Ścięłam długie włosy!!! SZOK!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-04-05, 07:42   #1
@wiktoreczka@
Przyczajenie

Exclamation

Ścięłam długie włosy!!! SZOK!!!

Hej! Dokładnie tydzień temu przeżyłam chyba największy stres w życiu. Moja kumpela tak długo mnie namawiała, abym poszła z nią do fryzjerki, że w końcu się zgodziłam. Na pierwszy ogień poszła Marta(kumpela). Chciała z włosów nieźle za ramiona zrobić krótką fryzurkę. Nawet nie mrugnęła okiem, gdy fryzjerka obcięła jej kucyk. Po zabiegu wstała rozpromieniona i kazała mi też usiąść na fotel. Usiadłam i zaczęłam szukać w katalogu jakiejś fryzury nie krótszej niż za ramiona. W tym momencie Marta wyrwała mi katalog, zapięła mi fartuch i kazała fryzjerce ściąć mi włosy tak samo jak jej(po bokachok2cm, u góry 4cm, a z tyłu może jakieś 3cm! Strasznie krótko!). Protestowałam, bo w końcu miałam o włosy o wiele dłuższe od niej(prawie do pasa, a nie za ramionaL). W końcu jednak zaprzestałam protestów, bo nie miało to sensu. Gdy fryzjerka zabrała się do roboty i przecięła mój gruby warkocz to zakręciły mi się łzy w oczach. Mój warkocz zabrałam na pamiątkę, do Marty nie odzywałam się przez ładnych parę dni, a sama nie mogę się jeszcze przyzwyczaić do nowego wyglądu- te włosy są strasznie krótkie porównaniu z moją poprzednią fryzurą! Dlatego ostrzegam was posiadaczki długich włosów. Jeśli nie jesteście do końca pewne albo, gdy namawia was koleżanka to nie dajcie sobie obciąć włosów od razu na krótko. Na prawdę nie warto! Teraz minie sporo czasu zanim moje włoski odrosną, a ja chyba się nie przyzwyczaję do krótkich włosów. SZOK!!!
@wiktoreczka@ jest offline  
Stary 2006-04-05, 08:08   #2
ank@
Rozeznanie

Dot.: Ścięłam długie włosy!!! SZOK!!!

Cytat:
Napisane przez @wiktoreczka@
Hej! Dokładnie tydzień temu przeżyłam chyba największy stres w życiu. Moja kumpela tak długo mnie namawiała, abym poszła z nią do fryzjerki, że w końcu się zgodziłam. Na pierwszy ogień poszła Marta(kumpela). Chciała z włosów nieźle za ramiona zrobić krótką fryzurkę. Nawet nie mrugnęła okiem, gdy fryzjerka obcięła jej kucyk. Po zabiegu wstała rozpromieniona i kazała mi też usiąść na fotel. Usiadłam i zaczęłam szukać w katalogu jakiejś fryzury nie krótszej niż za ramiona. W tym momencie Marta wyrwała mi katalog, zapięła mi fartuch i kazała fryzjerce ściąć mi włosy tak samo jak jej(po bokachok2cm, u góry 4cm, a z tyłu może jakieś 3cm! Strasznie krótko!). Protestowałam, bo w końcu miałam o włosy o wiele dłuższe od niej(prawie do pasa, a nie za ramionaL). W końcu jednak zaprzestałam protestów, bo nie miało to sensu. Gdy fryzjerka zabrała się do roboty i przecięła mój gruby warkocz to zakręciły mi się łzy w oczach. Mój warkocz zabrałam na pamiątkę, do Marty nie odzywałam się przez ładnych parę dni, a sama nie mogę się jeszcze przyzwyczaić do nowego wyglądu- te włosy są strasznie krótkie porównaniu z moją poprzednią fryzurą! Dlatego ostrzegam was posiadaczki długich włosów. Jeśli nie jesteście do końca pewne albo, gdy namawia was koleżanka to nie dajcie sobie obciąć włosów od razu na krótko. Na prawdę nie warto! Teraz minie sporo czasu zanim moje włoski odrosną, a ja chyba się nie przyzwyczaję do krótkich włosów. SZOK!!!
Ja bym się za cholerę nie dała namówić na coś takiego. Taką decyzję musiałabym najpierw długo i SAMODZIELNIE przemyśleć... A w ogóle, oprócz tego że jesteś zszokowana zmianą, to podoba Ci sięnowa fryzurka? Jak się w niej czujesz? Może wrzuć jakieś zdjęcia przed i po?
ank@ jest offline  
Stary 2006-04-05, 08:26   #3
maartha
Raczkowanie

Fajną masz koleżankę, nie powiem

Mam nadzieję, że szybko przyzwyczaisz się do nowej fryzurki. Na pewno wyglądasz dobrze

Trzymaj się dzielnie!! Jesteśmy z Tobą

maartha jest offline  
Stary 2006-04-05, 08:29   #4
Nogala1
Raczkowanie

w zyciu bym sie nie dała namówic kolezance -chyba zazdrościła Ci tych włosków do pasa jak masz zdjatka to poprosimy może nie jest tak zle jak piszesz
Nogala1 jest offline  
Stary 2006-04-05, 11:43   #5
żurawinka
Zakorzenienie

No fakt, koleżanka zachowała się głupio. Ale każde włosy odrastają, nie martw się. W lato szybciej rosną.
żurawinka jest offline  
Stary 2006-04-05, 11:52   #6
martunia2005
Raczkowanie

Przestań spotykać się z tą pseudokoleżanką , panna poprostu była zazdrosna o Twoje włosy i dlatego tak się zachowała i uważam, że nic jej nie usprawiedliwia. Nie zadawaj się już z nią bo może Cię spotkać jeszcze wiele złego z jej strony. Teraz pewnie śmieje się z Ciebie z Twoimi plecami. Sorry za szczerość, ale tak właśnie myślę. Trzymaj się , powodzenie w zapuszczaniu włosków. Całuje
martunia2005 jest offline  
Stary 2006-04-05, 14:28   #7
karolinka86
Zakorzenienie

Współczuje co ta koleżanka mogła o Tobie decydowac??chyba masz prawo decydowac o sobie!!przykra sprawa ale bylo minelo pozdrawiam!!!
karolinka86 jest offline  
Stary 2006-04-05, 14:46   #8
george141
Przyczajenie

no to witam w klubie. też mam ten sam problem, bo dałam się namówić siostrze. z tym ze ona miala identycznej dlugosci i razem to przezywalysmy:P
sprobuj stosowac jakies pigulki wzmacniające porost. widziałam w jakims wątku
george141 jest offline  
Stary 2006-04-05, 15:10   #9
j_marta31
Raczkowanie

Współczuję Ci strasznie! Ja mam włosy do pasa i kiedy poszłam do fryzjera to zamiast 3 cm obciął mi 15 cm i to już był dla mnie szok!
Na szczęście włosy odrsły i teraz mój TŻ zrobiłby chyba krzywdę temu, kto namówiłby mnie do ścięcia włosów tak drastycznie....
Stary 2006-04-05, 15:35   #10
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

ehh dziewczynyw dziewczecej przyjazni zaaaawsze pojawia sie mniejsza lub wieksza zazdrosc)nie mowcie ze niddy nie culyscie ulkucia gdy zobaczyliscie ze wasza przyjaciolka ma cos fanego a wy nie macie?? ja mialam tak samo. mialam wieeecznie dlugie wlosy i tu nagle fryzjerka podciela mi zamiast 1 cm 15
tak wyszlo ze wkrotce moja qmpela miala dluzsze wlosy odemnie. nawet nie wiecie jak jej zazdroscilam!! wczesniej to jakos ste to wszystko rownowazylo bo ja mialam b.dluuugie a ona ktotkie ale za to grubsze.a tu na raz miala 1 i 2 a to ja zawsze mialam gduugie wliosy.ale ulzylo mo gdy pewnego razu przyszla z krotszymi wlosami i powiedziala ze dlugie wlosy jej przeszkadzaly za bardzo) i znoow jest rownowaga....
Stary 2006-04-06, 13:18   #11
Dinulka
Zakorzenienie

czyli obcięłaś się tak prawie na chłopaka??
Ładnie wyglądasz?Swoim zdaniem, zdaniem otoczenia?:P
masz jakieś foto?
jesteśmy z Tobą
Dinulka jest offline  
Stary 2006-04-06, 16:50   #12
JOANNA16
Zakorzenienie

jejku dziewczyny współczuje Wam wiem co to znaczy miałam włoski prawie do pasa poszłam do fryzjerki żeby mi podcieła tak do ramion,jak popatrzyłam do lustra myslałam ze sie nie poznam włosy miałam po uszy SZoknormalnie siostre tak samo obcieła zawsze miałam długie włosy a tu miała je podciac do ramion,teraz jestem uczulona mam swoja fryzjerke do innej nie pojde

współczuje koleżanki musiał ci zazdroscic tych włoskow,a co to za fryzjer co na siłe obcina klientów jesli mowiłas NIE to nie powienie słuchac kolezanki tylko ciebie

nie przejmuj sie odrosna ci
Stary 2006-04-06, 22:28   #13
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

fryzjer pewnie tez
Stary 2006-04-10, 13:48   #14
@wiktoreczka@
Przyczajenie

Hej koleżanki-wizażanki! Już trochę ochłonęłam po mojej szalonej zmianie image`u i muszę powiedzieć, że nawet mi się podoba! Na pewno sama bym się na tak radykalną zmianę nie zdobyła, ale teraz przynajmniej znam to uczucie, kiedy tył głowy momentalnie staje się dziwnie lekki…. Do Marty nie mam pretensji, i myślę, że działała w dobrej wierze, bo do ścięcia włosów namawiało mnie już wiele osób. Ona z kolei wiedziała, że z własnej woli na pewno ich nie zetnę, więc postawiła na mały szok. Zauważyłam też, że chyba jej było swoich włosów jeszcze bardziej szkoda niż mi-choć skrzętnie to przede mną ukrywała(tak naprawdę to nie miała zamiaru ich ścinać, a poświęciła je, abym ja trochę się w końcu zmieniła…). Za to krótkie włosy pokazały za to, że nie na darmo nosi je tyle kobiet. Są wygodne, nie potrzebują tyle czasu na pielęgnację, co długie czupryny i fajnie ułożone są nawet słodkie. Dlatego namawiam wszystkie niezdecydowane – zaryzykujcie! To nic, że zaraz po ścięciu będzie wam się zbierało na płacz przy każdym spojrzeniu lustro. Po ok. tygodniu zaczniecie się przyzwyczajać i naprawdę się wam spodoba. Nawet, jeśli nie, to włosy prędzej czy później odrosną - nie ma obawy, a wy będziecie bogatsze o nowe doświadczenie! Z kolei co do moich fotek to nie posiadam, niestety(a może to i dobrze? Po co przypominać sobie o ściętych włosach???), a mój warkocz powiesiłam nad łóżkiem Narka!!!
Stary 2006-04-10, 14:43   #15
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

To dobrze, że Ci się spodobało Pamiętam jak ja swoje włosy ścinałam... Moze nie było bardzoooooo długie, tak gdzieś za łopatki, ale były mocne, grube, że wiele osób nie mogło ich złapać... ahhh co za czasy No i tak z własnej woli poszłam do fryzjera pokazałam fryzurę i ścięła mnie troche za brodę myślałam, że nie wyrobie jak spojrzałam w domu w lustro. Zamiast mych pięknych grubych włosów zostały jakies kłaczki. Ale wyglądałam ładnie, trochę poważniej. Niestety miałam ogromne problemy z ich układaniem, odstawały w każdą stronę... ale przyzwyczaiłam się i rzeczywiście było mi lekko, zwiewnie i miło Teraz trochę żałuję, że tak mocno ścięłam, bo zaczęły mi sie skręcać, wcześniej tak nie było. Jednak też zachęcam do zmian, często się opłaca
In_ThE_ShAdOwS jest offline  
Stary 2006-04-10, 15:47   #16
Darin
Rozeznanie

Thumbs down Dot.: Ścięłam długie włosy!!! SZOK!!!

Dobrze że w końcu zaakceptowałaś zmianę ale ja sie zastanawiam co to za fryzjerka która zamiast słuchać protestującej potencjalnej klientki to słucha tego co mówi jej koleżanka
Darin jest offline  
Stary 2006-04-18, 15:00   #17
@wiktoreczka@
Przyczajenie

Red face Dot.: Ścięłam długie włosy!!! SZOK!!!

No dobra moze ta fryzjerka była troche nie fair, ale ja sie w koncu zgodzilam. Marta tak dlugo mnie namawiała, ze w koncu powiedzialam "no dobra nie ch bedzie krotko". Fryzjerka wcale nie ma tu nic do rzeczy - serio.
Stary 2006-04-18, 17:48   #18
smerfeta01
Zakorzenienie

jesteś strasznie uległa. Ja bym się tak nie dała. Teraz musisz się przyzwyczaić, bo nic już nie da się z tym zrobić.
smerfeta01 jest offline  
Stary 2006-04-19, 07:42   #19
@wiktoreczka@
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez smerfeta01
jesteś strasznie uległa. Ja bym się tak nie dała. Teraz musisz się przyzwyczaić, bo nic już nie da się z tym zrobić.
No może i jestem uległa, ale w głebi ducha miałam zamiar trochę się zmienić. Może nie aż tak drastycznie, ale teraz się przyzwyczaiłam i nie jest źle. Jest nawet bardzo dobrze, do tego stopnia, że nie mam zamiaru(przynajmniej narazie) zapuszczać z powrotem włosów. Krótkie rulez!!!!
Stary 2006-04-19, 16:52   #20
lola342
Raczkowanie

A masz jakies foto???/
lola342 jest offline  
Stary 2006-04-19, 18:22   #21
Hisoka
Zakorzenienie

GG do Hisoka

jak na mój gust nie tylko koleżanka zachowała się głupio,ale ty też . Przecież coś takiego jak latami zapuszczane włosy są raczej "cenne",więc namowy koleżanki nie powinny być dla ciebie przymusem. Z drugiej strony też byłam niewolnicą długich włosów i latami bałam się ich skracać, ścinać itp. , bo wiem jak dużo czasu trzeba,żeby wróciły do dawnej długości. Ścięłam się na krótko z własnej woli i przez pewnien czas mi się bardzo podobało [taka lekko postrzępiona fryzurka do ucha],ale potem, jak włoski troche podrosły przestały się układać i żałowałam. Zastanawiałam się,czy nie ściąć się znowu,ale jakbym to zrobiła to pewnie nigdy nie wróciłabym do dawnej długości. Teraz już chyba przeszłam najgorszy okres w zapuszczaniu włosów-są do ramion i raczej nie zetnę ich znowu.
Hisoka jest offline  
Stary 2006-04-19, 18:49   #22
Audacieux
Wtajemniczenie

Ja mam włosy długie prawie do pasa, od kilkunastu lat i świetnie się z tym czuję! Nie dam ich obciąć nikomu i nikt mnie do tego nie namówi (nikt nawet nie próbuje), noszę je pokręcone, pokreślone pianką.
Moja mama mając 16 lat ścięła włosy długie do pasa - piękny blond na modnego wówczas "chłopaka" włosy nigdy nie odrosły już takie bujne, poza tym ściemniały. Żałuje do tej pory, nauczona doświadczeniem rodzicielki nie daję się ponieść chwilowej fanaberii.
Stary 2006-04-19, 20:17   #23
lorinka
Rozeznanie

Fajnie, że podoba Ci się nowa fryzurka.
Ale ja też myślę, że decyzję o takiej zmianie musiaabym przemyśleć bardzo dokładnie, wnikliwie, przeglądając wiele zdjęć, szukając najbardziej zaufanej fryzjerki i w ogóle... Takie szukanie to jest dla mnie w sumie przyjemność i nie chciałabym z niej rezeygnować.
Widocznie jesteś bardziej odważna i spontaniczna.

Gdzieśtam czeka na nią Książe w lazurowoniebieskich kalesonach... kiedyś ją znajdzie. Bo ona nie szuka. Nie teraz. Nie... nie teraz...

She walks on the boulevard of broken dreams.

lorinka jest offline  
Stary 2006-04-20, 15:31   #24
@wiktoreczka@
Przyczajenie

Talking Dot.: Ścięłam długie włosy!!! SZOK!!!

Cytat:
Napisane przez lorinka
Fajnie, że podoba Ci się nowa fryzurka.
Ale ja też myślę, że decyzję o takiej zmianie musiaabym przemyśleć bardzo dokładnie, wnikliwie, przeglądając wiele zdjęć, szukając najbardziej zaufanej fryzjerki i w ogóle... Takie szukanie to jest dla mnie w sumie przyjemność i nie chciałabym z niej rezeygnować.
Widocznie jesteś bardziej odważna i spontaniczna.
No może i jestem spontaniczna(w sumie to nawet fajnie być takim trozkę roztrzepanym) a włosów nie mam zamiaru zapuszczać, bo podoba mi sie coraz bardziej. A wam dzewczyny te ż polecam, ale i tak zrobicie jak zechcecie. Krótkie rules!!!!
Stary 2006-04-21, 20:54   #25
nefretam
Raczkowanie

GG do nefretam

Też nie dawno ściełam włosy z takich prawie do łopatek na mocno pocieniowane dolna warstwa do końca ucha. Nie rozumiem waszego kultu długich włosów. Ja poszłam do fryzjera z myślą że ona mi coś fajnego do bierza nie zastanawiałam sie czy ścinać na krótko czy nie. Od kiedy ściełam włosy w 2 klasie podstawówki tak zmieniam sobie raz mam krótkie raz długie i jak scinam to wcale mi nie zal.
nefretam jest offline  
Stary 2006-05-24, 08:11   #26
@wiktoreczka@
Przyczajenie

Hej!!!Czy już nikt nie odpowie na mój topik??? Piszcie jak to było z waszymi "ścinkami", jak się zastanawiałyście, jak było na fotelu, co czułyście jak włosy opaają na podłogę itp. rzeczy. Może powstanie z tego taki topik o ścinaniu włos ów??? Byłabym wdzięczna...
Stary 2006-05-24, 08:56   #27
Papiszynka
Zakorzenienie

Moim zdaniem Twoja kolezanka jest nienormalna, i szczerze mowiac kopnelabym taka w 4 litery... Fryzjerka tez sie powinna puknac w czolko, moze i sie zgodzilas ale chyba widziala ze nie jestes do konca zdecydowana, no ale niestety sa takie fryzjerki na swiecie co to kazdego obcinaja tak samo, a pracuja w tym zawodzie, bo inne rzeczy byly za trudne.Sorki za ostre slowa ale niestety malo jest fryzjerek, ktora swoj zawod wykonuja z pasja.Fajnie ze Ci sie podoba, no ale sory... Ostatnio tez gadalam z kolezanka, bo troche ja fryzjerka ociachala za mocno (nie za fajnie wyglada) i powiedzialam, ze tez chcialabym cos zrobic, ale sie boje, niestety po wielu ciezkich przezyciach nie potrafie zaufac zadnemu fryzjerowi.A ona do mnie "ooohh dla mnie to jest glupota, chyba lepiej sciac, od razu wlosy odzywaja, sratata". Zazdrosci? Mi sie podobaja dlugie wlosy i to nie jest zaden kult. Jak komus sie podobaja np. buty balerinki to jest to kult balerinek? Ja poprostu lepiej wygladam w dlugich wlosach, a mialam na glowie juz wiele fryzur.
Papiszynka jest offline  
Stary 2006-05-24, 09:04   #28
agooolenka
Raczkowanie

o jaaa... nigdy bym się nie dała.dlaczego zawsze ludzie namawiaja osobę która ma dlugie włosy do ścięcia? teksty typu"zetnij,zmien się czas na zmiany całe zycie długie były" sa na porzadku dziennym.Pamietam jak moja kumpela scinala wlosy bardzo dlugie do takich lekko za uszko-kobiety w zakladzie fryzjerskim zamarly a fryzjerka nie mogla sie przemoc

ale grunt,ze Ci się podoba
ja juz do takich krociutkich nie wroce napewno:P
agooolenka jest offline  
Stary 2006-05-24, 09:45   #29
olcia 810
Wtajemniczenie

Talking Dot.: Ścięłam długie włosy!!! SZOK!!!

Wrr.. ja zawsze miałam długie włosy Kiedys po namowie siostry postanowiłam "troche" ściąć, troche znaczy na jakieś 5cm i bardzo tego żaluje!! I juz nigdy więcej. Zreszta mi krótkie włosy zupełnie nie pasują, teraz mam Długie i kręcone i w ogóle ja żyje w przekonaniu, że kobieta powinna mieć długie włosy.. no nie licząc wyjątków, czyli osób, które mają specyficzne rysy twarzy i krótka fryzurka poprostu im pasuje

"CHce proste włosy"
olcia 810 jest offline  
Stary 2006-05-24, 16:20   #30
lipienko
Raczkowanie

Podeślij fotkę
lipienko jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości