Rozjaśnianie Pieprzyków :( - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-04-09, 16:08   #31
sloncee
Wtajemniczenie

GG do sloncee Wyślij wiadomość przez MSN do sloncee Send a message via Skype™ to sloncee
Dot.: Rozjaśnianie Pieprzyków :(

Cytat:
Napisane przez trustmyself
Myśli o usunięciu laserowo, bądź skalpelem też mi przesżły po opowieści mamy, jakoby pewna primadonna usunęła sobie wszystkie pieprzyki i po kilku miesiącach zmarła...
O rety To od takiego czegoś można na prawdę umrzeć? To prawda? Już teraz zaczęłam się na serio tego bać

''Dreszcz najsłodszy, że pragnę i razem się boję! ''

L.Staff
sloncee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 16:30   #32
olla22
Raczkowanie

GG do olla22

a ja wlasnie w piatek bylam na usuwaniu chirurgicznym znamion. usuneli mi: na piersi na biodrze i kolo pachy. 2 pierwsze mialam od urodzenia a 3 wyskoczylo mi jakies 2 lata temu i roslo sobie....wszytskie moje znamiona spelnialy kryteria a,b.c,d. wiec nie mialam na co czekac.w piatek odbieram wynik histopatologiczny.dzisiaj zmienialam sobie opatrunek i ciecia sa malutkie. nie bolalo nic a nic...
osobiscie posiadam bardzo jasna karnacje opalam sie na czerwono a raczej parze.ale kilka late temu bylam mloda i glupia i przez 5 lat chodzilam na solarium non stop i efekty sa wlasnie teraz no i beda w przyszlosci...mam zalecona kontrole dermatologiczna z badaniem dermatoskopowym co 6 miesiecy.
co do usuwania to sa rozne metody ale o tym decyduje lekarz. jezeli chodzi o usuwanie znamion o typie brodawki czyli wystajaca narazone na podraznienia ale bez wyraznych wskazan onkologicznych to mozna zrobic to laserem.natomiast przy zmianach barwnikowych ktore to zmieniaja ksztalt lub w jakis sposob nas niepokoja to wskazane jest usuniecie chirurgiczne poniewaz tylko po takim usunieciu jest mozliwa histopatologia.gdyby zrobic to laserem to niestety histopatologia nie bylaby mozliwa poniewaz znamie ulega uszkodzeniu.
osobiscie nie polecam zadnego dlubania przy pieprzykach.a rozjasnianie tez nalezy chyba pozostawic do wizyty u dermatologa.
polecam kontrolowanie znamion oczywisice bez paniki i przesady ale wiecie chyba ze na raka skory nie ma zadnego lekarstwa.....
pozdrawiam
olla22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 16:30   #33
naked21
Wtajemniczenie

GG do naked21

powitajcie w klubie kolejna 'opieprzykowaną' tez borykam sie z tym problemem i czasem nachodzą mnie myśli, jak tu by je usunąć... bylam i u dermatologa i u onkologa i obaj stwierdzili, ze te wszystkie moje brązowe kropeczki nie kwalifikują sie narazie do usunięcia kiedyś bardzo mocno się opalałam (tak, że nawet nie mogłam dostać podkładu tak cimnego jak moja twarz i szyja- byłam brązowiutka całą wiosnę i lato, a przez jesień i zimę opalano w solarium.. i pewnie do dzis byłabym taka małą Mulatką, gdyby nie mój wyjazd do Anglii tam sie okazało, ze solarium to kompletna rzadkośc a jeśli już je znalazłam to wyobraźcie sobie,że minutka opalania kosztuje od funta w górę.. tak wiec siłą rzeczy musiałam zblednąć... wtedy dopiero zobaczyłam jak wygląda moja skóra. fakt, zmarszczek sie nie nabawiłam bo mam dość tłustą cerę ale całe ciało pokryte zostało ogromną ilością pieprzyków normalnie sie przerazilam oczywiste jest że to od nadmiernego opalania.

dziewczyny wiem jak to jest kiedy chce sie miec piekna gladka skóre, a nie jakas w kropki, dlatego jeśli chcecie, aby wiecej pieprzyków się nie pojawialo- unikajcie slonca, stosujcie filtry. w zeszle wakacje juz nie bylam taka opalona jak kiedys- spedzilam 2 miesiace nad morzem, na plazy swoje odlezalam, ale juz nie tak intensywnie. teraz stosuje samoopalacze i balsamy brazujace. na solarium sie juz nie wybieram a latem nasmarowana dobrymmi filtrami umiarkowanie sie przyzłocę.

sprobojcie z samoopalaczami- o wiele lepiej prezentuje sie lekko brazowa skora, tym bardziej jeśli macie pieprzyki

pozdrawiam
Stary 2006-04-09, 16:40   #34
sloncee
Wtajemniczenie

GG do sloncee Wyślij wiadomość przez MSN do sloncee Send a message via Skype™ to sloncee

A samoopalacze i balsamy brązujące nie powodują, że pieprzyki stają się coraz ciemniejsze?

L.Staff
Stary 2006-04-09, 17:05   #35
naked21
Wtajemniczenie

GG do naked21

na szczęście nie powodują przyciemnienie jedynie skóry dzięki czemu pieprzyki nie rzucają sie tak bardzo w oczy na prawdę polecam
Stary 2006-04-09, 20:10   #36
sloncee
Wtajemniczenie

No to super. Zacznę używać samoopalaczy Mam nadzieję, że mi trochę pomoże

L.Staff
Stary 2006-04-10, 08:18   #37
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sloncee
O rety To od takiego czegoś można na prawdę umrzeć? To prawda? Już teraz zaczęłam się na serio tego bać
tak, bo nawet malutkie poruszenie pirprzyka może sprawić że "obudzimy" raka złośliwego, co jak wiemy może prowadzić do śmierci

dlatego, zawsze po usunięciu pieprzyków sa one wysyłane na badanie, aby stwierdzić, czy był on złośliwy i czy pownno się odrazu zacząć obserwację [czy nie ma przeżutów] i leczenie

najczęściej pieprzyki sa nowotworami łagodnymi ale zdarzają się i złośliwe
dlatego powinno się z nimi obchodzić jak z jajkiem

i zawsze pamiętać, że nowotwór łagodny po podraznieniu może stać się złosliwy
KasiaKatarzynka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 18:31   #38
sloncee
Wtajemniczenie

Acha, dzięki za info. Ja nigdy nie słyszałam o tym, że pieprzyki to jakieś nowotwory i dlatego robiłam z nimi co chciałam Ten pieprzyk, co go chciałam rozjaśnić cytryną się goi, zrobił się strupek. Oby nic z nim złego nie było :|

L.Staff
Stary 2006-04-10, 19:49   #39
trustmyself
Zakorzenienie

GG do trustmyself

sloncee ja bym na Twoim miejscu nie czekała na nic, tylko od razu biegła do dermatologa upewnić się, czy aby na pewno nic Ci nie będzie. Tak za wczasu, bo potem może być za późno...

Trzymam kciuki

Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...

To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 21:25   #40
sloncee
Wtajemniczenie

No masz rację, wiem. Powinnam iść. Ale się boję, a nawet nie wiem co gdzie i jak. Potrzebne jest jakieś skierowanie?

L.Staff
Stary 2006-04-12, 08:26   #41
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie

ani do onkologa ani do dermatologa nie jest potrzebne skierowanie

ja radziłabym raczej onkologa

wkońcu to jest jakby nie patrzeć nowotwór [tylko łagodny], a dermatolog nowotworami się nie zajmuje
KasiaKatarzynka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 22:16   #42
sloncee
Wtajemniczenie

Ok dzięki Już lepiej nic nie piszę, kiedy mam zamiar się do tego zmusić :P

L.Staff
Stary 2009-10-27, 19:08   #43
incurable
Przyczajenie

Hej. Też mam kilka pieprzyków na twarzy jednak nie mam przez nie jakiś strasznych kompleksów. Zazwyczaj o nich zapominam Co do sposobu ich zwalczania to moja babcia poleciła kiedyś znajomej używanie maści nagietkowej i po 3 mies. jej się rozjaśniły! Postanowiłam spróbować ale cały czas zapominam nałożyć maści. ;P
incurable jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 11:17   #44
patkaaaa12
Przyczajenie

Mam jasną karnację a słońce nie za dobrze działa na moją cerę. Również mam mnóstwo pieprzyków. Strasznie mnie denerwują, ale powoli staram się z nimi pogodzić. Ja np. byłam u chirurga na usuwaniu tego natręctwa. Miałam zabieg laserem. Na początku spuchło i powoli po paru tygodniach zaczęło znikać. Na pierwszy rzut oka to było znacznie lepiej chociaż nie zniknął on całkiem. Byłam zadowolona z efektu. Ale niestety w lato po ponownym wyjściu na słonce w miejscu usuniecia zaczął on pojawiać sie na nowo. Zrezygnowałam wiec z tych zabiegów i postanowilam sie z tym pogodzić bo np. z opalania nigdy nie zrezygnuję ;-)
Wiec to tyle ode mnie )
patkaaaa12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 14:15   #45
malgorzatazzz
Przyczajenie

ja słyszałam o glistniku jaskółcze ziele, ale trzeba smarować regularnie, najlepiej 2 razy dziennie

---------- Dopisano o 14:15 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------

Usuwanie pieprzyków

Coraz więcej osób decyduje się na usuwanie pieprzyków zarówno ze względów medycznych jak i estetycznych. Lekarze zalecają pozbycie się pieprzyków, które niosą ze sobą ryzyko wystąpienia choroby nowotworowej podczas zabiegu chirurgicznego. Pozostałe pieprzyki można usunąć samemu, za pomocą sprawdzonych domowych sposobów.

1. CZOSNEK – należy przykleić plastrem plasterek czosnku na pieprzyk i nosić go przez 24 godziny. Po upłynięciu tego czasu należy przyłożyć kolejny plasterek.

2. MNISZEK LEKARSKI – w łodydze mniszka znajduje się białe mleczko, którym należy smarować pieprzyki raz dziennie. Jest to kuracja działająca dość wolno, dlatego wymaga sporej cierpliwości.

3. SOK Z CYTRYNY – należy smarować kilka razy dziennie pieprzyki wyciśniętym sokiem.

4. JODYNA – szybki sposób na pozbycie się pieprzyków. Wystarczy ją tylko regularnie wcierać.

5. PASTA Z SIEMIENIA I MIODU – należy wymieszać łyżkę zmielonego siemienia, łyżkę oleju z siemienia i łyżeczkę miodu. Miksturę należy nakładać codziennie na miejsca pokryte pieprzykami.

6. ANANAS – również szybko działający sposób. Należy przecierać pieprzyki świeżymi kawałkami ananasa.

7. SODA I OLEJ RYCYNOWY – należy dodać szczyptę sody do oleju rycynowego i nakładać go codziennie przed snem.

Domowe sposoby są zazwyczaj bezpieczne w stosowaniu, jednak mimo to przed rozpoczęciem kuracji należy skontaktować się z lekarzem specjalistą.
malgorzatazzz jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości