Blizny po depilacji - wątek zbiorczy - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-12-29, 16:51   #331
olasia
Zadomowienie

Dot.: Krosty i blizny po depilacji depilatorem elektr.

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
magdaM, a Ty używasz depilatora?Nadal?
ja już nigdy więcej nie tknę nawet tego dziadostwa, a fuj!

a tak wogole to wstyd mi sie przyznac ale juz nie smaruje tym mocznikiem, a powinnam jesli tego lata chcem jak czlowiek wygladac, tylko to tylke kasy na to idzie a zaraz studniowka hmmm
ale wiecie co zaczelam smarowac sie kremem do stop z avon, "podaruj swojej skorze miekkosc" (czy cos takiego) bo tam jest napisane, ze na stopy i nogi stosowac heh i jakos wydaje mi sie, ze troche lepiej to wygloda tzn moja skora ale nie wiem czy dlatego ze juz nie dziubie nic czy sobie to wmawiam pozdrawiam i zycze wytrwalosci!!!!

Edytowane przez olasia
Czas edycji: 2006-12-29 o 17:50
olasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 00:19   #332
sql
Raczkowanie

Chciałam ostrzec wszystkie dziewczyny przed depilatorami. Ja kilka lat temu używałam depilatora bardzo często i skutkiem było osłabienie włosów na nogach tzn. nie wyrastały one normalnie ale rosły pod skórą, robiły mi się też dziwne kropki - były to cebulki włosów, które nie chciały rosnąć. Włoski rosnące pod skórą musiałam usuwać samodzielnie tzn przecinać skórę i je wyrywać. Skutkiem był FATALNY stan nóg, zrobiły mi się małe blizny i ciemne miejsca po cebulkach włosów. Niestety depilator odstawiałm za późno i tych blizn miałam bardzo dużo , nie mogłam wogóle pokazywać nóg. Dopiero po około 2-óch latach od odstawienia depilatora blizny znikły. Obecnie używam depilatora ale nie tak często jak kiedyś tzn nie częściej niż raz na 2 msc, wspomagam się oczywiście goleniem . Ale używanie zbyt częste depilatora może naprawdę drogo kosztować, sprawdziłam na własnej skórze.

A no tak przypomniało mi się czytając to forum, że ta choroba nazywa się zapalenie meszków włosowych, zapomniałam bo tą "przygodę" miałam jakieś 7 lat temu.

Jedyna moja rada to odstawić depilator całkowicie (przynajmniej do chwili aż się całkowicie wyleczycie, kilka lat), pocieszę was, że na nogach po tych x latach nie widać już żadnych blizn (przynajmniej u mnie) także najlepszym lekarstwem jest czas. Aha no i podobno przyczyną tej choroby może byc wcieranie jakichś maści czy kremów zaraz po depilacji bo to zatyka podrażnione, pootwierane pory.

Powodzenia! Odstawić depilator i będzie dobrze zza jakiś czas.
sql jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 05:23   #333
Sovilo
Zakorzenienie

Ja aktualnie codziennie szoruje nogi ostrym peelingielm, potem jakiś balsamik żeby nawilżyć skórę, a jak się wchłonie toi dużo i często pasta cynkowa- jest lepsiej
Stary 2007-01-04, 10:28   #334
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Ja aktualnie codziennie szoruje nogi ostrym peelingielm, potem jakiś balsamik żeby nawilżyć skórę, a jak się wchłonie toi dużo i często pasta cynkowa- jest lepsiej
u mnie bardziej od typowego nawilzania sprawdzilo sie natluszczanie, najpierw olej ostowy, dla mnie wspaniala rzecz a potem masc z witamina A, kosztuje 2 zl, moja mama nie moze wyjsc z podziwu jak moje nogi wygladaja teraz, na wakacjach to byla naprawde masakra

powodzenia dziewczynki
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 12:45   #335
Sovilo
Zakorzenienie

ale co poza nawilżaniem robiłaś?
Stary 2007-01-04, 16:42   #336
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
ale co poza nawilżaniem robiłaś?
moczenie nog, mocny peeling sizalowa rekawica i na zamiane, masc z mocznikiem(20%) i witamina A

na poszczegolne krostki, niewygojone do konca, dawalam paste lassari(pasta cynkowa z kwasem salicylowym)

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2007-01-04 o 16:52 Powód: chce cos dodac:D
mikroREKLAMA
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2007-01-04, 16:58   #337
Sovilo
Zakorzenienie

Kupna czy robiona na zamówienie w aptece?
Stary 2007-01-04, 17:09   #338
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Kupna czy robiona na zamówienie w aptece?
robiona bo wyszlo duzo taniej za 200ml chyba, jak znajde gdzies recepte stara to napisze sklad
mikroREKLAMA

Stary 2007-01-04, 17:34   #339
Sovilo
Zakorzenienie

O, fajnie
Stary 2007-01-04, 19:28   #340
Ashia
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
u mnie bardziej od typowego nawilzania sprawdzilo sie natluszczanie, najpierw olej ostowy, dla mnie wspaniala rzecz a potem masc z witamina A, kosztuje 2 zl, moja mama nie moze wyjsc z podziwu jak moje nogi wygladaja teraz, na wakacjach to byla naprawde masakra

powodzenia dziewczynki
TruskawkowaWiosno a gdzie można kupić olej ostowy???
Stary 2007-01-04, 19:40   #341
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez Ashia Pokaż wiadomość
TruskawkowaWiosno a gdzie można kupić olej ostowy???
ja dowiedzialam sie o nim z tego watku http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=112573

podobno lepszy krokoszowy, ale byl tylko ten a nie chcialo mi sie isc dalej, kupilam na stoisku ze zdrowa zywnoscia za ok 20 zl
mikroREKLAMA

Stary 2007-01-05, 14:02   #342
magda*M
Rozeznanie

GG do magda*M

Jakiś czas temu tylko goliłam nogi, ale niestety to nie dla mnie :-(. Nie wyrobiłam codziennego golenia. Teraz wydepilowałam nogi, ale w tej chwili widzę, że znowu będę musiała przez jakiś czas golić. I chyba na razie tak będę robić: trochę golić, trochę depilować. Zawsze jak tylko się podpalę, że nogi wyładniały to za parę dni wracają do poprzedniego stanu. Po raz kolejny nie mam siły na walkę z tym dziadostwem...
magda*M jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 18:09   #343
Sovilo
Zakorzenienie

Wiesz, chyba lepiej męćżyc się z goleniem,, w życiu już nie tknę depilatora, bo wiem, że skończy się tak samo i powstanie błędne koło Radzę Ci zaopatrzyć się w dobrą maszynkę, często zmieniać wkłady, jakąs pianka i śmigaj A, i codzienne robienie peelingu sprawia, co dziwne, że od jakiegoś czasu nie muszę golić nóg codziennie(a zawsze ogoliłam wieczorem, a rano szczecinka), tylko wytrzymują gładko półtora dnia!A czasem nawet 2
Stary 2007-01-05, 18:18   #344
Ashia
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
ja dowiedzialam sie o nim z tego watku http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=112573

podobno lepszy krokoszowy, ale byl tylko ten a nie chcialo mi sie isc dalej, kupilam na stoisku ze zdrowa zywnoscia za ok 20 zl
dzięki
Stary 2007-01-06, 11:31   #345
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Wiesz, chyba lepiej męćżyc się z goleniem,, w życiu już nie tknę depilatora, bo wiem, że skończy się tak samo i powstanie błędne koło Radzę Ci zaopatrzyć się w dobrą maszynkę, często zmieniać wkłady, jakąs pianka i śmigaj A, i codzienne robienie peelingu sprawia, co dziwne, że od jakiegoś czasu nie muszę golić nóg codziennie(a zawsze ogoliłam wieczorem, a rano szczecinka), tylko wytrzymują gładko półtora dnia!A czasem nawet 2
masz absolutna racje bo zabawa z bliznami zacznie sie od nowa ja juz mam chyba taka skore, ze wloski bede wrastac zawsze i wszedzie, czasem nawet po goleniu wrastaja, ale juz tak plytko, chyba wlosy rosna pod zlym katem jak nie zalezy mi na hipergladkosci to gole z wlosem, sa krocej gladkie ale nie wrastaja

zobacz ten wątek
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=165996

od wczoraj zaczelam terapie mocznikiem 30% i czuje ze "cos sie dzieje"

pozdrawiam
mikroREKLAMA

Stary 2007-01-06, 13:25   #346
olasia
Zadomowienie

[quote=truskawkowawiosna;3 395580]masz absolutna racje bo zabawa z bliznami zacznie sie od nowa ja juz mam chyba taka skore, ze wloski bede wrastac zawsze i wszedzie, czasem nawet po goleniu wrastaja, ale juz tak plytko, chyba wlosy rosna pod zlym katem jak nie zalezy mi na hipergladkosci to gole z wlosem, sa krocej gladkie ale nie wrastaja

zobacz ten wątek
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=165996

od wczoraj zaczelam terapie mocznikiem 30% i czuje ze "cos sie dzieje"

pozdrawiam[/quote]

ja mam tak samo, nawet jak gole nogi pod wlos to i tak wrastja, dermatolog powiedziala mi ze to sie tak dzieje jak wlosy sa krecone obojetnie jaka metoda beda one usowane zawsze beda wratac bo od srodka sie tak skrecja i nie moga wydostac z porow, por potem sie zatyka i gotowy wrosniety wlos... ja tam nie mam burzy lokow chociaz troche sie faluja ( na glowie oczywiscie ) a na nogach to trudno powiedziec ....no i zostalo mi glolenie z wlosem...
Stary 2007-01-06, 13:33   #347
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość

ja mam tak samo, nawet jak gole nogi pod wlos to i tak wrastja, dermatolog powiedziala mi ze to sie tak dzieje jak wlosy sa krecone obojetnie jaka metoda beda one usowane zawsze beda wratac bo od srodka sie tak skrecja i nie moga wydostac z porow, por potem sie zatyka i gotowy wrosniety wlos... ja tam nie mam burzy lokow chociaz troche sie faluja ( na glowie oczywiscie ) a na nogach to trudno powiedziec ....no i zostalo mi glolenie z wlosem...
a wiec nie tylko ja jstem takie dziwadlo zwlosami na glowie mam tak samo lol moze kiedys depilacja laserowa stanie sie norma i stanieje, pomarzyc mozna

ostatnio zdrapalam taka podskorna krostke na lydce, chyba 3 cm wlos
mikroREKLAMA

Stary 2007-01-06, 13:47   #348
olasia
Zadomowienie

no ja wlasnie chodze na depilacje laserowa ale sama nie wiem kiedy sie raz na zawsze pozbede tych klakow na razie miedzy zabiegami musze sie golic z wlosem bo tak jakos glupio takim zarosnietym byc, dojze masa kropek to jeszcze wlochy ale powiem ci ze juz teraz po dwoch zabiegach nic nowego mi nie wrosnelo tylko pod skora w kilku miejscach wiem ze siedza wlosy i tak mnie czasem korci podziubac ale tata powiedzial ze mi nie da na nastepna depilacje jak zobaczy ze co bedzie rozdrapane
Stary 2007-01-14, 20:25   #349
inez84_13
Wtajemniczenie

GG do inez84_13

Hej , również borykam się z problemem wrastających włosów i brzydkimi bliznami po wewnętrznej stronie łydek, własnie przeglądam sobie allegro i znalazłam taki oto preparat, i zastanawiam sie nad zakupem http://www.allegro.pl/item157766683_...ocny_pro_.html, jak myślicie czy poradził by sobie z bliznami na łydkach??
inez84_13 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 20:43   #350
Sovilo
Zakorzenienie

Hm, nie wiem, dla mnie peeling, to peeling, potrę nogi solą/cukrem/kawą mam to samo za to ja też miałam wrośnięte włoski tylko po wewn. stronach łydek, ciekawe, czemu tylko tam?
Stary 2007-01-14, 22:02   #351
inez84_13
Wtajemniczenie

GG do inez84_13

dziękuje za odpowiedz ,ojej to szkoda , myślałam że może to coś by pomogło
inez84_13 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 22:12   #352
Sovilo
Zakorzenienie

To tylko moja opinia, wiesz, ja myślę, że bez różnicy czym skórę złuszczasz, mozesz i papierem ściernym, chodzi mi o to, że wazne jest to co na dłużej zostaje na skórze.
Stary 2007-01-15, 14:12   #353
aaliyah
Zakorzenienie

Kurcze dziewczyny ja juz opadam z sil. Od wakacji depilatora nie uzywam a wlosy wciaz wrastaja i oczywiscie rece mnie swedza non stop zeby je powydlubywac. Jestem juz w takiej desperacji, ze traktuje nogi kwasami najrozniejszej masci. Oby pomoglo bo nie wiem co juz robic
aaliyah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 16:14   #354
olasia
Zadomowienie

dziewczynki a co myslicie jakby samemu zrobic sobie te kwasowe zabiegi? czy to byloby bezpieczne?? bo to tak jakos drogo u kosmetyczki wynosi, nawet do ponad 150 zl za zabieg (zalerzy chyba gdzie) i to jeszcze na twarz a nogi to wieksza pow. no i wiecie.... bo tak patrze na katalog z tymi roznymi profesjonalnymi kosmetykami i to sie tak barrrrrdzo by oplacalo, za te 150zl to cala serie zabiegow bym zrobila.... tylko czy jest ryzyko ze spaskudze sobie skore jeszcze bardziej...?
Stary 2007-01-15, 18:58   #355
aaliyah
Zakorzenienie

No ja wlasnie sama sobie robie te "zabiegi". Znaczy kupilam sobie IngrowGo Skin Doctors i smaruje, skora zlazi wiec cos tam dziala. Potem zabieram sie za Xerial 50 i 30. Przez caly czas uzywam tez Exfotonic L'Oreal z AHA.

A tak na marginesie to sie zastanawialam czy zwykly ocet 10% nie mialby wlasciwosci zluszczajacych przeciez to kwas w koncu. Myslicie ze 10% starczy? A moze to za duzo? Sama nie wiem...
Stary 2007-01-17, 16:10   #356
olasia
Zadomowienie

tylko ze mi chodzi o takie profesjonalne kwasy AHA 30 i 40%...pytanie jak wyzej
Stary 2007-01-17, 21:42   #357
aaliyah
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
tylko ze mi chodzi o takie profesjonalne kwasy AHA 30 i 40%...pytanie jak wyzej
Mysle, ze z kwasami o tak wysokich stezeniach nie warto bawic sie samodzielnie bo mozna sobie niechcacy zrobic krzywde. Ale to tylko moje zdanie
Stary 2007-01-22, 09:20   #358
olasia
Zadomowienie

Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

dobra chyba jednak sobie odpuszcze te kwasy...moze do wakacji zbledna te przebarwienia, jak tak patrze na nozki to od wrzesnia poprawa nie jest moze super zadawalajaca to i tak roznica jest widoczna... tylko to takie wszystko jest beznadziejne...moznaby sie opalic przed latem i przebarwienia nie bylyby takie widoczne ale jak tu potem znowu z tym walczyc jak tylko sie je utrwala wrrrrrrrczuje sie jak taki bladzioch bezplciowy
Stary 2007-01-22, 15:50   #359
Emilia1
Zakorzenienie

nie polecam 40 % stezen do uzytku domowego , lepiej pozostac przy mniejszych i stosowac systemaycznie
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 16:09   #360
truskawkowawiosna
Moderator

Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

opowiem Wam co zrobilam, wiem, ze tak sie nie powinno robic, ale wymarzylam sobie ladne nogi bez blizn do wakacji. Moje nogi na wakacjach-uwierzcie wygladaly masakrycznie, wpadniecie w pokrzywy to nic, krosta na kroscie, ktore rozdrapywalam, horror, rodzina mi wspolczula i nawet nie pocieszala

tak od konca wakacji zaczelam terapie: smarowalam nogi mascia z mocznikiem 20%, szorowalam, natluszczalam mascia z wit A, czasem olejem krokoszowym, bylo z dnia na dzien lepiej, ale i tak wygladalo strasznie w porownaniu do przecietnych nog

wyczytalam, ze mocznik od stezenia 30% sprawia, ze skora zaczyna sie zluszczac, zlazic platami, kupilam jedna tubke 50ml, na poczatku czulam ze cos sie dzieje z moja skora, a potem juz nic, wystarczylo na krotko, zadnego zluszczania nie zauwazylam, chyba mam sloniowa skore, gdybym byla wytrwala to efekty pewnie by byly, ale ta cena... nawet tanszy odpowiednik xeriala 30-oxeril kosztuje ok 18 zl(50ml) wiec terapia az taka tania nie jest przynajmniej dla mnie

zrobilam cos, za co na Biochemii dziewczyny by mnie zjechaly znalazlam w domu masc zluszczajaca z kwasem salicylowym, tania masc na odciski, na poczatku balam sie takiego stezenia, rozcienczalam ją z mascia z wit A tak przez pare dni, potem przerwa, moczenie w gorącej kąpieli i szorowanie, potem juz sie nie cackałam, smarowalam sama mascia(kupilam druga tubke, ktora procz kw. salicylowego miala tez kwas glikolowy, ale nie jestem pewna) smarowalam dzielnie pare dni, nie pieklo, nie dzialo sie nic, odstawilam na pare dni

wczoraj wychodze spod prysznica, a skora schodzi mi platami jak po opalaniu, pod nia gladziutka, jasna skora, poznikaly plytsze kropki po depilatorze, brazowe blizny sie wybielily, siostra spojrzala na moje nogi przystanela: "o boze, to niesamowite, az ciezko uwierzyc, masz teraz ladniejsze nogi ode mnie"

nie wiem czy moge polecac ten sposob, bo mozna zrobic sobie krzywde, ale ja chyba mam taka niewrazliwa skore, czuje ze jeszcze pare takich zabiegow i bez wstydu bede mogla pokazywac nogi
mikroREKLAMA

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości