Zima Kwasy A Co Latem? - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-06-25, 11:53   #301
niezapominajka0000
Przyczajenie

Wink Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

czyli jednak Lysanel zluszcza skore?? a w takim razie jakbym uzywala go 1 raz w tygodniu lub zamiast niego effaclar K (effaclar chyba nie powoduje az takiego zluszczania?, ktory preparat jest lepszy na zaskorniki i gladka cere??

prosze o wybaczenie ale mimo tego iz juz od dawna 'studiuje"pilnie forum wizazu to nadal nie wiem jak sie robi maseczke aspirynowa?? trzeba pokruszyc zwykla aspiryne typu Ibuprom?co powoduje taka maseczka?? zluszcza naskorek? dorzucilabym ja rowniez do tego planu

dzieki
niezapominajka0000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 15:02   #302
rocki
Wtajemniczenie

Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

A co myslicie o takiej pielęgnacji w lecie? Cerę mam tłustą, tradzikową, skłonną do zaczerwienień i przesuszenia...

rano:

-żel do mycia twarzy naczynkowej Pharmaceris bez SLS
-płyn micelarny LRP effaclar (zalecenia dermatologa)
-Dalcin T (zalecenia dermatologa)
-LRP FE 50+

wieczorem:

-żel ten, co rano
-micel LRP
-2 noce Rozex, 3 Acnederm i tak w kółko (zalecenia dermatologa)

Jak skończę Dalacin, to chciałam pod filtr zamiast niego smarować się serum z wit. C na zmianę z serum z pine bark.

Czy taki zestaw nie podrażni i nie przesuszy mi skóry w lecie?
rocki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 15:06   #303
rocki
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez niezapominajka0000 Pokaż wiadomość
nadal nie wiem jak sie robi maseczke aspirynowa?? trzeba pokruszyc zwykla aspiryne typu Ibuprom?co powoduje taka maseczka?? zluszcza naskorek? dorzucilabym ja rowniez do tego planu
Aspiryna to ester kwasu salicylowego, a Ibuprom zawiera ibuprofen. Obie te substancje działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie, ale poza tym nie mają ze soba nic wspólnego. Maseczka aspirynowa ma działanie takie, jak Effaclar K - dzięki kwasom BHA. A do zrobienia jej wystarczy ok. 5 aspiryn Bayera albo polopiryn, które rozgniatasz i dodajesz troszke wody, ewentualnie także łyżkę jogurtu naturalnego.
rocki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 15:20   #304
niezapominajka0000
Przyczajenie

dzieki ROCKY
czyli rozumie ze moge ja stosowac naprzemiennie z effaclarem K i Lysanelem?

pozdrowka!
Stary 2007-06-25, 21:43   #305
pysiaczek78
Przyczajenie

Dzięki L_V! Czyli zostawiam Lysanel co 3 dzień, a 2 tygodnie przed kajakami odstawiam. A ten tonik do samodzielnego zrobienia z BHA? Bo chciałabym mieć coś tylko z BHA, niezbyt mi sie płaca sprowadzać kosmetyki od Pauli, ale tonik ma alkohol. Myślałam, że alkohol jest zawsze "fuj", ale dziewczyny tu piszą że są zachwycone i działa super.
pysiaczek78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 10:05   #306
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
czyli jednak Lysanel zluszcza skore?? a w takim razie jakbym uzywala go 1 raz w tygodniu lub zamiast niego effaclar K (effaclar chyba nie powoduje az takiego zluszczania?, ktory preparat jest lepszy na zaskorniki i gladka cere??

prosze o wybaczenie ale mimo tego iz juz od dawna 'studiuje"pilnie forum wizazu to nadal nie wiem jak sie robi maseczke aspirynowa?? trzeba pokruszyc zwykla aspiryne typu Ibuprom?co powoduje taka maseczka?? zluszcza naskorek? dorzucilabym ja rowniez do tego planu

dzieki
Lysanel to kombinacja wielu kwasów i tak, może złuszczać skórę. Effaclar jest o niebo łagodniejszy.

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Aspiryna to ester kwasu salicylowego, a Ibuprom zawiera ibuprofen. Obie te substancje działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie, ale poza tym nie mają ze soba nic wspólnego. Maseczka aspirynowa ma działanie takie, jak Effaclar K - dzięki kwasom BHA. A do zrobienia jej wystarczy ok. 5 aspiryn Bayera albo polopiryn, które rozgniatasz i dodajesz troszke wody, ewentualnie także łyżkę jogurtu naturalnego.
Dokładnie tak. Musi to być zwykła aspiryna, bez dodatku wit C i nie musująca. Max 2 razy w tyg, a jeśli stosujesz inne kwasy, to raz.

Cytat:
dzieki ROCKY
czyli rozumie ze moge ja stosowac naprzemiennie z effaclarem K i Lysanelem?
pozdrowka!
Niezapominajko, 3 produkty z kwasami, jak na lato to w moim mniemaniu za dużo - jeśli maska, to wybierz do tego albo Lysanel albo Effaclar.

Cytat:
Napisane przez pysiaczek78 Pokaż wiadomość
Dzięki L_V! Czyli zostawiam Lysanel co 3 dzień, a 2 tygodnie przed kajakami odstawiam. A ten tonik do samodzielnego zrobienia z BHA? Bo chciałabym mieć coś tylko z BHA, niezbyt mi sie płaca sprowadzać kosmetyki od Pauli, ale tonik ma alkohol. Myślałam, że alkohol jest zawsze "fuj", ale dziewczyny tu piszą że są zachwycone i działa super.
Może lepiej maskę aspirynową na lato, bez alkoholu.Zwłaszcza, że niedługo wyjeżdżasz.
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 10:55   #307
katie_lee
Raczkowanie

Thumbs down już się pogubiłam...please pomóżcie!

Witam Was

tak przegladam te wszystkie watki o pielegnacji cery tlustej, szybko zanieczyszczajacej sie, tradzikowej latem...i juz sie pogubilam ;/

zima stosowalam kwasy i faktyznie moja cera sie po nich poprawila...wczesna wiosna juz je odstawilam

szczerze mowiac to zupelnie nie wiem jak latem pielegnowac moja cere - kwasy odpadaja - kremu z filtrem dla siebie jeszcze nie znalazlam - zawsze mialam po nich wysyp na twarzy i to straszny ;/ - co mi z tego,ze chronilam twarz przed promieniami - skoro pozniej wygladalam...jak wygladalam

czytalam cos o brevoxylu (?) tylko nie wiem czyfaktycznie to dobry pomysl na lato (jezeli juz bym go uzywala to pewnie na noc....pozostaje wiec pytanie co na dzien ? (chociaz do tego brevoxylu nie jestem do konca przekonana - widzialam jakies porownanie go do benzacne - a po tym niestety nie bylo najlepiej...
do tej pory zwyle latem sobie przesuszalam skore (tyle maseczek oczyszczajacych i kremow matujacych stosowalam,ze nie wygladalo to za ciekwie...

Także mam do Was prośbe - jaki zestaw kosmetyków - kurację moglybyście mi polecic na lato... moze przez Was wyprobowana...bo troche sie juz w tym gubie - swoja droga to troche dobijajace sa takie problemy w moim wieku (24 lat) :/
z gory DZIEKI za pomoc
pozdrawiam
katie_lee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 14:14   #308
L_V
Zakorzenienie

Łączę wątki.

Katie_lee, polecam CI lekturę tego wątku - powinnaś znaleźć tu odpowiedzi na swoje pytania.
Stary 2007-06-26, 15:00   #309
utrapienie
Rozeznanie

No dobra, przejrzałam wątek od początku. Uff... Nie jest to wprawdzie wątek o kwasie migdałowym, który już powinien się dzielić na tomy, ale dziełko też niezłe
A podpinam się pod niego, bo przyznam wam szczerze, że pomimo mojej mieszanej-naczynkowej cery ani Lysanel, ani Effaclar K na mnie nie działały. Lysanelu w akcie desperacji używałam i w wersji "active" i "mat", ale nic po prostu....
Nie wiem, może zużycie całego opakowania, to za mało...

Teraz wprawdzie w pierwszej kolejności muszę wyleczyć naczynkową nadaktywność, ale tak się zastanawiam, czy może zamiast specyfików w kwasami nie stosować toników z ich udziałem: migdałowego/salicylowego itp.? Na Mazidłach receptur jest kilka. Są one łagodniejsze niż same kwasy, a przynajmniej przygotowywały by buźkę do jesiennych już mocniejszych batalii.

Co o tym myślicie?
utrapienie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 17:38   #310
niezapominajka0000
Przyczajenie

dziekuje L_V
bylam dzis w aptece i Lysanel jest dosc drogi jak na tonik, wiec pozostane przy Effaclarze K i skusze sie na maseczki aspirynowe. mam wielka nadzieje ze stosowanie 2 razy w tygodniu kwasow (1x effaclar, 1x maska aspirynowa) pomoga mi przetrwac lato bez zapchanych porow i z gladka skora.
Dodatkowo bede stosowac przynajmiej raz w tygodniu jakas maseczke wygladzajaca i czasami na nnoc myokine -vichy zeby jednoczesnie walczyc ze zmarszczkami mimicznymi. Myslicie ze powinno byc ok?
pozdrawiam serdecznie
Stary 2007-06-26, 19:15   #311
katie_lee
Raczkowanie

L_V dziekuje za przesuniecie mojego watku
przebrnelam przez caly watek Boszzzz....ale Wy macie wiedze...w szoku normalnie jestem
z tego co wyczytalam to po pierwsze - musze znalezc swoj filtr..co moze byc baaaardzo trudne - niestety skora bardzo szybko mi sie przetluszcza , pory zapychaja...okropienstwo
na kwasy - nawet te lzejsze chyba jednak sie nie skusze (nie wierze sobie na tyle,ze bede codziennie nakladala filtry na buzie - zwlaszcza, ze nie wiem,czy znajde odpowiedni jeszcze na to lato)
do codziennej pielegnacji chyba wyprobuje krem nawilzajacy AA young + tonik (jeszcze ich nie uzywalam - a widze,ze maja bardzo pozytywne opinie)
czy do tego moglabym stosowac zel do mycia twarzy vichy normaderm - czy to za bardzo nie przesuszy mi skory ?

a jezeli chodzi o filtr - to nie za bardzo mam juz czas na eksperymentowanie niestety - moglam o tym wczesniej pomyslec ..a z tego co widze to sporo osob z problematyczna i tlusta skora znalalo odpowiedni filtr dla siebie...no i pytanie to kieruje zwlaszcza do nich - powiedzcie ktory najlzejszy i najmniej zapychajacy ...moze te w spray'u ??
dzieki za pomoc!
Stary 2007-06-26, 19:40   #312
lilianaX
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
A podpinam się pod niego, bo przyznam wam szczerze, że pomimo mojej mieszanej-naczynkowej cery ani Lysanel, ani Effaclar K na mnie nie działały. Lysanelu w akcie desperacji używałam i w wersji "active" i "mat", ale nic po prostu....
Nie wiem, może zużycie całego opakowania, to za mało...
Zużycie jednego opakowania to STANOWCZO za mało zeby zaobserwować jakikolwiek efekt. Ja mam cerę tłustą, a Effeclar K spisuje się na niej znakomicie. To łagodny kwas, ale na zanieczyszczoną skórę niezwykle skuteczny - w moim przypadku jest absolutnie the best: po pół roku stosowania codziennie na noc mam gładką, miękką skórę, odnoszę tez wrażenie że redukuje zmarszczki, może przez ogólny efekt wygładzenia cery. Nie jestem na tym forum takim ekspertem jak inne dziewczyny, ale z tego co pamietam to jeśli masz cerę naczynkową najlepsze bedą kwasy BHA (czyli Effeclar K), chyba przy naczynkach Lysanel to nie jest najlepszy pomysł
Stary 2007-06-26, 20:50   #313
Angi74
Wtajemniczenie

Katie_lee : Jeśli chodzi o filtr to polecam Ci La Roche Possay Dermo Pedriatiks 50+,lub Avene mleczko 50+(avene lait),obydwa nie zapychające i świetnie spisujące się przy mojej tłustej i problemowej cerze.
Angi74 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 21:14   #314
katie_lee
Raczkowanie

Dzieki Angie74
Wlasnie te przewijaly sie najczesciej LRP i Avene...ale jak czytam o tym uczuciu lepkosci...no i ile tego w ogole jest na twarzy ..to az sie dusic zaczynam
niestety nie moge miec za duzo na twarzy - okropnie sie z tym czuje - nie uzywam podkladow, skrobii, pudrow sypkich....czasami tylko korektoru troche naloze..jak mi cos wyskoczy...
dlatego pytalam o jakis spray...moze to byloby lzejsze...no ale chyba sie skusze na ktorys z poleconych..
no wiec filtry koniecznie .. a co najlepiej do ocyszczania ? do tej pory uzywalam wilu maseczek, peelengow...i musze przyznac,ze chyba najlepiej sprawdza sie glinka zielona...a czy macie cos godnego polecenia np na noc - co swietnie by oczyszczalo z tego co widze to najcesciej pojawiaja sie kwasy - do nich jednak wolalabym wrocic jesienia...takze moze jakas masc??sama nie wiem ;/ ostatnio na noc uzywalam wygladzajaca maseczke na noc z efektem mikrodermabraji firmy soraya...ale szczerze mowiac to nie widze poprawy mojej skory
jezeli wiec macie jakies super produkty...to prosze o wpisy
Stary 2007-06-26, 21:27   #315
lilianaX
Rozeznanie

Wiecie co, zbieram szczękę z ziemi. Właśnie weszłam na stronę producenta Skinorenu (www.skinoren.pl), na której to Skinoren jest polecany użytkowniczkom jako preparat na słoneczne dni Producent twierdzi, co następuje "Skinoren w przeciwieństwie do innych praparatów (...) można zupełnie bezpiecznie stosować w czasie słonecznych dni" i w innym miejscu: "Podczas większości kuracji przeciwtrądzikowych (z wyjątkiem Skinorenu) korzystanie z solarium jest przeciwwskazane" No normalnie ręce opadają...
Stary 2007-06-26, 21:27   #316
evamoni
Raczkowanie

GG do evamoni

witam
a co z ystheal lub eluage na lato, ale stosowane na noc? mozna?
dodam, ze nie bede sie za dnia smarowac filtrem, uzywam 15 w make up. nie cierpie swiecacego sie pyszczka i pudru sypkiego.
to tak jak z paleniem: wiem, ze szkodzi,
evamoni jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 22:02   #317
Angi74
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez katie_lee Pokaż wiadomość
Dzieki Angie74
Wlasnie te przewijaly sie najczesciej LRP i Avene...ale jak czytam o tym uczuciu lepkosci...no i ile tego w ogole jest na twarzy ..to az sie dusic zaczynam
niestety nie moge miec za duzo na twarzy - okropnie sie z tym czuje - nie uzywam podkladow, skrobii, pudrow sypkich....czasami tylko korektoru troche naloze..jak mi cos wyskoczy...
dlatego pytalam o jakis spray...moze to byloby lzejsze...no ale chyba sie skusze na ktorys z poleconych..
no wiec filtry koniecznie .. a co najlepiej do ocyszczania ? do tej pory uzywalam wilu maseczek, peelengow...i musze przyznac,ze chyba najlepiej sprawdza sie glinka zielona...a czy macie cos godnego polecenia np na noc - co swietnie by oczyszczalo z tego co widze to najcesciej pojawiaja sie kwasy - do nich jednak wolalabym wrocic jesienia...takze moze jakas masc??sama nie wiem ;/ ostatnio na noc uzywalam wygladzajaca maseczke na noc z efektem mikrodermabraji firmy soraya...ale szczerze mowiac to nie widze poprawy mojej skory
Te filtry,które Ci podałam raczej nie lepią się i nie są cięzkie.Jak dla mnie zachowują się jak zwykłe kremy na dzień i tak je traktuje (zamiennie).
Co do kwasów,to musisz sama zdecydować i niestety czeka Cię metoda prób i błędów.Nie ma złotego środka,kazda cera jest inna i inaczej reaguje.Wpisz w wyszukiwarkę kwasy a wyskoczy Ci spory materiał do "przerobienia".
Na dzień dzisiejszy (okres wakacji) polecam Ci tonik aspirynowy i maseczkę.Przeczytaj porady j L_V parę postow wyzej.
Moze spróbuj tez skrobii do matowienia,jest zbawienna dla tłustej cery i prawie nie widoczna-polecam Ci raczej skrobię modyfikowaną (kupujemy tutaj mazidła.com) niz taką spozywczą.
Angi74 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 22:12   #318
katie_lee
Raczkowanie

dzieki wielkie....to jeszcze mam troche do poczytania ))
Stary 2007-06-26, 22:27   #319
pearpearl
Wtajemniczenie

Mam pytanie dotyczace stosowania toniku BHA z BU i . Zaczelam jakis miesiac temu,co trzecia noc. Dopiero teraz sie dowiedzialam,ze lepiej jest odstawic kwasy na lato. Zaluje,bo wlasnie po nim moja skora najlepiej wyglada. Jezeli je odstawie,to moge zamiast tego uzywac kremu aretina q ziaji,pomimo mlodego wieku? Mam 21 lat,a krem polecaja dla kobiet po 40,ja jednak mam juz zmarszczki mimiczne i chcialabym je troszke splycic,albo chociaz zapobiedz nowym. Nie wiem jednak,czy ten retinol nie bedzie dla mnie za silny. Bede wdzieczna za podpowiedz.
pearpearl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 09:25   #320
utrapienie
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez lilianaX Pokaż wiadomość
Zużycie jednego opakowania to STANOWCZO za mało zeby zaobserwować jakikolwiek efekt. Ja mam cerę tłustą, a Effeclar K spisuje się na niej znakomicie. To łagodny kwas, ale na zanieczyszczoną skórę niezwykle skuteczny - w moim przypadku jest absolutnie the best: po pół roku stosowania codziennie na noc mam gładką, miękką skórę, odnoszę tez wrażenie że redukuje zmarszczki, może przez ogólny efekt wygładzenia cery. Nie jestem na tym forum takim ekspertem jak inne dziewczyny, ale z tego co pamietam to jeśli masz cerę naczynkową najlepsze bedą kwasy BHA (czyli Effeclar K), chyba przy naczynkach Lysanel to nie jest najlepszy pomysł
Qrde, to rzeczywiście miałam go trochę za krótko... No to na jesień sprawię sobie ten specyfik jeszcze raz. A chroniąc naczynka, to po prostu krem nakładałam na strefę "T".

Pearpearl, jaki masz przepis na ten tonik z BHA? Coś podobnego jak na mazidłach? Wiem, że może wykorzystuję, ale nie mam czasu jakoś po tych stronkach wszystkich biegać... A że przez całe wakacje pracuję do 15.00, to nad jakimś lekkim tonikiem się zastanawiam.
Stary 2007-06-28, 00:10   #321
pearpearl
Wtajemniczenie

Utrapienie, jest to tonik BHA z biohemiaurody.com
Stary 2007-06-28, 09:07   #322
utrapienie
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Utrapienie, jest to tonik BHA z biohemiaurody.com
Weszłam na stronę i powiem, że wszystko tam, tak ładnie wygląda
http://biochemiaurody.com/sklep/tonikbha.html
masz ochotę zaraz coś kupić, mieszać, aplikować, tyle, że nie ma, żadnej receptury!!! Żeby poznać proporcje musisz kupić cały zestaw. Szkoda...
Ale nawet etykietki dają. Już wyobrażam sobie moją lodówkę. Tonik stojący pomiędzy dżemem a konserwą z uroczą etykietką...

Sam pomysł, żeby robić tonik z BHA 2% na bazie hydrolatu brzmi nieźle... Macie może pojęcie, ile tego hydrolatu musiałoby tam być? Wiem, że w sumie, to pytanie na wątek mazidłowy, ale może się orientujecie?
Stary 2007-06-28, 18:17   #323
Goosberry
Raczkowanie

[/quote]

Trochę się podłączam pod pytanie, chociaż bardziej mi chodzi o Diroseal. Ale to też retinol więc pewnie jak i inne kuracje retinolowe, powinno sie odstawić latem? Odtawiłam już Ystheal ze względu na zagrożenie przebarwieniami (chociaż używam wysokich filtrów!), ale trochę mi szkoda bo już zauważyłam pogorszenie cery...
Goosberry jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 20:03   #324
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez evamoni Pokaż wiadomość
witam
dodam, ze nie bede sie za dnia smarowac filtrem, uzywam 15 w make up. nie cierpie swiecacego sie pyszczka i pudru sypkiego.
to tak jak z paleniem: wiem, ze szkodzi,
Jeśli filtr spf 15 tylko w podkładzie, to raczej nie

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Mam pytanie dotyczace stosowania toniku BHA z BU i . Zaczelam jakis miesiac temu,co trzecia noc. Dopiero teraz sie dowiedzialam,ze lepiej jest odstawic kwasy na lato. Zaluje,bo wlasnie po nim moja skora najlepiej wyglada. Jezeli je odstawie,to moge zamiast tego uzywac kremu aretina q ziaji,pomimo mlodego wieku? Mam 21 lat,a krem polecaja dla kobiet po 40,ja jednak mam juz zmarszczki mimiczne i chcialabym je troszke splycic,albo chociaz zapobiedz nowym. Nie wiem jednak,czy ten retinol nie bedzie dla mnie za silny. Bede wdzieczna za podpowiedz.
2-3 razy w tygodniu możesz użyć tego toniku na noc, pod warunkiem, że rano na dzien filterek Jeśli Aretina Q CI pasuje - stosuj śmiało. Nie ma obaw, skóra nie przyzwyczaja się do retinoidów -dowód: kiedy odstawiamy, np. Retin A i po czasie wznawiamy kurcję, przechodzimy przez te same skutki uboczne, czyli preparat z akażdym razem działa z taką samą siłą].

Cytat:
Napisane przez Goosberry Pokaż wiadomość
2-3 razy w tyg można, pod warunkiem że na dzień filtr.

Trochę się podłączam pod pytanie, chociaż bardziej mi chodzi o Diroseal. Ale to też retinol więc pewnie jak i inne kuracje retinolowe, powinno sie odstawić latem? Odtawiłam już Ystheal ze względu na zagrożenie przebarwieniami (chociaż używam wysokich filtrów!), ale trochę mi szkoda bo już zauważyłam pogorszenie cery... [/quote]

Diroseal też można jeśli się filtujesz - on ma najmniej retinaldehydu ze wszystkich produktów Avene, jest najbezpieczniejszy. Ten możesz i co noc.
Stary 2007-06-29, 16:58   #325
pani-jesień
Zakorzenienie

Cytat:
Dzieki Angie74
Moja cera też jest tłusta (bardzo) i skłonna do zapychania, a jednak bardzo dobrze toleruje filtr. LRP Dermo-Pediatrics 50+ Tylko że ja nie nakładam przepisowej ilości
Stary 2007-06-29, 18:34   #326
pearpearl
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
2-3 razy w tygodniu możesz użyć tego toniku na noc, pod warunkiem, że rano na dzien filterek Jeśli Aretina Q CI pasuje - stosuj śmiało. Nie ma obaw, skóra nie przyzwyczaja się do retinoidów -dowód: kiedy odstawiamy, np. Retin A i po czasie wznawiamy kurcję, przechodzimy przez te same skutki uboczne, czyli preparat z akażdym razem działa z taką samą siłą]
Hm...jestem kompletna amatorka i myslalam,ze retinol to co innego anizeli retinoidy W takim razie jednak poczekam z ta aretina do jesieni. Ja stosuje tonik BHA co 3 noc,na przemian z xerialem 5 i zwyklym nawilzaczem. Chcialam wlasnie tez zwykly nawilzacz zamienic na cos silniejszego przeciwzmarszczkowego i tak w drogerii wpadla mi do reki aretina q.Nie wiem,czy mi podpasuje. Jeszcze ani razu nie uzywalam. Slyszalam,ze latem lepiej sie nie retinoidowac...nie chcialabym sobie zrobic krzywdy.
Stary 2007-07-01, 19:26   #327
katie_lee
Raczkowanie

Witam po raz kolejny
Mam pytanie - czy któraś z Was używała może
Avene
CLEANANCE SOLAIRE SPF 40
krem z wysoką ochroną przeciwsłoneczną SPF 40
skóra wrażliwa tłusta lub trądzikowa ??(ale mi sie duzy napis zrobil po skopiowaniu)

jego opis wydaje sie...wprost idealny dla mnie...no ale wolalabym wiedziec, czy tak faktycznie dziala (niestety nie udalo mi sie go znalezc na wizazu jedynie w aptece na allegro http://www.allegro.pl/item207184856_...zik_50_ml.html

i jeszcze jedno pytanie - czy uzywajac latem takiego filtra (zwykle widialam tu 50+ a to jest 40) mozna stosowac maseczki aspirynowe (lub w ogole cos z kwasami) ? Bardzo prosze o odpowiedz
Pozdrawiam
Stary 2007-07-02, 08:52   #328
katie_lee
Raczkowanie

nikt mi nie odpowie ?
Stary 2007-07-02, 09:49   #329
mewcia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Angi74 Pokaż wiadomość
Te filtry,które Ci podałam raczej nie lepią się i nie są cięzkie.Jak dla mnie zachowują się jak zwykłe kremy na dzień i tak je traktuje (zamiennie).
dokładnie tak mam identyczne odczucia probowalam jeszcze krem z serii avenek i tez sprawowal sie swietnie
Stary 2007-07-02, 09:51   #330
mewcia
Raczkowanie

Cytat:
Witam po raz kolejny
Mam pytanie - czy któraś z Was używała może
Avene
CLEANANCE SOLAIRE SPF 40
krem z wysoką ochroną przeciwsłoneczną SPF 40
skóra wrażliwa tłusta lub trądzikowa ??(ale mi sie duzy napis zrobil po skopiowaniu)

jego opis wydaje sie...wprost idealny dla mnie...no ale wolalabym wiedziec, czy tak faktycznie dziala (niestety nie udalo mi sie go znalezc na wizazu jedynie w aptece na allegro http://www.allegro.pl/item207184856_...zik_50_ml.html

i jeszcze jedno pytanie - czy uzywajac latem takiego filtra (zwykle widialam tu 50+ a to jest 40) mozna stosowac maseczki aspirynowe (lub w ogole cos z kwasami) ? Bardzo prosze o odpowiedz
Pozdrawiam

gdzies w watku o nowosciach Avene 2007 ktos sie wypowiadal na temat tego kremu - dokladnie nie pamietam ale raczej nie byl to okrzyk zachwytu

Tagi
kwasy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości