Blizny po depilacji - wątek zbiorczy - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-07-31, 21:47   #1171
Karla1983
Zadomowienie

Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Nie wie, wstydzę się za bardzo, poza tym boję się sajgonu. Więc ukrywałam...
Ja w sumie tez jakis czas ukrywalam. Wiem dobrze jakie to glupie uczucie- bo nie dosc ze mama 20 lat starsza od Ciebie ma sto razy ladniejsze nogi, to jeszcze do masakry swoich doprowadzilo sie samemu.....

Sama mialam taki czas, ze przemykalam po mieszkaniu, np. rano do lazienki, opatulona szlafrokiem. Ale teraz mama juz wie, ja problemy ze skora mialam od dziecinstwa- zawsze rozne alergie i uczulenia- wiec troche zrzucilam na to, troche na depilator, ale oczywiscie powiedzialam tez ze lap nie potrafie przy sobie utrzymac. No, reakcja na takie nogi jest raczej malo fajna.... ale teraz wiem ze juz nie ma wyjscia, musze swoje nogi leczyc. Mama pilnuje i pyta czesto jak wygladaja. A swoja droga sama staram sie robic wszystko zeby wreszcie moc pozwolic sobie latem na cos innego niz jeansy ( Boze........ )
Stary 2008-07-31, 21:59   #1172
olasia
Zadomowienie

moja mama jak to zobaczyla to az jej sie slabo zrobilo, teraz jak jest lepiej to powiedziala, ze bardzo mi wspolczula tego...
a teraz sama sie doprowadzila do takiego stanu, ze lepiej nie mowic, teraz to ja ja pilnuje ile moge

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 22:20   #1173
Karla1983
Zadomowienie

Ja tego nie rozumiem..... moja mama uzywa tylko depilatora, juz kupe lat. I nogi ma cacy. Tak jak pisalam - sto razy ladniejsze niz ja ( ale porownanie sobie wymyslilam.... - kazde nogi sa ladniejsze od moich ). I mowi ze nie wie jak moglam doprowadzic do takiego stanu.... A mojej mamie przez te wszystkie lata to chyba ze trzy wlosy na krzyz wrosly w skore. A mi .... chyba trzy tysiace wlosow.... I musialam je przeciez wyciagac jakos.....
Stary 2008-07-31, 23:18   #1174
olasia
Zadomowienie

ja tez nie mam pojecia, myslalam, ze to dziedziczna jest ta sklonnosc do wrastanie, chociaz babcia to nie ma czegos takiego, no bo i sie nie goli...jak mi kiedys powiedziala zebym nie golila nog bo to takie ladne i podniecajace dla mezczyzny sa te wlosy na nogach to myslalam, ze padne!

a moze tata ma jakies zadatki na wrastanie, np po goleniu? moze rogowacenie skory itp..

no nie wiem skad to sie bierze, ale prawda jest rowniez to, ze te takie ropne wrosty to sie rozpszestrzeniaja tak jak tradzik, w zasadzie to jest calkiem podobne do tradziku, bo na twarzy tez zapychaja sie ujscia guczolow lojowych czyli tam gdzie rosna wloski, dlatego dermatolodzy czesto przepisuja leki na tradzik wlasnie osobom ktorym wrastaja wloski.

dlatego wyciagac owszem, ale nie wyciskac i dezynfekowac

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
Stary 2008-07-31, 23:40   #1175
Karla1983
Zadomowienie

[quote=olasia;8425974]ja tez nie mam pojecia, myslalam, ze to dziedziczna jest ta sklonnosc do wrastanie, chociaz babcia to nie ma czegos takiego, no bo i sie nie goli...jak mi kiedys powiedziala zebym nie golila nog bo to takie ladne i podniecajace dla mezczyzny sa te wlosy na nogach to myslalam, ze padne!

Rozbroilas mnie! Powaznie! Jak ladne i podniecajace- to nie golimy! O kurcze, nie moge.....

Ja tam wiem, ze mam problemy ze skora odziedziczone chyba po babci. Sklonnosci alergiczne itp. Nigdy jako dziecko nie moglam bawic sie w piasku bo mnie wysypywalo jak biedronke. Przykladow mozna by mnozyc.... W kazdym razie wiecznie cos. Teraz doszla mi jeszcze alergia na mleko... Nie mam wiekszych problemow ze skora twarzy , ale idealnie tez nie jest... Moj tata tez ma skore delikatna, wrazliwsza niz niejedna kobieta. Takze ja chyba mam takie " zezowate szczescie "....
Stary 2008-07-31, 23:57   #1176
olasia
Zadomowienie

babcia chciala chyba zebym w koncu nie dziubala i tak gadala... ale mi nerwy prawie puszczaly no bo jak goryl moze byc podniecajacy dla faceta? heh

ale ona to potrafi wmowic, ze kolor rozowy jest dla malych chlopcow a blekitny dla dziewczynek - jak sie urodzil moj kuzynek a ona bardzo chciala miec wnusie...

co do wrazliwosci...hmm ja powoli jak ten watek sie rozwinal zaczelam rozumiec dlaczego tak sie dzieje, bo nietkotre cechy podobne dziewczyny wymienialy, np slabe krazenie, zla dieta, jeszcze jakies sklonnosci do tradziku czy alergii... ja mam do tego rogowacenie na rekach i tez to mniej wiecej jest to samo; jak bym ramiona depilowala to byloby tak jak z nogami podejzewam... hmm to takie tam przemyslenia, nie dotycza beposrednio - tak jak sama depilacja, ale niewatpliwie maja jakis tam swoj udzial w tym wszystkim.

a jestem ciekawa jakie macie wlosy na glowie? bo moje jak bylam mala krecily sie, teraz nadal lekko faluja.

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
Stary 2008-08-01, 00:03   #1177
Karla1983
Zadomowienie

Niby proste, ale nie sa takie lejace sie. Raczej koncowki sie podkrecaja i jesli mam dluzsze robia sie fale. Jakos dziecko mialam proste wlosy koloru blond, pozniej zaczely mi ciemniec.
Stary 2008-08-01, 07:47   #1178
dusiaaa
Rozeznanie

moja mama jak pierwszy raz zobaczyla moje nogi to kategorycznie zabronila mi depilacji i straszyla ze bede miec raka tak juz maja...ale tekst o babci rozbraja tez nie wiem czym jest spowodowane to wrastanie ale poskladalo sie pewnie wszystko po troche...delikatna skóra, geny, srodowisko itp itd trzeba jakos sobie z tym radzic
dusiaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 12:55   #1179
Pisklak23
Raczkowanie

Chciałam się z Wami podzielić pewnym spostrzeżeniem,nie wiem czy do końca słusznym ale nie daje mi ono spokoju.... Ostatni raz użyłam depilatora w sylwestra, najpierw ja wydepilowałam nogi a później moja siostra. Teraz po ponad 7 miesiącach od tej nieszczęsnej depilacji, moje nogi są w opłakanym stanie ( całe w bliznach i przebarwieniach) a moja siostra lata sobie w najlepsze w krótkich spodenkach i pokazuje swoje piękne, nieskazitelne ( w porównaniu do moich ) nogi.
A przecież tego samego dnia zaczęłyśmy korzystać z depilatora... I ona dalej go używa bez przeszkód, a ja staję na rzęsach by mije nogi choć trochę przywrócić do normalności...

W każdym razie wzięłam siostrę na przesłuchanie:
- co robi że ma taką ładną skórę? jej odp - nic.
- jak dba o nogi? jej odp. - nie dba.
- jak często robi peeling? jej odp. - jak mam czas i sobie przypomnę.
- czy używa balsamu? jej odp. - jak sobię przypomnę to tak.
- czy wydłubuje wrośnięte włoski? jej odp. - nie, a po co? one mi nie przeszkadzają, przecież z daleka ich nie widać. A poza tym leniwa jestem na takie dłubanie.Więc ja na to, ale one tam SĄ!!!! Nie wkurza cię to? jej odp - NIE!!!!!!

I tu dochodzimy do sedna sprawy...Nie chcę nikogo urazić i pisze to na podstawie swoich przypuszczeń i przemyśleń... Może my za bardzo przejmowałyśmy się każdym wrośniętym włoskiem? I od razu w ruch szła igła i dłubanko... I tak z każdym włoskiem, na obydwu nogach ... A teraz blizny i plamki i chowanie nóg, z nadzieją a może za rok będzie lepiej? Może to nasz perfekcjonizm w dążeniu do gładkich nóg sprawił, że z igłą w ręce musiałyśmy dopaść każdego wrośniętego winowajcę, zamiast machnąć na niego ręką i poczekać aż sam wyjdzie? Poprzestać na peelingach, balsamie i szorstkiej gąbce ale nie grzebać w nogach.

Skojarzyło mi się to z innym wątkiem, gdzie dziewczyny piszą o swoim uzależnieniu od wyciskania twarzy. Większość z nich ma ładną buźkę, tylko to ciągłe wyciskanie nawet najmniejszych krostek,wągrów sprawia, że pojawiają się stany zapalne, nowe pryszcze, dziewczyny wstydzą sie wyjść z domu. A przecież było dobrze ze skóra twarzy, może nie była idealna, ale przynajmniej można było wyjść do ludzi, a teraz??? Myślą, że niepotrzebnie tak znęcały się nad swoja skórą...

Brzmi podobnie do naszych historii, prawda?
Pisklak23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 13:58   #1180
olasia
Zadomowienie

no niby tak... ale jesli masz stan zapalny to nie jest tak ,ze tego nie widac i blizna i tak pozostanie czy wyciagniesz wlosa czy nie

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
Stary 2008-08-01, 14:12   #1181
Karla1983
Zadomowienie

Mysle ze Pisklak23 ma duzo racji. Bo my czesto na sile juz szukamy, co by tu wyciagnac, wycisnac..... a pozniej efekty sa jakie sa niestety. Ja juz nieraz myslalam, ze zostawie te nogi w cholere i niech sie z nimi dzieje co chce. I tak wlasnie zrobie- tylko peeling, gabka, i balsam.
Stary 2008-08-01, 14:45   #1182
olasia
Zadomowienie

jasne, ze ma racje...tylko, ze jesli nie chcemy miec blizn a watek tego dotyczy, to nie mozemy dopuscic do robienia wrostow, a jak nie dopuscic do robienia sie wrostow? odstawiajac depilator...miedzy innymi oczywiscie

ja to sie zastanaiwam co zrobic ze strefa bikini...ciekawa jestem jak to by bylo u kosmetyczki zzrobic sobie pasta cukrowa...

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
Stary 2008-08-01, 15:15   #1183
azure
Zadomowienie

GG do azure

Życie jest niesprawiedliwe. Niektórzy mają wszystko piękne i gładkie, bez starań. Inni niezależnie od tego, jak dbają o siebie np. ja to: wypryski na twarzy, plecach, dekolcie, ramionach i jeszcze te wrastające włosy i krostki na nogach. To już przegięcie
Zakupiłam dziś sobie plastry. Założę rybaczki, ale zbyt mi wstyd plam, więc będę zaklejać. Najwyżej wydam fortunę na plasterki. Ech, głupia jestem
azure jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 15:27   #1184
olasia
Zadomowienie

azure... az sie zleklam, ze mowisz o plastradh z woskiem
ale plasterki to nie taki zly pomysl

ps ja trz mysle, ze to niesprawiedliwie...ale co to zmienia? w sumie nic...a to ciagle porownywanie siebie do innych nieczego dobrego nie daje...wrecz przeciwnie, tylko sie czlowiek zalamuje i to wlasciwie pod kazdym wzgledem

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
Stary 2008-08-01, 15:54   #1185
azure
Zadomowienie

GG do azure

olasia, masz absolutną rację. Tylko jak się chodzi ulicami, to trudno nie zauważyć tej niesprawiedliwości i przejść obojętnie. Ja mam te dwie duże plamy, to będę plasterkować, chyba że odkryje lepszy sposób na krycie tego. Myślałam o korektorze, ale mam białe nogi i wszystko by się odcinało. Plasterki kupiłam fajne, transparentne, więc czuję się trochę lepiej. Przez te duże plamy przestałam się zresztą przejmować tymi małymi. Jak widać nie ma tego złego... Włosów już od dawna nie wydłubuje, więc ogólnie stan nóg się poprawił. Jakby się przyjrzeć, to by się takie włoski znalazły, ale olewam, niech sobie siedzą. Zresztą nie przyglądam się swoim nogom i może to jest sukces.

Mam tylko pytanie, czy Wam też na tylnej stronie łydek włosy rosną w bok? Cz to od depilacji się tak porobiło? Obstawiam to drugie.
Stary 2008-08-01, 17:50   #1186
olasia
Zadomowienie

rozumiem... to wszystko siedzi w glowie tak na prawde.

co do kiedrunku wzrostu to u mnie tez tak rosna, juz chyba kiedys pisalam o tym, strasznie to denerwujace jest. ale nie sadze, ze to jest od depilacji bo wielu facetom sie tez tak ukladaja klaczki np mojemu tacie i chyba mam tak po nim, to chyba taka "uroda"

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
Stary 2008-08-02, 10:14   #1187
maymay6
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Mam tylko pytanie, czy Wam też na tylnej stronie łydek włosy rosną w bok? Cz to od depilacji się tak porobiło? Obstawiam to drugie.
Nie, to chyba nie od depilacji. Mi tak rosną całe życie . Zawsze mnie to denerwowało, bo jak przejeżdżałam maszynką musiałam całkiem zmieniać kąt golenia co by jakoś dogolić.
maymay6 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 11:44   #1188
Sunbeam87
Raczkowanie

GG do Sunbeam87

dziewczyny, bo w końcu nikt mi nie odpisał,używała któraś z Wam kwasu Aha 10%?
Sunbeam87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 13:42   #1189
agateczka1987
Przyczajenie

Dziewczyny ja mam ten sam problem co Wy.
Piszecie o jakichś plasterkach? Możecie mnie oświecić?
Co to za plasterki? Ile kosztują i gdzie się je kupuje?
Dzięki za odpowiedź.
agateczka1987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 13:52   #1190
mnbvcxzlkjhgfdsapoiuytrew
BAN stały

hehehe ja tez dlubie w nogach ale juz z tym koncze kupilam krem z veeta przeciwko wrastaniu i widze efekty, polecam goaco mnei rpzestal wrastac + peeling+ gabka ))

mam jeszcze troszke krostek czerwonych ale nie widac - a wszyscy sie zachwycaja nogami mymi)
mnbvcxzlkjhgfdsapoiuytrew jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 13:58   #1191
azure
Zadomowienie

GG do azure

Cytat:
Napisane przez agateczka1987 Pokaż wiadomość
Piszecie o jakichś plasterkach? Możecie mnie oświecić?
Co to za plasterki? Ile kosztują i gdzie się je kupuje?
Dzięki za odpowiedź.
Ojej chodzi o zwykłe plastry, zaklejam nimi wielkie blizny (pare stron wcześniej są zdjęcia), żeby nie było ich widać jak zakładam rybaczki. I tylko tyle. Nic leczniczego. Niestety, sposobu na blizny nadal brak.

Sunbeam87, skoro nikt nie odpisał, to przypuszczam że nikt nie stosował
Stary 2008-08-02, 17:37   #1192
olasia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Sunbeam87 Pokaż wiadomość
dziewczyny, bo w końcu nikt mi nie odpisał,używała któraś z Wam kwasu Aha 10%?

ja uzywalam kwasu aha...... ale 40%..... efekty takie sobie, trzeba wiele razy powtarzac "zabiegi" zeby cos zauwazyc, ale warto poswiecic cala jesien i zime ja tam jestem zadowolona, tylko trzeba miec cierpliwosc no i wytrzymalym tez trzyeba byc bo piecze niemilosiernie, cos pomiedzy laskotkami a paleniem,a......10% to nie zwojuje za duzo

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
Stary 2008-08-02, 18:15   #1193
Sunbeam87
Raczkowanie

GG do Sunbeam87

hm.... 40% aż??? ojoj;/ nie no ja na razie wykończę te 10% szybko mi coś ubywa go,myślę,że miesiąc i skończy się butelka;/ moje blizny nie są duże,ale niestety są dość widoczne;/
Stary 2008-08-02, 20:01   #1194
matryca3
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

a te kwasiki jak one w ogole działąja? i jakajest cena i mozna w aptece kupic?
Stary 2008-08-03, 13:00   #1195
Mimiczka
Raczkowanie

A mi sie wydaje, że nam wszystkim jest potrzebny psycholog... Ale cóż.

Byłam kilka dni nad morzem - a tam chcąc nie chcąc trzeba chodzić w czymś przed kolano. Nie powiem, że dobrze się czułam chodząc w krótkich spodenkach, ale jakoś przeżyłam. Niestety bikini też mam załatwione, więc na plaży opalałam się w spodeneczkach, ale było ok. Tylko teraz, kiedy wróciłam do domu znowu wracam do spodni... Za bardzo by mnie krępowało odsłanianie tych nieszczęsnych nóg...

Słowa Jaskra (dla niewtajemniczonych "Czas pogardy" Andrzej Sapkowski)
Mimiczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 17:09   #1196
Sunbeam87
Raczkowanie

GG do Sunbeam87

czytałąm,że pare osób używało Contractubex, możecie mi powiedzieć czy jest skuteczny? piszecie,że ma podobny skład,a wręcz nawet taki jak cepan czy alcepan,a mi pani w aptece powiedziałą,że jest sporo silniejszy od nich.
Stary 2008-08-05, 17:44   #1197
indygo
Rozeznanie

jedna z Was napisała o kremie veet - ja też go polecam. ma tylko jedną wielką wadę.. kiedy się go używa, powinno się unikać słońca.. dlatego musiałam go odstawić pod koniec wiosny, no i teraz moje nogi znowu wyglądają niezbyt dobrze..

zgadzam się z tym, że to NAŁÓG. że przesadziłyśmy kiedyś, przejmowałyśmy się każdym wrastającym włoskiem.. ja już powiedziałam mężowi: nie pozwalaj mi tego wyciskać! no, ale kiedy tylko zobaczę coś niepokojącego, wkurzam się i próbuję tego pozbyć.. a potem zostaje plamka.. kolejna... i nazbierało się ich już mnóstwo

przyzwyczaiłam się już do tego, normalnie zakładam szorty, spódniczki, bikini [w moim przypadku zresztą problem dotyczy tylko łydek], ale tak naprawdę, ciągle marzę o normalnych gładkich nogach. i tak strasznie zazdroszczę tym wszystkim dziewczynom, które właśnie NIC nie muszą robić, żeby takie mieć.....

na razie nie potrafię dojść do tego, dlaczego czasem moje nogi wyglądają lepiej, a czasem gorzej. używam tego samego depilatora, peelingu, balsamu... nie wiem, o co chodzi..
najbardziej wkurza mnie to, że kiedy użyję zwykłej maszynki, moje nogi są 100x gładsze, niż po depilatorze. ale co z tego, skoro te włoski tak szybko odrastają!! i są takie gęste i twarde!!

w tej chwili mam taki plan, żeby używać przez jakiś czas tylko maszynki, w ten sposób je WZMOCNIĆ, a potem zrobić sobie depilację woskiem u kosmetyczki.

tylko.. CO DALEJ?? proszę, doradźcie mi! odstawić depilator? ale czym go zastąpić??

dodam, że moje włoski na łydkach są - jakżeby inaczej - ciemne...
Stary 2008-08-06, 08:56   #1198
ejk00
Przyczajenie

hej dziewczyny!
ja oczywiście z podobnym problemem. łydki depiluję z przerwami od dawna, kilka lat będzie. na początku wyciskałam wrośnięte włoski, a przez to chyba mam/miałam te wstrętne przebarwienia i blizny. na początku tego roku zaczęłam używać kremu veet przeciw wrastaniu. nie wiem, może to jego zasługa, że włoski mniej wrastały i całkowicie powstrzymałam się od wyciskania. poza tym też moze tak od początku roku regularne peelingi, używam balsamu po prawie każdej kąpieli. ostatnio (chyba tydzień dopiero) smaruję łydki - czasem dwa razy dziennie, czasem raz - acnosanem t, a wieczorem sudocremem. duża poprawa! tych czerwonych kropeczek juz prawie nie widać. (ale oczywiście już od jakiegoś czasu nie miałam stanów zapalnych, bo sie powtrzymywałam przed niszczeniem sobie nóg). chyba zaczne chodzić w spódnicach, bo wydaje mi sie, że jest dobrze, plamki prawie niewidoczne albo mam dalej urojenia, że moje nogi są jeszcze nieidealne. kiedys miałam na nich masakrę, wiec może dlatego patrze na nie tak dokładnie. jakiś czas temu włoski usunęłam kremem veet - troche skóra mnie swędziała, ale efekt całkiem niezły - bez zaczerwienienia przy cebulkach.
ejk00 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 09:14   #1199
juma1989
Raczkowanie

dziewczynka moje drogie ja używałam i depilatora i plastrów i kremów.. ale to albo bolało, albo było niedokładne albo śmierdziało.. wieć polecam wszystkim zwykłe jednorazowe maszynki, ale tych lepszych firm, moze i sa droższe ale skuteczniejsze_po niech np nie wiedać podrażnien... a jesli chodzi o kolice bikini to od razu nowych nie radze brac, tylko np wczesniej ogolcie sobie nią nogi.. moze i trzeba codziennie sie golic maszynką abo nawet dwa razy dziennie , ale za to nic nie boli i wygląda to ok pamietajcie.. maszynka dobrej firmy załatwi wszystko a jesli beda podraznienia to sudocrem wklepać i bedzie ok prosze odstawcie te depilatory teraz zastanawim sie nad maszynką elektryczną, bo jednorazowe w moim przypadku sie sprawdziły a mialam kiedys straszne podrazneinia, wrastajace wloski i inne nieszczęścia..
juma1989 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 12:16   #1200
matryca3
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

mi tez po maszyknach wrastaja..;/ tai kierunek włoskow mam sa tak jakby położone a w oolicach bikini to masakraaa....ale ostatnio wygrzebałam taki dpilator ale nie wyryuwajacy włoski tylko je obcinajacy tak jak maszynka yko ze te ostrza sie ruszaja i powiem wam ze widze poprawe he a kiedys kupiłam go za 10 zł w jakims markecie i myslałąm potem ze nie uzyje a tu prosze przydał sie

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości