dziewczynki ktore opalaja sie w solarium pomozcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-04-11, 22:21   #1
moonka
BAN stały

Lightbulb

dziewczynki ktore opalaja sie w solarium pomozcie

mam zamiar chodzic po 3,4 razy w tyg/na maksymalnie 15minut no gora 20.Moje
pytanie brzmi:jak dlugo utrzymuje sie taka opalenizna?gdybym np:niemogla
pojsc przez 2 tyg.czy szybko zbledne?i czy warto zainwestowac w te kosmetyki
solaryjne przyspieszajace opalenizne?czy lepiej nawilzac cialo dobrymi
balsamami i mleczkami?
albo drugie rozwiazanie:chodzic np:2 razy na tydz.plus samoopalacz?z obawy przed przedawkowaniem solarium
moonka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 22:58   #2
Madzia007
Zadomowienie

Dot.: dziewczynki ktore opalaja sie w solarium pomozcie

Wydaje mi się, że nawet 2 razy w tygodniu to będzie za dużo.
Przecież jak będziesz chodziła na 15 minut to się opalisz, po co tak często to powtarzać? Po co robić z siebie marchewkę? Odradzałabym chodzenie kilka razy w tygodniu, bo moja koleżanka tak chodziła i zrobiły jej się od tego zmarszczki pod oczami w wieku 18 lat .Solarium uzależnia, ja chodzę raz w miesiącu, a tak mnie tam ciągnie, że nie wiem
A co do samoopalaczy to się nie znam, bo nie używam
Stary 2006-04-11, 23:03   #3
natee
Zakorzenienie

tak jak Madzia uważam , ze 2 razy w tygodniu po 15 to zuuuupełnie wystarczy , mnie równiez tam ciągnie ale mam troszke szacunku dla swojej skóry ...
nom a co do kosmetyków to od czasu do czasu mozesz jakiegoś bronzera z przyspieszaczem uzyc (takie ktore w solarium sprzedaja) no i w domku nawilzac i od czasu do czasu peeling bo skóra bedzie szara

Edytowane przez natee
Czas edycji: 2006-04-11 o 23:31
natee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 23:28   #4
Maggie_90
Wtajemniczenie

Opalenizna całkowicie pojawia się po 3-4 dniach po pobycie w solarium. Nie zdąży wyjść, a już chcesz nastawiać ją na szkodliwe promieniowanie.

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...6#post47604606
Maggie_90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 09:49   #5
Gabi2
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 6
GG do Gabi2

zdecydowanie za często i na za dużo minut chcesz chodzić, wystarczy 2 razy w tyg na 10 minut, ale wiadomo to Twój wybór, a czy warto inwestować w kosmetyki-WARTO
Gabi2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 10:40   #6
margitta
Zakorzenienie

O matko, 4 razy w tygodniu po 20 min? Przecież ty się spieczesz jak kurczak z rożna Co dwa-trzy dni na 10 min i będziesz brązowa. A utrzymuje się tak jak zwykła. Co jakiś czas trzeba później poprawić (tak raz na dwa tygonie na chwilę) . Lepiej się opalać stopniowo niż inwazyjnie, tak jak chcesz. Nie mówiąc już o tym jak będzie wyglądać twoja skóra po takiej dawce.

włosomaniaczka CG od 06.2012 moje włosy luty
margitta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 11:13   #7
Basia4
Przyczajenie

Zgadzam sie ze to o wieeeele za duzo w dodatku z Twojej wypowiedzi wynika ze nigdy nie bylas w solarium wiec jak od razu wskoczysz na 20 minut to powodzenia! Najpierw musisz przyzwyczaic skore jakies 5,6 minut wystarczy... Dopiero pozniej mozna isc na dluzej, w dodatku ciezko jest ocenic czy jak pojdziesz np 2*w tygodniu na 10 minut bedziesz opalona To zalezy od skory moja kolezanka chodzila baardzo czesto wydala mnustwo pieniedzy i byla doslownie ciut ciemniejsza Ja teraz nie chodze do solarium szkoda mi na to kasy, wole smarowac sie moim cudownym i kochanym balsamem brazujacym ziaja SOPOT
Basia4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 14:21   #8
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez moonka
mam zamiar chodzic po 3,4 razy w tyg/na maksymalnie 15minut no gora 20.
to żart czy prowokacja? z taką częstotliwością chodzą zaawansowane tanorektyczki. jeśli dopiero zamierzasz zacząć chodzić, to w taki sposób nie opalisz się, a tylko spalisz.

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 14:49   #9
elisska
Raczkowanie

hej.. wiec ja opalam sie na solce od 4 lat.. pamiętam że jak zaczynałam chodzić... to chodziłam tak na 10 min. 2-3 razy w tyg. Trwało to nie cały miesiąc... a teraz chodze raz w tygodniu na 20 min. nio chyba że są nowe lampy to na 15min ostatnio używałam bronzerów z firmy soleo i są naprawdę extra... skóra jest po nich mięciutka a opalenizna mioodzio pozdrawiam! miłego opalania!
elisska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 16:03   #10
biedronka26
Raczkowanie

GG do biedronka26

Cytat:
Napisane przez moonka
balsamami i mleczkami?
albo drugie rozwiazanie:chodzic np:2 razy na tydz.plus samoopalacz?z obawy przed przedawkowaniem solarium

Moonka blagam tylko nie idz za pierwszym razem na 15 min!!!! Bo dziewczyno sobie krzywde zrobisz, gora 5 min na pierwszy i drugi raz! Moja kolezanka zrobila takie glupstwo i juz 2 tygodnie sie leczy masciami, balsamami i skora jej platami mimo wszystko schodzi, tak sie poparzyla.
Poza tym moglabys np kupic sobie balsam nadajacy kolor np J&J - to przedluza wyglad opalenizny i wtedy moglabys rzadziej chodzic na solarke, jak juz tak bardzo chcesz na nia chodzic.
biedronka26 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 20:27   #11
baranka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez moonka
balsamami i mleczkami?
tak jak moje poprzedniczki uważam ze 4 razy w tygodniu to za dużo na pocz atek 2razy w tygodniu po góra 15 minut wystarczy a jak już bedziesz opalona to tak szybko opalenizna nie zejdzie ,ja wystarczy że pójde raz góra 2 razy na 2 tygodnie na 15-20 minut!a nie radziłabym używać samooplaczy i uczęszczać do solarium, znam przypadki że po takim eksperymentowaniu pojawiały sie brzydkie plamy!pamiętaj ostrożności niegdy za wiele
baranka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 21:15   #12
ishtar
Zakorzenienie

Jak chcesz się szybciej opalic to możesz iść na solarium z lampami brązującymi. Tylko na początek max. na 5 min. bo brązowią Poza tym na tych lampach można się nabawić poparzeń. Moja skóra jest przyzwyczajona do solarium, a nie chodze na te lampy więcej niż 10 min, a skóra po nich się lekko zaczerwieniła (co tak czy siak jest u mnie normalne przy opalaniu, tylko ze dawno moja skóra po solarium nie była zaczerwieniona).

Co do tych przyspieszaczy - wszystko zalezy od skóry. Jak zaczynałam sie opalać to korzystałam z 2 fazy exclusive bronze (można na all kupić) i po tym lepiej było, teraz kupiłam sobie z tego fazę 3 i wcale nie pomaga, więc stwierdziałm, ze po co bez sensu mam wydawać pieniądze. Z drugiej strony takie profesjonalne kosmetyki są przygotowane do solariów więc lepiej tą skórę np. nawilżają.

A jeśli będziesz chodzić na solarium zwykłe, to tak jak dziewczyny piszą. Najpierw na mało minut 7-8 (pierwsze 2-3 razy), nie chodzic na solarium częściej niz 2 razy w tygodniu. Potem możesz zwiększyc dawkę do 10 minut (i raczę tego nieprzekraczać przynajmniej w pierwszym miesiącu). Potem jak skóra zbrązowieje to raz w tygodniu wystarczy. Mnie wystarcza raz na 2 tygodnie na 15 minut.

Zawsze miałam bardzo lekką opaleniznę i by ją pogłębić stosuję balsam brązujący kolastyny (smaruje się nim 2 razy w tygodniu). Ponadto staram się nie opalać twarzy (tylko raz w miesiącu na chwilkę - 5 minut- ją odsłaniam), twarz smaruje samoopalaczem garniera ambre solaire do nóg Świetnie się sprawdza i daje delikatną opaleniznę.

Po opalaniu nie zapominam o ciagłym nawilżaniu, zwykle smaruje się oliwką dla dzieci (ostatnio zakochałam się w rumiankowej J&J).
ishtar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 00:10   #13
karoola0
Rozeznanie

GG do karoola0

mysle ze to indywidualna sprawa, ile sie utrzyma opalenizna i jak czesto korzystac z solarium, ja np. mam naturalna ciemna karnacje i niegdy w zyciu nie uleglam oparzeniu sloncem mimo ze na sloncu w lecie spedzam cale dnie
karoola0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 10:45   #14
Nierika
Zadomowienie

Az mnie dreszcze przeszly. 3,4 razy w tygodniu 15, 20 minut?
Przeciez to zdecydowanie za duzo.

Nie kąp się na plaży niestrzeżonej. Nikt nie zauważy twojego utonięcia.
Nierika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 11:17   #15
evie
Raczkowanie

O matko... Ja chodze na solarium od jakichś 3 lat i maksymalnie na 15 min. ale to raz na dwa, raz na trzy tygodnie wiec nie wiem czy Twój pomysł jest udany jeśli zamierzasz dopiero zacząć chodzić. uwierz że ta opalenizna sie utrzymuje dość długo, wcale nie trzeba tak często latać. No chyba że to tylko u mnie tak działa
evie jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości