Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-02-07, 16:29   #1
simplyw
Przyczajenie

Ogromny problem z suchą skórą głowy.

Witam.
Od jakiegoś czasu, mam ogromny problem z suchą skórą głowy która nie daje mi normalnie funkcjonować.
Przez długi czas bez zmiany, używałam szamponu Babydream. Wiem, że to mała głupota jednak przecież tak 'doskonale' się sprawdzał. Później zauważyłam szybsze przetłuszczanie ale jakoś niezbyt się tym przejęłam. Jednak jeszcze później.. doszło okropne swędzenie. Dokładnie sprawdzono mi głowę, okazało się, że jest calutka w malutkich płatkach skóry. Moja rodzicielka pobiegła do apteki po jakiś szampon, jednak nie zna się na składach, więc wybrała mi jakiś z SLS, który coś tak czuję, jeszcze bardziej podrażnił mi już suchą skórę. Moje pytanie brzmi, jaki szampon wybrać, aby dobrze nawilżyć? Zależy mi na tym, żeby był dostępny stacjonarnie, w aptece, lub innym sklepie, ponieważ nie wytrzymam chyba kolejnego mycia.
simplyw jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 11:46   #2
"niusia"
Wtajemniczenie

Dot.: Ogromny problem z suchą skórą głowy.

Bardzo polecam szampon Emolium , kilka razy użyjesz i problem powinien być mniej dokuczliwy.
Jeśli problem jest mocny do tego polecam Cerkogel30 - żel na skórę głowy, mozna stosować między myciami lub przed myciem.

"niusia" jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 16:44   #3
MamuskaBeti
Przyczajenie

z emolientów jeszcze oprócz emolium polecam eloderm. Mają specjalny szampon do wlosów do stosowania wlasnie do suchej skóry glowy. Do kupienia w aptece.
MamuskaBeti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 14:55   #4
AAAnka
Zadomowienie

Ja kiedyś też tak miałam i stosowałam przez jakiś czas Lotion Wella SP Balance Scalp Lotion, przynosiło ulgę. Ale u mnie to był jakiś problem złożony, kombinowałam z szamponami do skóry wrażliwej (przerobiłam wszystkie, przeciwłupieżowe tez) i nic. Po umyciu i wysuszeniu włosów skóra mnie piekła, była cała sucha. Jak kładłam głowę na poduszkę i skóra się rozgrzewała to myślałam że zwariuje. Nie wiem co to było(może powodem była niedoczynność tarczycy?).Ustąpiło samo(ale się leczę) teraz używam różnych szamponów i nic się nie dzieje.
Stary 2017-02-10, 20:21   #5
izusia77
Przyczajenie

moim zdaniem zanim szampon najpierw trzeba zaleczyć to co się dzieje na głowie. Mojej siostrze przy podobnym problemie najpierw lekarz kazał kupić w aptece płyn do skóry linomag. to jest lek bez recepty a przez to że jest w płynie dobrze sie rozprowadzał i szybko zadziałał. Potem warto wybrac szampon o najprostszym, naturalnym składzie, może być dziecięcy. Jej pomogło
izusia77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-13, 08:08   #6
mKot12
BAN stały

Oprócz stosowania szamponów i odżywek spróbuj dodać maski do włosów.Z mojego doświadczenia mogę Ci polecić jedną, która mi pomogła xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-02-18 o 21:34 Powód: Link.
mKot12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-13, 10:24   #7
alicja985
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez mKot12 Pokaż wiadomość
Oprócz stosowania szamponów i odżywek spróbuj dodać maski do włosów.[/url]
Dodam tu także kurację do skóry głowy. Revitacell ma swoją terapię. Co prawda dopiero zaczynam (o czym napisałam tu w jednym z wątków), ale ich skład i ten unikatowy czynnik, dają spore nadzieje.
alicja985 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-13, 11:46   #8
rybeczka34
Uroda przede wszystkim

Cytat:
Napisane przez simplyw Pokaż wiadomość
Witam.
Od jakiegoś czasu, mam ogromny problem z suchą skórą głowy która nie daje mi normalnie funkcjonować.
Przez długi czas bez zmiany, używałam szamponu Babydream. Wiem, że to mała głupota jednak przecież tak 'doskonale' się sprawdzał. Później zauważyłam szybsze przetłuszczanie ale jakoś niezbyt się tym przejęłam. Jednak jeszcze później.. doszło okropne swędzenie. Dokładnie sprawdzono mi głowę, okazało się, że jest calutka w malutkich płatkach skóry. Moja rodzicielka pobiegła do apteki po jakiś szampon, jednak nie zna się na składach, więc wybrała mi jakiś z SLS, który coś tak czuję, jeszcze bardziej podrażnił mi już suchą skórę. Moje pytanie brzmi, jaki szampon wybrać, aby dobrze nawilżyć? Zależy mi na tym, żeby był dostępny stacjonarnie, w aptece, lub innym sklepie, ponieważ nie wytrzymam chyba kolejnego mycia.
Hej!
Moim zdaniem problem leży w czymś innym. Małe płatki skóry to martwy naskórek. Pewnie skórę głowy masz zaczerwienioną. Raczej tak, skoro mówisz, że swędzi, więc pewnie się drapiesz.

Moim zdaniem to nie szampon jest zły (choć zdaniem wielu SLS jest niezbyt fajnym składnikiem jeżeli chodzi o kwestie zdrowotne, ale za to świetnie pieniącym). Spróbuj może jakiegoś peelingu (koniecznie enzymatycznego bo jest delikatniejszy) do skóry głowy. Pozbędziesz się zrogowaciałego naskórka. Jeżeli peeling, który wybierzesz będzie miał kwasy to przy okazji odżywi Ci skórę głowy.

Jak będziesz chciała to mogę Ci polecić ten, który sama użyłam gdy miałam podobny problem. Pozbyłam się problemu po drugiej aplikacji.
rybeczka34 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 10:10   #9
(:Iza:)
Wtajemniczenie

Witajcie, opiszę też swój problem

Od pewnego czasu borykam się z problemami skóry głowy, w końcu zdecydowałam się na wizytę u trychologa.

Okazało się, że mam ekstremalnie odwodnioną skórę głowy, podrażnioną, bardzo cienką, do tego z łojotokiem i zaczopowanymi mieszkami, a włosy w efekcie wypadają.

Pierwszym krokiem w kuracji jest nawilżenie, od pani trycholog dostałam jednak bardzo kiepski szampon (chemiczna masakra), a jestem zwolennikiem naturalnych kuracji

Dodam, że męczyłam skórę głowy wcierkami na alkoholu, aby włoski odrosły, przez co jeszcze bardziej się wysuszyła teraz już to odstawiłam oczywiście.

Za 2 tygodnie idę na zabieg trychologiczny (peeling + odpowiednie wcierki etc) i planuję chodzić co miesiąc, jednak potrzebuję porady w zakresie codziennej pielęgnacji

Szampon zmieniłam na balsam myjący z Sylveco - sprawdza się super u mnie

Mam w domu jeszcze żel aloesowy z Equilibra o dobrym składzie oraz białką glinkę.

Jakie maseczki mogę robić, aby pomóc skórze?

Czego unikać, aby nie zaszkodzić sobie bardziej?

Cerkogel ma parabeny i propylene glicol, szukam czegoś mega naturalnego, jaką maseczkę polecacie?

Edytowane przez (:Iza:)
Czas edycji: 2017-02-21 o 10:14
(:Iza:) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-26, 08:37   #10
Dink
Rozeznanie

Ja polecam olej z korzenia łopianu na skórę głowy przed myciem (można kupić w sklepie zielarskim) mi pomaga nawilżyć skórę głowy. Jeśli chodzi o maski to stosuję raz na jakiś czas Biovax do wypadających. Jest poprawa
Dink jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-27, 08:38   #11
AAAnka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Dink Pokaż wiadomość
Ja polecam olej z korzenia łopianu na skórę głowy przed myciem (można kupić w sklepie zielarskim) mi pomaga nawilżyć skórę głowy. Jeśli chodzi o maski to stosuję raz na jakiś czas Biovax do wypadających. Jest poprawa
No właśnie-olej! Zupełnie o tym zapomniałam. Moja skóra uwielbia kokosowy (choć same włosy wolą ze słodkich migdałów)
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości