Atopowe zapalenie skóry .. =/ - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-11-09, 20:58   #61
Cerfona
Zadomowienie

GG do Cerfona
Dot.: Atopowe zapalenie skóry .. =/

Cytat:
Napisane przez malenka294 Pokaż wiadomość
pierwszy etap to kapsułki ziołowe oczyszczające organizm
drugi etap to zioła do picia(jak herbata)
trzeci etap to tez jakies kapsułki ziołowe
wszystkie etapy były z różnych ziól
każdy etap o ile pamietam trwał chyba miesiąc,czyli kuracja trwała 3 miesiące
Nie sądziłąm,że medycyna naturalna może mieć taka moc
Dziękuje za tak szybką odpowiedź
a jak byłaś jeszcze chora to wyskakiwały Ci jakieś czerwone plamy na twarzy i na skórze wokół oczu? W trakcie tej kuracji zażywałaś dodatkowo jakieś tabletki albo maści?
Troche Cię pomęcze ale bardzo mi na tym zależy
Aha i do jakiego lekarza zadzwoniłaś?

Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych ale i za te, które w innych budzi...

Cerfona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 15:23   #62
Cerfona
Zadomowienie

GG do Cerfona

uuu chyba już tu nie zaglądasz szkoda

Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych ale i za te, które w innych budzi...

Stary 2007-11-14, 14:34   #63
Cerfona
Zadomowienie

GG do Cerfona

Cytat:
Napisane przez Szylkretka Pokaż wiadomość
Witam, ja sie z AZS borykam od zawsze. Wczoraj bylam u lekarza, ktory wyjatkowo nie przepisal mi polcortolonu tylko kazal odstawic wszystkie masci, kupic Emolium krem specjalny i lykac Zyrtec.
Jestem w lekkim szoku, za miesiac kontrola, a ja sie troche boje, czy mnie w tym czasie za bardzo nie wysypie.
No ale sprobowac warto, bo naczytalam sie juz wystarczajaco duzo o szkodliwosci sterydow
Też używałam kremu emolium-krem specjalny i Zyrtec tylko, że ja nie mam chyba AZS tylko cos podobnego i taka kuracja mi nie pomagała ALe trzymam kciuki, że Tobie pomoże bo ze sterydami nie ma naprawde żartów!

Stary 2007-11-14, 15:02   #64
Cerfona
Zadomowienie

GG do Cerfona

Cytat:
A co zdiagnozowal Ci lekarz?
wiesz najlepsze jest to, że nic mi wsumie nie zdiagnozował :/ nałaziłam się po dermatologach i tylko przepisywali maści.. wkońcu poszłam do okulisty bo skóre wokól oczu mam sucha i zaczerwienioną, okulista wysłał mnie na testy alergiczne-na nic nie jestem uczulona. Teraz czekam bo będe miała testy naskórkowe robione więc może coś sie wkońcu dowiem...
Narazie zażywam Loratan więc nie jest tak źle

Stary 2007-11-14, 18:57   #65
Cerfona
Zadomowienie

GG do Cerfona

Cytat:
Ja sie nachodzilam po okulistach i leczylam zapelenie spojowek, az wreszcie ktos wpadl na pomysl, ze moze to alergiczne a nie wirusowe. A skora kolo oczu mnie juz chwilami tak piekla, ze nie moglam wytrzymac (ciegle mi oczy lzawily, wiec jeszcze podraznialy i wysuszaly skore).
U mnie AZS jest skaza bialkowa, wiec latwo bylo znalezc alergen.
W kazdym razie trzymam kciuki, zeby sie wreszcie udalo okreslic, na co masz alergie, bo wiem, jak zlosci fakt, ze nie mozna zaczac leczenia, tylko trzeba ciagle czekac.
No i dobrego lekarza zycze, ktory sie bedzie znal na sprawie.
dzieki wielkie
a tak przy okazji to najgorsze ejst to, że jak mi się te oczka zrobią czerwone to wyglądam jak popłakana i wogóle wyglądam źle staram się jakoś wytrzymywac ale czasami nie daje już rady... Mam nadzieje, że to się będzie dało wyleczyć bo jak nie... to się załamie..

Stary 2007-11-15, 19:38   #66
kattaszub
Przyczajenie

Hej
ja niestety tez mam AZS od zawsze, ale ostatnio jest znacznie gorzej. Zmiany pojawiają mi się w nowych miejscach, nie pamiętam kiedy byłam w takim stanie. I w sumie nic nie pomaga, nawet protopic... W srodę idę do kolejnego lekarza, zobaczymy, co powie. Trzymajcie się i nie drapcie
kattaszub jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 20:26   #67
Nixie
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Cerfona Pokaż wiadomość
dzieki wielkie
a tak przy okazji to najgorsze ejst to, że jak mi się te oczka zrobią czerwone to wyglądam jak popłakana i wogóle wyglądam źle staram się jakoś wytrzymywac ale czasami nie daje już rady... Mam nadzieje, że to się będzie dało wyleczyć bo jak nie... to się załamie..
Też mam problemy z oczami, raz mi tak powieki spuchły, że miały grubość ok 5mm. Kupiłam krople na alergię Polcrom (polskie tanie krople) i mi pomogły. Co do plam alergicznych, to mam na zgięciach dłoni, na zgięciach ramion, na twarzy, szyi i dekolcie. Pojawiły się zeszłej jesieni. Wtedy, nie wiedząc o istnieniu Elidelu, leczyłam się sterydem, także na twarzy i powiekach (niestety, nie miałam wyjścia...) Potem kupiłam Elidel i wszystko przeszło. Całe lato nic, ale teraz w październiku znowu to cholerstwo się pojawiło. Elidel już nie pomaga, skóra się przyzwyczaiła i znów steryd na szczeście doraźnie Teraz czekam, aż mi tata przywiezie z Niemiec Parfenac (maść bardzo chwalona na forum atopików) i zobaczymy co będzie...Zdam relacje po użyciu. Mam nadzieję, że pomoże. Zapisałam się do alergologa, muszę czekać miesiąc na wizytę, to Polska, niestety...
Pozdrawiam towarzyszki niedoli
Nixie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 20:47   #68
Cerfona
Zadomowienie

GG do Cerfona

Cytat:
Napisane przez Nixie Pokaż wiadomość
Też mam problemy z oczami, raz mi tak powieki spuchły, że miały grubość ok 5mm. Kupiłam krople na alergię Polcrom (polskie tanie krople) i mi pomogły. Co do plam alergicznych, to mam na zgięciach dłoni, na zgięciach ramion, na twarzy, szyi i dekolcie. Pojawiły się zeszłej jesieni. Wtedy, nie wiedząc o istnieniu Elidelu, leczyłam się sterydem, także na twarzy i powiekach (niestety, nie miałam wyjścia...) Potem kupiłam Elidel i wszystko przeszło. Całe lato nic, ale teraz w październiku znowu to cholerstwo się pojawiło. Elidel już nie pomaga, skóra się przyzwyczaiła i znów steryd na szczeście doraźnie Teraz czekam, aż mi tata przywiezie z Niemiec Parfenac (maść bardzo chwalona na forum atopików) i zobaczymy co będzie...Zdam relacje po użyciu. Mam nadzieję, że pomoże. Zapisałam się do alergologa, muszę czekać miesiąc na wizytę, to Polska, niestety...
Pozdrawiam towarzyszki niedoli
Jestem z Tobą mam nadzieje, że Ci pomoże
ja po 20 listopada mam zadzwonić do szpitala i zapisać się na testy naskórkowe-może coś mi to wykarze i będe wiedziała co mi jest!! Bo narazie miałam testy alergiczne ale nic mi nie wykazało! Jak te testy naskórkowe nic nie wykarza to ja już sama nie wiem co mam robic

Stary 2007-11-16, 20:28   #69
malenka294
Wtajemniczenie

GG do malenka294

przepraszam ze tak długo mnie nie było ale miałam awarię kompa
otóż u mnie azs wyglądało w ten sposób:na całych rękach i na szyi miałam czerwone ,swędzące ,suche plamy,twarz ogólnie sucha,czerwone powieki i okolice oczu,po prostu tragedia
O ile pamietam smarowałam te miejsca elidlem,dodatkowo wlewałam do wanny balneum,które tez wcierałam w mokrą skórę

Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic się nie martw, zaraz tam będę

malenka294 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 15:48   #70
Magdutka
Zadomowienie

To ja też moge dłączyć do tego grona. W sumie ATP mam od 2 lat, a alergie zaczeły mi sie objawiać po tym jak sie przeprowadziłam do nowego domu, czytałam gdzieś ze czesto sie tak zdarza. Ogólnie to mam straszne problemy jak sie wiosna zaczyna i pylą różne chwasty no i trawa. Plamy na rekach, dłoniach, czy buzi da sie opanować. w sumie to na noc smaruje buźke tłustym kremem i do tego całe ciało oliwką, ale z nogami to nie moge sobie poradzić. Mam całe łydki wysypane w małych plamkach, i nic nie pomaga, tylko maści ze sterydami. Przez to przez całe wakacje chodziłam w długich spodniach, po prostu masakra, pozatym nawet na basenie sie nie można pokazać Pozatym w mojej miejscowości nie ma dobrego alergologa, mam tylko panią dermatolog, i chyba sie do niej wybiore niedługo. A na nastepny rok zaplanuje sobie odczulanie, to podobno pomaga tez na ATP i często łagodzi objawy.
Magdutka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 18:11   #71
Nixie
Rozeznanie

Dzięki Cerfona, też mam taką nadzieję. Co do testów to ja też miałam, ale g... wykazały np. że mam uczulenie na kota, co wcale nie jest prawdą, nigdy na koty nie reagowałam alergicznie, teraz tez nie.
Stary 2007-11-18, 18:17   #72
Cerfona
Zadomowienie

GG do Cerfona

Cytat:
Napisane przez Nixie Pokaż wiadomość
Dzięki Cerfona, też mam taką nadzieję. Co do testów to ja też miałam, ale g... wykazały np. że mam uczulenie na kota, co wcale nie jest prawdą, nigdy na koty nie reagowałam alergicznie, teraz tez nie.
Aha to Ci powiem, że mnie nastraszyłaś... bo ja miałam jakąś taką nadzieje w tych testach a teraz to już czuje, że z tych testów nici chyba pozostaje mi się już na stałe przyzwyczaić do czerwonej twarzy chociaż z drugiej strony może będe miała szczęscie i te testy mi pomogą?!? wkońcu głupi ma zawsze szczęście Czasami się zastanawiam dlaczego to właśnie mnie spotkało

Stary 2007-11-28, 21:13   #73
Cerfona
Zadomowienie

GG do Cerfona

Od razu przepraszam za post pod postem!
W poniedziałek założyli mi te testy dzisiaj byłam je ściąnąć... i wstępnie wyszło mi ze jestem uczulona na nikiel a nigdy nie reagowała moja skóra jakoś na guziki od spodni czy na bransoletki nie ze srebra... a na dodatek problam mam z twarzą. Aż się zastanawiam czego się jutro jeszcze dowiem Trzymajcie kciuki!

Stary 2007-12-01, 12:22   #74
Nixie
Rozeznanie

No ja mam właśnie wysyp na twarzy, dekolcie, plecach i rękach. Wygladam jak zombie, musiałam sie nasmarować sterydami... mieliśmy dziś jechac na koncert, ale niestety, jak nie chce wystraszyc ludzi to musze zostac w domu. W przyszłym tygodniu będę mieć Parfenac, jedyna nadzieja w nim...
Stary 2007-12-01, 14:27   #75
paryzanka202
Zakorzenienie

Atopowe zapalenie skory?

Moja ba

Edytowane przez paryzanka202
Czas edycji: 2011-08-15 o 15:03
paryzanka202 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 10:35   #76
Cerfona
Zadomowienie

GG do Cerfona

Noi jestem uczulona na nikiel jestem załamana! Ostatnia rzeczą o której myślałam,że jestem na to uczulona był właśnie nikiel.A tu taka niemiła niespodzianka! nie wiem jak to jest możliwe, że akurat na twarzy mi wyskakuje uczulenie skoro moja twarz ma najmniejszy kontakt z niklem

Stary 2008-01-20, 06:50   #77
Mariusz7
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 2
Dot.: atopowe zapalenie skóry <:(

Moja droga, AZS nabywa się przede wszystkim we wczesnym dzieciństwie. Dlaczego? ano dla tego bo układ immunologiczy dziecka nie jest jeszcze tak ukształtowany jak u dorosłego człowieka. Twoja dermatopatia nie wskazuje na AZS . Proponuję abyś udała się do Specjialisty DERMATOLOGA .Przesyłam ci krótkie kompendium na temat AZS
Pozdrawiam M7
DERMATITIS ATOPICA
ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY
Etiopatogeneza

Atopowe zapalenie skóry, AZS (ang. atopic dermatitis, łac. dermatitis atopica), zwane też egzemą, wypryskiem atopowym, a niegdyś świerzbiączką (łac. prurigo) Besniera, wypryskiem alergicznym lub alergicznym zapaleniem skóry jest chorobą zaliczaną do chorób atopowych, psychosomatycznych.

Skóra chorego pod wpływem substancji drażniących (mydło, rozpuszczalniki), alergenów :
Alergen

Alergenem nazywany jest każdy antygen zewnątrzpochodny wywołujący reakcję alergiczną (uczuleniową). Alergenami są substancje pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, a także różne proste związki chemiczne o charakterze haptenów, np. leki. Alergeny dzielimy na:
wziewne (kurz, czyli wszystko to co wchodzi w jego skład: szczątki roślin, roztocza, szczątki zwierząt)
pokarmowe, czyli takie, które dostają się do naszego organizmu razem z pokarmem, np. owoalbumina (albumina jaja kurzego)
kontaktowe, wywołujące reakcję alergiczną po zetknięciu ze skórą, np. lateks, metale
leki, szczególnie antybiotyki β-laktamowe oraz kuraropochodne leki stosowane w anestezji
Alergeny nie wykazują szczególnych podobieństw, nie można więc określić, czy dana substancja może być alergenem, czy nie. Stosuje się natomiast ujednolicone nazewnictwo alergenów, składające się z trzech członów:
skrót nazwy rodzajowej organizmu, z którego pochodzi alergen
skrót nazwy gatunkowej tego organizmu
cyfra lub liczba arabska oznaczająca konkretny antygen danego organizmu. W przypadku istnienia kilku izoform alergenu do cyfry lub liczby dodaje się kolejne małe litery alfabetu łacińskiego
Przykład: Der p 1 oznacza antygen nr 1 wyizolowany z Dermatophagoides pteronyssinus. Zwykle antygeny najsilniej uczulające są oznaczone cyfrą 1 i noszą nazwę alergenów głównych, czyli takich, które uczulają ponad 50% pacjentów danej grupy. Der p 1 jest antygenem głównym, gdyż u ponad 50% pacjentów uczulonych na kurz stwierdza się także uczulenie na ten właśnie alergen. Alergeny uczulające mniej niż 50% osób w danej grupie są nazywane alergenami słabymi.
Najczęściej spotykane alergeny to:
dym papierosowy i smog. W skład smogu miejskiego wchodzi kurz o silnym potencjale alergizującym, podejrzewa się także udział węglowodorów aromatycznych, obecnych także w dymie papierosowym i odpowiedzialnych za jego właściwości alergogenne.
roztocza - szczególnie alergogenne są gatunki z rodzajów Dermatophagoides oraz Euroglyphus. Alergeny pochodzące z roztoczy to enzymy jelitowe obecne w ich odchodach (grupa 1 alergenów roztoczy) oraz białka tkanek (grupa 2 alergenów roztoczy)
kurz - jego potencjał alergizujący jest często związany z istnieniem w nim roztoczy, ich odchodów lub fragmentów tkanek. Gatunkiem odpowiedzialnym zwykle za alergiczne właściwości kurzu jest Dermatophagoides pteronyssinus
pyłki roślin, wywołujące alergię szczególnie często i występujące w okresie od marca do października
sierść zwierzęca
pasożyty, np. owsik
roztocza, sierść) lub pewnych pokarmów (jajka, mleko, białko pszenicy, czekolada, truskawki), traci barierę ochronną zbudowaną z lipidów (tzw. płaszcz lipidowy) i pada ofiarą innych szkodliwych substancji pochodzenia zewnętrznego.
Objawy i przebieg [
Głównymi objawami atopowego zapalenia skóry są zaczerwienienie i suchość skóry, jej swędzenie i skłonność do nawrotowych zakażeń bakteryjnych. Zmiany najczęściej lokalizują się na zgięciach łokciowych i kolanowych, na twarzy i szyi, ale mogą obejmować całe ciało (patrz: erytrodermia). Atopowemu zapaleniu skóry często towarzyszą również inne schorzenia atopowe: astma oskrzelowa, sezonowy lub przewlekły katar sienny oraz alergiczne zapalenie spojówek.
Choroba ma przebieg wieloletni z okresami kiedy objawy są mniej lub bardziej nasilone. W przebiegu choroby ma znaczenie stres emocjonalny, który sam nie jest bezpośrednią przyczyną objawów, ale poprzez wpływ układu nerwowego może stać się czynnikiem wyzwalającym objawy u osoby chorej.
Rozpoznanie [edytuj]
Opracowano kryteria rozpoznawcze AZS (kryteria Hannifina-Rajki).
Kryteria większe:
1.Świąd
2.Typowe umiejscowienie
3.Przewlekły i nawrotowy przebieg
4.Atopia u chorego lub w wywiadzie rodzinnym
Kryteria mniejsze:
1.Suchość skóry (xerosis)
2.Rogowacenie przymieszkowe (keratosis pilaris) i/lub rybia łuska (ichthyosis)
3.Natychmiastowe odczyny skórne
4.Podwyższone stężenie IgE w surowicy
5.Początek w dzieciństwie
6.Skłonność do nawrotowych zakażeń skóry
7.Zaćma
8.Nietolerancja wełny
9.Nietolerancja pokarmów
10.Zaostrzenia po stresach psychicznych
11.Biały dermografizm.
Do rozpoznania AZS wystarczające jest spełnienie 3 spośród 4 głównych kryteriów; mniejsze kryteria mają znaczenie uzupełniające.Różnicowani e [edytuj]
Atopowe zapalenie skóry bywa mylone z łuszczycą. Inne jednostki chorobowe wymagające różnicowania z AZS to świerzbiączka objawowa (prurigo symptomatica) i świerzbiączka letnia (prurigo aestivalis).
Leczenie przyczynowe
Jeśli można stwierdzić czynniki uczulające, leczenie polega na eliminacji ich z otoczenia lub pokarmów chorego. Można podejmować próby odczulania.
Leczenie objawowe
Środki przeciwhistaminowe
Kortykosteroidy ogólnie w okresie zaostrzeń i miejscowo w postaci maści, z unikaniem zaróbki lanolinowej (chorzy często są na nią wrażliwi)
Leki immunosupresyjne (np. cyklosporyna A, takrolimus, pimekrolimus)
Pielęgnacja i natłuszczanie skóry
Mariusz7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-20, 06:55   #78
Mariusz7
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 2
Dot.: atopowe zapalenie skóry <:(

Cytat:
Napisane przez coolerka Pokaż wiadomość
bardzo fajne kremy i balsami na AZS sa z firmy mustella jezeli napiszesz do nich maila z prosba to moga ci probki wyslac wiem bo uzywam ich na moja "gesia skorke" na rekach i naprawde bardzo pomaga
Czy GĘSIA SKÓRKA to AZS? .Trochę rozwagi proszę
Pozdrawiam M7
odsyłam na blog tam jest opis czym jest AZS
Mariusz7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 13:20   #79
sheerx
Raczkowanie

Atopowe zapalenie skory.

Wlasnie przeczytalam o tym artykuł na wizazu i smiem twierdzic ze wlasnie to mam. Wiekszosc objawow jakie przy tym wystepuja lacza sie z moimi. Czerwone, leciutko luszczace sie plamy wogole ust i dziur kolo nosa.

Bardzo prosze o pomoc Kosmetyczke lub kogos co cos takiego mial o polecenie mi jakiegos kremu, masci czy czego kolwiek na to. Owszem bylo w tym artykule duzo propozycji ale ja sie pogubilam i niewiem co mam wybrac. Zalezy mi na tym aby bylo skuteczne i tanie.

I jeszcze jedno pytanie. Czy sa jakies wieksze skutki oprocz zaczerwienienia nieleczonego zapalenia?
ładna buzia - prawie osiagniety ;]
paznokcie - 0,5cm

sheerx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 14:48   #80
izmonek
Zadomowienie

Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Atopowe zapalenie skory.

po pierwsze powinnaś iśc do dermatologa by obejrzał twoją skorę
po drugie uczulenie nieleczone może potem przenieść się ze skóry na inen narządy
między innymi osłabuć twoją odporność
Stary 2008-07-11, 15:48   #81
loss_lauri
Zakorzenienie

zbiorczy wątek o AZS jest na podforum 'Dermatologia', zapraszam
loss_lauri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 16:35   #82
201608040942
Konto usunięte

A to masz tylko na nosie? Nie maz zmian atopowych na ciele?
Moje dziecko ma AZS i smaruje go balsamem Trixera od Avene i twarz i cialo. Mialam wersje krem, ale w tym roku pojawil sie tlusciejszy balsam i wlasnie go teraz uzywam.
Ogolem polecam kosmetyki z wiesiolkiem. Juz paru osobom z AZS polecilam wiesiolka i okazal sie zawsze strzalem w dziesiatke. W PL masz o tyle dobrze ze w aptece mozesz kupic tanie kosmetyki Oeparol( te w bielym opakowaniu, jest nowa seria w brazowym opakowaniu, ale juz duzo drozsza), ja nie mam takiej mozliwosci, wiec smaruje dziecko tym czym smaruje. Trixera i tak jest tanszy od Eucerin 12% Omega Lotion.
201608040942 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 17:07   #83
Natarynka122
Raczkowanie

Powinnaś udać się do lekarza oraz na testy, które potwierdzą na co dokladnie jesteś uczulona. Tak przez internet trudno jest pomóc, ale polecam ci maść-krem Elidel. Jest on dostępny tylko na receptę i jest dość drogi, ale bardzo pomaga .

Natarynka122 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 17:10   #84
Natarynka122
Raczkowanie

Aha polecam także płyn do kąpieli Baloneum.

Natarynka122 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 13:17   #85
SamSzef
BAN stały

Mialam kiedys probki kremu i zelu pod prysznic Emolium. Sa to kosmetyki przeznaczone dla bardzo sychej skory lub skory atopowej (tak jest napisane na odwrocie tych kosmetykow). Potwierdzam, skora jest nawilzona wysmienicie po zastosowaniu tych kosmetykow przez dlugi czas. Ja co prawda nie mam problemow ze skora, ale uwazam ze Emolium naprawde dobrze dziala. Warto jest sie skonsultowac w przypadku atopowej skory z lekarzem.
Polecam:
http://www.emolium.pl/
http://www.emolium.pl/man.php?mode=view&cat=33&id=3
SamSzef jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 14:34   #86
zuczang
Raczkowanie

A ja polecam krem atopra,kosztuje kolo 15 zł,jest świetny,pomógł mi bardziej niż wszystkie maści od dermatologa...
zuczang jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 14:39   #87
noname12345TPa
Gość

Ja ze swojej strony mogę polecić tak:
z droższych: A-derma, Topylase Sensitive
z tańszych: Atopra, Emolium, krem Cutibaza, Dermobaza, E45, Elobaza
Jeśli jesteś pewna, że to AZS trzeba iść do dermatologa (nie ma sensu zwlekać) i zrobić testy alergologiczne. Pozatym czeka cię terapia Edielem lub Protopicem (oba na receptę).
Mi na szczęście nie mam AZS, ale alergię.
  Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 20:54   #88
sheerx
Raczkowanie

normalnie czytajac te wasze posty jakos strac mnie oblecial ze to AZS to cos strasznego;/ ale bezkitu to takie powazne?grozi mi mi cos? (smierc) sory ze zadaje takie pytania ale ja piewrwsze o tym slysze...
ładna buzia - prawie osiagniety ;]
paznokcie - 0,5cm

sheerx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 16:19   #89
201608040942
Konto usunięte

Umrzec nie umrzesz, ale taka bardzo sucha skora potrafi bardzo unieprzyjemnic zycie. Drapiesz sie az krew lecia , a i tak swedzi i nie idze przestac. Czlowiek robi sie nerwowy , nie umie spac, meczysz sie i tyle. O wygladzie nie wspomne. Nie wyglada sie ladnie, wielu ludzi moze patrzec na ciebie jak na jakiegos zimbi i bac sie ze sie zarazi, a atopia nie jest zarazliwa. to czesto sprawa genow, ze skora jest tak bardzo sucha.
201608040942 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 20:33   #90
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Umrzec nie umrzesz, ale taka bardzo sucha skora potrafi bardzo unieprzyjemnic zycie. Drapiesz sie az krew lecia , a i tak swedzi i nie idze przestac. Czlowiek robi sie nerwowy , nie umie spac, meczysz sie i tyle. O wygladzie nie wspomne. Nie wyglada sie ladnie, wielu ludzi moze patrzec na ciebie jak na jakiegos zimbi i bac sie ze sie zarazi, a atopia nie jest zarazliwa. to czesto sprawa genow, ze skora jest tak bardzo sucha.
skąd ja to znam.... ale muszę wam powiedzieć, że odkad zaczęłam stosować protopic (3 dzień), moja skóra wygląda duużo lepiej. staram się nie myślec o skutkach ubocznych i przestac się nim smarować gdy tylko będzie można. a co wy myślicie o tej maści i jej skutkach ubocznych? oczywiście moja dermatolożka mnie uspokajała...
loss_lauri jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości