Podkłady i pudry ktore nie "gryza" sie z filtrami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-04-19, 12:39   #1
lolitka123
Rozeznanie

Podkłady i pudry ktore nie "gryza" sie z filtrami

Czyli podklady i pudry bez dwutlenku tytanu, talku, miki, tlenku cynku i innych filtrow. Zbierzmy to w jednym temacie bo w watku dla filtromaniaczek nie mozna niczego znalesc, a tak to bedzie łatwiej szukac Licze na pomoc i mnie osobiscie interesuja podklady tylko nie za bardzo drogie..
Pomozcie *
lolitka123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 13:48   #2
Erato
Wtajemniczenie

Dot.: Podkłady i pudry ktore nie "gryza" sie z filtrami

Zaraszam do tego wątku: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...UV+a+makija%BF
Erato jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 15:42   #3
lolitka123
Rozeznanie

Hmm w tym watku sa tez glownie podklady itd z tlenkiem i mika, albo nie wiadomo z czym, bo dziewczyny stosuja je na avenki a na to mozna prawie wszystko. I czesto wogole nie wiadomo czy dany podklad ma talk czy nie.. A mnie by interesowala konkretna lista.. Ale ok, sorki za dubla ale jakos nie skojarzylam tego tematu :P i dzieki za linka pozdrawiam
Stary 2006-04-19, 17:43   #4
chocolatka
Zakorzenienie

Wystarczy przeczytać skład podkładu, by się dowiedzieć czy zawiera talk/ mikę/ swoje filtry czy nie.
chocolatka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 18:07   #5
lolitka123
Rozeznanie

tak, tylko ze troche czasu zajmuje przeczytanie skladu wszystkich podkladow w drogerii ( babki by mnie chyba wyrzucily..:P) zwlaszcza jak na zakupy sie jedzie do duzego miasta i ma sie ograniczony czas. Wiec jeszcze przed wyjazdem chcialabym wiedziec co kupic, zeby potem wejsc i kupic No i licze na jakas podpowiedz co sie nadaje a co nie..
Stary 2006-04-19, 18:53   #6
chocolatka
Zakorzenienie

1) to nie pisz proszę, że nie wiadomo czy podkład ma talk/mikę
2) wystarczy przeczytać inne wątki, by uzyskać konkretną listę
3) składy możesz przeczytać w necie
Stary 2006-04-19, 19:49   #7
lolitka123
Rozeznanie

1.pisalam ze nie wiadomo czy podklad ma talk i mike odnosnie podkladow ktore dziewczyny opisywaly w podanym watku. Bo w wielu postach nie bylo napisane czy maja czy nie, a ze byly one stosowane na Avene wiec mogly miec.
2. taaak.. wybacz ale nie mam tyle czasu by przebrnac przez kilkudziesieciostronicowe watki, a zalozylam ten temat rowniez dla innych ktorzy w przyszlosci poszukiwaliby tej informacji, zeby nie musieli przeszukiwac takich obszernych watkow.
Przepraszam ze chcialam sie dowiedziec i chcialam pomoc innym.. :|:|:|
3. moze i moge, nie wiem, bo nie wiem nawet gdzie, ale tez pewnie bede musiala przeczytac sklady miliona dwiescie tysiecy czterysta piedziesiat szesc podkladow..
Stary 2006-04-19, 19:54   #8
chocolatka
Zakorzenienie

Ja nie mam czasu, by odpowiadać na twoje posty.
Stary 2006-04-19, 22:27   #9
lolitka123
Rozeznanie

Nie odpowiadaj
Stary 2006-04-19, 23:40   #10
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: Podkłady i pudry ktore nie "gryza" sie z filtrami

Cytat:
Napisane przez lolitka123
3. moze i moge, nie wiem, bo nie wiem nawet gdzie, ale tez pewnie bede musiala przeczytac sklady miliona dwiescie tysiecy czterysta piedziesiat szesc podkladow..
Lolitka wszytskie podkłady są wymienione w wątku "Do filtromaniaczek". Skorzystaj z opcji przeszukaj wątek i na pewno znajdziesz .

Pofatygowałam się: poszukałam i nawet znalazłam:

Cytat:
podkłady bez talku i miki wymieniła Erato w innym wątku:
Erisa City Matt i Nature Matte
Wonder Finish Maybelline
Matt Touch Lumene (w sprayu)
ja dodam podkład bez talku, ale z miką: rozświetlający Bielendy.
Jeszcze dodam:
L'oreal TM
DMM Maybelline
IsaDora Velvet Make up Muse (w piance).
LRP

Dla chcącego nic trudnego
Paula07 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 15:33   #11
chocolatka
Zakorzenienie

Paula, dobrze że wyręczyłaś lolitkę, której się nie chciało skorzystać z wyszukiwarki i przeczytać paru postów, bo w przeciwnym razie, by Ci karmę odjęła.
Stary 2006-04-20, 16:22   #12
lolitka123
Rozeznanie

Paula - dzieki istnieją jeszcze pomocni ludzie na tym swiecie..
chockolatka - daruj sobie, co? bo to juz zalosne jest..
a ze jest opcja przeszukiwanie watku to nawet nie wiedzialam.. Jak naraxzie sie ucze ( to cos zlego? z tego co widze z tonu wypowiedzi pewnych osob to wszyscy wszystklo maja wiedziec na wstepie, no ale nic...:|). A karmy nikomu nie odejmuje, bo nawet nie wiem co to jest..
Stary 2006-04-20, 16:52   #13
mentha
Zadomowienie

Żałosne jest lenistwo, pozowanie na męczennicę i fochy; postawa roszczeniowa jest bezczelna.
mentha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 17:01   #14
Voodia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez mentha
Żałosne jest lenistwo, pozowanie na męczennicę i fochy; postawa roszczeniowa jest bezczelna.

Nikt tu nie pozuje na męczennicę, jaka znowu "postawa roszczeniowa", skąd takie mocne słowa

Wątek filtrowy jest baardzo długi, jeśli ktoś nie jest jeszcze dobrze rozeznany w forum i jego narzędziach (czyli m.in. w wyszukiwarkach), a nie ma czasu czytać kilkustronnnicowego wątku, dlaczego nie zapytać?

Ja osobiście uważam ODDZIELNY wątek z listą podkładów i pudrów niekolidujących z filtrami za bardzo przydatny.
Voodia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 17:33   #15
mentha
Zadomowienie

Wybacz, Voodio, ale spam mnie irytuje.

Erato, jako założycielka wątku, poświęconego filtrom i makijażowi, wkleiła link i wskazała odpowiedni wątek, w którym można było zadać i to pytanie, i odnaleźć na nie odpowiedź - już na pierwszej stronie...

Zapytać można, ale mieć petensje do innych użytkowników, że nie chcą odwalić czarnej roboty? Wymagać, nie dając NIC z siebie?

Reasumując, lolitka123 nie zadała sobie trudu, by przejrzeć odpowiedni wątek, po czym wyraziła swoją niechęć do jakichkolwiek poszukiwań - czy to przejrzenia innych wątków, czy przeglądu składów - ponieważ nie ma na to czasu (mają go inni... ) by wreszcie prosić o wybaczenie, bo przecież robiła to wszystko by pomóc także innym no i przecież wszyscy od niej wymagają, że ma wszystko wiedzieć... (za to palma męczeństwa)

Voodio, może ten oddzielny wątek by się i przydał, a ja grzecznie wpisałabym tu kilka nazw, ale nie lubię, kiedy ktoś stawia wielkie wymagania całemu światu, a sobie żadnych.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2006-04-20 o 18:21
Stary 2006-04-20, 18:11   #16
Voodia
Wtajemniczenie

O kurcze, to ja się teraz muszę przyznać do błędu: nie sprawdziłam linka podanego przez Erato , byłam pewna , że to link do filtromaniaczek, a nie do wątku o filtrach i makijażach. Niedobra ja

Mimo wszystko uważam, że nie trzeba używać aż tak ostrych słów. Sama pamiętam swoje wizażowe początki- ile to ja razy klęłam tą wyszykiwarkę

No nic, zmykam na fitness i pozdrawiam
Voodia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 22:45   #17
lolitka123
Rozeznanie

yy.fajnie.
Na poczatek proponuje nauczyc sie czytac ze zrozumieniem, a potem wyzywac innych. Zalozylam watek nie wiedzac o tym ze podobny istnieje. Gdy Erato wkleiła linka przegladnelam go, podziekowalam, ale napisalam o co mi konkretnie chodzilo ( a czego tam nie znalazlam)- nie wymagalam od nikogo zeby mi to znalazl!!
Potem chockolatka sie wtrąciła, to jej odpisałam wyjaśniając dlaeczgo założyłam wątek. No i teraz sie posypały na mnie obrazliwe okreslenia. Super.
widze ze to forum jest bardzo przyjazne i o wszystko mozna spytac. A przepraszam bardzo, kto tu robi z siebie jakas meczennice? A moje wypowiedzi tyczyly sie tego dlaczego zalozylam temat, a nie ze np> nie chce mi sie przeszukac watku podanego przez Erato.
Wytłumaczyłam (jak w przedszkolu). Dotarło?
pozdrawiam

P.S mentha moglabys , z łaski swojej, nie pisac o mnie rzeczy ktorych nie wiesz i ktore błędnie odczytałaś z tego co pisałam? Bo czytając twoj post odnioslam wrazenie ze Ty wiesz lepiej ode mnie co chcialam zrobic. To moze mi powiesz co zrobie za 5 min? albo co jutro dostane ze spr? bo skoro tak wszystko o mnie wiesz to moze i to mi powiesz - bardzo jestem ciekawa.
Stary 2006-04-21, 14:13   #18
mentha
Zadomowienie

Cytat:
yy.fajnie.
Na poczatek proponuje nauczyc sie czytac ze zrozumieniem, a potem wyzywac innych. Zalozylam watek nie wiedzac o tym ze podobny istnieje. Gdy Erato wkleiła linka przegladnelam go, podziekowalam, ale napisalam o co mi konkretnie chodzilo ( a czego tam nie znalazlam)- nie wymagalam od nikogo zeby mi to znalazl!!
Potem chockolatka sie wtrąciła, to jej odpisałam wyjaśniając dlaeczgo założyłam wątek. No i teraz sie posypały na mnie obrazliwe okreslenia. Super.
(...) A moje wypowiedzi tyczyly sie tego dlaczego zalozylam temat, a nie ze np> nie chce mi sie przeszukac watku podanego przez Erato.
Wytłumaczyłam (jak w przedszkolu). Dotarło?
Pozdrawiam
Tak się składa, że uwagi chocolatki były zasadne, ponieważ w wątku o makijażu i filtrach, a także wątku dla filtromaniaczek wymieniono jednak, wbrew temu co napisałaś w poście 3, podkłady bez talku i miki.
Po prostu nie zadałaś sobie trudu, by go przejrzeć – bo nie masz czasu. Mają go mieć inni, by odpowiadać na Twoje pytania i przedstawiać konkretną listę? Nie uważasz, że to trochę bezczelne postawienie sprawy?
No chyba, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i naprawdę nie znalazłaś potrzebnych informacji

(1.pisalam ze nie wiadomo czy podklad ma talk i mike odnosnie podkladow ktore dziewczyny opisywaly w podanym watku. Bo w wielu postach nie bylo napisane czy maja czy nie, a ze byly one stosowane na Avene wiec mogly miec.
2. taaak.. wybacz ale nie mam tyle czasu by przebrnac przez kilkudziesieciostronicowe watki, a zalozylam ten temat rowniez dla innych ktorzy w przyszlosci poszukiwaliby tej informacji, zeby nie musieli przeszukiwac takich obszernych watkow.
3. moze i moge, nie wiem, bo nie wiem nawet gdzie, ale tez pewnie bede musiala przeczytac sklady miliona dwiescie tysiecy czterysta piedziesiat szesc podkladow..)

O tym, że nie potrafisz korzystać z wyszukiwarki doskonale wiem – dałaś temu wyraz.
Rozumiem, że jesteś tu nowa i w związku z tym, nie nabyłaś pewnych umiejętności - to się każdemu może zdarzyć. Rozdrażniło mnie Twoje zachowanie i ton wypowiedzi. O czym zresztą też już pisałam, niech zgadnę – nie chciało Ci się przeczytać, czy nie zrobiłaś tego ze zrozumieniem?

Cytat:
widze ze to forum jest bardzo przyjazne i o wszystko mozna spytac. A przepraszam bardzo, kto tu robi z siebie jakas meczennice?
Forum jest bardzo przyjazne i można o wszystko pytać. Należy również przestrzegać jego regulaminu.

Męczennica?

Jak naraxzie sie ucze ( to cos zlego? z tego co widze z tonu wypowiedzi pewnych osob to wszyscy wszystklo maja wiedziec na wstepie, no ale nic...:|

Biedactwo...
Tylko nie przepraszaj w kolejnym poście za to, że żyjesz...

Lolitko123, jeśli nie chcesz, żebym odbierała Ciebie jako strojącą fochy smarkulę, to daruj sobie ten protekcjonalny ton.
Stary 2006-04-21, 15:47   #19
podziomka
Zadomowienie

GG do podziomka

Po co te awantury dziewczyny .
podziomka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 16:26   #20
aanusza
Raczkowanie

powiem tylko tyle: drażnią mnie juz kolejne głupie wątki z pytanaimi, na które można znaleźć odpowiedź używając wyszukiwarki,
a na tekst: "nie chce mi się szukać" to mam alergię!!!
na dodatek panienki pokroju lolitka nie potrafią zrozumieć, że po pierwsze wyszukiwarka nie gryzie, po drugie że pisząc tego rodzaju posty łamią nietykietę i jeszcze zupełnie zapominają, że pomimo zwykło się mówić, że Internet jest miejscem gdzie wszystko wolno, to tak nie jest są Regulaminy, które warto przeczytać zanim zacznie się wypisywać głupoty i obrażać innych użytkowników
aanusza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 16:36   #21
lolitka123
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez mentha
Tak się składa, że uwagi chocolatki były zasadne, ponieważ w wątku o makijażu i filtrach, a także wątku dla filtromaniaczek wymieniono jednak, wbrew temu co napisałaś w poście 3, podkłady bez talku i miki.
Po prostu nie zadałaś sobie trudu, by go przejrzeć – bo nie masz czasu. Mają go mieć inni, by odpowiadać na Twoje pytania i przedstawiać konkretną listę? Nie uważasz, że to trochę bezczelne postawienie sprawy?
No chyba, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i naprawdę nie znalazłaś potrzebnych informacji
Widze ze jednak dalej nie dotarło. Wiem ze byly tam podklady bez talku i miki ( wyobraz sobie - umiem czytac! szok?), ale bylo tez tam rowniez wymieniownych wiele podkladow w ktorych nie bylo zaznaczone ze nie zawieraja one tych skladnikow. I o nie mi chodzilo. Bo chciałam zgromadzic jak najwiekszą liste, zeby mozna bylo z czego wybierac.
I widze ze dalej sie tak zachowujesz - mowisz mi co ja sama robiłam, albo czego nie robiłam i dlaczego. Przepraszam bardzo, ale skad ty to wszystko mozesz wiedziec? Skoro jestes jasnowidzka to moze załoz gabinet wrozki i tam sie wyżywaj.
Cytat:
Napisane przez mentha
Rozdrażniło mnie Twoje zachowanie i ton wypowiedzi. O czym zresztą też już pisałam, niech zgadnę – nie chciało Ci się przeczytać, czy nie zrobiłaś tego ze zrozumieniem?
Jednak kariera wrozki nie jest dla ciebie - nie umiesz zgadywac
Cytat:
Napisane przez mentha
Forum jest bardzo przyjazne i można o wszystko pytać. Należy również przestrzegać jego regulaminu.
Skoro juz powołujesz sie na regulamin to moze spojrzysz na pkt.5.
Mowi Ci to cos?
Cytat:
Napisane przez mentha
Biedactwo...
Tylko nie przepraszaj w kolejnym poście za to, że żyjesz...
A znasz takie słowo jak "ironia"? Bo chyba nie.
Cytat:
Napisane przez mentha
Lolitko123, jeśli nie chcesz, żebym odbierała Ciebie jako strojącą fochy smarkulę, to daruj sobie ten protekcjonalny ton.
Moj ton wynika z tego jak ty sie do mnie odnosisz, a to w jaki sposob ty to robisz nie jest przyjaznym zachowaniem. I znow pkt 1 regulaminu - "Odnoś się do innych użytkowników Forum tak jak chcesz, aby odnoszono sie do ciebie." Skoro ty sie tak do mnie odnosisz to wnioskuje ze chcesz zeby sie tak do Ciebie tez odnoszono. Zreszta, mozesz uwazac mnie za kogo chcesz - nie rzuce sie z tego powodu z mostu.
I ta cała dyskusja jest bez sensu i do niczego nie prowadzi.
P.S podziomka - nie wiem po co, ale ja nie lubie jak ktos na mnie bezpodstawnie najezdza i mnie wyzywa..
Stary 2006-04-21, 16:58   #22
podziomka
Zadomowienie

GG do podziomka

Rozumiem lolitka i wiem ze mialas dobre intencje.Sadze, ze tez inne wizazanki maja troche racji.Tylko wasze rozmowy przybraly juz zbyt agresywny charakter.Dziewczyny to naprawde bez sensu.Jak zycie znam to pojawi sie jeszcze milion watkow od osob ktorym nie chce sie czytac watkow lub robia to nieuwaznie (jak ja i pozniej glupio pytaja)Milego dnia.
podziomka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 17:31   #23
Erato
Wtajemniczenie

uuu, la, la! ale się tu temperatura podniosła na tym wątku Dziewczyny, no co Wy? szkoda Waszych pięknych niewątpliwie rączek na wklepywanie takich dyskusji po klawiaturach (jak się wali w stresie po klawiszach, to lakier odpryskuje )
Atmosfera się tu tak zagęściła, że nie będę raczej ciągnąć w stronę merytorycznej wymiany zdań Ale na wątku "Filtry UV a makijaż" pisałam dziś o moim nowym znalezisku makijażowym... zapraszam....

pax! pax!
Erato jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 18:18   #24
mentha
Zadomowienie

Cytat:
Widze ze jednak dalej nie dotarło. Wiem ze byly tam podklady bez talku i miki ( wyobraz sobie - umiem czytac! szok?), ale bylo tez tam rowniez wymieniownych wiele podkladow w ktorych nie bylo zaznaczone ze nie zawieraja one tych skladnikow. I o nie mi chodzilo. Bo chciałam zgromadzic jak najwiekszą liste, zeby mozna bylo z czego wybierac.
I widze ze dalej sie tak zachowujesz - mowisz mi co ja sama robiłam, albo czego nie robiłam i dlaczego. Przepraszam bardzo, ale skad ty to wszystko mozesz wiedziec? Skoro jestes jasnowidzka to moze załoz gabinet wrozki i tam sie wyżywaj.
Jak już pisałam (ile to już razy?), zirytowało mnie nie tyle zdublowanie wątku, co Twoja AROGANCKA odpowiedź na post chocolatki (trafnie oceniający rzeczywistość).

Cytat:
Napisane przez mentha
Rozdrażniło mnie Twoje zachowanie i ton wypowiedzi. O czym zresztą też już pisałam, niech zgadnę – nie chciało Ci się przeczytać, czy nie zrobiłaś tego ze zrozumieniem?
To jest właśnie ironia, na którą sobie pozwoliłam w związku z Twoją uwagą, jakobym nie czytała ze zrozumieniem i Twoją deklaracją, że nie chce Ci się czytać innych wątków

Sprawa regulaminu.

Słyszałam kiedyś taką historię, podobno wydarzyła się naprawdę.
Tramwaj, młoda matka z kilkuletnim chłopcem. Dziecko zachowuje się niegrzecznie, kopie innych pasażerów, hałasuje – mamusia w żaden sposób nie reaguje. Wreszcie ktoś nie wytrzymuje, wyjmuje z ust gumę do żucia i przykleja matce na głowie, stwierdzając „Proszę pani, ja także byłem wychowywany bezstresowo”.

Nie zmieniłam zdania o Twoim zachowaniu, a jeśli masz ochotę powoływać się na regulamin w ocenie moich wyrwanych z kontekstu wypowiedzi – baw się dobrze.
Tylko nie wyobrażaj sobie, że skoro jesteś tu nowa, to wszystko Ci wolno.

Nie mam zamiaru więcej dyskutować na ten temat, nie po to tutaj przychodzę, żeby wdawać się w utarczki z pannicami, które jak się okazuje, nie zawsze wiedzą co piszą i później zarzucają mi praktyki czarnoksięskie.

Erato, podziomko
Stary 2006-04-21, 20:25   #25
lolitka123
Rozeznanie

hah nie ma sensu marnowac klawiatury. zegnam
P.S a skoro ty jestes na tym forum dluzej ode mnie to twierdzisz ze Ci wszystko wolno? ( tak wynika z Twoejgo zachowania).
pozdrawiam i czas zakonczyc ta bezsensowna dyskusje.
Stary 2006-04-26, 19:43   #26
Nakretka
Raczkowanie

Weszłam na ten wątek z nadzieją, że znajdę zebrane w jednym miejscu faktycznie podkłady i pudry, które nie destabilizują filtrów.
A tu co - zamiast informacji wielostronnicowa awantura
Rozczarowujące.
A to podforum tak się fajnie zapowiadało

Acha, i żeby nie było - nie opowiadam się za żadną ze stron tylko idę przeszukiwać inne wątki.
Nakretka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 21:46   #27
mentha
Zadomowienie

Nakrętko, mogę Ciebie tylko przeprosić i wskazać adres wątku Erato, w którym zebrano te informacje:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...V+a+maki ja%BF
Stary 2006-04-27, 09:38   #28
Nakretka
Raczkowanie

Dziękuję, już sobie przeszukałam
Nakretka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 14:06   #29
Sandija
Gość

Cytat:
Napisane przez Nakretka
Weszłam na ten wątek z nadzieją, że znajdę zebrane w jednym miejscu faktycznie podkłady i pudry, które nie destabilizują filtrów.
A tu co - zamiast informacji wielostronnicowa awantura
Rozczarowujące.
A to podforum tak się fajnie zapowiadało
Forum powstało później niż wątek z kłótnią
  Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 15:01   #30
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez Paula07
Jeszcze dodam:
L'oreal TM
DMM Maybelline
IsaDora Velvet Make up Muse (w piance).
LRP
podkład bez talku, ale z miką: fluid rozświetlający Bielendy.

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości