Najlepszy tusz - sonda :) - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-03-19, 15:45   #451
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation
Dot.: Najlepszy tusz - sonda :)

A powiedzcie mi kochane, co sądzicie o tuszu z Maybelline Define-A Lash?
Bo raz czytam pochlebne opinie, zaraz negatywne, a w sumie to chcialam go wyprobowac bo uwielbiam gumowe szczoteczki. Jaka jest wasza opinia?
Immolation jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-19, 15:56   #452
dimiti
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Immolation Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi kochane, co sądzicie o tuszu z Maybelline Define-A Lash?
Bo raz czytam pochlebne opinie, zaraz negatywne, a w sumie to chcialam go wyprobowac bo uwielbiam gumowe szczoteczki. Jaka jest wasza opinia?
ja go kupilam zaraz jak sie pojawil przyznam ze strasznie mi sie podoba ten zielonkawy kolor i wlasnie ta szczoteczka! efekt daje naturalny..wydluza rzesy i daje im ladny gleboki kolor czarny nie skleja ale jak sie bedzie go chcialo wiecej nalozyc to moga byc klopoty pozniej jednak wydaje mi sie ze jest dosc ciekawy i warto go wyprobowac
dimiti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-19, 15:59   #453
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation

A da sie nim uzyskac teatralny efekt?
Bo ja zawsze nakladam kilka warstw aby uzyskac efekt sztucznych rzes i jestem ciekawa czy ten tusz sie do tego nadaje?
Stary 2008-03-19, 15:59   #454
pakosta
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któryś z polecanych przez Was wysokopółkowych tuszy daje efekt czarnym, jakby silikonowych rzęs? Nie umiem tego wyjaśnić za bardzo, chodzi mi o to żeby tusz był na rzesach zupełnie gładki, a nie chropowaty, może być wyczuwalny i ciężki.
Otóż znalazłam taki tusz, w końcu.
To Diorshow Unlimited - jest cudownie wydłużający, modelujący, podkręcający, daje gładki efekt - no uwielbiam go

Ale: Potrafi rozmazać się pod okiem i niestety po 6 tygodniach nadaje się do kosza. 120 zł na 6 tygodni to dla mnie za dużo niestety.

Więc szukam podobnego tuszu, którego żywotność byłaby jednak nieco większa

Tolerancja moja nie obejmuje: proana, homofobii, rozmnażania nierasowych zwierząt, troli, agresji, postawy roszczeniowej, plucia, śmiecenia, pseudopatriotyzmu i marchewki w rosole.

Wymiana
pakosta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-19, 16:01   #455
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation

Oj mi tez podoba sie ten efekt śliskich rzęs Takie sliczne, gladziutkie
Stary 2008-03-19, 16:13   #456
dimiti
Zakorzenienie

Cytat:
A da sie nim uzyskac teatralny efekt?
Bo ja zawsze nakladam kilka warstw aby uzyskac efekt sztucznych rzes i jestem ciekawa czy ten tusz sie do tego nadaje?
tez szukam tylko takich tuszy ktore daja teatralny efekt na rzesach...hym ten moze wydluzyc je gosc powaznie ale trzeba uzyc tez jakiegos tuszu pogrubiajacego zeby to ladnie wygladalo bo on sam az takiego efektu nie da ladnie podkresla ale nie az tak intensywnie wiec trzeba sie zastanowic nad kupnem ja sprawdzalam jak wyglada na rzesach w sklepie
Stary 2008-03-19, 16:34   #457
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation

Dzięki za odpowiedź
Czyli jednak jak dla mnie to on odpada mam dluuugie i geste rzęsiska i stawiam na efekt sztucznych rzęs
Stary 2008-03-20, 19:43   #458
natavi
Raczkowanie

GG do natavi

Cytat:
Napisane przez moren Pokaż wiadomość
Dokladnie,za to go wlasnie lubilam Nie wazne ile bylo warstw,WOGOLE nie sklejal.Mimo,ze kupuje raczej tusze pogrubiajace,to pewnie bym sie ponownie skusila na ten,ale uzywajac go rzesy gina w zatrwazajacym tempie
Dokładnie

A odnośnie maybelline define-a-lash, to według mnie zupełnie średni, baaardzo delikatny, natomiast loreal double extension u mnie tworzył dużo grudek i sprawie w ogóle nie wydłużał...chyba że naprawdę mam pecha do allegro i była to podróbka...
natavi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 01:55   #459
princeska69
BAN stały

GG do princeska69 Send a message via Skype™ to princeska69

ja od kilku dni jestem w posiadaniu Diorshow Blackout i narazie ucze sie oblugiwania tej wielkiej szczoty natomiast co do koloru to ten tusz daje najpiekniejszy odcien czerni jaki kiedykolwiek mialam na rzesach. umiejetnie stosowany daje tez na pewno cudowny efekt ja jak dotad osiagam efekt podkrecenia i ogromnego wydluzenia rzes natomiast nad pogrubieniem ciagle pracuje
princeska69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 10:33   #460
dimiti
Zakorzenienie

Cytat:
Dzięki za odpowiedź
Czyli jednak jak dla mnie to on odpada mam dluuugie i geste rzęsiska i stawiam na efekt sztucznych rzęs
no ja go kupilam bo mi sie kolor jego opakowanie podobal a maluje nim zazwyczaj dolne rzesy na przemian z tuszem manhattan zeby nie posklejac ich i zeby byl ladny efekt bo na dolne to sie nadaja
Cytat:
Napisane przez natavi Pokaż wiadomość
Dokładnie

A odnośnie maybelline define-a-lash, to według mnie zupełnie średni, baaardzo delikatny, natomiast loreal double extension u mnie tworzył dużo grudek i sprawie w ogóle nie wydłużał...chyba że naprawdę mam pecha do allegro i była to podróbka...
to Ty chyba faktycznie masz pecha z tymi tuszami...ja kupilam dwa tusze na allegro i zaden nie robi grudek....moze jak wypatrzysz jakis tusz to wklej linka tutaj i ktoras z wizazanek ktora od tej osoby cos kupila napisze czy bylo wszystko ok ?
Stary 2008-03-23, 11:51   #461
bojestemtegowarta
Rozeznanie

Lokalizacja: -"Tam, gdzie..." Cholera. "Tam, gdzie..." - ''Dobranoc'' - powiedział Diabeł.

hej, kochane, doradźcie mi, proszę, który tusz jest lepszy : Maybelline define - a - lash czy ten nowy z Rimmela Glam'eyes ?
Może ktoras z was testowała oba? Czytałam mnóstwo pochlebnych opinii na temat Maybelline na KWC a tusz Rimmela jest nowy i ma dopiro 2 opinie, ale tez nie najgorsze.... hmmm... nie wiem, no :| chciałabym efekt wydłuzania i podkręcania i żeby nie sklejał rzęs
oba maja .sliczne opakowania ;p
bojestemtegowarta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 13:38   #462
dimiti
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez bojestemtegowarta Pokaż wiadomość
hej, kochane, doradźcie mi, proszę, który tusz jest lepszy : Maybelline define - a - lash czy ten nowy z Rimmela Glam'eyes ?
Może ktoras z was testowała oba? Czytałam mnóstwo pochlebnych opinii na temat Maybelline na KWC a tusz Rimmela jest nowy i ma dopiro 2 opinie, ale tez nie najgorsze.... hmmm... nie wiem, no :| chciałabym efekt wydłuzania i podkręcania i żeby nie sklejał rzęs
oba maja .sliczne opakowania ;p
ja mam maybellina i efekt daje bardzo naturalny, prawie go nie widac moze i troche wydluza ale nie za bardzo nie skleja natomiast i rzesy maja ladny czarny kolor rimmela nie testowalam ale radze Ci isc do sklepu i powinni mies tam testery wiec wyprobuj i sie przekonasz
Stary 2008-03-25, 15:53   #463
natavi
Raczkowanie

GG do natavi

Może tak zrobię Rezczywiście mam pecha A Ty dimiti który tusz preferujesz??
natavi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 16:31   #464
bojestemtegowarta
Rozeznanie

Lokalizacja: -"Tam, gdzie..." Cholera. "Tam, gdzie..." - ''Dobranoc'' - powiedział Diabeł.

dziękuję
no więc byłam dzisiaj na zakupach i nabyłam glam'eyes Fefine- a - lash w rossmannie kosztował prawie 28 zł a w naturze niecałe 25, zaś Glam'eyes Rimmela w rossmannie 19,90 a w naturze jeszcze wogole go nie było zdecydowałam się na Rimmela bo naprawdę wpadło mi w oko to opakowanie uzyłam go od razu po przyjsciu do domu i jestem bardzo zadowolona ślicznie wydłuża i dleikatnie podkręca i pogrubia rzęsy. Nie skleja ich i ma w sobie cos takiego, że nie da sie zbyt dużo go nałozyc na tą szczoteczkę, więc cięzko przedobrzyc, bo na bieżąco mozna kontrolowac jego ilośc jak dla takich amatorek jka ja to genialne wyjście no i tusz mnie nie uczulił jeszcze a mam bardzo wrazliwe oczy i noszę soczewki. Więc rewelka I moim zdaniem mozna osiagnąc taki efekt ( a przynajmniej bardzo zblizony ) jak Kate Moss w reklamie ma na rzęsach
Stary 2008-03-25, 16:36   #465
WioletaM
Zakorzenienie

Cytat:
Dla mnie takze Masterpiece MAX robi najgrubsze rzęsy jakie widzialam i za to ubóstwiam ten tusz! To mój ideal! Ale 2000 Calorie takze jest wpanialy Potrafi wyczarowac cudowne firanki rzęs

U kogo kupiłaś ten tusz na allegro?
WioletaM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 16:51   #466
dimiti
Zakorzenienie

Cytat:
Może tak zrobię Rezczywiście mam pecha A Ty dimiti który tusz preferujesz??
ja najbardziej lubie jednak bourjois volume glamour ultra black a jak sie go polaczy z masterpice max to normalnie cudo! teraz jednak nosi mnie zeby kupic sobie jeszcze 2000 calorie i ciagle mnie meczy i meczy

Cytat:
Napisane przez WioletaM Pokaż wiadomość
wiem ze nie ja bylam pytana ale tez kupilam na allegro i jest bez zastrzezen ja kupilam od princessa2566
Stary 2008-03-25, 18:11   #467
WioletaM
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
ja najbardziej lubie jednak bourjois volume glamour ultra black a jak sie go polaczy z masterpice max to normalnie cudo! teraz jednak nosi mnie zeby kupic sobie jeszcze 2000 calorie i ciagle mnie meczy i meczy

wiem ze nie ja bylam pytana ale tez kupilam na allegro i jest bez zastrzezen ja kupilam od princessa2566

dziękuję
WioletaM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 18:37   #468
moren
Wtajemniczenie

GG do moren

Cytat:
Dokładnie

Ja osobiscie troszke sie boje kupowac tusze na allegro,bo im nieodpowiednie przechowywanie wyjatkowo szkodzi i zdaje sobie sprawe,ze to jedne z najdelikatniejszych kosmetykow,ktore szybko moga zrobic sie "marudne".Dlatego jak dotad raczej planuje zakup tuszu na allegor,ale tylko z mozliwoscia odbioru osobistego i spr,czy nie byl otwierany i czy wszystko jest ok Moj Architect troszke robil grudki,moze taki urok tuszy L'oreala?
Teatralny efekt to to,co caly czas stram sie osiagac (chyba nawet z niezlym powodzeniem) Ale i tak najlepiej to wychodzilo,kiedy stosowalam:1 warstwe wydluzajacego i nie sklejajacego (!) tuszu,a potem 2 warstwy pogrubiajacego
moren jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 20:54   #469
stowka
Rozeznanie

GG do stowka

Przeczytalam caly watek,dlugo sie zastanawialam nad wyborem az wreszcie kupilam masterpice max. Jest naprawde cudowny.Na moich krotkich,rzadkich rzesach robi cuda,jest lepszy niz mf 2000calorii . Dzieki dziewczyny
stowka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 21:00   #470
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation

Cytat:
Ja kupiłam u pietrus17 i jestem bardzo zadowolona. Tusz oryginalny, swiezutki, szczelnie zamkniety, wszystko rewelacja
Stary 2008-03-26, 00:14   #471
bayrampasa
Przyczajenie

Wyślij wiadomość przez MSN do bayrampasa

Mam słabe, krótkie rzęsy i od lat poszukuję jakiegoś dobrego tuszu, który zrobiłby z nimi coś konkretnego (tzn sporo wydłużył, podkręcił i pogrubił) Jak do tej pory wracam cały czas do MF 2000 calorie (chociaż moim zdaniem żadna rewelacja, szybko wysycha i skleja rzęsy przy kilku-nawet dwóch warstwach), Wlaściwie wypróbowałam większoś opisywanych tutaj tuszy, zarowno tych średnio jak i wysokopółkowych jednak nadal szukam Kusi mnie YSL EFC i prawdopodobnie właśnie na niego zdecyduję się tym razem. Podzielę się uwagami jak już wyrobię sobie o nim jakiekolwiek zdanie
bayrampasa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 09:19   #472
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation

Moglaby ktoras z was wkleic zdjecie tego tuszu YSL EFC.

Ogolnie to mam propozycje zeby wklejac zdjecia tuszy ktorych sie uzywalo. Latwiej bedzie je skojarzyc, bo po nazwie to nie zawsze sie wie
Stary 2008-03-26, 13:19   #473
atsenka
Zadomowienie

Cytat:
Moglaby ktoras z was wkleic zdjecie tego tuszu YSL EFC.

Ogolnie to mam propozycje zeby wklejac zdjecia tuszy ktorych sie uzywalo. Latwiej bedzie je skojarzyc, bo po nazwie to nie zawsze sie wie
Prosze bardzo Tez go uzywalam ale ze wzgledu na cene na razie nie moge sobie na niego pozwolic. Za to odkrylam wczoraj tusz ktory daje podobny efekt do YSL- mianowicie tusz zakupiony w Bootsie N7 Stay Perfect a takze N7 Full Impact. Ten pierwszy idelnie rozdziela i wydluza poprostu chyba maksymalnie. Ten drugi z kolei baaardzo pogrubia. Oba maja ladny gleboki kolorek. I wczoraj uzylam jednego na jedno oko a drugiego na drugie a dzis... Stay Perfect uzylam jako pierwszego, rozdzielilam ladnie i wydluzylam rzesy a tym drugim zrobilam kolejna 3 wartswe ktora moje rzesy super pogrubila. No i biorac pod uwage oba te tusze daja efekt jak YSL A najlpesze jest to ze mam efekt YSL za darmo- tusze sa siostry i powiedziala ze moge je sobie wziasc bo ona ich nie uzywa, nie ma kiedy sie malowac i mimo ze ma 4 tusze w kosmetyczce to wszystkie sa calutkie. Juz chyba nie musze szukac KWC A jak nie bedzie mi sie chcialo majstrowac przy 2 tuszach to uzyje tego pierwszego- po nalozeniu 2 warstw daje naprawde super efekt Na dlugich rzesach bylby to baaardzo teatralny efekt. Juz od dawna lubilam N7, mimo ze stosowalam tylko blyszczyki i puder, ale teraz poprostu ta firme uwielbiam. Niestety nie moge wkleic zdjec Probowalam ale ta angielskA komorka jakos nie chce przesylac zdjec na e mail Chyba ze znajde kabel do niej to wrzuce fotki wieczorem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ysl-faux-cils1.jpg (9,9 KB, 19 załadowań)
Cuba, Majorca 2015
Thailand, Scotland, France 2016
Bali 2017

Instagram
http://instagram.com/annamua321
atsenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 15:03   #474
dimiti
Zakorzenienie

Cytat:
dziękuję
nie ma za co

Cytat:
Ja osobiscie troszke sie boje kupowac tusze na allegro,bo im nieodpowiednie przechowywanie wyjatkowo szkodzi i zdaje sobie sprawe,ze to jedne z najdelikatniejszych kosmetykow,ktore szybko moga zrobic sie "marudne".Dlatego jak dotad raczej planuje zakup tuszu na allegor,ale tylko z mozliwoscia odbioru osobistego i spr,czy nie byl otwierany i czy wszystko jest ok Moj Architect troszke robil grudki,moze taki urok tuszy L'oreala?
Teatralny efekt to to,co caly czas stram sie osiagac (chyba nawet z niezlym powodzeniem) Ale i tak najlepiej to wychodzilo,kiedy stosowalam:1 warstwe wydluzajacego i nie sklejajacego (!) tuszu,a potem 2 warstwy pogrubiajacego
ja tez sie balam ale kupila 2 i oba okazaly sie swietne zawsze szukam sprzedawcow z duuuuuza liczba pozytywow i zeby mial malo negatywow a jezeli juz ma to zawsze czytam czego dotycza czasami warto zaryzykowac, a co do teatralnego efektu to tez nie uzywam tylko jednego tuszu tylko kilku, zalezy od dnia czasami 2 czasami 5 zalezy czy mam czas na taka dluzsza pogdanke z rzesami ale i tak uwazam ze najlepszy efekt daje polaczenie masterpice max z volume glamour ultra black bourjois!! cudo
Cytat:
Napisane przez stowka Pokaż wiadomość
Przeczytalam caly watek,dlugo sie zastanawialam nad wyborem az wreszcie kupilam masterpice max. Jest naprawde cudowny.Na moich krotkich,rzadkich rzesach robi cuda,jest lepszy niz mf 2000calorii . Dzieki dziewczyny
a ja sie wlasnie zastanawiam nad mf 2000 calorii
Stary 2008-03-26, 15:58   #475
moren
Wtajemniczenie

GG do moren

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
ja tez sie balam ale kupila 2 i oba okazaly sie swietne zawsze szukam sprzedawcow z duuuuuza liczba pozytywow i zeby mial malo negatywow a jezeli juz ma to zawsze czytam czego dotycza czasami warto zaryzykowac, a co do teatralnego efektu to tez nie uzywam tylko jednego tuszu tylko kilku, zalezy od dnia czasami 2 czasami 5 zalezy czy mam czas na taka dluzsza pogdanke z rzesami ale i tak uwazam ze najlepszy efekt daje polaczenie masterpice max z volume glamour ultra black bourjois!! cudo
Tez tak zawsze robie i jak dotad mialam tylko male problemy z Juicy Tubsami Niestety nie za czesto sa opinie o samym produkcie w komentarzach,czesciej po prostu o przebiegu transakcji.Sama staram sie wystawiac opinie na temat swizosci i oryginalnosci produktu,ale wiem,ze jesli sprzedajacy sprzedaje nawet po kilka przedmiotow dziennie,to tki komentarz ginie w morzu innych-tak naprawde mniej wartosciowych
Od jakiegos czasu zastanawiam sie,czy nie kupic Lash Architecta Noir na allegro,ale na razie sie wstrzymuje Pewnie w koncu tez zaryzykuje,bo ceny przynajmniej sa przyzwoite
moren jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 16:09   #476
dimiti
Zakorzenienie

Cytat:
Tez tak zawsze robie i jak dotad mialam tylko male problemy z Juicy Tubsami Niestety nie za czesto sa opinie o samym produkcie w komentarzach,czesciej po prostu o przebiegu transakcji.Sama staram sie wystawiac opinie na temat swizosci i oryginalnosci produktu,ale wiem,ze jesli sprzedajacy sprzedaje nawet po kilka przedmiotow dziennie,to tki komentarz ginie w morzu innych-tak naprawde mniej wartosciowych
Od jakiegos czasu zastanawiam sie,czy nie kupic Lash Architecta Noir na allegro,ale na razie sie wstrzymuje Pewnie w koncu tez zaryzykuje,bo ceny przynajmniej sa przyzwoite
u mnie wszystko zawsze bylo ok a to ze ryzykowalam i kolorki mam dwoch blyszczykow tylko na wieczorne wyjscia to nic no to ja mysle juz nie tylko nad 2000 calorie ale i nad clinique high impact czy jakos tak sie to pisze na allegro sie jednak oplaca bo nie kazdy spi na kasie a dla mnie jest o wiele wiekszy wybor niz mam w sklepach w swojej miejscowosci, tylko wlasnie czasami mozna miec pecha ale ja Ci przewiduje w swojej szklanej kuli szczescie co do zakupow na allegro!
Stary 2008-03-26, 19:48   #477
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation

Mi sie znudzil 2000 Calorie i teraz uzywam MAX'a od jakiegos tygodnia. 2000 Calorie troche obciazal rzesy, a MAX je wyciaga ku gorze i niedosc ze daje pikęny teatralny efekt to jeszcze je wydluza
Stary 2008-03-26, 20:03   #478
bojestemtegowarta
Rozeznanie

ja juz 2 dzien testuję Glam'eyes Rimmela i jest super
Stary 2008-03-26, 22:26   #479
dimiti
Zakorzenienie

Cytat:
Mi sie znudzil 2000 Calorie i teraz uzywam MAX'a od jakiegos tygodnia. 2000 Calorie troche obciazal rzesy, a MAX je wyciaga ku gorze i niedosc ze daje pikęny teatralny efekt to jeszcze je wydluza
to dobrze wiedziec przynajmniej mi sie gul powoli na niego zmniejsza
Cytat:
Napisane przez bojestemtegowarta Pokaż wiadomość
ja juz 2 dzien testuję Glam'eyes Rimmela i jest super
no i powoli mam gula z 2000 calorie na rimmela tego
Stary 2008-03-27, 13:02   #480
thabaka
Raczkowanie

Mocno ponad półroczne testy nadeszło mi podsumować:

- rzęsy: długie, ale wiotkie, cieniutkie i rzadkie
-wymagania co do tuszu: pogrubić, wyudłużyć, czerń i efekt porażający
-przetestowane produkty:

-L'oreal Lash Architect - wydłużył ale pogrubienia wcale nie zauważyłam
-Bourjois pogrubiający, ale podobno też wydłużać miał wg wizażanek, zakupiłam - tylko pogrubiał, ale niewystarczająco
-Bourjois clubbingowy tusz w gigantycznym opakowaniu...-dramat...tragedia, masakra, rzeź...nie warto. Grudki, sklejenia.
-Max Factor 2000 kalorii.....ideał....pogr ubił, wydłużył i podkręcił. Idealne nakładanie, zero zlepień, świetny.
-Maybelline- podwójny, z białą bazą na wydłużenie- bubel
-L'oreal - również ten podwójny - jak wyżej
-Evelline- wydłużająco-pogrubiający - średni
-Rimmel - pogrubiający w czerwonym opakowaniu- sklejał i faktycznie pogrubiał..;Px
-Margaret Astor - podwójny - bubel

Zwycięzcą testów został Max Factor 2000 kalorii- moje rzęsiska w załączonym zdjątku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ja2.jpg (25,5 KB, 108 załadowań)
thabaka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości