Koszmarny efekt farbowania;( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-04-19, 14:35   #1
calinne
Przyczajenie

Koszmarny efekt farbowania;(

Kilka dni temu zdecydowałam się pofarbowałać moje włosy(naturalny kolor ciemny blond) na brąz. Użyłam farby L'oreal tej bardzo trwałej..Wyszedł kruczo CZARNY kolor Wyglądam teraz tragicznie, nie mogę na siebie patrzeć...Używał ktoś tej farby, jak długo pozostaje na włosach?? Co zrobić, żeby jakoś szybko zjaśniał?? Dekoloryzacja nie wchodzi w grę, bo mam bardzo cienkie i zniszczone włosy, które na dodatek wypadają. To farbowanie to mój wielki błąd Pomóżcie proszę, jestem załamana
calinne jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 14:47   #2
stell1985
Raczkowanie

GG do stell1985
Dot.: Koszmarny efekt farbowania;(

ja mam podobnie kupiłam najdrozsza farbe L'oreala bo miała jakas odzywke przed farbowaniem i takie tam i niby kolor miał byc brąz a u mnie tez czarny narazie nie widze zeby sie w ogóle zmywał :| teraz chciałabym wrócić do swojego naturalnego koloru czyli blondu ale jak to zrobic bez dekoloryzacji?
stell1985 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 15:37   #3
calinne
Przyczajenie

Jak długo utrzymuje się ta farba przy codziennym myciu?? A jeżeli będę myła włosy przez kilka godzin to czy kolor choć trochę zejdzie? Wiem, to głupie, ale już nie wiem co robić, a ten czarny jest koszmaremA farbowałam dokładnie farbą L'oreal Excellence Creame
Stary 2006-04-19, 16:00   #4
Kasiek1987
Zakorzenienie

Dziewczyny kiedyś pisały, że kolor szybciej schodzi przy myciu włosów szamponem przeciwłupieżowym. Może to Ci pomoże.

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 16:08   #5
calinne
Przyczajenie

Macie jeszcze jakieś pomysły?? I jak długo jest ta farba( na opakowaniu było napisane bardzo trwała, nie wiem, co przez to rozumieć)??
Stary 2006-04-19, 16:43   #6
szaramysz
Raczkowanie

GG do szaramysz

Mi na taką kraksę pomógł Efassor z L'oreala,ale usługa jest dostępna tylko w salonie. Po Efassorze wyszedł mi kolor jasnego, starego złota i na to "rzuciłam" płukankę fioletową (fiolet neutralizuje żółty odcień ) i teraz mam ładny, jasny brązik na główce. Polecam!
„Jak strumienie i rośliny, dusze także potrzebują deszczu, ale deszczu innego rodzaju: nadziei, wiary, sensu istnienia. Gdy tego brak, wszystko w duszy umiera, choć ciało nadal funkcjonuje. Można wtedy powiedzieć: "W tym ciele żył kiedyś człowiek".

http://b1.lilypie.com/K4Nzp2.png
szaramysz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 17:30   #7
MoOoNiA
Raczkowanie

uzyłam tej samej farby i również wyszedł mi czarny. byłam załamna
ale po ok 2 tyg kolor przy codziennym myciu zszedł i mam teraz brąz nie taki jak planowałam bo troche ciemniejszy ale dobrze ze nie czarny D:
wiec z czasem napewno sie "spierze" ale co zorbic zeby to przyspieszyc to niestety nie wiem...

Majeczka
04.12.2012 r

MoOoNiA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 17:41   #8
smerfeta01
Zakorzenienie

teraz wchodzi w grę tylko rozjaśnianie. Proponuję po jakimś czasie użyć farby rozjaśniającej L'oreala do włosów farbowanych, która rozjasnia do koloru jaśniejszego brązowego.
smerfeta01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 17:45   #9
dissolved__girl
Zadomowienie

jesli nie chcesz ich zniszczyć to myj włosy szamponem przeciwłupieżowym, na mnie bardzo "dobrze" podział fructis (dobrze jest w cudzysłowie bo mi nie zależało na zmyciu koloru a zlazł po 3 myciach
dissolved__girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 18:02   #10
weronka_k
Raczkowanie

GG do weronka_k

szaramysz dobrze mowi, zabieg w salonie l'oreala załatwi sprawe. sama niec nie rozjasniaj!!!!!! powodzenia
weronka_k jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 19:54   #11
calinne
Przyczajenie

Rozjaśnianie czy farbowanie nie wchodzi w grę niestety, mam już niesamowicie zniszczone i słabe włosy, ciągle wypadają, nie chcę ich znów obciążaćA i spróbuję szamponu przeciwłupieżowego. Może jak będę myła kilka razy dziennie włosy, to jakoś zblednie
Stary 2006-04-19, 20:43   #12
izanna
Raczkowanie

Jak mnie raz wyszedł zbyt ciemny kolor, to kupiłam fioletowy szampon Maribell. Myłam nim włosy codziennie rano dwa razy, trzymając na włosach za każdym razem po 5 minut. Efekt był taki, że już po około pięciu dniach odcień włosów stał się wyraźnie bledszy.
izanna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 20:50   #13
tutusia
Rozeznanie

Nie znam sposobów na rozjaśnienie koloru, ale pamietaj na przyszłość, że by zawsze wybierać kolor jasniejszy od tego zmaierzanego, bo prawie zawsze wychodzi ciemniej (a juz zwlaszcza na jasnym podkladzie). Mnie uprzedzala fryzjerka, zebym zawsze wybierala jasny braz z uwzgeldnieniem tego w nazwie, a nie tylko na obrazku, bo jak wybiore zwykly lub ciemny to bede miala czern na wloskach (a wygladalabym jak trupik).. No coz.. Zycze, szybkiego sprania kolorku!
tutusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 21:01   #14
tyskar
Raczkowanie

te farby maja to do siebie ze zawsze kolor wychodzi o wiele ciemniejszy od zamierzonego (tzn w moim przypadku) ale po 2 tygodniach sie wyplukuje i zostaje dokladnie ten co na obrazku na opakowaniu....wytrzymaj dwa tygodnie lepiej nic nie kabinuj bo juz ci calkiem wkosy wyleca...zobaczysz z dnia na dzien beda coraz jasniejsze...
tyskar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 22:23   #15
calinne
Przyczajenie

Dziękuję za rady Muszę uzbroić się w cierpliwość, i nie spoglądać w lustro przez najbliższe dwa tygodnie. Póki co jutro idę kupić szampon przeciwłupieżowy, np. pantene pro-v (nizoral trochę za drogi) i będę nim myć włosy dwa-trzy razy dziennie. Ostatecznie jest farba rozjaśniająca L'oreal...Nurtuje mnie jeszcze jedno...Po jakim czasie(tygodniach, miesiącach) całkowicie schodzi z włosów farba L'oreal Excellence Creame do koloru naturalnego? Za odpowiedzi dziękuję
Stary 2006-04-20, 01:18   #16
syla-78
Rozeznanie

Witam
Dwa miesięce temu też nałożyłam brąz na blond pasemka i wyszedł prawie czarny. Faktycznie po około 2 tygodniach codziennego mycia kolor blednie. Nie przesadzaj z tym myciem po dwa, trzy razy dziennie, bo zniszczysz już i tak wysuszone włosy. Raz w zupełności wystarczy, z szamponem przeciwłupieżowym też uważaj bo może Co podrażnić i wysuszyć skórę głowy, jeżeli już to kup taki 2 w 1.i pamiętaj o odżywce. Możesz też zamiast przeciwłupieżowego używać do przetłuszczających się włosów albo do blondu, też pomogą, ale nie są tak agesywne jak przeciwłupieżowe. Nie kombinuj sama z farbami w domum bo sobie tylko pogorszysz sprawę, a teraz jaśniejszy kolor i tak Ci nie złapie, zmiana może być MINIMALNA , a farby jednak trochę niszczą. Za jakiś miesiąc, dwa możesz dopiero ufarbować. Mnie fryzjerka kazała czekać do czerwca z pasemkami. Dobrze, że ufarbowałaś włosy porządną farbą, a nie jak ja- Pallete. Ponoć Palette zawiera opiłki metalu i gdybym teraz nałożyła rozjaśniacz włosy mogłyby mi po prostu odpaść bo zaszłaby reakcja chemiczna i rozerwałoby mi włosy Także sama na razie nie kombinuj, bo może być płacz Poczekaj aż się kolor porządnie spierze, a jak nie możesz wytrzymać to idź do dobrego fryzjera. Pozdrawiam
syla-78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 08:46   #17
calinne
Przyczajenie

No cóż, pozostaje jedynie trochę poczekać aż zblednie, ale długo czekać, aż powrócę do swojego naturalnego koloru. Za głupotę się płaci Mam tylko nadzieję, że za pół roku będę miała już naturalny kolor, że jakoś to się spierze.
Stary 2006-04-20, 09:28   #18
UlaM
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez smerfeta01
teraz wchodzi w grę tylko rozjaśnianie. Proponuję po jakimś czasie użyć farby rozjaśniającej L'oreala do włosów farbowanych, która rozjasnia do koloru jaśniejszego brązowego.
mam ptyanie do smerfety01 o jakiej farbie rozjaśniajcej do wlosów fabowanych mówisz, czy naprawdę jest coś takiego ?
UlaM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 09:50   #19
stell1985
Raczkowanie

GG do stell1985

hmn wiec co zostaje tylko poczekac do lata az same zbledna od słonca te włosy... a poki co solarka i moze ja sie jakos przyzwyczaje
stell1985 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 11:02   #20
jola26
Raczkowanie

odradzam szampon przeciwłupieżowy. Jeśli nie masz łupieżu to raczej ci zaszkodzi.Wysuszyszysz nim skóre głowy a wlosy beda matowe. Albo uzbroisz sie w cierpliwosc albo pojdz do fryzjera niech on zdejmie kolor.Nie rob eksperymentow sama bo efekt moze byc jeszcze gorszy. Rozjasnic wlosy pomogly by pasemka ale to tez proponuje zrobic u fryzjera. Chyba ze masz wprawe to polecam zestaw z Joanny lub Palette do pasemek
jola26 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 11:31   #21
boniulka
Zadomowienie

GG do boniulka

Witam
Polecam szampon Neril-jest on leczniczy przeciw wypadaniu ale ładnie spiera farbkę.Napewno kolor sie wypłucze,ja przechodziłam już to kilka razy i nie zgadzam się z Jolą26 poniewaz równiez stosowałam szapony przeciwlupiezowe a nigdy nie miałam łupieżu i nie zaszkodził moim włosom,ale oczywiście każdy włos reaguje inaczej.
Polecam wstrzymanie się z jakimkolwiek zabiegiem rozjaśniania i częste mycie włosów a kolor się spierze.
Pozdrawiam
Stary 2006-04-20, 11:38   #22
moee
Zakorzenienie

Jak mi sie zdarzyła taka sytuacja , a zdarzyla sie i to nie raz kupowalam zawsze szampon apteczny, ale oczyszczajacy do delikatnych wlosow.. nie pamietam nazw bo za kazdym razem bralam inny w kazdym badz razie po uzywaniu okolo tygodnia ,wlosy juz schodzily do ciemnego brazu, lepsze niz czarne
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 15:32   #23
moorph
Raczkowanie

GG do moorph

Cytat:
Napisane przez syla-78
Ponoć Palette zawiera opiłki metalu i gdybym teraz nałożyła rozjaśniacz włosy mogłyby mi po prostu odpaść bo zaszłaby reakcja chemiczna i rozerwałoby mi włosy
Tak wlasnie tworza sie plotki.
Kto Ci naopowiadaj takich bzdur?!
Jesli juz to tlenki i sole metalu a nie zadne opilki...
Masakra,prosze was dziewczyny myslcie czasem,bo jak sie niektore watki czyta to na prawde....

Palette mimo,ze szkodliwa i beznadziejna przy dekoloryzacji nic nie rozrywa-wiem z autopsji...
moorph jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 00:46   #24
syla-78
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez moorph
Tak wlasnie tworza sie plotki.
Kto Ci naopowiadaj takich bzdur?!
Masakra,prosze was dziewczyny myslcie czasem,bo jak sie niektore watki czyta to na prawde....

Palette mimo,ze szkodliwa i beznadziejna przy dekoloryzacji nic nie rozrywa-wiem z autopsji...
Witam
Po kolei,
Mam w zwyczaju myśleć zanim coś powiem albo napiszę
Właśnie jestem prawie pewna, że fryzjerka powiedziała o opiłkach, a nie tlenkach czy solach. Mniejsza z tym, nie jestem ani fryzjerką, ani chemikiem a ekonomistą.
Napisałam ponoć zawiera, a nie napewno, bo sama się na tym nie znam.
Co do osoby, która naopowiadała mi takich bzur
Pierwsza była fryzjerka z salonu Trendy, która wprawdzie nie mówiła nic ani o tlenkach, solach czy opiłkach, tylko stwierdziła, że mi nie rozjaśni włosów bo mi się zaczną sypać. Poszłam więc do drugiej ( Salon "Deja vu" Berendowicz), która przekazała mi właśnie owe rewelacje co do temat składu Palette.
Nie miałam zamiaru nikogo wprowadzać w błąd. Powtórzyłam tylko to, co sama słyszałam. Jednak wybiorę się do jeszcze innego fryzjera. Do trzech razy sztuka
Pozdrawiam
Stary 2006-04-27, 01:02   #25
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

dokladnie tak, sole lub tlenki...
gaga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 01:04   #26
agatus84
Raczkowanie

Opilkow to raczej nie ma, opilki metali sa... powiedzmy ze grubsze niz piasek, zauwazylabys je na wlosach najprawdopodobniej ma faktycznie sole metali. a co do ich wplywu na farbowanie, to sie nie wypowiadam, bo na tym juz sie nie znam moze fryzjerka chciala to jakos przystepnie wytlumaczyc?
pozdrawiam
agatus84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 12:06   #27
syla-78
Rozeznanie

No, własnie chyba bardzo obrazowo chciała mi to wytłumaczyć Mnie też te opiłki się wydawały niemożliwe. Tak czy siak robie pasemka. Pewnie sie trochę zniszczą, ale od czego są dobre odżywki
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości