Co robic? ZMARSZCZKI u nastrolatki! :( - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-04-21, 19:38   #31
malenka294
Wtajemniczenie

GG do malenka294
Dot.: Co robic? ZMARSZCZKI u nastrolatki! :(

http://www.allegro.pl/item98996169_l...znym_50ml.html prosze Astra

Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic się nie martw, zaraz tam będę

malenka294 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 20:01   #32
Astra
Rozeznanie

Dziekuje wlasnie przeczytalam ze przeznaczony on jest dla pan po 35 roku zycia,nie wiem czy uzywac takiego kremu troche sie boje
Astra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 20:05   #33
malenka294
Wtajemniczenie

GG do malenka294

ja wlasnie tez sie boje bo slyszalam ze jak w mlodym wieku sie uzywa takich kremów to pozniej skóra sie uodparnia na ich dzialanie,ale z jednej strony mnie kusi zeby go kupic,wyzej ktos napisal ze ze po kilku posmarowaniach zmarszczki są duzo mniejsze

Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic się nie martw, zaraz tam będę

Stary 2006-04-21, 20:23   #34
Astra
Rozeznanie

Tez czytalam wypowiedz tej dziewczyny dlatego mnie to zainteresowalo Naprawde mam straszne zmarszczki na czole,jestem przeraznona tym jak sie poglebiaja siostra mi dzis przyznala ze jak na moj wiek to sa wielkie Zastanawiam sie ciagle,a moze by tylko smarowac tym kremem czolo i okolice oczu,no juz nie wiem sama No wlasnie jedni pisza ze lepiej nie uzywac kremow przeciwzmarszczkowych w mlodym wieku bo sie skora rozleniwi a inni pisza ze to zalezy od stanu skory a nie wieku,i badz tu czlowieku madry
Stary 2006-04-21, 20:30   #35
Sovilo
Zakorzenienie

Kiedyś na Wizażu była mowa, że kremy dobiera sie do potrzeb skóry, a nie do wieku, czyli jeśli młoda osoba ma problem ze zmarszczkami, moze uzywać kremy ujedrniajace skórę, aż do poprawy jej stanu, a póżniej zwykłe nawilżające
Sovilo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 20:46   #36
Astra
Rozeznanie

Dzieki za odzew Sovilo w takim razie nie bede sie bac siegnac po krem przeciwzmarszczkowy Musialam sie upewnic co jest prawda
Stary 2006-04-21, 21:10   #37
Milka19
Zakorzenienie

Smile Dot.: Co robic? ZMARSZCZKI u nastrolatki! :(

Zgadzam się z Sovilo. Skoro już teraz dostrzegasz u siebie zmarszczki to co będzie jak będziesz miała już te 35 lat Lepiej walczyć z tymi zmarszczaki od razu, a nie czekać aż minie te 35 lat a zmarszczki się pogłębią
Milka19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 22:27   #38
malenka294
Wtajemniczenie

GG do malenka294

Cytat:
Napisane przez Milka19
Zgadzam się z Sovilo. Skoro już teraz dostrzegasz u siebie zmarszczki to co będzie jak będziesz miała już te 35 lat Lepiej walczyć z tymi zmarszczaki od razu, a nie czekać aż minie te 35 lat a zmarszczki się pogłębią
popieram

Stary 2006-04-21, 22:39   #39
Judytka2
Rozeznanie

pewnie ze tak.popieram równiez. jesliby nawet skora sie przyzwyczila i rozleniwila to jest 1000 kremow z roznymi skladnikami ktore zadzialają na pewno
Judytka2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 22:42   #40
effulla
Zakorzenienie

Kurcze... jestem posiadaczką takich zmarszczek delikatnych przy oczkach ... ogólem mam straaaasznie suchą skórę...(
Stary 2006-04-21, 23:09   #41
malenka294
Wtajemniczenie

GG do malenka294

Cytat:
Napisane przez effulla
Kurcze... jestem posiadaczką takich zmarszczek delikatnych przy oczkach ... ogólem mam straaaasznie suchą skórę...(
witaj w klubie

Stary 2006-04-21, 23:12   #42
Sovilo
Zakorzenienie

Może wystarczy intensywniejsze nawilżanie? Mi takie kurze łapki przy oczach od smiechu niwelują się po zwykłym kremiku Ziaji(taki różowy, pietruszkowy) i delikatnym opukiwaniu, to rozprostowuje skórę, pobudza krążenie, a lepiej krążąca krew zaopatruje tkanki w wiekszą ilość tlenu,itp.itd.Tak jak z cellulitem- najwazniejsze masaże i nawilżanie
Sovilo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 08:59   #43
Judytka2
Rozeznanie

Róbcie sobie maseczki pod oczy i na powieki z jakiegos kremu, ktory przechowywac trzeba w lodówce.np. kremy pod oczy ziaji. Wybierzcie sobie jakis np.ten pietruszkowy , włóżcie do lodowki i robcie nim maseczki. A pod oczy jako krem stosujcie inny. Ja tak robilam.
Judytka2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 14:48   #44
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Judytka2
dobry jest krem na zmarszczki mimiczne Loreal. Ja go pozyczalam od mamy bo mialam czasem jedna zmarszczke na czole. Taka malutka od marszczenia czola. Smarowalam na noc ta zmarszczke i po dwoch dniach znikala. Krem jest dobry.Dobrze nawilza. A jeslu jest dla ciebie za drogi to sprawdz na kWC jakis polski krem na zmarszczki mimiczne.Teraz ciagle reklamuja jakis nowy
Wyjaśnijmy sobie jedno. Na zmarszki mimiczne pomoże jedynie chirurg plastyk. Na zmarszki spowodowane upływem czasu - być może jakiś krem zadziała, ale na pewno nie w 2 dni!!!!
To co miałaś na czole było pewnie przesuszoną skórą, zagnieceniem.
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 15:06   #45
L_V
Zakorzenienie

Mileczko, po pierwsze nie panikuj.
Po drugie, jeśli faktycznie zauważyłas pogorszenie stanu skóry, to zapomnij o solarium i smażeniu się na słońcu. Niestety, fotouszkodzenia to najczęstsze przyczyny powstawania zmarszczek. I nie wierz w hasłą typu" chodzę od 5 lat na solarium i wyglądam świetnie. Bzdury. Ręczę, że struktury kolagenowe skóry już uległy poważnym uszkodzeniom i za 3-4 lata piękne zmarchole wyjdą na twarz, w towarzystwie równie uroczych przebarwien - to na 100%
I jeszcze dla zastanowienia się:
http://www.antell-md.com/sunskintwins.html

http://www.antell-md.com/zest.html

Mileczko, jeśli Twoja skóa faktycznie wygląda tak "fatalnie", to nie bój się siegnąć po krem bogatrzy w składniki odżywcze, mocno nwilążjący, odżywczy. Kremów nie dobiea się do wieku, tylko do potrzeb skóry. Poza tym, te same skłądniki służą kobiecie dojrzałej jak i nastolatce [np. Wit A].
Kup sobie krem pod oczy, np z koenzymem Q10. Kremów pod oczy Ziaji nie polecam, migrują do oczu i strasznie pieką. Jeśli do tego nosisz "kontakty", to będziesz je miała zrujnowane.
Krem Nivea, hmm, nie jest to rewelacja jeśli chodzi o pielęgnacje. Dziewczyny mogą wiedzieć rezultaty, bo jeśli chodzą na solarium, to mają wysuszoną skórę, a na wysuszonej skórze "cokolowiek nawilżającego" da nam rezultat.
Kremy Iwostinu to dobr wybór, nie mam sensu obciążać całej buzi. Na dzień możesz stosować lekki krem nawilżający, a dodatkowo na dzien i na noc dodatkowo krem pod oczy.

Jednkaże, najlepszymi kosmetykami PZRECIWZMARSZKOWYMI są fotostabilne i wysokie filtry przciwsłoneczne, stoswane systematycznie i nakłądane codziennie, przez CAŁY ROK hojną ręką!! Kremów ze stabilnymi filtrami nie kupis zw drogerii, dostepne sa tylko w aptece i mają je w ofercie: Vichy, Avene, La Rche Posay, SVR, Bioderma, a takze [ponoc] Iwostin Solacrin [nie jestem pewna co do nazwy].
Stary 2006-04-22, 15:14   #46
Astra
Rozeznanie

L V widze ze masz duzy zasob wiedzy jesli chodzi o pielegnacje moze mi cos doradzisz?? mam cere szara przesuszona przez masci przeciwtradzikowe,nadal tradzik i blizny a do tego zmarszczki na czole Jak mam pielegnowac moja buzke aby jej pomoc a nie zaszkodzic?
Stary 2006-04-22, 15:29   #47
siss
Rozeznanie

Astra i inne dziewczyny proszące o radę w tym wątku - może słyszałyście lub znacie dobrą kosmetyczkę w waszym mieście, albo gdzieś niedaleko. Albo chociażby pani w sklepie kosmetycznym - niektóre szczerze interesują się i są rozeznane w tym temacie i lepiej doradzą, niż jakiś lekarz.
Proponuję popytać. Zresztą łatwo się zorientować, czy ekspedientka zna się na rzeczy i wie, co sprzedaje i komu.

Są kremy też dla kobiet przed 30 rokiem życia z podobnymi problemami. Ja aktualnie używam takiego z bursztynem i retinolem-półtłusty-który przeznaczony jest dla kobiet po 25 r.ż. Co prawda mam niewiele mniej, bo 23, a za półtora miesiąca 24 . I nie chodzi o zmarszczki, tylko intensywniejsze odżywienie. Nie używam go co dzień, ale czasem smaruję twarz dziecinnym kremem, który też dobrze mi służy, ale wiadomo, że brak mu składników, których potrzebuje dojrzała skóra; w moim wypadku jest mieszana, ale w miejscach suchszych jest zbyt sucha. I w sumie ten krem z retinolem służy mi.

Tak że radziłabym rozejrzeć się za dobrym sklepem kosmetycznym, dobrym sprzedawcą kosmetyków.
siss jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 15:32   #48
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Astra
L V widze ze masz duzy zasob wiedzy jesli chodzi o pielegnacje moze mi cos doradzisz?? mam cere szara przesuszona przez masci przeciwtradzikowe,nadal tradzik i blizny a do tego zmarszczki na czole Jak mam pielegnowac moja buzke aby jej pomoc a nie zaszkodzic?
Astra, szarość skóry spowodowana jest na pewno przesuszeniem. Im bardziej męczysz skórę preparatami antytrądzikowymi, tym ona mocnije produkuje sebum i jest wysyp pryszczy. Błędne koło.
Proponuję odstawić lub ograniczyć preparaty wysuszające/ antytrądzikowe i przede wszystkim uspokoic i nawilżyć skórę. Są lekkiem kremy nawilżające, które jednocześnie nie zapychają porów. Szukaj kremów, które w skłądzie NIE BĘDĄ miały potencjalnych zapychaczy, takich jak np:
- Capric/caprylic trigliceryde;
- parafina, [ parrafinum liquidum]
- lanolin / lanolin oil, acetylated lanolin alcohol,
- laminaria [algi - niektórych zapychają];
- isopropyl lanolate,
- wazelina;
- olej słonecznikowy
- gliceryna [nielicznych];
- olejek jojoba [nileicznych]
i inne, na ktore sie nie natknęłam. Jednak, czy powyższe skłądniki zapchają akurat Ciebie - nie potrafię odpowiedzieć, skóra to sprawa bardzo indywidualna i ksweste zapychania też

Tyle jesłi chodzi o zapychacze. Ja polecam raczej kremy apteczne, dlatego ze mają więcej składników aktywnych i są poddawane surowszym normom.

Jeśli nadal musisz stosować preparaty przeciwtrądzikowe, to na pewno na noc. Często zawierają one skłądniki fotouczuające lub takie, które mogą powodować przebarwienia po ekspozycji na słonće [np. olejek z drzewa herbacianego, świetny antyseptyk swoją drogą, ale tylko na noc]. Na dzień natomiast FILTRY! I tu wybór jest trudny, bo dobrać sobie odpowiedni filtr to niełatwa sprawa, vide wątek Do FIltromaniaczek [zarezerwuj tydzień na czytanie.

Jak podleczysz trochę skóre, to możesz dodatkowo wprowadzic do pielęgnacji preparaty z wit C - rozjaśnia one przebarwienia i usuną szay, zmeczony koloryt cery. Polecam: Active C lub Redermic od La Roche Posay.

Jak masz jeszcze pytanka, to pisz
Stary 2006-04-22, 15:42   #49
Astra
Rozeznanie

Juz odstawilam masci przeciwtradzikowe dosyc dawno(a pryszcze jak wyskakiwaly tak wyskakuja ) Twarz myje obecnie Zelem Clerasil complete ktory nawilza mi troszke buzke i zlikwidowal nieco wagry,kupilam wczoraj krem do cery wrazliwej Eris LIrene ochronno-odzywczy SPF 30+,na noc mam antybakteryjny Barwa Moc Siarkowa ale zadko go uzywam Powiedz mi kochana co tu zrobic z tymi zmarszczkami na czole? napewno to od przesuszenia skory ale tez zlapalam siebie pare razy na tym ze bezwiednie ciagle podnosze brwi przez to marszcze czolo i o to skutki Aha i musze dodac ze niestety moja kieszen nie stac na drogie kosmetyki(powyzej 50zl)
Stary 2006-04-22, 15:49   #50
chocolatka
Zakorzenienie

Witam,
właśnie zerknęłam na skład tego żelu clearasil i niestety na drugim miejscu w składzie ma on alcohol denat. --> odradzam!
Natomiast ten krem Lirene nie ma fotostabilnych filtrów, więc również odradzam
Przypuszczam, że za chwilę L_V uzupełni moją wypowiedź

Pozdrawiam
chocolatka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 16:58   #51
L_V
Zakorzenienie

No niestety, Choco ma rację, Clerasil ma alkohol w skłądzie, działa bardzo wysuszająco, czyli "zmarszczkotwórczo".

W ogóle staraj się wybierać kosmetyki bez alkoholu i jeśli chodzi o żele do myci atwarzy - bez SLSów [soduim laureth/lauryl sulfate/ w składzie na wyskim miejscu.

I co do Lirene, sam krem jeśli chodzi o nawilżanie jest w porządku, ale na jego filtry nie ma co liczyć. Może zainteresujesz się nową serią słoneczną Iwostinu [w maju ma być dostępna w aptekach].

Astra, wydaje mi się że idealny byłby dla Ciebie Diacneal od Avene. Krem zawiera retinaldehud w stęzeniu 0,1% oraz kwas glikolowy w stężeniu 6%.Retinaldehyd działa przeciwtrądzikowo i przeciwzmarczkowo, czyli 2 w 1 Dodatkowo, kwas glikolowy [kwas AHA] polepsza penetrację retinaldehydu w głąb skóry i dziła złuszczająco/ rozjaśniająco na naskórek, a więc potencjalnie rozwiązuje wszystkie Twoje problemy! Jest jedno zastrzezenie - stosując Diacneal musisz
1) Uzywac filtrów
2) Stosowac go tylko na noc, i to czasami w odstępie kilkudniwym [moze wystąpić podraznienie - normalna rzecz przy kwasach i retinoidach]
3) Kurację lepiej przeprowadzac jesien/ zima/ wiosna, a nie latem kiedy jest stosunkowo duze nasłonecznienie. Takze zapamiętaj sobie tą nazwę i rozpocznij kurację jesienią. krem kosztuje ok 43 zł za tubę 30ml, ale jest baaaaardzo wydajny.

Drugim prepearatem specjalistycznym wartym uwagi bedzie Effaclar K od La Roche Posay. Zawiera on kwas salicylowy [BHA], 1,5% [niedużo]. Krem baaardzo łągodnie słuszcza naskórek, odświeża go, oczyszcza i zwęża oraz oczyszcza pory.
I co najważniejsze - skóra przez cały czas jednakowo reaguje na BHA, z kolei do AHA z czasem się "przyzwyczaja" [trzeba je wtedy odstawic i za jkais czas znowu do nich powrócić].
Effaclar, tak jak inne kwasy stosujemy na noc, na dzien filtr. Ja uzywam teraz Efaclaru i chyba zaostawię go sobie nawet na lato, tak 2-3 razy w tygodniu, nie czesciej.

Wszystkie te kuracje wymagaja systematyczności, uwagi w stosowaniu filtrów, ale efekty napradę są. Ja koncze tubke Diacnealu, któru uzywam na zmiane z Effaclarem i jestem bardzo zadowolona z efektów. Naprawde - wszystko co opisałąm przetestowałam na własnej skórze.
Stary 2006-04-22, 17:15   #52
Astra
Rozeznanie

Aha,jest to bardziej skomplikowane niz myslalam i jak na moja kieszen chyba jednak naprawde za drogie (zegnaj ladna buzio)ale dziekuje za odzew
Stary 2006-04-22, 17:20   #53
L_V
Zakorzenienie

Astra, tak sie wydaje początkowo. Wiem, że to strasznie duzo informacji jak na raz. A jesli chodzi o koszt komsetyków, to przeciez nie musisz stosowac wszystkiego na raz.

Narazie skup sie na nawilzeniu skóry, unikaj agresywnych zmywaczy do twarzy.

A na jesien pomyśl o Diacnealu
Stary 2006-04-22, 17:38   #54
czekoladka21
Zakorzenienie

GG do czekoladka21

L_V czy Ystheal pod oczy z retinaldehydem bylby okej na zmarszczki wokol oczu, czy moze lepiej krem na cala twarz i tez smarowac okolice oczu??
czekoladka21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 17:44   #55
L_V
Zakorzenienie

Lepiej kupić krem do twarzy i smarować nim całą twarz. ALE z terenami "podocznymi" bym uważała. Smaruj, ale nie codziennie, bo retinaldehyd jednak podrażnia - na własnej skórze doswiadczyłam. Tak co 3-4 dni pod oczami wystarczy, zobaczys zjak bedziesz tolerowax i ewentualnie mozesz zwiekszyc czestotliwosc. Nie opłaca sie kupowac ysthealu specjalnie pod oczy - kosz ten sam, sklad chyba tez a jest go 2 razy mniej!
Stary 2006-04-22, 17:57   #56
chocolatka
Zakorzenienie

Astra, Diacneal pewnie dopiero na wiosnę. Jak wspomniała L_V kosztuje on ponad 40zł, ale starcza na dobrych kilka miesięcy (jest baaaardzo wydajny). Teraz przede wszystkim filtry - to jest wydatek ponad 50zł (zakładając, że kupuje się opakowanie 100ml), a opakowanie starcza na niecałe 2 miesiące. Aby zaoszczędzić, warto kupować w aptekach internetowych, rozejrzeć się za promocjami lub korzystać z godzin hurtowych w euroaptece. I powinnaś również odstawić ten żel clearasil, bo z pewnością robi Twojej buzi wiele szkody. Warto też kupić preparat z wysokim stężeniem witaminy C (10-15%), ale jeśli chwilowo nie możesz sobie na niego pozwolić, to możesz wypróbować Juvit+witamina E (wychodzi b. tanio).
Wszystko o czym napisała L_V to świadoma pielęgnacja cery, dlatego warto zdobyć trochę wiedzy na ten temat
Ale podkreślam, że nic Ci nie narzucamy Sama zdecyduj, bo to w końcu Twoja buzia

Pozdrawiam serdecznie
Stary 2006-04-22, 18:29   #57
Astra
Rozeznanie

chocolatko uzywam tego zelu do mycia twarzy a nie zauwazylam w jego skladzie alkocholu http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=8984 zreszta zaraz i tak mi si eskonczy Moze cos polecicie? Myslalam ze ten krem Erisa bedzie dobry nawilzenie ok ale bardzo zalezalo mi tez na ochronie Kupilam Juvit C jakis czas temu,posmarowalam nim cala buze pare razy i niestety mnie zapchal wiec go odstawilam i smmruje przebarwienia miejscowo juz teraz
Stary 2006-04-22, 18:38   #58
chocolatka
Zakorzenienie

Rzeczywiście ten clearasil nie zawiera alkoholu (spojrzałam na inny żel, przepraszam), ale niestety zawiera on SLS, który już Ci odradzała L_V. A Juvit może chociaż pod oczy stosuj. On niestety niektórych zapycha Niestety Lirene Erisa nie zapewnia dobrej ochrony uv
Stary 2006-04-22, 19:38   #59
malenka294
Wtajemniczenie

GG do malenka294

ja mam ogólnie sucha skóre,chodze do solarium i stan mojej skóry sie wyraznie porawil ale to dzieki kosmetykom solaryjnym które są miedzy innymi przeciwzmarszczkowe,po nich skóre mam gladka i nawilzoną,prócz tego uzywam po opalaniu balsam po opalaniu 4 pory roku i mysle ze mam ochrone przed zmarszczkami,ale niestety zmarszcki mimiczne od smiania juz mam

Stary 2006-04-23, 09:33   #60
Astra
Rozeznanie

Poczytalam o Effaclar K i wychodzi na to ze mozna go stosowac tylko na jesien?chociaz inne dziewczyny pisaly ze mozna zaryzykowac w lato wiec sama juz nie wiem Czy te filtry beda odpowiednie? http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=13793
,
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=1044 bardzo zalezy mi na odpowiedzi poniewaz jestem jednak sklonna zainwestowac pieniadze w te kosmetyki,naprawde juz nie moge patrzec na swoja twarz
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości