Garnier, Intensywna pielęgnacja, Z mikroolejkami z owoców, bardzo sucha skóra

Czy ten krem będzie regenerował suchą skorę? czy te "mikroolejki z owoców" są w takiej ilości aby działały coś na skóre?

Aqua/water, parafinum liquidum/mineral oil, glicerin, talc, alkohol denat, ctyl alkohol, butyrospermum parkii/shea butter, hexyldenacol, olea europea/olive fruit oil, persea gratissma/avocado oil, prunus armeniaca/apricot kernel oil, ribes nigrum/black currant seed oil, vitis vinifera/grape seed oil, paraffin, peg-100 stearate, glyceryl stearate, ethylhexyl methoxycinnamate, dimethicone, carbomer, stearic acid, myristic acid, palmitic acid, disodium edta, triethanolamine, imidazolidinyl urea, methylparaben, bht, parfum, alpha-isomethyl ionone
Ahtaga jest offline  
Stary 2008-06-24, 23:26   #657
4YOU
Przyczajenie

Proszę o analizę kremu marki SHISEIDO Future Solution - czy rzeczywiście cena jest adekwatna do możliwości tego "cuda", jest polecany około 40 - tylko czy możliwe jest żeby wyprasował to co czas wyrzeźbił na twarzy??
Skład: aqua, cyclomethicone, glycerin, butylene glycol, dimethicone, cetyl octanoate, squalane, dimethicone copolyol, dipropylene glycol, quaternium -18 hectorite, trimethylsiloxysilicate, PEG-150, ononis spinosa, agar, magnesium ascorbyl phosphate, serine, potassium ascorbyl, potassium ascorbyl tocopheryl phosphate, glycine , arginine HCI, disodium adenosine, triphosphate, trisodium edta, niacinamide, polyquaternium - 51, angelica acutiloba, origanum majorana, bupleurum falcatum, polysilicone -2, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, parfum, CI 77492 , CI 77491

4YOU jest offline  
Stary 2008-06-25, 16:37   #658
olivvka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez somysterious Pokaż wiadomość
Soraya, Make-up antybakteryjny
Skład: aqua, cyclomethicone, polymethylmethacrylate, triethoxycaprylylsilane, hexyl laurate, talc, cetyl PEG/PPG- 10/1 dimethicone, cetyl dimethicone, polyglyceryl-4 isostearate, ceresin, hydrogenated castor oil, cymbopogon nardus, 10-hydroxydecanoic acid, sebacic acid, 1,10-decanediol, tocopherol, propylene glycol, panthenol, sodium chloride, DMDM hydantoin, iodopropynyl butylcarbamate, parfum, hydroxymethylpentyl-3-cyclohexenecarboxaldehyde , benzyl salicylate, Cl +/- 77891, 77499, 77491, 77492.

Dziewczyny czy mogłybyście powiedzieć mi coś na temat jego działania matującego, antybakteryjnego(na opakowaniu napisane jest, że wyciąg z trawy cytrynowej hamuje rozwój bakterii) oraz czy jest naprawde lekki i nie zapycha?
Ja używałam tego fluidu ponad rok temu, ale nie byłam zadowolona, matował na krótko, chociaż jak do tej pory nie znalazłam takiego, który matował by na parę godzin. Nie zauważałam też działania antybakteryjnego, częstotliwość pojawiania się "niespodzianek" była taka sama jak przed nim. Konsystencja bardzo lekka, kolory jasne i ciemne, więc można coś dla siebie wybrać. Ja teraz jak zrezygnowałam z fluidów i przerzuciłam się na kompakty (czyli podkład i puder w jednym) widzę, że mniej wychodzi tych wszystkich krostek i chociaż cera dalej się przetłuszcza, to makijaż nie spływa po godzinie, jak po fluidzie. Obecnie używam tego http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=6958 i jest nawet ok, tylko trzeba uważać, by dobrze dobrać kolor i nie nałożyć za dużo bo zrobi się maska. Decyzja należy do Ciebie, ale jeśli chodzi o matowienie i działanie anty to soraya u mnie nie dała rady.
olivvka jest offline  
Stary 2008-06-25, 18:33   #659
verazi
Raczkowanie

Witam Chiałabym poprosić o przeanalizowanie składu tego żelu

Clearasil, Kremowy żel do mycia twarzy
Aqua, Glycerin, Potassium Myristate, Potassium Stearate, Potassium Palmitate, Sodium Lauoryl Sarcosinate, Myristic Acid, Potassium Laurate, Stearic Acid, Palmitic Acid, Lauric Acid, Polyquaternium-10, Triclosan, Parfum, Tetrasodium Etidronate, Pentasodium Pentetae, Aloe Barbadensis Gel.

czy jest odpowiedni dla trądzikowej cery? nie będzie podrażniał, wysuszał?

Edytowane przez verazi
Czas edycji: 2008-06-25 o 18:34 Powód: dopiska
verazi jest offline  
Stary 2008-06-26, 12:43   #660
Yoanna
Raczkowanie

Bardzo proszę o przeanalizowanie składu toniku antybakteryjnego ,czy zawiera jakieś typowe zapychacze? Czy warto go kupić?

Oceanic, AA Therapy Trądzik, Tonik antybakteryjny:

Aqua, Glycerin, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Liquorice) Extract, Citrus Limonum (Lemon) Extract, PEG- 12 Dimethicone, Panthenol, Niacinamide, Azelaic Acid, Allantoin, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Tetrasodium EDTA, Citric Acid

Oraz :

Oceanic, AA Therapy Oczyszczanie i Tonizacja, Płyn micelarny do demakijażu oczu i twarzy:

Aqua, propylene glycol, glycerin, poloxamer 188, betaine, polysorbate 20, peg-12 dimethicone, sodium hyaluronate, panthenol, durvillea atartica extract, allantion, tetrasodium edta, citric acid, phenoxyethanol, dmdm hydantoin, methylparaben, propylparaben, parfum.

Dziękuję z góry i pozdrawiam
Yoanna jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
filtry, kosmetyki, składy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości