czy moge poszerzyć buty? - Forum Wizaz.pl
Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Znajdź produkty
w najniższych cenach

Moda Porady na temat mody i stylu oraz sposobu ubierania się. Wielka moda, Twoja moda - lub po prostu wszystko o ciuchach, butach i dodatkach.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-04-06, 08:59   #1
pysiaczka
Raczkowanie

czy moge poszerzyć buty?

kupiłam sobie ostatnio pantofle na małej szpilce, w sklepie długo je testowałam na nodze i były wygodne, gdy szłam w nich po ulicy zaczęły mnie uciskać głównie z tyłu nogi, optarły mi trohce pięte, glównie chodzi o prawego buta, nie da sie w nim chodzić. Jestem bardzo zła, bo wydałam 90 zł na buty których teraz nie moge nosić, a przecież to mój rozmiar, tak bardzo mi sie podobają, cieszyłam sie z nich. Może są jakieś płyny które rozmiękczają skórę, bo to buty ze skóry, może powinnam je jakoś rozepchać, kobiety ratujcie!!!!!!1
pysiaczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 09:09   #2
tootsie
Zakorzenienie

Dot.: czy moge poszerzyć buty?

są dostepne takie preparaty,zapytaj w sklepie obuwniczym z domowych sposobów słyszałam o occie,ale nie wiem na ile to jest sprawdzone

tootsie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 09:58   #3
pysiaczka
Raczkowanie

a czy szewc pomoże?przecież to specjalista, a może on ma preparat do poszerzania butów?
pysiaczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 12:04   #4
Ważka
Raczkowanie

Jeśli but jest za mały to możesz go delikatnie "rozbić" małym młoteczkiem(ja tak zrobiłam ze swoim i jest ok).Poprostu postukaj nim w miejsce gdzie pięta styka się z butem.
Ważka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 12:27   #5
rob4cz3q
Zadomowienie

GG do rob4cz3q

idz do szewca on na pewno Ci pomoże.

Napisz czy sie udało czy nie
rob4cz3q jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 13:48   #6
cookiemonster
Wtajemniczenie

GG do cookiemonster

napewno szewc moze nieco rozciagnać buty bo ma do tego specjalną maszykę (coś w stylu prawideł ale mechanicznych) i on napewno wcześneij czymś nawilży te buty , jakimś preparatem zmiękczajęcym albo coś
a jak to nie poskutkuje i but dalej bedzie cię gnutł to może pomogą podpiętki i zapiętki, które się albo przykleja do miejsca na piętę w bucye albo podkłąda pod piętę i wtedy ona jest w lepszej pozycji i sie nie obciera (mozliwe ze w tym bucie trochę podwyższono standardową wysokość obłożyny o jkiś milimetr lub dwa i dlatego cię uwiera w piętę)

Edytowane przez czarownicagosia
Czas edycji: 2006-04-06 o 14:36
cookiemonster jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 18:30   #7
martagg
Rozeznanie

polecam pianke kiwi. kupilam ja z piec lat temu, uzylam do jakis 8miu par butów, nadal ja mam w pogotowiu- duzo zostalo i choc data przydatnosci do hmm spozycia dawno sie skonczyla,to nadal dziala. wtedy kosztowala ze 12 zl.
ja uzywam jej tak: do buta psikam pianke- 3sec na przód i na okolice piety- albo tam gdzie uwiera. dodatkowo na wierzch buta tam gdzie uwiera mocno. zakladam gruba skarpete- bez obaw nie rozcianie sie but za bardzo. zakladam na skarpete zwykla torebke folową(po co pianka ma wchodzic w skarpete?) i wkladam but. najpierw robie lekkie ruchy stopą- boli, ale z czasem moge robic wieksze az chodzić- trwa to z 10 minut az nie czuje duzego bólu,a tylko ucisk z kazdej strony stopy- bo mam za duza skarptete.

tak wlasnie przygotowalam buty na sylwestra.testowalam ja nawet na zamszowych bordowych butkach i nie zrobila plam ani nic(a byloby je widac na tej fakturze i kolorze) teraz sa dopasowane ok. a ze mnie obcieraja kazde buty na poczatku, to uzywam tej pianki czesto. i gdyby nie ona to musialabym chodzic po 2 tygodnie oplastrowana-a w lecie to odpada. mnie KAZDE buty obcieraja...

o innych sposobach słyszalam: ze nalac wrzatek do buta i zalozyc noge w skarpetce (i w foliii radzę!!!!)testowalam, nie bylam zachwycona- ale but byl tylko z wierzchu ze skory naturalnej, w srodku troche syntetyka) albo o occie- ale boje sie poparzenia, ze zniszcze skore-w koncu taka temperatura denaturuje a skora na bucie to tez bialko, ze przebarwie buty albo bedą walić marynatą
Stary 2006-04-06, 19:58   #8
domininia
Rozeznanie

Nalac wrzatek do buta?Ojj zly pomysł!Chyba chodzi o rozgrzanie para z gotujacej sie wody Trzymasz bucika nad ta para ,wkladasz gruba skarpete i musisz go porzadnie rozchodzic,czynnosc trzeba powtorzyc kilka razyEfekt zalezy od tego z jakiej skorki sa buty jesli jest twarda to tylko lekko sie rozejda a jesli miekka to efekt bedzie lepszy.
domininia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 21:22   #9
aga21087
Zakorzenienie

GG do aga21087

Moze szewc cos poradzi moze rozciągnie na kopycie
aga21087 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 00:05   #10
taszkin
Zakorzenienie

Ja niedawno zwężałam butki. Musiałam w tym celu udać się do szewca, ktory świadczył też usługi rymarskie. Z poszerzeniem moze byc mniejszy kłopot, moze szewc wystarczy.
taszkin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 20:36   #11
cookiemonster
Wtajemniczenie

GG do cookiemonster

znalazłam to cudo do rozciągania butów http://allegro.pl/item96583149_rozci...tempo40_1.html
cookiemonster jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 14:36   #12
martagg
Rozeznanie

Lightbulb Dot.: czy moge poszerzyć buty?

Cytat:
Napisane przez cookiemonster
znalazłam to cudo do rozciągania butów http://allegro.pl/item96583149_rozci...tempo40_1.html

to chyba ta pianka. na allegro widzialam tez innych firm(nie kojarzyłam ich) ale w podobnej cenie, wiec nie wiem czy warto ryzykowac.

Edytowane przez martagg
Czas edycji: 2006-04-20 o 15:09
martagg jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości