Blizny po depilacji - wątek zbiorczy - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-05-29, 11:06   #511
olasia
Zadomowienie

Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

a do kogo to pytanie? ja mam na lydkach, wlasciwie dookola ale tylko blizny bo juz z wrastaniem sobie dalam rade
olasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 12:10   #512
Sovilo
Zakorzenienie

Do Ciebie, do Ciebie Ja też mam jeszcze małe plamki na łydkach, właściwie takie miejsce ze skupiskiem, ale włoski już mi też nie wrastają, wydłubałam wszystko dawno Teraz po maści na odciski zostały malutkie plamki, spódbice już nosiłam(na razie na rajstopy) teraz jak trochę opalę nogi(zeby tak się nie rzucało w oczy) wielkie wyjście bez rajstop( w domu i na podwórku tak chodzę, ale do ludzi jakoś mam małuy opór, chociąż wiem, że przy problemach na świecie blizny po depilacji to nic)
Stary 2007-05-29, 15:52   #513
szyszynka90
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Lilith1 Pokaż wiadomość
Mam od lat ten sam problem i niestety powiem Ci,że tutaj maści i kremy nie pomogą.Te czarne punkciki to po prostu włoski,które są jeszcze za krótkie aby je zgolić maszynką i widać je pod skórą oraz mocno zaznaczone cebulki-tak bywa kiedy ma się mocny ciemny zarost na nogach:/
Peeling powinien pomóc,może przy dłuższym stosowaniu-ja używam i jest lepiej.
Opalenizna tego tez nie ukryje tak do końca-kiedyś tak myślałam,ale wczoraj na ulicy widziałam dziewczynę z mocno opalonymi nogami i wszystkie kropi w słońcu i tak było widać,a nóżki miała naprawdę ciemnobrązowe-po solarium.Ale uważam,że lepsze kropki od blizn i ran,więc spróbuj się z tym oswoić.Poza tym peeling naprawdę rewelacyjnie działa,ja używam peelingu Nivea ryżowego i jestem bardzo zadowolona z efektów,tak więc głowa do góry.

Trzeba też wziąć poprawkę na to,że to my robimy z tego taki wielki problem,tak naprawdę inni nie zwracają na to uwagi,bo nie są na tym punkcie przeczuleni.
ja robie peeling z kawy ; p działa ,ale nie robi jakiejś specjalnej rewolucji na moich nogach ,myślisz ze na nasz problem pomoze ciepły wosk ... wiem ze depilatora juz do reki nie wezme ,wiec szukam jakiegos alternatywnego zastępstwa ; D
szyszynka90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 18:26   #514
olasia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
chociąż wiem, że przy problemach na świecie blizny po depilacji to nic)
no i o to wlasnie chodzi... zaczelam miec wyrzuty, ze sie tak tym przejmuje... chyba wybule sobie raz a porzadnie na te kwasy i przestane zawracac tym sobie i innym glowe,... jak tak pomysle, ze juz rok czasu wyplakuje sie na tym watku to dochodze do wniosku, ze zalosne to jest
Stary 2007-05-29, 23:21   #515
blau
Rozeznanie

ja tez się męczę z bliznami, mam już szczerze dość, dorobiłam się ich oczywiście depilatorem, najwięcej ich mam na prawej nodze, na dole z przodu, są lekko brązowe, a przy moich białych nogach super widoczne...jedynym wyjściem jest nogi mocno opalić na słońcu żeby skóra zeszła razem z tymi plamami...koleżanka już przetestowała rok temu i śladu nie ma

68>67>66>65>64>63>62>61>60>59>58>57
Ehhh trzeba wziąć się w garść!
blau jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 20:51   #516
bubastis
Raczkowanie

Szkoda że dopiero wczoraj odkryłam ten wątek Też bym sobie nóżki smarowała maścią na odciski, a teraz kiedy już opaliłam troszkę nogi, pewnie jest za późno i bym miała znów na odwrót - blade placki w miejscu złuszczania. Chociaż teraz i tak moje nogi wyglądają super w porównaniu do ostatnich 2 lat... Depilatora już nie używam, włoski mi już nie wrastają, ale przebarwienia i blizny mam nadal.

Od miesiąca używam cepanu na blizny i nie wiem czy to on mi pomógł, czy to, że opaliłam nogi, ale przebarwienia są już o wiele mniej widoczne. I nawet mogłabym już w spódnicy wyjść, ale mam dziwną obsesję. Wydaje mi się, że każdy od razu zwróci uwagę na te przebarwienia.

Ale postanowiłam sobie, że do sierpnia (bo wtedy wyjeżdżam na wakacje) muszę te nogi jakoś wyleczyć, żeby na plażę wyjść już bez skrępowania w kostiumie
bubastis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-01, 22:53   #517
Blumi
Raczkowanie

Dołączam do grupy borykającej się z bliznami po depilacji depilatorem.
Nie wiem, co za diabeł mnie podkusił, żeby spróbować tego ustrojstwa
Nie mam tych blizn nie wiadomo ile, bo szybko skończyłam z depilatorem.
Mam je tylko na dole, po zewnętrznej stronie prawej łydki, lewa jakoś się uchowała. Chcę spróbować tej maci na odciski, tylko najpierw chcę się upewnić, że wszystko dobrze zrozumiałam.
Mam nią smarować łydkę przez kilka dni (ale całą czy tylko tę partię z bliznami, skoro są one tylko w jednym miejscu?), skóra stanie się czerwona i zgrubieje, nawilżać nóżki i po kilku dniach je namoczyć i te zgrubienia zejdą?
Można potem stosować cepan, żeby jeszcze wzmocnić efekt?
Mam ładne nogi, a się wstydzę je pokazywać przez te blizny...

Ach, i skoro to kwasy to przez jakiś czas lepiej nie wystawiać nóg na słońce?
Wystarczą spodnie, czy trzeba je smarować jakimś filtrem?
Blumi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-01, 23:10   #518
Sovilo
Zakorzenienie

Wiesz, ja bym sie wstrzymała z silnymi środkami przy ostrym słońcu... Mogą Ci póxniej zostać przebarwienia Jeśli już, to powinnaś chronić skórę wysokom filtrem, a przez kilka dni unikać opalania- nogi przyciemnic samoopalaczem, żeby nie były-jeśli są- blade Ja również miłam blizny po wewnętrznej stronie łydki, na dole, to było takie skupisko, kilka blizn w odległości 2 cm od siebie. Najpierw smarowałam pojedyńcze blizny, ale póxniej normalnie, machnęłam kawałek nogi. Skóra zrobiła się czerwona, niemiłosiernie swędziała, trochę szczypała, po tygodniu stwierdziłam- dość i zaczęłam nawilżanie( o ile pamietam, stosowałam również zasypkę Alantan). Ja nie miałam tego linienia, nie taki jak opowiadały dziewczyny, jakoś tak.... samo zeszło.
Stary 2007-06-01, 23:16   #519
Blumi
Raczkowanie

Dziękuję za odpowiedź
Myślę, że może faktycznie się wstrzymam
Pewnie jak się trochę opalą, to jakoś przeżyję to lato, a jesienią się za nie wezmę.
Czy któraś z Was smarowała te blizny mleczkiem brązującym?
Kolor nóg się ujednolicał czy blizny robiły się jeszcze bardziej widoczne?
Blumi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-02, 00:08   #520
Sovilo
Zakorzenienie

Ja się smaruję balsamem brązującym- blizenki odrobinę widać, ale nie sa czerwonawe tylko szarawe, naprawdę mało widoczne, da się zyć, w porównaniu z tym co miałam wcześniej. poza tym ja też nie patrzę namiętnie dziewczynom na nogi, więc jak się chodzi, nikt ich nie zauważa, tylko ja mma obsesję, ze się każdy na moje nogi gapi i widzi slady po depilatorze
Stary 2007-06-02, 07:45   #521
mogru
Raczkowanie

Hej
jak ja sie ciesze że ktoś inny też ma taki problem że nie jestem sama z tym okropieństwem to podnosi mnie na duchu że nie jestem z tym sama, DZIEKUJE WSZYSTKIM WIŻANKOM KTORE ODEZWAŁY SIE W TYM WATKU!!
Stary 2007-06-02, 12:27   #522
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
no i o to wlasnie chodzi... zaczelam miec wyrzuty, ze sie tak tym przejmuje... chyba wybule sobie raz a porzadnie na te kwasy i przestane zawracac tym sobie i innym glowe,... jak tak pomysle, ze juz rok czasu wyplakuje sie na tym watku to dochodze do wniosku, ze zalosne to jest
po zabiegach w gabinecie efekt moze byc nawet mniejszy, a zaplacisz fortune
nie chce wyjsc na samochwale, ale moje nogi wygladaja teraz naprawde dobrze, zostalo tylko pare pojedynczych plamek, jak male siniaczki, ale wiem, ze z czasem tez ustapia. robilam lacznie chyba z 7-8 zluszczan, najpierw masc salicylowa z kwasem mlekowym(sam kwas salicylowy niestety mnie nie zluszcza) a potem kwas migdalowy stezenie na poczatku 35% a potem bardzo stezone ok 50-60-% troche popieklo, ale miej niz po masci i 2-tygodniowe zluszczanie, chyba jednak wole zluszczanie po masci, skora odchodzi szybciej i mocniej, ale teraz bede robic chyba tylko punktowo mam 2 kropki przy kostce niewidoczne na pierwszy rzut oka, ale skore tam po kwasach tak bardzo sie splycila, ze na razie dam jej z miesiac na regeneracje

dokladnie rok temu mialam tak, ze czesto siedzenie w domu w krotkich spodenkach bylo nieprzyjemne, patrzylam na moje nogi i robilo mi sie niedobrze, teraz juz wystarczy, ze sa ogolone i posmarowane balsamem,ale na razie sie nie odwaze nosic spodniczek, juz nie chodzi o kompleks skory ale nigdy nie lubilam moich nog, gdyby byly dluge i zgrabne to bym pokazywala ja zwracam uwage na nogi innych dziewczyn, niektore maja problem podobny do naszego

to ja napisze w punktach pare rad w punktach:
1. zanim zacznie sie stosowac kwasy nalezy wyleczyc skore z zapalenia mieszkow wlosowych(te okropne krostki, czerwone kropki itp) ja smarowalam mascia z mocznikiem 20% dzien w dzien, pojedyncze krostki pasta cynkowa, golenie nie za czeste(wiem, ze dla niektorych to moze byc dziwne) ale golenie w jakims tam stopniu podraznia skore, a przed kwasami trzeba ją calkowicie "wyciszyc"

2.nie drapac, nie wyciskac, nie dlubac igla, mimo, ze tak robilam, gdyby nie to uporalabym sie z moja skora duzo szybciej, sama wiem ze to kwestia psychiki, trzeba wyciagnac wloska, wlasnie, ze nie trzeba, niech sobie roznie poki moze, po kwasach i tak wyjdzie na wierzch sam, najlepiej jak najmniej patrzec na nogi bo wtedy to korci, po kapieli zalozyc szybko pizamke

3. gdy juz skora dojdzie do siebie mozna zajac sie bliznami, masc salicylowa z kwasem mlekowym uwazam za najskuteczniejsza, sama salicylowa nic nie robi konkretnego, najlepiej nakladac ja na cala powierzchnie nog pedzelkiem albo palcami w rekawiczce, bo zchodzenie skory z palców to okropienstwo, na nakladalam pare dni pod rzad, bardzo grubo, staralam sie nie zmywac, dopiero przy wieczornym myciu, na poczatku szczypie a potem juz przestaje, warto wytrzymac, potem natluszczanie dobrym balsamem do skory suchej albo mascia z apteki, masc z witamina A wychodzi ekonomiczniej od alantanu

4. po paru dniach robi sie taka skorupka, nie wolno jej zdzierac na sile, zejdzie sama po paru kolejnych dniach, najlepiej wziac goraca kapiel, skora dobrze namoczona szybciej zejdzie, natluszczac i nie odrywac skorek na sile

5. dobra maszynka do golenia to podstawa, jezeli nie chcemy powrotu do koszmaru, jednorazowki odpadaja, ja zaopatrzylam sie w masc sudocrem, po goleniu dezynfekuje skore spirytusem salicylowym i takim balsamem po depilacji faberlic, krostek jak na razie nie mam, czasem profilaktycznie ten sudocrem, warto kupic, pomaga w leczeniu podraznien i krostek
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-03, 07:28   #523
destiny666
Wtajemniczenie

GG do destiny666

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
po zabiegach w gabinecie efekt moze byc nawet mniejszy, a zaplacisz fortune
nie chce wyjsc na samochwale, ale moje nogi wygladaja teraz naprawde dobrze, zostalo tylko pare pojedynczych plamek, jak male siniaczki, ale wiem, ze z czasem tez ustapia. robilam lacznie chyba z 7-8 zluszczan, najpierw masc salicylowa z kwasem mlekowym(sam kwas salicylowy niestety mnie nie zluszcza) a potem kwas migdalowy stezenie na poczatku 35% a potem bardzo stezone ok 50-60-% troche popieklo, ale miej niz po masci i 2-tygodniowe zluszczanie, chyba jednak wole zluszczanie po masci, skora odchodzi szybciej i mocniej, ale teraz bede robic chyba tylko punktowo mam 2 kropki przy kostce niewidoczne na pierwszy rzut oka, ale skore tam po kwasach tak bardzo sie splycila, ze na razie dam jej z miesiac na regeneracje

dokladnie rok temu mialam tak, ze czesto siedzenie w domu w krotkich spodenkach bylo nieprzyjemne, patrzylam na moje nogi i robilo mi sie niedobrze, teraz juz wystarczy, ze sa ogolone i posmarowane balsamem,ale na razie sie nie odwaze nosic spodniczek, juz nie chodzi o kompleks skory ale nigdy nie lubilam moich nog, gdyby byly dluge i zgrabne to bym pokazywala ja zwracam uwage na nogi innych dziewczyn, niektore maja problem podobny do naszego

to ja napisze w punktach pare rad w punktach:
1. zanim zacznie sie stosowac kwasy nalezy wyleczyc skore z zapalenia mieszkow wlosowych(te okropne krostki, czerwone kropki itp) ja smarowalam mascia z mocznikiem 20% dzien w dzien, pojedyncze krostki pasta cynkowa, golenie nie za czeste(wiem, ze dla niektorych to moze byc dziwne) ale golenie w jakims tam stopniu podraznia skore, a przed kwasami trzeba ją calkowicie "wyciszyc"

2.nie drapac, nie wyciskac, nie dlubac igla, mimo, ze tak robilam, gdyby nie to uporalabym sie z moja skora duzo szybciej, sama wiem ze to kwestia psychiki, trzeba wyciagnac wloska, wlasnie, ze nie trzeba, niech sobie roznie poki moze, po kwasach i tak wyjdzie na wierzch sam, najlepiej jak najmniej patrzec na nogi bo wtedy to korci, po kapieli zalozyc szybko pizamke

3. gdy juz skora dojdzie do siebie mozna zajac sie bliznami, masc salicylowa z kwasem mlekowym uwazam za najskuteczniejsza, sama salicylowa nic nie robi konkretnego, najlepiej nakladac ja na cala powierzchnie nog pedzelkiem albo palcami w rekawiczce, bo zchodzenie skory z palców to okropienstwo, na nakladalam pare dni pod rzad, bardzo grubo, staralam sie nie zmywac, dopiero przy wieczornym myciu, na poczatku szczypie a potem juz przestaje, warto wytrzymac, potem natluszczanie dobrym balsamem do skory suchej albo mascia z apteki, masc z witamina A wychodzi ekonomiczniej od alantanu

4. po paru dniach robi sie taka skorupka, nie wolno jej zdzierac na sile, zejdzie sama po paru kolejnych dniach, najlepiej wziac goraca kapiel, skora dobrze namoczona szybciej zejdzie, natluszczac i nie odrywac skorek na sile

5. dobra maszynka do golenia to podstawa, jezeli nie chcemy powrotu do koszmaru, jednorazowki odpadaja, ja zaopatrzylam sie w masc sudocrem, po goleniu dezynfekuje skore spirytusem salicylowym i takim balsamem po depilacji faberlic, krostek jak na razie nie mam, czasem profilaktycznie ten sudocrem, warto kupic, pomaga w leczeniu podraznien i krostek
Witam, najbardziej mnie zainteresowało to co napisałaś w 1szym podpunkcie. Większego problemu z bliznami już nie mam, w zeszłe wakacje usilnie stosowałam paste cynkową i sudocrem - stare blizny są prawie niewidoczne, a nowych jest może ze 2.
Bardziej mi przeszkadza to zapalenie mieszków włosowych Zauważyłam, że golenie jeszcze bardziej pogarsza sprawę. Mogłabyś mi powiedzieć czy ta maść z mocznikiem jest na receptę i w jakiej cenie? I oczywiście jak wygląda jej stosowanie - czy skóra jest wysuszona czy schodzi czy com? Byłabym ogromnie wdzięczna
Stary 2007-06-03, 12:16   #524
truskawkowawiosna
Moderator

ja na poczatku stosowalam te masc https://www.aptekaotc.pl/go/_info/?id=1019 nazywa sie hasceral, tez ma 20% mocznik, jest bez recepty, ale to tylko 50g a ja stosowalam czesto wiec postanowilam zaoszczedzic i znalazlam w internecie "przepis" na masc robiona, dalam ja znajomej lekarce, w aptece mi zrobili, nie wiem ile dokladnie kosztowala, bo ja jej nie wykupowalam, ale mniej wiecej 10zl/200g wiec roznica jest bardzo duza. u mnie 20% mocznik nie powodowal zluszczania, ale skora wygladala zdecydowanie lepiej, potem kupilam mocznik 30% firmy oceanic, czulam ze dziala, poczatkowo lekko szczypalo, ale tubeczka byla malutka i stosunkowo droga wiec zrezygnowalam i zabralam sie za inne kwasy
mikroREKLAMA
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2007-06-03, 19:34   #525
olasia
Zadomowienie

mi chodzilo mi o te kwasy aha charmine rose, az tyle zeby isc do gabinetu to nie mam do wybulenia ;-) ale migdalek chyba jednak nie jest dla mnie, niby sie luszcze ale takie dwa punkciki na ktorych mi najbardziej zalezy wogole nie bledna.
Stary 2007-06-03, 19:45   #526
truskawkowawiosna
Moderator

a jakim stezeniem robilas? i ile serii? ja jestem dowodem na to, ze systematycznosc i cierpliwosc to klucz do sukcesu, a blizny mialam naprawde widoczne, nie zniechecaj sie
mikroREKLAMA

Stary 2007-06-03, 20:12   #527
olasia
Zadomowienie

robie co 2 tygodnie, czesciej nie moge bo zluszczenie trwa doslownie 2 tyg, wiec ten naskorek zdarzy sie odrodzic calkowicie i nie mam szans na wybielenie, robilam 30% w sumie to nic mnie nie pieklo i wogole tego nie zmywalam bo nic nie czulam, chyba starczy mi migladka na 2 czy 3 peelingi 70% i chyba takie zrobie jak nie nie zauwaze to kupuje te inne kwasy i nie wychodze z domu przez miesiac
Stary 2007-06-03, 20:35   #528
201703170938
Konto usunięte

Wink Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Miałam dwie wyjątkowo paskudne blizny po depilacji. Blizny powstawały bardzo trudno,ponieważ nieźle się ciachnęłam maszynką. Rany mi ropiały a strupy cały czas odpadały,tworząc przy tym jedną wielką mieszaninę nędzy i rozpaczy. Stosowałam przy tym(dla przyśpieszenia efektu znikania blizn) specjalny krem-żel. Contractubex- specyfik na blizny.Mogę ze szczera pewnością polecić, lek ten jest bez recepty,dostępny w prawie każdej aptece...
201703170938 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-03, 23:25   #529
destiny666
Wtajemniczenie

GG do destiny666

Cytat:
ja na poczatku stosowalam te masc https://www.aptekaotc.pl/go/_info/?id=1019 nazywa sie hasceral, tez ma 20% mocznik, jest bez recepty, ale to tylko 50g a ja stosowalam czesto wiec postanowilam zaoszczedzic i znalazlam w internecie "przepis" na masc robiona, dalam ja znajomej lekarce, w aptece mi zrobili, nie wiem ile dokladnie kosztowala, bo ja jej nie wykupowalam, ale mniej wiecej 10zl/200g wiec roznica jest bardzo duza. u mnie 20% mocznik nie powodowal zluszczania, ale skora wygladala zdecydowanie lepiej, potem kupilam mocznik 30% firmy oceanic, czulam ze dziala, poczatkowo lekko szczypalo, ale tubeczka byla malutka i stosunkowo droga wiec zrezygnowalam i zabralam sie za inne kwasy
A jak długo stosowałaś ten mocznik? I rozumiem, że zero kontaktu ze słońcem w czasie takiej kuracji, podobnie jak przy kwasach, tak?
Stary 2007-06-04, 00:16   #530
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
robie co 2 tygodnie, czesciej nie moge bo zluszczenie trwa doslownie 2 tyg, wiec ten naskorek zdarzy sie odrodzic calkowicie i nie mam szans na wybielenie, robilam 30% w sumie to nic mnie nie pieklo i wogole tego nie zmywalam bo nic nie czulam, chyba starczy mi migladka na 2 czy 3 peelingi 70% i chyba takie zrobie jak nie nie zauwaze to kupuje te inne kwasy i nie wychodze z domu przez miesiac
to przewlekle łuszczenie jest naprawde denerwujace sprobuj wyzsze stezenie, a jak niczego nie poczujesz(ja w sumie to jestem juz nieczula na bol, tylko lekko mnie kłułu, ale to juz cos)

Cytat:
Napisane przez green_cherry Pokaż wiadomość
Miałam dwie wyjątkowo paskudne blizny po depilacji. Blizny powstawały bardzo trudno,ponieważ nieźle się ciachnęłam maszynką. Rany mi ropiały a strupy cały czas odpadały,tworząc przy tym jedną wielką mieszaninę nędzy i rozpaczy. Stosowałam przy tym(dla przyśpieszenia efektu znikania blizn) specjalny krem-żel. Contractubex- specyfik na blizny.Mogę ze szczera pewnością polecić, lek ten jest bez recepty,dostępny w prawie każdej aptece...
ja mialam glownie przebarwienia a Ty blizny innego typu-"chirurgiczne", wiec taka masc na blizny nic nie zdziala, w dodatku 30 zl za mala tubeczke, mozna sie zrujnowac

Cytat:
Napisane przez destiny666 Pokaż wiadomość
A jak długo stosowałaś ten mocznik? I rozumiem, że zero kontaktu ze słońcem w czasie takiej kuracji, podobnie jak przy kwasach, tak?
nie pamietam, jakies 2-3 miesiace, ale w sumie poprawa nastapila szybciej, nie opalalam sie bo po 1-nie lubie i tego nigdy nie czynie po 2-byl juz sezon jesienno-zimowy po stosowaniu masci z mocznikiem mozesz sie opalac, w stezeniu 20% nie ma szans na jakiekolwiek zluszczanie, za to nawilzenie jest super, slyszalam jednak, ze opalanie blizn moze powodowac, ze beda jeszcze bardziej widoczne, wiec najlepiej chyba na wakacje kupic porzadny filtr ok 30, a łydki wysmarowac balsamem brazujacym
mikroREKLAMA

Stary 2007-06-04, 10:05   #531
olasia
Zadomowienie

ja wlasnie sie wysmarowalam balsamem brazujacym i teraz po migdalku zaczelo pryszyc i powiem wam , ze wyglada to okropnie ;] dojze przebarwienia to jeszcze takie jakby plamy i wogole trudno to opisac ale jak nogi starej babci chociaz niektore babcie to i tak maja miodzio w porownaniu z moimi ;] dopoki uzywacie jakis kwasow to nie polecam balsamow brazujacych
(a co do wygladau samych przebarwien to w tej chwili wlasciwie tez moje wygladaja jak takie siniaczki ale to jest bardziej zatrzesienie siniaczkow)
Stary 2007-06-04, 22:23   #532
destiny666
Wtajemniczenie

GG do destiny666

Cytat:
nie pamietam, jakies 2-3 miesiace, ale w sumie poprawa nastapila szybciej, nie opalalam sie bo po 1-nie lubie i tego nigdy nie czynie po 2-byl juz sezon jesienno-zimowy po stosowaniu masci z mocznikiem mozesz sie opalac, w stezeniu 20% nie ma szans na jakiekolwiek zluszczanie, za to nawilzenie jest super, slyszalam jednak, ze opalanie blizn moze powodowac, ze beda jeszcze bardziej widoczne, wiec najlepiej chyba na wakacje kupic porzadny filtr ok 30, a łydki wysmarowac balsamem brazujacym
Chyba właśnie spróbuję a powiedz mi jeszcze czy stosując maść z mocznikiem na dzień stosowałaś jeszcze później - np na wieczór jakiś balsam nawilżający lub coś podobnego? Ja to bym preferowała wogóle tą maść na noc stosować bo do tej pory co nie robiłam to na noc. No może z wyjątkiem drobnym na pastę cynkową i tego typu wynalazki ale to osobna para kaloszy Ale jeśli stosowanie na dzień jest lepszym wyjściem to się oczywiście zastosuję.
I ostatnie już pytanie Z tego co piszesz rozumiem, że zapalenie mieszka włosowego ustąpiło całkowicie dopiero po zastosowaniu 30% mocznika tak? I już nie powraca
Stary 2007-06-04, 22:32   #533
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez destiny666 Pokaż wiadomość
Chyba właśnie spróbuję a powiedz mi jeszcze czy stosując maść z mocznikiem na dzień stosowałaś jeszcze później - np na wieczór jakiś balsam nawilżający lub coś podobnego? Ja to bym preferowała wogóle tą maść na noc stosować bo do tej pory co nie robiłam to na noc. No może z wyjątkiem drobnym na pastę cynkową i tego typu wynalazki ale to osobna para kaloszy Ale jeśli stosowanie na dzień jest lepszym wyjściem to się oczywiście zastosuję.
I ostatnie już pytanie Z tego co piszesz rozumiem, że zapalenie mieszka włosowego ustąpiło całkowicie dopiero po zastosowaniu 30% mocznika tak? I już nie powraca
stosowalam na noc, gdy wieszkosc krostek ustapila, to codziennie szorowalam nogi szorstka gabka, robie tak nadal, mocznika juz nie uzywam, tylko balsamu nawilzajacego

widzisz, ja mam od dziecka taka chorobe chyba dziedziczna tzw "gesia skorke" i odkad pamietam mialam na lydkach i nie tylko taka jakby kaszke, skora nadmiernie rogowaciala, od paru miesiecy na lydkach nie mam nawrotu, mysle, ze kwasy, peelingi i natluszczanie zrobily swoje
a co do mocznika 30% zacelam go uzywac, gdy juz wyleczylam skore, chcialam zaczac zluszczanie, ktos na wizazu wpominal, ze xerial 30 powoduje odlazenie platami skory, niestety dla mnie to byl maly pikus, przez 2 uzycia poczulam, ze cos sie dzieje, a potem juz nic, tubka 50ml szybko sie skonczyla, a mi bylo szkoda kasy na nastepne
jak cos to pytaj
mikroREKLAMA

Stary 2007-06-04, 22:52   #534
destiny666
Wtajemniczenie

GG do destiny666

Cytat:
stosowalam na noc, gdy wieszkosc krostek ustapila, to codziennie szorowalam nogi szorstka gabka, robie tak nadal, mocznika juz nie uzywam, tylko balsamu nawilzajacego

widzisz, ja mam od dziecka taka chorobe chyba dziedziczna tzw "gesia skorke" i odkad pamietam mialam na lydkach i nie tylko taka jakby kaszke, skora nadmiernie rogowaciala, od paru miesiecy na lydkach nie mam nawrotu, mysle, ze kwasy, peelingi i natluszczanie zrobily swoje
a co do mocznika 30% zacelam go uzywac, gdy juz wyleczylam skore, chcialam zaczac zluszczanie, ktos na wizazu wpominal, ze xerial 30 powoduje odlazenie platami skory, niestety dla mnie to byl maly pikus, przez 2 uzycia poczulam, ze cos sie dzieje, a potem juz nic, tubka 50ml szybko sie skonczyla, a mi bylo szkoda kasy na nastepne
jak cos to pytaj
To w takim razie spróbuje na początek mocznik 20%. Dziękuje za cierpliwość Jeszcze nie raz pewnie nawiedzę ten wątek z pytaniami do Ciebie w najbliższym czasie

Tak wogóle to przypomniałam sobie, że moja siostra kiedy była trochę młodsza niż ja teraz też miała takie coś tylko na rękach (przy czym oczywiście żadnej depilacji rąk nie uprawiała). Stosowała różne maści robione w aptekach ale mało to dało. Ustąpiło w miarę z wiekiem... Może to ma podłoże gentyczne?
Stary 2007-06-05, 00:55   #535
frik frik
Rozeznanie

o kurcze ile nowych postow
Mi na razie sie nie chce eksperymentowac, czy raczej czasu nie mam Koncowka szkoly, praca dyplomowa i inne duperele

A po wakacjach czy raczej po obronie planuje zaopatrzyc sie w mazidlach w kwas migdalowy, bo wiem, ze robi furore na wizazu

Z pokazywaniem nog problemu nie mam bo ciagle siedze w domu a kropki sa bardzo blade tylko.. niestety moje nogi tez strasza bialoscia
frik frik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-05, 10:00   #536
Lilith1
Raczkowanie

Dziewczyny,a ja mam do Was pytanie.Czym się golicie,tzn. jaką maszynkę polecacie?Ktoś tu pisał,że absolutnie nie jednorazówki,ale wydaje mi się,że czasem dobra jednorazówka jest lepsza od drogiego wkładu wielokrotnego użytku-sama moge cos o tym powiedziec,bo parę razy wydałam masę pieniędzy na zachwalane ponoć rewelacyjne ostrza i po dwóch użyciach miałam je z głowy,nie mówiąc o tym,że nie ogoliłam się nimi dokładnie i zostawiły podrażnienia.
Drugie pytanie-co sądzicie o samoopalaczach?Np. o tym garniera specjalnie do nóg (Ambre Solaire).Stosuję balsam brązujący,ale szczerze mówiąc na nogach działa słabo,praktycznie wcale,więc zastanawiam się nad samoopalaczem-czy to działa,jakie efekty?Kiedyś używałam samoopalacza w sprayu firmy Kolastyna i efekt był opłakany-tak czy inaczej na nogach były smugi i kropki i tylko raz udało mi się wyjśc w spódnicy bez rajstop i bez stresu.Prosze Was o poradę w tym temacie,bo skoro blizn nie wolno opalać to i słoneczko i solarium odpada,a ja mam naprawdę bardzo jasną karnację.
Lilith1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-05, 17:15   #537
201703170938
Konto usunięte

Red face Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Kurcze,mi ta maść pomogła.Przebarwienia też likwiduje,jeżeli o to chodzi
201703170938 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-05, 17:41   #538
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez green_cherry Pokaż wiadomość
Kurcze,mi ta maść pomogła.Przebarwienia też likwiduje,jeżeli o to chodzi
moze i niektore zlikwiduje, ale jak mnie jedna tubka na 2-3 uzycia, nie bylo mnie stac na takie cos, a mascia na blizny trzeba sie smarowac czesto i systematycznie z tego co slyszalam, a kwasy jakby nie patrzec wyszly niesamowicie ekonomicznie

ja naprawde nie polecam jednorazowek, czytalam gdzies, ze jezeli tkos ma sklonnosci do krostek i podraznien po depilacji to lepiej niech sie trzyma od nich zdala, tepa maszynka=wiecej krost i podraznien, a jednorazowki tepa sie od razu, uzywam teraz masyznki z rossmana z wymiennymi ostrzami, nawet fajna, krostek nie mam, nie zacinam sie nia bo ma ruchoma glowke, poluje na promocje gillette venus, bo podnoc ostrza sa trwalsze
mikroREKLAMA

Stary 2007-06-06, 12:25   #539
Sovilo
Zakorzenienie

Lilith1- ja stosuje maszynkę Venus. W sklepie wychodzi drogo, szczegórlnie wkłady. Ja kupiłam swoją na Allegro za chyba 11 zł, a wkłady też tanio wychodzą( w moim przypadku za 4 wkłady dałam 23 zł). Wkłady wymieniam raz w miesiącu, bo nie golę nóg codziennieNo, może w lato tak, ale zimą nie bardzo Natomiast opalam nogi na słoneczku, chociaż pół godziny dzinnie i stosuje balsam brązujący Nivea- u mnie świetnie się sprawdza, brązuje delikatnie, bo z natury jestem blada, wystarczą 2- 3 uzycia i dość
Stary 2007-06-06, 16:28   #540
tyśśśśka
Przyczajenie

Arrow Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Witam wszystkich na tym forum, oczywiście borykam się z tym samym problemem co Wy i próbuje wszystkiego, aby się pozbyć tych obrzydliwych blizn. Odkąd pamiętam cały czas w lecie kiszę się w spodniach choć depilatora nie używam od dobrych 5-6 lat, a blizny jak były tak są. Do tego wszystkiego mam problemy z krążeniem i jak dłużej stoję lub jest mi zimno te blizny robią się sino-czerwone. Może któraś z Was też miała taki problem, poradźcie jakie maści są najlepsze na to krążenie.

Kochane , przeczytałam całe forum i postanowiłam iść dzisiaj do apteki i kupić tą maść na odciski tylko proszę napiszcie mi jak długo goi się skóra po " wylenieniu". Moje blizny nie są już tak ciemne jak rok temu, ale nadal na łydki nie mogę patrzeć, bo tych kropek jest setki tzn. dookoła każdego włoska ciemna otoczka, a w niektórych miejscach nawet taka wypukła. Opalanie i samoopalacze u mnie odpadają, bo blizny też wtedy ciemnieją i widać je jeszcze bardziej.
tyśśśśka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości