Czym i jak rozjaśnić twarz? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-04-17, 18:15   #1
leva84
Raczkowanie

Czym i jak rozjaśnić twarz?

Marzę o jasnej cerze. Mimo, że należę do osób o jasnej karnacji, to koloryt mojej twarzy jest raczej brzoskwiniowy, zwłaszcza w okolicach ust (ale tam chyba zawsze jest ciemniejsza). Obecnie stosuję Acne-derm i, mimo że zauważyłam poprawę na mojej twarzy, to jednak on mi jej nie rozjaśnia, a na tym mi najbardziej zależało. Przeszukałam sporo wątków, ale niestety nic na ten temat nie mogę znaleźć( jeżeli któraś z Was taki widziała, to bardzo proszę o podanie tej strony). Dlatego chciałabym Was prosić o radę czym i jak rozjaśnić skórę twarzy? Czy którejś już się to udało bez żadnych komplikacji spowodowanej zniszczeniem cery? Pozdrawiam
leva84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 21:54   #2
Hanka20
Zakorzenienie

Dot.: Czym i jak rozjaśnić twarz?

nie rozumiem troche dlaczego chcialabys zmienic odcien swojej skóry. wiele dziewczyn wlasnie marzy o tym, zeby miec brzoskwiniowy kolor buzi, chodza na solarium, kupują samoopalacze, a Ty wręcz odwrotnie!
ale rozumiem, ze podoba Ci sie jasna cera, to w koncu tez ma swój urok. mysle, ze acne-derm wiele tu nie zdziała. pomocna byłaby moze kuracja kwasami owocowymi. a jesli wolisz łagodniejsze środki, to stosuj na co dzien kremy rozjasniające buźke, np. z wit. C i łagodnie działającymi kwasami AHA. to powinno troche pomóc

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 12:31   #3
leva84
Raczkowanie

Tak sobie pomyślałam, że pewno wystarczyłby jakiś dobry krem na ogórkowy na noc, albo maseczka wybielająca, tylko jak przeglądałam KWC to nie ma żadnych fajnych (są nisko ocenione). Może któraś z Was już używała takich specyfików i była zadowolona z efektów? Jeśli tak to proszę o ich nazwę.
Stary 2006-04-18, 12:45   #4
jola26
Raczkowanie

Jesli moge coś poradzić, to właśnie stosowanie kosmetyków z zawartością ogórka, rumianku . Rozjaśniają też peelingi, ale te niestety można stosować raz w tygodniu. Zastanawiam się tylko, jak rozjaśniz twarz, co z resztą ciała? podejrzewam że jest też ciemniejsza. Dlaczego tak Ci to przeszkadza? Można też rozjaśnić twarz podkładem i białym pudrem, zwiększy to efekt rozjasniania kremami. Zastanów się nad tym rozjaśnianiem. Zbyt jasna skóra wygląda nienaturalnie, uważaj ze specyfikami bo możesz zupełnie niechcący wyglądać jak porcelanowa lalka.Ładny, brzoswiniowy kolor skóry to marzenie wielu dziewczyn. Poza tym zbliża sie lato - delikatnie opalona skóra wygladałaby chyba lepiej. Ale to tylko moja opinia. Więc polecam kremy jw, i kosmetyki "kolorowe" dla podkreślenia efektu.
jola26 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 14:09   #5
Aneta_-
Raczkowanie

GG do Aneta_- Send a message via Skype™ to Aneta_-

Ja z 2 razy zrobiłam sobie okład ze słynnych plasterków ogórka, żeby miec odżywioną twarz a jaki był efekt była duzo bielsza, a jasli to nie pomoze polecam cytrynke a raczej jej soczek możesz posmarować nim twarz
Aneta_- jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 16:29   #6
okularnicaaa
Raczkowanie

Question Dot.: Czym i jak rozjaśnić twarz?

Cytat:
Napisane przez Aneta_-
Ja z 2 razy zrobiłam sobie okład ze słynnych plasterków ogórka, żeby miec odżywioną twarz a jaki był efekt była duzo bielsza, a jasli to nie pomoze polecam cytrynke a raczej jej soczek możesz posmarować nim twarz
a czy po zdjęciu ogórków z twarzy nie ma śladów "okrągłych" .Marzę o jaśniejszej cerze..więc wypróbowałabym te ogórki,ale boję się tych sladów.Powiedzcie mi jeszcze,mam trochę pryszczy i czy przemywanie sokiem z cytryny nie będzie miało negatywny wpływ na syfki ?
okularnicaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 17:40   #7
Aneta_-
Raczkowanie

Smile Dot.: Czym i jak rozjaśnić twarz?

Cytat:
Napisane przez okularnicaaa
a czy po zdjęciu ogórków z twarzy nie ma śladów "okrągłych" .Marzę o jaśniejszej cerze..więc wypróbowałabym te ogórki,ale boję się tych sladów.Powiedzcie mi jeszcze,mam trochę pryszczy i czy przemywanie sokiem z cytryny nie będzie miało negatywny wpływ na syfki ?
Nie ma śladów bo najpierw wzięłam większy plasterek ogóraska i przejechałam nim z 3 razy po całej twarzyczce, a potem położyłam plasterki na 45 min a na to nałożyłam foliowy worek w którym zrobilam dziurki na oczy i nos, bo jak jest taki naprawde świezy ogórek to strasznie soki puszcza że aż kapie a jak ci nie puści soków to posmaruj odrobinke solą plasterki a na 100% puści
Stary 2006-04-18, 17:58   #8
*Claire*
Wtajemniczenie

A tonik ogorkowy z Ziaji tez dobry.I wydaje mi sie ze troche rozjasnia

*Claire* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 20:36   #9
leva84
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez jola26
Jesli moge coś poradzić, to właśnie stosowanie kosmetyków z zawartością ogórka, rumianku . Rozjaśniają też peelingi, ale te niestety można stosować raz w tygodniu. Zastanawiam się tylko, jak rozjaśniz twarz, co z resztą ciała? podejrzewam że jest też ciemniejsza. Dlaczego tak Ci to przeszkadza? Można też rozjaśnić twarz podkładem i białym pudrem, zwiększy to efekt rozjasniania kremami. Zastanów się nad tym rozjaśnianiem. Zbyt jasna skóra wygląda nienaturalnie, uważaj ze specyfikami bo możesz zupełnie niechcący wyglądać jak porcelanowa lalka.Ładny, brzoswiniowy kolor skóry to marzenie wielu dziewczyn. Poza tym zbliża sie lato - delikatnie opalona skóra wygladałaby chyba lepiej. Ale to tylko moja opinia. Więc polecam kremy jw, i kosmetyki "kolorowe" dla podkreślenia efektu.
Właśnie o to chodzi, że skórę na ciele mam jaśniejszą od twarzy-zwłaszcza szyję, co dosyć wyraźnie rzuca się w oczy, a mam duże problemy z dobraniem odpowiednio jasnego podkładu, dlatego chyba wypróbuję jeszcze te ogórki i zobaczę-może akurat.
Stary 2006-04-19, 06:41   #10
Aneta_-
Raczkowanie

Co do toniku to nie wiem nie używałam, ale tak mi przyszło do głowy ze spirytus wybiela skoro niektórzy włosy nim tlenią ale to zbyt drastyczny sposób
Stary 2006-04-19, 09:22   #11
Pogoda
Rozeznanie

leva84Mam to samo marzenie co Ty Tylko, że ja naturalnie jestem raczej mleczna, a i tak mi ciemno
Jeśli twarz masz ciemniejszą to wina słońca, skóra częśto na nie wystawiana ciemnieje. Chodzi o twarz i ręce na odcinku łokiec - nadgarstek, przyjrzyj się Na to najlepsza będzie ochrona przeciwsłoneczna, skóra z czasem powinna zblednąc (ja na to liczę).
Dobre będą też kwasy owocowe, najlepiej i najskuteczniej u kosmatyczki. Ogórki i rumianek są raczej mało skuteczne, niestety

PS. Jak wymyślisz coś skutecznego, to daj znac

pzdr. Pogoda
Stary 2006-04-19, 09:23   #12
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Hanka20
nie rozumiem troche dlaczego chcialabys zmienic odcien swojej skóry. wiele dziewczyn wlasnie marzy o tym, zeby miec brzoskwiniowy kolor buzi, chodza na solarium, kupują samoopalacze, a Ty wręcz odwrotnie!
ale rozumiem, ze podoba Ci sie jasna cera, to w koncu tez ma swój urok. mysle, ze acne-derm wiele tu nie zdziała. pomocna byłaby moze kuracja kwasami owocowymi. a jesli wolisz łagodniejsze środki, to stosuj na co dzien kremy rozjasniające buźke, np. z wit. C i łagodnie działającymi kwasami AHA. to powinno troche pomóc
Zgadzam się z powyższą wypowiedzią, z jednym zastrzeżeniem. Przy stosowaniu Acne Dermu, kwasy mogą podrażniać, pobobnie z wit C.
Ja obecnie stosuję kwasy AHA i BHA na noc, a na dzien Redermic lub Active C pod FILTR.

A czy ty w ogóle nakładasz rano filtry? Przy stosowani Acne Dermu to obowiązek! Inaczej dorobisz się nowych przebarwień.

Zdecydowanie odradzam eksperymenty ze spirytusem!!! Ogórek można spróbować, ale na rewelacyjne efekty raczej proze nie liczyć. Zamaiat smarować skórę sokiem z cytryny [która ją tylko niepotrzebnie zakwasi], radzę dobrać sobie włąśnie jakiś kremik z wit C, lub zmajstrować domowe serum z wit C.
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 14:34   #13
leva84
Raczkowanie

Sporo się naczytałam o Acne-Dermie i wiem, że trzeba na noc nałożyć jakiś krem z filtrem, ale ja cały czas sobie wmawiam, że przecież stosuję go tylko na noc i to nie zawsze a pogoda cały czas pochmurna, tak więc nic mi nie zaszkodzi jak będę łaźić bez filtra-wiem, wiem- bardzo źle myśle, ale co zamierzam sobie w końcu kupić jakiś filtr to tak mi żal tego portfela, bo jak już bym kupiła to z pewnością Bioderme 100, no a ona niestety nie należy do najtańszych i tak zwlekam, pomimo tego ,że bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że właśnie to jest najlepszy sposób na jasną twarzyczkę.
Stary 2006-04-20, 10:19   #14
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez leva84
Sporo się naczytałam o Acne-Dermie i wiem, że trzeba na noc nałożyć jakiś krem z filtrem, ale ja cały czas sobie wmawiam, że przecież stosuję go tylko na noc i to nie zawsze a pogoda cały czas pochmurna, tak więc nic mi nie zaszkodzi jak będę łaźić bez filtra-wiem, wiem- bardzo źle myśle, ale co zamierzam sobie w końcu kupić jakiś filtr to tak mi żal tego portfela, bo jak już bym kupiła to z pewnością Bioderme 100, no a ona niestety nie należy do najtańszych i tak zwlekam, pomimo tego ,że bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że właśnie to jest najlepszy sposób na jasną twarzyczkę.
Leva, chmury, a nawet zamknięte pomieszczenia nie są przszkodą dla fal UVA [tych odpowiedzialnych za starzenie i przebarwienia, UVB odpowiadają w wiekszości za poparzenia]. UVA jest obecne nawet w zimie Dlatego, jeśli byłby to mój wybor, nie kupiłabym nic innego, jak tylko filtr.
Co do Biodemry - fajny filtr, chociaz niektóre dziewczyny twierdza ze je bieli. Faktor 100 to stare oznaczenie, teraz na opakowaniu napisane bedzie 50+ [ale to dokładnie to samo].
Stary 2006-04-20, 12:14   #15
leva84
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez L_V
Leva, chmury, a nawet zamknięte pomieszczenia nie są przszkodą dla fal UVA [tych odpowiedzialnych za starzenie i przebarwienia, UVB odpowiadają w wiekszości za poparzenia]. UVA jest obecne nawet w zimie Dlatego, jeśli byłby to mój wybor, nie kupiłabym nic innego, jak tylko filtr.
Co do Biodemry - fajny filtr, chociaz niektóre dziewczyny twierdza ze je bieli. Faktor 100 to stare oznaczenie, teraz na opakowaniu napisane bedzie 50+ [ale to dokładnie to samo].
Właśnie wiem,że chmury nie są żadną przeszkodą dla promieni UVA czy UVB i też zdaje sobie sprawę z tego, że właśnie w zimie słońce jest najbardziej niebezpieczne, dlatego jutro lece do apteki po jakiś filtr, bo już się trochę boję, a słońca coraz więcej. A z tą Biodermą to czytałam recenzje i chyba ma najlepsze, a to, że troche bieli to... jak dla mnie to SUPER
Stary 2006-04-20, 12:23   #16
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez leva84
Właśnie wiem,że chmury nie są żadną przeszkodą dla promieni UVA czy UVB i też zdaje sobie sprawę z tego, że właśnie w zimie słońce jest najbardziej niebezpieczne, dlatego jutro lece do apteki po jakiś filtr, bo już się trochę boję, a słońca coraz więcej. A z tą Biodermą to czytałam recenzje i chyba ma najlepsze, a to, że troche bieli to... jak dla mnie to SUPER
Właśnie się nią zesmarowałam, mnie tam nie bieli, zresztą ja sama w sobie jestem blada, więc moze szczególnie nie widac Powodzenia w polowaniu na filtry!!!
Stary 2006-04-20, 14:25   #17
leva84
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez L_V
Właśnie się nią zesmarowałam, mnie tam nie bieli, zresztą ja sama w sobie jestem blada, więc moze szczególnie nie widac Powodzenia w polowaniu na filtry!!!
Ale Ci dobrze A smarujesz się jakimiś kremami z ogórka lub nakładasz na twarz jakieś maseczki wybielające, czy to już tak z natury?
Stary 2006-04-20, 22:57   #18
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez leva84
Ale Ci dobrze A smarujesz się jakimiś kremami z ogórka lub nakładasz na twarz jakieś maseczki wybielające, czy to już tak z natury?
Używam od....chyba 5 m-cy kremów z wit C, na dzien wysoki filtr. Wlasnie wygrywam walke z przebarwieniami, wiec widze ze mój program pielęgnacyjny działa
Stary 2006-04-21, 08:15   #19
Aneta_-
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez L_V
Używam od....chyba 5 m-cy kremów z wit C, na dzien wysoki filtr. Wlasnie wygrywam walke z przebarwieniami, wiec widze ze mój program pielęgnacyjny działa
..a czego uzywasz na te przebarwienia??
Stary 2006-04-21, 09:18   #20
_Bjeata_
Zadomowienie

GG do _Bjeata_

dziewczyny spróbujcie sobie zrobić serum z wit. c, można zacząć od mniejszego stężenia, żeby sprawdzić czy nie podrażnia. Chyba na forum dla 30tek jest wątek o serum, polecam zajrzeć i poczytać.
Robię go od prawie pół roku i moja cera wygląda tak jak chciałam . Do tego oczywiście filtry

"Tęsknota, słowo zużyte,
Otwarło mi swoją dal...
Jak różne są rzeczy ukryte
W króciutkim wyrazie: żal."

_Bjeata_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 12:44   #21
Mariti
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez leva84
Tak sobie pomyślałam, że pewno wystarczyłby jakiś dobry krem na ogórkowy na noc, albo maseczka wybielająca, tylko jak przeglądałam KWC to nie ma żadnych fajnych (są nisko ocenione). Może któraś z Was już używała takich specyfików i była zadowolona z efektów? Jeśli tak to proszę o ich nazwę.
Ja używałam kideys kremu ogórkowego Ziaji, widziałam , że rozjasnił mi buzie, ponieważ znów wracam do porcelanowej cery chyba ponownie po niego siegnę, ma dośc niskie notowania na KWC , ale ja wspominam go bardzo dobrze.
Mariti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 13:13   #22
leva84
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez L_V
cały czas słyszę o tej wit.C i chyba muszę spróbować, ale jeszcze mam pytanie odnośnie tego filtra Biodermy, którego Ty też używasz. dzisiaj ide po niego do apteki i chciałabym się dowiedzieć czy spokojnie mogę na niego nałożyć podkład lub puder?
Stary 2006-04-21, 15:21   #23
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez leva84
cały czas słyszę o tej wit.C i chyba muszę spróbować, ale jeszcze mam pytanie odnośnie tego filtra Biodermy, którego Ty też używasz. dzisiaj ide po niego do apteki i chciałabym się dowiedzieć czy spokojnie mogę na niego nałożyć podkład lub puder?
Niestety, na Biodermę nie. To nie jest mój ulubieniec jeśli chodzi o filtry, kupiłam go ze względu na wysokie wskaźniki ochrony przeciw UVA, ale zostawię go chyba na ekstremalnie gorące letnie dni. Na Biodermę ni możesz nakłądać pudrów, podkłądów zawierających mike i talk [czyli większość niestety].
O wiele bardziej wole filtry Avene - na te możesz nakładać wszystko jak leci U żywałam mleczka, emulsji a teraz zachwycam się kremem w kolorze łososiowym.

Jęsli chodzi o podkłądy to nie jestem najlpeszym doradcą - nie używam. Ale wiem ze pudry Haushki nie zawierają talku i mogą byc nakładane na Biodermę. Dziewczyny matuja filtry także skrobią.
Stary 2006-04-21, 18:33   #24
leva84
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez L_V
Niestety, na Biodermę nie. To nie jest mój ulubieniec jeśli chodzi o filtry, kupiłam go ze względu na wysokie wskaźniki ochrony przeciw UVA, ale zostawię go chyba na ekstremalnie gorące letnie dni. Na Biodermę ni możesz nakłądać pudrów, podkłądów zawierających mike i talk [czyli większość niestety].
O wiele bardziej wole filtry Avene - na te możesz nakładać wszystko jak leci U żywałam mleczka, emulsji a teraz zachwycam się kremem w kolorze łososiowym.

Jęsli chodzi o podkłądy to nie jestem najlpeszym doradcą - nie używam. Ale wiem ze pudry Haushki nie zawierają talku i mogą byc nakładane na Biodermę. Dziewczyny matuja filtry także skrobią.
Oj to całe szczęście, że akurat go nie było w aptece, bo nie wyobrażam sobie nie posypać się sypkim pudrem rozświetlającym Vipery, ale jeszcze spróbuję ten z Vichy, Capital Soleil Fluide SPF60, bo ma bardzo dobre recenzje i z tego co przeczytałam to mozna na niego nałozyc puderek.
Stary 2006-04-21, 21:51   #25
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez leva84
Oj to całe szczęście, że akurat go nie było w aptece, bo nie wyobrażam sobie nie posypać się sypkim pudrem rozświetlającym Vipery, ale jeszcze spróbuję ten z Vichy, Capital Soleil Fluide SPF60, bo ma bardzo dobre recenzje i z tego co przeczytałam to mozna na niego nałozyc puderek.
Oj, nie jestem pewna co do Vichy. Vichy oparte jest chyba na Parsolu, a ten jest właśnie destabilizowany przez talk i mikę.
Stary 2006-04-21, 22:13   #26
leva84
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez L_V
Oj, nie jestem pewna co do Vichy. Vichy oparte jest chyba na Parsolu, a ten jest właśnie destabilizowany przez talk i mikę.
Właśnie skończyłam czytać cały wątek odnośnie Filtrów UV a makijażu i jestem przerażona, bo z tego co widzę to są niewielkie szanse, żeby po nałożeniu podkładu czy też pudru na filtr móc dobrze wyglądać. Oj L_V chyba trochę odbiegłyśmy (a araczej to ja odbiegłam) od tematu, ale bardzo się cieszę, że jest ktoś kto daje mi wszystkie ważne rady jednym wątku, zatem mam jeszcze jedno pytanko (ja Cię kiedyś zamęczę) Jeżeli na filtry z Avene mogę bez problemu kłaść makijaż, to jaki byś mi proponowała filtr z tej serii, żeby po nałożeniu chociażby sypkiego pudru jakoś w miarę wyglądać i się siebie nie wystraszyć w połowie dnia?
Stary 2006-04-21, 22:23   #27
L_V
Zakorzenienie

Leva, ja wypróbowałam mleczko 50+, emulsję 50+ a teraz mam jeszcze krem do skóry suchej 50+ [łososiowy]. A od tematu za bardzo nie odbiegamy, bo filtry nierozerwalnie wiążą się z utrzymaniem jasnej skóry
Otóż, nie wiem jaką masz cerę. Większość dziewczyn zgodnie twierdzi, ze mleczko im najbardziej pasuje, bo się szybko wchałania. Z tymze, nakłądając 2ml na twarz, kazdy filtr bedzie sie troche kleił i świecił, nie ma rady. Naprawdę ciezko mi stwierdzic który z filtrów najbardziej przypadnie Tobie do gustu. Ja lubie i mleczko i emulsje, ale wole chyba emulsje. Ja generalnie preferuje gęstsze konsystencje, wiec jeśli Tobie akurat zalezy na lekkosci, to wypróuj mleczko 50+ albo 40 [czyli to "z dzieciaczkiem". Mleczka sa tez bardziej ekonomiczne, bo cena podobna a jest go az 100ml!
Stary 2006-04-22, 17:46   #28
leva84
Raczkowanie

Przekonałaś mnie L_V Jeszcze dodatkowo poczytałam sobie opinie o tym mleczku i widze, że jest spoko, nawet pojemność fajna w stosunku do ceny, no i najważniejsze,że można go przypudrować. W poniedziałek idę do apteki po mleczko z Avene z tym dzieciaczkiem
Stary 2006-04-22, 17:56   #29
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez leva84
Przekonałaś mnie L_V Jeszcze dodatkowo poczytałam sobie opinie o tym mleczku i widze, że jest spoko, nawet pojemność fajna w stosunku do ceny, no i najważniejsze,że można go przypudrować. W poniedziałek idę do apteki po mleczko z Avene z tym dzieciaczkiem
Hehe, cieszę się, że się zdecydowałaś! Ale co złego to nie ja
Stary 2006-04-22, 18:56   #30
leva84
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez L_V
Hehe, cieszę się, że się zdecydowałaś! Ale co złego to nie ja
We wtorek go przetestuję i dam Ci znać jak się spisuje mam nadzieję, że nie będę musiała go szukać po wszystkich aptekach tak jak to było z tą Biodermą.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości