Jak długo używać np. tego samego kremu ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-04-17, 18:52   #1
kobietka79
Przyczajenie

Jak długo używać np. tego samego kremu ?

Słyszałam, że nie można przez dłuższy czas stosować tych samych kosmetyków, jak np. krem, żel do mycia twarzy itp., ponieważ skóra się przyzwyczaja.
Dlatego proszę mnie oświecić informacją, co jaki czas należy je zmieniać?

Mam tez kłopot z fulidami do twarzy. Moja cera jest mieszana i odwodniona, ze skłonnościami do wyprysków i przebarwień. Stosuję więc kosmetyki matująco-nawilżające i kupuję fluidy do takiego rodzaju cery.
Jednak nawet te np. z firmy L'oreal , Lumene itp.nie utrzymują się na mojej twarzy nawet 2 godzin . Nos się błyszczy, na policzkach koło nosa i części pod oczami nie ma śładu pudru,a po bokach policzków są jego resztki.
Co robię nie tak? Na te pudry wydaje majątek, przetestowałam już niemal wszystkie i zawsze ten sam opłakany efekt.

Dziękuje
kobietka79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 20:05   #2
Sara1
Raczkowanie

Dot.: Jak długo używać np. tego samego kremu ?

Ja odpowiem na pierwszy zestaw pytań .W kosmetycznym Pani powiedziała mi .żę tak jak piszesz trzeba zmieniac kosmetyki . Po zime mam wysuszoną skóre Najpierw zaproponowała mi zestaw nawilżający a jak sie skończy to zestaw z witaminami zeby skóra która jest juz dobrze nawilzona przyjmowała witaminy a nie traciła "czas" na nawilzenie. Ja w moim kosmetycznym mam specjalistke która zawsze dobrze doradzi i za jej namowom zawsze jestem zadowolona i moja skóra też. Trzeba zmieniac kosmetyki bo w jednym jest to czego nie ma w innym .To jest tak jak z jedzeniem i dłuzej jesz to samo to bokiem Ci to wychodz ,czyż nie???
Sara1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 20:13   #3
Hosenka*
Moderator KWC

słyszałąm że kremy powinno się zmieniać co 3 miesiące (tylko ze ja nawet jednego w tak krótkim czasie nie zużyje...)

napewno zauważysz sama ze czas zmienić, bo zaczyna sie np słabiej wchłaniać, słabiej działąć itp

Ja tak miałąm z Milk Comfort z Avonu - początkowo wchłaniał się błyskawicznie - widac moja skóra była "spragniona", po jakms czasie (juz niepamietam po jakim) zauważyłam ze wchłania się coraz gorzej i zaczyna się wałkować dlatego odłożyłam na jakiś czas i teraz znowu się super wchłania (stosuję go jako przerywnik w stosowaniu kwasów)

10.12 - Kosmetyczne nowości listopada
mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane
24.11 - ostatni dzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro - sprawdź aukcje i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 848 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Hosenka* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 20:57   #4
MDMa
Raczkowanie

kobietka79- miałam ten sam problem co ty, ale w drogerii wpadłam na wspaniały kosmetyk jakim jest krem Dr Ireny Eris z serii Pharmaceris Sebostatic ( wiem, ze jest jeszcze inny o silniejszym działaniu) do tego dokupiłam sobie piankę do mycia twarzy z tej samej serii; po tym kremie moja cera jest naprawdę matowa a jak nałozę podkład l`oreala dla cery mieszkanej to jest już w ogole super;
u mnie efekty stosowania tego krem zauwazyłam po około 2 miesiącach teraz( po 5 miesiącach) stosuję go na zmianę z kremem matująco-nawilżającym też firmy Eris i jak narazie jest dobrze.
co do stosowania długo tego samego kosmetyku to chyba jest to dość wskazane nawet. Reakcją mojej cery na zmianę żelu czy pianki do twarzy jest trądzik, dlatego jak już przyzwyczaję ją do jednego to stosuje to przez kilka miesięcy.
a jeśli chodzi o krem, ktory zachwalałam wyżej to jest świetny poprostu. wiem, że niezła jest też seria na trądzik z Vichy, ale cene też ma niezłą.
MDMa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 23:13   #5
taniacos
Rozeznanie

U mnie to tak wyglada ,że zmianiam kremy tak jak pory roku. Zimą nawilżam i odzywiam a latem nawilżam i matuję.Kremy na zimę sa cieższe a na lato lżejsze i przeważnie zawierają kwasy owocowe żeby buzię rozświetlić i ożywić kolor po zimie.Co do pianek ,toników to raczej zmieniam 2 razy w roku chyba że kolezanka albo czysta ciekawość mnie nakłoni do kupna czegoś nowego to zaczynam to używać.Muszę powiedzieć że nie przyzwyczajam się do kosmetyków chyba ,że aptecznych bo żal mi nie zużyć kiedy wydam sporo na taki produkt.A najlepiej zmienić kosmetyk wtedy kiedy sama zauwarzysz ,że słabo się wchłania i już nie działa tak jak na początku.
taniacos jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości