czy moge poszerzyć buty? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-06, 09:59   #1
pysiaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 436

czy moge poszerzyć buty?


kupiłam sobie ostatnio pantofle na małej szpilce, w sklepie długo je testowałam na nodze i były wygodne, gdy szłam w nich po ulicy zaczęły mnie uciskać głównie z tyłu nogi, optarły mi trohce pięte, glównie chodzi o prawego buta, nie da sie w nim chodzić. Jestem bardzo zła, bo wydałam 90 zł na buty których teraz nie moge nosić, a przecież to mój rozmiar, tak bardzo mi sie podobają, cieszyłam sie z nich. Może są jakieś płyny które rozmiękczają skórę, bo to buty ze skóry, może powinnam je jakoś rozepchać, kobiety ratujcie!!!!!!1
pysiaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 10:09   #2
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: czy moge poszerzyć buty?

są dostepne takie preparaty,zapytaj w sklepie obuwniczym z domowych sposobów słyszałam o occie,ale nie wiem na ile to jest sprawdzone
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 10:58   #3
pysiaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 436
Dot.: czy moge poszerzyć buty?

a czy szewc pomoże?przecież to specjalista, a może on ma preparat do poszerzania butów?
pysiaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 13:04   #4
Ważka
Raczkowanie
 
Avatar Ważka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 479
Dot.: czy moge poszerzyć buty?

Jeśli but jest za mały to możesz go delikatnie "rozbić" małym młoteczkiem(ja tak zrobiłam ze swoim i jest ok).Poprostu postukaj nim w miejsce gdzie pięta styka się z butem.
Ważka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 13:27   #5
rob4cz3q
Zadomowienie
 
Avatar rob4cz3q
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 298
GG do rob4cz3q
Dot.: czy moge poszerzyć buty?

idz do szewca on na pewno Ci pomoże.

Napisz czy sie udało czy nie
rob4cz3q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 14:48   #6
cookiemonster
Wtajemniczenie
 
Avatar cookiemonster
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 904
GG do cookiemonster


napewno szewc moze nieco rozciagnać buty bo ma do tego specjalną maszykę (coś w stylu prawideł ale mechanicznych) i on napewno wcześneij czymś nawilży te buty , jakimś preparatem zmiękczajęcym albo coś
a jak to nie poskutkuje i but dalej bedzie cię gnutł to może pomogą podpiętki i zapiętki, które się albo przykleja do miejsca na piętę w bucye albo podkłąda pod piętę i wtedy ona jest w lepszej pozycji i sie nie obciera (mozliwe ze w tym bucie trochę podwyższono standardową wysokość obłożyny o jkiś milimetr lub dwa i dlatego cię uwiera w piętę)
__________________

Edytowane przez czarownicagosia
Czas edycji: 2006-04-06 o 15:36
cookiemonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 19:30   #7
martagg
Rozeznanie
 
Avatar martagg
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 523
Dot.: czy moge poszerzyć buty?

polecam pianke kiwi. kupilam ja z piec lat temu, uzylam do jakis 8miu par butów, nadal ja mam w pogotowiu- duzo zostalo i choc data przydatnosci do hmm spozycia dawno sie skonczyla,to nadal dziala. wtedy kosztowala ze 12 zl.
ja uzywam jej tak: do buta psikam pianke- 3sec na przód i na okolice piety- albo tam gdzie uwiera. dodatkowo na wierzch buta tam gdzie uwiera mocno. zakladam gruba skarpete- bez obaw nie rozcianie sie but za bardzo. zakladam na skarpete zwykla torebke folową(po co pianka ma wchodzic w skarpete?) i wkladam but. najpierw robie lekkie ruchy stopą- boli, ale z czasem moge robic wieksze az chodzić- trwa to z 10 minut az nie czuje duzego bólu,a tylko ucisk z kazdej strony stopy- bo mam za duza skarptete.


tak wlasnie przygotowalam buty na sylwestra.testowalam ja nawet na zamszowych bordowych butkach i nie zrobila plam ani nic(a byloby je widac na tej fakturze i kolorze) teraz sa dopasowane ok. a ze mnie obcieraja kazde buty na poczatku, to uzywam tej pianki czesto. i gdyby nie ona to musialabym chodzic po 2 tygodnie oplastrowana-a w lecie to odpada. mnie KAZDE buty obcieraja...


o innych sposobach słyszalam: ze nalac wrzatek do buta i zalozyc noge w skarpetce (i w foliii radzę!!!!)testowalam, nie bylam zachwycona- ale but byl tylko z wierzchu ze skory naturalnej, w srodku troche syntetyka) albo o occie- ale boje sie poparzenia, ze zniszcze skore-w koncu taka temperatura denaturuje a skora na bucie to tez bialko, ze przebarwie buty albo bedą walić marynatą
__________________
martagg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-06, 20:58   #8
domininia
Rozeznanie
 
Avatar domininia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 868
Dot.: czy moge poszerzyć buty?

Nalac wrzatek do buta?Ojj zly pomysł!Chyba chodzi o rozgrzanie para z gotujacej sie wody Trzymasz bucika nad ta para ,wkladasz gruba skarpete i musisz go porzadnie rozchodzic,czynnosc trzeba powtorzyc kilka razyEfekt zalezy od tego z jakiej skorki sa buty jesli jest twarda to tylko lekko sie rozejda a jesli miekka to efekt bedzie lepszy.
domininia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 22:22   #9
aga21087
Zakorzenienie
 
Avatar aga21087
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 4 583
GG do aga21087
Dot.: czy moge poszerzyć buty?

Moze szewc cos poradzi moze rozciągnie na kopycie
aga21087 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 01:05   #10
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: czy moge poszerzyć buty?

Ja niedawno zwężałam butki. Musiałam w tym celu udać się do szewca, ktory świadczył też usługi rymarskie. Z poszerzeniem moze byc mniejszy kłopot, moze szewc wystarczy.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 21:36   #11
cookiemonster
Wtajemniczenie
 
Avatar cookiemonster
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 904
GG do cookiemonster
Dot.: czy moge poszerzyć buty?

znalazłam to cudo do rozciągania butów http://allegro.pl/item96583149_rozci...tempo40_1.html
__________________
cookiemonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-20, 15:36   #12
martagg
Rozeznanie
 
Avatar martagg
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 523
Lightbulb Dot.: czy moge poszerzyć buty?

Cytat:
Napisane przez cookiemonster
znalazłam to cudo do rozciągania butów http://allegro.pl/item96583149_rozci...tempo40_1.html


to chyba ta pianka. na allegro widzialam tez innych firm(nie kojarzyłam ich) ale w podobnej cenie, wiec nie wiem czy warto ryzykowac.
__________________

Edytowane przez martagg
Czas edycji: 2006-04-20 o 16:09
martagg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:51.