Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-10-21, 18:59   #151
Sweet Olcia
Raczkowanie

GG do Sweet Olcia
Dot.: Kolczyk w chrząstce

Droga Weronisiu ja równiez mam w tym miejscu kolczyka i przez pierwsze pol roku bylo tak jak opisujesz...przez jakis okres nawet nie nosilam kolczyka tak bolało ale potem wlożylam zamiast kolczyka leczniczego kolczyk srebrny taki normalny...i wszystko przesz jak ręką odjął nie wiem jak to sie właściwie stało bo nie uzywalam zadnej wody ani nic. Podobno pomaga ślinienie kolczyka i dziurki bi własna ślina szybciej goi ranki itp. nie wiem ile w tym prawdy bo osobiscie tego nie stosowałam pozdrawiam
Sweet Olcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-21, 19:07   #152
Czar_Wodnika
Raczkowanie

Wiesz ja tez mialam taki problem i nieststy musialam kolczyka wyciagnac
I can't get off the caruosel
I can't fall off this world
Czar_Wodnika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-21, 19:43   #153
bacha3000
Raczkowanie

Jak ropieje tzn. że coś jest nie tak. Przemywaj wodą utlenioną, myj letnią wodą i powinno przestać :P A jak nie to chyba trzeba kolczyka wyciagnąć
Stary 2006-10-21, 19:47   #154
Monika Leśna
Raczkowanie

Prawdopodobnie twój kolczyk wykonany jest z materiału zawierającego nikiel.
Czasami nawet kolczyki tzw (specjalne) mogą spowodować reakcję alergiczną.
Najlepiej zmień kolczyk na srebrny a zobaczysz ,że stan zapalny szybko ustąpi (kiedyś miałam ten sam problem).

Pozdrawiam
Monika Leśna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-28, 14:46   #155
wonsiak
Przyczajenie

Dot.: Kolczyk w chrząstce, pistolet??

Witam wszystkich!!!Jakis miesiac temu zrobilam sobie kolczyk w chrzastce ale nie w malzowinie tylko w chrzastce,ktora jest przy wejsciu do ucha-nie wiem czy zrozumiale to wyjasnilam Musze zaznaczyc,ze zrobilam to w Portugalii,gdzie obecnie jestem,w salonie z bizuteria ale u kosmetyczki.Pistoletem oczywiscie.No i jak to bywa,dziurka zaczela sie za przeproszeniem paprac.Pani powiedziala,ze moge zmienic kolczyk po 15 dniach.Fakt,zmienilam po 12,ale dziurka wygladala na zagojona.Po zmianie kolczyka zaczela mnie bolec i chrzastka spuchla troche.Portugalscy znajomi kazali przemywac mi dzurke i kolczyk(kazali go moczyc)w wodzie z sola.No jakos to nie dziala Chrzastke z zewnatrz wyglada normalnie,od srodka jest lekko spuchnieta niestety i wyskoczyl jakis burchel Wyglada troche jak babel lub odcisk.Troche boli.Nie wiem co mam z tym zrobic,smarowac czyms(w Polsce bede dopiero pod koniec stycznia)?Od kilku dni jest moze troche lepiej ale nie jest zagojone.Nie chce wyjmowwac kolczyka,bo dziurka jest za fajna,zeby z niej zrezygnowac.Co moge zrobic?Teraz siedzi w niej kolczyk nie leczniczy(bo przez spuchniecie chrzastki jest za krotki i nie przechodzi na wylot)tylko z jakiegos metalu(taki specjalny do chrzastki z kulkami na koncach).
Prosze o jakies rady!
wonsiak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-28, 15:35   #156
serpentynka14
Tymczasowo zablokowana

ja przebijałam uszy 2 razy za pierwszym razem pistoletem u kosmetyczki cały czas mi ropiały zaczęła mnie często boleć głowa i ogólnie źle się czułam za uszami porobiły mi się jakieś guzki a raczej guzy bo były duże lekarz skierowałam mnie na chirurgie dziecięcą tam mi powiedzieli że muszą mi to wyciąć żeby sprawdzić czy to nie coś poważniejszego(czyt.rak) jak tylko wróciłam do domu wyciągnęłam kolczyki i a do szpitala nie wróciłam bo bałam się tej operacji...i po paru miesiącach guzki zmalały i czułam się już wmiare normalnie...czyli widocznie u tej kosmetyczki miała brudny pistolet albo coś innego. Za kilka lat na wakacjach postanowiłam że sama sobie je przebije no i przebiłam KOLCZYKIEM!!!! ...jak mama zobaczyła to była na mnie bardzo zła bo bała się nawrotu tamtych guzków ...a teraz moje uszy żyją długo i szczęśliwie i nigdy mi już nie ropiały....
THE END
serpentynka14 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-28, 15:52   #157
brzozka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez wonsiak Pokaż wiadomość
Witam wszystkich!!!Jakis miesiac temu zrobilam sobie kolczyk w chrzastce ale nie w malzowinie tylko w chrzastce,ktora jest przy wejsciu do ucha-nie wiem czy zrozumiale to wyjasnilam Musze zaznaczyc,ze zrobilam to w Portugalii,gdzie obecnie jestem,w salonie z bizuteria ale u kosmetyczki.Pistoletem oczywiscie.No i jak to bywa,dziurka zaczela sie za przeproszeniem paprac.Pani powiedziala,ze moge zmienic kolczyk po 15 dniach.Fakt,zmienilam po 12,ale dziurka wygladala na zagojona.Po zmianie kolczyka zaczela mnie bolec i chrzastka spuchla troche.Portugalscy znajomi kazali przemywac mi dzurke i kolczyk(kazali go moczyc)w wodzie z sola.No jakos to nie dziala Chrzastke z zewnatrz wyglada normalnie,od srodka jest lekko spuchnieta niestety i wyskoczyl jakis burchel Wyglada troche jak babel lub odcisk.Troche boli.Nie wiem co mam z tym zrobic,smarowac czyms(w Polsce bede dopiero pod koniec stycznia)?Od kilku dni jest moze troche lepiej ale nie jest zagojone.Nie chce wyjmowwac kolczyka,bo dziurka jest za fajna,zeby z niej zrezygnowac.Co moge zrobic?Teraz siedzi w niej kolczyk nie leczniczy(bo przez spuchniecie chrzastki jest za krotki i nie przechodzi na wylot)tylko z jakiegos metalu(taki specjalny do chrzastki z kulkami na koncach).
Prosze o jakies rady!
Z Twojego opisu wynika, że masz kolczyk typu Tragus. Również mam taki kolczyk i również miałam z nim niemałe problemy..Mimo, że na początku wydawało mi się, że już jest zagojony pojawił się taki nieprzyjemny bąbel. Z tego, co się naczytałam to ziarnina, swoją wyleczyłam smarując okolice kolczyka spirytusem kosmetycznym.

http://forum.kolczyki.pl/search.php?mode=results na tym forum znajdziesz wszystkie interesujące Cię informacje.
Tam przeczytałam, że ziarnina lubi wracać, na szczęście mnie to nie dotyczy, od ponad roku mam czyściutkie przebicie, Tobie też tego życzę

Powodzenia!
brzozka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-28, 16:00   #158
(:Iza:)
Wtajemniczenie

uff... dobrze ze przeczytałam ten temat bo właśnie wybieralam sie do kosmetyczki przekłuwac chrzastke Skoro mówicie ze igła jest lepsza do przebijania, to mam takie pytanie czy da sie wykonac przebijanie chrzastki igła ale u kosmetyczki? czy moze lepiej jak zrobie to sama? tylko jak sie do tego zabrac? kiedys próbowałam ale nic mi z tego nie wyszło
(:Iza:) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 14:49   #159
nANcY:*
Zadomowienie

Exclamation Mam problem z kolczykiem w uchu!:(

Otóż 2 miesiące temu przebiłam u kosmetyczki chrząstke. Wszytsko było ok, ale niedawno wyskoczyła mi pod dziurką bąbla Nie wiem co mam robić. To już 2 razy. Wczesniej (rok temu) również przebijałam chrząstke i tez wyskoczyła! Wyjełam kolczyka i zeszła po bardzo długim czasie.
Prosze dziewczyny pomóżcie. Kompletnie nie wiem co mam robić . Czy to może być coś poważnego? Pytałam się mamy ale ona kazała mi nic nie ruszać. Mam z tym iść do lekarza? Macie jakieś rady? Bardzo by mi się przydały.
Pzdr.

Be happy. It drives people crazy.
nANcY:* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 16:09   #160
Madzioonia
Rozeznanie

GG do Madzioonia

Cytat:
Napisane przez (:Iza:) Pokaż wiadomość
uff... dobrze ze przeczytałam ten temat bo właśnie wybieralam sie do kosmetyczki przekłuwac chrzastke Skoro mówicie ze igła jest lepsza do przebijania, to mam takie pytanie czy da sie wykonac przebijanie chrzastki igła ale u kosmetyczki? czy moze lepiej jak zrobie to sama? tylko jak sie do tego zabrac? kiedys próbowałam ale nic mi z tego nie wyszło
Da się igłą u kosmetyczki. Przynajmniej u mnie się dało.
Ja miałam przebijane pistoletem ale miałam też do wyboru igłę.
Madzioonia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 13:24   #161
Justynka1710
Zakorzenienie

A ja przebiłam dzisiaj chrząstke Dokładnie jakieś pół godziny temu...pistoletem. Nie bolało wcale, teraz troszke szcypie, ale da się przeżyć Zobaczymy co będzie poźniej
You're everywhere
But right now I wish you were here...
Justynka1710 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 12:36   #162
$ylwu$
Zadomowienie

GG do $ylwu$
Problem z kolczykiem w chrząstce

Około pół roku temu przebiłam 2 dziurki w chrząstce. Teraz wszystko się już zagoiło, nic mnie już nie boli, mogę normalnie ruszać kolczykiem tylko niepokoi mnie jedna rzecz: gdy wyjmę kolczyk, widzę, że w miejscu gdzie dotyka skóry tzn mam na myśli ten cienki pręcik - jest cały czarny Niewiem co jest grane, bo ucho mam przebite w wielu miejscach (gdzie nie jest chrząstka tylko normalna skóra) i nic mi się nie dzieje. Tylko te chrząstki mnie niepokoją... Może wiecie co jest nie tak??

Bieganie - nowa miłość <3

$ylwu$ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 18:27   #163
zuni
Rozeznanie

GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Dot.: Problem z kolczykiem w chrząstce

Kolczyk poprostu ropieje ja tesh tak miałam przez bardzo dłóógi czas gdy robiłam dwie dziurki ale przestał ropieć po jakimś czasie to nic groznego przynajmniej wydaje mi się tak ;D ucho mi nie odpadło :P
zuni jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 18:40   #164
myszka2006
Rozeznanie

Ja przebilam ucho 3 lata temu i nadal kiedy, źle leże, przyciskam go zbyt mocno, to potem cały dzień boli mnie strasznie ucho...ale musialo minac conajmniej 1,5 roku, zebym go normalnie poruszala i nie czula bolu...ale nadal gdy go wyciagam, to nie jest to przyjemne;/ Pozatym źle mi sie zagoilo ucho, i za kolczykiem, mam maleńką blizne, ktora troszke szpeci (naszczescie zakretka ja przykrywa)...takze zanim ktos przebije ucho, trzeba sie zastanowic...choc kusi mnie by nastepna dziurke zrobic:P

Jego spojrzenie było brązowe, figlarne, czułe,
pełne pragnienia...i czegoś, czego pewnie
nigdy nie zrozumiem...-zapominam!!
myszka2006 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 19:17   #165
miss venflon
Zakorzenienie

kolczyk może być z niekoniecznie dobrego materiału-taka zmiana koloru kolca wskazuje na to że zawiera on jakiś utleniający się metal
rada:wymienić kolczyk na kolczyk z dobrej jakości tytanu bądź stali oraz przemywać solą fizjologiczną
Stary 2007-04-03, 17:30   #166
Lara-21
Wtajemniczenie

Ja przebiłam ucho ponad dwa temu.Przekłuwanie bolało bardzo(miałam wrażenie że moje ucho eksploduje)ale to chyba dlatego że mam baardzo grubą,twardą chrząstkę.Potem ucho bolało mnie jeszcze przez prawie rok.Teraz jest już ok. i bardzo lubie ten swój kolczyk,ale drugi raz na przebicie ucha w tym miejscu bym sie nie zdecydowała...
Lara-21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 11:38   #167
natalczak
Zadomowienie

Ja mam juz kolczy w chrzasce,hmm z 5 lat
I przekluwalam,o zgrozo,pistoletem-teraz sie pukam po czole ale na szczescie nie mialam najmniejszych klopotow. Zagoilo mi sie po jakichs 4 m-cach.opuchlizna zeszla juz po tygodniu...
mysle o kolejnym ale chyba sie juz nie zdecyduje,bo po co? w sumie mam dosc kolczykow w uszach,jak dla mnie
natalczak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 13:37   #168
jusali
Rozeznanie

Cool Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Ja sobie przekłułam chrząstke w wielu miejscach...ale w jednym trafiłam na żyłę. Długo, długo się goiło....Jak byłam w Ciechocinku na solance to ta śłona woda wyżarła mi ranę, ropa wyleciała, bolało z 2 dni i w końcu się zagoiło....
Njamniej dolegliwe było conch
Moim zdaniem chrząstka boli bardziej niz nos, brew czy język. Ale najbardziej jak dotąd bolał mnie pępek (gruba skóra)
jusali jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-08, 15:25   #169
Nancy_Franciss
Zadomowienie

Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Kurcze dziewczyny mam proglem Chce isc jutro do kosmetyczki zeby zrobiła mi jednego kolczyka w chrząsce,i chciałam w lewym uchu bo jak byłam z koleżanką to wszyscy i ta kosmetyczka mówili ze robi sie w lewym ,ale ja nie moge bo mam grzywke na lewą strone i zasłania ucho i nei bedzie widać;(( .I nie wiem czy zrobić na prawej bo słyszałam że tak noszą lezby :P

Edytowane przez Nancy_Franciss
Czas edycji: 2007-07-08 o 15:58
Nancy_Franciss jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-08, 15:46   #170
freedka
Zakorzenienie

Stary 2007-07-08, 15:49   #171
Yaza
Rozeznanie

Tak, w prawej lezby, w lewej hetero, po obu stronach bi a jak nie masz zadnego kolczyka albo po srodku to jestes eunuchem.

Ku**a, dziewczyno, ile ty masz lat, bo albo 11 albo to co widze to nieuleczalnie niskie iq.
"When you loved the one who was killing you, it left you no options. How could you run, how could you fight, when doing so would hurt that beloved one? If your life was all you had to give your beloved, how could you not give it?

If it was someone you truly loved?"
Yaza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-08, 21:05   #172
Ladysarna
Raczkowanie

No bo ludzie faktycznie gadają takie głupoty, że czasami uszy więdną... Tak samo z nosem, że z prawej strony lezby itp a po lewej hetero. Ludzie czasami są dziwni... Ja mam kolczyka po lewej bo tam mi się bardziej podobał i tyle...
Ladysarna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-08, 21:59   #173
freedka
Zakorzenienie

hahaha nie wiadomo czy sie śmiać czy płakać
Stary 2007-07-09, 14:29   #174
jusali
Rozeznanie

Cool Dot.: Kolczyk w chrząstce - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

To ja już nie wiem jaka jestem...w lewym uchu mam wszystkie kolczyki, a po prwej stronie twarzy w brwi, nosie, wardze...to jestem lesbijką czy heteroseksualna?? A może bi????
jusali jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-09, 14:39   #175
Justynka1710
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Nancy_Franciss Pokaż wiadomość
Kurcze dziewczyny mam proglem Chce isc jutro do kosmetyczki zeby zrobiła mi jednego kolczyka w chrząsce,i chciałam w lewym uchu bo jak byłam z koleżanką to wszyscy i ta kosmetyczka mówili ze robi sie w lewym ,ale ja nie moge bo mam grzywke na lewą strone i zasłania ucho i nei bedzie widać;(( .I nie wiem czy zrobić na prawej bo słyszałam że tak noszą lezby :P

O kurde to jestem lezbą

You're everywhere
But right now I wish you were here...
Justynka1710 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-09, 15:01   #176
freedka
Zakorzenienie

Wychodzi na to, ze ja tez jestem lezbą No prosze, nie wiedziałam, jak sie przekłuwałam musialam to zrobic poświadomie ze z prawej strony
Stary 2007-07-09, 15:20   #177
Ladysarna
Raczkowanie

Widzicie jakie czasami ludzie mają pomysły... Dosłownie masakra... Ja i tak jak będę przebijała nos to przebiję z prawej bo tam mi się bardziej podoba! A nie dlatego że jestem lezbijką, bo nie jestem nią!!! A może jeszcze czegoś dziwnego się dowiem...
Stary 2007-07-09, 21:14   #178
freedka
Zakorzenienie

własnie, jeszcze tego nie wiesz, ale jesteś lezbijką bo podświadomie wybierasz prawą strone nosa a nie lewą
Stary 2007-07-10, 15:29   #179
Ladysarna
Raczkowanie

O kurdę... Dowiaduję się coraz to nowych rzeczy na temat swojej osoby... To która się umówi?
Stary 2007-07-10, 15:29   #180
Ladysarna
Raczkowanie

Odpowiedz

Tagi
kolczyk w chrząstce, kolczyki, piercing łódź, studia piercingu

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości