Sterylizacja suki - Forum Wizaz.pl

Wróć   Forum Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Porady i dyskusje na tematy związane ze zwierzętami domowymi. Tutaj porozmawiasz o kotkach, pieskach, koniach, chomikach, szczurach, królikach, żółwiach, fretkach, świnkach morskich i innych zwierzętach.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-04-23, 19:24   #1
warszawianka
Zakorzenienie

Sterylizacja suki

Moja 7 letnia suczke czeka sterylizacja.
Nie wiem jednak co mnie czeka.
Chodzi mi o opieke nad suka po operacji.
Wiem o podstawowych rzeczach-zakaz jedzenia przez 12 godzin,miska przy poslaniu.
Jednak moze ktoras z Wizazanek ma lub miala suke ktora przeszla sterylizacje i moglaby udzielic mi kilku rad i wskazowek.
Przyznaje ze bardzoby mi sie przydaly bo troche-no dobrze-bardzo sie tego obawiam.
warszawianka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 19:52   #2
Sailor Moon
Rozeznanie

Dot.: Sterylizacja suki

Moja suczka miała ok. 2 lat temu własnie taką operację. Nie wymagała bardzo specjalej opieki, co prawda weterynarz powiedział że po narkozie może nawet do 6 albo więcej godzin być ospała i spać caly czas, jednak moja już po godzince wskakiwała na kanapę Dosyć dużym utrudnieniem była konieczność zakładania wokół głowy psa takiego plastikowego kołnierza, kupionego u weterynarza, który przyczepia się do obroży aby pies nie rozdrapywał sobie rany zębami... Musiała chodzć w niej cały dzien i noc... Po zupełnym zagojeniu się rany można było ją oczywiście zdjąć, nie pamiętam dokladnie ile czasu to trwało, ale myślę że ok. miesiąca.
Stary 2006-04-23, 20:12   #3
warszawianka
Zakorzenienie

Wlasnie.
Ten kolnierz bywa klopotliwy
Moje suki mialy przycinane uszy niestety wiec musialy takie kolnierze nosic.
Bede musiala poszukac w dumu czy jeszcze gdzies jest jakis kolnierz w takim razie.
Sailor Moon,czy mialas problemy z tym,ze suczka zalatwiala sie pod siebie?
I ile czasu zajelo jej zupelne dojscie do siebie?
Aha,i czy Twoja suczka rowniez miala/ma zwiekszony apetyt teraz?
warszawianka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 20:24   #4
Sailor Moon
Rozeznanie

Oj tak, apetyt miała zdecydowanie zwiększony, aż wszyscy znajomi zauważyli że przytyła ale teraz już wydaje mi się że wrócił do normy.
Fakt, kołnierz był kłopotliwy bo malutka męczyła się z nim strasznie, chciała łapkami go zdjąć, odepchnąc, a tu nie da rady
Nie zauważyłam, żeby załatwiala się ani zaraz po operacji ani teraz pod siebie, robi to tak jak przed operacją
Doszła do siebie raczej szybko, w ogole weterynarz powiedział że niespodziewanie szybko otrząsnęła się po narkozie. Jednak kilka dni po operacji nic ją nie intersowało, tzn nie biegła na balkon gdy szczekały psy jak to bywało wcześniej, nie przybiegala do pełnej miski. Przez jakis czas już po zagojeniu rany warczała gdy chciało się ją pogłaskać po brzuszku. I to chyba wszystkie dolegliwości pooperacyjne które pamiętam
Stary 2006-04-23, 20:29   #5
warszawianka
Zakorzenienie

Lokalizac