Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Forum z poradami lekarza ginekologa.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-04-17, 22:17   #1
idealnecialo
Zadomowienie

Red face Ilość spermy a zajście w ciąże.PROSZE O ODP!

Witam.
Nie znalazlam informacji na ten temat,ani tez zadnego watku podobnego. Jezeli jednak gdzies cos o tym jest to bardzo prosze o linki.

Wlasciwie pytanie jest troche glupkowate i mozliwe ze mnie wysmiejecie ale naprawde nie wiem jak to jest z tym.

Sprawa dotyczny tego ze:
staramy sie z Ukochanym o dziecko. Oczywiscie wspolzyjemy w odpowidnim czasie, takim "najlepszym", ale cos innego mnie zastanawia. Mianowicie jak wiadomo po stosunku sperma zostaje w kobiecie, ale wystarczy przeciez potem wstac(nawet po dluzszym czasie) albo np. kichnac, zakaszlec,zasmiac sie no i nasienie wyplywa z kobiety. Pewnie wszystkich to spotyka(chyba ze sie myle?). Oczywiscie jedyny sposob na to to husteczki, ale nie jest to za mile i przyjne(jak wy sobie z tym radzicie?). Ale moje pytanie dotyczy czegos innego-> skoro ta sperma "wycieka" z kobiety to jak ma dojsc do zaplodnienia? Pewnie cos tam z niej zostaje ale pewnie nie za wiele. Czy to sprawia ze szanse na malenstwo są mniejsze? Przeciez bywa tak ze jak w spermie jest za malo plemnikow(czyli jakas tam nieplodnosc u mezczyzny) to nie dojdzie do zaplodnienia, wiec czy nie ejst tak ze w mniejszej ilosci spermy jest mniej plemnikow i szanse sa mniejsze????????

Jesli tak to jak temu przeciwdzialac? jak zwiekszyc szanse? Lezec z nogami do gory cala noc by nie "ucieklo?..

Prosze o odpowiedz i z gory dziekuje.
idealnecialo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 08:47   #2
czuczenka
Zakorzenienie

Dot.: Ilość spermy a zajście w ciąże.PROSZE O ODP!

tez bym chciala miec taki problem , dlaczego wlasnie tak jest ze jak ktos sie stara o dziecko to nijak w ciaze zajsc nie moze, a taki co to sie boi ze zajdzie albo cos to ma wpadke i dzidzius jakie to jest niesprawiedliwe

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu

DUKAM
czuczenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 09:24   #3
Szczepcio
BAN stały

Cytat:
Napisane przez czuczenka
tez bym chciala miec taki problem , dlaczego wlasnie tak jest ze jak ktos sie stara o dziecko to nijak w ciaze zajsc nie moze, a taki co to sie boi ze zajdzie albo cos to ma wpadke i dzidzius jakie to jest niesprawiedliwe
Często tak jest. Ludzie, którym jest to albo obojętne albo się starają mają z tym problemy, a jak ktoś się zabezpiecza jak tylko może to i tak gdzieś się te plemniki "wślizgną". Faktycznie to mało sprawiedliwe.

Co do tej ilości plemników to się nie znam.
Szczepcio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 09:31   #4
Kasiek1987
Zakorzenienie

W jakimś programie kiedyś mówili, że jak para stara się o dziecko, to kobieta przez jakiś czas po stosunku (niestety nie wiem jak długo) powinna leżeć np. z miednicą na poduszce, aby sperma jak najdłużej pozostała tam, gdzie powinna
Stary 2006-04-18, 09:32   #5
kinga21
Przyczajenie

GG do kinga21
Cool Dot.: Ilość spermy a zajście w ciąże.PROSZE O ODP!

hej ja chcialam sie zapytac o cos, wspolzylam z chlopakiem bez zabezpieczenia niby zdarzyl wyciagnac a jednak mam obawy. bylo wszytsko ok ale jak wrocilam do domu zaczal wydzielac sie ze mnie gesty i przezroczysty plyn bylo tego nawet sporo nigdy tak nie mialam zawsze byly to mneijsze ilosci czy cos mi moze byc czy to normalne
kinga21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 09:45   #6
Kasiek1987
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kinga21
hej ja chcialam sie zapytac o cos, wspolzylam z chlopakiem bez zabezpieczenia niby zdarzyl wyciagnac a jednak mam obawy. bylo wszytsko ok ale jak wrocilam do domu zaczal wydzielac sie ze mnie gesty i przezroczysty plyn bylo tego nawet sporo nigdy tak nie mialam zawsze byly to mneijsze ilosci czy cos mi moze byc czy to normalne
To mógł być płyn, który wydziela mężczyzna przed wytryskiem, a w którym również znajdują się plemniki.
Stary 2006-04-18, 10:18   #7
kinga21
Przyczajenie

GG do kinga21

czyli moge zajsc w ciaze?
Stary 2006-04-18, 10:57   #8
Kasica 1982
Raczkowanie

GG do Kasica 1982

idealnecialo moi znajomi również starają się o dziecko, tylko oni są już na fazie leczenia zaawansowanego. Ale z tego co pamiętam na samym początku lekarz próbował pomóc im bez leków, bo jak się okazało to ON ma za słabe plemniki. Jedna z rad lekarza polegała na tym żeby obaj jak on tak i ona nie współżyli ze sobą itp.4 miesiące żeby plemniki się wzmocniły i było ich dużo więcej. Spróbuj może wam się uda.
Kasica 1982 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 11:08   #9
asia26
Zadomowienie

GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26

nie ma reguły na to ile spermy jest potrzebne gdyż w wytrysku nawet małym może ich być kilka mln i to w dodatku bardzo ruchliwych jeżeli jest wszystko z partnerem w porządku.Także ryzyko zajścia w ciaże jest zawsze !

asia26
asia26 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 11:57   #10
anakonda
Zadomowienie

W kropli spermy znajduje się aż 5 000 000 plemników, więc zawsze coś w pochwie zostanie i jest prawdopodobieństwo, że zajdzie się w ciążę.

anakonda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 12:25   #11
*Wioluś*
Raczkowanie

Do Kingi 21- tak możesz zajść w ciąże, w płynie który męźczyzna wydziela przed wytryskiem znajduje sie tyyyle plemników a tylko jeden jest potrzebny do zapłodnienia nie żebym Cie straszyła... ale pomyśl o jakimś zabezpieczeniu bo inaczej zawsze będziesz sie obawiała że zajdziesz w ciąże
*Wioluś* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 14:27   #12
paula78
Zakorzenienie

Smaczny profil paula78
Smaczne przepisy14

Sperma wyleciec musi bo nie znika ,nie wchlania sie w kobiecie,itp ten jeden najsilniejszy wystrzelony trafia lub nie trafia w odpowiednie miejsce .

pytanie :jak długo próbujecie?czy robiliscie juz jakies badania?itp.

paula78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 17:38   #13
Dziubka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kinga21
Kinguś jeżeli nie chcesz w najblizszym czasie zostać mamą to odradzam Ci takie współżycie. Ja tak robiłam i za dwa tygodnie przyjdzie na świat moja córka. Nie to żebym się nie cieszyła ale jakby mnie "to" nie zaskoczyło to poczekałabym jeszcze 2-3 lata.
Dziubka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 19:16   #14
kinga21
Przyczajenie

GG do kinga21
Unhappy Dot.: Ilość spermy a zajście w ciąże.PROSZE O ODP!

te uplawy mialam 2 dni i brzuch mnei lekko bolam mam nadzieje ze to nie bedzie ciaza jescze nie teraz boje sie isc do lekarza a moze mi cos innego dolega hmm
Stary 2006-04-18, 21:25   #15
bisskit
Raczkowanie

idealnecialo- nie martw się, gdyby sperma tak spontanicznie wypływała z kobiety nie doprowadzając do ciąży, seks na stojąco byłby metodą antykoncepcyjną jest dużo czynników zatrzymujących spermę "w środku" np. jej lepkość, pomarszczenie pochwy w środku, itp. ale przede wszystkim chodzi o to, że zawsze zostanie jakaś 1 komórka i może to być właśnie Ten plemnik

ilość spermy nie wpływa w żaden sposób na płodność.

liczy się stężenie plemników w nasieniu i to, jak pisała jedna z Wizażanek, może zwiększyć się nieznacznie przez abstynencję. albo raczej przy wielokrotnych stosunkach ilość plemników w wytrysku oraz spermy w ogóle spada.

aby zwiększyć prawdopodobieństwo ciąży, niektóre pary stosują tzw. drenaż ułożeniowy, znaczy po stosunku kobieta leży na plecach z zadartymi nogami jeszcze kilka minut, teroretycznie powinno to pomóc, praktycznie problemy z zajściem w ciążę wynikają zupełnie z innych powodów, więc nie leżenie w ten sposób raczej nie powinno być przeszkodą w dorobieniu się potomstwa,

bisskit jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 07:08   #16
side85
Zakorzenienie

Wyślij wiadomość przez MSN do side85

Cytat:
Napisane przez Kasiek1987
W jakimś programie kiedyś mówili, że jak para stara się o dziecko, to kobieta przez jakiś czas po stosunku (niestety nie wiem jak długo) powinna leżeć np. z miednicą na poduszce, aby sperma jak najdłużej pozostała tam, gdzie powinna
potwierdzam, widziałam jak robiła to Taylor z Mody na Sukces
<przepraszam, musiałam się pochwalić tą wiedzą..czego to człowiek się nie dowie z tego fascynującego serialu >
Stary 2006-04-19, 09:35   #17
Taverney
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kasiek1987
To mógł być płyn, który wydziela mężczyzna przed wytryskiem, a w którym również znajdują się plemniki.
Płyn przedejakulacyjny nie ma aż takiej objętości, żeby się 'wydzielał' w takich ilościach. To raczej jej chłopak 'nie zdąrzył' i wytrysk nastąpił w pochwie.
Taverney jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 10:19   #18
margitta
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Taverney
Płyn przedejakulacyjny nie ma aż takiej objętości, żeby się 'wydzielał' w takich ilościach. To raczej jej chłopak 'nie zdąrzył' i wytrysk nastąpił w pochwie.
A ja myślę, że to zwykły śluz, którego tym razem było więcej. Może ze względu na dzień cyklu. Szczególnie, że był przeźroczysty i gęsty.

włosomaniaczka CG od 06.2012
margitta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 10:23   #19
Agatunia
Przyczajenie

Kinga21, a nie myślałaś że może to po prostu była owulacja. Podczas owulacji jest więcej przezroczystej wydzieliny i może boleć brzuch. Owulacja najczęściej przypada na 14-16 dzień cyklu jeśli oczywiście miesiączkuje się regularnie. Wydzielina może pojawić się 10 dnia cyklu, bo jak wiadomo plemniki mogą żyć w pochwie nawet 4 dni. Pozdrawiam.
Agatunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 10:36   #20
kinga21
Przyczajenie

GG do kinga21
Exclamation Dot.: Ilość spermy a zajście w ciąże.PROSZE O ODP!

ale nigdy nie mialam takiego przypadku ze tyle tej wydzieliny sie wydostalo ze mnie, mometalnie mialam mokre majtki i po nogach mi lecialo dziwne to bylo dlatego sie przestraszylam facet z ktorym to robilam sam nie byl pewien czy zdarzyl wyciagnac to byl jego pierwszy raz i to on mnie chyba swoja niepewnoscia zarazil
Stary 2006-04-19, 11:08   #21
paula78
Zakorzenienie

Smaczny profil paula78
Smaczne przepisy14

wlasnie dlatego nalezy sie zabezpieczac.

Stary 2006-04-19, 13:17   #22
margitta
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kinga21
ale nigdy nie mialam takiego przypadku ze tyle tej wydzieliny sie wydostalo ze mnie, mometalnie mialam mokre majtki i po nogach mi lecialo dziwne to bylo dlatego sie przestraszylam facet z ktorym to robilam sam nie byl pewien czy zdarzyl wyciagnac to byl jego pierwszy raz i to on mnie chyba swoja niepewnoscia zarazil

a to całkiem słuszną niepewnoscią. Ufać facetowi, którego to jest pierwszy raz, że zdąży wyciągnąć? Bardzo naiwnie. Lepiej zrób ten test, choćby dla świętego spokoju.

włosomaniaczka CG od 06.2012
margitta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 15:08   #23
Kasiek1987
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kinga21
Napisz kiedy już zrobisz test, to Ci pogratulujemy dzidziusia...
No po prostu genialne ufać w tej kwestii facetowi, który robi to pierwszy raz i jeszcze nie do końca umie nad sobą zapanować
Stary 2006-04-19, 19:26   #24
tootsie
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kinga21
sperma po pewnym czasie robi się taka wodnista i poprostu wycieka więc na pytanie czy chłopak zdążył odpowiedz sobie teraz sama

tootsie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 21:11   #25
kinga21
Przyczajenie

GG do kinga21

wiem to bylo glupie mam zle przeczucia ale teraz juz chyba nic nie poradze
Stary 2006-04-19, 22:02   #26
Magdusia12
Przyczajenie

Kinguś teraz to już faktycznie nic nie poradzisz. Zrób ten test, zebyś miała pewność bo z domysłów nic nie wyniknie. Acha, który to był dzień cyklu?Trzymam kciuki, zeby było po Twojej myśli.
Magdusia12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 07:44   #27
gusinek
Rozeznanie

GG do gusinek
Exclamation Dot.: Ilość spermy a zajście w ciąże.PROSZE O ODP!

oj Kinga, jesli napisałas ze miałas zaraz mokre majtki i ciekło Ci po nogach to bardzo mi przykro, ale wydaje mi sie ze Twój TŻ nie zdazył, wiec lepiej tak dla spokoju zrób sobie test. pozdrawiam
gusinek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 08:57   #28
kinga21
Przyczajenie

GG do kinga21

po ilu dniach mozna zrobic test, ostatnia miesiaczke mialam 7 kwietnia teraz powinnam miec ok 3 maja a sex byl 17 kwietnia
Stary 2006-04-20, 09:25   #29
paula78
Zakorzenienie

Smaczny profil paula78
Smaczne przepisy14

sa testy ktore mozna zrobic 6 dni po stosunku jednak najlepiej zrobic w dni spodziewanego okresu.

Stary 2006-04-20, 09:51   #30
czarny kot
Zakorzenienie

Heh, kobieto. Moglas sie wybrac do ginekologa po postinor. Do 72 godzin od wpadki. Teraz to juz po sprawie, tylko test...
czarny kot jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości