Fluidy,pudry,bazy,brązery -czyli przegląd wszystkiego,co nadaje nam odcień opalenizny - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-05-01, 12:12   #991
Contax
Zakorzenienie

Dot.: Fluidy,pudry,bazy,brązery -czyli przegląd wszystkiego,co nadaje nam odcień op

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Dopiero dziś przelałam kasę
EL jest tylko taka bogata z wyglądu, po pomazaniu się ma takie same mikroskopijne drobinki jak Lavertu obrazić to mógłby się producent
Mam nadzieje, ze bedziesz zadowolona, mimo drobinek

Cytat:
Napisane przez 13ryjek Pokaż wiadomość
Doczepię się do watku
Ostatnio wysmarowałam się terracottą dla blondynek i usłyszałam od męża cyt. "czym ty sie znowu wysmarowałaś, cała rózowa jesteś" dziwne bo odkąd mam terrakottę to nigdy w lusterku nie widziałam nadmiaru różu
No i stwierdziłam, że jest mi potrzebny kolejny brazer . Kupiłam brązer IsaDora :jupi
Rozowa Faceci zawsze wala prosto z mostu
Jak pouzywasz IsaDore to daj znac jak sie sprawuje.

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
To są jakieś nowe wersje Lavertu????? Wetknęłam nos prosto w Lavertu i cuś tam się błyszczy, ale na złoto. Jakaś ślepa jestem, przez te bankowe cyferki chyba.
Nie wiem na 100 % czy jest nowa wersja, ale zwazywszy na coroczna manie tuningowania kosmetykow wszystko jest mozliwe.

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Givenchy Logo Sunkissed Powder #41 Sunset
http://www.sephora.fr/browse/product...tegoryId=GIVEN
Na szczescie mi sie nie podoba - uff... Widzial ktos na zywca?
U nas jeszcze jej nie ma i pewnie nie bedzie, ale na fotce w Sephorze wyglada fatalnie

Contax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 13:14   #992
agnieska
Zakorzenienie

Dot.: Fluidy,pudry,bazy,brązery -czyli przegląd wszystkiego,co nadaje nam odcień op

Zgodnie z obietnicą - użyłam dziś Diora i... po obejrzeniu się w dziennym świetle popędziłam do łazienki żeby to zmyć. Możliwe, że zawinił filtr (nałożyłam dziś spray Avene 50+ który jest trudny do przypudrowania), ale przypomniały mi się próby z kompaktem Sephory - miałam pomarańczową maskę na twarzy. Zrobię podejście jeszcze jutro, jeśli się nie uda - pójdzie na targowisko.

A ta nowość Givenchy nie postarali się
agnieska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 16:05   #993
Contax
Zakorzenienie

Czyli wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazuja, ze Lavertu jest lepszy, ladniejszy i ..... niz Dior.
Przyznam sie, ze kiedys bardzo dawno temu przez krotki okres czasu mialam Lavertu, ale nie umialam sie nia rowno pomalowac, wychodzily mi placki. No i po kilku nieudanych probach szybko sie go pozbylam i tu Aga mam pytanie do Ciebie i nie tylko, jak jest z jego aplikacja ? Nie robia sie laty?
Straszna mam ochote na ten puder, szczegolnie ze dostalam namiar od przemilej Wizazanki gdzie moge go sobie obejrzec i pomacac

Contax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 16:18   #994
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Czyli wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazuja, ze Lavertu jest lepszy, ladniejszy i ..... niz Dior.
Przyznam sie, ze kiedys bardzo dawno temu przez krotki okres czasu mialam Lavertu, ale nie umialam sie nia rowno pomalowac, wychodzily mi placki. No i po kilku nieudanych probach szybko sie go pozbylam i tu Aga mam pytanie do Ciebie i nie tylko, jak jest z jego aplikacja ? Nie robia sie laty?
Straszna mam ochote na ten puder, szczegolnie ze dostalam namiar od przemilej Wizazanki gdzie moge go sobie obejrzec i pomacac
Kasiu, nie wiem jakby się Lavertu spisywała na spray'u Avene, może tak samo zrobiłaby mi maskę (ale pewnie nie pomarańczową ). Placków nie widzę, nakładam ją dużym pędzlem Sephory na całą twarz. A z tego co wiem na targach malują, więc jeśli weźmiesz swój pędzel to może będziesz mogła go jeszcze przetestować?
Stary 2007-05-01, 16:20   #995
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Contax - mi się nie robią łaty i plamy, ale nalezy pilnować, aby twarz i szyja były zmatowione idelanie, bo na najdrobniejszym kawałku wychodzącym spod skrobi/pudru filtrze Lavertu chwyta momentalnie na pomarańczowo i trudno to rozetrzeć. Poza tym ja Lavertu kładę po bokach twarzy - na całe poliki, na skronie, lekko na szyję - nigdy na strefę T, bo mi podkreśla zaczerwienienia i slady po wypryskach, poza tym ciemniej, szczególnie źle wygląda na nosie, jak u alkoholika. Raczej słuzy mi do modelowania rysów twarzy niż do brązowienia po całości (zresztą nigdy nie kładę brązera na całą twarz). Ma dziwną właściwośc - trzyma się długo, a nawet jakby jej kolor wydobywał się po dłuższym czasie od nałożenia.
Smok jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 16:24   #996
kasiahan
Rozeznanie

To ja o Diorze
Mam 010 i wedlug mnie nie jest wogole pomaranczowy, jest taki herbatnikowy, bardzo naturalny. W porownaniu z nim bronzery, ktorych probowalam wczesniej (Terracotta dla blondynek i Estee Lauder 11) daja iscie solaryjny, sztuczny efekt. kolor Diora to przy nich cudo, bo nie jest sztuczny i nie zmienia koloru po kilku godzinach, co u mnie robila i Terracotta i EL. Mialam tez spodek Sephory, ale wyladowal na ksiezycu po jednym uzyciu i jeszcze jakas Pupe.
Z Diora jestem bardzo zadowolona Na mojej buzi spisuje sie najlepiej.

Nad Lavertu tez sie zastanawialam, ale ze prawie nigdzie go spotkac nie mozna w realu i obadac kolorow, to dalam sobie spokoj.

A nowosc Givenchy rzeczywiscie kiepsko wyglada

kasiahan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 17:12   #997
agnieska
Zakorzenienie

No i jak zawsze - trzeba samemu przetestować Kasiahan, a testowałaś Diora na filtrach?
Stary 2007-05-01, 17:21   #998
kasiahan
Rozeznanie

dubel

Stary 2007-05-01, 17:22   #999
kasiahan
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
No i jak zawsze - trzeba samemu przetestować Kasiahan, a testowałaś Diora na filtrach?
No niestety trza samemu, bo to tez duzo zalezy od naturalnego koloru skory i od tego na co sie naklada.

W sumie to tylko na filtr przypudrowany jedwabnym hauschka go nakladam, na zwykly krem jeszcze nie probowalam. Moj ulubiony filtr to emulsja avene, nakladalam zarowno na stara, jak i nowa. A ze nowa bieli minimalnie bardziej, niz stara to efekt diora byl delikatniejszy, ale w obydwu wersjach nie ma u mnie mowy o sztucznym pomaranczu.
Testowalam jeszcze na kremie i fluidzie Biodermy i kolor wyszedl taki sam, jak na nowej avence. Z wyjatkiem tego, ze Bioderma mi wylazla spod hauschki i pudru, no ale to juz nie wina diora

Stary 2007-05-01, 18:13   #1000
agnieska
Zakorzenienie

Nie mogę usiedzieć przy powtórce z literatury, więc w tzw. międzyczasie zrobiłam ostateczny test - mleczko Avene dobrze zmatowione, na to DP i na jeden policzek Lavertu a na drugi Dior. I bingo - zawinił wilgotny filtr - nie widać między nimi różnicy (sprawdzane w dziennym świetle). Jedyna różnica to widoczne złote drobiny u Diora.
Misja zakończona tylko blizny się rozzłościły i zaczęły płonąć od ilości uzytych dziś kosmetyków, mycia i pędzli

Tak więc Kasiu - najlepiej jeśli weźmiesz swój pędzel i sama ocenisz

...a na policzki i tak wolę coś ciemniejszego

Edytowane przez agnieska
Czas edycji: 2007-05-01 o 18:58
Stary 2007-05-01, 18:48   #1001
natii4
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
Nad Lavertu tez sie zastanawialam, ale ze prawie nigdzie go spotkac nie mozna w realu i obadac kolorow, to dalam sobie spokoj.
W Tesco na Batorego jest stoisko z Ziemią Słoneczną. MoniaK i Sisley tam kupowały

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 19:15   #1002
Aneta???
Zakorzenienie

GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???

Ja dzisiaj po raz kolejny testowałam,tym razem dokładniej,bronzer Lancastera karuzelę i jestem jednak na nie.Chcę sobie kupić nowy puder bronzujący raczej bez drobinek,albo takimi niewidocznymi na twarzy.Do baaardzo jasnej cery.Żadne ziemie nie wchodzą w grę,bo u mnie niedostępne.Odcień ma być taki właśnie herbatnikowy .Myślę nad Diorem 010,Terracottą (zwykłą) Guerlain 10,Clinique Sunkissed 02,co jeszcze .Czekam na sugestie .
Stary 2007-05-03, 15:51   #1003
13ryjek
Rozeznanie

Dziewczyny a co myślicie o brązerach sypkich?
Mam trzy prasowańce ale nie przepadam za pudrami prasowanymi. Mam wrażenie, że zawsze robie sobie nimi plamy, co nie zdaża mi się przy pudrach sypkich. Kusi mnie ostatnio sypany limitowany brązer Estee Lauder ale on jest tylko w jednym kolorze. Obawiam się, że może by dla mnie za ciemny. Na oko fajne brazery na też firma Prescriptives. Są trzy odcienie. No i nie maja dużo i dużych drobinek błyszczących co mnie ostatnio zaczyna wkurzac.
13ryjek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 15:56   #1004
agnieska
Zakorzenienie

Mówisz o tym EL? http://tagomago.pl/produkty-brazujac...1_522_523.html jeśli tak - są dwa odcienie nr 11 i 12
Stary 2007-05-03, 16:05   #1005
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Ja nie umialabym się przybrązowić sypkim pudrem - dopiero miałabym plamy i łaty. Podobnie nie wyobrażam sobie użycia sypkiego różu, potrzeba chyba dużej wprawy, aby takie cuda nakładać. Pozostaję jednak przy prasowańcach.
Stary 2007-05-03, 16:10   #1006
13ryjek
Rozeznanie

Nie ,mówię o tym najnowszym. Ten do którego podałaś link, tutaj gdzie mieszkam (Irlandia) jest nie osiagalny , a szkoda bo ma dobre opinie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg EL_9L51_wide_po.jpg (60,1 KB, 9 załadowań)
Stary 2007-05-03, 16:12   #1007
Aneta???
Zakorzenienie

Sypkim mówię NIE !!! Ciapki mi się robią .
Stary 2007-05-03, 16:49   #1008
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Cytat:
Napisane przez Aneta??? Pokaż wiadomość
Sypkim mówię NIE !!! Ciapki mi się robią .
Ja też
Stary 2007-05-03, 17:56   #1009
13ryjek
Rozeznanie

Cytat:
Ja nie umialabym się przybrązowić sypkim pudrem - dopiero miałabym plamy i łaty. Podobnie nie wyobrażam sobie użycia sypkiego różu, potrzeba chyba dużej wprawy, aby takie cuda nakładać. Pozostaję jednak przy prasowańcach.

No właśnie Smoku, dlatego Was zapytałam co myślicie o sypkich pudrach brązujacych. Ja robię sobie ciapki jasnymi pudrami prasowanymi. A sypane pudry uwielbiam. Dlatego tak sobie wyczaszkowałam, że skoro łaty mi nie wychodza sypałcami jasnymi to może z sybkimi brązerami będzie tak samo?
Ale skoro mówicie ,że sa jeszcze gorsze łaty to chyba dam sobie spokuj
Stary 2007-05-03, 18:00   #1010
Aneta???
Zakorzenienie

Choć np.Estee Lauder 11 Sunkiss jest piękny,tak pięknie opalizuje i błyszczy,niestety nie potrafię go nałożyć równo na twarz,pomijając już fakt,że jest troszkę dla mnie za ciemny.Z sypkich bardzo lubię puder Clarins,ale ten z gąbeczką do aplikacji.Jest on tak bardzo delikatny,że trudno nim ciapki i plamki zrobić .A tak wolę zdecydowanie prasowańce-moja nowa miłość Clinique True Bronze 02 Sunkissed,cudowny dla bladolicych.Lepszy nawet od Terracotty Light dla blondynek
Stary 2007-05-03, 18:00   #1011
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Jesli wychodzą Ci łaty:
- kup może lepszy pędzel, bo wile od noego zalezy
- brązer wychodzi w łaty na wilgotnej i niezmatowionej pudrem buzi, chwyta wtedy mocniej, podstawa to dobry puder matujący, u mnie skrobia
Stary 2007-05-03, 18:06   #1012
13ryjek
Rozeznanie

Myślę, że u mnie to raczej brak umiejętności. Mam dobry pędzel z TBS - tak myślę. Jeśli chodzi o zmatowienie to matowie filtry jedwabnikiem H dośc solidnie. Skrobia się u mnie nie sprawdziła
Stary 2007-05-03, 18:09   #1013
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Mnie troszkę pomogły filmy instruktazowe na wizazu i na stronach chanel - zwłaszcza te - dzięki temu nauczyłam się kłaśc fajnie brązer i modelowac buzię, a nie omiatać twarz pędzlem.
Stary 2007-05-03, 18:13   #1014
Aneta???
Zakorzenienie

Cytat:
Mnie troszkę pomogły filmy instruktazowe na wizazu i na stronach chanel - zwłaszcza te - dzięki temu nauczyłam się kłaśc fajnie brązer i modelowac buzię, a nie omiatać twarz pędzlem.

A to muszę pooglądać .
Stary 2007-05-03, 18:14   #1015
MoniaK
Zakorzenienie

Smoku, masz gdzieś "pod ręką" te filmiki Chanel?
Mi najlepiej brązery nakłada się grubym mięsistym pędzlem
MoniaK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 18:15   #1016
joasiak1
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
GG do joasiak1

Cytat:
A to muszę pooglądać .
Też się zainteresowałam - do tej pory widziałam tylko filmik dotyczący malowania powiek
joasiak1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 18:16   #1017
Aneta???
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez joasiak1 Pokaż wiadomość
Też się zainteresowałam - do tej pory widziałam tylko filmik dotyczący malowania powiek

Ja się tylko jak na razie uczyłam róż nakładać dzięki takiemu filmikowi ze strony Chanel
Stary 2007-05-03, 18:21   #1018
joasiak1
Zakorzenienie

GG do joasiak1

Cytat:
Ja się tylko jak na razie uczyłam róż nakładać dzięki takiemu filmikowi ze strony Chanel
Właśnie oglądam
Stary 2007-05-03, 18:25   #1019
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Ja pewnie nie umiem tego zrobić, ale podam linka do pudru brązującego Chanel i tam jest okienko - aplikacja. Niestety nie umiem skracac linków.
http://www.chanel.com/fb/um.php?lo=f...anel/chanel-um
Ja nie kładę pudru brązującego dużym, mięsistym pudrem juz od dawna, bo zawsze podrażniało mi to buzię, byłam po prostu czerwona. Duży, mięsisty pędzel prowadzi się raczej prostopadle do skóry i skórę dotyka się końcówkami pędzla, co mnie drazni. Lepszy dla jest płaski pędzel - bo prowadzę go równoległe do skóry, a zatem jej nie draznię. Płaskim pędzlem kładę brązer metodą kreskowania i cieniowania, a dużym można tylko omiatać i słabo się modeluje. Teraz szukam jakiegoś fajnego płaskiego pędzla, widziałam takie płaskie wachlarze, którymi ponoc fajnie kładzie się róż, ciekawe, jak byłoby z brązerem.
Stary 2007-05-03, 18:29   #1020
joasiak1
Zakorzenienie

GG do joasiak1

Cytat:
Napisane przez joasiak1 Pokaż wiadomość
Właśnie oglądam
Obejrzałam i wniosek jest jeden: taki matołek jak ja w życiu nie nauczy się modelować twarzy dwoma odcieniami różu

Obejrzałam też filmik zapodany przez Ciebie Smoku, ale ja ślepa jestem chyba, bo żadnego cieniowania nie widzę
Odpowiedz

Tagi
kosmetyki, opalanie, opalenizna

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości