Pasta do zębów a trądzik..... - Forum Wizaz.pl

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-09-05, 10:31   #1
shanianin
Przyczajenie

GG do shanianin
Pasta do zębów na trądzik??!!

Moja mama ostatnio powiedziała mi, że gdzieś tam wyczytała, że "sposobem amerykańskich nastolatków na zdrową cerę bez trądziku jest smarowanie twarzy pastą do zębów na noc". Ja zacząłem się śmiać, uznając to za kolejną bzdurę, ale jakiś czas później przeczytałem w jakimś czasopiśmie, że w składzie pasty do zębów jest jakiś składnik (ale jaki to nie pamiętam), który jest skuteczny w walce z trądzikiem i zaburzeniami gruczołów łojowych. No i kurde przestało to być dla mnie takie absurdalne... Próbowałem już tylu rzeczy w walce o ładną cerę, że mogę nawet iść spać w paście do zębów Ale właśnie - jak myślicie, Beatko i Drogie Wizażanki, czy to może mieć faktycznie jakiś sens i czy nie ma zagrożenia, że na drugi dzień obudzę się ze skórą odpadającą płatami?
shanianin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 11:07   #2
Mała-Mi
Raczkowanie

Re: Pasta do zębów na trądzik??!!

Nie chce Cie zachęcać do tego typu eksperymentów bo jak widomo pasty zawierają teraz różne "cudowne" składniki ale pamiętam że jako nastolatka coś takiego stosowałam ale nie pamiętam niestety efektów bo wypryski pojawiały mi sie sporadycznie ewentualnie spróbuj,oczywiście nie na całą twarz tylko punktowo i zobaczysz jaki bedzie efekt no i raczej nie pasta wybielającą.Pozdrawiam.
Mała-Mi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 11:35   #3
Joey
Zakorzenienie

W książce "Pamiętnik Księżniczki", która rzeczywiscie opowiada o amerykańskiej nastolatce jest o tym wzmianka Otóż Mia, główna bohaterka, pryszcze traktowała właśnie pastą do zębów... Z tym, że potem dermatolog jej tego zabronił... więc nie sądzę żeby ta metoda była najlepsza, lepiej zainwestuj w kosmetyki do twarzy zamiast pokładać nadzieje w pascie do zębów
Joey jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 11:35   #4
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

No na pewno nie na całą twarz! Ale jest w tym troszkę racji. Pastę można nałożyć punktowo na krostkę w celu zasuszenia, ma trochę właściwości ściągających i przeciwzapalnych. Sama kiedyś wypróbowałam ten sposób, posmarowałam jakąś ropną grudkę Można spróbować. Uwaga - moze podrażniać wrażliwie skóry. Wysusza. Taką znów fanką tej metody nie jestem, wolę użyć zielonej glinki czy jakiegoś żelu punktowego (ewentualnie pasty cynkowej) ale jak nie ma nic pod ręką, można sięgnać po pastę od czasu do czasu.

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 17:42   #5
Małgosia24
Raczkowanie

ja kiedyś też o tym usłyszałam - no i zdecydowałam się spróbować. Pierwszym razem użyłam pasty na taką większą krostkę- a raczej tylko na jej sam czubek - no i muszę przyznać, że wtedy pomogło tzn. ładnie wysuszyło mi ten czubek krostki. Ale następnym (tj. drugim i ostatnim)razem...to chyba przesadziłam no, po pierwsze: to ta pasta była chyba jakaś bardzo mocna , a po drugie nałożyłam jej chyba za dużo i to nie tylko na krostkę ale na większą część - poza tym to było w okolicach ust i już w nocy się obudziłam bo mnie zaczęło strasznie piec i od razu to zmyłam, ale było za późno bo rano to, to miejsce było całe czerwone, piekło nie miłosiernie i potem skóra mi się łuszczyła kilka dni - więc nie polecam tej metody - lepiej zainwestować w jakiś kremik z kwasami
Małgosia24 jest offline   Odpowiedz cytując
<
Stary 2004-09-06, 13:52   #6
Kamilanet
BAN stały

GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet