Blizny po depilacji - wątek zbiorczy - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-09-07, 13:32   #1231
aaliyah
Zakorzenienie

Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Tessiasta Pokaż wiadomość
Dzisiaj wyprobowałam tą pastę cukrową...ból był okropny. Skutkiem tego jest tylko jedna ogolona noga do kolana. Pozatym mam takie małe czerwone kropeczki. Jestem czternato latką (i kiedy to się tylko kremem do depilacji wydeplowałam 2 razy) i przez całe wakacje chodziłam w długich spodniach, ale schody zaczęły się po pójściu do szkoły...Na pierwszym Wf-ie już się ze mnie dwie (a może i więcej) dziewczyn śmiało. Poprotu w szatni stanęły jakieś 2 dziewuchy (o rok starsze) 2 metry odemnie i od ucha do ucha (ale tak głośno że ułyszałam) powiedziała jedna "patrz jakie ma włosy" (potem się na mnie jakoś dziwnie koleżanki popatrzyły bo nawet one to słyszały). Te dwie poszły do koleżanek swoich i powiedziała druga po drodze "raczej włochy" i się wzytkie zaczęły śmiac. Miałam ochotę je rozszarpac ale potem zrobiło mi się tak smutno że miałam ochotę wkoczyc pod autobus (uzmysłowiłam sobie że one mogłą to rozgadac po całej szkole i nikt się do mnie nie odezwie więc będe musiała zmienic szkołę chcąc się pozbyc etykietki "goryla", "małpy", "yeti" czy "niedźwiedzia"). Naszczęście narazie ja nic o tym niewiem żeby ktoś o mnie gadał. Już boję się środy bo w ten dzień mam Wf z nimi a szatnia jest tylko jedna. Ale od czego jest WC ? (u mnie w szkole uchodzi za drugą przebieralnię hehe). Dlaczego nasi prodkowie zostawili nam w spadku aż tyle włosów rozumiem że im było zimno ale nam ? Szkoda że na początku świata za steorotypowe piękno wybrano takie babay jakie są na okładkach magazynów mody a nie takie włochate yeti jak ja hehe (żart, mogli by wtedy wybrac przeciwieństwo tych co są na okładkach) bo wtedy każda kobieta uchodziłaby za piękną. No koniec wykładu, dziękuję za uwagę . Pozdro dla Was (i z góry przepraszam za błady w pisowni, to jest moja "pięta Achillesa" ).

P.S: Niewiem czy jeszcze kiedyś się wydepiluję, chybaże laserem . Moja mama nigdy w życiu się nie depilowała i włosow to ona prawie wogule na ciele nie ma (tylko że ona ma 48 lat...heh)
Nie przejmuj sie. Te dziewczyny najprawdopodobniej same maja kompleksy i probuja sie Twoim kosztem dowartosciowac. Ja tez juz jako nastolatka mialam obfite owlosienie na nogach i wtedy to byl dla mnie dramat. Teraz jakos mi juz tak nie przeszkadza, po prostu je gole. Za to mam zgrabne nogi.

Moja mama nie ma wcale wlosow na nogach. Ale tez miala jak byla mlodsza jest wiec i dla nas nadzieja.
aaliyah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 14:55   #1232
Tessiasta
Raczkowanie

właśnie przez te włosy nienawidzę lata...naszczęście zbliża się zima . Cyba siępoddam i będęcodziennie rano golic (zawsze byłam temu przeciwna...) a na wakacje zrobię sobię tą pastą cukrową żeby trochę włosy "zmiękły". Jak kiedyś zostanę z tymi dzieczynami sam na sam to... ...nieręcze za siebię hehe. Mam też dużo włosów na rękach ale tam to raczej golic nie będę (chybaże na jakąś uroczytośc) bo nie są aż tak widoczne. Chłopaki to mają fajnie nie muszą się depilowac (szkoda że u dziewczyn się tak nie przyjeło) jak moja mama była nastolatką to jakoś nikomu to nie przeszkadzało że ktoś ma na nogach włosy. Wtedy życie było łatwiejsze. Pozdro dla Was
Tessiasta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 19:43   #1233
indygo
Rozeznanie

tess, zgadzam się z większością rzeczy, o których piszesz słodka jesteś! pamiętam, że miałam w Twoim wieku te same problemy.. i te same myśli.
proponuję Ci jednak nie golić się codziennie, tylko wtedy, kiedy to konieczne. czasem sobie weź długi dres na wf i daj włoskom spokojnie porosnąć.. a generalnie spróbuj stosować kremy do golenia. jeśli Cię uczulają.. zostaje maszynka [ale koniecznie z pianką! żadnego golenia z samym namydlaniem!]
przytulam Cię mocno i pamiętaj, że ostatecznie to NAPRAWDĘ nie jest najważniejsze... buziaki!
Stary 2008-09-08, 15:15   #1234
Tessiasta
Raczkowanie

Heh dzięki. Pozdrawiam
Stary 2008-09-10, 14:55   #1235
palila
Raczkowanie

Hej ja póki co używam kremu i maszynki (ale zastanawiam się nad depilatorem) Jeśli komuś to pomoże to powiem ze po kremie lub maszynce we wrażliwych miejscach stosuje SUDOCREM i nie wyskakują mi żadne krostki ani czerwone plamki. A powiem szczerze że jeszcze nie dawno miałam z tym duży problem Moze po depilacji depilatorem rowniez da radePolecam!!
palila jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 20:10   #1236
azure
Zadomowienie

GG do azure

Dla mnie kremy to jeszcze większa masakra. Po pierwsze podrażniają. Po drugie, nie depilują dokładnie. Po trzecie, nie usuwają włosków z cebulkami. Przy moim owłosieniu to nie ma sensu, bo na jedną depilację idzie cała tubka, a na drugi dzień i tak odrastają.

Tessiasta, masz cudowny awatarek
azure jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 22:05   #1237
Karla1983
Zadomowienie

Czesc dziewczyny

Moje nogi nie maja sie lepiej ani na jote...... Moze nawet jest gorzej. Ciagle sie nie nauczylam trzymac lap przy sobie

Jakis miesiac temu oddalam depilator.... I to byla chyba zbyt pochopna decyzja. Teraz rozgladam sie za nowym, moze znajde cos fajnego. Niestety nie zniose dluzej codziennego golenia nog zwykla maszynka I do szalu doprowadzaja mnie te ciemne punkciki- cebulki wlosow pod skora..... Koszmar jakis.........

A jak jest u Was?

Pozdrawiam serdecznie
Stary 2008-09-10, 22:45   #1238
nisiulek
Raczkowanie

U mnie tak samo kremy odpadają. Skóre mam po nich podrażnioną, a efekt jakbym się ogoliła starą maszynką (czyt. część włosów w stanie nienaruszonym, reszta 'ucięta' w połowie). Codzienne golenie to metoda dla mnie na kilka dni, bo po około tygodniu mam już podrażnioną Depilator jednak najlepszy... Choć stosuję go raz na kilka miesięcy, na reszte zarastam Gorzej u mnie z bikini jak już kiedyś pisałam właśnie tam mam kilka dużych blizn od wrastania Ale zdecydowanie pomaga ten krem z masy perłowej. Blizny są mniej widoczne, jedna prawie zniknęła

Za jakieś 10 dni wyjeżdżam na wczasy i pewnie bedę musiała te plamy posmarować fluidem albo czymś, bo wstyd tak na plaży się pokazać
nisiulek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 22:55   #1239
azure
Zadomowienie

GG do azure

Karla1983, wygląda na to że przez kolejną jesień i zimę, musimy naiwnie liczyć że nasze nogi się zagoją. U mnie też beznadziejnie. Nie mam już nawet siły na kombinowanie. Nic już nie nakładam na nogi, zwątpiłam, daje im spokój na razie. Depilatora nadal jednak uważam, trochę nauczyłam sobie z nim radzić. Zresztą przy moim owłosieniu nie wyobrażam sobie innej metody depilacji.

Pozdrawiam,
trzymaj się...
Stary 2008-09-11, 00:15   #1240
Karla1983
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Karla1983, wygląda na to że przez kolejną jesień i zimę, musimy naiwnie liczyć że nasze nogi się zagoją. U mnie też beznadziejnie. Nie mam już nawet siły na kombinowanie. Nic już nie nakładam na nogi, zwątpiłam, daje im spokój na razie. Depilatora nadal jednak uważam, trochę nauczyłam sobie z nim radzić. Zresztą przy moim owłosieniu nie wyobrażam sobie innej metody depilacji.

Pozdrawiam,
trzymaj się...
Ja tez nic nie robie.... Postanowilam jak gdyby przestac dbac o nogi- tzn. tylko depilacja i jakis balsam. Ograniczam wszystko do absolutnego minimum.
Zaluje ze oddalam depilator, bo teraz musze zakupic sobie nowy.... Trudno... Wole wydac te pieniadze, niz za kazdym razem wkurzac sie , ze mam szorstkie nogi. Nie moge zniesc tych ostrych wloskow po zwyklej maszynce.

Wiem, ze mam wrazliwa skore, sklonna do podraznien, alergii itp, ale przede wszystkim mam swiadomosc, ze sama jestem sobie winna .... bo ta masakra na nogach to moja sprawka. Wyciagnelam kilka zdjec , na ktorych mam ladne nogi i probuje sie pozytywnie zmotywowac do nie tykania ich
Stary 2008-09-11, 08:16   #1241
dusiaaa
Rozeznanie

dziewczyny a tak konkretnie to macie blizny czy ranki? bo ja generalnie mam blizny (duzo) i ranki ale od wydlubywania włosków :P ostatnio zaczelam stosowac na dzien taka robiona miksture wg przepisu dr Różańskiego a na noc alantavit i widze na prawde duuuuża poprawe-tylko trzeba stosowac regularnie w grudniu ide na wesele i moim celem jest miec nogi idealne :P zobaczymy jak mi to wyjdzie czasem ta miksture smaruje na zmiane z acnosanem -tzn jedna butelka tego a potem 1 butelka acnosanu na ranki lub zapalenie mieszków włosowych ktore nie jest wyleczone pomaga swietnie
dusiaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 11:06   #1242
Tesiaczek
Zakorzenienie

GG do Tesiaczek

oo, ciekawe, podasz przepis? A to pomaga ci się w gojeniu ranek czy zapobiega przed wrastaniem czy może redukuje blizny?

ja juz staram się nie dłubać przy nich (czasem się zdarzy), ale jest już o wiele lepiej. Blizny mmo, że minimalnie jaśniejsze, to i tak są. Jest wiele takich jasniutkich (nie wiem, czy inni je widzą, ale ja tak, co doprowadza mnie do szału) i kilka takich ciemnych bordowych lub śliwkowych
Tesiaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 11:25   #1243
azure
Zadomowienie

GG do azure

Karla1983, musisz oduczyć się tykania nóżek. Ja przynajmniej z tym sobie jakoś radzę, czyli w ogóle nie oglądam, nie patrze na swoje nogi. To chyba najlepszy sposób, bo jak się nogi ogląda, to zawsze się coś znajdzie. Widziałam zresztą parę wrośniętych włosków, ale nie ruszam ich. Patrze na te obrzydliwe blizny i to jest moja motywacja, bo wiem że zawsze może być gorzej (choć czasem wydaje się to niemożliwe). Czyli mój problem to głównie pozostałości i kupa blizn.

dusiaaa, możesz podać ten przepis albo chociaż linka? I podłączam się pod pytanie Tesiaczka. Jestem ciekawa co to takiego. Choć znając życie nie będzie mi się chciało tego przyrządzać. Wolę jednak używać gotowych produktów, straszny leń ze mnie.
Stary 2008-09-11, 11:56   #1244
Olusiaa_
Wtajemniczenie

Hej dziewczyny, ja też mam problem, na udach.... próbowałyście okładów z sody? Świetnie wysuszają, spróbujcie- filiżanka wody i łyzeczka sody. Moczę w tym gazę albo jakieś bandaże i przykładam na nogi jak tylko mogę- np. jak siedzę przed komputerem. Efekty widać po 1 dniu, krostki są mocno podsuszone.

Czytałam, że jak się ma problem z zapaleniem mieszków to nie powinno się stosować metod depilacji, które wyrywają wlos z cebulką- bo to osłabia, wlos nie moze się przebic i zapalenie gotowe. Podobno najlepiej po prostu golić maszynką, tylko często wymieniać na nową.
Nie wiem sama.
Do kolan jest ok, z bikini sobie radzę, tylko te uda....

Olusiaa_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 12:12   #1245
ula414
BAN stały

ja słyszałam że na blizny dobry jest cepam
ula414 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 12:52   #1246
dusiaaa
Rozeznanie

to nic trudnego w przyrzadzeniu i w sumie tez wiele nie kosztuje dodatkowo mozna stosowac na blizny po tradziku ok to przepisik dr różańskiego leci tak:
5 polopiryn S
5 wit C (trzeba zmyć żółtą otoczke)
15 ml soku z cytryny
5 kropel olejku geranium
100ml spirytusu salicylowego
rozdrobnić polopiryne i wit C zeby sie lepiej rozpuscily. zalac wrzatkiem tak troche (polopiryna sie rozpusci) wszystko wlac do buteleczki z ciemengo szkla i wstrzasac energicznie az do rozpuszczenia drobinek wit przecierac kilka razy dnia i na noc alantavit lub tointex

ja nawet czasem daje wiecej polopiryny i tez nic zlego sie nie dzieje razem z tym alantavitem ładnie sciera naskorek (ale nie schodzi platami!!) widac to na wacikach

raz na tydz robie tez peeling z soli i nozki wgladaja coraz lepiej o ile ich nie rozdziubie :P bo niestety wciaz nie znalazlam dobrego srodka na wrastajace wloski
Stary 2008-09-11, 14:28   #1247
Tessiasta
Raczkowanie

ja jeszcze nigdy maszynką nie goliłam... czy kilka godzin po tym nogi są jak np. po wosku gładkie i czy widac cebulki włosów (szkoda że tak szybko po tym włosy odrastają...)
dobrze że już prawie jesień i nie trzeba wtedy nóg depilowac bo sie nosi spodnie. Szkoda że lato już za rok. Jak dorosnę to przeprowadzę się na alaskę bo tam to prawie zawsze zimno i trzeba w spodniach chodzic...nienawidzę lata, niedośc że gorąco to jeszcze mnie w szkole obelgami obrzucają : / .

Pozdrawiam
Stary 2008-09-11, 14:49   #1248
Tesiaczek
Zakorzenienie

GG do Tesiaczek

Zależy jakie masz włosy. ja mam swoje ciemne i grube,a skórę (po tych wszystkich kremach złuszczających:/) jasną. U mnie włosy odrastają szybko (często w ten sam dzień) i w wielu miejscach wudac czarne punkty. Ale ja się golę/depiluję jakieś 4-5 lat, więc u ciebie jeszcze tak nie będzie
Tesiaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 10:29   #1249
Olusiaa_
Wtajemniczenie

Znalazłam sposób.....
nie golenie, a skracanie. Niestety. Do kolan nie mam żadnych problemów, golę się maszynką jednorazową. Na udach natomiast masakra zapalenie mieszków na okrągło golę teraz uda maszynką elektryczną- nie na zero- żeby nie miało co wrastać. Włoski tam mam jasne i miękkie, więc nie widać, że nie do końca ogolone. na razie nie ma innego wyjścia.

Stary 2008-09-23, 18:11   #1250
Olusiaa_
Wtajemniczenie

Okłady z sody i maść cynkowa, solarium+ skracanie, a nie golenie- uda mam prawie idealne....

Stary 2008-10-03, 21:06   #1251
dusiaaa
Rozeznanie

ehh nie mam juz sil momentami, raz lepiej raz gorzej.....tak sie zastanawiam od czego to zalezy ze czasem niemal nic nie mam na łydkach jakies tam drobne przebarwienia i strupki, a czasem masakra blizna na bliznie i do tego sina :/ smaruje tymi samymi masciami pielenguje tak samo wiec od czego to zalezy ? ehh wesele tuz tuz i chyba pojde w spodniach :/ stracilam nadzieje ze kiedys sie tego pozbede....
Stary 2008-10-03, 21:19   #1252
aksalotl
Zadomowienie

Ja zauważyłam u siebie podobna "prawidłowosc"- raz tak, raz tak i uzaleznione jest od tego, czy zmarzłam, czy jest mi ciepło
aksalotl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 22:34   #1253
Tessiasta
Raczkowanie

Mam pytanko...czy jeśli wydepiluję sobie ręce i pachy (już mnie boli) to włosy będą też tam wrastac, czy to tylko na nogach jest bo tam skóra grubsza? Nasępne lato jeszczę jakoś przechodzę w długich spodniach, ale żeby w długim rękawie?
Stary 2008-10-19, 23:01   #1254
azure
Zadomowienie

GG do azure

Cytat:
Napisane przez Tessiasta Pokaż wiadomość
Mam pytanko...czy jeśli wydepiluję sobie ręce i pachy (już mnie boli) to włosy będą też tam wrastac, czy to tylko na nogach jest bo tam skóra grubsza?
To niestety zależy od preferencji. Różnie bywa. Wiele dziewczyn skarżyło się na wrastanie pod pachami. Mi akurat tam nie szkodzi, ale można się przekonać tylko w jeden sposób...
Stary 2008-10-20, 14:48   #1255
Karla1983
Zadomowienie

Cytat:
To niestety zależy od preferencji. Różnie bywa. Wiele dziewczyn skarżyło się na wrastanie pod pachami. Mi akurat tam nie szkodzi, ale można się przekonać tylko w jeden sposób...
Azure, a jak miewaja sie Twoje nozki?
Stary 2008-10-20, 15:53   #1256
azure
Zadomowienie

GG do azure

Cytat:
Napisane przez Karla1983 Pokaż wiadomość
Azure, a jak miewaja sie Twoje nozki?
Tak sobie. Wprawdzie nowe krostki nie wyskakują, ale stare plamy i blizny trzymają się dobrze. Prawdopodobnie popełniam błąd, że nic z nimi nie robię, ale nie mam teraz na to siły. Muszę się zastanowić, czym to złuszczać. Przyznaję się też niestety dalej do używania depilatora. Inaczej nie potrafię. Różnica jest taka, że nawet jak widzę wrośnięty włos, to go olewam. Nie dłubie, nie rusza mnie już to.

A jak sytuacja u Ciebie, Karla?
Oby lepiej. Pozdrawiam ciepło
Stary 2008-10-20, 18:06   #1257
Karla1983
Zadomowienie

Cytat:
Tak sobie. Wprawdzie nowe krostki nie wyskakują, ale stare plamy i blizny trzymają się dobrze. Prawdopodobnie popełniam błąd, że nic z nimi nie robię, ale nie mam teraz na to siły. Muszę się zastanowić, czym to złuszczać. Przyznaję się też niestety dalej do używania depilatora. Inaczej nie potrafię. Różnica jest taka, że nawet jak widzę wrośnięty włos, to go olewam. Nie dłubie, nie rusza mnie już to.

A jak sytuacja u Ciebie, Karla?
Oby lepiej. Pozdrawiam ciepło
U mnie tez tak sobie... Ja w gescie rozpaczy oddalam depilator, ale po zwyklej maszynce wloski tez mi wrastaja. To juz wole, zeby wrastaly mi po depilatorze. I wlasnie przymierzam sie do kupna nwego. Trudno, za bledy sie placi. Po uzyciu depilatora nogi sa przynajmniej gladkie i ma sie spkoj na dluzej. A po maszynce......
Mnie czasami jeszcze lapy niestety swedza, choc staram sie nie patrzec na nogi. Mam zamiar poprosic dermatologa o jakas masc na zluszczanie. Obiecalam sobie ze tego lata nie przechodzejuz w spodniach.

Pozdrawiam serdecznie
Stary 2008-10-22, 14:15   #1258
octawia90
Przyczajenie

polecam cepan dobry na blizny. Naprawdew dziala
octawia90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 15:34   #1259
azure
Zadomowienie

GG do azure

Cytat:
Napisane przez octawia90 Pokaż wiadomość
Kiedyś stosowałam Cepan. Efektu żadnego...
Stary 2008-10-23, 15:07   #1260
zsrr23
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez octawia90 Pokaż wiadomość
Na mnie też nie działał .. a jeszcze ten okropny zapach
zsrr23 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości