Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie nie związany z urodą ;-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-04-13, 11:15   #1
Aangelek
Rozeznanie

jak pozbyc sie siniaka?

dziewczyny potrzebuje pomocy!w niedziele ide na impreze a mam wielkiego siniaka z boku na podbrzuszu od krecenia hula hop.w kazdej bluzce niestety go widac bo jakos nie mam w swojej szafie troche dluzszych.smaruje go zelem arnikowym z flos leku(wyczytalam o nim na wizazu) ale boje sie ze do niedzieli nie zejdzie!a to naprawde brzydko wyglada bo on jest taki wielki.znacie moze jakies domowe sposoby na pozbycie sie tej fioletowej plamy?
Aangelek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 11:28   #2
Nati02
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: jak pozbyc sie siniaka?

Niestety jesli jest jakis sposob to ja go nie znam Moze sprobuj delikatnie masowac by ukrwic ten obszar?
Stary 2006-04-13, 11:32   #3
Aangelek
Rozeznanie

dziekuje,sprobuje...moze cos pomoze.
Stary 2006-04-13, 11:33   #4
seemore
Wtajemniczenie

Co możesz zrobić:
Stosowanie zewnętrzne
Śruta pszenna. Aby siniak szybciej zniknął, możesz przyłożyć doń okład ze śruty pszennej. Wodę i śrutę pszenną starannie wymieszaj na jednolitą, gęstą masę i zagotu. Gorącą, a jeszcze lepiej, bardzo gorącą papkę nakładaj na chore miejsce. Okład przykryj kilkoma warstwami chustek.

Zasadowy octan glinowy. Jedną łyżkę stołową octanu glinowego rozpuść w szklance wody. Małą chusteczkę z muślinu zanurz w mieszance i połóż na chore miejsce, a następnie owiń specjalną opaską. Aby odnowić tkankę łączną, należy przede wszystkim mocno oziębić siniak, a następnie skropić odrobiną olejku herbacianego.

Rozmaryn. Kiedy "twarzowy" błękit siniaków przejdzie w żółcień, proces leczenia można przyspieszyć, uciekając sie do pomocy czystego olejku rozmarynowego. Równie skuteczna jest maść lub nalewka z nagietka - oba te specyfiki można kupić w aptece.

Żródło: O czym wiedziały nasze babcie

seemore jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 11:33   #5
pink69
Zakorzenienie

Do niedzieli powinien zejść,a już na pewno stanie się jaśniejszy.Wtedy przyprószysz go pudrem i powinno być w porządku

pink69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 11:41   #6
Nati02
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez pink69
Do niedzieli powinien zejść,a już na pewno stanie się jaśniejszy.Wtedy przyprószysz go pudrem i powinno być w porządku
Tylko wtedy nie ubieraj bialej bluzeczki

Edytowane przez Nati02
Czas edycji: 2013-05-31 o 12:52
Nati02 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 11:43   #7
Aangelek
Rozeznanie

dziekuje za te radyjakos mi lepiej.i moze faktycznie zejdzie.najwazniejsze zeby ten fiolowy kolor zszedl,bo jak bedzie taki brozowy ten siniak to nie bedzie tak widacide sie zapytac mamy czy ma ktros z tyc specyfikow w domu
Stary 2006-04-13, 12:03   #8
taszkin
Zakorzenienie

Ja polecam Ci maść z Arniki. Na początku "wyciąga" siniak, przez co moze byc bardziej widoczny, ale za to szybciej zniknie i przetanie boleć. Dostępna w aptece za kilka złotych
taszkin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 12:14   #9
lalesia
Zakorzenienie

GG do lalesia

o wlasnie, mialam polecic masc z arniki, ale widze, ze taszkin byla pierwsza swoja droga sklonnosci do powstawania siniakow sa wrodzone, i tak samo z ich znikaniem jesli zrobil Ci sie od krecenia hula-hop to widocznie tez latwo Ci sei robia. niestety, ja musze bardzo dlugo czekac az calkowiecie zniknie (nawet ze 3 tyg), ale moze u Ciebie goi sie szybciej
Stary 2006-04-13, 12:16   #10
karolina2020
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez taszkin
Ja polecam Ci maść z Arniki. Na początku "wyciąga" siniak, przez co moze byc bardziej widoczny, ale za to szybciej zniknie i przetanie boleć. Dostępna w aptece za kilka złotych
Mi pomaga Lioton 1000, taki zel na zylaki Ortopeda mi go przepisal jak mialam skrecona kostke, zeby krwiak sie zmniejszyl, zostalo mi go troche to teraz siniaczki sobie nim smaruje
Stary 2006-04-13, 13:15   #11
Aangelek
Rozeznanie

dzieki dziewczyny!ja smaruje sie zelem arnikowym wiec mam nadzieje ze to wystarczy.i faktycznie zrobil sie teraz taki fioletowy wiec tak jak napisala taszkin ta masc go wyciaga.wlasnie ide na zakupy bo widzialam ladniutka bluzeczkemam nadzieje ze bedzie troszke dluzsza i jakby co chociaz troszke go zakryje(chociaz mam nadzieje ze do niedzieli zniknie).jeszcze raz dziekuje
Stary 2014-01-03, 23:43   #12
Jagna bb
Przyczajenie

Ja stosuje nową metodę na siniaki, czyli kinezjotaping (są różne nazwy: kinesiotaping, kinesiology taping itp.) (oklejanie plastrami). Specjalne kolorowe plastry ( najczęściej można je zauważyć u sportowców) spisują się genialnie i już po kilku dniach siniak jest nawet o 90% mniejszy. Maści kiedyś też stosowałam , jednak ta metoda jest bezapelacyjnie dla mnie najskuteczniejsza na siniaki! Ważny jest sposób oklejenia i dobra jakość plastra!
Jagna bb jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 10:13   #13
allensteinka
Przyczajenie

ja polecam na siniaki maść z arniki, jest bardzo dobra. trenuję pole dance i niestety mam ich sporo w przeróżnych miejscach. jeśli nie masz pod ręką maści, to jest kilka takich domowych sposobów: http://lajfhaki.pl/szukaj.html?search=siniak mi na przykład pomaga nacieranie płynem do płukania ust.
allensteinka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum Plotkowe

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości