Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o perfumach, ale baliście się zapytać.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-04-10, 11:01   #1
dreamer4
Zadomowienie

GG do dreamer4

Podróże z perfumami.

Czeka mnie dziś wyjazd na jakiś tydzień, dwa. Tradycyjnie mam ogromny dylemat, jakie perfumy zabrać, a jakich nie..., jak zwykle nie mogę się ograniczyć do jednego, dwóch flakonów, a najlepiej miniaturek , myślę ile dni, ile spotkań mnie czeka, z różnymi ludźmi, w różnych miejscach...itp.
Kiedyś zabierałem jeden wybrane perfumy, po części to było fajne, bo później z danym zapachem, kojarzył mi się jakiś konkretny wypad, konkretna historia, uczucie......, jednak teraz dla mnie to niewyobrażalne, do każdego dnia, miejsca, spotkania, pasują (wg mnie oczywiście ) mi inne perfumy, nie chce codziennie pachnieć tym samym...
Generalnie moje rozmyślania kończą się na tym, że zabieram dodatkowa torbę z pieczołowicie zabezpieczonymi „skarbami”...
A jak jest u was?

dreamer4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 11:16   #2
Eenax
Zakorzenienie

GG do Eenax
Dot.: "podróże z perfumami"

Biorę 2 zapachy przewodnie 1 na dzien drugi na noc.
A do tego zawsze z 10 próbek samoróbek innych moich zpaachów o których myśle ze mi sie przydadza..
Eenax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 11:47   #3
Madlaine
Zakorzenienie

z reguły na dłuższe wyjazdy zabieram znaczną część kolekcji, a moje biedne kochanie targa potem moja torbę i zawsze się dziwi, czemu jest najcięższa ze wszystkich

Ale gdy jade na 2-3 dni, wtedy staram się podejmować męskie decyzje i nie przekraczać 5 flakonów, ewentualnie dodatkowo zabieram kilka małych fioleczek.

Tak samo mam zawsze z dodatkami, biore zawsze kilka ( lub -naście), bo przeciez w zalezności od ubioru musze włożyć pasujące rzeczy.

Jedynymi wyjątkami sa wyjazdy czysto rekreacyjne, kiedy wiem, że większość czasu spędzę sam na sam z moim mężem, ganiając po polach i lasach w poszukiwaniu interesujących nas obiektów - ale to zupełnie inne podróze
Madlaine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 11:57   #4
evee
Wtajemniczenie

GG do evee

zalezy gdzie jade ,po co, ale generalnie staram sie zabrac pare zapachow.Staram sie wybierac te ktore sa w mniejszych pojemnosciach,albo te ktore sa przepsikane do perfumetek.Gdyby nie ryzyko stluczenia podczas np transportu bagazu pewnie nie konczylo sie na paru flakonach.A tak poprostu boje sie ze cos "im" sie stanie..
evee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 12:02   #5
dreamer4
Zadomowienie

GG do dreamer4

Cytat:
Napisane przez Madlaine
z reguły na dłuższe wyjazdy zabieram znaczną część kolekcji, a moje biedne kochanie targa potem moja torbę i zawsze się dziwi, czemu jest najcięższa ze wszystkich

Ale gdy jade na 2-3 dni, wtedy staram się podejmować męskie decyzje i nie przekraczać 5 flakonów, ewentualnie dodatkowo zabieram kilka małych fioleczek.

Tak samo mam zawsze z dodatkami, biore zawsze kilka ( lub -naście), bo przeciez w zalezności od ubioru musze włożyć pasujące rzeczy.

Jedynymi wyjątkami sa wyjazdy czysto rekreacyjne, kiedy wiem, że większość czasu spędzę sam na sam z moim mężem, ganiając po polach i lasach w poszukiwaniu interesujących nas obiektów - ale to zupełnie inne podróze
Taa, ubrania i dodatki to inna sprawa, do tego kilka książek, pełno płyt, nie mówiąc o niezbędnych kosmetykach i tak zaczyna się koszmar, jeśli jadę gdzieś ze znajomymi samochodem, to przeważnie są zażarte kłótnie, kto ma za dużo bagaży, podziwiam innych znajomych po potrafią zabrać mały plecak z bielizna, szczoteczką do zębów i innymi najpotrzebniejszymi rzeczami....
Swoją drogą fajnie być w „środku głuszy, ale pachnieć Diorem i słuchać Mocarta”

Stary 2006-04-10, 12:06   #6
dreamer4
Zadomowienie

GG do dreamer4

Inni zabierają kilka paków piw i litry wódki, a ja mam alkohol w innej postaci...

Stary 2006-04-10, 12:42   #7
Madlaine
Zakorzenienie

I to jest własnie sedno sprawy, my jestesmy zbieraczami, założe się, że większośc z osób mających dużo perfum zbiera tez mniej lub bardziej świadomie inne rzeczy - ja zbieram ksiązki, kubki, paski, torebki, szale, buty, kosmetyki i projekty domków jednorodzinnych - w porównaniu z przeciętną osobą mam tego zdecydowanie więcej, zresztą tego jest więcej niż mi właściwie potrzeba do niezachwianej normalnej egzystencji
Madlaine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 13:57   #8
Aggie125
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
GG do Aggie125
Dot.: Podróże z perfumami.

Jeśli jadę na 2-3 dni, z reguły biore jedna buteleczkę, czasem nawet jadę bez perfum, a w ich zastepstwie biorę ładnie pachnący balsam do ciała lub szampon do włosów. Jeśli to wyjazd stricte sluzbowy, jeden zapach w zupełnosci mi wystarczy.

Na wakacje natomiast biorę 2 zapachy, na dzień i na wieczór. Ogólnie jak dokąds jadę, nie lubię się "obtykać" i moja kosmetyczka jest okrojona do granic możliwości.
Aggie125 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 14:26   #9
lady-dark
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez dreamer4 Pokaż wiadomość
Inni zabierają kilka paków piw i litry wódki, a ja mam alkohol w innej postaci...
A ja tutaj nie mogę ograniczyć się tylko do alkoholu w postaci perfum ---> chociaż zwykle nie zabieram piwa i wina - po co targać jesli jest tyle sklepów?

A wracając do tematu - to doskonale rozumiem problem. Ryzyko zbicia, stracenia,zgubienia czy nawet kradzieży jest spore...
W tamtym roku spędziłam wakacje nad morzem i zabrałam ze sobą tylko moje ukochane Poison (te perfumy pasują mi do wszystkich okazji, nie przeszkadzają też gdy lato jest w pełni - ale tylko wieczorami) wzielam ze sobą również sporo próbek - sama rzadko je robię - ale mam już spora kolekcję gratisowych próbek z Sephory. Moim marzeniem jest mieć miniaturki - w przepięknych buteleczkach wszystkich ukochanych zapachów - ale wtedy pewnie żałowałabym ich sobie
lady-dark jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 15:31   #10
d'ou vient le vent
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 11

Katuje probki - biore jedna kosmetyczke specjalnie z probkami i wykanczam co mi zostalo. RAZ wzielam jedne pelnowymiarowe - cale szczescie nic im sie nie stalo ale serducho mi walilo cala droge (w obie strony).

Mysle, ze wzielabym wieksze dopiero na dluuugi wyjazd

Nat

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości