Blizny po depilacji - wątek zbiorczy - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-03-22, 21:46   #451
magda*M
Rozeznanie

GG do magda*M
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Dziękuję dziewczynki za odpowiedzi. No ja na razie kupiłam 3 maści na odciski, pokatuję nogi tym a później pomyślę o tym peelingu. Do lata jeszcze troszkę czasu, to można pokombinować. Ale z tym złuszczaniem to przynajmniej jest nadzieja, że nie będziemy czekać dwóch lat na zejście przebarwień, nie?
magda*M jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 11:45   #452
magda*M
Rozeznanie

GG do magda*M

To znowu ja .
Dziewczyny, czy któraś z was smarowała nogi tą maścią co ja smaruję (Rekord łuszczy) i faktycznie zeszła jej skóra, po krótszym lub dłuższym smarowaniu?
Bo ja smaruję (czasami dwa razy dziennie), no i mam taką samą skórę jak poprzednio: gładziutka, miła w dotyku, nic nie szczypie, nic...
I tak się właśnie zastanawiam czy to wina maści a jak na złość u mnie mają (w każdej aptece!) tylko tą maść.
Stary 2007-03-29, 21:22   #453
magda*M
Rozeznanie

GG do magda*M

A co tutaj taka cisza? Wszystkie już wyleczyłyście nóżki, tylko ja zostałam?
U mnie z tych maści na odciski znowu nic nie wyszło i przyszedł czas na saliderm...
Stary 2007-03-30, 17:39   #454
olasia
Zadomowienie

nie no nie wyleczyly do konca jest lepiej ale nie tak by legalnie wlozyc spodnice... magda a moze lepiej sprobowac tego kwasu migdalowego? tak dziewczyny sobie go chwala, ze i ja sobie zamowie. a z salidermem to prosze cie uwazaj lepiej ja to sobie pierwszy raz takie dziury powypalalam potem jak kremem zluszczajacym smarowalam to stopniowo coraz lepiej wygladalo ale co za szok na samym poczatku wiec jesli jestes niecierpliwa to moze lepiej z tym peelingiem magdalowym?
olasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 16:32   #455
goska_sztuka
Przyczajenie

GG do goska_sztuka

witajcie
z góry przepraszam jeśli się powtórze z pytaniem,ale mój problem jest nastepujący:jakiś zcas temu urzywałam depilatora,jednak nie byłam z niego zadowolona(krostki,wrasta jace włoski) wróciłam do maszynki jednak włoski nadal wrastaja !!!najgorsze jest to ze niektóre krostki były ropne i ja je potraktowałam paluszkami://///(ostatni raz) i teraz mam okropne blizny które lecze od ponad meisiaca i nic:///
pomoże mi ktoś????
goska_sztuka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 17:08   #456
Sovilo
Zakorzenienie

Cały wątek jest własnie o tym.
Stary 2007-03-31, 22:49   #457
Pulpecja:)
Wtajemniczenie

Dziś zaczęłam terapię maścią na odciski. Jestem zdesperowana, więc mam nadzieję,że pomoże.

Mam tę samą maść, której używałaś Ty Sovilo. Taka w okrągłym pudełeczku.
Stary 2007-04-01, 09:31   #458
Sovilo
Zakorzenienie

A, to ''diabelstwo''
Stary 2007-04-01, 17:35   #459
Pulpecja:)
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
A, to ''diabelstwo''
zuo
Stary 2007-04-01, 23:50   #460
Fritillaria
Raczkowanie

Hej U mnie też bez większych zmian - widać radykalny spadek ilości włosków po tej depilacji, będę informowała jak tylko zejdą mi zaczerwienienia (bo mam nadzieję, że w końcu zejdą). Faktem jest, że tam gdzie skóra była najbardziej podrażniona po tym laserze i taka przypalona jest teraz znów najgładsza, bez żadnych kropek i przebarwień. Jeśli tak będzie i z resztą nóg, to na 100% zdecyduję się przed latem na kolejny zabieg i może już wdzieję na siebie coś krótszego w tym roku?
Zachęcona waszymi próbami z kwasami kupiłam sobie w aptece Glyco-A (12% kwas glikolowy, jest na KWC). Robię próbę na przebarwieniu na ramieniu, zobaczymy czy też działa. Maści na odciski się boję...
Fritillaria jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-02, 02:36   #461
frik frik
Rozeznanie

U mnie bez zmian, dlatego nie pisze i nie przynudzam
Goje ostatnie slady po masci na odciski i koncze "sezon" meczenia kropek, bo pozniej dlugo mi sie goja te slady po masci. Nie zdarze pozniej ich wygoic do cienkorajstopowego czasu i co zrobie? :P Dlatego juz zostawie jak jest. Kropki sa bledsze. Jesienia pomysle nad jakims kwasem, moze te migdaly? Brzmi bardzo fajnie. Chcialam to do twarzy sobie ukrecic, ale jakos nie moge sie zebrac do zakupow w tych mazidlach.
Pozdrawiam
frik frik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 22:25   #462
olasia
Zadomowienie

no u mnie tez nic nowego ale tylko dodam ze zamowilam sobie ten kwas migdalowy na tych mazidlach i jak tylko dostane to startuje z tym teraz na razie niczym nie smaruje poza balsamem czasem tylko bo nie lubie byc tlusta a z kolei jak nie nawilzam to mam taka tarke na nogach tzn taka sucha skore i popekana jak ziemia wysuszona...ajj jaka ja jestem niecierpliwa! co chwila zmieniam te mazidla...

ostatnio nawet sobie mykam w rajstopkach i spodnicy i wiem, ze to i tak widac ale jakos tak nie szczegolnie sie tym przejmuje! i to dla mnie samej nowosc (odkrywam siebie na nowo )bo rok temu za nic w swiecie bym sie nie odkryla od kolan do kostek...
Stary 2007-04-05, 09:11   #463
Sovilo
Zakorzenienie

Ja tez nie
Stary 2007-04-05, 16:44   #464
goska_sztuka
Przyczajenie

GG do goska_sztuka

hej ,od wczoraj samruje moje kropeczkowe ranki maścią na odciski...mozecie mi powiedzieć po jakim czasie powinien pojawić się jakiś efekt i co w ogóle powinno się pojawić;p?
goska_sztuka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 19:55   #465
Sovilo
Zakorzenienie

Tak jak dziewczyny pisały, złuszczenie skóry, zaczerwienienie, pieczenie, swędzenie, potem zdrowa skóra.
Stary 2007-04-06, 10:54   #466
magda*M
Rozeznanie

GG do magda*M

A u mnie tak: po drugim podejściu z maścią na odciski znowu żadnego efektu, przeczytałam cały wątek z peelingiem migdalowym i chciałam zacząć tą kurację teraz, ale dziewczyny odradziły, bo po słońcu można dostać jeszcze większych przebarwień. A ponieważ ja urlopowanie zaczynam pod koniec czerwca, także sprawdzenie tego peelingu odłożyłam na jesień.
Poza tym posłuchałam was i kupiłam sobie maszynkę Gillette Venus i jestem zachwycona. Żadnych krost, podrażnień, zacięć i nie muszę nóg golić codziennie (wystarczy co drugi dzień). Tzn. depilować co jakiś czas i tak będę, bo nie lubię mieć takiego mocnego zarostu.
No i też zaczynam myśleć o spódniczkach (oczywiście do kolan i z rajstopami, ale spódniczka to spódniczka). Nawet chyba zrobię mężowi niespodziankę i w tą niedzielę się wystroję w spódniczkę
Stary 2007-04-08, 09:08   #467
olasia
Zadomowienie

a ja juz zaczelam ta kuracje tym razem z migalem. tak sobie licze ze przez dwa miesiace powinnam juz przejsc cala kuracje plus miesiac ochronny a jak znam zycie to pewnie dluzej... czyli licze ze najwczesniej w lipcu powinno sie to zakonczyc, jesli byloby tak to super, ale jesli nawet to sie przedluzy to i tak nic mi nie szkodzi, bo jesli przed wakacjami nie pozbede sie przebarwien to i tak nie moge isc na sloneczko przeciez! wole nie ryzykowac juz kolejnego roku
Stary 2007-04-08, 12:27   #468
truskawkowawiosna
Moderator

Olasia, od jakiego stęzenia kwasu migdałowego zaczełaś? ja chyba zaczne na dniach, bo maść na odciski jest niewygodna w uzytkowaniu moje nogi niebo a ziemia w porownianiu sprzed pol roku, powaznie, nie wiem czy wpadam w paranoje, ale mam wrazenie, ze wlosy rosna mi jakby slabsze, jasniejsze, juz nie wrastaja, jeszcze pare wylinek i powinny byc jak nowe
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 14:48   #469
olasia
Zadomowienie

ja zaczelam od toniku ale jakos malo tego wyszlo i starczylo na 2 dni podejrzewam ze to byly proporcje ktore maja starczyc na twarz a nogi jednak to wieksza powierzchnia wiec po dwoch dniach juz zrobilam sobie 20% peeling no i na razie to nie wiem co dalej... bo to taka woda wyszla z tego wsiaknela i wcale mnie nie szczypalo, zapomnialam o tym i poszlam spac ale nie wyzarlo mi skory, na razie to wole poczekac tydzien i zrobie wieksze stezenie. nie wiem sama czy robie dobrze ale chyba mam juz takie niewrazliwa ta skore ze nic mi nie zaszkodzi
Stary 2007-04-16, 17:35   #470
olasia
Zadomowienie

hej wam jak tam postepy jakies? u mnie jest linienie luszcze sie niemilosiernie juz chyba tydzien. rzeczywiscie kwas jest duzo wygodniejszy w uzyciu niz masc na odciski, jeszcze nie wiem jak sie to przeklada na efekty ale bede informowac na razie jestem zadowolona choc musze przyzanc ze troszke watpilam by cokolwiek sie zaczelo dziac bo tak jak wspomnialam wczesniej podczas samego "zabiegu" nic nie czulam, nie bylo rumienia ani szczypania poprostu nic.
Stary 2007-04-18, 17:47   #471
mogru
Raczkowanie

Dot.: Krosty i blizny po depilacji depilatorem elektr.

Hejka jakbym swoje doświadczenia z depilatorem czytała ja smarowałam nogi sudokremem i masowałam rękawica o ile nie było jakiś zakażeń tylko powrastane włosy, fajna teą jest i tania maść arnikowa, czytałam że cepan ale nie próbowałam
Stary 2007-04-18, 17:59   #472
truskawkowawiosna
Moderator

a ja przedwczoraj zrobiłam sobie 35% migdałka, najpierw przetarłam skórę etanolem, a potem pędzlem peeling, warstwami, trochę kuło, jakby igiełki, skóra lekko sie zaróżowiła, dziś delikatnie się łuszczę, nie tak spektakularnie jak po salicylu chyba następnym razem strzelę sobie mocniejsze stężenie
mikroREKLAMA
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2007-04-18, 18:11   #473
olasia
Zadomowienie

truskawkowa aj poczekaj chwlie widzisz ty przynajmniej cos czulas a ja nic a teraz sypie sie jak snieg juz ponad tydzien ale tez musialam czekac tydzien na luszczenie
Stary 2007-04-18, 19:29   #474
truskawkowawiosna
Moderator

tylko po salicylu schodziła płatami a nie płateczkami odczekam troche, na razie smaruje balsamem do suchej skóry garniera, może zaczne mocniej obłazić
mikroREKLAMA

Stary 2007-04-19, 21:57   #475
destiny666
Wtajemniczenie

GG do destiny666

Dawno mnie tutaj nie było
Mam pytanie, czy może któraś z Was była z tymi kropkami u dermatologa i dostała jakąs skuteczną maść? Bo ja zwróciłam się z tym do mojego PANA dermatologa ale on uznał, że to zwykłe podrażnienie mieszków włosowych i tyle... Szczęka mi opadła Jest świetnym dermatologiem jeśli chodzi i leczenie buźki chyba tylko
I tak właśnie się zastanawiam, czy jest sens iść prywatnie do PANI dermatolog czy może ona powie to samo? Niby podleczyłam się przez pewien czas peelingami itd ale nadal efekt nie jest zadowalający - a co Wy myślicie?
Stary 2007-04-24, 11:01   #476
olasia
Zadomowienie

ja bylam u dermatologa, pani nic mi konkretnego nie przepisala, kaza smarowac xerialem i to 10 ktora jest slaba, 30 cale nie gwarantuje brak wrosnietych wlosow a co dopiero 10 nie mowiac juz o likwidowaniu pzebarwien... wiec tez dalam sobie spokuj z dermatologiem, jedynie co to pytalam sie pani od lasera ktora tez jest lekarzem i ta, chyba dla wlasnych zyskow powiedziala mi, ze masci nic tu nie dadza tylko zabiegi laserowe, ewenualnie peelingi kwasowe...

a co do migdalka to dzieje sie dziwna rzecz, bo zaczelo mi sie znowu luszczyc, po dwoch tygodniach kiedy myslalam ze wylinke mam juz za soba to nagdle znowu tara na nogach....i sama nie wiem o co z tym wszystkich chodzi, nie wiemczy powinnam czekac az to wszystko znowu zejdzie...boje sie poparzyc, tak jak salicylem
Stary 2007-04-26, 22:55   #477
destiny666
Wtajemniczenie

GG do destiny666

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
ja bylam u dermatologa, pani nic mi konkretnego nie przepisala, kaza smarowac xerialem i to 10 ktora jest slaba, 30 cale nie gwarantuje brak wrosnietych wlosow a co dopiero 10 nie mowiac juz o likwidowaniu pzebarwien... wiec tez dalam sobie spokuj z dermatologiem, jedynie co to pytalam sie pani od lasera ktora tez jest lekarzem i ta, chyba dla wlasnych zyskow powiedziala mi, ze masci nic tu nie dadza tylko zabiegi laserowe, ewenualnie peelingi kwasowe...

Ja wciąż się zastanawiam czy nie zgłosić się mimo wszystko do dermatologa... Bo robi się coraz cieplej i wiadomo

Podziwiam Was drogie Wizażanki, że tak na własną rekę próbujecie z różnymi specyfikami ostrzej złuszczającymi - ja się poprostu boję, że jeszcze bardziej pogorszę swój stan...
Stary 2007-04-27, 15:38   #478
Tancerka Pl
Zadomowienie

Moja mama chodzi do kosmetyczki na jakiś zabieg, po którym przychodzi do domu "czysta" - bez żadnych odcisków na stopach. Wszystko co fe pousuwane.

Ja sama stosuję w domu na swoje stópki super diamentowy pył z Avonu (ok. 12zł) i muszę powiedzieć, że polikwidował mi bąble na nogach, odciski, itp. Tylko troszeczke inaczej go stosuję, niż jest zalecane przez producenta.
Stary 2007-04-27, 16:49   #479
Sovilo
Zakorzenienie

A co to ma wspólnego z bliznami po depilacji?
Stary 2007-04-27, 20:47   #480
Tancerka Pl
Zadomowienie

O Gosh czytałam kilka wątków naraz i wpisałam w nie te okienko (a mam Operę ). Ale obciach. No cóż.

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości