Zima Kwasy A Co Latem? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-05-10, 08:20   #91
kamaO
Wtajemniczenie

Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Opalenizna? OKI - ale rozsądna. Jako nastolatka opalałam się bez jakichkolwiek filtrów i efekty widzę po latach To mit, że z wysokim filtrem się nie opalisz Na ciało poniżej 30 nie schodzę, a z wakacji wracam opalona

Link:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...me=melancholia
Stary 2006-05-10, 12:24   #92
Ash
Wtajemniczenie

to super. pocieszylas mnie
Ash jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 13:51   #93
kamaO
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Ash
to super. pocieszylas mnie
Nie za ma co ;-)
Stary 2006-05-10, 14:19   #94
Ash
Wtajemniczenie

Wlasnie mi sie cos przypomniało.
Rok temu moj wujek nie chciał sie posmarowac na plazy i tak na sile i w biegu (zanim nie uciekl ;-)) ciocia posmarowala go chyba 20 czy 10tką.
Roznica byla znaczna, ramiona zdazyla posmarowac i byly prawie nieopalone, a nizej czerwono, wiec chyba jednak nie da sie za bardo opalić pod 40tką
Stary 2006-05-10, 15:11   #95
kamaO
Wtajemniczenie

Się da - przy okazji unikniesz poparzeń. Sama odpowiedz sobie na pytanie: wolisz mieć mega czekoladową skórę i co za tym idzie uszkodzone włókna kolagenowe, zmarszczki i efekt dodatkowych 10 lat, czy może nieco delikatniejszą opaleniznę, ale za to bez uszkodzeń skóry. Ja wybrałam to drugie, ale jako ludzie mamy wolną wolę. Pozdrawiam i życzę wymarzonego kolorku
Stary 2006-05-10, 18:52   #96
Michał84
Raczkowanie

.........

Edytowane przez Michał84
Czas edycji: 2014-08-12 o 15:34
Michał84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 19:28   #97
Ash
Wtajemniczenie

Jestem początkująca w tej kwestii, ale differin tylko i wylacznie na noc. Nie inaczej. No i krem matujacy chyba z fikltrami ok, tylko trzebaby przeanalizowac sklady czy sie nie beda gryzc te kremy, ale to juz zupelnie nie moja działka.
Stary 2006-05-10, 20:50   #98
podziomka
Zadomowienie

GG do podziomka

Myslalam ,zeby teraz na lato kupic sobie tonik lysanel i effaklar.Jak to stosowac np 2 razy w tyg tonik w pozostale effaklar.??Chcem kupic tez Active -C i stosowac go po filtr.Czy to nie bedzie za duzo?.Do teraz uzywam lysanel krem.
podziomka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 23:25   #99
Sandija
Gość

Michał Differin tylko na noc, a na dzień same filtry - bez sensu jest ładować pod nie Lysanel matujący. Ale filtry w koszmarnych ilościach!

Podziomko Effaclar i tonik Lysanel mają BHA, które, stosowane z wit. C zwiększają ryzoko podrażnień. Jeśli przed nalożeniem Active C nie będziesz stosować toniku, to będzie ok. Tonik tylko wieczorem.
Natomiast absolutnie, pod żadnym pozorem nie dokładaj do tego teraz - i w ogóle, przy takiej kombinacji - kremu Lysanel.
  Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 09:08   #100
podziomka
Zadomowienie

GG do podziomka

Dzieki. Ja juz ostatnio zglupialam co i jak mam nakladac. Mozesz mi jeszcze powiedziec jak to stosowac w wakacje np.2 razy w tyg tonik reszta dni effaclar ,czy to tez bedzie za duzo jak na lato .Sama juz nie wiem.Sandija ty odstawiasz kwasy calkowicie na lato??Mimo uzywania filtrow (teraz mleczko Avene/50b svr) ,troszke sie boje uzywac kwasow ,ale chcem zachowac efekt po lysanelu.
podziomka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 09:25   #101
Sandija
Gość

Raz w tygodniu uzywam Effaclar.
Na razie jeszcze kwasy Pauli, ale niebawem też je odstawię.
  Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 17:51   #102
Michał84
Raczkowanie

...........

Edytowane przez Michał84
Czas edycji: 2014-08-12 o 15:39
Stary 2006-05-11, 18:23   #103
lili88
Raczkowanie

Dziewczyny! A ja od 3 miesięcy stosuje Acne Derm. Dostałam go na recepte od dermatologa ale on nic mi nie wspomniał żeby stosować przy nim filtry a to tez przeciez kwas Poradzcie mi co powinnam do niego na dzień stosować teraz na lato.
Stary 2006-05-11, 19:31   #104
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez lili88
Dziewczyny! A ja od 3 miesięcy stosuje Acne Derm. Dostałam go na recepte od dermatologa ale on nic mi nie wspomniał żeby stosować przy nim filtry a to tez przeciez kwas Poradzcie mi co powinnam do niego na dzień stosować teraz na lato.
KWC do przeglądnięcia, niestety, ale każdy jest inny i inną ma cerę, więc najlepiej będzie przejść się po aptekach i poprosic o próbki:

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ategory_id=155

Z lżejszych filtrów jest Vichy Fluide, Bioderma Fluide, LRP - ale uwaga przy cerze naczynkowej niewskazane, ponieważ zawierają alkohol.
Avene - silnie nawilżąjąće i odźywcze i SVR -dwie wersje tonujące i jedno mleczko bezbarwne .
Kupujemy filtry powyżej spf40 - na twarz.
Paula07 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 19:53   #105
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez Michał84
ok,dzieki za odp,a korzystajac z okazji chcialbym jeszcze spytac,czy wogole mozna laczyc kwasy z Differinem.Czy stosujac naprzemiennie jedna noc Differin,2ga Lysanel A ,moze dojsc do jakichs niechcianych rzeczy typu wysyp,itp?
raczej do podrażnienia. ale dziewczyny stosują jednego dnia retinoidy, drugiego kwasy i jest OK.

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 23:35   #106
Sandija
Gość

Cytat:
Napisane przez Michał84
ok,dzieki za odp,a korzystajac z okazji chcialbym jeszcze spytac,czy wogole mozna laczyc kwasy z Differinem.Czy stosujac naprzemiennie jedna noc Differin,2ga Lysanel A ,moze dojsc do jakichs niechcianych rzeczy typu wysyp,itp?
Absolutnie możesz, łączenie kwasów z retinoidami to dobry pomysł, tylko możesz sobie podrażnić twarz - może jeden dzień przerwy na jakiś lekki kremik, co?
  Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 00:45   #107
Michał84
Raczkowanie

..........

Edytowane przez Michał84
Czas edycji: 2014-08-12 o 15:39
Stary 2006-05-12, 00:53   #108
Sandija
Gość

Ja zawsze polecam to samo - HOL Avene albo Physiogel, delikatne nawilżające.
Albo coś bardziej antybakteryjnego, ale też nawilżającego - kremik antybakteryjny Young AA, sama jestem jego fanką
Oczywiście - nie zapychają. Younga możesz spokojnie stosować pod fltry, ma przeciwutleniacze, wiec wzmacnia działanie filtrów.

Ponieważ wiele osób ma problem z dobraniem jakiegoś lekkiego kremidła, powstał wątek:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=116074
Zajrzyj tam
  Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 12:42   #109
Michał84
Raczkowanie

.........

Edytowane przez Michał84
Czas edycji: 2014-08-12 o 15:40
Stary 2006-05-12, 23:01   #110
Sandija
Gość

Proszę
  Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 14:35   #111
Ash
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Sandija
Raz w tygodniu uzywam Effaclar.
Na razie jeszcze kwasy Pauli, ale niebawem też je odstawię.
O wlasnie! w zwiazku z tym pytanie do wszystkich doswiadczonych zapalonych filtro-kwasomaniaczek....
Czy mimo wszystko jednak lepiej nie uzywac kwasow latem, jak same robicie? Odtawiacie czy uzywacie nadal, a jesli tak, to co?
Nie chodzi mi, zebyscie doradzaly, tylko opisaly swoj konkretny przypadek
Stary 2006-05-15, 00:22   #112
Angi74
Wtajemniczenie

Zimą kwasy,a latem? Tez mam ten problem... Uzywam zelu Pauli 2% BHA i toniku aspirynowego(wszystko wieczorem).Powoli wycofuję "Paulę" ale chciałabym stosować całe lato tonik aspirynowy.Nie chcę unikać słońca ,ale myślę ze przy stosowaniu toniku tylko wieczór i mocnych filtrów na dzień będę mogła korzystać z uroków lata?
Angi74 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 12:31   #113
Sandija
Gość

Angi, pewno, że tak
  Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 14:18   #114
Angi74
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Sandija
Angi, pewno, że tak
Kochana,dziękuję za odpowiedź.
Stary 2006-05-15, 14:33   #115
Sandija
Gość

Proszę
  Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 14:58   #116
Ash
Wtajemniczenie

Kochane wizażanki, nie chce zakladac nowego watku, zeby nie zasmiecac, wiec mysle, ze ten watek bedzie odpowiedni.
Mmam prosbe o dobranie czegos odpowiedniego od Pauli Begoun.
Mam cerę mieszana, tluszcze i swiece sie niesamowicie po kilku godzinach od nalozenia makijazu. Mam zaskorniki, takie gleboko osadzone. Chyba nie mam jakichs szczegolnie rozszerzonych porow... tylko te okropne czarne punkciki. Szczegolnie na czole mam grudki podskorne. Czasem zakorniki przerodza sie w cos wiekszego. Poza tym rzadko, ale jednak pojawiaja sie takie bolace gule na rzuchwie, brodzie, kolo uszu i na czole, ale od jakiegos czasu naprawde bardzo rzadko.
Do tego mam odwodniona skore i troche mi ja sciaga czasem po myciu.
Do tej pory z kwasami do czynienia mialam z maseczka aspirynowa - robie 1-2 razy w tygodniu i zuzylam pol opakowaniu toniku lysanel - zauwazylam pewna poprawe. A! Nie luszczylam sie po tym. Po prostu cera stopniowo sie poprawiala i pory jakby sie zrobily mniejsze.
Poproszę o diagnozę i receptę na jakies BHA od Pauli.
Nie tylko pod katem lata, bo kupie chyba teraz, poniewaz jest akcja ;-) a zaczne stosowac raczej na jesien. Teraz moze effaclar k?
Stary 2006-05-15, 15:20   #117
ebena
Zadomowienie

A jak stosuję kwasy na noc to na dzień muszę stosować filtry, bo ja nie stosuję, ponieważ mam cerę trochę tłustą
ebena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 17:19   #118
Angi74
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Ash
Kochane wizażanki, nie chce zakladac nowego watku, zeby nie zasmiecac, wiec mysle, ze ten watek bedzie odpowiedni.
Mmam prosbe o dobranie czegos odpowiedniego od Pauli Begoun.
Mam cerę mieszana, tluszcze i swiece sie niesamowicie po kilku godzinach od nalozenia makijazu. Mam zaskorniki, takie gleboko osadzone. Chyba nie mam jakichs szczegolnie rozszerzonych porow... tylko te okropne czarne punkciki. Szczegolnie na czole mam grudki podskorne. Czasem zakorniki przerodza sie w cos wiekszego. Poza tym rzadko, ale jednak pojawiaja sie takie bolace gule na rzuchwie, brodzie, kolo uszu i na czole, ale od jakiegos czasu naprawde bardzo rzadko.
Do tego mam odwodniona skore i troche mi ja sciaga czasem po myciu.
Do tej pory z kwasami do czynienia mialam z maseczka aspirynowa - robie 1-2 razy w tygodniu i zuzylam pol opakowaniu toniku lysanel - zauwazylam pewna poprawe. A! Nie luszczylam sie po tym. Po prostu cera stopniowo sie poprawiala i pory jakby sie zrobily mniejsze.
Poproszę o diagnozę i receptę na jakies BHA od Pauli.
Nie tylko pod katem lata, bo kupie chyba teraz, poniewaz jest akcja ;-) a zaczne stosowac raczej na jesien. Teraz moze effaclar k?
Z tego co piszesz moja cera zachowuje się podobnie jak Twoja.Guzki i te grudki wyleczył mi Diacneal zimą,a na teraz polecałabym Ci z Pauli zel 2% BHA,ewentualnie lotion 2%.Zel lekko ściąga mi skórę,dlatego następnym razem planuję zakupić właśnie lotion.Jeśli masz bardzo duze skłonności do "zapychania" porów to proponuję jednak zel.
Stary 2006-05-15, 22:14   #119
Sandija
Gość

Cytat:
Napisane przez ebena
A jak stosuję kwasy na noc to na dzień muszę stosować filtry, bo ja nie stosuję, ponieważ mam cerę trochę tłustą
Filtry są KONIECZNE!
Nieważne, kiedy nakładasz kwasy - większośc z nas też tylko na noc.
Kwasom zawsze towarzyszą filtry.
Decydujac się na jedno, automatycznie musisz stoswać drugie.
Jest mnóstwo filtrów do tłustych cer.

Ash przy takiej cerze lotion czy żel 2% wiele Ci nie zrobią, sama go stosuję, a mam bezproblemową cerę. Byłabyś rozczarowana sięgając po niego,jak masz odniesienie do toniku Lysanel.
Radziłabym Ci liquid 2% - jest mocniejszy.
Może też wypróbować maseczkę węglowa od Pauli, b.dobrze reguluje wydzielanie sebum.
  Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 22:32   #120
Ash
Wtajemniczenie

kurcze, ale ja nie chce sie luszczyc.
Zapomnialam powiedziec, ze dermatolog przepisala mi differin i nic nie powiedziala o filtrach, wiec ja olalam, a differin uzywalam krotko w lutym, bo zaczely mi sie robic zadziorki i makijaz wygladal na tym koszmarnie.
Z lysanela bylam nawet zadowolona, dzialal po cichu i dyskretnie bez luszczenia. Byc moze gdybym dalej uzywala to efekty bylyby jeszcze lepsze, w koncu to tylko pol opakowania...
czy ten liquid nie da mi wlasnie takiego okropnego efektu luszczenia, ze nie bede miala jak wyjsc z domu?
a na sebum kupię sobie msm zalecone przez Noor.
Kolejna osoba pisze, ze uzywa i wydzielanie sebum sie zmniejszylo. Wydaje mi sie, ze odzywanie sie od zewnatrz bedzie nawet lepsze niz packanie wszystkiego na buzie
Mam zamiar tez kupic sobie zielona glinkę Argiletz.
Sandija, mam jeszcze prosbe jesli chodzi o liquid. Mozesz podac do niego linka, zebym wiedzial, ktory to konkretnie?
Temat kosmetykow Pauli jest mi znany od niedawna.
Odpowiedz

Tagi
kwasy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości