Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-04-06, 19:58   #1
MaddieNovak
Przyczajenie

Question

Rozjaśnianie + farbowanie. Pilne!

Jakiś czas temu coś strzeliło mi do głowy i postanowiłam zafarbować włosy na czarno. Teraz mam na głowie ponad dziesięciocentymetrowe odrosty (brązowe), które nieciekawie wyglądają. Czarnej farby nie udało mi się jak do tej pory pozbyć, choć jakieś 2 miesiące temu farbowałam włosy. Dziś kupiłam sobie rozjaśniacz i farbę Schwarzkopf Brillance w kolorze "brokatowa czerwień". I tu pojawia się moje pytanie: czy mogę "za jednym zamachem" rozjaśnić i zafarbować włosy?
Proszę o szybką pomoc!
MaddieNovak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 20:05   #2
malaika7
Rozeznanie

Dot.: Rozjaśnianie + farbowanie. Pilne!

Możesz, a nawet powinnaś ze względu na żółty pigment jaki zostawia rozjaśniacz. W ulotce rozjaśniacza jest napisane na pewno, że najlepiej odczekać kilka dni, i faktycznie, jesli masz tyle czasu, to odczekaj ze względu na stan włosów. Ale jestem pewna, że po tym, jak zobaczysz się w lustrze "po" rozjaśnianiu, na pewno od razu chwycisz za farbę!!
malaika7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 21:01   #3
MaddieNovak
Przyczajenie

A jakich potem używać odżywek? Czy Dove do włosów farbowanych będzie odpowiedni dla tak wymęczonych włosów?
Stary 2006-04-06, 21:14   #4
malaika7
Rozeznanie

Wszystko zależy od zasobności Twojego portfela. Czasem Dove musi wystarczyć... Ale tak naprawdę: masek jest mnóstwo. Te fryzjerskie są o niebo lepsze od sklepowych. Szukaj w salonach. Osobiście polecam Kerastase, ale to, co dobre dla mnie, niekoniecznie będzie dobre dla Ciebie. Przejrzyj archiwum - było mnóstwo wątków o zniszczonych włosach. Na początek może Wax, olejek rycynowy i suplement? (Humavit, Vitapil)...
Stary 2006-04-06, 21:15   #5
Mroofcia
Rozeznanie

Smile Dot.: Rozjaśnianie + farbowanie. Pilne!

Edytowane przez Mroofcia
Czas edycji: 2009-01-29 o 17:04
Mroofcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 21:26   #6
malaika7
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Mroofcia
a co ty chcesz odzywiać martwe rozjaśnione włosy? Rozjaśnianie to śmierć dla włosów.
A pokaż mi jakiś "żywy" włos.... Każdy włos jest martwy - rozjaśniany, czy nietknięty naturalny. Żywa jest jedynie cebulka. Wyobrażasz sobie ból ścinania, gdyby włosy były żywe??? Maski i odżywki zawsze w zasadzie "jedynie" poprawiają wygląd - tyle, że na rozjaśnianych jest więcej do poprawienia...
Stary 2006-04-07, 08:26   #7
Mroofcia
Rozeznanie

Edytowane przez Mroofcia
Czas edycji: 2009-01-29 o 17:03
Stary 2006-04-07, 09:20   #8
malaika7
Rozeznanie

Ja również miałam 3 razy w życiu rozjaśniane włosy, przez 7 lat farbowałam, więc też wiem coś o tym. Struktura się różni owszem, ale pisanie, że włos jest "żywy" albo "martwy" to przesada.
Stary 2006-04-07, 10:47   #9
MaddieNovak
Przyczajenie

Nie można powiedzieć, że włos jest martwy, ponieważ nie czuje. To, że nie ma zakończeń nerwowych wcale nie czyni go martwym!
No nic, teraz przejdę do sedna. Jednym słowem - chała. Trzymałam rozjaśniacz na włosach tak długo, jak napisane było w ulotce. Na szczęście zdecydowałam się pokryć nim tylko część czarną włosów, pozostawiając odrosty nietknięte i to był bardzo dobry pomysł. Włosy prawie w ogóle nie puściły koloru. Może o jeden ton? Raczej nie więcej. Mimo to postanowiłam tak czy siak pokryć je czerwoną farbą i kolor wyszedł w miarę równomierny, choć lekko "łaciaty". Na szczęście jednak wygląda to dość naturalnie, a przynajmniej nie aż tak źle, bym musiała się schować w domu i czekać na odrośnięcie włosów. Mam teraz bardzo ładny kolorek, jeśli nie liczyć włosów od spodu, które "złapały się" na rozjaśniacz i po pokryciu farbą zrobiły się lekko pomarańczowe. O tyle dobrze, że tylko od spodu i tego nie widać...
Czy żałuję? Jeszcze nie wiem, ale raczej nie.
Stary 2006-04-07, 13:48   #10
malaika7
Rozeznanie

To, że coś ma budowę biologiczną, że posiada wodór, węgiel i tlen, nie znaczy, że jest żywe. Włos ma pierwszorzędową strukturę białka, czyli liniowo ułożone aminokwasy. Np. trwała zmienia strukturę tego białka, ale nie rozjasniacz czy farba!! Serek też jest białkiem, a jest zywy??? Im wyżej włos pnie się z naskórka poprzez warstwy skóry, tym mniej jest naczyń włosowatych, a tym samym tym wolniejszy jest metabolizm (mniej krwi, mniej tlenu), a gdy włos widać już na powierzchni skóry, ten metabolizm ustaje, i włos jak gdyby "umiera".
Dobrze, ze efekt wyszedł w miarę ok, bo rozjaśnianie w domu ma często opłakane skutki.
Stary 2006-04-07, 13:59   #11
Mroofcia
Rozeznanie

Edytowane przez Mroofcia
Czas edycji: 2009-01-29 o 17:03
Stary 2006-04-07, 14:05   #12
malaika7
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Mroofcia
A autorka wątpku mogłaby pokazac jak wyszeło to w efekcie??
właśnie
Stary 2006-04-07, 16:56   #13
_cleooo_
Raczkowanie

zgadzam się z malaiką

_cleooo_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 09:56   #14
natalcia17
Przyczajenie

oj dziewczyny ale sie w***ałam(za przeproszeniem)kupilam rozjasniacz z joanny 5-6 tonow a ze wloski mialam z pasemkami blond (a raczej zoltymi) myslalam ze wyjdzie fajnie;p i sie pomylilam robilam sama domu przy pomocy czepaka i wyszly mi cale:/ bialo zolte:/ co mam zrobic? kupic ciemna farbe i zrobic kilka ciemnych pasemek?:/ pomozcie moge dodac rowniz fotke
natalcia17 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości