Blizny po depilacji - wątek zbiorczy - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-01-11, 17:48   #1321
joasia7070
Raczkowanie

Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Azure widziałam zdjęcie twoich nóg i muszę przyznać że wyglądają bardzo ładnie, oprócz tych dwóch plamek które ci z czasem zejdą. U mnie mama źle użyła nie maści na odciski ale płynu jednak wszystko zeszło i nie ma śladu. Ech ładnie już te nogi wygoiłaś... ja jeszcze muszę poczekać do takich efektów...
joasia7070 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 20:12   #1322
azure
Zadomowienie

GG do azure

Dzięki za miłe słowa szkoda że to tak długo schodzi. Minęło pół roku, a tak naprawdę zbledło tylko minimalnie. Ech, sama jestem sobie winna.

Pamiętajcie, żeby nie grzebać...
Pozdrawiam
azure jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 17:46   #1323
joasia7070
Raczkowanie

No właśnie z tym grzebaniem to ciężko ja od dłuższego czasu nie ruszałam nóg ale coś mnie podkusiło żeby rozdrapać małą czarną kropkę. Myślałam że znajdę wrośnięty włosek, a tu nic nie było tylko mi się czerwony placek zrobił. Mało tego podeszło mi ropą i czuję że się dłuuuuugoo będzie goić. Racja, nie wolno ruszać nóg!!!!
Stary 2009-01-15, 23:49   #1324
caroline87
Raczkowanie

Od zawsze mam problem z wrastającymi włosami. Nie tylko po wosku czy depilatorze również po goleniu, a ostatnio nie jest najlepiej nawet po kremie do depilacji. Probowałam już chyba wszystkiego, nic na to nie działą i nie mam już siły wymyślac nowych sposobów i czekac na efekty, które nie przychodzą. Od jakiegoś czasu prawie nie depiluje nóg. To wstyd... czuje się wstretnie z takimi włochatymi nogami, ale co moge zrobic? Każde nogi mogą byc ładne krótkie, grube albo krzywe, ale na pewno nie owłosione. Wiem, że ludzie mają gorsze problemy, ale dla mnie to naprawdę koszmar, nikt z mojego otoczenia nie wie jak bardzo cierpię z tego powodu
caroline87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 21:26   #1325
joasia7070
Raczkowanie

Caroline87 dobrze wiem co to znaczy walczyć z tym paskudztwem ale można sobie ostatecznie poradzić chociaż zajmuje to bardzooo dużo czasu. Depilatora używałam od 1 gimnazjum, teraz jestem w 1 liceum i po woli kończę to długie leczenie.
Tylko dzięki zwykłej maszynce włoski wzmocniły się i przebijają skórę, niestety te wrośnięte trzeba było usunąć i to jest najgorsze bo powstały przebarwienia a do rozdrapywania można się przyzwyczaić. Jednak na dzień obecny nic mi nie wrasta. Pozostały mi małe przebarwienia z którymi prawie się uporałam A co do golenia to zawsze trochę czekam aż włoski będą dłuższe żeby nie narobić sobie podrażnień oczywiście peeling, nawilżanie i zarazem przesuszanie skóry masaż też jest dobry. A jeśli to nie pomaga to dermatolog ja niestety nie trafiłam na kompetentną osobę więc sama sobie poradziłam, naprawdę moje nogi wyglądały okropnie, ale można sobie dać radę
Stary 2009-01-17, 19:03   #1326
caroline87
Raczkowanie

Jak do tej pory pomogł mi tylko xerial 30, moglam po nim golic nogi i nic mi nie wrastało, niestety po pół roku przestał na działac, ale jeśli któraś z was go nie używała to na pewno warto spróbowac.

Edytowane przez caroline87
Czas edycji: 2010-06-05 o 17:57
caroline87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 23:43   #1327
Mimiczka
Raczkowanie

U mnie wciąż nieciekawie. Na widok publiczny nóg nie mogę wystawiać... Ale grzebię b. mało, prawie wcale... U mnie najlepszym lekarzem jest czas

Słowa Jaskra (dla niewtajemniczonych "Czas pogardy" Andrzej Sapkowski)
Mimiczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 11:15   #1328
braworka
Zakorzenienie

hej,
kilka dziewczyn wspominało że używa kwasu migdałowego na łydki,
mam pytanie ile go zużywacie na raz? 10 ml?
trzeba zwalczyć przebarwienia
braworka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 15:05   #1329
inc0rrect
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Przestraszyłyście mnie kupiłam sobie depilator pare dni temu i teraz boję się go urzyć. Czy jest szansa, że włoski mi nie będa wrastać? Dodam, że od 6 lat golę się maszynką także strefę intymną i nie wrastają mi nigdy włoski, kilka razy użyłam wosku na strefę bikini i także mi nic nie wrastało.

Ale po goleniu nóg zawsze mnie swędzą.

Czytałam na ulotce od tego depilatora, że nalezy smarować tym kremem nawilżającym mam balsam Beauty Milk z Bielendy jest dostyć tłusty...i nie wiem czy mam smarować czy nie, bo widzę, że spora cześć osob odradza

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 17:31   #1330
Karla1983
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
Przestraszyłyście mnie kupiłam sobie depilator pare dni temu i teraz boję się go urzyć. Czy jest szansa, że włoski mi nie będa wrastać? Dodam, że od 6 lat golę się maszynką także strefę intymną i nie wrastają mi nigdy włoski, kilka razy użyłam wosku na strefę bikini i także mi nic nie wrastało.

Ale po goleniu nóg zawsze mnie swędzą.

Czytałam na ulotce od tego depilatora, że nalezy smarować tym kremem nawilżającym mam balsam Beauty Milk z Bielendy jest dostyć tłusty...i nie wiem czy mam smarować czy nie, bo widzę, że spora cześć osob odradza
Probuj- moze bedziesz akurat ta szczesciara ktorej nic po depilatorze nie bedzie Po pierwszym razie nogi moga byc podraznione, ale to pozniej minie. I przede wszystkim wymocz nogi wczesniej w goracej kapieli, zdezynfekuj nozki i depilator, a po wszystkim jeszcze raz nogi. A jesli chodzi o balsam, to najlepiej dopiero nastepnego dnia. I powinno byc dobrze Powodzenia
Stary 2009-01-23, 19:22   #1331
dusiaaa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Karla1983 Pokaż wiadomość
Probuj- moze bedziesz akurat ta szczesciara ktorej nic po depilatorze nie bedzie Po pierwszym razie nogi moga byc podraznione, ale to pozniej minie. I przede wszystkim wymocz nogi wczesniej w goracej kapieli, zdezynfekuj nozki i depilator, a po wszystkim jeszcze raz nogi. A jesli chodzi o balsam, to najlepiej dopiero nastepnego dnia. I powinno byc dobrze Powodzenia
zgadzam sie :yes:

a ja znowu zawaliłam....zanim poszłam na kolejna wizyte, udało mi sie zniweczyc cala wczesniejsza kuracje:/ zachcialo mi sie grzebac:/ ehh teraz zabawa od nowa....
dusiaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 22:47   #1332
Karla1983
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez dusiaaa Pokaż wiadomość
zgadzam sie :yes:

a ja znowu zawaliłam....zanim poszłam na kolejna wizyte, udało mi sie zniweczyc cala wczesniejsza kuracje:/ zachcialo mi sie grzebac:/ ehh teraz zabawa od nowa....
Boze, skad ja to znam...... Lacze sie w bolu. Aczkolwiek nasza glupota nie zna granic, bo juz inaczej powiedziec nie mozna. Ja mam skore w sumie wrazliwa i delikatna, ale gdyby nie grzebanie nie byloby problemu. A tak....
Stary 2009-01-23, 23:15   #1333
Mimiczka
Raczkowanie

Założyłam akryle... Co to ma do nóżek zapytacie. A ma i to dużo! Te paznokcie są tak tępe, że nic nie można zrobić. Zadnego grzebania. Dzięki temu twarz mam piękną i nóżki leczę Nie wiedziałam, że akryle mogą zdziałać tyle dobrego! :P

Stary 2009-01-24, 08:28   #1334
dusiaaa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Mimiczka Pokaż wiadomość
Założyłam akryle... Co to ma do nóżek zapytacie. A ma i to dużo! Te paznokcie są tak tępe, że nic nie można zrobić. Zadnego grzebania. Dzięki temu twarz mam piękną i nóżki leczę Nie wiedziałam, że akryle mogą zdziałać tyle dobrego! :P
za to poźniej możesz mieć problemy z paznokciami ale chyba wolalabym w te strone

karla dokladnie tak...eh ten nasz nałog i glupota...kurde nawet oduczylam sie pryszcze wyciskac i meczyc jak mi gdzies wyskocza a tego oduczyc sie nie moge jak sie juz dorwe do nich to wolami nie odciagnie:/ a potem mam ochote sie normalnie strzelic w leb no coz trzeba cwiczyc nasza slaba silna wole
Stary 2009-01-24, 10:39   #1335
matryca3
Zadomowienie

Cytat:
za to poźniej możesz mieć problemy z paznokciami ale chyba wolalabym w te strone

karla dokladnie tak...eh ten nasz nałog i glupota...kurde nawet oduczylam sie pryszcze wyciskac i meczyc jak mi gdzies wyskocza a tego oduczyc sie nie moge jak sie juz dorwe do nich to wolami nie odciagnie:/ a potem mam ochote sie normalnie strzelic w leb no coz trzeba cwiczyc nasza slaba silna wole
mam tak samo... jak sie dorwe to sesja jest.. długaaa sejsa..;/ a potem długi płacz..;/
Stary 2009-01-24, 14:06   #1336
Karla1983
Zadomowienie

Dziewczyny.... ale ja jak sie dorwe to czasami od tego dlubania az mnie te nogi bola..... tak chyba nie macie..... I rowniez mam tak, ze jak zaczne to przestac nie moge. Ja nie wiem , jak ja te nogi doprowadze do porzadku.... Odzwyczajam sie powoli, ale tak powoli, ze mi chyba zycia nie starczy
A co do tipsow to znam to rowniez Z tym , ze ja mialam tylko dwa razy takie paznokietki, bo stwierdzilam , ze jednak szkoda mi kasy i paznokci, ale rzeczywiscie kuracja dobra, jesli chodzi o nogi- nic nimi nie zrobisz, zwlaszcza na poczatku, bo pozniej to wiadomo- dla chcacego nic trudnego.....

Czy ktoras z Was mialaby odwage wkleic fotki swoich nog?
Stary 2009-01-24, 14:45   #1337
dusiaaa
Rozeznanie

karla mam tak samo...nie jestem w stanie przestac jak juz zaczne pozniej cale sa cerwone fotki bym wkleila ale aparatu brak
Stary 2009-01-24, 14:48   #1338
Mimiczka
Raczkowanie

Cytat:
Dziewczyny.... ale ja jak sie dorwe to czasami od tego dlubania az mnie te nogi bola..... tak chyba nie macie..... I rowniez mam tak, ze jak zaczne to przestac nie moge.
Oj... Niestety ja też tak mam... Czasami boli mnie tez kręgosłup od schylania... Okropność...

Wiem, że paznokcie nie będą piękne, ale wolę trochę z nimi się pomęczyć, a wyleczyć nogi niż całe życie chodzić z tym czymś na łydkach...

Stary 2009-01-24, 18:23   #1339
inc0rrect
Zakorzenienie

Cytat:
Dzięki za rady, dzisiaj depilowałam tylko nie zdyzenfekowalam bo nie wiedzialam CZYM depilator to mniejszy problem ale czym skóre dyzenfekowac, może ktoś pomoże?

Mialam podraznienie utrzymyalo się przez 3 godziny, a czy będe szczesciara to sie okaze chyba gdzies za 2 tygodnie narazie jest ladnie (pozatym że swedzi i czasem sie podrapie)

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
Stary 2009-01-24, 19:38   #1340
dusiaaa
Rozeznanie

do dezynfekacji polecam acnosan T- niedrogi ok 8zl w aptece bez recepty dodatkowo ma specjalne własciwosci zapobiegajace i leczace zapalenie mieszków włosowych
Stary 2009-01-24, 19:44   #1341
inc0rrect
Zakorzenienie

Cytat:
do dezynfekacji polecam acnosan T- niedrogi ok 8zl w aptece bez recepty dodatkowo ma specjalne własciwosci zapobiegajace i leczace zapalenie mieszków włosowych

dziękujękupię go, dobrze zrobię jak przed depilacją przetrę skórę wacikiem nasączonym w tym płynie i odczekam z pół godziny żeby całkiem wyschło, czy mam to osuszyć ręcznikiem?

Stary 2009-01-24, 20:50   #1342
Karla1983
Zadomowienie

Cytat:
dziękujękupię go, dobrze zrobię jak przed depilacją przetrę skórę wacikiem nasączonym w tym płynie i odczekam z pół godziny żeby całkiem wyschło, czy mam to osuszyć ręcznikiem?
Mozesz uzyc nawet zwyklego spirytusu salicylowego, on szybko wysycha wiec osuszanie zbedne.
Stary 2009-01-24, 21:11   #1343
dusiaaa
Rozeznanie

Cytat:
on jest na bazie alkoholu wysycha błyskawicznie wiec osuszanie nie jest konieczne ja go z reguly stosuje po depilacji ale przed tez mozesz

poza tym jest niezastapiony jak ropapram nogi...
Stary 2009-01-24, 21:21   #1344
olasia
Zadomowienie

biedactwa jak czytam wasze posty to przypominaja mi sie moja walka, dziobanie a pozniej zaciskanie zebow z newow, bolu, ze jeszcze bardziej sobie szkodze niz pomagam...chociaz z drugiej strony bylo to troche oczyszczajace, no bo jak obojetnie przejsc obok takiego wlosa ktory sam sobie z wyjsciem na swiat nie radzi? mnie to denerwowalo. a i tak caly ten proces oczyszczania daje tyle co sama swiadomosc, ze pod skora nie ma zadnego wkreta....do nastepnego odkrycia zjawiska...
tipsy to fajna sprawa, ja jednak wolalabym zainwestowac taka kase na np "ingrow go" - dla mnie to supersrodek - nic po nim nie wrasta pod warunikiem systematycznosci. no i na laser....nie rezygnujcie z tego wyjscia tylko pod wplywem kilku nieprzychylnych komentarzy. dla mnie moze to nie bylo wyjscie na pozbycie sie wlosow(moze polowy - ale jednak druga polowa wciaz rosnie) ale wypalone od nowa zaczely rasnac tak naturalnie, we wlasciwym kierunku - jak przed stosowaniem depilatora.
zrobie fotki, moze uda mi sie przekonac was, ze mozna to wyleczyc

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 21:32   #1345
olasia
Zadomowienie

moje nogi po kilku latach walki, kwasach owocowych, pilingu migdalowycm, laserach, masciach na odciski, xerialu, dalacinie,po wypalajacych zelach, kilogramach kawy i soli itp cudach, nie jest idealnie ale jestem zadowolona
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1535.jpg (41,7 KB, 172 załadowań)

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
Stary 2009-01-24, 21:50   #1346
dusiaaa
Rozeznanie

hmm nogi wygladaja normalnie a masz moze zdjecie przed? bo ciezko ocenic efekty
Stary 2009-01-24, 22:15   #1347
olasia
Zadomowienie

niestety nie mam, ale uwierz mi na slowo na zdjeciach zamieszczonych w watku przez dziewczyny nie zobaczylam nic nowego. wrosty, blizny, czewono - brunatne kropy przekatnej 1cm, luszcza sie skora, niekiedy pekajaca az od kwasow, do tego biala jak sciana... blizny stopniowo zmniejszaja swoja rozpietosc oraz nasycenie. teraz mam kilkanascie, moze kilkadziesiat malusienkich piegow, kiedys to bylo pole po bitwie

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
Stary 2009-01-24, 22:21   #1348
Karla1983
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
niestety nie mam, ale uwierz mi na slowo na zdjeciach zamieszczonych w watku przez dziewczyny nie zobaczylam nic nowego. wrosty, blizny, czewono - brunatne kropy przekatnej 1cm, luszcza sie skora, niekiedy pekajaca az od kwasow, do tego biala jak sciana... blizny stopniowo zmniejszaja swoja rozpietosc oraz nasycenie. teraz mam kilkanascie, moze kilkadziesiat malusienkich piegow, kiedys to bylo pole po bitwie
Jak fajnie ze zamiescilas fotke! Daje mi to nadzieje, ze wylecze nogi Bo Twoje wygladaja naprawde swietnie- zazdroszcze Az mi samopoczucie poprawilas. Mam nadzieje, ze wytrwam i rowniez bede mogla za jakis czas pochwalic sie podobnymi efektami.
Stary 2009-01-24, 22:30   #1349
olasia
Zadomowienie

wierze, ze tak bedzie Karla
bede tutaj na pewno jeszcze zagladac, bo bardzo bliskie mi sa wasze problemy

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
Stary 2009-01-25, 08:21   #1350
dusiaaa
Rozeznanie

nogi ładne ale obiawiam sie ze moje do takiego stanu nie dojda wszystki te zabiegi kwasowe ktore mialas laser musialy kosztowac majatek...nie ma szans zebym miala kase na to wszystko
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości