Blizny po depilacji - wątek zbiorczy - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-10-10, 00:22   #271
frik frik
Rozeznanie

Dot.: Krosty i blizny po depilacji depilatorem elektr.

Jak tam Wasze sukcesy w walce z kropkami?
U mnie bledna troche po contractubexie, ale nic spektakularnego. Jakos motywacje trace na zime.. Ale trzeba walczyc, bo latem znow bedzie problem
frik frik jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 17:10   #272
anetaq
Przyczajenie

Nakładam na większą powierzchnię skóty tak od niedawna i wtedy nie chciał jakoś działąć. Teraz znowu powróciłam do stosowania punktowego.
A poza tym nie wiem czy przypadkiem nie stosowałam go zbyt często, bo jaieś 3-4 razy dziennie a na opakowaniu jest napisane by stosować rano i wieczorem. Ale chciałąm mieć szybkie rezultataty i nic z tego. Moja skóra się jakoś nawilżyła chyba zbytnio bo przestałaschodzić. No ale od dziś na nowo zaczynam kurację Xerialem tylko rano i wieczirem... i będzie to niedługo drugie opakowanie, bo pierwsze już zaczyna mi się końcyć, a przebarwienia niestety nie zginęly

pzdr
anetaq jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 17:16   #273
Emilia1
Zakorzenienie

aod kiedy stosujesz?od razu nie znikną
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 18:02   #274
olasia
Zadomowienie

kurczatko...mi tez teraz nie schdzi tak jak wczesniej...moze to przez to ze latem mialam opalona skore i szybciej sie luszczyla?? nie wiem...moze sprobuje znowu sadystyczna terapie salidermem ale dopiero po laserze... wlasnie dostalam koperte z napisem "prezent na niekorzysc firmy venus" no i musze jak najszybciej wszystko zagoic... juz nie moge sie doczekac
olasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 18:15   #275
destiny666
Wtajemniczenie

GG do destiny666

Cytat:
Napisane przez frik frik Pokaż wiadomość
Jak tam Wasze sukcesy w walce z kropkami?
U mnie bledna troche po contractubexie, ale nic spektakularnego. Jakos motywacje trace na zime.. Ale trzeba walczyc, bo latem znow bedzie problem
Wstyd się przyznać ale z braku czasu nie bawię się już pastą cynkową. Raz w tygodniu robię peeling, na noc całościowo sudocrem (nie wiem czy oni go ulepszają czy co? ma coraz to tłuściejszą konsystencję). Na codzień balsamik nawilżający. Depilatora nie używam od lipca Przebarwienia, które traktowałam wcześniej pastą cynkową są już ledwo widoczne
ale pojawił się u mnie inny problem... Chyba moja skóra ma już dosyć metody maszynkowej bo śmiało się buntuje wysypką itp. Włoski wrastają mi bardziej niż wtedy gdy używałam depilatora I nie jest to kwestia uczulenia na żel do golenia bo wcześniej go nie było, a żelowi jestem wierna, ani złej czy też za rzadko zmienianej maszynki.
Wiem tylko tyle, że do depilatora nie wrócę... i nic więcej pomóżcie
Stary 2006-10-16, 18:29   #276
Ashia
Rozeznanie

Wink Dot.: Krosty i blizny po depilacji depilatorem elektr.

Ja też stosowałam pastę cynkową, fajnie działa na podrażnienia (strasznie mnie swędzą nogi po depilatorze), co prawda nie usuwa wrastających włosków, ale mi rozjaśniła przebarwienia i czerwone plamki po włoskach. Też słyszałam o Folisanie, ale jeszcze nie próbowałam. Ale chyba spróbuję pumeksem (wydaje mi się skuteczniejszy )

Zauważyłam też (prowadzę własne obserwacje ) odkąd nawilżam nogi oliwką dla dzieci mam mniej wrastających włosków (dużo mniej), moze jak skóra jest nawilżona to tak reaguje
Stary 2006-10-16, 18:48   #277
destiny666
Wtajemniczenie

GG do destiny666

Cytat:
Napisane przez Ashia Pokaż wiadomość
Zauważyłam też (prowadzę własne obserwacje ) odkąd nawilżam nogi oliwką dla dzieci mam mniej wrastających włosków (dużo mniej), moze jak skóra jest nawilżona to tak reaguje
ja używam 2 razy dziennie lotionu nawilżającego Nivei, który bardzo dobrze nawilża a tu taka niespodzianka
Stary 2006-10-18, 21:07   #278
olasia
Zadomowienie

witam, pisze poniewaz mam niemile wiadomosci dla fanek cepanu i contatubexu...dzisiaj bylam u dermatolozki i powiedziala mi ze te masci nadaja sie jedynie na przerosle blizny, bliznowce itp a nie na zanikowe i dlatego nie rozjasniaja ciemnych blizn, powiedziala jedynie ze na takie blizny to tylko zluszczajace kremy czy tam masci, no i peelingi..
a co do masci cynkowiej to mam wrazenie ze rozjasnia tylko dlatego ze ma taka biala pudrowa konsystencje a jak sie ja zmyje to ciemne plamy zostaja jak byly...
olasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 09:41   #279
anetaq
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
aod kiedy stosujesz?od razu nie znikną

Stosuję od jakiegoś miesiąca. Pewnie to zbyt krótko, aby oczekiwać rezultatów,a le ja już nie mogę sie doczekac.
Stary 2006-10-19, 09:58   #280
Emilia1
Zakorzenienie

tak w przypadku blizn po depilacji to zbyt krótko, jesli są swieze to efektów mozna oczekiwac sie szybciej , jesli nie to w przeciągu okolo pól roku zaczniesz widziec róznice, a uzywasz xerialu tak? w jakim stęzeniu? czegos jezcze?
Stary 2006-10-19, 11:41   #281
anetaq
Przyczajenie

Używam Xerialu 30. A blizny na łydkach mam tak gdzieś od roku, tylko tyle, że rok temu spędzałam wakacje w Chorwacji na plaży i chyba słońce nie podziałało na nie najlepiej.

Poza tym nic więcej nie używam. Kiedys używałam pasty cynkowej ale po pewnym czasie moja skóra się chyba do niej jakoś się przyzwyczaiła bo przestała się złuszczać, a raczej zaczęła się jakoś tak jakby natłuszczać.
Xerial teraz co prawda też już mi nie złuszcza skóry, no chyba, że robi to na tyle delikatnie, że ja tego nie zauważam.
Stary 2006-10-19, 11:45   #282
anetaq
Przyczajenie

A od niedawna wymyśliłam nowy sposób mycia nóg, który działa na nie chyba bardziej osuszająco.
Najpierw przy użyciu gąbki (szorstkiej strony) myję je mydłem, normalnym mydłem, nie jakimś tam z dodatkami nawilżającymi.
Potem przecieram wacikiem nasączonym płynem do płukania jamy ustnej. płyn Colgate miętowy, wydaje mi się, że ma on właściwości po części jakieś takie żrące, poza tym fajnie ochładza skórę.
Potem myję nogi ponownie ale tym razem pastą do zębów wybielającą z sodą. Pasta do zębów słyszałam, że w ogóle bardzo dobrze działa na osuszanie. A soda ma chyba właściwości żrące, więc może i troche mi osusza skóre.
No a potem ponownie przemywam jeszcze raz nogi mydłem. Wycieram i nakładam Xerial 30
Stary 2006-10-19, 13:29   #283
Emilia1
Zakorzenienie

jesli chceszmocniejszego efektu złuszczania polecam kwasy np lysanel active czy tretinoinę, xerial złuscił tylko ze ta faza juz minęła ale dziala nadal z tym ze nei złuszcza płatami
Stary 2006-10-20, 13:59   #284
Gonia1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
witam, pisze poniewaz mam niemile wiadomosci dla fanek cepanu i contatubexu...dzisiaj bylam u dermatolozki i powiedziala mi ze te masci nadaja sie jedynie na przerosle blizny, bliznowce itp a nie na zanikowe i dlatego nie rozjasniaja ciemnych blizn
Trochę dziwne, ja smaruję Contractubexem ciemne plamy po trądziku i on ładnie je rozjaśnia, szybciej dzieki niemu znikają.
Gonia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-20, 15:17   #285
Emilia1
Zakorzenienie

z tym cepanem i contratubexem jest tak ze stosuje sie go po zagojeniu rany, w pierwszej takiej fazie ze tak sie wyraze blizenek jesli sie zaczenie szybko zajmowac tymi blizenkami takimi masciami to jest wieksze prawdopodobienstwo ich znikniecia, chociaz formalnie sa to preparaty na blizny przerostowe jak piszesz, ale tak jak np z retinoidami : piszą ze na naczynka (formalnie) a inne zastosowania są takze
Stary 2006-10-20, 19:59   #286
anetaq
Przyczajenie

Cytat:
jesli chceszmocniejszego efektu złuszczania polecam kwasy np lysanel active czy tretinoinę, xerial złuscił tylko ze ta faza juz minęła ale dziala nadal z tym ze nei złuszcza płatami
A gdzie dostanę te kwasy i le moga mniej wiecej kosztowac?
Jakbym tak mocnij zluszczala to wtedy szybciej bylylby efekty? Nie zaczelo by mi sie nic paskudzic?
Stary 2006-10-20, 19:59   #287
anetaq
Przyczajenie

Cytat:
A gdzie dostanę te kwasy i le moga mniej wiecej kosztowac?
Jakbym tak mocnij zluszczala to wtedy szybciej bylylby efekty? Nie zaczelo by mi sie nic paskudzic?
Stary 2006-10-21, 16:43   #288
Emilia1
Zakorzenienie

tretinoinę - retinoidy mocniejsze przepisze Ci tylko lekarz natomiast mozesz kupic lysanel w aptece jest ikrmy La roche posay, albo mozesz retinaldehyd razem z kwasem aha to preparat diacneal avene bez recepty takze, przy złuszczaniach blizny schodza szybciej tak, z tym ze wszstko trzeba zumiarem
Stary 2006-10-27, 00:20   #289
frik frik
Rozeznanie

Olasiu troche mnie zasmucilas z tym contractubexem, bo jestem fanka Ale sprobuje czegos z kwasami w takim razie, chociaz u mnie kwasy nie dzialaja zluszczajaco na twarzy to tym bardziej chyba na grubszej skorze nog niewiele zdzialaja.
Sa jakies silne preparaty z AHA do stosowania do calego ciala? CHyba nie..?
Stary 2006-10-27, 10:01   #290
aaliyah
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez frik frik Pokaż wiadomość
Olasiu troche mnie zasmucilas z tym contractubexem, bo jestem fanka Ale sprobuje czegos z kwasami w takim razie, chociaz u mnie kwasy nie dzialaja zluszczajaco na twarzy to tym bardziej chyba na grubszej skorze nog niewiele zdzialaja.
Frik Frik polecam piling L'Oreal exfotonic, zawiera wlasnie kwasy AHA Nic innego tak dobrze nie dziala na moje wrosniete wlosy.
aaliyah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 10:05   #291
aaliyah
Zakorzenienie

Acha i polecam jeszcze ten balsam z kwasami AHA i BHA. Tez bardzo pomaga!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CBF-Skin-Smoothing-Lotion.jpg (8,8 KB, 84 załadowań)
aaliyah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 16:24   #292
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
podaję moją poprzednią wypowiedz
Cytat:
z tym cepanem i contratubexem jest tak ze stosuje sie go po zagojeniu rany, w pierwszej takiej fazie ze tak sie wyraze blizenek jesli sie zaczenie szybko zajmowac tymi blizenkami takimi masciami to jest wieksze prawdopodobienstwo ich znikniecia, chociaz formalnie sa to preparaty na blizny przerostowe jak piszesz, ale tak jak np z retinoidami : piszą ze na naczynka (formalnie) a inne zastosowania są takze

balsam ma aistry, poza tym mozesz stosowac takie jak do twarzy i do ciała
Stary 2006-10-27, 16:24   #293
Emilia1
Zakorzenienie

ja poleciłabym Ci równiez złuszczjaące preparaty z mocznikiem tansze polskie kupisz za ok 20 zł, drozsze xerial z duza zawartoscia mocznika ma SVR
Stary 2006-10-29, 22:14   #294
frik frik
Rozeznanie

aaliyah i Emilia, dziekuje Wam Sprobuje sobie cos takiego kupic, mysle nad xerialem.

Emilio a mozesz mi powiedziec, jakie sa polskie odpowiedniki z mocznikiem?
Stary 2006-10-30, 13:10   #295
obsesyjna
Raczkowanie

Dziewczyny ja tez walczę z tym samym wrogiem co wy...ale jakoś tak mi się lepiej zrobiło jak wiem, że nie jestem sama w moich zmaganiach . Z noami nie jest tak źle u mnie ,ale w strefie bikini wrastają mi okropnie Macie może jakieś doświadczenai z kremami do depilacji? Jaki jest najskuteczniejszy?
obsesyjna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 13:10   #296
Emilia1
Zakorzenienie

ja lubie krem Polleny malwa, eveline probowalam i veet
Stary 2006-11-01, 00:45   #297
frik frik
Rozeznanie

Czy ktoras z Was ma jakies doswiadczenia z Clairialem SVRu? DOstalam dzis (przypadkowo) probke takiego czegos i sie zastanawiam czy to by moglo byc na takie kropki po rankach od wyciagania klaczkow

Link do kwc http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8867
Stary 2006-11-01, 14:06   #298
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
--------------------------------------------------------------------------------

aaliyah i Emilia, dziekuje Wam Sprobuje sobie cos takiego kupic, mysle nad xerialem.

Emilio a mozesz mi powiedziec, jakie sa polskie odpowiedniki z mocznikiem?
nei ma sprawy balsam z mocznikiem ma np lirene , a inne preparaty np masci z mocznikiem w aptece robią
dobry jest kermuren, hasceral...
Stary 2006-11-01, 14:09   #299
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
Czy ktoras z Was ma jakies doswiadczenia z Clairialem SVRu? DOstalam dzis (przypadkowo) probke takiego czegos i sie zastanawiam czy to by moglo byc na takie kropki po rankach od wyciagania klaczkow
ja lubię tę firme , to dobry prepatat za właciwoci wyielające odpowiadaja własnie pochodne fenyloalaniny, kwas kojowy(jeden z nasilniejszych jesli chodzi o wybielanie!)no i kwas salicylowy czyli te aktywne skladniki
Stary 2006-11-01, 16:51   #300
frik frik
Rozeznanie

Emilio dzieki za pomoc
Zobacze jak bedzie sie sprawowac ta probka, najwyzej kupie cale opakowanie. Ale mam watpliwosci czy to wybielanie nie dotyczy sladow powstalych z innych przyczyn niz takie wrastajace wloski. Jak Wam sie wydaje? Mam na mysli Clairial SVR caly czas.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości