Ach ten łupież... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-04-21, 18:40   #1
gosia2804
Raczkowanie

Ach ten łupież...

Mój małoletni ( jeszcze!) syn ma okropny łupież. Próbowałam już Nizoral, teraz jakiś szampon z dziegciem, ale jak na razie efektów nie widzę! Może macie wypróbowane sposoby dające widoczne efekty na młodocianej głowie. Jaki szampon radzicie, albo jakie odżywki?
gosia2804 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 20:12   #2
Kasiaczek_87
Raczkowanie

Dot.: Ach ten łupież...

ja mam sposob na lupiez jeszcze mojej babci(pomaga). trzeba wetrzec w skore glowy ogrzana parafine w plynie(do kupienia w aptece za jakies 2 zl).Potem glowe owinąć czymś i chodzić tak przez pare godzin. Po uplywie czasu gestym grzebieniem wyczesac parafine i umyć szamponem(najlepiej rumiankowym). ostrzeżenie:parafine trudno jest zmyc za pierwszym razem(wlosy sa tluste) ale po kilku myciacg schodzi i ma sie spokoj z lupiezem na dlugi czas.
P.S. ja tez uzywalam nizorali i innych i nic mi nie pompoglo. tylko ten sposob sie sprawdzil
Kasiaczek_87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 17:34   #3
gosia2804
Raczkowanie

Wreszcie udało mi się usiąść do kompa, przy nastolatku nie zawsze jest to możliwe. pomysł bardzo ciekawy, będę musiała spróbować. Dzięki
gosia2804 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 12:20   #4
foka-84
Raczkowanie

I jak się sposób sprawdził??
foka-84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 14:03   #5
lesyeux
Zadomowienie

Witam, tez jako mala osobka mialam problemy z lupiezem, pmietaz ze moja mama kupila szampon MIRAGE taki bialy z zielonym lisciem i pomogl , poszukaj i popytaj zakup i moze sie uda, a wiesz jezeli Twoj syn ma lupiez moze ma suchua skore glowy?? moze kup mu jakis nawilzajacy szampon np. DAVE lub NIVEA, moze pomoga tylko wiadomo ze po 1 razie nie bedzie rezultatow, tylko po kilku dniach;-), a jak nie uda Ci sie samej zwalczyc lupiezy idz do dermatologa!!
acha poszukaj tez szamponu z JOANNY, jest taki brązowy jest przeciwlupiezowy i do wloso przetluczajacych sie, jest z BIOSIARKĄ, i tez pomaga;-) kosztuke oj 6 zł lub mniej kupisz w supermarkexcie go.
pozdrawiam papa;-*
lesyeux jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 16:48   #6
viola1993
Raczkowanie

Moja siostra miała łupież i zwalczyła go szamponem Head & Shoulders ( jakoś tak się pisze ).Już jedno mycie zwalcza łupież, a przy codziennym stosowaniu zapobiega jemu powracaniu.

UWAGA! Prosze się nie zdziwić gdy głowa będzie cała w łupieżu. Wystarczy to wyczesać szczotką lub grzebieniem lepiej szczotką. MOjej siostrze pomogło.

P.S. Wszystkie szampony zwalczają łupież.

viola1993 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 18:50   #7
.:marta:.
Przyczajenie

Innym sposobem na łupież jest wtarcie w skórę głowy oliwy z oliwek. Najlepiej pozostawić ją na głowie cały dzień lub noc. Potem po prostu zmyć szamponem. Jest to moim zdaniem całkiem dobry sposób, wcześniej stosowałam SALICYLOL (do kupienia w aptece za ok. 11 zł), ale wg mnie oliwka sprawdza się lepiej.
.:marta:. jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości